BUITENLANDSCH OVERZICHT CHURCHILL HOUDT ZIJN MILLIOENENREDE. MAAR DE KRITIEK ZORGT VOOR EEN DOUCHE, SJATÊVDCGfisf mwm pgfiFN betaalbaar in twaalf NI VA TANDPASTA ARR» OUTBROÖD SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 16 APRIL 1829 Als sensationeele verkiezingsverrassing bedoeld. Die overigens gerechtvaardigd is. T RF.LANCRT TKSTE NIEUWS Gedurende 2 1/2 uur lieeft Churchill dan eindelijk zijn lang verbeide begrootingsrede gehouden. De minister begon met te consta- teeren dat hej; bereikte overschot op solide basis gegrondvest was. Als eerste gevolg van de verbetering in den algemeenen toestand in handel en nijverheid zeide de kanselier afstand te kunnen doen van de rechten op thee en suiker en van de ontvangsten uit liet passagiersvervoer der spoorwegen, waar tegenover de directies zich verplicht hadden eenzelfde bedrag voor moderniseering en verbeteringen aan te wenden. De grootste besparing was verkregen op de drie takken van bewapening, die nu, on danks het verhoogde nuttig vermogen, 7 1/2 millioen minder kostten dan bij het aftreden van de regeering MacDonald. Ook op de salarissen van ambtenaren en de algemeene openbare diensten was een be zuiniging van 5 1/2 millioen bereikt, ofschoon de bevolking met éen millioen was toegeno men en ook deze dienst een hoogen graad van doeltreffendheid had bereikt. Er was geen mogelijkheid geweest tot be zuiniging op de sociale wetgeving en de uit gaven voor leger, vl'oot- en luchtmacht kon den niet verder ingekrompen worden, zoo- lang geen vastere internationale overeen stemming te dien opzichte was bereikt. „Onze vloot, vervolgde Churchill, mag niet onder de éen-mogendheid-standaard slinken en een verdere inkrimping van de lucht macht zou ons aan de willekeur overleveren van die continentale mogendheid, jegens wie men ons reeds nu slaafschheid verwijt, en die de heer Lloyd George niet ophoudt te be- leedigen". De gewone uitga vén zijn geraamd op 741.9u4.000 pd.st. en de totale inkomsten vol gens de vigeerende belastingstelsels op 753.940.000 pd.st., zoodat een batig saldo ge raamd wordt van bijna 12 millioen pond in juiste cijfers 11.976.234 pd.st. De minister kondigde dan wijziging van de belasting op het wedden aan daar de be staande wet. zooals uit de practijk gebleken was, de eerlijke bookmakers benadeelde te genover de minder scrupuleuzen en de straat bookmakers. De vergunning zou 10 pd.st. blijven, maar ieder telefoontoestel in een er kend bookmakerskantoor zou met 40 pd.st. belast worden en daarnaast zcu de regeering een vast recht eischen van 1 1/2 procent van de opbrengst van den totalisator. Er zouden nieuwe belastingen geheven wor den van de bierbrouwers cn de distilleerfa- brleken tot eenzelfde bedrag als waarvoor deze industrieën door de derating bill gepro fiteerd hadden, omdat hun woordvoerders verklaard hadden, dat zij de voordeelen van de derating voor hun bloeiende takken van Industrie niet n'oodig hadden. Churchill heeft voorts terugkeer tot den gouden standaard verdedigd. De nadeelen daarvan zijn slechts van voorbij gaanden aard, de voordeelen blijvend. Londen is nog steeds de grootste internationale markt en kan disconto's handhaven, die lager zijn dan in New-York. Het geldverkeer met Londen, dat na den oorlog zoo ernstig bedreigd werd, heeft de laatste jaren zijn historische taak weer herwonnen. Bij het bespreken der staatsschulden stel de Churchill vast, dat de verplichtingen de laatste jaren met 175 millioen verminderd zijn. Dit beteekent, dat zoowel de belasting betaler als de belastingadministratie zeer veel gepresteerd hebben. De rechten op motorvoertuigen konden een kleine verlaging ondergaan ten gunste der gebruikers, welke verlaging voor vracht auto's nog met 25 procent zou vermeerderd worden, indien ze voorzien waren, van de wegensparende luchtbanden. De inkomstenbelasting cn de surtaxe moesten evenwel op hun bestaande hoogte gehandhaafd blijven. Met het oog op de ver kiezingen zouden dit jaar twee begrootingen ingediend worden, maar ook die voor 1929- 1930 gaf met 822.584.000 in uitgaven en 826.680.000 in ontvangsten een geraamd over schot van 4 millioen en 96.000 pond. De eerste die (volgens de N.R.C.) critiek leverde was Philip Snowden, die zich, met het oog op de algemeene verkiezingen tot algemeene opmerkingen bepaalde. Wat de kanselier gehouden had, was geen mlllloenenrede, maar een verkiezingsmani fest, maar de kiezers zouden leeren inzien, dat Churchill eigenlijk niet anders poogde dan hen om te koopen, door verlaging van enkele rechten, waartoe hij nooit zou zijn overgegaan ais de algemeene verkiezingen niet voor de deur stonden. De kanselier ge bruikte volgens de opvatting van sprekers partijgenooten de publieke gelden voor zijn partijdoeleinden, en hij trachtte slechts dit feit te verbloemen door een vloed van retho- rira, waarin hij zich als vanouds, bijzonder scheen te verheugen. Churchill was ech.er een goed sportsman en wanneer hij geraakt werd, zou hij althans boven den gordel te rugslaan, met welke aan de bokssport ont leende vergelijking Snowden besloot. Lloyd George zeide, dat het meer was dan men van Churchill's natuur had mogen ver wachten, als de oppositie op een kalme be zadigde uiteenzetting van de verschillende begrootingsposten had durven rekenen. Spr. nam dit Churchill dan ook niet kwalijk de kanselier hoorde zichzelf nu eenmaal graag spreken maar wel moest hij pro testeeren tegen den hoogen toon van moreelc superioriteit dien Churchill had aangeslagen tegen ieder, die het land op andere wijze dan de kanselier voor goed hield, uit de nog steeds zeer groote moeilijkheden wenschte te redden. Ook spr. had uit deze rede niets dan een verkiezingsmanifest vermogen te hooren, maar ondanks alle woordgeschetter voldeed de begrooting niet aan de actueele behoeften van land en volk. Ongetwijfeld zou spr. als de kiezers naar zijn zin uitspraak zouden doen, voorstellen om 200 millioen te leenen voor oplossing van het werkloosheidsprobleem maar dit bedrag zcu besteed worden aan biijvenden productieven arbeid en renten en aflossing zouden in een luttel aantal jaren geheel afgcloopen zijn. Churchill stelde daarentegen eigenlijk voor om een tweemaal zco groot bedrag te leenen, zonder dat van aflossing gerept werd en zonder dat de werkloozen er gebaat mee zouden zijn. Lloyd George wenschte Churcill op lichtelijk ironische wijze geluk met zijn „kolossale" verlaging van de thee- en suikerbelasting, maar voorspelde hem dat de kiezers zich niet door deze zoetigheid zouden laten vangen. Voor het overige zou spr. ook zijn zakelijke critiek bewaren tot het juiste tijdstip n.l. in het nieuw gekozen Lagerhuis. De conclusie ligt voor de hand. De met spanning verwachte millioenenrede is weinig sensationeel geweest. Bedoeld als. sensatio neele verrassing, heeft de koele en gerecht vaardigde critiek den goochelaar Churchill een koude douche bezorgd. Men wist vooruit dat het zoo zou gaan! F. A. nternationale socialistische delegatie bij Loudon. GENèVE, 15 April (V.D. Een delegatie van de Tweede Internationale, bestaande uit ver tegenwoordigers van België, Frankrijk, Duitschland en Ir. Albarda voor Holland, heeft hedenmiddag in een onderhoud met Jhr. Lou don het doel van de bij duizenden naar Ge neve gezonden petities uiteengezet. De petities dringen aan op een snelle werkmethode van de voorbereidende ontwapeningscommissie. Het Belgische lid dër delegatie, De Brouc- kère, betoogde, dat zonder spoedige, belang rijke wapenbeperking, het gevaar van een nieuwen wedloop in bewapening met denk beeldig is en tot een nieuwe catastrofe kan leiden. Loudon dankte de delegatie voor haar stappen en doelde op het gewicht van een actie als de onderhavige, be doeld om pressie op de regeeringen uit te oefenen. Na afloop van het on derhoud verklaarde De Brouckêre nog, dat voor de eerste week van Augustus in alle landen groote demonstraties ten behoeve der vredesbeweging op het getouw staan. Clifford Harmon's plan. De Amerikaansche millionnair Clifford Harmon, president van den internationalen bond van aviateurs is in Genève aangeko men. Het doel van zijn komst is aan de ont wapeningscommissie zijn plan voor te leggen dat beoogt de instelling van een internatio nale luchtmacht en afschaffing van de na tionale militaire .luchtvaart. Hij stelt voor, dut elk land van 1020 pCt. van zijn ma chines en piloten ter beschikking van den Volkenbond zM stellen, opdat een interna tionale .luchtmacht kan worden georgani seerd onder bevel van een internationalen staf en een internationalen „luchtmaar- schalk", a.dus meldt de Tel. In geval van oorlog of oorlogsbedreiging zou de Volkenbondsraad deze luchtmacht opdracht moeten geven den aanvallen staat te blokkeeren, de verbindingen buiten de grens te vernietigen en te verhinderen, dat schepen de havens binnenkomen en dat troepenconcentraties plaats hebben. In een interview verklaarde Harmon, dat een dergelijke luchtmacht gemakkelijk en snel overal in de wereld geconcentreerd zou kunnen worden. Hij zei verder dat zijn plan den vallen steun heeft van Briand en van vele vooraanstaande personen te Washing ton. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. MMNDEL OKGCUE TERMIJNEN d| HZ V3DRBUR0WAL 312 TEL- 4317Q-AMQTERQ1M VOORKOMT TANDBEDFRF en poetst s-morgens en Vavonds met 75 cts.per 'A tube, Z5ch p. 'A tube SLOTBAL DANSINSTITUUT DE LANGE. De heer De Lange! de bekende Haarlem- sche dansleeraar zal Zaterdagavond, toen in Dreef zicht het slotbal van zijn instituut plaats vond, met zijn gedachten wel eens in 't verleden getoefd hebben. Want dit was het vijf en. twintigste slotbal dat door hem geor ganiseerd werd De leerlingen hebben er om gedacht en het was zeker een groot moment in 's heeren De Lange's loopbaan, toen de heer Th. Dam- miaanse op hem toetrad om hem namens al de leerlingen een fraaie schemerlamp, ont worpen door den heer M. Bruyn, aan te bie den met een aardig speech je. Mevrouw kreeg een groote vruchtenmand. En beiden: dave rend applaus. De avond overigens werd heel geanimeerd doorgebracht. De dansers en danseressen walsten en bostonneerden. enz., Warmer's band zorgde voor goede muziek, en vele jonge mcnschen bij elkaar scheppen vanzelf een prettige stemming. En zeker op een slotbal als dit, van het dansinstituut De Lange. VERGADERING DER REDD"'~S- BRIGADE. HET ZWEMPERSONEEL WEER INSTRUCTEURS. Maandagavond hield de Haarlemsche Red dingsbrigade voor Drenkelingen een buiten gewone ledenvergadering in hotel Lion d'Or onder voorzitterschap van den heer A. J. Meijerink. De vergadering was zooals ge woonlijk druk bezocht. Onder de ingekomen stukken waren mede- deelingen van de heeren Liezenberg en S. v. d. Meer, dat beiden bedanken voor het candidaat-lidmaatschap. Voorts een brief van de Bondssecretaresse, dat de heer Van Geinen zijn bedanken voor het bestuurslidmaatschap intrekt. Het voor stel van de afdeeling Haarlem om hem te benoemen tot lid van verdienste kan dus vervallen. Ook de heer Nicolaas trekt zijn bedanken in. De heer A. H. de Bruyn Jr. bracht verslag uit over de 7 April te Utrecht gehouden con ferentie inzake exameneischen van den Bond. Na eenige discussie en toelichting van den voorzitter en dr. W. E. Merens werd be sloten om ten aanzien van de Bondsbestuurs- verkiezing het aan de afgevaardigden opge legd bindend mandaat te veranderen in vrij mandaat. Naar aanleiding van het voorstel van de afdeelingen Haarlem en Zaandam om uni formiteit te brengen in de exameneischen, behandeld bij de agenda voor de algemeene vergadering 28 April te Dordrecht te hou den, maakte de heer De Keulenaar de op merking, dat de Ned. Bond weinig samen werking zoekt met andere dergelijke ver- eenigingen, zooals de Ned. Maatschappij tot Redden van Drenkelingen. De voorzitter be streed dit ten sterkste. Besproken werd de verkiezing van leden van de Technische commissie van den Bond. Verschillende stemmen gingen op tegen de candidatuur H. Cuhfus. De afgevaardigden zullen hiermee rekening houden. Bij de verdere behandeling van de agenda der Bondsvergadering werd besproken een voorstel der afdeeling Haarlem en van het hoofdbestuur tot reorganisatie der Techni sche Commissie. De vergadering sprak zich over de voorgestelde candidaten voor nieuw te scheppen plaatsen in de T. C. in dien zin uit,' dat niet meer dan drie leden uit één plaats benoemd worden, hetgeen niet voor gesteld is, en dat de candidaten de diplo ma's A, B en C hebben. Het zwempersoneel te Haarlem heeft ver gaderd en stelt als groep als candidaten voor de T. C. voor, zijn leden de heeren B. J. van Aken en G. de Lugt. De heer Schmidt zag hierin als afgevaar digde een moeilijkheid, omdat hij nu vijf Haarlemsche candidaten ter voorstelling krijgt. De heer De Bruyn zeide. dat het zwemper soneel zich eerst in de Haarlemsche briga de eens verdienstelijk moge maken en daar na naar functies in den Bond ga dingen. Mevrouw De Klerk en de voorzitter sloten zich hierbij an, de laatste gispte de weinige medewerking van dit personeel steeds on dervonden, hoewel er veel critiek was. Spre ker deed opnieuw een beroep op het perso neel met voorbijgaan van de oude kwestie „amateur of professional", om zich nu eens als instructeur beschikbaar te stellen. De heer De Lugt, sprekende namens het zwempersoneel noemde de term „weinig me dewerking" overdreven en achtte het zwem personeel gepasseerd in belangrijke functies, zooals ook het lidmaatschap der T. C. Door het ter tafel liggende voorstel wordt de mee ning der vergadering getoetst. Naar aanleiding van een persoonlijke op merking van den heer'Haase aan het zwem personeel ontspon zich een levendige discus sie. In het belang van den loop der verga dering trok de heer Haase tenslotte zijn woorden in. Naar aanleiding van het besprokene trok ken de heeren De Lugt en Van Aken hun candidatuur in. De overige punten van de Bondsagenda werden goedgekeurd. Vervolgens werd de zomercampagne be sproken. Nu het water in het Spaarne voor de lange afstandwedstrijden reeds eenige jaren i§ afgekeurd heeft de voorzitter over leg gepleegd met wethouder Van Neder- hasselt te Bloemendaal betreffende het hou den van die wedstrijden in het Brouwers kolkje. Aangezien de heer Smit van Gelder wederom huurder 'van het Kolkje is gewor den zal met dezen nader onderhandeld moeten worden. Indien de vegetatie in het Kolkje door reiniging niet voldoende is op te ruimen zal naar geschikt zwemwater te Heemstede worden gezocht. Mevrouw PerryMeyer, mevrouw De Klerk, mevrouw Van Baren, mej. Kuit en mej. Van Leersum verklaarden zich bereid de functie van instructrice in zwemmend redden te aanvaarden. De heer De Bruyn zeide dat hij zijn functie als hoofdinstruc- t'eur ter beschikking der vergadering stelt. Hetzelfde verklaarde de heer Thuis. De leden van het zwempersoneel, de heeren A. d Keulenaar, G. de Lugt, A. Wapstra en B. J. van Aken verklaarden- thans desgevraagd bereid te zijn als instructeurs op te treden. De voorzitter sprak hierover zijn genoegen uit en deelde mede, dat de candidatuur voor hoofdinstructeur eerst in het bestuur besproken zal worden. De heer De Lugt stel de voor den heer De Keulenaar als zoo danig te benoemen, doch wegens het late uur werd zijn voorstel niet behandeld. Te ruim twaalf uur werd de vergadering gesloten. JUBILEUM K. KALF. Maandag was de heer K. Kalf vijf-en - twintig jaar als bezorger en magazijnbe diende in dienst van de broodfabriek J. Smit en Zn. aan de Smedestraat. Hij werd per auto van zijn woning gehaald en in de zaak op zeer waardeerende wijze door den heer Smit toegesproken. Deze prees zijn ijver en overhandigde hem een geschenk onder couvert. De heer H. C. Kloet, hoofdbestuurslid van den Ned. Bakkersbond, complimenteerde hem vervolgens en schonk hem een zilveren medaille met het bondswapen en inscriptie. Namens het personeel schonk de heer Valkenaar den jubilaris een leuningstoel en bloemen en deed dit van een hartelijke feli citatie vergezeld gaan. Tenslotte werd de heer Kalf door den boekhouder, den heer W. Vx-eeken, gelukge- wenscht, waai-bij Jhem een meei-schuimen pijp werd ovei-handigd. De jubilai'is werd daarna weer per auto naar zijn woning gebracht, waar hij zijn feestdag verder in den huiselijken kring mocht doorbrengen BILLY BOE VOOR DE KINDEREN li!/ Op den kangoeroe gezeten, Snelden zij als een sneltrein voort, Langs bergen en langs dalen, En hun rit was ongestoord. Jerry vond het leukjes Terwijl Billy den tocht heerlijk vond, Tot het dier plotseling staan bleet, Een witte rots nu voor hen stond. In de rots was een naam geschreven, Welke Billy niet ontcijferen kon. Hoe hij er ook over piekerde, Hoe hij zich ook bezon. „Zeg mij den naam eens, Rcdneb," ,.'t Gaat gemakkelijk, beste vrind. Neem maar gauw een spiegel, 'k Wed, dat je hem daad'lijk vindt." Wat zou Billy lezen? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». por reget. Het VOEDINGCIJFER van wittebrood is a tijd nog 17 lager dan van Alcyone 13 April van Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Alwaki 13 April te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena p. 14 April 19 u. Ouessant, Buenos Aires n. Rotterdam. Alkmaar 15 April te Antwerpen van Ham burg. Aludra p. 13 April Fernando Noronha, Rot terdam n. Buenos Aires. Alkaid 14 April van Duala n. Accra. West- Afrika n. Amsterdam. Almelo 13 April te Guayaquil van Amster dam. Alderamin 12 April van Sabang, Batavia n. Rotterdam. Agamemnon 14 April te St. Juan de Porto Rico v. Amsterdam. Amsterdam 12 April van Cristobal naar Curasao. Baarn 12 April te Curasao van Amster dam. Brielle 12 April te Tocapilla van Amster dam vertr. n. Iqulque. Boskoop 13 April te Tocopilla van Corral. Buitenzorg 14 April te Rotterdam van Batavia Binnendijk 14 April te Norfolk van Rot- terdam.^ Deli j. 14 April 22 u. 45 m. Vlissingen, Antwerpen n. Java. Deucalion 11 April te Kingston J. v. Guate mala. Delfland 15 April v.m. te Amsterdam van Hamburg. Edam 13 April van Havana, Tampico n. Rotterdam. Eemland 14 April 12 u. van Rio Grande Do Sul, Amsterdam n. Buenos Aires. Generaal van der Heyden 13 April nm„ op 10 gr. 41 min. N. en 58 gr. 8 min. O., Amster dam n. Batavia. Grijpskerk 14 April te Rotterdam van Dur ban. Grootendijk p. 14 April Lizard, Pacifickust n. Rotterdam. Indrapoera 14 April 5 u. van Port Said, 18 April 9 u. te Marseille vei*w., Batavia n. Rotterdam. Insulinde 15 April 11 u. van Sabang, Java n. Rotterdam. Jason 14 April te Amsterdam van Horsens. Johan de Witt p. 14 April Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Jagersfontein 13 April van Suez naar Port Soedan, Amsterdam n. Z.-Afrika. Kedoe p .13 April 22 u. Ouessant, Rotter dam n. Java. Kota Gede p. 13 April 3 u. Perim, Java n. Rotterdam. Kota Baroe 14 April te Soerabaja van Rotterdam. Klipfontein 14 April te Rotterdam van Amsterdam. Kieldrecht p. 13 April Ouessant, Rotterdam n. Calcutta. Lochgoil p. 14 April Lizard, Rotterdam n. de Pacifickust via Swansea. Madioen p. 14 April 16 u. Ouessant, Java n. Rotterdam. Medan p. 15 April 1 u. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Mandar p. 14 April, Rotterdam n.. Batavia. Millais 14 April te Londen van Rotter dam. Mampawa 14 April n.m. op 5 gr. 48 min. N. en 75 gr. 40 min O., Amsterdam n. Batavia. Mapia 14 April van Genua, Batavia naar Amsterdam. Meliskerk 14 April van Antwerpen naar Port Said en Zuid-Afrika. Minerva 11 April van Barbados naar Curacao. Nickerie 12 April van New York naar West-Indië. Oldekerk 13 April te Chefao van Japan. Oberon 15 April van Lagos n. Accra, West Afrika n. Amsterdam. Oostkerk 14 April van Rotterdam naar Wladiwostock. P. C. Hooft 14 April van Algiei*s, Batavia n. Amsterdam. Rietfontein p. 13 April Dakar, Kaapstad n. Rotterdam. Rijpex-kerk 13 April van Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Rijnland 13 April van Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Radja p. 14 April 13 u. Perim, Rotterdam n. Java. Saparoea p. 14 April Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Salabangka 14 April te Amsterdam van Java. Schouwen 13 Apxdl van Batavia naar Rot terdam. Sommelsdijk 14 April te Rotterdam van Calcutta. Schiekerk 15 April te Antwerpen van Ham burg. Tjikembang 11 April te Hong Kong van Sjanghai, vertr. 12 April n. Batavia. Tapanoeli p. 14 April 7. u. Perinx, Bremen n. Java. Ternate p. 15 April 6 u. Perim, Rotterdam n. Java. Tosari 14 April te Hamburg van Rotter dam. Texel 14 April van Algiers, Rotterdam n. Kurraehee. Van Rensselaer 13 April van Dover, Am sterdam xx. W.-Indië. Venezuela 12 April te Barbados van Am sterdam. Veendam 14 April te New York van Rot terdam. IJselkerk 14 April van Port Soedan, Rot terdam n. Calcutta. Drechtdijk 14 April 8 u. 25 m. 50 mijl Noord van Land's End, Pacifickust n. South ampton en Rotterdam. Telamon 14 April van Cuxhaven naar Am sterdam. Oranje Nassau 13 April van Paramaribo, n. Madeira en Amsterdam. Poseidon p. 14 April 7.30 u. Azoren. Am sterdam n. Guatemala. Rhea 13 April van San Domingo naar Puerto Cortes. Stella 13 April van Curasao naar Mara- caibo. Stuyvesant 13 April van Cristobal n. Pto. Colombia. Telamon 14 April 2 u. van Hamburg n. Bremen. Celaeno p. 13 April 21.30 u. Azoren, Am sterdam n. Curasao. WOENSDAG 17 APRIL. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het versterkte Omroeporkest. Soliste; Mx'a v. d. Eynde (zang). 1.45 Kinder-matinée. 3.00 Maak het Zelf!-cursus. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Txxinbouw-halfuurtje. 6.15 Concert door het AVRO-trio. 7.15 Gezondheidshalfuurtje. 3.01 Concert door de Mij. ter Bevordering der „Toonkunst" afd. Bussum, orkest o. 1. v. Er- nest W. Mulder, solisten: Helène Cals (so praan), mej. Ch. v. Stolk (fluit), mej. E. Donath (viool), mej. A. ter Meulen (xiool), J. Felderhof (viool), mej. V. Legras (cemba lo). In de pauze: Causerie door Max Tak. 9.30 Optreden van het gezelschap „Pisuisse". Leider: Paixl Collin. 11.00 Gramofoonmu ziek. HUIZEN, 339,8 M. Na 6 uur 1851 M 11.-Korte Ziekendienst. 12.00 Solisten concert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoon- mixziek. 6.30 Fransche les. 7.00 Lezing over: Guido de Bray. 7.30 Causerie over pluimvee teelt. 8.00 KR O. Uitz. uit de Aula te Rolduc. Concert. Orkest, koor en solisten. 9.30 Pers berichten. DAYENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt, tenor). 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Or kestconcert. 3.20 Balladenconcert (sopraan, bax-iton, fluit). 4.05 Licht klassiek concert. Dorian-Trio. 5.05 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Werken van Handel voor clavecimbel. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Michel Angclo. 8.05 Concex-t. Militaire kapel, pijpers en tamboex-s. 8.35 Pianoconcert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Cau serie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „The Dumb wife of cheapside", comedie van Ashley Dukes. 11.20 Dansmxfziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Concert. Strijkkwartet. 4.05 Orkest concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.25 ..Le Pro- ces de Jeanne d'Arc", histor. voorlezing. Daarna kamermuziek en zang. LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.15 Muziek voor de scholen. 11.55 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Caballeriemuziek. Phil- harmonie-orkest. 7.20 „Irgendwo in West- deutschland. 7.50 „Arm wie eine Kirchen- maus", klucht in 3 acten van Geyer. Daar na tot 11.20 dansmuziek, ZEESEN, 1649 M. 9.35 Lezingen. 4.20 Orkest-concert. 5.20 Lezingen. 7.50 Citherconcert, m. m. v. solis ten. 8.50 Tooneeluitzending „Die Geschwis- te'r" \jan voxx Goethe. Daarna: Persberich ten en tot 11.50: Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 1.25 Concert door de scheeDskapel van het s.s. Hamburg. 3.35 Kamermuziek (fluit, viola, guitaar). 4.20 Duitsche kerkmuziek. 5.20 Or kestconcert. 7.20 Concert „Wissen sie woher das ist? 10.20 Cabaret o.l.v. W. Hagen. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Trioconcert. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Fragmenten uit de opera „Werther" ma Massenet.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10