LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a RADIO - PROGRAMMA H/ARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 22 APRTL 1929 GEMEENTELIJKE CONCERT- ZAAL. HERSTELLING EN VERBETERING Wij hebben reeds een'.ge maanden geleden medegedeeld, dat er plannen bestonden om de Gemeentelijke Concertzaal te herstellen en te verbeteren. Nu schrijven B. en W. aan den Raad: De kap en de zijwanden van de gemeen telijke concertzaal verkeeren in onvoldoen den staat. Enkele spanten vertoonen een doorbuiging tengevolge van een voor de groote spanning onvoldoende kapconstruc tie. De zijmuren knikken uit. Vernieuwing van de bestaande kapconstructie is nood zakelijk. De muren dienen te worden ver sterkt. Dit kan geschieden door het aan brengen van ijzeren balken in gewapend beton tegen de penanten. Tevens zal de zaal dan opnieuw worden geschilderd. De kosten van vorenbedoelde werken zijn geraamd op 43.000,—. Mede in verband met door de Haarlem- sche Bachvereeniging te kennen gegeven wenschen met betrekking tot verbetering van het gemeentelijk concertgebouw verdient het aanbeveling om tegelijk met de hier- voorbedoelde werken, verschillende verbete ringen te doen aanbrengen in hoofdzaak bestaande uit: a- ruimer entree en hal voor de groote zaal; drie hoofdingangen; b. meer garderobe-ruimte (bijna twee maal zoo groot als de bestaande ruimte); c. steenen trap voor toegang tot de gaan derij en kleine bovenzaal; d. betere toiletinrichting voor dames en heer en; A e. nieuwe vloeren, plafonds e.d.; f. luifel boven hoofdingangen; g. verplaatsing buffet en keuken (cen trale buffet- en keukenruimte annex buf fetten voor hal en foer) h. de solistenkamer en het vertrekje voor den dirigent voorzien van betere meubilee- ririg. De kosten verbonden aan deze verbeterin gen (welke de instemming hebben der Bach- vereeniging> zijn geraamd op 70.600, zoodat in totaal een bedrag van 113.600,— benoodigd zal zijn- Aangezien de zalen in het gemeentelijk concertgebouw slechts gedurende het tijd vak van 15 Mei tot 15 September a.s. buiten gebruik zijn, zullen de verbouwingen binnen dat tijdvak moeten plaats hebben. Met het oog op dezen geringen tijd kunnen de ver bouwingswerken niet in het openbaar wor den aanbesteed. In verband daarmede stel len B. en W. aan den raad voor bedoelde werken onderhands aan te besteden. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den te Haarlem houdt Donderdag 25 April haar algemeene ledenvergadering in het ge bouw van den Nelerlandschen Protestanten bond. Onder meer komt aan de orde de verkiezing van leden van het bestuur. In de vacature van den voorzitter, den heer G. J. Kroese, die herkiesbaar is, stelt het bestuur voor 1. G. J. Kroese, 2. A. M. v. d. Jagt. Voor de vacatures wijlen H. J. Mars man en P. Volbeda, die bedankt heeft, worden respectievelijk door het bestuur aanbevolen 1. J. N. Mazee, 2. S. Joustra, en 1. J. D. de Bruyn, 2. Mr. B. Bouman. In de Commissies zijn de volgende vacatu res: Commissie tot steun M. van der Boon, herkiesbaar, Commissie voor het jaarboekje vacature Marsman, voorgesteld A. M. v. d. Jagt, Commissie voor de kerkelijke verkiezin gen, vacature Marsman, voorgesteld onver vuld te laten, vacature in de Propaganda- commissie voorgesteld mevr. H. J. H. Mazee- Harmsen. Behandeld wordt verder de beschrijvings brief voor de Provinciale Vergadering en als afgevaardigden naar die vergadering worden voorgesteld mevrouw Verwey, ds. Trouw en de heer v. d. Jagt. Naar de Algemeene Ver gadering de heerSteenhuis en als plaats vervanger ds. Trouw. KADERLANDSTORMVEREENIGING. De Haarlemsche Kaderlandstormvereeni- ging „Kennemerland" hield Zaterdagavond in de benedenzalen van het Gemeentelijk Concertgebouw een feestelijke bijeenkomst, waarvoor vrij groote belangstelling bestond. Hoewel het hoofdnummer van het program ma het komisch tooneelstukje in twee be drijven „Herfstmanoeuvres" was, bleek voor vele dames toch het dansen het allerbelang rijkste te zijn. De dames, die zich met den verkoop van corsages en programma's be lastten, kwamen, zoodra de zeer verdienste lijke Jazz-band de eerste vroolijke klanken liet hooren, de binnenkomende gasten zelfs dansende tegemoet. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Haccoü, opende den feestavond met een korte toespraak, waarbij hij speciaal aan de afgevaardigden der zusterverenigingen een woord van welkom toeriep. Hij deelde ver volgens mede, dat de weinige kasmiddelen het niet toelieten, om een luisterrijken feestavond te organiseeren, zoodat de noodige bescheidenheid betracht moest worden. Toch hoopte hij, dat de aanwezigen een aangena- men avond zouden hebben. Hij vroeg om een welwillend oordeel over het spel van de dames en heeren, die in het stukje „Herfst manoeuvres" zouden optreden, onder wie er velen waren, die nog nooit op het tooneel gestaan hadden. Luitenant Th. G. C. Hooy verkreeg daar na het woord, om het doel der Kaderiand- s ormvereeniging uiteen te zetten. Het doel is vooral om propaganda naar buiten te maken. Spreker wees op de voordeelen voor de aanstaande militairen, die M. O. hebben geroten en die tot onderofficier of tot of ficier opgeleid wenschen te worden, wan neer zij als lid tot de vereeniging toetre den. Daarvoor moeten zij eenlge uren in de we:k reen. in de Infanterlckazerne en in de du Ir.en c Tenen, om zich voor de vóór-oefe- n'r.g te bekwamen. De leden behoeven dan r.' zoo lang onder de wapenen te komen. He' was reeds ver over negen, teen einde lij!; met het opvoeren van hst tooneelstukje een begin kon worden gemaakt. De vrees van den voorzitter voor een minder mild oordeel der aanwezigen had geen grond van bestaan, want de rollen bleken er zoowel bij de dames als bij de heeren uitstekend in te zitten. Zij werden tenslotte met een welverdiend en langdurig applaus beloond. Tot twee uur in den nacht mocht gedanst worden, zoodat gezegd kan worden, dat ook dit feest geslaagd is. AGENDA RAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 24 April 1929 des na middags ten 1.30 ure, zoo noodlg voort te zet ten des -ronds ten 8 uur in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). Verzoekschrift mej. L Dekker om eervol ontslag als onderwijzeres school no. 11 (Spaarnwouderstraat) Proces-verbaal kas-opneming Gemeente ontvanger. 2. Herstemming amendement-Joosten en voortzetting behandeling wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. 3. Wijziging raadsbesluit verkoop grond: a. Kempstraat. b. Berkenstraat. 4. Inbreng perceelen bouw- en weiland in het Grondbedrijf. 5. Terugneming uit gem. grondbedrijf ter rein 2e H.B.S. Santpoorterplein. 6. Intrekking besluit onttrekking grond openbaren dienst Wijde Appelaarsteeg, enz. 7. Onbewoonbaarverklaring perceel Rave- steeg 26. 8. Opheffing onbewoonbaarverklaring per ceel Taanplaats 78 (thans 24). 9. Verhooging voorschot P.E.G.E.M. 10. Verzoekschrift van de Vereeniging „Groen van Prinsterer" bouw school in het noordelijk deel der gemeente. 11. Verzoekschrift R.K. Sclioolvereeniging verleenen medewerking voor aanleg centrale verwarmLng bijz. school Cruqulusstraat 2. 12. Verzoekschrift R. K. Parochiaal kerkbe stuur „St.-Bavo", verleenen medewerking bouw bijzondere school Kerklaan 49. 13. Verzoekschrift Vereeniging tot Stich ting en instandhouding van Scholen met den Bijbel aanschaffing leermiddelen en hulpmiddelen bijz. school Bakenessergracht 81. 14. Verkoop grond: a. Meester Coi-nelisstraat (Blom en de Vries). b. Meester Cornellsstraat (B. Boerrigter). c. Marnlxstraat (G. Kammlnga), d. Van Nesstraat (W. J Gombert), e. Zonnebloemstraat (Blom en De Vries). 15. Aankoop grond ten oosten Vergierde- weg. 16. Wijziging uitbreidingsplan gronden tusschen Maasstraat-Rijksstraatweg-Jan Gijzenvaart. 17. Benaming straten tusschen Rijksstraat weg en Spaarndamscheweg. 18. Asphdlteering gedeelten Schoterweg en Kennerrftrstraat. 19. Verbetering Nassaubrug. 20. Beroepschrift J. van Roon, inzake wei gering bouwvergunning Gen. Cronjéstraat 45. 21. Bouw school openbaar lager onderwijs nabij Van Zeggelenstraat. 22. Beschikbaarstelling gelden bouw twee scholen voqrbereidend L. O. 23. Bechikbaarstelling gelden om uit te be talen aan schoolbesturen ha andere gemeen ten inzake Buitengewoon L. O. 24. Verbouw perceel Prinsen Bolwerk 3 tot schoolgebouw voor B.L.O. 25. Stichting gebouw voor onderwijs licha melijke oefening bij scholen nrs. 23 en 24 (Tetterodestraat). 26. Aanbrengen verbetering gem. con certgebouw. 27. Verhooging crediet uitbreiding open baar slachthuis (ijsfabriek c.a.) 28. Bouw woning, enz. Algemeene Begraaf plaats Kleverlaan. 29. Verbetering woonwagenkamp' Oude Weg. 30. Afbraak perceel Groote Markt no. 33. 31. Vernieuwing walm uren Donkere Spaar- ne en Houtmarkt. 32. Benoeming: a. deskundige schatting lokaliteiten Drank wet. b. lid Plaatselijke Commissie van Toe zicht Middelbaar Onderwijs. 33. Vergadering met gesloten deuren. HANZEBANK IN IIET BISDOM HAARLEM Balans, verlies- en winstrekening. De door de directie der Hanzebank in het bisdom Haarlem (in liquidatie) overgelegde balans en verlies- en winstrekening sluit met een winst saldo van f 7344, waarbij echter geen rekening is gehouden met het verlies op debiteuren ad f 736.571 en geen rente is berekend op crediteuren. Op de balans komen voor ondetr actief: aandeelhouders nog te storten f 14.560; kas en kassier f 399.418: effecten f 42.329; voor schotten f 30.734; voorschotten aandeelhou ders f 32.012; debiteuren in rekening-cou rant f 1.443.106; totaal f 1.505.853; meubilair f 13.587; liquidatierekening van 19231928 f 1.907.798; verlies debiteuren van 19241928 f 1.894.788; het bedrijfsverlies was in 1924 f 53.013 en is sedert verminderd met f 33.949 en bedraagt thans nog f 19.063. Passief: aandeelenkapitaal f 2.149.000; lee ning o. g. f 6731, crediteuren f 3.431.525; di verse crediteuren f 116.692; fonds tot bevor dering der minnelijke liquidatie f 93.451. De verdes- en winstrekening vermeld aan onkosten f 22.152. SNELVERBAND. De Eerste-Hulpvereenlging „Snelverband" hield Vrijdagavond in het gebouw „De Nij- veerheid" haar 19de algemeene jaarvergade ring. De voorzitter schetste in zijn openings woord het goed bestaansrecht van „Snelver band" en wekte de leden op steeds goed de cursusavonden bij te wonen. Het jaarverslag van den secretaris was in opgewekten toon en vermeldde hoe door „Snelverband" honderden malen hulp was verleend in diverse gevallen. Het ledental is steeds stijgende en bestaat voor het oogen- blik uit een 150 goed onderlegde dames en heeren. De penningmeester mocht zich beroemen op een saldo in zijn kas; hij las de begroo ting voor 1929 voor. Beide functionarissen werden door den voorzitter bedankt voor hun bemoeienissen. Daarna had een bestuursverkiezing plaats. Mej. M. van Santen, die jarenlang een be langrijke plaats in het bestuur innam, moest aftreden; zij wenschte voor een herbenoe ming niet in aanmerking te komen. In haar plaats werd benoemd mej. Veldwijk. De secretaris, eveneens aan de beurt van aftre den, werd herbenoemd; zij nam de herbe noeming aan. Nadat de voorzitter de leden had opgewekt toch vooral de kaarten voor behandelende ongevallen in te vullen en aan de pers had verzocht, nog eens duidelijk het nummer van den Ongevaliendienst (14141) te vermelden, werd dezegoedbezochte vergadering geslo ten. OPHEFFING ONBEWOONBAAR VERKLARING B. en W. stellen den Raad voor te vol doen aan het verzoek van de Wed. B. Schou ten eigenares van ce onbewoonbaarverklaar- de woning ah. Taanplaats No. 78 (thans No. 24) voorm. Spaarndam tot opheffing van onbewoon'oaarverklaring der genoemde wo ning. Door verbouwing en bij trekking van ae woning aan de Westko-k no. 52, is deze thans in goed bewoonbaren staat gebracht. EXCELSIOR EN JEUGDHERBERG. In verband met een bericht van de Ken- nemer Vereeniging voor Jeugdherbergen stelt het bestuur van het Christ. Onthouders hotel „Excelsior" er prijs op mede te deeien dat slechts een geheel afzonderlijk gedeelte van het hotel beschikbaar wordt gesteld voor jeugdherberg. Het hotei-restaurant wordt op dezelfde wijze als voorheen voortgezet onder de nieuwe leiding van den neer B. Altena. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen: Eden, W. Boogaardstr. 12 rood, actetasch met inhoud; Hoogerbeets, Schoterweg 100, broche; Vrolijk, Assendelver. straat 50, bril; v. d. Bijl, Pres. Steijnstraat 9( broche; de la Beij, Voorhelmstraat 11 zwart duif; de Zeeuw, Leliestraat 19, das; Rol, van Sillemstraat 4 herdershond; Bureau van poli tie Smedestraat, handschoen, taschje met inhoud en zak met koolrapen; Kennel Fauna, gebracht door; Buijs, Witte Heerenstraat 7 rd. kat (wit-zwart); Groen, Jansstraat 67, kal (grijs-wit); Hoogland, Olmenstraat 48, muts: Kraakman, Dusartstraat 4, mes; de Haar, Brandtstraat 22, muts; v. d. Pijl, Hendr. Roo senlaan 47, nummerplaat; v. Nosden, Olycan- straat 11, passer; Zijlstra, Elzenplein 45, ro zenkrans; v. d. Meulen, Ged. Oude Gracht 14 rood, ring; v. Kleef, Colensostraat 36, schoen tje; Scheffer, Harmenjansweg 57 I, gymnas- ti'ekschoentje; de Nijs, Voortingstraat 41, sjaal; Ploeger, Busken Huetstraat 12, vulpot lood; de Vries, Wtite Heerenstraat 41 rood, zakmesje. ALG. MILITAIRE PENSIOENBOND Dezer dagen hield de afdeeling Haarlem van den A. M. P. haar jaarvergadering in de zaal van café „Schoonzicht", Frans Hals- plein. Uit het verslag van den secretaris bleek o.a. dat de afdeeling vermeerderd was met 11 leden, 5 donateurs en 3 donatrices. De se cretaris en 2e commissaris, die periodiek moesten aftreden, werden bij acclamatie herkozen. Aan het hoofdbestuur werd hulde gebracht voor de wijze waarop het in het afgeloopen tijdperk actie voerde voor verbetering van de pensioenen der oud-gepensioimeerde mili tairen. Bij deze vergadering had tevens de verlo ting plaats van het schilderstuk, welwillend beschikbaar gesteld door den heer A. Rovers, te Breda. AFWIJZINGBEROEPSCHRIFT B. en W. stellen den Raad voor, te verwer pen een beroepschrift van J. van Roon, tegen het besluit van B. en W. van 22 Februari 1929, tot weigering van de vergunning tot het maken van een uitbouw achter het perceel aan de Generaal Cronjéstraat No. 45. ZILVEREN JUBILEUM Op 28 April a.s. zal de heer W. F. N. E. Drees het feit vieren dat hij 25 jaar werk zaam is bij de N.V. Chem. Wasscherij, Ver verij, Mach. Tapijtreiniging Haversmith Klaje, als boekhouder afdeeling expèditle. Daar de heer Drees bij Directie en perso neel een zeer geziene persoon is, zal het hem dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. UITGAAN. MARIA STUART Vrijdagavond 26 dezer wordt ln den Stads schouwburg te Haarlem door het Vereenigd Tooneel ter gelegenheid van de 250ste her denking van Vondel's sterfdag, een voorstel ling gegeven van Vondel's Maria Stuart. Over de première te Amsterdam van Maria Stuart schreef het Handelsblad: ,,Een aan grijpend geheel." Telegraaf: „Een waardige Vondel-opvoering". De Maasbode: „Het stuk maakte diepen indruk." BOND VAN SPOORWEGAMBTENAREN. Voor de op 12 Mei te Utrecht te houden jaarvergadering van den Bond van Spoor wegambtenaren heeft de afdeeling Haarlem de volgende voorstellen ingediend: Het vakgroepbestuur ijvere voor verbete ring van positie voor bureelambtenaren, resp. commiezen-titulair. Het vakgroep-bestuur ijvere er voor dat aan het hoofd van ieder kantoor of bureau minstens een chef-commies of bureau referent kome te staan. Het vakgroep-bestuur bevordere, dat aan commiezen met meer dan 25 dienstjaren, de rang wordt verleend van chefcommies, in dien deze personen zijn geplaatst op kanto ren, waar normale promotiekansen zijn in gesloten. Het vakgroepbestuur ijvere voor een ver hooging der toelagen voor dienst op een station met minstens f 100 of meer en wel door reeds nu, in afwachting der R. D. V. herziening, in de organen hiervoor te propageeren. Het vakgroepbestuur ijvere er voor, dat maatregelen worden getroffen, dat een tot stationschef 3e kl. bevorderde commies niet in inkomsten achteruit gaat, zoodat hierdoor wordt voorkomen, dat bekwame ambtenaren uit financieele overwegingen voor een der gelijke promotie moeten bedanken. ESPERANTO. In Augustus zal te Genève het Congres der Federatie van Opvoedings Associaties wor den gehouden onder ausniciën van het Inter nationaal Bureau voor Educatie. De eenige taal waarin de verschillende redevoeringen vertaald zullen worden is Es peranto. BOUWTERREIN. J. W. Gombert, te Haarlem, wenscht in koop te ontvangen een gedeelte bouwterrein, gelegen aan de Van Nesstraat, ter grootte van pl.m. 144 M2. tegen den prijs van 13 per M2. Het voornemen bestaat om op dien grond BILLY BOE De dwerg leidde hen verder. Naar 'n ander deel van de fabriek, „Wat is 't hier warm," zeide Billy, „Van de hitte word ik bijna ziek." ,,'t Is de werkplaats van den donder, pie angstwekkend door het luchtruim kraakt. 't Is het atelier van den bliksem, Die jullie huiverig maakt." Billy, rondkijkend in de werkplaats, Zag, dat hij in een smidse stond. Hoog laaiden de vlammen, Overal sprongen vonken rond In het licht der ovens, Zag Billy smeden staan, Terwijl hij wel duizend hamers, Op het aambeeld hoorde slaan. Dat zal me een lawaai zijn geweest. een woonhuis te bouwen, bestemd ter bewo ning door niet meer dan één gezin. Tegen verkoop van bedoelden grond, tegen den hiervoor genoemden prijs, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. S. L. Blom en Tj. de Vries, wenschen in koop te ontvangen een gedeelte bouwterrein gelegen aan de noordzijde van de Meester Cornelisstraat hoek Deckerstraat ter grootte van pl.m. 565 M2. tegen den prijs van 15 per M2. Het voornemen bestaat om op dien grond vijf woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin, te bouwen. Ook daartegen hebben B. en W. geen be zwaar. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK Overleden: H. J. Spruijt, m., 32 Jaar. HAARLEMMERMEER. Bevallen; J. M. DolieslagerIe Feber, zoon; G. RoosDonker, zoon; C. E. EveleensHuur. man, zoon; G. Boodvan Lubek, dochter; E. ScherpenisseNijenhuis, dochter; W. de Vries—Magchielse, levenl. zoon; M. A. van Woerkom—Mesman, zoon; L. A. Huijg—Holla, dochter; C. J. P. Homande Heij, dochter. Ondertrouwd: J. Korsuize en H. C. v. d. Luit; R; v. d. Linden en F. de Honing; A. Jonker en A. Touw; C. J. Bui's en A. van Gel deren: C. H. Draijer en M. Buis. Gehuwd: C. J. Guldemond en A. Geertsma; M. A. Bakker en H. v. d. Bei-g. Overleden: Rijndert van der Snee, 77 jaar, echtg. van K. v. d. Heijden; Willem Meijer, j., wedr. van J. H. Voorneveld. HILLEGOM, Getrouwd: Th. A. v. d. Reep en Th. J. van Wetering, G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Bevallen: J. Runiavan der Zande d. G. M. BroekhofBakker d. J. A. FransenSeg- bers d. J. van Diestvan der Zande d. Overleden; C. van Bemmelen, 77 jaar, m>, R. H. Stevaar weduwe J. Oudshoorn, 91 j. VELSEN. Geboorten: B. Seij—v. d. Lugt d. A. Mooij— Lucas z., M. LeeringRood d. C. M. Boer Kok d. G.' KamkesSman z. W. EierHoorn stra z. A. BroedeletPeet d. Overleden: Lisabeth Dijksma, 11 m., doch ter van P. Dijksma. Ondertrouwd: E. Gerritse en A. Bus; P. J M. Barnhorn en L. E. van Roon; J. W. D. Schmitz en C. Pauls. Gehuwd: B. W. Willemse en C. H. Klösges: J. M. Jung en H. ter Kooien; S. Visser en E. C. Halenbeek; J. Kes en E. C. Polderman. SCHEEPVAARTBERICHTEN Tjerimai 20, 15 u. te Batavia v. R'dam. Vulcanus 20 te Kotonou, Amsterdam n. West- Afrika. Veendam 20 v. New York n. Rotterdam. Veendijk 19 v. Colombo, Calcutta n. R'dam, Venezuela 19 v. Curacao n. Pto. Columbia. Tjikarang 19 v. Sjanghai n. Java. Tjitaroem 18 v. Chingwangtao n. Keelung. Bintang 17 v. Tacoma n. Batavia. Lochmonar 17 v. San Francisco, pacifickust n. R'dam. Flandria 19 v. Bahla, A'dam n. Buen. Ayrea. Alhena 20 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Buitenzorg 20 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Djambi 20 te Suez, Java n. New York. Eemdïjk 19 n.m. te San Francisco v. Antw. Heemskerk 20 n-m. v. Rotterdam n. Ham burg. Indxapoera 20 v. Tangar, Java n. R'dam. Kinderdijk 20 19 u. v. Antwerpen, Rotterdam n. de Pacifickust. Medan 20 v. Marseille, R'dam n. Java. Nieuw Amsterdam 22 v.m- te Plymouth ver* wacht, New York n. Rotterdam. Sommelsdijk, 20 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Telamon 20 v. A'dam n. W.-Indië. Texel 20 n.m. te Port Said, R'dam n. Kur- rachee. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regeL voor Stoomen, Verven Persen en Stoppage TELEFOON 10771 Algorab p. 19 Madeira, R'dam n. B.-Ayres. Almelo 18 te Callao v. Amsterdam. Alkaid 18 v, Takoradi n. Freetown. Almkerk 20 v. Brisbane n. Sydney. Alcyone 19 v. Santos, Buenos Ayres n. R'dam. Alcor p. 19 Kaap Verd. Eil., R'dam n. Buenos Ayres. Brielle 19 v. Valparaiso n. San Antonio. Bandoeng 19 14 u. v. Port Sudan, Batavia n. Rotterdam. Blommersdijk p. 19 Lizard, New York n. Rotterdam. Breedijk 19. v. Horta, New York n. Java. Crijnssen 22 v.m. te Plymouth verwacht, Ber- bados n. Amsterdam. Crijnssen 19, 1 u. 22 m. 840 mijl Z.West van Land's End, Barbados n. Amsterdam. Deli p. 19 22 u. Gibraltar, R'dam n. Batavia. Drechterland 23 v. W.-Afrika te Amsterdam verwacht. Eemstroom 19 te Duala verw., Amsterd. n. W.-Afrika. Giekerk 19 v. Kaapstad n. Mosselbaai. Gaasterland p. 19 Madeira, Amsterdam n. Buenos Ayres. Jagersfontein p. 19 Perim, Amsterdam n. O-Afrika. Kertosono 19, 17 u. te Belawan v. R'dam. Mapia p. 18 Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Menado 20 te Soerabaja v. R'dam. Manlpi 20 te Aden, R'dam n. Batavia. Oberon 18 v. Takoradi n. Freetown. Orestes 20 te Accra verwacht, Amsterdam n. W.-Afrika. Oostkerk p. 19 Gibraltar, R'dam n. Japan. Palembang 19 v. New York n. Java. P. C. Hooft 20 te Amsterdam v. Batavia. Palembang 19 n.m. v. New York n. Java. Reggestroom 23 v. W.-Afrika te Amsterdam verwacht. Rotti p. 19 Gibraltar, A'dam n. Batavia. Scheldestroom 19 te Duala verw., A'dam n. W.-Afrika. Slamat 19, 18 u. v. Southampton, Rotterdam n. Batavia. Soekaboemi 19 v. Batavia n. Rotterdam. Samarinda 20 v. Batavia n- New York. Statendam 19 te New York v. Rotterdam. Streefkerk p. 19 Gibraltar, Calcutta n. Rot terdam. DINSDAG 23 APRIL. HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Kookpraatje. 2.45 Gra- mofoonmuziek. 3.00 Knipcursus. 4.30 Gramo foonmuziek. 5.00 Microfoon-debutanten. 6.01 Concert door het AVRO-trio. 8.01 Boeken- halfuurtje. 8.30 Concert door het versterkt Omroeporkest o. 1. v. Albert van Raalte. Mr. Stewart—Wilson (zang). 10.00 Persberichten. 10.10 Populair concert door het versterkt Om- roep-orkest. 11.00 Dansmuziek door het AVRO Dansorkest. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend KR.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdseirt 12.15 Concert door het KRO.-trio. 1.15 Gra- mofoonmuziek. 7.00 Cursus Kerklatijn (begin ners). 7.35 Cursus kerklatijn (gevorderden). 8.00 Uitzending uit 's-Heerenberg. „DieJahres- zeiten", oratöriura van J. Haydn. Orkest, ora toriumver. en solisten. 9.30 Nieuwsberichten. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Soüstenconcert. Har monie-Trio. 1.20 Orkestconcert. 2.50 Muziek les. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Or kestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkest- concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichten voorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Liederen van Schumann. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 St. George's Day- programma. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Le zing: Sea life on a Coral Island. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 De Courville's Hour. 10.55 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.50 „Les Mousquetaires de la Reine", Halévy. LANGENBERG, 462 RL 9.35 en 1115 Gramofoonmuziek. 12.25 Or- kestconcert. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Uit Duitsche opera's. Van Gluck tot Wagner, Or kest, vocale en instrumentale solisten. ZEESEN, 1649 M. 11.20 Lezingen. 4.20 Orkest concert 5°n Le zingen. 7.20 Operette-uitzending „G":T:- Ma- riza" van E. Kalman. Daarna: Pers!:*' 'en. 10.05 Proefbeelduitzending. HAMBURG, 391.6 M. 10.50 Muzlekuitzending voor scholen. 3.35 Orkestconcert. 5.35 Dansmuziek. 7.15 Orkest- concert rart medewerking van solisten. 9 50 Rheinische Humor, m. m. van solisten en or kest. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Concert m. m. van solisten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14