DE RAMP BIJ HALLE. Boomplantdag in Veisen SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 APRIL 1°*" Wat een Amerikaansch dokter vertelde. krachtdadige hulp der bewoners. het verhaal van een reizigster. Aan het Hbld. ontleenen wij nog: Een Amerikaansch dokter uit Porthsmouth die met een gezelschap van twaalf dames en heeren op reis was voor een excursie in Nederland en die eveneens in den Parijschen nachttrein reisde, heeft nog het volgende over de ramp medegedeeld: Wij bevonden ons in het laatste slaaprij- tuig en wij waren juist bezig ons aan te klee- den, toen wij door een geweldigen schok te gen den grond werden geworpen. Onmiddel lijk na dien schok hoorden wij gekerm en ge gil en ik ben terstond den trein uitgegaan om te zien of ik ook medische hulp zou kun nen verleenen. Inderdaad heb ik, zij het met gebrekkige verbandmiddelen, die in den trein aanwezig waren, twintig a dertig menschen «geholpen. Ik was de eenige medicus die zich in den trein bevond en tusschen de radeloos door elkaar loopende reizigers had ik heel wat gebroken beenen en schedelbreuken te behandelen. Omdat ik geen Fransch verstond was het soms moeilijk de gewonden te hel pen, maar na korten tijd kwam er een Bel gisch geestelijke die als tolk dienst deed. De passagiers reageerden verschillend op het gebeurde. Sommigen bleven heel kalm, anderen liepen gillend of huilend rond. Zoo was er een meisje van omstreeks twaalf jaar dat zich bewonderenswaardig kalm heeft gedragen. De bevolking van het plaatsje Hal heeft geen moeite gespaard om voor de gewonden te doen, wat maar eenigszins mo gelijk was. Onmiddellijk werd koffie klaar gemaakt en velen kwamen met cognac op de plaats des onheils. Zooals deze dokter mededeelde, kwamen ongeveer een uur na het gebeurde doktoren en verpleegsters uit Brussel om de gewonden bij de staan, die voor het grootste gedeelte naar een op ongeveer 150 meter van de ramp gelegen hotel werden gedragen. Bij verscheidene slachtoffers heeft onze zegsman den dood geconstateerd. Er waren voorts verscheidene gekwetsten die met tallooze wonden over het geheele lichaam werden weggedragen. Ongeveer twee uur is de Amerikaansche arts op de plaats des on heils gebleven en daarna is hij met zijn ge zelschap in taxi's naar Brussel gereisd, om daar per eerste gelegenheid naar Nederland verder te trekken. Een dame, die met haar twee jonge kinderen reisde, vertelde: Wij zaten met een heer in de beide laatste rijtuigen van den trein, welke rijtuigen naar Nederland doorreden. Omstreeks half zeven 's morgens werden wij opgeschrikt door een geweldigen schok en hevig gekraak. De ba- bage tuimelde uit de netten en doordat wij vooruit reden, werden wij met kracht tegen den voorwand gedrukt, maar wij zijn geluk kig niet gevallen. Onmiddellijk na den schok hoorden wij „accident" roepen en toen wij naar buiten keken, zagen wij eenige verplin- terde wagons liggen; al spoedig hoorden wij. dat bij het ernstige ongeluk vele men schen zouden zijn omgekomen. Ik bleef ©eni gen tijd met de kinderen in den trein zitten. Onze wagons waren de eenige die nog in de rails waren blijven staan. Na korten tijd ben ik met de kinderen toch naar buiten gegaan en daar zagen wij de afschuwelijkste taferee- len. Een dame, wier been was afgekneld, werd juist weggedragen. Van het gekerm der ge wonden konden wij door het hevige gesis van de beide omgekantelde, geheel vernielde machines niets hooren. Gelukkig waren er in het plaatsje Hal, op korten afstand waarvan het ongeluk ge beurde, een hospitaal en een klooster, van waaruit onmiddellijk medische hulp werd verstrekt. Trouwens alle bewoners van het plaatsje hebben medegeholpen de gewon den in veiligheid te brengen en velen zijn er gastvrij ontvangen. Ik zelf heb den geheelen ochtend bij een familie vertoefd, die mij en de kinderen buitengewoon vriendelijk beeft behandeld. De menschen uit Hal, die anders voor hun werk met een trein naar Brussel gaan, kon den dien dag niet wegkomen, omdat het ge heele treinverkeer over dat traject gestremd was en omdat de autobusdienst het groote aantal passagiers niet kon vervoeren. Voor zoover ik hoorde zijn de machinisten van de beide treinen omgekomen, den machinist van den goederentrein had men omstreeks half drie nog niet gevonden. Kort daarna ben ik met een autobus naar Brussel gegaan, van waar ik de reis naar Nederland heb voortge zet. Hoe het ongeluk zich toedroeg Bij den uitgang van het station Hal heeft de sneltrein ParijsAmsterdam den goede rentrein bij de kruising van de lijn Enghien en BergenParijs eigenlijk in tweeën gesne den. Er was gemeld, dat de internationale trein twee minuten vertraging had, waarop de stationschef van Hal den goederentrein naar Enghien, die anders onmiddellijk na het passeeren van de express -uit Hall ver trekt, order gaf te vertrekken vóór de aan komst van den sneltrein uit Bergen. De eerste wagons van den goederentrein waren juist het kruispunt voorbij, toen de sneltrein, of schoon de signalen op onveilig stonden, in volle vaart arriveerde en den goederentrein middendoor sneed. De locomotief van den expresstrein liep dwars door een leege wagon van den goederentrein, ontspoorde en kantel de enkele meters verder in de sloot langs de spoorlijn. De bagagewagen, de Fransche postwagen, de Belgische postwagen en twee personenwagons liepen op de locomotief en de wagons van den goederentrein te plet ter. Aangrijpende bijzonderheden. Lai jsrusseiscne correspondent van ae iel. meldt nog, dat de koningin van België zich naar Halle heeft begeven, waar zij een be zoek bracht aan de gewonden. Zij begaf zich eveneens naar het terrein van de ramp. Een ontroerend voorval deed zich voor, aijdens de verzorging der gewonden. Een pater, die zeer ernstig gewond was, verzocht desondanks eerst de gewonden te verzorgen wier toestand zorgwekkend was, daar hij beweerde zelf geen directe hulp noodig te hebben. Een half uur nadat het ongeluk had plaats gehad, vond een der onderchefs van het station Halle in den laatste wagon een man, die rustig lag te slapen. HET TOONEEL. de vereenigde schouwspelers. MEVROUW DE ADVOCATE. Blijspel in 3 bedrijven van Georges Berr en Louis Verneuii. Pierre Mols heeft dit keer zijn keuze ge daan bij de Franschen en hij is er vrij wat gelukkiger mee geweest dan toen hij het bij de Éngelschen zocht. Wij hebben „Maïtre Bolbec et son Mari" twee jaar geleden hier gehad op een tournee van Charles Baret en ons toen met dit wel echt-Fransche stuk van Georges Berr en Louis Verneuii best geamu seerd! Ook gisteren in de voorstelling van „de Vereenigde Schouwspelers" vermaakte „Mevrouw de Advocate", die-door Enny de Leeuwe met entrain en waar het noodig was met aplomb werd gespeeld, en men kon het slechts betreuren, dat er zoo weinig menschen naar onzen Stadsschouwburg wa ren gekomen om van Enny de Leeuwe's suc ces getuige te zijn. Misschien, dat het van avond voller is, wat ik voor den heer en mevrouw Mols van harte wensch. Wie een vlot geschreven, geestig Fransch blijspel wil zien. kan ik de voorstelling van „Mevrouw de Advocate" in alle opzichten aanbevelen! Collette Bolbec behoort zooals haar man het uitdrukt tot de „derde sexe". Zij is geen man cn geen vrouw! Maitre'Bolbec is een advocate, die het zóó druk heeft met haar praktijk, dat zij niet eens merkt, dat haar jonge secretaris verliefd op haar is. Haar man kan haar alleen nog maar over het huishouden te spreken krijgen, wanneer hij als cliënt op haar kantoor verschijnt. „Mijn vrouw is 'n heel groot man!" getuigt hij van haar, maar het zou hem aangena mer wezen, als zij 'n klein lief wijfje voor hem wou zijn. CoUette komt pas tot bezin ning, als zij bemerkt, dat haar man afleiding zoekt bij een van haar vrouwelijke clienten, Cecile Pointet, die niet geleerd is, nooit ge studeerd heeft, ja zelfs spelfouten maakt, maar die „vrouw" is. Dan hangt Collette haar toga aan den kapstok en verschijnt ook zij in het avondtoilet van de vrouw. Maar dan dreigt het juist heelemaal mis te gaan, want als zij niets meer te doen heeft, vindt zij den tijd om te flirten, en is zij niet langer blind en doof voor de liefde van Valentin, haar secretaris. Tot haar man de goede oplossing vindt! Hij kiest voor zijn vrouw de toga, niet alleen om als haar secretaris fungeeien, niet alleen om altijd bij haar te zijn doch ook om haar nu zij niet uitsluitend meer „advocate" is voor eventueele afdwalingen te behoeden. George Berr en Louis Verneuii nemen hier dus een loopje met de vrouwen, die geen vrouw meer zijn zeer geestig., is ook hun snot met de vrouwelijke dokter! en zij doen <£at op die luchtige, badineerende wijze, waarvan de Franschen eigenlijk alleen het geheim maar kennen. Hun spot blijft aldoor even licht, zij houden geen quasl-geleerde vertoogen, zij zijn nooit scherp. Zij glijden over alles luchtig en vluchtig heen en heb ben geen andei doel dah ons hartelijk te laten lachen! Wat hun volkomen gelukt! In dc vertaling is alles, wat 'n beetje te luchtig en al te veel „Parasien" was, wegge streken en ook in de opvoering is dat spel door de heeren althans door Mols en André van Dijk in den Hollandschen toon getransponeerd! Maar Enny de Leeuwe wist wel het Fransch-levendige, het vlugge en pétillante' van zoo'n Parijsch boulevard stuk in haar spel te brengen. Zij beheersch- te deze opvoering geheel! Zij was allergees tigst in haar opkomst als advocate en haar geaffaireerdheid als „zaken-man", zij was werkelijk in I en II een wezen van de door ons mannen zoo verafschuwde derde sexe! Maar in m was zij volkomen vrouw en vooral in haar groen .toilet Parisienne. Pierre Mols maakte van Edmond Bolbec wel een aardige figuur, al was hij voor een Fariizenaar, die van zijn rente leeft, wel wat erg „bourgeois"! Maar in zijn spel waren grappige elementen! Men nam van dezen Edmond onmiddellijk aan dat hij vijf jaar lang de nul in dit gezin was geweest! André van Dijk voelde zich in dit Fransche milieu allerminst thuis en het kostte moeite ons voor te stellen, dat 'n vrouw als Collette met dezen jongen man op stap zou gaan. Mies Vinkvan Norden trachtte de Fransche sfeer op het tooneel te brengen. Zij gaf aan het onbeteekenende vrouwtje voldoende relief en was elegant! Mlnny van Ollefen had Magda Krfamson, de plompe vrouwelijke dokter nog wel wat geestiger kunnen typeeren! Verreweg de aardigste bijrol was Rébis- coul. John Timrott maakte van dezen onnoo- zelen cliënt, die dank zij de adviezen van zijn rechtsgeleerde van kwaad tot erger komt, een kostelijk type! Rébiscoul paste wel volkomen in dit Fransche blijspel. Een der beste rollen, die wij ooit van John Timrott hebben gezien. Het publiek heeft na elk bedrijf de spe lenden hartelijk toegeklapt. De bijval gold zeker in de eerste plaats mevrouw de advo cate, Enny de Leeuw. Jk' B. SCHUIL. EEN NIEUWE, GROOTE SCHOUWBURG TE AMSTERDAM? geheel modern ingericht. De heer G. H. Koopman, directeur der N.V. „De groote schouwburg" te Amsterdam, heeft een schrijven aan den gemeenteraad der hoofdstad gericht, waarin hij verzoekt, aan deze N.V. een terrein in erfpacht af te willen'staan gelegen aan het Tweede Wete ringplantsoen. om daar een grooten schouw burg te bouwen, terwijl de gemeente Amster dam verzocht wordt, garant te willen zijn voor rente en aflossing van een leening groot f 2.500.000 tegen 4.75 pet. Een belangrijk financieel lichaam heeft zich in principe bereid verklaard de noodige gelden te verschaffen tegen 4.75 pet. rente. De heer Koopman, meent, dat door zijn plan Amsterdam zich op tooheelgebied een Van links naar rechts: het raadslid Sluiters, Wethouders Schilling, de Burgemeester, de heer Moolenaar, tuinbaas, de Dunnebier en Tusenius. even groote reputatie zal kunnen verwerven als thans op het gebied der muziek reeds het geval is, hetgeen de beteekenis der hoofd stad als cultuur-centrum nationaal en in ternationaal zal verhoogen De inwendige inrichting van het gebouw zal worden uitgevoerd naar de nieuwste gegevens op tooneeltechnisch gebied. Het tooneel zal het dubbele voordeel krij gen van draai en schuif tooneel, waardoor alle technische moeilijkheden der voorstel lingen kunnen worden overwonnen, zonder andere onderbrekingen dan uit artistiek oogpunt noodzakelijk zijn. De pauzes tusschen de bedrijven zullen niet langer dan één minuut behoeven te duren. Aan het publiek kunnen de thans ge bruikelijke pauzes tusschen de bedrijven van veelal meer dan vijftien minuten worden be spaard, hetgeen een belangrijk voordeel is ook in artistiek opzicht, daar zonder die on derbrekingen geen belangrijke coupures meer in de op te voeren werken behoeven te wor den aangebracht. De groote zaal zal 2000 zitplaatsen bevat ten, doch door een bijzondere inrichting van afschutting zal zij kunnen worden te ruggebracht tot een capaciteit van 1000 zit plaatsen. Dit kan noodig zijn voor het geven van voorstellingen, die geen massale belang stelling trekken en waarvoor toch een groote tooneelruimte wordt vereischt. De heer Koopman ontwierp zijn plan dus danig, dat nevens de groote zaal een kleinere zaal met 800 zitplaatsen kan worden inge bouwd. Deze „Vondelzaal" zal bestemd zijn uitsluitend voor het geven van tooneeluit- voeringen, van opvoeringen van intieme kunst en voor het houden van congressen en groote recepties. In het gebouw zal voorts een ruimte wor den gereserveerd voor het nog steeds zonder onderdak zijnde Tooneel-Museum, waardoor in een behoefte wordt voorzien. Bovendien zal er tentoonstellingsruimte zijn voor beeldende kunst. Naar alle rangen en afdeelingen zullen liften voeren. De geheele bouw en inrichting is, ook wat de orkestruimte betreft, dusdanig ontworpen, dat de capaciteit van de artistieke leiders zich geheel zal kunnen ontplooien. Alle zitplaatsen voor de toeschouwers zijn even ruim berekend; alle zullen een goed uitzicht geven op het tooneel. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. het zomerwerk. De afdeehng Haarlem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt op Vrijdag in het gebouw De Centrale een ledenverga dering waar 'onder meer de voorstellen voor he ta.s. Congres zullen worden behandeld en de verkiezing der afgevaardigden naar dit congres zal plaats vinden. Verder zal op deze vergadering een beslissing genomen worden omtrent het volgende schema voor het Zo- merwerk door het bestuur voorgesteld: In het middelpunt van het zomerwerk kom© het zomerfeest te staan in samen werking met Partij en Vakbeweging in Juni te houden op het Huis te Zaanen, met medewerking van d.e plaatselijke dilettanten- vereenigingen, den Sportbond, de A. J. C. voor een kinderfeest en fcableaugtroep uit Amster dam. Voor voorbereiding een werkcommissie te benoemen uit de deelnemende organisa ties, maar de leiding van dit zomerfeest blajft bij het Instituutsbestuur. Verder excursies en uitstapjes, waarvoor het programma is samengesteld in overleg met de Nederiandsche Arbeiders Relsver- eeniging en welke excursies en uitstapjes on der leiding staan van de N. A. R. V., waarbij het in de bedoeling ligt deze eenmaal in de 14 dagen te houden op Zondagochtend. Ver der op eenige Zaterdagmiddagen museum- bezoek en eventueel ook nachtwandeling en een weekeind-kamp. EIND-EXAMENS H. B. S. data en Deskundigen. Het eindexamen van de afdeeling H.BJ3. van het gemeentelijk lyceum te Haarlem zal afgenomen worden op 27, 28 en 29 Juni, 1, 2, 3, en 4 Juli; dat van de afdeeling HJ3.S. van het Christelijk lyceum te Haarlem op 5, 6 en 8 Juli; dat van de Gem. H.B.S. te Haarlem op 9, 10 11, 12 en 13 Juli. Als deskundigen bij deze examens zijn aangewezen: ir. W. Massing, oud-directeur eener hoogere burgerschool te Leiden; dr. H. C. Redeke, directeur van het Zoölogisch Sta tion te Helder; H. J. E. Westerman Holstijn, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Apel doorn; mevrouw dr. J. van den Bergh van EysingaElias, letterkundige te Santpoort en H. G. van Wijngaarden, voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Het eindexamen van de afdeeling H. B. S. van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal zal afgenomen worden op 26, 27, 28 en 29 Juni, dat van de afdeeling H. B. S. van het R.K. lyceum te Haarlem op 10, 11 en 12 Juli. Als deskundigen bij deze examens zijn aangewezen: dr. R. Feitzenböck, hoogleeraar aan de gemeente-universiteit te Amsterdam, wonende, te Laren (N.-H.)dr. E. H. Büch- ner, lector aan de gemeente-universiteit te Amsterdam; F. C. Vorstman, oud-Gouver neur van Celebes en onderhoorigheden te Ginniken; G. C. Hoogewerff, oud-directeur eener hoogere burgerschool te Hilversum; dr. C. G. M. Pompen hoogleeraar aan - de R.-K. Universiteit te Nijmegen. Mevrouw J. T. H. Loeff—Rens te Haarlem is aangewezen als deskundige bij de eind examens der afdeelingen H.B.S. aan het O.L.V.-lyceum te Breda, het St. Gertrudis- lyeeum te Roosendaal en het St. Norbertus- lyceum te Roosendaal en bij de eind-examens der Rijks H.B.S. te Breda, de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom en de RH. H.B.S. te Bergen- op-Zoom. De heer J. F. Schmöle, oud-kolonel der genie te Heemstede en dr. J. M. Bijvoet, lector aan de gemeente-universiteit te Am sterdam, wonende te Velsen zijn aangewezen als deskundigen bij de eind-examens der Bijz. HJ3.S. te Woerden; 1ste Gem. H.B.S. met 5 j. cursus, 3de v. d. Boschstraat te 's Gravenhage; 1ste Chr. H.B.S., Populier straat 's Gravenhage en der Chr. H. B. S. te Vlaardingen. PERSONALIA. fDte heer C. J. Grootenboer, deurwaarder, werkzaam op het kantoor van den gemeen te-ontvanger, zal Vrijdag 19 April zijn 25- jarig jubilé vieren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" Groote Houtstraat 169(FAMILIE- EN TeL 13472 - Haarlem BRUIDSGROEPEN VOETBAL DE VOLEWIJCKERS—DE ZEEMEEUWEN. Zondag 21 April a.s. is het voor het le elf tal de groote dag. Dan wordt namelijk de wedstrijd tegen de concurrenten „de Vole- wijekers", te Amsterdam, gespeeld. Bij een gelijk spel zijn de Zeemeeuwen van het kampioenschap verzekerd, terwijl bij een overwinning van „de Vole wijekers" deze ook nog het kampioenschap kunnen be halen. Het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. De overige Zeemeeuwen-elftallen zijn vrij, behalve de wedstrijd Zeemeeuwen inHalf weg n, welke gespeeld wordt om 10 uur. Het terrein der Volewijckers is gelegen aan den overkant van het IJ. BILJARTEN. MASSAKAMP „D.E.S."—„BENOORDEN HET IJ". Woensdagavond zijn de wedstrijden tus schen beide bovengenoemde vereenigingen in het clublokaal van „D.E.S.", Hotel ,,'t Hof van Holland" met een zestal partijen voort gezet. Het eerst speelden Van Weerdenburg (Be noorden het IJ) en Steegstra (D.E.S.). Laatstgenoemde was vooral in het begin goed op dreef en kreeg spoedig een tame- lijken voorsprong. Zijn tegenstander haalde lat.jr vat op, doch dit kon de nederlaag niet meer hoeden. De Haarlemmer bleef domineeren en won de partij met groot verschil: 130 om 90 in 37 beurten. Op het andere biljart stonden Brann (Be noorden het IJ) en Van Schie (D.E.S.) tegen over elkaar. Dit werd een spannende kamp, waarin de Dü.S.-man aanvankelijk in de meerderheid was. Langzaam maar zeker haalde de Amsterdammer op en wist op het allerlaatste nog juist te winnen met den stand 110 om 101. Ook de partij Van de Velde (Benoorden het IJ) Tuninga (D.E.S.) liep in het voor deel van den Amsterdammer. Deze begon goed, terwijl de D.E.S.-speler niet op stoot was. Deze raakte dan ook sterk in de min derheid. Van een inzinking van Van de Velde wkist hij geen voldoende gebruik te ma^en en toen zijn partner 100 caramboles bij een had, stond hij op 87. A. Polak (Benoorden het IJ) nam tegen van der Putten (D.E.S.) in het eerst een tamelijken voorsprong, daar de Haarlem mer zeer slecht op stoot was. De Amster dammer had last van ketsen, doch zijn tegenstander maakte daarvan gen gebruik. Wat wel te verwachten was, herstelde de Haarlemmer zich op het laatst en haalde aardig op, doch zijn achterstand was te groot, om de partij nog te kunnen redden. Toen Polak uitmaakte was de stand 140 om 129 in 37 beurten. Daarna speelden Van der Velde (Benoor den het IJ) en Van Amstel (-D.E.S.). Ook deze partij liep in het voordeel van „Benoor den het IJ." zij het met zeer miniem ver schil. In het eerst was Van de Velde voor, doch later kwam van Amstel opzetten, doch het was te laat. De Amsterdammer maakte de 100 punten vol, toen de Haarlemmer 96 noteerde. De laatste partij ging tusschen Brunn (Benoorden het IJ) als invaller en Kuiper (D.E.S.) Het werd een zeer spannende strijd, waarin nu eens de een, dan weer de ander de leiding had. De Haarlemmer had op 't laatst met pech te kampen en verloor ten slotte op het nippertje met 100 om 92. De uitslag van dezen avond was: „Benoor den het IJ" 640 en „D.E.S." 635 caramboles. Na twee ontmoetingen is de totaalstand nu: „Benoorden het IJ" 1447 en „D.E.S. 1493 caramboles. Alzoo een verschil van 46 caram boles in het voordeel van „D.E.S." Hedenavond worden de wedstrijden voort gezet in Amsterdam. SCHAKEN. CLUBMATCH PARKWIJK—HAARL. SCHAAKVEREENIGING. Maandagavond was de Amsterdamschs Schaakclub .Parkwijk" de gast van de Haar- lemsche Schaakvereeniging, in Café Brink- mann, Goote Markt, alhier. Nadat uit de gebruikelijke speeches van de voorzitters der genoemde vereenigingen, resp. de heeren mr. Kalff en Dr. Ozinga, opnieuw gebleken was, dat de vriendschap tusschen de clubs van beide zijden ten hoogste wordt ge waardeerd, nam te ongeveer kwart na 8 uur het spel een aanvang. De gasten speelden aan alle borden met wit. De uitslag was als volgt: Parkwijk. Haarl. Schaakvereeniging. 1. B. J. v. Trotsenburg-G. Bollebakker A 2. Tli. v. Hoorn—Ph. Th. Stol A—A 3. M. Garshagen—A. A. J. Ridderhof A—A 4. Mr. N. E. FockensJ. Vermeulen 1o 5. Dr. B. K. BoomHajo Fick o1 6. Dr. DeijllL. A. Patoir yy3 7. Dr. WijnmalenJ. Smits Jzn. 6—1 8. J. R. v. Osselen—A. D. v. Steenis 1—0 9. Dr Enklaar—J. Cohen O—1 10 Ten HaveCh. Mook' io 11. Mr. KalffDr. P. Ozinga lo 12. Mr. v. d. MinneP. Egas o1 13. J. v. d. VeenF. van Aken 1o 14. R. DooijesL. J. Vreugde lo 15. J. Popping—A. H. v. d. Lint K—54 16. Enthoven—W. v. d. Voort 1—o Totaal 9y6A Deze 31e ontmoeting bracht den Amster dammers een solide overwinning (de vorige match was onbeslist gebleven.). KEGELEN. CLUBKAMPIOENSCHAP 1929 Zooals wij eenige weken geleden reeds meldden, houdt de Haarlemsche Kegelbond in de maand April de jaarlijksche wedstrijden om het clubkampioenschap 1929 voor de bij dien bond aangesloten clubs en wel op 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 en 28 Aprilè Deze wedstrijden worden gespeeld op vier banen in het clubgebouw H K. B. aan de Tempeliersstraat, n.l. op de banen F, G, H en I. Zondagavond was bij de sluiting van heü gebouw dus de helft van den strijd gestreden. Zooals men op onderstaanden staat kan zien, geven de vijftallen (en voornamelijk de bo venste) elkander niets toe, zoodat de komen de weken, als de beslissing moet vallen wie kampioen 1929 zal worden, zeker spannend zullen zijn. De stand ls thans als volgt? 1 CLUB KAMPIOENSCHAP 1929. Baan F Baan G. Totaal 1. S.S.S. I 315 353 668 2. H.V.K. I 347 317 664 3. L.U.M.G. I 345 317 662 4. De Volharding I 332 325 657 5 H.V.K. II 319 328 646 6. Richten enRollenü 301 334 635 7. De Damiaten I 316 307 623 8. Groote Vauxhal I 285 335 620 9. De Volharding EU 314 289 603 10. T.O.P. I 343 258 601 11. Richten enRollenl 316 283 599 12. 't Spaarne I 306 292 598 13. Daar Rolt Ie I 296 301 597 14. De Leeuwerik I 324 273 597 15. O.D.O. I 305 289 594 16. Groote Vauxhal II 274 316 590 17. S.S.S. II 304 277 581 18. 't Spaarne EE 279 292 571 19. De Volharding n 269 301 570 20. De Damiaten II 273 296 569 21. D.D.O. H 273 291 564 22. Houdt Plank I 293 243 536 23. L.U.M.G. II 252 256 508 24. De Prins I, moet nog 10 ballen werpen. 25. De Prins II moet nog 10 ballen werpen. 26. T.OP. H moet nog 10 ballen werpen. Vermenigvuldigen Baan B. 1. J. Wyma 351 2. J. van Kan 333 3. A. Benraadt 324 4. Mevrouw de Bruin 320 5. J. J. Verhagen 312 6. P. Beccari 304—296 Twee Vijftallen Totaal 1. H.V.K. I en II 1310 2. De Volharding I en in 1260 3. S.S.S. I e nil 1249 4. Richten en Rollen I en TI 1234 5. De Groote Vauxhal I en H 1210 6. De Damiaten I en II '193 7. L.U.M.G. I en H 1170 8. 't Spaarne I en n 1169 9. O.D.O. I en n 1158 Koppel-Wesdtr ij d, Baan C. 1. A. Benraad en H. Louw 48 2. J. Doornebos en J. v. d. Horst 47—46 3. H. Verdel en H. Lomans 2x45—43 4. G. Rotteveel en P. Tummers 45—2x44 Vrije baan Hamburgertellïng. Baan A. 1. C. van Vreede 104 94 2. H. Lomans 104—82 3. A. 4. A. 5. J. J. 7. H. A. Benraadt Koorn Platei Heymans van Duinen van Eyk 102 98-94 93—84 98 94—90 94 84 Vrije Baan, Gêwor Telling. Baan B 1. H. Lomans 4037 2. H. van Duinen 3937 3. G. Rotteveel 39 4.Jos. v. d. Eisen 382x36 5. P. Tummers 38—36 6. W. de Dood 38 7. N. P. Visser 37—36 8. J. Cornelissen 37

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10