NEDERL VOETBALBOND JRSTi Ned. Voetbalbond. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD OM DE EERSTE PLAATS TWEEDE KLASSE B. BELGlë - NEDERLAND. TWEEDE KLASSE B. DERDE KLASSE D. VIERDE KLASSE B. RESERVE 2e KLASSE A/te Voetbal in Engeland. R.C. H. wint voor de tweede maal van H. F. C., zij het ook in de laatste minuut. Nog geen beslissing omtrent het kampioenschap eerste klasse Af deeling I. U. V. V. moet degradatiewedstrijden spelen. Stormvogels voor de eerste klasse behouden. Ajax ein digt met een nederlaag. E. D. O. verliest van Z. F. C. en Feijenoord van D. F. C. Vreugde in het Haarlem-kamp: de rood- broeken winnen den beslissingswedstrijd om de eerste plaats met 52 van D. E. C. Haarlem en Haarlem II beide op de eerste plaats hunner af deeling. Zeemeeuwen kam pioen van de vierde klasse B. De Uitslagen. ATOEELINO I. Eerste klasse. A D. G.—V. U. C. H. F. C.R. C. H. 6partaU. V. V. AjaxHermes Tweede klasse A: HollandlaWest Frisia K. F. C.H. R. C. Tweede Klasse B. VeloxBloemendaal V! V. A_—Zandvoort (Beslissingswedstrijd om de eerste D. E. C.Haarlem Derde klasse C: E. D. W.Assendelft KinheimZ. R. C. O. V. V. O.Oosterpark Derde klasse D: AlphenBcheverilngen L. F. O-U. V. S. Schoten HUlin en 4e klasse B. •A. D. W.Halfweg HeerlandiaSwift De VolewijckersZeemeeuwen Reserve le klasse. Blauw Wit 2—Z. F. C. 2 E- D. O. 2Stormvogels 2 Spartaan 2—Ajax 2 Reserve 2e klasse-A. Alcm. Vlctrix 2Haarlem 2 Ajax 3—V. V. A. 2 A. F. C. 3Hollandia 2 AFDEELING II Eerste klasse. Excelsior't Gooi Z. F. C.E. D. O. FeljenoordD. F. C. Tweede klasse A: B. M. T.Xerxes UnitasOvermaas Tweede klasse B: Steeds HoogerR. F. C. B. V. V/—Hercules Reserve eerste klasse: 3—2 2—3 3—2 1—2 3—1 3—3 3—2 2—3 plaats) 2—5 2—2 3—2 4—0 1—5 1—0 1—0 1—2 2—3 1—2 2—3 0—0 1—5 0—3 5—1 2—1 3—1 2—1 0—3 2—7 20 0—1 5-3 AFDEELING TV. Eerste klasse: N. A. C.—M. V. V. P. S. V.—Willem II N. O. A. D.L. O. N. G- A. WilhelminaEindhoven AFDEELING V. Eerste klasse Achilles—w. V. V. G. V. V.Alcldes G. V. A. V.—Friesland Ranglijstfes. AFDEELING I Eerste klasse; 6—4 2-1 3—1 2—1 2—1 0—4 3—1 Spart, a gesp. gew. gel. verl. pt. 16 10 3 3 23 A. D. O 17 10 2 5 22 R. C. H. 17 10 1 6 21 Hermes *17 8 4 5 20 H. F. C. 18 8 4 6 20 V. U. C. 18 8 4 6 20 Hilversum 17 7 2 8 16 Ajax 18 6 2 10 14 Stormvogels 18 4 2 12 10 U. V. V. 18 3 2 13 8 Tweede klasse B; Haarlem (a) 19 12 4 3 28 6440 D. E. C. 19 12 2 5 26 58—28 Spartaan 18 9 3 6 21 41—35 Zandvoort 18 8 5 5 21 42—41 H. V. C. 18 8 4 6 20 43—50 Velox 18 6 4 8 16 43—42 Bloemendaal 18 7 2 9 16 4147 Baarn 18 6 2 10 14 32—52 B. F. C. 18 6 1 11 13 3441 V. V. A. 18 2 3 13 7 28—50 (a) Na een beslissingswedstrijd om de eer- ste plaats. AFDEELING TI Eerste klasse. C. V. V. 2Feijenoord 2 2—0 Feijenoord 16 12 2 2 26 5630 Xerxes 2—V. O. C. 2 10—1 Blauw-Wit 17 9 3 5 21 30—27 H. B. 8. 16 7 4 5 18 35—30 AFDEELING ITT V. S. V. 18 6 6 6 18 33—34 E ei ste klasse. D. F. C. 17 8 1 8 17 41—44 VitesseHeracles 2—3 E. D. O. 16 7 2 7 16 37—28 Ensch. Boys—Tubantla 3-3 H. V. V. 17 6 3 8 15 35—42 Wageningen—Enschedé 3—4 Z. F. C. 18 6 3 9 15 30—43 Z. A. C.Go ahead 1—7 't Gooi 17 6 1 10 13 34—40 Robur et VelocltasA. G. O. V. V. 1—3 Excelsior 18 '4 3 11 11 31—62 D. E. C.Haarlem (25) Haarlem moet promotiewedstrijden spelen tegen U. V. V. en Zeeburgia. De dag van gisteren mag in de voetbal- annalen wel een extra bladzijde hebben. Schier nooit zal er voor een wedstrijd zoo veel enthousiasme hebben bestaan- Duizen den supporters, getooid met vlaggen, rood blauwe bloempjes, ja zelfs met rood blauwe hoeden en toeters, werden per extra treinen naar Hilversum vervoerd. Voor het sportpark in Hilversum was het een inter nationaal gedoe. Honderden auto's stonden op het parkeerterrein en 10.000 menscheu omzoomden het terrein. Onder hen waren het bestuurslid van den N.V.B. De Haan; oud-commissaris van politie te Haarlem Schuitemaker en Haarlem's eere-voorzitter Jan van den Berg. Het terrein was prachtig. Als eerst D.E.C. en daarna Haarlem het veld betreden, wor den zij luide toegejuicht. D.E.C. wint den toss en verkiest het voor deel van den wind. De volgende elftallen komen dan tegen over elkaar: Haarlem: De Vries, P. v. Daalen. Goedhart, Dik. W. v. Daalen, Huysmans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, Snooy. D.E.C. Thonus, Barber. Scheeres, Gerritsen, Valen^a, Groot. De Jonge, Jutte, Schillemau. Siebelis, van 't Riet. Na. een kort heen en weer getrap ontplooit Haarlem onmiddellijk een vlug en sluitend spel mei. aJs gevolg, dat reeds na drie minu ten Oldenburg onhoudbaar scoort- (01). Haarlem houdt het beste van het spiel; zij komt herhaaldelijk voor het D.E.C.-doel; er wordt veel geschoten; vooral de rechtervleu gel is zeer actief. Het spel wordt goed open gehouden en is het aauzien ten volle waard. Na een kwartier verhoogt Verwaal met een goed schot de score (02). D.E.C. Iaat het hierbij niet zitten; zij komt dan meer opzetten. De achterhoede van Haarlem speelt dan eenigszins weife lend; en met een wel houdbaar schot maakt Barber voor D.E.C. het eerste doelpunt, om niet lang daarna ook de partijen op gelijken voet te brengen. (22). Dan ziet het er even donker uit voor Haarlem, maar zij stelt haar groote schare supporters niet te leur; zij komt dan weer los en Verwaal geeft opnieuw aan Haarlem de leiding (2—3). De roodbroeken komen weer in de meer derheid. Telkens vallen zij weer aan en hoe wel ook D.E.C. niet stil zit, is Haarlem beslist in de meerderheid. Snooy maakt er 24 van, met welken stand rust aanbreekt. Haarlem begint de tweede helft vrij rus tig en meer verdedigend. De Vries krijgt zoodoende geen moeilijk werk. Scheidsrech ter Aerts houdt de teugels strak, wat eenige Amsterdammers sooedig ondervinden. D.E.C. is een weinig sterker, maar kan niet tegen de verdediging van Haarlem op. De voorhoede zit in deze neriode lang niet stil en hoewel de middenlinie van Haarlem z'ch nu een weinig on den achtergrond houdt, doet zij gevaarlijke uitvallen; en het is Verwaal die den stand op 25 brengt. Dan is het kampioenschap verzekerd en snee't. D.E.C- èen verloren strijd. Enthousi ast blilft zij toch doorspelen, maartij krijgt geen kans. Het laatste kwartier ziet men het peil van den wedstrijd geweldig zakken. Geen dor partijen scoren meer en onder een gewe'dig geiuich kondigt scheidsrechter Aerts het einde aan. Haarlem heeft den strijd verdiend gewon nen. De spelers worden van het terrein ge dragen en nog op het speelveld worden bloemen aangeboden door de vereenigingen 't Gooi en Baarn. Men begrijpt dat de uittocht, een zege tocht werd. die onvergetelijk blijft. Het Nederlandsch Elftal gekozen. Hel Nederlandse!. eldal, dat Zondag 3 Mei te Antwerpen tegen België moet spelen, is als volg» samengesteldVAN DER MEULEN (H. F. C.) WAMSTEKER VAN KOL (aanv.). (H. F. CO (.Ajax) VAN DOLDER J. HALLE VAN HEEL ('t Gooi), (Go A head) (Feijenoord) LANDAAL, KOOLS. BAKHUYS, VAN DER GRIENDT. W. TAP. (A. 'G. O. V. V.), (N. A. C.), (Z. A. CO (Hermes), (A. D. O.) Reserves zijn: L HALLE (Go' Ahead). HORSTEN (Vitesse), VAN KESTEREN (H. E. S-) tv SMEETS (H. B. S>. H. F. C—R. C. H. (2—3) Tot slot van het competitie-program voor H.F.C. nog bovengenoemde plaatselijke wed strijd. Voor beide partijen stond betrekkelijk - weinig meer op het spel. Hoepel vrij veei publiek, was de opkomst toch niet overwel digend. De strijd verschilde wel met dien van twee weken geleden. Vooral de eerste helft, waarin P.C.IT. het beste van het spel had, verliep vrij slap Na rust was H.F.C. er beter in, en daar In deze helft de meeste doelpunten gemaakt werden, heerschte er toen dan ook de meeste spanning. Eerst twee minuten vóór tijd maakte R.C.H. bet winnende punt. Wanneer de strijd aanvangt, blijkt dat de elftallen in de navolgende opstelling uit komen: H. F. C.: Mac Neill, Wamsteker, v. Baasbank, Jongeneel, v. d. Lee, Lamp, De Ruyter, Daniels, v. Renesse, MIezérus, v. d. Berg. R. C. H.: Radsma, Krom. Vrugt. Vos, Ruis, Muiier, Hanse, v. d. Werve, Roelfsema, Verkerk, Brugman. R. C. H. wint den toss en speelt eerst tegen zpn in. Het begin Is vrij kalm, zelfs de noodlge aanmoedigingen van wederzijdsche suppor ters blijven voorlooplg achterwegè. Mac Neill loopt enkele malen gevaarlijk ver uit, waar bij eens het doel met meer geluk dan wijsheid aan een doorboring ontkomt, wanneer Roelf sema net naast schiet. De HF.C.-aanv.a.1 brengt er nog niet veel van terecht. Vooral de Ruyter blijkt geheel uit vorm. Later bleek dat hij niet geheel fit was, want kort vóór rust verdween hij van het tooneei. Han?e geeft eenige goede voorzetten, doch Wamsteker geeft duidelijk blijk, dat zijn keuze voor het Ned. elftal zeer gerechtvaar digd is. Hij blijkt het-grootste struikelblok. Wanneer na een klein kwartier spelens v. d. Werve een kans krijgt, weet hij deze langs den uitloopenden Mac Neill te benut ten (01). Direct hierop krijgt aan de andere zijde Daniels een fraaie kans voor den "gelijk maker, doch tot'teleurstelling van al wat voor H.F.C. voelt, schiet hij naast. Een tijd lang volgt een vrij vervelend ge doe. Enkele goede schoten van Verkerk ver dienen in deze neriode slechts vermelding. Even voor rust komt „Wunder" de plaats van De Ruyter innemen. Rust alzoo 10 voor R.C.H. De hoop dat In de tweede helft de strijd spannender en aardiger zal worden, wordt verwezenlijkt. Wij worden althans na de hervatting onthaald op vlug spel aan weers zijden, met H.F.C. iets in de meerderheid Van Renesse blijkt voor doel de kluts kwijt. Hij krijgt enkele eenvoudige kansen, maar benut deze niet. Wanneer dan na circa. tien minuten spelens Wunder fraai* een goeden voorzet van v. d. Berg inkopt en de stand aldus, gelijk wordt (1l).a komt de rechte span ning. Ook het publiek Iaat zich nu niet onbe tuigd. Vlugge aanvallen worden ondernomen en onderbroken. Roelfsema. is dan de man, die met een fraalen omhaal aan B.C.H. de leiding geeft. (12). Direct denken wij Van Renesse gelijk te zien maken, maar al vallende weet Radsma fraai te redden. De strijd is nu een tijd lang zeer aantrek kelijk eö wanneer HJ.C. op eenigszins ge lukkige wijze gelijk maakt, stijgt de span ning ten top. Bij een vrijen trap begrijpen Krom en Radsma elkaar niet goed en het boogschot van Mizérus uit een vrijen trap voor hands, belandde in doel (2—2). Heftig wordt de strijd om de leiding. Om beurten domineeren partijen. Het loopt al aardig naar tijd en wij vermoeden reeds een gelijk spel als resultaat. Eenige minuien vóór tijd komt er een vlugge rush van Hanse, gevolgd door een hoogen voorzet. De toesnellende Verkerk is Mac Neill iets te vlu-g af en keurig kopt hij den bal in (23), waarmee hij zijn club de overwinning bezorgde. Spoedig is het einde daar. Zoo hebben partijen hun programma ge ëindigd. Beidei- clubs zijn nog gegadigden geweest voor het kampioenschap en in het begin van het seizoen ook nog voor de onderste plaats, maar zij eindigen tenslotte beiden op een eervolle plaats. Z. F. C.E. D. O. (2—1) Het is E. D. O. niet mogen gelukken ook maar één punt uit Zaandam mee te nemen. De omstandigheden waren ook wel tegen E. D. O. Niet alleen dat het terrein hard en effectvol was, doch het ergste was dat bij een 10 voorstand van E. D. O. De Kief te het veld moest verlaten. Bij een aanval van Z. F. C. trapten Kuil en De Kiefte gelijk te gen den bal, waardoor de laatste zijn enkel verzwikte. Hij werd vervangen door Tams, terwijl Dernlson de plaats van Ta.nis innam. Dit was voor E. D. O. een geweldige handi cap. hoewel Tanis geen schuld aan beide doelpunten had. De voorhoede was verzwakt en de achter hoede durfde weinig te wagen. Het eerste kwartier was de wedstrijd van goed gehalte; daarna zakte het spelpeil. De leiding was in handen van den heer Lissauer, die geen slechten indruk maakte, ondanks het meermalen afkeurend gejoel van het publiek. De volgende elftallen stellen zich op: Z. F. C.: Kuiper, Rep, Fijma, Den Boar, Klopper, Bakker. Lust, Oostenbrugge,, Breeuwer Steens, Melich. E. D. O.: H. Oomen, J. L. Perukel, Steffens, Tanis, v. d. Hurk, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, J. Perukel Boaré, Kuil, De Kiefte E. D. O. heeft een invaller voor Dinkla 2. F.'C. twee voor Hoogmoed .en voor van 't Kaar. Z! F. C. trapt af en spoedig lost. Breeuwer het eerste schot, dat De Kiefte houdt. 2. F. C. is sterker; Breeuwer. toont zich een goed middenvoor. Zijn plaatsen naar de vleugels is uitstekend. De aanvallen van E. D. O. krijgen meer beteekenis; de strijd Is het aanschouwen ten volle waard. Het spel is nog geen tien minuten oud. als E. D. O. door ee.n fout van Den Boer de lei ding neemt. Rep valt Perukel aan en Kui per komt hem te hulp. Tanis wordt geheel over het hoofd gezien, waardoor deze gele genheid krijgt om ongehinderd te scoren (0—1). Telkens komt de E. D. O. aanval terug; Kuiper toont van geen wijken te weten, maar ook Z. F. C. laat zich niet onbetuigd. Een onverwacht hard schot van Breeuwer slaat De Kiefte mooi uit het doel. Dan heeft het bovengenoemde ongeval plaats; naoeven behandeld te zijn, blijft D: Kiefte nog in doel tot de rust. Het spel wordt minder moot Perukel Jr. kam er maar niet inkomen; Oomen moet toch eens trachten beter voor te zetten, want dat doet veel van het goede, dat in zijn spel zit, te niet. Door een misverstand tusschen Kuil en Perukel krijgt Steens een. kans vlak vooi doel; hij haalt het kunststukje uit om nog naast te schieten. Met 10 voor E. D. O. Is het. rusten. De tweede helft was de kans voor Z. F. C. Zij maakte daar gebruik van, echter niet zónder de hulp van E. D. O.; het tweede doelpunt kopte Perukel hl eigen doel. Reeds direct moet Tanis in actie komen na een tam schot te hebben weggetrapt, slaat hij op goede wijze een voorzet van rechts uit zijn doel De achterhoede werkt geweldig: er kan bijna geen schot gelost worden. Breeuwer krijgt een kans en met een crnhaa.1 scoort hij den gelijkmaker buiten het bereik van Tanis (i— E. D. O. begint het spel te verplaatsen; de achterhoede krijgt wat opluchting. De E. D. O.-aanvallen zijn uiterst gevaarlijk van op- doch op het moment dat er geschoten moet worden, wordt er te lang gewacht. Breeuwer plaatst zijn hoofd onder een voorzet van rechts en J. Perukel kopt den bal in eigen doei. (21). De wedstrijd schijnt voor E. D. O. verlo ren. Tanis houdt er de weinig goedgerichte schoten uit; kiemvast is hij niet; elke bal maakt eerst kennis met den grond, voor hij hem heeft weggewerkt. Steffens schiet hard in en dan krijgt Peru kel een kans, doch kort voor doel schiet hij meters over. Lissauer heeft het tamelijk druk met flui ten; er wordt van beide zijden nogal eens hands gemaakt.- Met 21 voor Z. F. C. komt het einde. E. D. O. heeft haar laatsten uitwedstrijd ver loren. Nog twee wedstrijden moeten er gespeeld worden, n.L Feijenoord en 't Gooi thuis. VeloxBloemendaal (32) Bloemendaal's laatste competitiewedstrijd heeft geen overwinning gebracht. Ook dit maal moest, de reis wederom met een viertal invallers worden ondernomen. Het Utrechtsche terrein bleek hard en bijzonder effectvol. Bovendien maakte de straffe wind zuiver spel bijkans niet moge lijk. De Utrechtenaren begonnen mat een bij zonder enthousiast spel, naar Bloemendaal- sche begrippen zelfs wel wat al te vurig voor een wedstrijd van zoo weinig beteekenis. Velox domineerde, gesteund door den ster ken wind geruimen -tijd. Sooedig nam de thuisclub de leiding, waarbij de Bloemen- óaalsche keeper een flinken trap opliep 10. Velox bleef sterker en een tweede en derde doelpunt volgden elkander snel op. 30. Het scheen een debacle voor de witten te worden. De Veiox-voorwaartsen schoten veei, maar bijzonder onzuiver. Met een 30 voorsprong voor de thuisclub werd gedraaid. De tweede helft leverde een heel ander beeld. Bloemendaal nam het spel geheel in han den en slechts eenige snelle uitvallen van do geel-zwarten leverden eenig gevaar op voor Bluemendaal's veste. Toch duurde het geruimen t'id voor het, eerste tegenpunt kwam. A. Cassee werd na uim een kwartier spelen ..genomen" en Im mer benutte den strafschop naar behoor er: (3—1). Het tweede tegenpunt kwam toen de links back van Velox miste, waarna Immer der. Ütréchtschen doelman voor de 2de maal pas seerde (3—2). Ds laatste 10 minuten werden nog inte ressant. Bloemendaal bleef het meest aanvallen, doch toen de thuisclub tegen het einde haar verdediging versterkte, was er geen doorko men meer aan. Einde 32. Met een klein beetje geluk hadden de Bloe mendalers zeker een gelijk spel verkregen Plezierig was deze wedstrijd riiet. De bij zonder zware Velox-menschen profiteerden daarvoor te veel van hun lichaamskracht. Bloemendaal had de onderstaande opstel ling: J. Beljk, Ufs, Parson, J. Cassee, H, Beyk, v. d. Mey, Kopjes Nieman, A. Cassee, Immer, De Jong, Donkevoort. SchotenHillinen (1—0) De laatste competitiewedstrijd, dien Scho ten op haar terrein heeft gespeeld, is geëin digd in een alleszins verdiende overwinning. Als scheidsrechter Bronkhorst beg'nnen blaast, stellen de elftallen zich volledig op. Schoten heeft eerst het voordeel van den wind en is dan ook steeds de aanvallende partij. De enkele uitvallen van Hillinen zijn absoluut niet gevaarlijk. Bij Hillinen ontstaat menig gevaarlijk moment voor het doel, maar de keeper heeft er goed het oog in. Dan maakt Philippo het eerste doelpunt door stevig doorzetten, dat later bleek ook het eenige te zijn (1—0). Hillinen valt een penalty ten deel wegens een handsgeval, maar de gasten accepteoren de hun geboden kans niet, want de bal wordt over geschoten. Na de thee Is Hillinen eenige minuten in den aanval maar de aanvallen worden slecht afgewerkt: ook het schieten is slecht. Een schot- van Cyon vliegt rakelings langs den paal. Ook Hillinen heeft geen geluk, als een hard schot van' de lat in het veld terug springt. Als de scheidsrechter het einde aankondigt - heeft Schoten verdiend gewonnen. De VolewijckersZeemeeuwen (1—2) ZEEMEEUWEN KAMPIOEN! Dé wedstrijd van hst seizoen m deze klasse:' VolewijckersZeemeeuwen. Het geheele jaar hadden ze een nek-aan-nek race geteverd met meestal de Zeemeeuwen in iets betere nosit'e; nu moest Zondag de beslissing val len. En deze Ls gekomen in het voordeel van Zeemeeuwen. Beide partijen verschenen geheel comnleet dus Zeemeeuwen had haar uitnemenden kee per De Jong weer onder de lat. Deze verde digde zijn doel on een wijze, zooals slechts weinteen hem dat zouden kunnen verbete ren. Het ls ntet te veel gezegd, wanneer we beweren dat Zeemeeuwen aan hem de over winning dankt. Hij was de ster van het veld, en wist zelfs twee penalties te hóuden! Het valt niet te verwonderen, dat bij vele spelers de zenuwen leeüike parten speelden, zoo^afe meermalen de meest eigenaardige situaties ontstonden. Zeemeeuwen wist een paar ge vaarlijke Volewijcker-aanvaMen den kon in te drukken, waarna zij luide aangemoedigd ten aanval trok. Ongeveer een kwartier na den aanvang een felle aanval on het Amsterdamsche doel; A. Paao ontketende een geweldig enthousiasme door met een mooi schot aan Zeemeeuwen de teiding te geven. (01). Bij een aanval van Volewijckers werd de bal met de hand aangeraakt in het straf schopgebied, zöodafc de scheidsrechter aan. Volewijckers een penalty toekende. Deze, goed genomen, werd door De Jong fraai ge stopt. Slechts kort waren de Zandvoorters van den schrik bekomen, toen wederom aan Volewijckers een strafschop ten deel viel, maar ook dit gevaar werd door De Jong bezworen! Na rust pakte Volewijckers geweldig aan. Zeemeeuwen werd teruggedrongen, en 'nog steeds werd het témpo opgevoerd. Zeemeèu wen verdedigde zoo goed mogelijk, maar 'een oogenblikje van inzinking had een doelpunt van Volewijckers ten gevolge! (1—1);' Het was duidelijk dat- Volewijckers even! boven haar kracht had gesneeld, langzamer hand verslapt haar soek Iets, zoo^at Zeer meeuwen nu meermalen het initiatief 'tot den aanval kon nemen. Een kwartier vóór tijd was de stand hog gelijk, maar Zeemeeuwen werrl sterker, met als resultaat het winnende doelpunt van den altijd hard werkenden Moolenaar. (12). Het zou misschien het verstandigst ge weest zijn nu gewoon door te spelen, maar Zeemeeuwen achtte het veiliger zich nu op verdedigen toe te leggen, met het gevolg dat Volewijckers herhaaldèlijk gevaarlijk dicht het Zeemeeuwen-doel naderde. Er was echter geen doorkomen aan. Keur stond als een rots in de branding; hij wist menigen aanval te onderbreken. Onder groote spanning kwam. tenslotte het einde met een zwaar bevochten zege van de Zandvoortenaars. Dit behaalde kampioenschap Is een bijzon dei- fraai resultaat van deze Jonge vereeni- gihg, die nog kort geleden ln de derde klas van den H. V. B. speelde! In Zandvoort aangekomen, werden spelers en familie, benevens het enórgleke bestuur ïhet auto's afgehaald, om na een rondrit in het dorp nog geruimen tijd in het clublo kaal door "te brengen. Tenslotte, verdient een zeer sympathieke daad van Volewijckers nog vermelding. Hoe wel deze uitslag zeer teleurstellend' voor haar was, aarzelde zij niet de Zeemeeuwen on middellijk naafloop met een fraai bloem* stuk te huldigen. .te Alcm. Victrix 2Haarlem 2 (0—8) Haarlem H heeft zich na een minder goeds periode gistermiddag ih Alkmaar volkomen hersteld. Het zeer forsch spelende Aiemaria II. dat geheel volledig was, had niets in to brengen. Haarlem n had het volgende elftal: Hoeben, Van der Valk, Van Balen Blanken, Torrinea, Buissink, Muringer, Borghouts, Kammen er, Groeneveld, Van Polarien, Onkenhout!, Haartem n trapt tegen den sterken wind in, af. Even is Alcmaria in de meerderheid: het Haarlem-doel beleeft dan ook eenige benauwde ©ogenblikken. Hoeben is echter goed op zijn post. Dan neemt Haarlem het initiatief over en als Groeneveld mooi door breekt, geeft hij Haarlem met een hard schot de leiding (01). Direct hierop vangt Kammeijer een voor zet van Onkenhout op en maakt er 02 van. Haarlem blijft ondanks den hevlgen wind sterker. Groeneveld scoort no. 3 en Van Polanen brengt even vóór rust den stand op 04. Met dezen veiligen voorsprong begint Haarlem de tweede helft. Alcmaria is zelden gevaarlijk. Bij een aanval van Haarlem maakt Onkenhout Haariems vijfde doelpunt (05). Van Balen Blanken raakt gebtesseerd, maar de Alcmaria-aanvoerder staat geen in valler toe. Dat is voor Haarlem geen betetsel om er 06 van te maken door middel van Borgboute. Faartem vindt het nog niet ee- nog en voegt er nog twee doelpunten aan tce (0—8). Deze beide laatste goals werden gescoord door Groeneveld. Met dezen stand breekt het einde aan. Scheidsrechter Geurts leidde goed. Er rite Zaterdag J.l. drie dtecron onher roepelijk beslist- in de Eugelsche beroeos- voetbalïerij. Grimsby Town promoveert met Middlesbrough naar de hoogste divisie en Cardiff City moet voor deze clu'os plaats maken. Wie bet lot van de eenige eerste divisie club uit Wales zal deelen, staat neg niet geheel vast. maar tien legen een wo^dt dat Bm-v. Sheffield Wednesday is bi in a zeker van het kampioenschap maar nog niet heelt- ma.al. Ze heeft nu 51 punten in 40 wedstrij den en de beide anderen die nog kans boe- ben, Leioester City en As'on Villa. hebben er elk 48 in hetzelfde aantal. Een tamelijz veUige eok derhalve. 's uitstegen v^n Zaterdag waren: W. Ham U.Derby C. 2 2 ManchesterArsenal 44 Burnlev.Eo1fon W. 31 Cardiff c.PortsmoMf-h l1 Llverroo!Sunderland 52 Sheffield U.Birmingham 32 Leicester G.Evert on 41 Bury—Manchester C. i_ 2 Leeds U.—B'ackbiirn R. 0—I Newcastle U.—Wednesday 2__i Aston V.Hudderafield T. 41

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6