VOETBAL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 20 APRIL 1929 ZESDE BLAD SPORT EN SPEL Lichamelijke Opvoedmg LICHTE ATIILETIEK. De winter met al zijn ongemakken, doch ook met zijn sportvreugden, heeft ons ver laten en wij concentreeren onze aandacht op die lichaamsoefeningen, welke voor haar toepassing een warmer jaargetijde ver- eischen. Onder die zomersporten vraagt dan de lichte athletiek niet in de laatste plaats onze belangstelling. Men spreekt tegenwoor dig kortweg van athletiek en schakelt dan stilzwijgend worstelen, boksen en gewicht heffen uit, die ten onzent te zamen meer met den naam krachtsport worden aangeduid. De athletiek dan, een zomersport bij uitne mendheid. omvat niet anders dan de hoofd vormen: wandelen, loopen, springen en wer pen. Het zijn de meest natuurlijke vormen van beweging, waartoe de mensch in staat is gesteld, zoodat het ons niet behoeft te verwonderen, dat deze soort lichaamsoefe ningen zoo oud is als de menschheid. Op de genoemde hoofdvormen zijn in den loop der jaren tal van variaties gemaakt, zoodat de athletiek een groote verscheidenheid van oefeningen biedt, waaraan ieder, al naar zijn geaardheid en aanleg, zich kan wijden. Zoo zijn velen er toe gekomen zich in enkele oefeningen te specialiseeren, b.v. het loopen over korte, middelbare of lange afstanden, de hordenloop, het werpen van speer of dis cus, het stooten van den ijzeren kogel, het hoog- of vèr-springen zonder of met aan loop of met den polsstok, de driesprong (hink-stap-sprong). Verheugend is evenwel, dat daarnaast ook niet weinig athleten, zich slechts tevreden stellen met het beoefenen van zoowel loop- als spring- en werpoefe- ningen. Zij toonen aldus een niet genoeg te prijzen tegenzin in alle eenzijdigheid, we tend, dat in al te groote beperktheid geen waarborgen zijn gelegen voor een harmoni sche lichaamsontwikkeling. Die zoo denken en handelen zorgen het best voor hun licha melijk welzijn en zullen in die betere zorg een troost vinden voor de omstandigheid, dat de specialisten wel steeds het best in wedstrijden voor den dag zullen komen. Wedstrijden in athletiek zijn slechts aan trekkelijk voor een publiek dat theoretisch of practisch van de verschillende oefenvor men op de hoogte is, en wel het meest voor hen, die de moeilijkheden aan den lijve heb ben ondervonden. De oefeningen schijnen alle zoo eenvoudig te zijn, vooral omdat ze door geoefenden met zoo'n schijnbare ge makkelijkheid worden uitgevoerd, dat zij, die dezen tak van snort nimmer beoefenden, zich zeer moeilijk een denkbeeld kunnen vormen van de langdurige oefening, de vol harding onder velerlei tegenslagen, die noo- dig zijn om het tot een resultaat van eenige beteekenis te brengen. Om athletiek te gaan beoefenen en die oefeningen ook maar eenigs zins regelmatig voort te zetten worden bij zondere geestelijke eigenschappen vereischt. De groote meerderheid der beoefenaars zal haar voldoening moeten vinden in het op wekken der oefeningen zelf en de vorderin gen (voor ieder tot een andere grens) die langzamerhand verkregen zullen worden. Slechts weinigen zullen de emotie leeren kennen in wedstrijden uit te 'mogen komen en wegens het behalen van een overwin ning of het verkrijgen van een behoorlijk reslutaat te worden toegejuicht door een niet al te talrijk publiek, al of niet gevolgd door een portret of actie-kiek in een meer of minder belangrijk sportblad. De athletiek laat op enkele uitzonderingen na. zooals de estafettenloop, slechts indivi- dueele beoefening toe. Naasè de nadeelen, die hierin gelegen zijn, biedt deze omstandigheid De Wedstrijden ven den komenden ïondag. HAARLEM—D. E.iC JAN VAN DEN BERG. Hierboven drukken we af het portret van Jan van den Berg, directeur van het nieuwe Stadion, eere-vocrzitter van Haarlem en jarenlang de ziel dezer vereeniging, die, toen hij nog de geduchte voorhoedespeler was, zijn club menigmaal door zijn enthousiasme en bezielend voorbeeld ter overwinning heeft gevoerd. Ook als een wedstrijd er voor de roodbroeken vrijwel hopeloos voorstond, wist hij nog vaak een bijna zekere nederlaag in een overwinning om te zetten. Als hij nu nog meespeelde, zou hij precies zoo handelen. Daar zijn we van overtuigd. Spelen doet hij echter sinds lang niet meer. maar het is wel bijna zoo goed als zeker, dat hij morgen in het Hilversamsche Sportpark den zoo uiterst belangrijken beslissingswed strijd om de eerste plaats van de tweede klasse B tusschen Haarlem en D.E.C. bij zal wonen. Laten de spelers daarvan doordrongen zijn; er aan denken, dat hij de verrichtingen van zijn vrienden met kennersoog zal gadeslaan en dat misschien niemand zoo blij zal zijn als hij wanneer de roodbroeken het weer tot het groote voordeel, dat men in de beoefe ning de noodige vrijheid heeft omtrent de keuze van tijdstip en duur, niet op anderen behoeft te wachten, zoodat de veelal slechts korte duur, die men voor oefeningen be schikbaar heeft, volledig kan worden benut. Vereischen de oefengelegenheden voor athletiek veel zorg en kosten? Ja en neen; ja. wanneer men deze sport in alle perfectie, ook voor deelneming aan wedstrijden wenscht te beoefenen, dus met inachtneming van alle door den leidenden bond voorge schreven bepalingen, die internationaal zijn vastgesteld; neen, wanneer men slechts voor eigen genoegen en uit gezondheidsover wegingen wenscht te oefenen. In het laatste geval is een eenigszins vlak terreintje in de nabijheid van de kampeer- tent of een hard gedeelte van het strand reeds voldoende om er naar hartelust te oefe nen. Wie tochten maakt over onze mooie hei develden of buiten het drukke strandgewoel een wandeling langs de kust onderneemt, kan er herhaaldelijk jongelui aantreffen, die zich in een luchtig pakje met athletische oefeningen vermaken. Bij een juiste keuze der oefeningen en gebruik van voor haar ge schikt materiaal behoeven ook de meisjes niet geheel van dit soort oefeningen te wor den uitgesloten. De voorbereiding voor wedstrijden en dus de beoefening in alle finesses vereischt een goed en speciaal voor athletiek ingericht ter rein. Een loopbaan, bij voorkeur 400 M. lang, een z.g. sintelbaan is dan wel een eerste ver- eischte. In ons land zijn de laatste jaren eenige loopbanen aangelegd, die evenwel niet alle even goed voldoen. Die in het nieu we stadion te Amsterdam, gebruikt voor de Olympische Spelen 1928, werd algemeen ge roemd. Voorts behooren op een athletiek ter rein inrichtingen te zijn aangebracht, die gelegenheid geven de verschillende vormen van springen en werpen volgens alle rege len van de kunst uit te voeren. Verder na tuurlijk kleedkamers, liefst met douche-ge legenheid, en tribunes, zoodanig gelegen en gebouwd, dat het publiek over het terrein een behoorlijk uitzicht heeft. Hoewel de oefeningen der lichte athletiek in haar grondvormen, zooals ik reeds deed opmerken, zoo oud zijn als de menschheid, is de reglementeering én organisatie en als gevolg daarvan een meer stelselmatige be oefening eerst van de laatste jaren. In En geland werd in 1866 de Amateur Athletic Club gesticht, in 1880 de Amateur Athletic Association als landelijke organisatie. In New-York vinden wij de eerste athletiekver- eeniging in 1868: de nationale organisatie in de Vereenigde Staten kwam tot stand in 1879 uit de toen bestaande 150 vereenigin- gen. Frankrijk heeft sedert 1888 zijn Union des Sociétés Franchises de Sports Athléti- ques; de lichte athletiek werd echter uit sluitend behartigd door de pas in 1920 opge richte Fédération Franqaise d'Athlétisme. Terwijl in Duitschland sedert 1893 soeciaal de loopsport werd verzorgd door de Deutsche Athletische Amateurverband, nam in 1898 de in dat jaar opgerichte Deutsche Sportbe- hörde fiir Athletik de lichte athletiek onder haar hoede. De Nederlandsche Athletiek Unie nam de leiding der athletiekbeoefening in ons land in 1901 in handen en verkreeg als erkenning voor haar verdienstelijken arbeid in 1926 het preadicaat „Koninklijke". Wij hopen van harte, dat zij succes mag blijven verwerven op haar omvangrijken ar beid en dat binnen afzienbaren tijd meer dere gemeenten, o.a. ook de onze, over een goedingericht athletiek terrein zullen kun nen beschikken. H. L. WARNIER. een_0Vv. g zullen weten te brengen. Bij de degradatiewedstrijden, die Haarlem aan het eind van het seizoen 1925—1926 (toen de roodbroeken op de tiende plaats in de eerste klas eindigden) moest spelen tegen V.U.C. en C.V.V., had zij geen succes. Van de vier wedstrijden won Haarlem er twee. speelde een gelijk en verloor er één; zij had dus juist één punt minder dan V.U.C.,die naar de eerste klasse promoveerde. In het volgende seizoen eindigde Haarlem op de eerste plaats van de tweede klasse A en moest dus promotiewedstrijden spelen tegen no. laatst van de eerste klasse H.V.V. en tegen D.E.C., no. één van de tweede klasse B. Ook hier ging het den roodbroeken niet voor den wind; het resultaat was zelfs veel slecnter H.V.V. behaalde namelijk ongesla gen acht punten tegen Haarlem slechts drie en D.E.C. één. Het eenige lichtpunt in deze competitie was, dat Haarlem in ieder geval sterker bleek dan D.E.C. In het seizoen 1927—1928 kwam Haarlem niet eens voor 't ~pelen van promotiewedstrij den in aanmerking. Zij eindigde namelijk od de derde plaatst in de tweede klasse B. Haar concurrent D.E.C. speelde in dat seizoen in de tweede klasse A en bracht het eveneens niet verder dan tot de tweede plaats. Toen promoveerde V.S.V. na een beslisslngswed strijd tegen D.E.C. naar de eerste klasse. In het afgeloopen seizoen heeft Haarlem minder gelukkig tegen D.E.C. gestreeld. Van de vier' punten kwam er slechts één in onze stad. Op 9 December won D.E.C. namelijk met 51 en op 7 October eindigde de wed strijd aan den Schoterweg met een 22 ge lijk spel. Misschien kunnen deze twee resultaten voor de roodbroeken ook een aansporing zijn om weer even onweerstaanbaar te spelen zooals ze nu reeds een paar maanden achter een gedaan hebben. De belangstelling van het publiek zal bui tengewoon groot zijn. In dat verband is het jammer, dat de wedstrijd niet in het Am- sterdamsche Stadion gespeeld wordt. We vreezen, dat het Hilversumsche terrein te klein zal blijken. Zelfs de spoorwegdirectie neemt maatrege len. Van het Persbureau Vaz Dias ontvin gen we tenminste het volgende bericht: „In verband met den voetbalwedstrijd HaarlemD.E.C. te Hilversum op Zonda? 21 April a.s., zullen voor vervoer van reizigers le, 2e en 3e klasse, onderstaande extra treinen tusschen Haarlem en Hilversum rijden. Vertrek Haarlem 11.40: vertrek Am sterdam C. S. 12.06: vertrek Amsterdam M.P. 12.15; aankomst Hilversum 12 57 uur. Voor den terugvoer der reizigers loopt in dien de wedstrijd te uiterlijk 16.10 is ge ëindigd, een extra trein van den Soest- dijkerstraatweg naar Amsterdam en naar Haarlem. Indien de wedstrijd later dan 16.10 uur is geëindigd, loopt een extra trein van Hilversum naar Amsterdam en Haarlem. Aan voorspellingen zullen we ons maar niet wagen. We hopen natuurlijk op een flinke overwinning voor de roodbroeken Dan kunnen zij zich vol goeden moed ge reed maken voor de zware promotie-compe titie met in het verschiet..,, de eerste klasse! Ook in onze stad wordt morgenmiddag een mooie wedstrijd gespeeld, namelijk aan de Spanjaardslaan tusschen H.F.C. en R.C.H. Twee weken geleden eindigde de strijd aan den Middenweg met een 2—1 overwinning voor R.C.H. Het moet voor H.F.C. een eer zijn, nu den tweeden wedstrijd te winnen, maar of de Racing er óók zoo over denkt. E.D.O. mag eindelijk na een lange rust ook weer eens spelen. Het wordt tijd, dat we haar aan de Kleverlaan weer eens aan het werk kunnen zien. Maar eerst moet ze nog naar Zaandam, om daar weer met 42 van Z.F.C. te winnen? KAARL. VOETBALBOND Overzicht. Het vertegenwoordigend elftal van den Haarl. Voetbalbond speelde Zondag een wed strijd tegen een vrij sterk Bloemendaal- team. Weliswaar bleven de tweede klassers met 63 in de meerderheid, doch over het algemeen maakte het H. V. B.-elftal een be hoorlijken indruk; speciaal de voorhoede was goed op dreef. Achterhoede en middenlinie bleven echter zoo nu en dan wel eens bene den verwachting. In verband met deze ontmoeting gingen natuurlijk verschillende andere wedstrijden niet door. Voor den beker won Schoten 2 met 42 van Zandvoort 2, waardoor de Schotenaren thans de finale bereikt hebben. De andere halve eindstrijd werd uitgesteld. Ook voor de promotie naar de eerstp klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. D. O. A. tegen D. W. O., welke door eerst genoemde met 21 werd gewonnen. Een penalty bracht in de laatste minuten de be slissing. Voor de gewone competitie werd in de eer ste plaats de belangrijke ontmoeting ge speeld tusschen D. I. O. en Hiliegom. De Haarlemmers bleven hier na een Interes santen strijd met 1—0 in de meerderheid, waardoor de spanning in deze afdeeling bui tengewoon gestegen is. Stormvogels 3 wist met den moed der wanhoop tegen E. D. O. 4 een 22 gelijk spel te bevechten, doch Haar lem '4 deed beter werk en herhaalde haar overwinning op H. F. C. 3, thans aan de Spanjaardslaan, met niet minder dan 27. In klasse Ib vond slechts één wedstrijd doorgang, n.l. Haarlem 3aI.V.O. De rood broeken zijn tegenwoordig zoodanig in vorm dat de 64 nederlaag van I. V. O. wel nie mand verwonderen zal. Het programma voor Zondag Zoo langzamerhand gaar ook hier de com petitie op het eind loopen en dat is maar goed ook, anders zouden de zomersporten in het gedrang komen, want het is al bijna Mei. Uit den aard der zaak worden de menu's langzamerhand schraal en ook voor den ko menden Zondag zijn slechts zeven eerste klasse wedstrijden vastgesteld. In Ia gaat D. I. O. bij Stormvogels 3 op bezoek en hoewel hier weer het spreek woord van pas is van de kat die in het nauw zit, achten we toch een zege voor de bezoe kers het waarschijnlijkst. Bennebroek ontvangt het steeds meer af zakkende H. F. C. 3 en zal o.i. weinig moeite hebben om haar positie te handhaven. Aan den Middenweg echter zal Hiliegom een zware taak wachten tegen R. C. H. 4, waarbij we op een kleine overwinning van de gasten meenen te mogen rekenen. In Ib ontvangt Schoten 2 bezoek van V. V. H. Het zou ons al zeer sterk verwonde ren, als de cup-finalisten hier niet met de zege gingen strijken. Haarlem 3 treedt met 1. V. O. in het strijdperk en daar de Vetera nen Zondag j.l. het goede voorbeeld gaven, zullen thans de jongeren wel volgen. De oudere generatie zelf gaat naar Bloemendaaj 2, waarbij een einde van den zegetocht mis schien niet onmogelijk, doch wél onwaar schijnlijk is. Tenslotte nog Kennemers 2— E. D. O. 3. Misschien kan de thuisclub hier een klein succesje boeken. Voor de promotie naar de eerste klasse wordt verder nog gespeeld D. W. O.Spaar - nevogels en DamiatenD. O. A. Het volledige programma luidt als volgt: I Aï BennebroekH. F. C. 3 2 uur R. C. H. 4Hiliegom 10 uur Stormvogels 3—V. V. H. 10 uur I B: Schoten 2V. V. H. 10 uur Bloemendaal 2Haarlem Veteranen 10 uur Kennemers 2E. D. O. 3 10.30 uur Haarlem 3I. V. O. 10 uur n A: Hillinen 2Zandvoort 2 Haarlem 6E. H. S. 2 n B: Bloemendaal 3Spaarnestad V. S. V. 3-D. I. O. 2 0.30 uur 12 uur 12 uur 12 uur E. D. O. V—I. V. O. 2 H D: Haarlem 5Aurora 2 Hiliegom 2R. C, H. 5 in A; E. H. S. 3—Kinheim 2 T. H. B. 3Bennebroek 2 ra B: D. S. K.Stormvogels 5 Schoten 4H. F. C. 7 ra O: V. O. G. 2Damiate 2 Hillinen 3—H. O. S. C. Stormvogels 6D. O. A. 3 m D: Damiate 3Swastika Zeemeeuwen 3Halfweg 2 m E. R. C. H. 7—Swastika 2 Spaarnevogels 3E. D. O. 6 ra F. Stormvogels 4E. D. O. 7 Zeemeeuwen 5R. C. H. 8 JUNIORES Afd. A. D. I. O.—R. C. H. b ZeemeeuwenZandvoort Afdeeling B. E. D. O. cSpaarndam Promotiecompetitie 2e klasse: D. W. O.Saparnevogels (Damiate- terrein) Damiate—D. O. A, (Ripperdaterrein) 10 uur 3.30 uur 10 uur 10 uur 10 uur 12 uur 10 uur 2 uur 12 uur 10 uur 10 uur 12 uur 10 uur 2 uur 12 uur 10 uur 2 uur 10 uur 10 uur XORFBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. N. K. B. Haarlem I heeft morgen een kans om twee puntjes te veroveren op Volharding in Amsterdam. De Haarlemmers kunnen door een overwinning hun plaats in 't midden van het ranglijstje behouden. Advendo heeft tegen Togo wat goed te maken en is aan zichzelf verplicht ook mor gen weer als winnende partij het veld te verlaten S. V. I gaat naar Swift n te Amsterdam, waar het haar niet zoo gemakkelijk gemaakt zal worden. Haarlem n ontvangt Velocitas en moet Haarlem nu eens verblijden met een over winning. H. K. B. Advendo II ontvangt om 10 uur Ulysses I, de andere le kl. wedstrijden zijn afgelast. Voor de 2e kl. is alleen vastgesteld Voor waarts ID.V.V. n en voor de 3e kl. K. V. II —Voorwaarts n en S. V HI—D.S.V. H. WEDSTRIJD H.K.B.—NOORD HOLLAND K. B. Deze wedstrijd om Honing's Maizena-beker wordt te Haarlem op een nader te bepalen terrein gespeeld op 26 Mei. het vertegen woordigende twaalftal zal 20 Mei een oefen wedstrijd spelen. HOCKEY komt. HET PROGRAMMA VOÖR ZONDAG. Landenwedstrijd. DuitschlandNederland. West. eerste klasse. M. H. C.Bloemendaal. Tweede klasse. A. Amsterdam nT. H. C. '25. B. Delftsche Stud.Haagsch Lyceum n. Victoria H—H. O. C. H M. H. C. H—Togo II. Derde klasse. A. De KraaienBe Fair. B. Togo ni—A. V. '23. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. Holland speelt Zondag ln Berlijn tegen het Duitsche elftal. Het Nederlandsch-elftal is wederom ge wijzigd; de achterhoede is sterker geworden, doordat Tresling weer van de partij is; ook de linker vleugel is sterker geworden door de opneming van v. Voorst van Beest. Het nieuwe experiment is Maas als rechtsbuiten die o.i. daar heel goed zal voldoen. Maar de verdedigers van onze driekleud moeten er aan denken, dat er dadelijk enthousiast aangepakt moet worden en niet zooals in de beide wedstrijden tegen België het te kalm opvatten en denken: we winnen toch wel Holland moet laten zien, dat we niet achter uit gegaan zijn sinds de Olympische Spelen. Aan den Meejweg te Heems'ede wordt de tweede Haarlemsche derby gestreden voor de competitie; deze wedstrijd geldt tevens voor den Haarlem-beker. Bij den vorïgen wedstrijd gelukte het aan Bloemendaal om een gelijkspel te bevechten. De Musschen zijn na dien wedstrijd leelljk af gezakt op de ranglijst. Bloemendaal daaren tegen heeft er zich aardig bovenop gewerkt; het zou ons niets verwonderen indien Bloe mendaal morgen een kleine zege behaalde. M.H.C. II speelt thuis tegen Togo II en wint natuurlijk met flinke cijfers. Zondagmorgen vindt er een proefwedstrijd plaats op het Rood-Wit-terrein om het Ne- derlandsch vertegenwoordigend dames elftal te kiezen, dat op 28 April tegen België uit- BILJARTEN. MASSAKMIP VRTFNDFNKRTNG ÏT— ONDERLINGE VRIENDSCHAP. Donderdagavond werd deze kamp in het lokaal van den heer Dovers, aan den Har- men iansweg voortgezet. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Onderlinge Vriendschap: 80, 81, 100, 51 is 332. Vriendenkring II: 86, 100, 83, 100 ts 369 ca ramboles. De stand van dezen kamp is nu: Vriendenkring n 2052 car., Onderl. Vriend schap 2047 caramboles, zoodat Vrienden kring n een voorsprong heeft van 5 caram boles. MASSAKAMP „D. E. S."—„BENOORDEN HET IJ". Donderdagavond zijn deze wedstrijden ver volgd met twaalf ontmoetingen. Mienis (D.E.S.) en Wickenhagen (Benoor den het IJ) traden het eerst in het strijd perk. De Amsterdammer bleek in goeden vorm en was spoedig met series van 15, 23. 10, 12 en 13 danig in de meerderheid. De Haarlemmer kon niet op dreef raken en toen Wickenhagen nog eens 14 en 16 produceerde, was het pleit spoedig in zijn voordeel be slist. De stand was: 175 om 93 caramboles cadre in 27 beurten. De Nijs (D.E.S.) wist zich tegen van Weer denburg (Benoorden het IJ) beter te red den. Toen hij de 130 caramboles bijeen had, stond zijn partner nog maar op 99. De strijd Sanders (D.E.S.)Gerstel (Be noorden het IJ) ging afwisselend. Eerst was de Haarlemmer in de meerderheid, maar daarna nam de Amsterdammer een kleinen voorsprong. Tenslotte wist Gerstel uit te ma ken met den stand 150 om 127 caramboles cadre in 34 beurten. Nobels (D.E.S.) was tegen Bekkering (Be noorden het IJ) niet opgewassen en boekte dan ook een nederlaag met 75 om 125. De strijd tusschen de beide konspelers De Foeljaeger (D.E.S.) en Van Hout (Benoor den het IJ) had aller belangstelling. Aanvan kelijk was de Amsterdammer in de meerder heid, maar later haalde de Haarlemsche kampioen met een mooie serie van 57 zijn tegenstander in, doch deze antwoordde met 49, Even later maakte de Haarlemmer nog eens 40, waardoor het 220 om 219 werd. En kele beurten daarna maakte de Foeljaeger uit. De stand was: 250 om 246 caramboles cadre. Van Amstel (D.E.S.) moest het na span- nenden strijd afleggen tegen Van de Velden (Benoorden het IJ) met den stand: 95 om 100. Ook de Jong (D.E.S.) en Ph. Polak (Be noorden het IJ) speelden een spannende partij. De Haarlemmer hield zich goed en won met 80 om 72. Nu stonden Van Schie (D.E.S.) en Brunn (Benoorden het IJ) tegenover elkaar. De laatste was ver in de meerderheid, doordien zijn tegenstander niets maakte. Hij won dan ook gemakkelijk met 110 om 68 voor Brunn. Klaasen (D.E.S.) had aan Pos'mus (Be noorden het IJ) dien hij een voorgift van o0 moest geven, een gemakkelijk kc*tje. Toen hij de 125 vol had, stond deze op 98. Daarna ontmoetten Tabbers IDE.S) en Gerstel (Benoorden het IJ) elkaar. Eerst was de Amsterdammer voor. doch de Haarlem mer is een goed wedstrijdspeler en toonde dit ook nu weder. Met een moot gespeelde serie van 34 nam hij de leiding en stond deze niet meer af. Toen hij de 150 caram boles cadre gemaakt had, noteerde zijn oartner 125 in 30 beurten. pnr.^" 'TX r> »orr«n V«rbcar"**T06 (Benoorden het IJ) niet best. Ook de Am sterdammer, die een voorgift van 40 had, maakte niet veel. Deze won de partij met 125 om 94. Tenslotte nog N. N. (D.E.S.) en A. Polak (Benoorden het IJ). In het begin was de Haarlemmer voor, doch de Amsterdammer haalde op en won met 150 caramboles cadre om 120. De uitslag van dezen avond was. dat ,,D. E. S." 1407 en „Benoorden het IJ" 1575 ca ramboles behaalde. De tctaai-stand na 24 partijen is nu: „D. E. S." 2854 en „Benoorden het IJ" 3068 caramboles. SCHERMEN. MAJOOR A. E. W. DE .TONG, DEGEN- KAMPIOEN. Majoor A. E. W. de Jong won Donderdag te 's-Gravenhage het dcrenkampiocnschap van den Kon. Officieren Schermbond. DE REVANCHEMATCH GERANO-FLADNER. Donderdag heeft te Parijs de revanche bokswedstrijd tusschen Gerano en Pladner plaats gehad. Laatstgenoemde won zeven weken geleden door den knock-out in de eer ste ronde. Thans werd hij in de vijfde rondo wegens een te lagen stoot gedisqualificeerd. ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN ZIGNEA. Donderdagavond hadden op het oefenuur van Zignea in Stoop's Bad onderlinge wed strijden van de Haarlemsche Dames Zwem en Poloclub „Zignea" plaats. Hiervoor bestond groote belangsteling. zoo wel van de oudere als van de jongere leden. Dr. E. W. Merens was, zooals gewoonlijk bij onderlinge wedstrijden tegenwoordig. De stemming was zeer geanimeerd. Deze avond werd uitsluitend vrije slag ge zwommen, zoowel estafettes als persoon lijke banen. Vooral onder de jongere leden schuilen heel wat goede krachten, die bij een serieuze training wel wat beloven voor de toekomst. Nu, uitstekende trainers zijn aan wezig en het zal niet aan hun ijver liggen, als er minder bereikt wordt, dan nu van sommige leden verwacht wordt. Dus flink geoefend, dan valt er nog heel wat tc be reiken. Onder leiding van de heeren dr. M. J. Hui- zinga en E. Venema werden de wedstrijden verzwommen, waaa-van de uitslagen als volgt zijn: 6 banen vrije slag: 1. Mej. D. Roos, 1,29 sec., 2, mej. R. van Spaendonk 1.36 sec. 4 banen vrije slag: 1. mej. Jo Bos, 1,3 sec., 2. mej. E. Bouwer 1,52 sec. 2 banen vrije slag: 1. mej. I. Reynders 29.1 sec., 2. mej. G. Rigbers 31 sec.. 3. mei. A. v.d. Loo, 32.1 sec., 4. mej. L. Meijerink 32,1 sec., 5. mej. W. Bllderbeek 32.3 sec. Door de adspiranten en leden werden nog estafettes gezwommen. Van de estafette der leden, 4 maal 2 banen, maakte de eerste ploeg een tijd van 1.55,2 sec., de tweede een tijd van 1.57 sec. Na afloop reikte dr. Merens weer op pret tige wllze de nrijzen uit. Donderdag 2 Mei heeft de tweede helft de onderlinge wedstrijden plaats. BURGERLIJKE STAND VELSEN. BevaUen: S. G. J. Lingerak—Riesenbeck d.: L. Schagerden Holander z.; J. H. Visser—Blok z.; A. M. Nan—Duiker z C. W. Wagemans— van Noord d.: G. Baas—Hoe ven z.; A. Huisker—Dekkers d.; C. H. A. M. T. Scholtende Ruyter d.; A. Zegel—v. d. Berge d.; O. J. Dik—Popken z.; J. Knoth— Booij d. Overleden: Hendrik Koeman 52 j. eehtg. van A. Brugman: Benjamin Slager, 65 Jaar echtgen. v. J. Ruiten. HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. Straathof—van Grieken, d.; M. CelieHoogland z.; J. H Landreis Arensman d.; M. Nieuwenhuijse— Bakker, G. van Leeuwen—Beijk d.; D. C. 'Janzen— Scholten d.; J. Bloemer—Pater d A M. van RoodènLeiten. z.; Th. van Bce1'- -Mo't d.; J. van GroningenEvclens d.; W. J. D. RebelMantel, d. Overleden: Petrus Johannes v. d. Branden 17 j. z van Johs. v. d. Branden. Anthonia de Waard 13 mnd d. van Arie de Waard; Dirkje Bureeraaf 62 j. eehtg. van W. van Vulnen; Pieter Marcusse, 77 J. eehtg. van E. Kallenzee. ZANDVOORT. Geboren: Leon Raymond; zoon van H. T. Webber en A. R. J. Joacim. Petronolla Adri- ana: dochter van M. Paap en J. Schaap. Overleden: L. Roelfsema, oud 55 jaren; G. Zwemmer, oud 11 maanden: W, Weber, echt- genoote van J. van den Bos, oud 71 jaren; E. Steffen, oud 70 jaren; A. J. van den Bos, echtgenoote van M. Hekkers, oud 33 jaren. BEVERWIJK. Ondertrouwd: T. R. S. Bloemzaad en T- Rozenheek, E. Wijshake en A. M. van Leeu wen, J. P. Samshuijzen en M. E. Korsman. Bevallen: C. Rumping—Beukma.i, M. E. Snijders—Tervoort, d., P. Kelder van Anholt, z., M. G. van Duijn—Rekveld, d., R. Naberman—Jelmersma, z., H. van Balen— Comelisse, z. Overleden: A. Geerlings, 56. jr,. echtgenoo te v. Chr. Duijn, W. Huijer, 60 jr, gehuwd met C. Rol, C. Droog, 85 jr., weduwnaar van A. E. Vlek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 21