UIT DE OMSTREKEN GEMEENTERAAD REMINGTON SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO - PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 APRIL 1929 BLOEMENDAAL. Te Haarlem wonende ge- meentcpersoneel. Moet het een toeslag hebben? Loon der gemeentelijke chauffeurs. Verzoek tot verhooging naar het Georganiseerd Over'eg. Staan plaatsen autobussen Zeeweg. Tot 1 October vcrpachf aan de firma Backhuys en Zoneru Donderdag vergaderde de Raad van Bloe- mendaal onder voorzitterschap van den wet houder den heer Laan, daar de Burgemees ter verhinderd was aanwezig te zijn. Aanwe zig zijn alle leden. Onder de Ingekomen stukken wa5 de mededeeling van B. en W. naar aan leiding van een verzoek gedaan in de vorige raadszitting door den heer Noorman, dat be halve een paar ongehuwden elders wonen: vijf ambtenaren, tien agenten van politie, vijftien vaste werklieden, alszoo totaal dertig gezinnen. De heer C a s s e zegt dat hem is geble ken, dat degenen die te Haarlem moeten wonen inderdaad duurder uit zijn dan de ambtenaren en werklieden die te Bloemen- daal wonen. Kunnen eerstbedoelden niet voor een toeslag in aanmerking komen? Wil len B. en W. dat eens nagaan? De Voorzitter antwoordt dat er eigenlijk geen aanleiding is om een toeslag te geven. Kan men den menschen hier een woning geven, dan is dat wat anders. Er worden nu denkelijk een aantal arbeiders woningen gebouwd. Wellicht kan dan aan de politiemannen die te Haarlem wonen, een woning worden verschaft. Met de ambtena ren staat het anders. Onder hen zijn er die te Haarlem in een eigen huis wonen en die niet gaarne er uit gaan. Inmiddels willen B. en W. de zaak nog wel eens nagaan. Maar denkelijk zijn van B. en W. geen voorstellen te wachten tot het verleenen van een toe slag. De heer S c h u 1 z doet opmerken dat de menschen óók om andere redenen dan de woning in Haarlem duurder uit zijn dan in Bloemendaal. Ook de belastingfactor is gel dende. Er is dus alles voor te gevoelen om den menschen die noodgedwongen te Haar lem moeten wonen tegemoet te komen, te meer, daar het maar tijdelijk is. Immers te Bloemendaal zullen wel meer woningen komen. De Voorzitter herhaalt, dat B. en W. de zaak gaarne nog eens zullen bezien. Loon gemeentelijke chauffeurs. Op een verzoek van de gemeentelijke chauffeurs om hun weekloon van f 33 te ver- hoogen tot f 35 stelden B. en W. voor afwij zend te beschikken. De heer N u y e n s zou wenschen dat het verzoek ging naar de commissie voor ge organiseerd overleg, een aandrang, dien de heer Schulz ondersteunt. De Voorzitter is er niet voor. Spr. Is van meening dat het bijna niet is te verde digen den chauffeurs nog meer loon te geven. Met het premievrij pensioen, den vacantie- toeslag enz. hebben de chauffeurs feitelijk een loon van f 37 a f 33 per week. Andere chauffeurs betoogen dat de chauf feurs in gemeentedienst meer voordeelen hebben, dan die welke in particulieren dienst zijn. Met 4 stemmen tegen, wordt tenslotte besloten het adres te stellen in handen van de commissie voor georganiseerd overlegi Naar aanleiding van een verzoek van bewoners van de Oranje-Nassaulaan om te bevorderen, dat beide deelen met elkander worden verbonden, deelen B. en W. mede, dat door hen reeds de voorbereidende stap pen gedaan zijn om de verbinding tot stand te brengen. De Voorzitter merkt op, dat aan de zaak hard gewerkt wordt. Benoemd worden tot leden der plaatselij - lijke commissie van toezicht op het L. O. de heeren J. M. B. van Vlijmen en J. Louisse. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot verhooging der vergoeding volgens art. 100 lid 9 der L.O.-wet voor de St.-There- siaschool, de R.K. jongensschool en de R.K. meisjesschool te Overveen, over de jaren 1923, 1924 en 1925, tot verleening van de noodige medewerking voor aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen van de St.- Theresiaschool en tot verhuur van gemeente- woningen. Belastingpercentage. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om het percentage der plaatselijke be lasting naar het Inkomen voor het belasting jaar 19291930 weder te bepalen op 3. Verder wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond langs den Bloemendaalschenweg hoek Kerkplein aan J. G. Verbeek. Nadat op aanvragen tot ontheffing van bepalingen der Bouwverordening was be schikt conform het advies van B. en W. komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot Verhuur van standplaatsen autobusdienst Zeeweg. Naar aanleiding van het verzoek van J. Backhuys en Zonen om hun vergunning te verleenen tot het innemen van de staan plaatsen op den Zeeweg met autobussen, stellen Burgemeester en Wethouders voor om van 1 Mei 1929 af de bovengenoemde staan plaatsen gedurende het jaar 1929 aan J. Backhuys en Zonen voor een bedrag van f 50 per maand te verpachten, doch zij geven met het oog op de nog loopend e onderhande lingen ter zake van de instelling van een autobusdienst Duinlustpark-Vogelenzang in overweging deze staanplaatsen voorloopig slechts voor een maand te verhuren, welke termijn telkens stilzwijgend verlengd wordt, indien niet 30 dagen van te voren de vergun ning is opgezegd. De heer Kremer wenscht voor te stel len een vergunning voor den tijd van een jonv te geven. Zooals het voorstel van B. en W. luidt is het geen zaken doen. Dan hangt c m heer Backhuys immer het zwaard van r-mee'es boven het hoofd. Te heer T, u d e n ondersteunt het idee van d n heer Kremer met warmte. De Voorzitter zegt. dat B. en W. geen ander voorstel konden doen. omdat zij moe ten afwachten het besluit dat de Raad nog moet nemen inzake een auto dienst door de geheel© gemeente waarbij ook de Zeeweg is potrokken. Wil de raad echter de risico's op zich nemen en den heer Backhuys vergun ning voor een Jaar geven, dan is dat aan spr. wel. De heer Schulz gaat mede met het denk beeld om den heer Backhuys voor dit sei zoen vergunning te verleenen. Besloten wordt tot 1 October vergunning te verleenen: zulks op voorstel van den heer Kremer. Daarna sluiting der zitting. In een uur was de geheele agenda afgehandeld. Voor den Raad van Bloemendaal iets ongewoons! ZANDVOORT GEREFORMEERDE KERK. DE NIEUWE PREDIKANT DS. N. A. WAANING. Wij geven hier het portret van den heer N. A. Waaning, beroe pen predikant der Gereformeerde Kerk (binnen het Verband) van Zandvoort. De heer Waaning zal Zondagavond 21 April in het ambt be vestigd v/orden in een dienst die te 5 uur be gint. Als Bevestiger F. W. Grosheide, zai optreden Prof. Dr. Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. De aanstaande predikant hoopt in een avonddienst, die begint te 8 uur op Woens dag 24 April zijn intrede te doen. Het Kerkgebouw is aan den Julianaweg. HEEMSTEDE VREEMDELINGENVERKEER EN VERFRAAIING. De vereeniging tot verfraaiing van Heem stede en Bennebroek en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer en het vestigen van vreemdelingen in die gemeenten zal Donderdagavond 25 April om half negen in hotel Van Ree een algemeene vergadering houden. Behalve de behandeling der jaar verslagen zal de verkiezing plaats hebben van zeven bestuursleden ter vervulling der vacatures, ontstaan door de peiüodieke aftre ding van de heeren H. M. Ruijsenaars, Dr, E. Droog, J- Molenaar, D. J. van der Stam, en Jhr. P. N. Quarles van Ufford en het be danken van de heeren G. N. Aberson en M. Lugt. Bovendien zullen een afgevaardigde en diens plaatsvervanger benoemd worden naar het congres der Algemeene Nederland- sche Vereeniging voor Vreemdelingenver keer. WIJK AAN ZEE HET STRAND TE WIJK AAN ZEE. Over het contract tusschen de gemeente Wijk aan Zee en Duin en de N.V. Buffet Maatschappij „E Pluribus Unum" te Amster dam, welke overeenkomst gesloten werd op 2 April 1892 en waardoor die Maatschappij het recht verkreeg tot exploitatie van het Noordzeestrand te Wijk aan Zee, bestonden reeds sedert vele jaren belangrijke kwesties. De Buffet Maatschappij heeft zich thans bereid verklaard verschillende voorgestelde wijzigingen te aanvaarden. De voornaamste wijzigingen zijn dat de gemeente zich ver plicht tot 31 Dec. 1958 het zeestrand aan de Buffet Maatschappij te verhuren tegen een jaarlijkschen huurprijs, die 400 hooger is dan de huursom, welke de gemeente aan het Rijk betaalt. Voorts zal het onderhoud van de Zwaanstraat, den voornaamsten toe gangsweg naar zee, voortaan door de ge meente geschieden, tegen een vergoeding van 300 's jaars gedurende 20 jaren. De raad heeft aan de voorgestelde wijzigingen zijn goedkeuring gehecht. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur de Zwaanctraat aanmerkelijk te verbreeden, wat voor de badplaats een groote verbetering zal beteekenen. BEVERWIJK EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloem-collecte in deze gemeente en in Wijk aan Zee en Duin zal gehouden worden a.s. Zaterdag 20 April. GEMEENTELIJK GASBEDRIJF. Het jaar 1928 is voor het gasbedrijf dezer gemeente een belangrijk jaar geweest. Het buizennet werd uitgebreid van 19.876 op 37.243 M. Van het Hoogovenbedrijf werd in gekocht 1.584.733 M3. gas, d.i. bijna 20 pet. meer dan in 1927. Het aantal geplaatste me ters steeg met 739 of 28 pet. Het gasverbruik steeg te Beverwijk alléén met bijna 100.000 M3. De totale vermeerdering was 227.280 M3. of 19.11 pet. IJMUIDEN. MUNTGASMETER GELICHT. De directeur van het bedrijf voor gas en water deed bij de politie aangifte, dat in de Popelstraat een muntgasmeter door onbe voegden was gelicht. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek de 15-jarige zoon van den bewoner de dader te zijn. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. VISCHAANVOER Gedurende de week van II t.m. 17 April 1929 kwamen te IJmuiden de navolgende vis- schersvaartuigen binnen: 110 stoomtrawlers, 1 IJslander, 1 Duitsche IJslander, 8 stoom- beugers, 46 motor-, 6 zeilloggers, 2 Deen- sche motorkotters en 154 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van 334 tot 6657. IJslanders van 9103 tot 16216. Duitsche IJslanders 7309. Stoombeugei's van 736 tot 1472. Motorloggers van 227 tot 1388 Zeilloggers van 185 tot 428. Deensche Motorkotters van 500631. terwijl de Kustvisschers totaal 8160 be- somden. De aanvoer bestond uit 795235 K.G. trawlvisch, 90530 K.G. IJslandsche visch en 12460 K.G. beugvisch. De toaal opbrengst bedroeg 319877.97. VELSEN EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloem-collecte in deze gemeente zal gehouden worden op a.s. Woensdag 24 April. OFFICIEELE OPENING DER GEM. ARBEIDSBEURS. De Gemeentelijke Arbeidsbeurs, gesticht op initiatief van den heer D. F. G. Schilling, wethouder voor sociale aangelegenheden is Donderdagmiddag, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, officieel geopend. Van het gemeentebestuur waren aanwezig Burgemeester Rij kens, de Wethou ders J. C. Dunnebier, D. F. G. Schilling en K. Tusenius, de gemeente-secretaris, de heer M. K. Hofstede en eenige raadsleden. Namens den directeur van den dienst der werkloos- heidverzekering was aanwezig Mr. van Lier, referendaris. Verder waren aanwezig de heeren Vader, directeur van de Districts-Ar- beidsbeurs te Haarlem. Bax, directeur der Arbeidsbeurs te Dordrecht, de he-ren Koster, Blauw, Smit en Heere, vertegenwoordigers der reeders, de hoogovens, de papierfabriek en de bouwondernemers, de heeren den Bok, Blaas en Krijger, vertegenwoordigende de vakcentrales, de heer E. W. de Boer, hoofd commies ter secretarie enz. De openingsrede werd gehouden door den heer Schilling. Spreker zeide, dat het hem een groot genoegen doet, allen hier te mo gen ontvangen. Alhoewel reeds jaren de nood zakelijkheid voor deze instelling werd ge voeld en begrepen, was het door verschillen de omstandigheden niet mogelijk tot de op richting te geraken. De belangstelling van het Gemeentebestuur en van den Raad wordt hier wel heel duidelijk gedemonstreerd. Na de aanwezigen dank te hebben gebracht voor de door hen bij de oprichting verleende medewerking, merkte spreker op, dat er on der de werkgevers of werknemers enkelen mogen zijn, die wellicht eenigszins sceptisch tegenover arbeidsbeurzen staan; hij ver trouwt op hun gezond oordeel en hoopt, dat zij binnen afzienbaren tijd zullen moeten erkennen, dat daarvoor voor deze arbeids beurs geen redenen aanwezig zijn. Deze ar beidsbeurs is daarom van zulk een groote beteekenis, omdat de toekomst zal leeren, dat deze beurs zeker niet alleen een locaal karakter draagt, maar zeer zeker een groote interlocale beteekenis zal blijken te hebben. Spreker zeide, doordat de arbeidsbeurs reeds eenigen tijd in werking is, nu reeds de over tuiging te hebben verkregen, dat de Raad een goede keus heeft gedaan, door den heer Hellemons tot directeur te benoemen. „Hier mede open ik officieel deze arbeidsbeurs en feliciteer ik de gemeente met dit heugelijk fqit en draag ik de leiding thans geheel op aan den directeur Hellemons. Moge er een prettige samenwerking zijn en blijven tus schen hem en het gemeentebestuur eener zij ds en met de commissie van toezicht an derzijds". Met deze woorden besloot de heer Schilling zijn rede. De Burgemeester voerde daarna het woord. Een van de voordeelen, burgemeester te zijn van een groote gemeente, is wel. niet alles zelf behoeven te doen. Gisteren heeft een der wethouders bij den boomplantdag ge sproken, vandaag doet het de heer Schilling. Dat spreker nu even ingrijpt is speciaal om det wethouder voor sociale aangelegenheden te feliciteeren. Met veel moeite heeft hij het werk tot stand gebracht en daarom een woord van dank uit naam van de gemeente. Mr. van Lier, sprekende namens den di recteur der Werkloosheidsverzekering, zeide met vreugde de oprichting der Arbeidsbeurs te IJmuiden te hebben begroet. Hij felici teerde de gemeente Velsen, in het bijzonder den wethouder met de oprichting en den di recteur met z'n benoeming. Van hem zal het afhangen of de instelling zal slagen. De heer Vader richtte zich in het bijzon der tot den directeur, den heer Hellemons. De roep van een ijverig en serieus ambtenaar is den heer Hellemons vooruitgesneld. Spreker wil niet de klemtoon leggen op het woord „ambtenaar" maar op de woorden „ijverig en serieus". Ambtenarij moet vermeden worden. De directeur moet soepel te werk gaan, in het belang van werkgevers en werknemers. Namens het P. A. S. sprak daarna nog de heer G. Blaas. De heer Hellemans dankte met een kort woord voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoopt, op aller medewerking te mogen rekenen. Dat deze arbeidsbeurs bestaansrecht heeft is reeds bewezen. De eerste maand kwamen 71 aanvragen van werknemers bin nen, alléén gisteren niet minder dan 21. Nadat een kopje thee was gedronken wer den de aanwezigen in de gelegenheid gesteld, de inrichting te bezichtigen. SANTPOORT. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING. Ten bate van de t.b.c.bestrijding in onze gemeente wordt in „Zomerlust" op 2 Mei a.s, een turnuitvoering gegeven. Hieraan zullen medewerken onze plaatselijke vereeniging T. V. S., de dames-gymnastiekvereeniging „Gratia" en het keurkorps van den Kenne- mer Turnkring. We hopen van harte, dat een flink bedrag aan den penningmeester der vereeniging voor t. b. c. bestrijding kan worden afgedragen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Voor engros bij: Fa. C. H. S. HEILKER HAARLEM SCHRUFMACHINEHANDEL Q.lfi&artlaöiïtia ZJJLmi.AAI 90 HAAKLEM UL. 11161 Officieel Agent der N.V. Schrijfmachine Mij. Nieuwe modellen voorradig Reis-Machines BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Billy wilde de kabouters helpen, Bij het wasschen van de wolkenvacht, Hij verlustigde zich telkens, Bij het aanschouwen van de pracht. Maar iets viel hem niet mede, Wat hij ook den kabouter zei, „Zeg eens, kabouter, waarom zijn hier, Geen met zilver gevoerde bij?" „Zilv'ren wolken zag ik zoo dikwerf, Zweven langs het firmament.' „Wacht maar, beste jongen," zei d'andre „Tot je in d'andre afdeeling bent. Dan zul je zien, hoe donkere wolken, Krijgen zulk een zilv'ren rand. Wil me, nu maar eens volgen. Ga nu mee naar den anderen kant." Morgen zullen we met Billy dus de zilveren voering zien. DE BEGRAAFPLAATSEN. EEN NIEUWE OPZICHTERSWONING. Het is gewenscht, om voor den opzichter van de algemeene begraafplaatsen, voor wien ingevolge raadsbesluit van 19 December 1928 een particuliere woning is gehuurd in de na bijheid van die begraafplaatsen, een woning met kantoortje te doen bouwen bij den in gang van de begraafplaats aan de Klever laan. Zooals men weet is de vroegere woning afgebroken in verband met de verbreeding van den Schoterweg. De aan de uitvoering van dat plan verbon den kosten zijn geraamd op 12.760. B. en W. stellen den raad voor dit crediet ter beschikking te stellen. „VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS". Eenige dagen geleden werd in een „Om ons Heen" in dit blad de aandacht gevestigd op het boek van Erich Maria Remarque: „lm Westen nichts neues". Dit boek is nu in de Nederlandsche verta ling verschenen bij de Erven J. Bijleveld, te Utrecht. De oorspronkelijke uitgave van dit boek maakte een geweldigen opgang. In den tijd van 10 weken steeg de oplaag tot 430.000 exemplaren. JUBILe. Zooals wij reeds mededeelden vierde de heer N. Valk, assistent-werkmeester bij de Nederl. Spoorwegen, afd. Rijtuigen Centr. Werkplaats, zijn 25-jarig jubileum. Ter aanvulling' is nog te melden, dat de ju bilaris ook nog werd toegesproken door den heer G. Heusen, ploegbaas en den heer C. Keyzer, bankwerker, die namens het perso neel sprak. Namens een 50-tal ambtenaren, niet be- hoorende tot de afdeeling waar de heer Valk werkzaam is, werd den jubilaris nog een bloemenhulde gebracht. Ook het afd. bestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederl. Spoorwegen bood den jubilaris zijn gelukwenschen aan. De heer Valk is een zeer geziene collega, geen wonder dus, dat velen den jubilaris des middags ten zijnen huize, Zuidpolderstraat 134 kwamen complimenteeren. SCHOUWBURG JANSWEG. Zondag zal in bovengenoemden schouw burg een voorstelling worden gegeven van de bekende klucht „De Spaansche Vlieg". Maandagavond wordt het succes blijspel gegeven van „De Big van het 168e" als Volksvoorstelling. De vorige week was de schouwburg met deze voorstelling geheel uitverkocht en moes ten velen teleurgesteld worden. N. Z. H. T. M. JUBILEUMFONDSEN Het aantal deelnemers aan de onlangs on der het personeel der N. Z. H. T. M. opge richte jubileumfondsen breidt zich gestadig uit. Het „Gouden Jubileumfonds" telt thans reeds 870 deelnemers, uitmakende 90 pCt. van het geheele personeel, terwijl het „Per manent Jubileumfonds" thans 618 deelne mers telt, uitmakende 64 pCt. van het per soneel. EEN BRIEVENBUS. De directeur van het Postkantoor te Haar lem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een brievenbus is geplaatst bij de spoor weghalte HeemstedeAerdenhout. PERSONALIA Tot gedelegeerde van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel voor Noord-Hol land behalve het Gooi is benoemd ds. J. H. F. Remme te Amsterdam. Alwaki 17 te Buenos Aires v. Rotterdam. Baboe, 16 v. Singapore, Batavia n. Am sterdam. Bintang, 15 te Seattle, v. Los Angeles. Delfland 18 v. Amsterdam via Antwerpen naar Zuid-Amerika. Eemstroom 17 v. Lagos naar Duala. Generaal van der Heyden p. 17 Minicod, Amsterdam naar Batavia, Garoet, 17, 24 u. v. Hamburg n. Bremen. Gaasterdijk 16 te Cristobal, Pacificikust n. Rotterdam. Grijpskerk 18 te Hamiburg v. Rotterdam. Heemskerk 18 te Rotterdam v. Durban. Indxapoera 18, 9 u. te Marseille, Batavia n. Rotterdam. Isleworth 18 te Hamburg v. Rotterdam. Johan de Witt 18 te Genua, Amsterdam n. Batavia. Kilstroom, 16 v. Freetown naar Konakri, Amsterdam naar W. Afrika. Kambang, 17 te Sabang, Amsterdam naar Batavia. Klipfontein 17 12 u. 40 m. 95 mijl Z. Oosfc van Land's End, Rotterdam n. Kaapstad. Kota Gede, 17, 21 u. v. Port Said, Java n. Rotterdam. Kieldrecht p. 17 Gibraltar, Rotterdam n. Calcutta. Koudekerk 18 v. Hamburg naar Antwerpen. Mars 18 te Sapele verwacht. Amsterdam naar W.-Afrika. Maasland vertrekt verm. 18 v. Buenos Aires naar Amsterdam. Meliskerk p. 17 12 u. 14 m. Ouessant, Ara- sterdam naar Zuid-Afrika. Medan 17, 17 u. te Marseille, Rotterdam n. Java. Maasdam 17 v. Vera Cruz, Rotterdam naar New Orleans. Nieuwkerk 17 v. Kilindina naar Bombay. Oldekerk 17 te Sjanghai, Japan naar Rot terdam. Peursum 17 v. Trinidad naar Havre en Am sterdam. Poelau Laut 17 v. Marseille, Batavia naar Amsterdam. Rietfontein p. 17 Las Palmas, Kaapstad el Rotterdam. Rijnland 17 te Rio Janeiro, Amsterdam n, Buenos Ayres. Stella 17 v. Santa Marta naar Curasao. Simon Bolivar 17 te Hamburg v. Amsterdam Simaloer 17 v. Sanbang, Amsterdam naar Batavia. Sembilan 18 te Port Said, New York naar Java. Saparoea p. 18 Ouessanfc, 19 te IJmuiden verwacht, Batavia naar Amsterdam. Scheldestroom 16 v. Lagos naar Duala. Salland vertrekt verm. 18 v. Buenos Aires naar Rosaria Statendam p. 17 Cape Race, Rotterdam n. New York. Simon Bolivar 18 te Hamburg v. Amster dam. Tjitaroem, 17 te Chinwangtao v. Macassar. Waterland 19 24 u. te IJmuiden verwa., Buenos Aires naar Amsterdam. IJstroom, 18 v. Cuxhaven naar Amsterdam Zeelandia p. 18 4 u. Portsmouth, Amster dam naar Zuid-Amerika. ZATERDAG 20 APRIL. HILVERSUM, 1071 M. 10. Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-Trio. 2. Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. 4.30 Italiaansche les. 5. Fransche les. 5.30 Fransche les. 6.01 Concert door het Avro-Trio. 6.45 Duitsche les. 7.15 Duitsche les. 8. Vara- Tooneelavond: „Met Vacantie". Optreden van solisten. Toe spraak. 10.30 Persber. 10.30 Solisten-concert. 11. Gramofoonmuziek. HUIZEN, 339,8 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 3. Kinderuurtje. 4. Concert in Goirle. Orkest en solisten. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Causerie door Pascoor A. Suys. 8. „Het groote schouwtooneel der wereld" van Don Pedro Calderen de la Barca. 11. Gramofoonmuziek. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Huislioudbraatje. 1.20—2.20 Carlton Hotel Octet. 3.50 S.olisten- concert. Parkington-Kwintet. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Muziek. 6.34 Nieuwsberichten. 7. Muziek. 7.05 Werken van Handel voor clavecimbel. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Boeken praatje. 7.50 Licht orkestconcert. Orkest. G. Lewis sopraan. G. Eastman bas. 9.20 Nieuw-s berichten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 „The nine o' Clock revue'V voor den omroep, met medewerking van solisten, koor en orkest. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Fragmenten van „Voyage en Chine", van Bazin. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmu ziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Mile. Erza zangeres. 9.20 Dansmuziek door de „Ixes". LANGENBERG, 462 M. 9.?5 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or- kesbeoneert. 5.05 Concert. Werag-orkest 7.20 Vroolijke avond met Ludwig Manfred Lom mei. Daarna 'tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 9.35 Lezingen. 4.20 Orkest-concert. 5.20 Lezingen. 7.20 Concert. Daarna Persberich ten en tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 3.35 Voorlezing door W. P^g. 4.20 Concert. Menuet, tango en gavotte. 5 20 Orkestcon^ert 7.20 Carl Löwe-avond. 8 20 Pirtsche mar^hen door de politiekapel. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert in het conservatorium Luik. „Siegfried", le en 3de acte. Wagner.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14