Het vergaan van de Salento HA API F.M'S DAORT AD DONDERDAG 18 APRIL 1929 UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK DE PRIMAIRE WEG. Met betrekking tot het door het Comité van Actie inzake den primairen weg aan den Raad gedaan verzoek om een crediet toe te staan groot 2 a 3000 gulden voor het maken van een kostenbegrooting voor het door ge noemd Comité bij den Minister van Water staat ingediende plan betreffende den te maken primairen weg door de gemeente, rieelen B. en W. den Raad het volgende mede: „Zooals u bekend is, heeft genoemd comité ln een bijeenkomst, gehouden op 4 April jl., het ingediende plan met u besoroken. De voorzitter van het Comité heeft daarin me degedeeld, dat aanvankelijk de bedoeling van die bijeenkomst was om zich er van te ver gewissen of uw college aan de verwezenlij king der plannen zal willen medewerken. Het door het Comité ingediende plan ls zeer ingrijpend ook wat de kosten van uit voering betreft. Het Comité is daarvan door drongen, doch heeft niettemin gemeend, dat plan te moeten vasthouden en met alle kracht te moeten verdedigen, overtuigd als het is, dat het van het allergrootste gewicht voor de toekomst- dezer gemeente is dat het bij verwezenlijking deze gemeente in de toe komst zal blijven geven den gestadigen voor uitgang en bloei, welke haar steeds meer zal doen zijn het centrum van verkeer en handel tusschen Haarlem en Alkmaar. Het Comité had nu gedacht, dat de kosten begrooting door den Waterstaat zou worden gemaakt, doch uit een dezer dagen door het Comité ontvangen schrijven van den hoofd ingenieur te Alkmaar blijkt, dat deze be grooting van het Comité wordt verlangd. Het maken van de kostenbegrooting schat het Comité op twee a drie duizend gulden. Van de reeds door het Comité gemaakte kosten circa 500 is reeds de helft van derden toegezegd. Verdere risico kan het Comité niet op zich nemen. Ook wij zijn er van overtuigd, dat het belang der gemeente medebrengt, dat volle medewerking aan het plan van het_ Comité wordt verleend en dat het Comité in staat wordt gesteld een kostenbegrooting van het plan te doen uitwerken". In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, het verzoek in te willigen. EEN TERREIN VOOR LICHAME- MELIJKE OEFENING. EEK E*"LANGRIJK VOORSTEL VAN B. EN W. Op 29 November 1927 werd door B. en W. in overleg met den daarvoor aangewezen In specteur, ingesteld een commissie voor li chamelijke opvoeding, welke commissie thans onder voorzitterschap van den Burgemees ter bestaat uit de leden: J. C. Boon. arts, J. Th. van Lent, hoofd der R.-K. Leerschool, W. M. Ragut, Inspecteur van Politie en J. G. van Zanten, hoofd der o.l. school no. 1. In de eerste plaats heeft deze commissie zich bezig gehouden met het vraagstuk der lichamelijke opvoeding voor de schoolgaan de jeugd. Weliswaar is de verplichting tot het hebben van speelterreinen voor de scho len eerst van kracht op 1 Januari 1936, doch de overweging, dat het vak „lichamelijke oefening" niet goed kan worden onderwezen indien daarvoor, behalve de gymnastieklo kalen, geen behoorlijke terreinen beschik baar worden gesteld, heeft de commissie ge leid tot het indienen van een voorstel. De commissie heeft reeds- vroeger hare 'conclusies neergelegd in de navolgende pun- t6ï.' Voor lichamelijke oefening dienen aan wezig te zijn opzettelijk ingerichte ruime lo kalen; 2. Ook dienen aanwezig te zijn goed inge richte terreinen; 3. Vakonderwijs van het 4e leerjaar af; 4. Splitsing in afzonderlijke Jongens- en Meisjesgroepen van het 3e leerjaar af. 5e. Doelmatige groepeering der leerlingen. Wat punt 1 betreft heeft de Commissie met eenoegen geconstateerd, dat de gymnas tieklokalen, verbonden aan de o. 1. scholen nos. 1 en 2 zeer goed zijn ingericht. Het gym nastieklokaal aan de C. H. Moensstraat "wordt ook gebruikt door de leerlingen der Chr. School en die der R.-K. Jongensschool aan de Hobbestraat. Omtrent punt 3 had de Commissie als op lossing gedacht dat van het 4e leerjaar af de jongens en meisjes ieder 2 maal drie kwartier les ontvangen. Voor openbaar en het bijzonder onderwijs zal dit op 3000 per jaar komen. Als terrein voor lichamelijke oefening voor de schoolgaande jeugd had de Commissie gedacht een gedeelte van het weiland der gemeente aan de C. Amsestraat. Het geheele terrein is groot 2 1/4 HA. Een derde gedeelte van dit land wenscht de Commissie te be stemmen voor twee speelvelden voor de li chamelijke oefening der schoolgaande jeugd. Plet andere gedeelte ware te bestemmen tot algemeen speelveld. De afmetingen van dit laatste gedeelte zijn zoodanig, dat dit veld voldoet aan de eischen door den Nederl. Voetbalbond gesteld, om de erkenning als of ficieel speelveld te verkrijgen. Behalve voor het voetbalspel kan dit veld wordenl gebe- zigd voor de beoefening van lichte athieties, hockeyspel enz. De kosten van het drameeren en egalisee- ren van het weiland door de Nederlandsche Heidemaatschappij bedragen 1700. af scheiding van het terrein en de stichting van een tweetal kleedlokaaltjes, enz. is benoodigd een bedrag van 5500. In haar rapport van 15 Maart 1929 heeft de Commissie een exploitatie-begrooting op- gemaakt van de inte richten speelvelden (Veld I: Openbaar speelveld; veld II. Speel velden der scholen). Daaruit blijkt dat de exploitatie van veld I geen uitgaven van de gemeente behoeft te vorderen. De exploitatie van veld II geeft een nadeelig slot van rond 1750 per jaar. Met de door de Commissie voor de licha melijke opvoeding voorgestelde oplossing, welke de instemming heeft van den Inspec teur van het L. O. kunnen B .en W. zich zeer goed vereenigen en stellen den Raad mitsdien voor dienovereenkomstig te besluiten en hun de voor de uitvoering benoodigde credieten ad. 1700 en 5500, toe te staan. verbouwing gashouder Burgemeester en Wethouders berichten den Raad. dat de directeur der Lichtbedrijven hun heeft medegedeeld, dat het noodzake lijk is, om de gasbergruimte uit te breiden. In een uitvoerig rapport komt de directem: tot de conclusie dat de beste oplossing is, een der gashouders om te bouwen voor de berging van 3000 M3. Na dien ombouw be schikt het bedrijf dan over een bergruimte van 6000 M3. De kosten van het ombouwen worden door den directeur geraamd op f 30.000. Na ingewonnen advies van de Commissie van bijstand in het beheer der bedrijven, stellen Burgemeester en Wethouders den Raad voor dienovereenkomstig te besluiten en hun het bovengenoemde crediet te ver- leenen. VELSEN DE FRYSKE FLAG GE. De Friesche Vereenlging „De Fryske Flag- ge" hield Woensdagavond een bijeenkomst in „Hotel de Prins". De voorzitter, de heer H. v. d. Schuit stelde na een kort openingswoord aan de orde de mogelijkheid van de fusie met de zusterver- eeniging „It Pompeblêd". Na een korte bespreking werd besloten, deze aangelegenheid in een huishoudelijke vergadering te behandelen en daarna een be sluit te nemen. Het verdere deel van den avond was ge wijd aan zang en voordracht. De heer L. Hannema had met zijn liederen en zijn voordrachten als steeds veel succes. De heer M. v. d. Linde verzorgde het muzikale ge deelte van den avond. Tot slot werd er gedanst. BUREAU VAN VOORLICHTING BIJ BEROEPSKEUZE. Aan het jaarverslag over 1923 van de Ver- eeniging ter bevordering van voorlichting bij beroepskeuze ontleenen wij het volgende: In het algemeen overzicht wordt vermeld, dat de werkzaamheden der vereeniging zich meer en meer hebben ontplooid. Sin<5s de opening van het bureau heeft de vereeniging verder het pad der practische voorlichting betreden. Ten einde het bezoek aan het Ad vies-bureau te bevorderen, is het streven van het bestuur er op gericht, na te gaan of en hoeverre het mogelijk is te geraken tot psycho-technische keuring der beroepscan- didaten. De voorbereiding der oprichting van een psycho-technische afdeeling heeft in het afgeloopen jaar veel tijd gevorderd. Of de vereeniging binnen korten tijd over de mid delen zal beschikken die haar de op- en in richting dezer afdeeling mogelijk moeten maken, valt thans nog niet met zekerheid te zeggen. De samenwerking, die werd be reikt met de R.-K. organisatie ter plaatse bracht den arbeid der vereeniging op bree der basis. Het aantal leden steeg tot 99, w.o. 1 ver eeniging van werkgevers en 9 van werkne mers, totaal tellende 2100 leden. Het adviesbureau werd begin October 1927 geopend. Het staat thans onder leiding van den heer J. H. de Groot. In het afgeloopen jaar wendden zich in totaal 36 personen tot het bureau, nl. 3 meis jes en 33 jongens. Het medisch onderzoek wordt in hoofdzaak verricht door Dr. de Weerdt. Blijkens den staat van inkomsten en uit gaven werd ontvangen aan subsidie gem. Velsen 400, rente 2, contributies 84.50, saldo v. j. 300.32, total 786.82 en uitge geven 604.96, zoodat het saldo per uit. De cember bedroeg 181.86. VERBETERING SPOORWEGOVERGANG. Naar wij vernemen, zal half Mei begon nen worden met de verbreeding van den spoorwegovergang in den straatweg nabij Scheybeeck. De houten boomen worden ver vangen door ijzeren, die een lengte van ruim 12 M. verkrijgen. Daardoor zal de overweg kunnen worden verbreed van 8.10 M. op 11.20 M. EINDEXAMEN DER H. B. S. Het eindexamen van de Rijks H.B.S. te Velsen zal afgenomen worden op 4, 5. en 6 Juli. Als deskundigen bij dit examen zijn aan gewezen: G. Mannoury, hoogleeraar aan de gemeente-universiteit te Amsterdam; dr. H. B. Dorgelo, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; H. Snijders, oud-leeraar bij het middelbaar onderwijs te Heemstede; P. Meijer, oud-leeraar M. O. te Roermond (voor Nederlandsch en Fransch)dr. W. J. Kühler, hoogleeraar aan de gemeente-univer siteit te Amsterdam (voor Duitsch en Engelsch). SANTPOORT. OPENING B.AZAR. De driedaagsche bazar ten bate van de Ned. Herv. Evangelisatie, wordt hedenavond 7 uur geopend. Op verzoek van de voorzitter van het comité hebben we gisteravond de bazar-zaal even in oogenschouw genomen en hoewel de werkzaamheden nog in vollen gang waren, konden we nu reeds zien, dat deze bazar qua inrichting een record zal slaan. Alle verkoop- en attractie-tentjes zijn voorzien van een aardig oud-Hollandsch geveltje. Tot dusver ls het bazar-comlté over den gang van zaken best te spreken. Mag het zulks na afloop van den bazar ook nog zijn! INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. Voor de afdeeling Bloemendaal-Santpoort van het instituut zal Vrijdag 19 April in Velserend Mr. M. J. A. Moltzer spreken over „Wat is religieus socialisme". HAARLEMMERMEER POLDERVERKIEZING. Bij de gehouden stemming voor hoofd ingelanden van den Haarlemmermeerpolder werden de aftredende heeren J. C. Gehrels, W. J. van Gulpen en Ir. L. M. A. van Loon herkozen. Als nieuw hoofdingeland werd benoemd de heer A. van der Marei Jzn. BEBOUWING BIJ SCHIPHOL. Naar wij vernemen bestaat het plan om on een terrein gelegen nabij het vliegveld „Schiphol" alhier een 10-tal landhuizen te bouwen. De verfraaiing van de omgeving van het vliegterrein zal daardoor in ruime mate worden bevorderd. Bij een goede exploitatie van deze huizen bouw is meer uitbreiding wel te verwach ten. BLOEMENDAAL. TOESTAND L. O. 1928. DE COMMISSIE VAN TOEZICHT NIET VOLDOENDE ERKEND. Verschenen is het verslag omtrent den toe stand van het Lager Onderwijs in de ge meente Bloemendaal gedurende het jaar 1928. De Commissie kwam in 1928 driemaal bij een en wel voor de samenstelling van het verslag over 1927, ter opmaking van voor drachten in de opengevallen plaatsen en voor installatie nieuwe leden en ter bespre king van het onderwerp: „Radio op school". Zooals men ziet alleen ter behandeling van formeele zaken. Het opsommen hiervan wordt door de commissie beschouwd als een klacht aan het adres van het gemeentebestuur, dat verzuimd heeft, om ook maar eenmaal het advies der Commissie in te winnen. De bereidheid om de Bloemendaalsche lagere school gemeenschappelijk te dienen, bestaat, zegt het verslag aan den Raad, en gaat dan voort: „Indien u prijs stelt op het voortbestaan der commissie in haar huidige samenstelling, dan dient u van die bereid heid gebruik te maken". De toestand van gebouwen en terreinen kan wederom goed worden genoemd, met de regelmatig terugkeerende uitzondering van dien van"de O.L.S. te Overveen. Het vervolgonderwijs is slechts aan drie scholen gegeven. Het totaal aantal leerlin gen bedroeg 27. Het totaal aantal leerlingen op 31 Dec. 1927 bedroeg 1783, op 31 Dec. 1928 1854, een vermeerdering van 71 leerlingen of 3.98 pet. Het aantal leerlingen bij het Openbaar Onderwijs steeg van 631 tot 657 (4.15 pet.), bij het Chr. Onderwijs van 225 tot 245 f8.16 pet.), bij het R.K. onderwijs van 659 tot 689 (4.55 pet.); bij het Bijz. Neutraal Onder wijs van 248 tot 283 (14.11 pet), stijging. De schoolbioscoop wordt in het verslag een succes genoemd, hetgeen ook blijkt uit een enquête ingesteld onder de hoofden van scholen. Het voordeel is eenstemmig gunstig, met uitzondering voor de u.l.o.-leerlingen. Voor de Commissie die het initiatief In deze heeft genomen, is dit een mooi succes. Het spijt de Commissie, dat ongunstig is beslist op het verzoek van Hoofden van Scholen, om de zomervacantie op vijf weken te stellen. Voor onze gemeente, waar de kin deren zich in den zomer zonder gevaar op verschillende wijzen buiten kunnen verma ken, bestaan volgens de Commissie weinig bezwaren tgen 5 weken vacantie. Een herfstvacantle wenscht de Commis sie niet. Uit het verslag blijkt, dat het Dalton-stel sel toepassing vindt op één school in de 7de klasse en dat een proef wordt genomen met de Montessori-methode. De gezondheidstoestand der leerlingen was zeer goed. Ook onder het personeel kwam weinig ziekte voor. Verder worden in het verslag nog behan deld ondercommissies, schoolreisjes, radio op school, toelatingsexamens M. O. enz. In het verslag wordt nog vermeld dat er momenteel nog klassen zijn met ongeveer vijftig leerlingen. Het bureau der Commissie bestaat uit ds. J. C. Brussaard, voorzitter, Mr.. Dr. Wackie Eysten, vice-voorzitter en S. A. Wilson, secre taris. IJMUIDEN. NIJVERHEIDSSCHOOL. Voor den nieuwen cursus van de Nijver heidsschool (dagschool) hebben zich in totaal aangemeld 90 leerlingen, zoodat het aantal leerlingen der school thans 182 be draagt, welk aantal nog niet eerder is be reikt. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „Dezen kant uit," zei de kabouter, „Naar onze groote wasscherij, Die electrisch werdt gedreven, En naar onze wolkendrogerij. De wolken worden hier gewasschen, En dan eerst flink gelucht, Dan gesteven, gemangeld, gestreken, Vcor het begin van hun nieuwe vlucht." „Hun vlucht door het luchtruim. Op de dagen nog vol van zon." „Wat zou ik het aardig vinden. Zei Billy, „als ik wolken wasschen kon. Wolken zag ik heel vaak drijven. Gekleurd door goud en zonneschijn. Wolken in allerlei vormen. Wolken, zoowel groet als klein." Den eersten den besten keer, dat jullie zoo'n mooie witte wolk zien drijven, kunnen jullie je vriendjes vertellen, hoe ze zoo mooi wit komen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Agamemnon 16 April v. Humaco n. Aux Cayes. Almelo 14 April van Guayaquil n. Pait-a. Amstelland 16 April 20 u. te Madeira, Am sterdam n. Buenos Ayres. Algorab p. 16 April n.m. Finlsterre, Rotter dam n. Buenos Ayres. Alcinous 16 April v. Padang, Batavia n. Amsterdam. Blommersdijk 16 April 2 u. 28 m. 870 mijl W.Z.W. van Valentia, New-York n. Rotter dam. Batavier VU m. b., 16 April van Aber deen. Brielle 14 April te Antofagasta v. Amster dam, vertrok n. Chanaral. Bennekom 17 April te Antwerpen, Chili n. Amsterdam. Burgerdijk 16 April te Boston van Rot terdam. Bandoeng p. 16 April 24 u. Perim, Java n. Rotterdam. Derfflinger v. Japan via Amsterdam, p. 16 April Gibraltar. Djambi p. 16 April 19 u. Perim, Batavia n. New-York. Eemdijk 15 April te Portland v. Antwer pen. Gelria 16 April 22 u. v. Montevideo, Bue nos Aires n. Amsterdam. Gaasterland 16 April 17 u. v. Lissabon, Am sterdam n. Buenos Ayres. Heemskerk 17 April te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Indrapoera p. 16 April 19 u. Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Kilstroom 16 April te Sherbro in lading, W.-Afrika ns Amsterdam. Kinderdijk 17 April te Antwerpen, Rotter dam n. de Pacifickust. Koningin der Nederlanden 17 Auril v. Perim. Batavia n. Amsterdam. Kennemerland 17 April 8 u. te Hamburg v. Amsterdam. Kota Gede 16 April 17 tl te Suez, Java n Rotterdam. Kertosono 16 April te Sabang, Rotterdam n. Batavia Kedoe p. 16 April, 19 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia. Lochmonar 14 April te San Francisco, Pa cifickust n. Rotterdam. Minerva p. 16 April 21 u. de Azoren, Trini dad n. Amsterdam. Mampawa p. 16 April Point de Galle, Am- sterdam n. Batavia Teraardebestelling Reyer Herbert King. Onder buitengewoon groote belangstel ling is Woensdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats aan den schoot der aarde toe vertrouwd het stoffelijk overschot van Reyer Herbert King, die deel uitmaakte van de IJmuidensche reddingboot, welke uitvoer om te trachten bij het nabij Zandvoort gestran de Italiaansche stoomschip Salento te ko men. Het Gemeentebestuur van Velsen was ver tegenwoordigd door den heer J. C. Dunne bier, het Hoofdbestuur der Noord- en Zuid- hollandsche Reddingmaatschappij door den heer H. de Booy. Verder waren o.a. aanwezig de heeren Dr. R. Rutten, B. Brutel de la Rivière, S. Koster en C. Oud, van de IJmui densche commissie der Reddingmaatschappij de heeren Tombergen en v. d. Werf van de Zandvoortsche commissie, de heer W. P. Mets, consulair-agent van Italië, de heer D. F. G. Schilling, wethouder en de heer B. G. Schuitemaker, secretaris-penningmeester van „IJmuiden's Bloei" enz. De Kameraden van den overledene die met hem deel uitmaakten van de bemanning van de reddingboot, allen de borst versierd met vele medailles, hebben den koenen zeeman naar zijn laatste rustplaats gedragen. Zijn eere-teekenen werden naast de vele bloAn- stukken op het rouwfloers neergelegd. Er waren bloemstukken van het Gemeente bestuur van Velsen. van de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij, van den Consul-Generaal van Italië, van de vletter- lieden enz. Nadat de kist in de groeve was neerge laten voerde allereerst de heer de Booy het woord namens de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij. Hij betuigde zijn deelneming bij het groote verlies, dat door een liefhebbende echtgenoote en haar jeug dig kind was geleden. Ook de Reddingmaat schappij lijdt een groot verlies door het overlijden van King. Zij beschouwde King als een man waarop zij vast kon rekenen. In gedachten ging spreker terug naar den donkeren ochtend van 26 November toen de Salento hier voor de kust strandde. King ging uil met zijn makkers; hij dacht er niet aan thuis te blijven. De eerste poging mis lukte, bij de tweede poging sloeg de boot om. Piet Visser verdronk en eenigen werden gekwetst. Daarbij behoorde ook King. „Wij zullen zijn nagedachtenis in eere houden", aldus besloot de heer de Booy zijn rede, waarna hij de krans der Maatschappij op het graf neerlegde. Namens de commissie te Zandvoort hul digde de heer v. d. Werf den overledene met een fraaie krans. De heer D. Koningstein, het woord voerende namens de vletterlieden, roemde King als een man. die de vlag van het vletterlieden- corps hoog hield. Hij was voor velen, hoe jong hy ook was, een voorbeeld. Moge dit een troost zijn voor zijn vrouw en kind. Namens den „Gouden Ploeg" legde ook de heer Koningstem een krans op het graf. De heer B. Slikkerveer, ouderling der Her vormde Kerk sprak een slotwoord. Ook dank te hij. namens de aanwezigen, de familie voor de belangstelling. v Madoera 16 April te Port Said, Amsterdam n. Batavia. Moena 17 April van Suez, Amsterdam n. Eatavia. Madioen 17 April nm. te Rotterdam v. Eatavia. Nieuw Zeeland 16 April van Melbourne n. Singapore. Nieuw Holland 15 April te Singapore van Batavia. Nias 10 April te Dakar, Amsterdam n. Port Natal. Oldekerk 14 April v. Chefoo, Japan, n. Rot terdam P C. Hooft p. 15 April Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Patria 16 April 24 u. Port Said, Rotter dam n. Batavia. Reggestroom p. 15 April Las Palmas, W. Afrika n. Amsterdam ,n Rotterdam. Rotti p. 15 April Ouessant, Amsterdam n. Batavia.. Rhea 14 April v. Santo Domingo n. Puerto Colombia. Texel p. 16 April Malta, Rotterdam naar Bom Dav. Tjerimai 17 April 15 u. te Belawan, Rotter dam n. Batavia. Vlieland 16 April 21 tl v. Port Said, Java n. Rotterdam. Waterland 19 April 2 u. te LTmulden ver wacht. Buenos Ayres n. Amsterdam. Zeelandia 17 April v. Amsterdam tl Z. Amerika. Grootendijk 17 April te Hamburg, Pacific kust n. Rotterdam. Patria p. 17 April 14 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. SlamaU 17 April n.m. v. Rotterdam n. Batavia. RADIO - PROGRAMMA VRIJDAG 19 APRIL HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.05 Uitzending voor scholen 2.45 Gramophoonmuziek. 3.30 Populaire mu ziek door het AVRO-trio. 5.30 Spreekuur van den Raddodoktor. 6.01 Concert door het Om roeporkest. 7.15 Radiocursus vanwege liet On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 8.01 Con cert door Staf muziek van het 5e Regiment Infanterie o. 1. v. J. R. v. d. Glas 9.00 Cause rie over de Radio-distributie-centrale. Daar na: Vervolg concert. Na afloop: Persberich ten en dansmuziek door het AVRO-Daaisor- kest. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 RL 11 NCRV. Korte Zlekendlenst. 11.30 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 KRO. Concert door het KRO-trio. 1.15 KRO Cramofoonmu- ziek. 3.00 KRO. Vrouwenuurtje. 4.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.00 NCRV. Solistencon cert. 7.00 KRO. Lezing over hondendressuur. 7.35 VPRO. Persbor. 7.40 VPRO. Lezing: Het Gebed. 8.15 VPRO. Concert. Schola Canto rum. 8.50 VPRO. Lezing over volksopvoeding. 9.30 Concert. Schola Cantonum. 10. VPRO. Declamatie. 10.20 VPRO. Concert. Schola Cantorum. DAVENTRY, 1562 RL 10.39* Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Somatenconcert (viool, pioano). 12.50 Orgelconcert. 1.20 Or- kestconcetr. 3.20 Licht orkestconcert. J. Yatea bariton. H. Mills, viool. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing: Menu's. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Werken van Handel voor clavecimbel. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Poetry. 8.05 Variété uit het Palladium in Londen. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Aotueele causerie. 10.05 Nieuwsber. 10.10 V/erken van Hubert en Parry. Symphonie- orkest en solisten. Koor. 11.20 Een verrassing. 11.35 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.50 Orkeatooncert. 4.05 Orkestconcert. 0.55 Kinderuurtje. 8.20 Gramofoonmuziek. Fran- sche opera's. 8.50 Symphonieconcert o. 1. v. E. Bigot. LANGENBERG 462 RL 9.35 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkestcon cert. 5.05 F. Mühlhölz, citer en guitaar. 7.20 Concert. Klein Werag-orkest. I. d. pauze lied jes bij de luit. Daarna tot 11.20 Orkestcon- cert. ZEESEN 1649 RL 9.35 Lezingen. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Le zingen. 7.20 Vocaal concert. Fritz Dlttbernd (bariton), 7.50 Causerie. 8.20 Orkestconcert. Daama: Persberichten. 10.05 Proef-beelduit- zendlng. HAMBURG, 395 RL 11.40 Muziek voor scholen. 3.35 ..Der Ehe- mann von der Tür", operette in 1 acte. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. Mannenzangvcr. „Adolpliina" 9.35 Orkeatconcert. BRUSSEL, 512 RL 5.20 Orkest concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert van Russische muziek met me dewerking van Arth. Per lines. 10.35 Sluiten,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11