ANSION POLISH Sp.oeten ko-en vroeg in het HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 20 APR'L 1929 IL\ARLEM5CHE IIANDELSVEREENipiNG. Onder voorzitterschap van den heer F. H. Smit, hield bovengenoemde vereeniging een bestuursvergadering. Over verschillende ingekomen stukken van huishoud el Ij ken aard werden uitvoerige be sprekingen gevoerd, evenals over de verhou ding tegenover de zustervereenieingen en de Middenstands Centrale voor Haarlem en Om liggende gemeenten. De begrooting voor 1929 wordt door den penningmeester uitvoerig toegelicht en daar na met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens gaf dit bestuurslid een overzicht over de financieele resultaten van het jaar 1928. waaruit bleek, dat de financieele posi tie der vereeniging kerngezond is. Nadat besloten v/as de jaarvergadering te houden op 29 April a.s. werd de agenda' voor die ver- 'gadering vastgesteld. De voorzitter deelde mede, d:t. de Haar- lemsohe Kleedermakers-Patroonsvereenlging zich ais organisatie bij dc vereeniging heeft aangesloten en sprak er zijn voldoening over uit, dat dit de vierde vak-organisatie is, die het fzroote nut en belang heeft ingezien van aansluiting bij de Handelsvereeniging, waar door haar voorzitter als advlseerend L' in het bestuur zitting neemt en daardoor tevens automatisch zitting krijgt in het bestuur van de Middenstands Centrale. De vergadering onderschreef volkomen het door den voor zitter gesprokene en drukte er haar verwon dering over uit, dat niet reeds meer vakpa- t.-oonsvereenigingen tot aansluiting over gaan, gezien de groote belangen, die ook zij daarbij hebben. Bij de rondvraag hadden belangrijke be sprekingen van meer huishoudelijken aard plaats. PERSONALIA. Aan den heer J. van Daa.le te Haarlem is "Vrijdag de bronzen medaille van verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis ver leend. TOCH ONBEWOONBAAR! De woning aan de Rivesteeg No. 20, werd bij raadsbesluit van 2 November 1927 onbe- woonbaar verklaard. De eigenaar heeft van dat besluit voorziening gevraagd bij Gede puteerde 'Staten van Noordhollan.l, welk Col- lege het Raadsbesluit voor zoover liet die woning betreft heeft vernietigd. Daarna hebben B. en W. den eigenaar van genoemde woning bij brief d.d. 7 Juli 1928 krachtens artikel 17 der Woningwet, aange schreven om binnen twee maanden verschil lende verbeteringen aan de woning aan te brengen of wel, indien hij daaraan dc voor keur mocht geven, de bewoning van meer genoemde woning binnen den gestelden ter mijn te staken of te doen staken. De geëlschte verbeteringen zijn niet bin nen den gestelden termijn aangebracht ter wijl de bewoning ook niet is gestaakt. Aangezien de woning dientengevolge on geschikt ter bewoning is stellen B. en W. voor haar krachtens artikel 21, 2o lid, der Woningwet onbewoonbaar te verklaren. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS' ONTWIKKELING Door de afdeeling Haarlem van het Insti tuut.'voor Arbeidersontwikkeling werd V-rib 'dagavond een. ledenvergadering'gehouden onder, voorzitterschap van den heer H./Lin deman. In 'behandeling kwamen de voorstellen voor het congres van het Instituut, dat op 27 en 28 April te Amsterdam zal plaats vinden. Over verschillende voorstellen werd van ge dachten gewisseld, in het bijzonder over het voorstel van het Centraal Bestuur om de contributie met 100 pCt. te verhoogsn. Dit voorstel werd verdedigd door den bezoldigd bestuurder van het Instituut, den heer van Du uren, doch ondanks deze verdediging werd met algeraeene stemmen het voorstel ver worpen. Als afgevaardigden naar het congres stelde het bestuur voor mevr. Albers, Mevr. Bak huizen van den Brink en de heeren Meeuwig Westerveld en Lindeman. De vergadering ging- daarmede accoord. Hierna kwam in bespreking het zomerpro- gramma en dc samenwerking met de Nederl. •Arbeiders Reivereenlging. De afdeellng Haar lem van de Nederl. Arbeiders Reivereenlging heeft reeds een mooi programma vastgesteld voor de te houden excursies en verdere uit stapjes. Besloten werd dit programma ter kennis der leden te brengen opdat men in zoo groot mogelijk aantal er aan zal kun nen deelnemen. Voor zoover het 't zomerprogramma be treft e.u in het bijzonder het zomerfeest, werd door het bestuur medegedeeld, dat het reeds verschillende besprekingen had ge voerd. waarna besloten was, dat op dit in Juni te houden feest medewerking zal wor den verleend door „De Stem des Volks", „Ex celsior" en de A. J. C., terwijl verder onder .leiding van mevrouw Rccder een tableau zal .worden opgevoerd. Evenals het vorig jaar za' .dit feest georganiseerd worden op het land- .goeci van het Huis ter Zjianen. VERKEERSONGELUKKEN. Tc ITnarleni. Vrijdagmiddag half één stak het 6-jarig jongetje C. Koelman, wonende op het woon- schip Sailor" aan de Oostvoefc, aldaar plot seling van aohtsr een handwagen den weg over. Het kind werd aangereden door den wielrijder, die zich verder om het kind niet bekomemrde en doorreed. Na door leden van den' Onvevallendienst in het politieposthuls aan de Amsterdanische Vaart voorloonig ver- honden te zijn. werd het door zijn vader r.aar het Sint Elisabethssastliuis gebracht, waar bleek dat het linkerbeen gebroken was. Toen de heer W. Serine,veld, wonende Kerkhofstraat 31, Vrijdagmiddag in de De Wil straat met zijn motorrijwiel wilde weg rijden. kwam hij te vallen. Hij brak zijn "rechter enkel. Door burgers werd hij naar het Sint Elisabeths Gasthuis gebracht. Vrijdagmiddag twaa'f uur kwam de 17/0°jarige v p0i Ujt zijn woning aan ds O""setraat en stak plotseling den weg over. Hij werd aangereden door een driewie- '15** trar^ortrijwiel. bestuurd door een melk- slijter. Ket kind geraakte onder het rijwiel en kreeg schaafwondjes nan het gezicht. Zestig liters melk gingen verloren. INBRAAK IN EEN KTOcK. Uit een kiosk, staande bij de L;ingö Brug, zijn in den nacht van Donderda'g op Vrij dag zes kogelfleschjes ontvreemd. De inbre ker had zich toegang verschaft door het in drukken vanyeon ruitje. BAZAR VOOR IIET CLUBHUIS VAN „HET OOSTERKWARTIER'". De zoo nuttige speeltuinvereniging „Het Oosterkwartier", die den speeltuin aan de Zomervaart exploiteert mist op dien tuin nog een eigen clubgebouw .Van de gemeente heeft de vereeniging de vroegere houten hulp- school aan de Papentorenvest in bezit ge kregen. onder voorwaarde, dat het gebouw voor Juni zal verplaatst worden naar den speeltuin. Natuurlijk zijn aan die verplaat sing kosten verbonden, die de kas der ver eeniging zoo makkelijk niet dragen kan. In het houden van een bazar nu, heeft zij een middel gevonden om aan de benoodigde gelden te komen. Die bazar werd hedenmid dag drie uur in het gebouw aan de Papen toren vest geopend door den voorzitter der commissie voor het Clubhuis, den heer D. Meier. Ook de heer W. Klare, voorzitter der Speeltuinvereeniging zou ec-n rede houden. Hot. is een grootseh ongezette onderneming, deze bazar, die over alle zes lokalen van het gebouw verdeeld is. Ten eerste is er een tentoonstelling aan verbonden, waar de verschillende clubs ex- poseeren wat zij dezen winter maakten. Zoo zijn er de kleertjes en schortjes, keurig naai werk van de meisjes, tusschen 7 en 11 jaar,, de voorwerpjes van de car tonnageclub. leuke dingen door vijfjarige jongens gemaakt, pop- penkleertjes van dft breiclub, knutselwerk van den raffiacursus. Niet minder netjes zien do kleedjes er uit, die de meisjes van de handwerkclub maakten en de grootere hand werken welke damesleden van de vereeDiging inzonden voor de verloting'. Er zijn teekeningen van de kinderrubriek van Oom Kees, welbekend uit het vereenigings- orgaan, mooie staaltjes van houtsnijwerk en figuurzagen en degelijke huishoudelijke ar tikelen, gemaakt door de jongens van. df tlmmerclub. Op den eigenlijken bazar vinden wij de grootst mogelijke verscheidenheid van arti kelen, welwillend beschikbaar gesteld door Haarlemsche winkeliers. De firma Beem heeft voor een aankleeding gezorgd met tapijten, de firma De Vries heeft er rijwielen en radio uitgestald, die bij verkoop den speeltuin eenige procenten van de opbrengst bezorgen. Van het clubhuis is een model nagemaakt, waaraan men zien kan hoe het worden moet, verder zijn er de attracties, die men gewoon lijk op een bazar pleegt aan te treffen, waar onder wij wel mogen noemen do tlieeschen- kerij. De dienst van den Hout en Plantsoenen zette hier en daar een plant of een boompje neer, zoodat het oude gebouw er zeer frisch uitziet en het niet anders kan of de bazar moet een succes worden. In alle zalen heeft de firma De Vries luid sprekers gezet. UIT DE BOUWBEDRIJVEN. Het compromis voor twee jaar aangegaan. De Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland heeft in zijn ledenvergadering van 18 dezer het compromis, dat het bestuur met de arbeidersleiding heeft getroffen tot het aangaan van een Collectieve Arbeids overeenkomst vóór'dén tijd van twee jaar, aangegaan. De tiende Jaarvergadering van den Pa- troonhsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland zal gehouden worden op 28, 29 en 30 Mei 1929 in „De Harmonie" te Gro ningen. BEWUSTKLOOZE BESTOLEN. Vrijdagmiddag geraakte dé heer P. R., schoenmaker, wonende Oorkondelaan 26, in de Bakkerstraat bewusteloos. Toen hij weer bij kwam miste hij zijn tasch met schoen makersgereedschappen. INBREKER GESTOORD. Vrijdagavond heeft iemand zich toegang verschaft tot het perceel Kleverparkweg 156. Hij had aan den achterkant een ruitje open geduwd, waardoor hij in de keuken kon ko men. Tegen elf uur kwam echter één der be woners thuis, zoodat de inbreker in zijn werk gestoord werd en filings de vlucht nam. De politie stelt een onderzoek in. ASPIIALTEERTNG SCnOTERWEG EN KENNEMERSTRAAT. B. en W. stellen den Raad voor, voor de asphalteering van den Sehoterweg van de Joh. de Breukstraat tot het Soendaplein en een deel van de Kennemerstraat ter beschik king van B. en W. te stellen een bedrag van j 16.000. WERKEN AAN DONKERE SPAARNE EN HOUTMARKT. B. en W. stellen den Raad voor, voor het maken van basaltkademuren langs het Donkere Spaarne en de Houtmarkt en voor uit te voeren bestratings- en rioleringswer ken daar ter plaatse ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 114.000. INTERNATIONAAL ESPERANTO CONGRES. In verband met bet 2le Internationale Es- peranto-congres dat in Augustus a.s. te Boe dapest plaats vindt, heeft hat Hongaar - sche ministerie van Post en Telegrafie toe stemming verneend tot het orgauiseeren van Esperanto-cursussen voor Post- en Tele graaf-ambtenaren. FAMILIEDRAMA. Drie doodeti. ST. LAURENT. (Manitoba), 20 April (Reuter) De weigering eener moeder om haar 16- jarige dochter verlof te geven met een 38-jarig landbouwer te trouwen, heeft aan leiding gegeven tot een ontzettend drama, waardcor 3 menschenlevens te loor gingen. De landbouwer doodde de moeder en vluchtte vervolgens met het meisje. Dertig gewapende mannen zetten hen na, maar teen zij de woning van den land bouwer bereikten vonden zij daar slechts de lijken van den man en het meisje. GROOTE BOSCIIBRAND IN DUITSCHLAND RECKLÏNGSHAUSEN, 20 April, Wolffbur. Gisteren ontstond in de bosschen bij Huels een brand, die waarschijnlijk door bet wegwerpen Yan brandende sigaretten is ontstaan. De blusschingswerkzaamheden werden door den heerschenden wind zeer bemoeilijkt. Honderd morgen bosch werden verwoest,. UIT DE GROOTE STAD In een vroolijke bui De jonge, blonde agent stond op de Wete ringschans te Amsterdam bij zijn stopbord en deed zijn verdraaienden plicht. Als hij een stelltje fietsers en automobilisten doorgelaten had in de richting Noord-Zuid, draaide hij n.l. zijn bord 90 graden en liet een ander inmiddels ongeriu'rig geworden stel de reis Oost-West vervolgen. Dat ging zoo altijcl maar door en het ging goed. Maar plotselingwat was d&t? Waak te of droomde hij? Stond zijn bord wel goed? Ja, het stond goed. En toch, entöch, waag de die dame op de fiets het, door te rij- den? Door te rijden over de strfiepi! De agent stak zijn arm met de mooie zwart-wit gestreepte manchet hóóg op keek do astrante wielrijd-ster waarschuwend aan. Maar deze vrouw moet van een boozen geest bezeten zijn geweest. Want zag hij (de agent) t. -««-> .ts,. lachte. En wees zij met haar ringer naar haar voovhoofden toen.... en toen., naar het zijne? Helaas, ook dat deed zij, het vrouwspersoon. Hier moet ik het verhaal even afbreken, om een misverstand te voorkomen. Ik sprak zoo juist van een jongen, blonden agent en daarvan behoef ik geen woord terug te nemen. Maar ik zei daarmedo niet genoeg. Wanneer u hoort spreken van „een jongen blonden agent" dan rijst, onwillekeurig voor uw geestesoog het beeld van het soort politiedienaar op, dat in de hoofdstad door het vrouwelijk geslacht vaak met „agentje" wordt aangesproken en dat. niet afkeerlg is van een gepast gijntje; het soort dus dat gekheid verstaat. Maar tot dm variëteit, van het genus agent behoorde deze verkesrs- regelaar niet. Hij was n'et aUeen .tong en blond, maar hij was ook ècht-Hollandsch bonk'g en schonkig en verder heel lang en héél ernstig. Hij was geen agentje, maar een agent. Met een agentje kun Je wat wagen, van een avent blijf je a fHij ver staat geen gekheid. Na deze toelichting kan het verhaal voort gang hebben. U begrijpt al wat er verder volgt. De juffrouw moest afstapuen en zij durf de blijkbaar den gebiedenden blik in de groote blauwe oogen van den agent niet te weerstaan. ,,U blijft hier wachten bij den paal," zei hij. „U behoeft een agent niet uit te lachen en voor gek te verklaren!" Wat bezielde deze jonge vrouw rioch dat i, nu nog, den agent de woorden durfde toevoegen: „Je denkt nu wel dat ik gek ben, maar jij bent gek!" Ach: alles weten is alles vergeven. Er is nooit wijzer woord gesproken. Wie geduld heeft om deze geschiedenis ten einde toe te lezen zal er in ieder geval deze moraal uit puttenAlles weten is veel vergeven. Hoor hoe de juffrouw aan den Politie rechter want dit geval kwam zooals van zelf spreekt voor den Amsterdanlschen Po litierechter vertelde wat er gebeurd was. ..Edelachtbare, ik fietste daar op de Wete ringschans en ik had juist een vreeselijk prettige tijding ontvangen. Ik lachte van genoegen, want ik was in een reusachtig vroolijke stemming. Ik zou n.l. naar Parijs gaan. Plotseling deed die agent zóó (zij hield haar band 'in de hoogte). Als ik toen ge lachen heb was dat omdat ik in zoo'n vroo lijke bui was. En daïr die beweging naar mijn hoofd. Ja: ik heb een beweging naar mijn hoofd gemaakt, maar dat is zoo'n ge woonte van me, als ik m'n adderen hoed nie.t dezen op heb. Ik heb nog haar (ze bedoelde: lang haar) en nu klemt die andere hoed nog al. 'k Zou het u kunnen laten zien als Ik heb bij me had. En dan heb ik de gewoonte, dien hoed telkens een beetje terug te duwen. Zóó, ziet Maar nu heeft die agent gedacht, dat ik naar mijn voorhoofd s. Het ls allemaal misverstand van dien agent, Edelachtbare." De lange, bionde, magere agent legde den eed af als getuige. Het procesverbaal, dat hij van de zaak had opgemaakt, werd voorge lezen. Hij ble,ef er bij. Het vrouwspersoon was met haar fiets over de streep en met haar gedrag over de schreef gegaan. Zij had hem hèm uitgelachen. Zij wees met haar vinger naar haar voor hoofd en daarna naar dat van den agent, „welke beweging", zoo had de blonde letter lijk in zijn procesverbaal geschreven, „zoo als van algemeene bekendheid is, aanduidt, dat men twijfelt aan iemands vei-stand." (U ziet wel dat dit een agent was; een agentje had het nooit zoo gezegd!): „Hoe was die beweging eigenlijk?" vroeg de Politierechter. „De beweging was zóó", antwoordde de agent ernstig. Daarna wees hij eerst naar zijn eigen voorhoofd en vervolgens zonder aarzelen ('t werd hem immers als 't ware gelast!) naar dat van den gestrengen Ma gistraat tegenover hem. „Dat laat aan duidelijkheid niets te wen- seheri over," meende de Politierechter. „Hier kan toch moeilijk sprake zijn van een mis verstand!" De verdachte bood aan, haar klem menden hoed te gaaii halen. Het baatte niet. Terwijl de Politierechter zijn vonnis motiveerde, viel de juffrouw hem vier keer in de rede, maar Mr. Servatius ging onver stoorbaar door, alsof de juffrouw er niet bij was, om te eindigen met f 10 of 5 dagen! Hopen wij dat de juffrouw in 't vervolg wat meer eerbied voor het gezag zal toon en en da.t de agent, nu hij alles weet, van die reis naar Parijs en zoo, veel heeft vergeven. J. C. E. BRIEVENBUS IN BRAND GESTOKEN. Verregaande baldadigheid. Vrijdagmorgen kwam een burger aan het politieposthuis aan de Amsterdamsche Vaart mededeelen, dat er rook kwam uit de brie venbus der Ned. Posterijen, staande aan de Nagtzaamstraat. Toen de bus geopend werd, bleek dat de inhoud grootendeels verbrand was. Een brievenbesteller nam de verbrande poststukken mee naar het Postkantoor. Ver moedelijk hebben kwajongens een branden de sigaret In de bus geworpen; er werd al thans een stukje sigaret gevendan. De politie stelt een streng onderzoek in. TWEE BRANDWEERLIEDEN GEDOOD. SANTANDER. 20 April (Reuter). Een brandspuit, welke zich met. groote snelheid naar den brand spoedde in het Sanatorium Pedros, stortte :in een ravijn. Twee brand weerlieden werden gedood en drie ernstig "gekwetst-. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 60 Cts. per regeL HOND: „Alweer voorjaars-schoonmaak. Alles weken lang overhoop, veronderstel ik" KAT„Niet zoo somber, oude jongen'k Heb zooeven het dienstmeisje hooren zeggen, dat het dit jaar niet lang zou duren. Ze gebruiken MANSION POLISH voor de vloeren en meubelen". geeft met weinig moeite VLOEREN en MEUBELEN een schitterenden glans OVERAL VERKRIJGBAAR Importeurs: N.V. Handel Maatschappij Reckitts, Rotterdam B. Boerrlgter wenscht in koop te ontvan gen een gedeelte bouwterrein, gelegen aan de noordzijde van de Meester Cornelisstraat ter grootte van pl.m. 187 M2. tegen den prijs van 15 per M2. Het voornemen bestaat om op dien grond een woonhuis met werkplaats het woon huis bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin te bouwen. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. DE KOLKSLUIS. BEMOEIINGEN VAN DE K. v. K. We hebben reeds medegedeeld, dat het Hoogheemraadschap overweegt om de Kolk- sluis, die nu weer hersteld is, niet meer voor den gewonen dienst open te stellen, maar alleen als reserve te gebruiken. Het blijkt ons thans, dat de Kamer van Koophandel zich reeds eenigen tijd geleden tot Rijnland gewend heeft met het verzoek om van dit voornemen af te zien in het be lang van de neringdoenden die bij de Kolk - sluis wonen. Mocht Rijnland evenwel haar plan doorvoeren dan vraagt de Kamer om de sluisgelden voor schepen onder 100 ton te verlagen, omdat die, schepen vroeger van de kolksluis gebruik maakten, waarvan de schatgelden lager zijn dan van de -groote sluis. Gemeend wordt, dat Rijnland inzake de sluisgelden zich met het gemeentebestuur van Haarlem zal moeten verstaan, omdat er een overeenkomst van 1896 bestaat, waarin vastgelegd is, dat Rijnland een gedeelte van de sluisgelden aan Haarlem moet afstaan. TOEZICHT M. O. In de Plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs zal met ingang van 1 Juli a.s. eene vacature ontstaan, als gevolg van het ontslag-nemen van het lid, den heer Mr. M. W. Scheltema. In verband hiermede heeft geno..nde Com missie de volgende aanbeveling aan den ge meenteraad ingezonden: le Mr. Dr. F. S. Witeveen en 2e Mr. J. A. Vaillant, beiden wonende te Haarlem. BRANDSTICHTING UIT WRAAK IN EEN HAAGSCH HOFJE. Donderdag ochtend is een binnenbrandje ontstaan in de woning van de weduwe De J. in een hofje aan den Zwarteweg in Den Haag. Het brandje zelf was niet van veel be- teekenis en kon door omwonenden met eeni ge emmers water worden gebluscht. Echter rees spoedig het vermoeden, dat het brandje niet per ongeluk was ontstaan, doch dat er kwaadwilligheid in het spel was, schriift de NJR.C, Een onderzoek wees uit, dat de be woonster ruzie had gehad met een man, en dat deze kwaad was wegee'oopen. Toen vrouw eenigen tijd later bij een buurvrouw od bezoek was. moet de man echter terug zijn gekomen. bUlkhaar met wemie v4 schappelijke bedoelingen. Hij zou zich door een zolderraam toegang tot het huisje heb ben verschaft en wordt er van verdacht, in de kamer de gordijnen en een kast met klee- ren in brand hebben gestoken. De politie heeft den man gistermiddag aangehouden en ongesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 6C Ctd. per regel. ICen mooie portretteekenin^ van Uw overleden vader vormtéén blijvende gedachtenis Wendt U tob- J.Rotgans UNNAEUSMRKWEG 2d AMSTERDAM (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). HET PSYCHOPATHEN-ASYL. DE VROUWENAFDEELING WORDT 1 MEI GEOPEND. De inrichting van de vrouwenafdeellng van het Psychopathen-asyl te Leiden is thans zoover gevorderd, dat deze afdeeling 1 Mei a.s. in gebruik zal kunnen worden genomen. De inrichting Wedt plaats voor negen per sonen. Woensdagmorgen heeft de minister van justitie mr. Donner een bezoek gebracht aan het Psychopathen-asyl, meldt het Hbld. „ONDERLINGE TROUW". Donderdagavond hield de Bond van Ver- eenigingen van Vertegenwoordigers van Ver zekering-Maatschappijen en Ziekenfondsen in Nederland „Onderlinge Trouw" alhier, een vergadering in het gebouw „De Nijver heid" Jansstraat. De heer B. K. Schafer uit Amsterdam, Bondsadjunct, behandelde het onderwerp. „Vrije agent en Vaste Beambte hebben be lang bij een sterke organisatie". Spr. zette uiteen, dat een vrije agent niet geheel vrij is in zijn werkzaamheden, dat een vaste beambte in 't geheel niet vast is en dat een incasseerder meer moet doen dan alleen incasseeren, Zij hebben allen gemeen schappelijke belangen. Om die goed te kun nen behartigen is eenheid noodig. De Bond heeft het vertrouwen van een duizendtal vaklieden, dit vertrouwen kan en moet nog grooter worden. Wij zijn, aldus spr. niet tegen productie (d.I. het aanbrengen van nieuwe posten), maar wel tegen opgeschroef de posten waartegen we ernstig waarschu wen. De strijd van den Bond is niet gericht tegen de verzekeringsgedachte. Het doel is een redelijk bestaan in een redelijk bedrijf. Wie zich in de loop der jaren bedreigd zag in zijn rechtmatige eischen vond steeds hulp bij -dep Bond;Een strijdmiddel, de O.L.VA..; voldeed aan. de verwachtingen. Na -een- beschouwing over het .nuttige -werk :d.e.r plaatselijke Vereemgiiigen besloot in leider met.: een opwekking tót - éénheid. - Na eenig-debat sloot de voorzitter,' de lieer G. Koome, de vergadering. RJL VAKBUREAU. Op Zaterdag 27 en Zondag 28 April a-S. zal het R.K. Vakbureau haar jaarvergadering houden te Haarlem in het gebouw St. Bavo, Smedestraat;. Door den Grafischen Bond, afd. Haarlem zal den congressisten een rijtoer aangeboden worden in Haarlem's omstreken. Zaterdag 27 April zal des avonds'om acht uur een f eest vergadering gehouden worden voor de deel nemers en des middags een tentoonstelling. Dan zal ook de -uitslag voor het programma boek R.K. Volksbond bekend gemaakt wor den. JUBILEUM P. DE ROOIJ. Op 25 April a.s. hoopt de heer P. de Rooij, ketelmaker aan de Centrale Werkplaats al hier, het feit te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen kwam. Voor den heer De Rooy, die reeds meer dan 12 jaar achtereen voorzitter is van de afdeeling Haarlem van de R.K. organisatie van Spoor- en Tramwegpersoneel, zal die dag niet onopgemerkt voorbijgaan. Reeds thans publiceert net - orgaan van zijn vakbond van groote waardëering ge tuigende artikelen, waarin vooral gewezen wordt op de beteekenis van den heer de Rooy voor de Katholieke arbeidersbeweging. HILLEGOM PERSONALIA. Als predikant bij de Chr. Gereformeerde kerk te Hillegom ls beroepen Ds. A. M. Berkhoff te Amsterdam. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIENEN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Rijnegomlaan 10, Aerdenhout, een hond (bruin met zwart) Kennel Fauna Haarlem, een gele herders hond; L. van Kessel. Tuindorpslaan 3, Over- veen, een gouden speldje; Postkantoor, Overveen, een heerenparapluie, welke al daar is achtergelaten; J. Jansen, Banka- straat 10, Haarlem, een rijwielpomp; W. Krigee, Korte Kleverlaan 76, Bloemendaal, een portemonna'e met inho A. de Ruiter, Lambrecbt van Dalelaan 23, Overveen, een parapluïe; J. Holwerda, Middentuindorplaan 4, Overveen, een vulpotlood: J. Snuverink, Kinheimweg 19, Bloemendaal, een zijden sjaal; aan den politiepost Aerdenhout, een dameshanüschosn; aan het bureau van poli tie Overveen een oorbel en een fluitje. INGEZOND'N MEDEDEELINGEN a 63 Cts per regel. voorjaar, koop tijdig een pot Sprufol. Bij alle Drogisten,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14