ZEILEN. De openingswedstrijden der Haarlemsche Jacht Club. BILJARTEN. WIELRIJDEN GÉ lil H0NKDAL ZWEMMEN. KORFBAL LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. SCHERMEN. GYMNASTIEK. Na het mooie weer van Donderdag en Vrijdag was het een telturstelling, dat de Zaterdagmiddag gehouden openingswed strijd van de H. J. C. zulk slecht weer trof. Een harde, bij buien zelfs stormachtige koude N.-W.-wind maakte het verblijf op het water niet zeer aangenaam; maar niette genstaande deze handicap waren vele leden naar de Jachthaven gekomen, om de opening en de eerste wedstrijden van dit seizoen bij te v/onen. Het was precies 3 uur, toen kolo nel C. W. de Visser, als voorzitter der H.J.C. het seizoen opende en daarna in herinne ring bracht, dat de heer P. Frobbe, beter be kend als ,-Piet van de Maria". 12 1/2 jaar ge leden bij hem aan boord als schipper was gekomen. Spreker overhandigde den sym pathieken schipper daarop onder luide bij valsbetuigingen een bronzen gedenkpenning. De wedstrijd in de 16 M2 klasse kon niet doorgaan, daar nog maar één Treubje zeil klaar was. De 12-voetsJollen waren echter present en van de 8 inschrijvers voor de serie-wedstrij den om den Van Thiel-beker was alleen v.d. Stadt niet opgekomen, zoodat toén het tien- minutenschot weerklonk, 7 Jollen van wal staken. Alleen R. v. Breemen in de „Ineke" was gereefd, wat hij echter met de laatste plaats moest bekoopen. De start was niet fraai; alleen Venema was goed op het schot weg, waardoor hij da delijk een voorsprong kreeg, wat van veel belang was, daar bijna de geheele baan be zeild was; slechts van de boei in Schoten tot de finish moest opgewerkt worden. Reeds dadelijk op weg naar Spaarndam ontstond een felle strijd om de tweede plaats tusschen mej. D. Alberts, Stoel en Poortman, welke Poortman voorloopig in zijn voordeel besliste. Bij de boei in Schoten had Venema met een flinkenvoorsprong de leiding; hij nam het zekere voor het onzekere en ging bij de boei door den wind inplaats van gijpen. De vorige 6 deelnemers brachten deze ge vaarlijke manoeuvre er chter goed af, zoodat er niemand kapsijsde, een gevaar dat lang riet denkbeeldig was, want Stoel brak zijn schoot, waardoor hij den strijd moest sta ken. De eenlge wijziging In de volgorde kwam nog op het, laatste rak, waar mej. D. Alberts met kruisen Poortman wist te passeeren. Noodig was alt echter niet, daar later bleek dat laatstgenoemde een boel had ge raakt en zich terug trok. Bijna wist mej. de Visser door ineens van de boei de finish aan te leggen, Feitkamp te passeeren, maar ze kwam één seconde te laat. Het volledige proces-verbaal lulde tenslotte als volgt; waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers het aantal punten voor den Van Thielbeker aangegeven: 1. Vischarend van R. Venema in 1.4.31. (1) 2. Anny van D. Alberts in 1.5.12 (2) 3. Hapwing van G. Feltkamo in 1.7.36 (3). 4. Elf, van T. de Visser in 1,7.37 (4). 5. Ineke, van R. v. Breemen, in 1. 8. 20. (5) K. Poortman, boei geraakt, 5 punten. A. C. Stoe, oogegeven, 5 punten; v. d. Stadt niet gestart, 6 punten. Hierna waren de wedstrijden geëindigd. Zij zullen de volgende week Zaterdag wor den voortgezet. Massakamp D. E. S.Benoorden Het IJ. Deze wedstrijden werden Zaterdagmiddag fai het lokaal van „D-E.S." voortgezet. Het eerst streden Bekkering (Benoorden het IJ) en Van Terwisga (D.E.S.). Langen tijd was de Haarlemmer in de meerderheid. Op het laatst kwam de Amsterdammer met regelmatig spel opzetten en maakte met 12 en 11 uit. De stand was: 125 om 105. Ook de andere partij tirschen Van Weer- d°nburg (Benoorden het IJ) en De Nijs (D. E. S.) had eenzelfde verloop. De „D.E.S."- man was er aanvankelijk goed in en verkreeg een tamelijk voordeel, doch aan het slot maakte de Amsterdammer 21 en 22. waar door hij de leiding had en eindelijk won met 130 om 113 in 42 beurten. In de partij A. Polak (Benoorden het IJ)— Veraart (D.E.S.) begon laatstgenoemde slecht doch herstelde zich spoedig en nam met 17, 9 en 12 de leiding over. welke hij niet meer afstond, ofschoon zijn partner een fraaie serie van 31 maakte. Op de 37ste beurt wist hij met 5 de 140 vol te maken, zijn tegenstander op 134 latende staan. Groenemever (Benoorden het IJ) nam te gen Vlug (D.E.S.) aanvankelijk een voor sprong, die de Haarlemmer gaandeweg ver kleinde, om ten slotte nog te winnen met den stand 110 om 103. Verbaarschott ('Benoorden het IJ), die te gen Ronde (D.E.S.) een voorgift kreeg, wist on het kantje af te winnen, doordien da Haarlemmer niet erg op stoot was. Het ein de was: 125 om 122. Ook de laatste partij, die tusschen Ph. Po lak (Benoorden het IJ) en Bottelier (DE.S.' was zeer spannend. Op het laatst speelde Bottelier zeer mooi en won dan ook met 80 om 71. De uitslag van dezen middag luid: „Be noorden het IJ" 638 en „D.E.S." 670 caram boles. Na 30 partijen Is de algemeene stand: „Be noorden het IJ" 3710 en .D.E.S." 3570. Er moeten nog 10 partijen te Amsterdam en de laatste 4 tc Haarlem gespeeld worden. Jaarl. Alg. Vergadering Ned. Biljartbond. De Nederlandsche Biljartbond hield Zater dag te Amsterdam zijn jaarvergadering. Twee punten van de agenda maakten de"e tot een zeer belangrijke, n.l.: Reglementswij zigingen en verkiezing van een zevental nieuwe bestuursleden voor de heeren J. San ders (voorzitter), F. de Boer (le secretaris) en A. Pijper, die bedankten en W. H. Smit (penningmeester), G. F. Mastenbroek (vice- voorzltter). F. W. J. Wic.kenhagen (2de secre taris) en J. W. Verloop, die periodiek aftra den. en waarvan alleen laatstgenoemde zich herkiesbaar stelde. Vooral door dit punt was deze vergadering van groote beteekenis voor den Nederland- schen Biljartbond niet alleen, maar zeer ze ker ook voor de vaderlandsehe biljartsport. Het was dan ook geen wonder, dat er over deze zaak langdurig gediscussieerd werd. Door verschillende afgevaardigden werd groote aandrang op het bec#uur uitceoefend. om in zijn geheel aan te blijven, doch hei bleef in zijn besluit tot heengaan volharden, z-'fs nadat het :n raadkamer was geweest. Wel nam bet een motie over van de Vereeni- g'.ng ..Amsterdam". gesfe"nd door enkele an dere c'vbs. om een commissie te laten benoe men. die geschikte cand'daten zou trachten te vinden en die de noodirre voorsteden zou doen voor een bestuursreglement volgens het denkbeeld van den heer De Foeliaeger; in middels zou het bestuur demissionair blij ven gedurende uiterlijk een maand, tot er een buitengewone algemeene vergadering bijeen zou worden geroepen en de comm's- sie met candidaten en voorstellen zou ko men. In die commissie werden zeven afge vaardigden benoemd, waarin ook zitting heeft onze stadgenoot D. A. de Foeljaeger, afgevaardigde voor de B. C. van de „Socië teit Vereeniging", alhier. De vergadering, die te 2 uur was aange vangen. eindigde eerst na korte onderbre king te half negen. G. A. BTIOEKMAN Kb. HOUTWEG 5 H. S. C. „Excelsior". Zondag hield „Excelsior" haar ultgestelder. laatsten wedstrijd voor de wintercompetitie, n.l. 50 K.M. De renners hadden veel last van den kouden tegenwind. Na de 1ste ronde wist Meng zich los te maken, waardoor hij een mooien voorsprong kreeg, dien hij tot het einde wist te behouden. Voorwaar een heel mooie prestatie. Na de 2e ronde wist v. Put ten weg te loopen, wat hem noodlottig werd. want Stouten en De Nijs lieten hem op 2^0 M. gaan. Met het ingaan der laatste ronde moest v. Putten opgeven, omdat hij wat in zijn oog kreeg. De uitslag werd: 1 W. Meng. de eindspurt tusschen Stouten en de Nijs werd met banddikte door De Nijs gewonnen, 2 de Nijs. 3 Stouten. De 1ste prijs van de ge heele competitie werd gewonnen door o tt Stouten met 23 p. 2e prijs Th. v. d. met 19 p. 3 C. de Nijs. 18 p., 4 W. Meng 16 p. 5 W. v. Dok 8 p. Dinsdag vergadering en prijsuitreiking H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd de 2de rit voor de v. d. Beeke bekers verreden. Door het onaangename we der was de belangstelling niet groot. Ook de ookomSt der renners had beter kunnen zijn, terwijl de tijden door den sterken wind ook n'et best waren. Twaalf renners kwamen aan den start. Met 1 minuut verschil vertrokken zij voor een ronde recordreden. De uitslag was: le Sch'lvenaar 15-33: 2e v. Baak 15-55; 3e Esmond 15-59; Kruvd 16-11: dc Groot 16- 54, Pa'm 17-13; v. d. Beeke 17-39: Fabel 17- 40. Siccama 17-45 en v. d. Broek 19-14. Van de juniores reden Gruyters 17-35 en La^geveld 19-4. Sta^d der competitie na 2 ritten: A Klasse: Schijvenaar 10, Egmond 8, Ko per 3 en Kruvd 3 punten. B Klasse: Baak 10. Balm 6. de Groot 5, v. d. Beeke en Baardman 4, Broek 2, Fabel en Siccama elk 1 punt. Sprint 1 K.M. A klasse: De renners reden hierin allen tegen elkaar in serie's van twee. Jammer dat door pech van Coster niet uit gereden kon worden. Van de 10 serie's wer den er 7 gereden. Hiervan won Kossen er 3 en Schijvenaar en Egmond elk 2. B klasse: Na series en herkansing was de uitslag der finale: 1 v. Baak, 2 de Groot, 3 Siccama. TwsH-i rond» Openingswedstrijden. De uitslagen luiden: Quick—A. G. H. C. e_12 Ajax—Z. R. C. 19i zoodat. op nader te bepalen datum de eind strijd gespeeld zal worden tussohen Ajax en A. G. H. C. School-negentaUen. In Amsterdam wordt lederen zomer een kleine competitie georganiseerd voor de negentallen der verschillende Middelbare Scholen. Behalve aan hun oefeningen op school, kunnen de leerlingen tegen betaling van een gering bedrag deelnemen aan een wekelijkschen oefenmiddag, waarvoor de Gemeentelijke Centrale Sportcommissie de gelegenheid geeft. Dit jaar wordt deze ge legenheid ook gegeven aan de leerlingen der U.L.O.-schoIen. In Haarlem zijn we zoo ver nog niet. Toch wil de Honkbalclub Haarlem een poging in die richting wagen. In overleg met den heer Graafland en met medewerking van den Ned. Honkbalbond zal getracht worden dezen zomer een ontmoeting tusschen schoolnegen- tallen tot stand te brengen. Door het Mini sterie van Onderwijs is een medaille als wis- selprijs beschikbaar gesteld. In den loop van deze week wordt aan de directeuren en de leeraren in de Lichame lijke Opvoeding der H. B. Scholen en Kweek scholen in Noord-Holland een circulaire ge zonden, waarin om medewerking gevraagd wordt. TELEFOON 12225 Zus Braun verbetert weer een wereldrecord. Bij de internationale zwemwedstrijden, die Dinsdagavond te Brussel plaats hadden, heeft Zus Braun het. wereldrecord over 100 M. rugzwemmen verbeterd. Zij zwom dien afstand in 1 min. 21 1/5 sec. ok won zij het nummer 100 M. yiije slag, y Overzicht. Geen slechte dag voor de Haarlemsche Korfballers! Haarlem, nist geheel volledig, wist na een achterstand van 20 gelijk te maken, waarna elk der partijen nog eenmaal doelde, zoodat de wedstrijd met 33 eindig de. Advendo I zette haar overwinningsreeks voort en wist, zeer onvolledig, na een pret- tigen strijd van' Togo met 31 te winnen. Haarlem II zond Velocitas met een 15- nederlaag naar huis. Enthousiasme en een volledige ploeg bleken in dezen strijd heel wat waard. Advendo—T. O. G. O. (3—1) Met een zeer onvolledig twaalftal spelende is het Advendo toch gelukt om revanche te nemen voor de in Amsterdam geleden ne derlaag. Weer was de aangewezen scheids rechter weggebleven, doch met g-edv'nden van Advendo wordt besloten onder leiding van een lid van Togo te spelen. Wanneer wordt begonnen blijkt dat Ad- venda invallers (sters) heeft voor mej. v. d. Kort. mej. Smink, Deegenaar en v. Hezel. Zij werden echter op uitstekende wijze vrvan- gen door mej. Rus, mej. v. Teylingen, Rus en Dix. Direct na den uitgooi werpen beide par tijen zich vol enthousiasme in den strijd. Ad vendo is echter, geholpen door den sterken wind, in de meerderheid. Hun aanval speelt uitstekend samen, doch door goed verdedigen van Togo blijft succes voorloopig uit. Na on geveer een kwartier spelen weet mej. Lodder echter goed vrij te komen en aan Advendc met een fraai schot de leiding te geven (10). Togo geeft echter niet op; zeer snelle aanvallen volgen. Een kleine fout in Advendo's verdediging is voldoende om de partijen op gelijken voet te brengen (11). De vakwisseling is sensa tioneel. Dik en Philippo spelen handig sa men; kort na elkaar hebben beide spelers met goede schoten succes (31). Dan pro beert Togo het weer, doch door goed verde digen weet Advendo scoren te voorkomen. Na de rust krijgt Togo den sterken wind mee en is eenigen tijd in de meerderheid. In deze periode valt het uitstekende verdedi- gingsspel van rhej. Rus op. Dan verplaatst het spel zich weer, doch in Advendo's aanval wil het niet lukken; eenige goede kansen worden gemist. Daar ook Togo de mand niet meer weet te vinden, komt het einde met onveranderden stand. Haarlem 2Velocitas (51) Het is aan de Haarlem-reserves gelukt de overwinning te behalen. Het beeint te span nen op de onderste plaatsen. Had Haarlem n de vroegere wedstrijden gespeeld zooals zij gisteren deed, dan zou zij nu geen degra datiekandidaat zijn. Haarlem begint tegen den sterken wind in; het spel gaat gelijk op. Na geruimen tijd weet Haarlem de leiding t-e nemen. Dit duurt echter niet lang, want Velocitas maakt met een gelukkigen bal gelijk. Rust 11. Na de rust is Haarlem, gesteund door den wind, in de "meerderheid. Arends en Krijn maken 3—1. De volgende aanval krijgt druk werk; Haarlem weet dit in twee goede doel punten vn Westendorp uit te drukken. De thuisclub speelt dan kalm verder en wint verdiend mét 51. Swift 2—S. V. 1 (4—1) De reserves van Swlft hebben de Bloemen dalers in hun laatsten wedstrijd van het seizoen met een 41-nederlaag huistoe ge zonden. Een half uur was- reeds gespeeld met S. V. iets mear in den aanval, toen een vergissing tusschen de beide verdedigers Swift een goal opleverde. P. Geber maakte er al gauw 11 van, waarmede de rust inging. De vakvenvisseling bracht den Swift-aanval in de meerderheid, wat zij door 2 ietwat ge forceerde doelpunten uitdrukte. S. V. kon de mand niet meer vinden; Swift joeg er nog een bal door, zoodat het einde met 41 kwam. Sport Vereent kon de onderste plaats niet meer bezetten, heeft zich dus voor het tweede 'jaar in den N.K.B. kunnen handhaven, hoe wel in de onderste helft van de ranglijst staande. Worden de aanvallen echter kalmer en daardoor technischer opgezet, dan zal ze in het derde seizoen zeker meer succes boeken, daar ze zelfs aan de sterkste in het veld goed partij hebben gegeven. S. V. 2—D. S. V. 2 (2—3) s! V. stelde op met een zeer straffen wind mee. Het begin was dan ook geheel in haar voordeel. Na ongeveer een kwartier spelen wist zij te doelpunten en even later haar stand op te voeren (20). D. S. V. had zich ingewerkt en behaalde een tegendoelpunt. Rust 21. Na de hervatting profiteerde D. S. V. van den wind en maakte spoedig gelijk. Het was in haar verdediging het sterkst, waardoor het haar aanval veel werk bezorgde. On danks het zeer goede verdedigen van S. V. bracht D. S. V. den stand op 23, terwijl het een haar toegekenden strafworp niet benut te. Kort daarop kwam het einde van dezen prettigen wedstrijd. Feestavond „Door Sport Vereenigd". Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan der Haarlemsche Korfbalclub D.S.V. heeft de feestcommissie onder leiding van den heer A. J. Spoor aan leden, donateurs en genoo- digden een welgeslaagden feestavond aange boden in het café „Dreefzicht". Na een opwekkend openingswoord van den heer N. Deen, voorzitter der D.S.V.werd door den heer Spoor, namens feestcommissie, le den en donateurs een buitengewoon fraaie clubvlag aan de vereeniging geoffreerd. On der luid applaus werd dit geschenk aanvaard. Voor de leden was het zeker een aansporing om onder dit vaandel al hun energie te ge ven aan hun jonge vereeniging, waarin, zoo- als men ons verzekerde, een uitnemende- geest van eendracht en samenwerking leeft. Verschillende clubs van den H. K. B. had den hun belangstelling getoond door afge vaardigden te zenden; zoo waren er o.a. van S. V., T.H.B., D.V.V. en K. V., welke laatste vereeniging een keurig bloemstuk aan de feestvierende vereeniging aanbood. Na het officieel gedeelte was in letterlijken zin het duo Van Musscher aan het woord. Met hun onuitputtelijk varieerend program ma hadden ze al spoedig de belangstelling der aanwezigen. Moderne en meer oudere nummertjes wis selden ai met ernstige en humoristische duo's, Het zou ons te ver voeren, het heele pro gramma te bespreken. Volledigheidshalve noemen we „Het huishouden van een mo dernen man", een stukje volksleven, in de voordrachten „Vertrek van den koloniaal", „Ouwe Daan" en „Hein en Trijn naar den Dierentuin". Kortweg een programma dat pakte. Mevr. Musscher had een nmoi bloem stuk in ontvangst te nemen! Vergeten we niet te melden, dat een clublied, woorden van den heer Musscher, wel insloeg. Dat er onder leiding van den heer N. Deen heel veel gedanst is, en met zeer veel animo, laat zich denken. Vijftienjarig bestaan van „Haarlem", Na een grooten feestavond der H.K.C. „Haar lem" in het voorjaar zullen in Mei de festivi teiten voortgezet worden. We melden voor loopig, dat'op 4 Mei een feestdiner plaats zal hebben in café Brlnkmann. Op 7 Mei wordt in hotel „De Leeuwerik" een feestavond georganiseerd, terwijl op 9 Mei (Hemelvaarts dag) een clubtocht gehouden wordt. De serie-wedstrijden hebben plaats 9 en 16 Juni voor de uitgenoodlgde clubs en de vier Haarlem-twaalftallen. Eén vefceranenwed- strljd zal niet ontbreken. De Uitslagen. Advendo 2Ulysses 10 S. v.—D.V.S. 2 2—3 Haarlem 2Velocitas 1 51 BUITEN DE COMPETITIE. T. H. B.-comb.D. S. V.-comb. 00 Een constant winnaar. De jonge Japansche tennisser Y. Ohta, be vindt zich sedert maanden in Engeland en speelt daar op letterlijk ieder tournament. En dat niet alleen, hij wint ze ook allemaal. Hij heeft nu achtereenvolgens, zonder een enkele onderbreking het enkelspel in dertien tournaments gewonnen. Het behoeft wel geen betoog dat. Ohta niets anders doet dan ten nissen, maar dat doet hij dan ook bijzonder goed en men zal te Wimbledon geducht reke ning met hem moeten houden. De Davis Cup. Nederland heeft fortuinlijk geloot voor de tweede ronde van den Davis Cup. De tegenpartij is Finland en de Finnen komen dezen wedstrijd in Nederland spelen, waar door Mr. Diemer Kool van de partij zal kunnen zijn. Eerste klasse Haarl. L. T. C.—Groen Wit (7—1) Heerenenkelspel: Jhr. v. Riemsdijk sl. dr. Kellerman Slotemaker 63, 75; Mac Neill sl. J. Straus 64, 61. Damesenkelspel: mevr. De Graaf sl. mevr. v. Alfen. 64, 36; Mevr. Menzo sl. mevr. Keilerman Slotemaker 64, 63. Gem. dubbelspel: mevr. Menso en Mac Neill sl. mevr. Kellerman" en v. Bloois, 64. 63; mevr. en de heer Kern sL mevr. van Alfen en dr. Kellerman,. 64, 46, 97. Heerendubbelspel: Kern en Jhr. v. Riems dijk sl. v. Bloois en Straus, 63, 62. DamesdubbelspelMevr. De Graaf en mevr Kern v. v, mevr. v. Alfen en mevr. Kellerman 4—6, 6—4, 3—6. Tweede klasse. T. C. H. 1—T. E. D, 1 (7—0) Heerenenkelspel P Reuvekamp Gille sl. O. v. d. Klashorst, 6—3, 6-^, H. Blom sl. Th. Ramaker, 64, 6—4. Damesenkelspel: mej, 3. Redeker sl. mej. B. Verster v. Wulverhorst 6—3, 46, 60. Gem. dubbelsoel: mevr. J. Redeker en F. Reuvekamp Gille sl. Mej. B. Verster van Wulverhorst en Th. Ramaker,7—5, 61 mej. A. Vlieger en J. Nienhuys sl. mej. T. Senft en E. v. d. Weiden, 64, 6—1. Heerendubbelspel: H. Blom en J. Niënhuys sl. E. v. d. Weiden én O. v. d. Klashorst, 6—4, 6—2. Damesdubbelspel: mej. J. Redeker en mej. A. Vlieger sl. mej. B. Verster v. Wulverhorst en mej. T. Senft, 62, 63. Derde klasse T. E. D. 2—Swift 1 (2—5) Heerenenkelspel: G. Aanstoot sl. Addicks 64, 75; J. v. Hezel v. v. Raaymakers, 75 0—6. 1—6. Damesenkelspel: mej. J. v. Laer v. v. mej. Wamsteker, 26, 57. Gem. dubbelspel: mevr. en de heer v. He zel v. v. mej. Wamsteker en J. Kroon 26, 16; mej. v. Laer en Tijsselinig v. v. mej. Kamstra en Addicks, 26, 36. Heeren dubbelspel: Tijsseling en G. Aan stoot sl. J. Kroon en Raaymakers 5—7, 6—4, 6—3. Damesdubbelspel: mej. v. Laer en mevr. v. Hezel v. v. mej. Wamsteker en. mej. Kam stra 75, 62. Terry—Game and Set (70) Heerenenkelspel: Chr. Melse sL E. Rljpma, 6—2, 6—4; J. Melse sL E. Sikkes, 6—0, 6—2. Damesenkelspel: mevr. Melse sl. mej. J. v. Balen, 6—2. 4—6 7—5. Gem. dubbelspel: mevr. en de heer De Ruiter sl. mej. v. Balen en P. de Groot. 61, 61; mevr. Melse en J. Melse, sl. mej. C. Vis ser en W. v. Walen, 61, 61. Heerendubbelspel: J. de Ruiter en C. Melse sl. gebr. H. en E. Sikkes 61, 61. Damesdubbelspel: mevr. De Ruiter en mevr. Melse sl. mej. C. Smit en mej. C. Visser, 6—0, 4—6, 6—2. WestrustVelserbeek 2 (16) Heereiienkelspel: C. Borgerding v. v. J. M. Deegenaar, 36, 62, 26; W. de Nijs v.v. C. Zwager, 6—8,. 4—6. Damesenkelspel: mej. L. Grimberg v. v. Mej. M. Donker, 36, 36 Gem. dubbelspel: mej. G. Reyenga en Cor de Nijs v. v. mej. Donker en Ui. W. Deinum, 26, 75, 46; mej. L. Grimberg en C. Cas- see sl. mej. R. Dekker en C. Zwager 61. 3- 6 Heerendubbelspel: C. Cassee en C. de Nijs v. v. Th. W. Deinum en J. M. Deegenaar 3—6, 2—6. Damesdubbelspël: mej. G. Reyenga en mej. M. Holtmann v. v. mej. M. Donker en mej. R. Dekker, 16, 26. Advantage 2T. C. H. 3 (61) HesrenenkelspelL. A. C. Bijvoet sl. J v. d Stadt, 61, 61, F. Allard sL J. v. d. Andel 4—6, 6—3. 6—3. Damesenkelspel: mej. M. Povel sl. mej. M. Wamsteker en J. v. d. Stadt, 6—3, 7—9, 16; mevr. Bijvoet en L. A. C. Bijvoet sl. mej. A. v. Dooren en C. v. Dooren 64, 6—4. Heerendubbelspel: F. Allard en Bijvoet sL J. v. d. Stadt en J. v. d. Andel 7—5, 64. Damesdubbelspel: Mej. J. Povel en mej. M. Povel sL mej. M. Povel sL mej. A. v. Dooren .en mevr. L. Stenfort Kroess 6—2, 4—6, 6—4 Majoor De Jong wint zijn derde kampioenschap. Het wapenfeest van den Kon. Officiers Schermbond werd Zaterdag in Den Haag geëindigd met de sabel-finales. Majoor Ds Jong werd weer No. 1 van de eerste klasse met 6 gew. partijen, 16 ontvangen en 33 ge geven treffers. Nederlandsche schermers naar Boedapest. Volgens een bericht aan de Tel. zijn de volgende officieren aangewezen voor deel neming aan de internationale schermwed- strijden te Boedapest om de Europeesche militaire kampioenschappen: Degen: A. E. W. de Jong. H. J. M. Wiinoldy Daniëls, H. D. Scherpenhuyzen. Jhr. K. J. v. d. Brandeler. J. D. Scbeoers en Van Mourik. Sabel: A. E. W. de Jong, H. J. M. Wljnoldy Daniëls, J. v. d. Wiel. H. G. Hagens. H. D. Scherpenhuyzen en Jhr. K. J. v. d. Brande- Ier. De Olympische gymnasten in Haarlem. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zal aan de op Zaterdag 4 Mei in den Schouw burg Jansweg te houden uitvoering van den Kennemer Turnkring medewerking verleend worden door leden van onze Olympische gymnastiekploegen. Vooral de deelneming van de dames is hier van groot belang. Immers behaalden niet slechts de Nederlandsche turnsters met flinken voorsprong het Olvmpisch kamoloen- schap, maar tevens zullen in Haarlem 8 van de 10 leden der Olympische ploeg uit komen, n.l. de dames M. van den Berg, kampioene van Nederland (lid van W.I.K„ Den Haag), N- van Randwijk (Donar, Den Haag). A. v. d. Vegt, (Hvgiëa, Den Haag), A- Polak. L. Nordheim en S. Agsteribbe (allen van Bato, Amsterdam), en A. v. d. Bos en R. Rumt (beiden van D.O-S., Amsterdam). Ook mej. J. Flick van D.O.S. zal in Haarlem deelnemen. Deze dames-ploeg zal uitsluitend turnen aan toestellen. Wat de turnsters sinds de hooge opvoering van de oefenstof in de laatste jaren hieraan laten zien, is wer kelijk verbluffend. Zelfs een groot aantal mannelijke gymnasten bereikt het peil van de veelzijdige oefenstof van genoemde dames aan toesteilen niet. Verschil in haar oefe ningen met oefeningen voor heeren is er dan ook geenszins. Maar daaruit volgt n'°t, dat de dames haar werk op mannelijke wijze uitvoeren! Integendeel, genoemde turnsters werken met een soepelheid en een gratie, die gerechten twijfel wekken, dat haar toe stel-oefeningen te zwaar of op andere wijze ongeschikt zijn. Veel is er ook nog te doen geweest over de propagandistische beteekenis van het hoog opvoeren van het toestelturnen voor dames. De laatste jaren is evenwel gebleken, dat het publiek zich aan den nieuwen toestand heeft aangepast en dat de bezwaren tegen „mannen-turnen voor vrouwen", gezien de soepele afwerking, vrijwel verdwenen zijn, Ook van het In Haarlem optredende heeren-keurkorps van het R, N. 'G.'V. zijn cr verschillende, die deel uitmaakten van de Olympische ploeg, n.l. J. van der Vinden en W. Pouw van D.O.S. te Amsterdam, en M, Jacobs van' Bato te Amsterdam. Voorst zullen uitkomen J. Caranga, S. Blits, W. Zwaaf, J. Lopaz Dias, A. Schavrien en L. Mouwes, allen van t Amsterdamsche Bato. Bij deze turners is hét werk van onzen Zwitsersehen trainer Miez (Olympisch kam pioen) zeer zeker merkbaar. Sinds zijn komst is het gehalte vooruitgegaan en werd de stijl verbeterd, speciaal betreffende het paardturnen. De verkregen resultaten wer den vorig jaar gedemonstreerd in den door Holland gewonnen wedstrijd Holland-België en in de Olympische Spelen, waarbij onze turners één rangnummer klommen, vergele ken met de vorige O. S. Nog geenszins be- hooren de Nederlandsche turners tot de besten ter wereld, maar ook nun werk is 't aanschouwen meer dan waard. In elk-geval: zoowel wat betreft de dames als de heeren zal in Haarlem van het' aller beste worden getoond, waartoe turnend Ne derland in staat is. Werk van een dusdanig gehalte werd in Haarlem nog nooit te zien gegeven. Zooals wij reeds vroeger vermeldden, zullen op 4 Mei ook nummers gedemonstreerd wor den door vereenigingen uit den Kennemer Turnkring. De Technische Commissie van dien kring heeft daartoe getracht een goedo keuze te doen en vrijwel Is zij daarin ge slaagd. Gezien het toestelwerk van de beide keurpioegen K. N. G. V. werden van de Kennemer vereenigingen geen toestelnum mers voor dames of heeren aangewezen. Zoowel bij de dames als bij de heeren tref fen wij nummers aan, waarin gebruik wordt gemaakt van nieuwe opvattingen. Ook ads- piranten zullen optreden. Het programma werd nu definitief als volgt samengesteld: 1. Brug jongens Turnvereenisring IJmuiden. 2. Staafzwaaien dames Gratia te IJmui- den-Oost. 3. Vrije oefeningen heeren Bloemendaal- sche Gymn. Ver. 4. Knotszwaaien dames Turnlust te Haar lem. 5. Paard heeren Keurkorps K. N. G. V. 6. Dans meisjes Turnvereeniging IJmuiden. 7. Vrije oefeningen dames O.S.S. te Zand- voort. 8. Springtafel dames Concordia te Haar lem. 9. Vrije oefeningen heeren Turnlust te Haarlem. 10. Hoogbrug dames Keurkorps K. N. G. V. 11. Ringen dames Keurkorps KaV.G.V. 12. Ringen heeren Keurkorps K. N. G. V. 13. Springtafel heeren Concordia te Haar lem. 14. Knotszwaaien Turnlust te Beverwijk. 15. Paardspringen dames Keurkorps K. N. G. V. 16. Hoogrek heeren Keurkorps K. N. G. V. Vergadering IC. N. G. V. De buitengewone vergadering K. N_ G V. is een week uitgesteld en zal nu dus op 9 Juni worden gehouden. Wegens overvloed van copie moeten enkele rubrieken tot een volgend nummer wachten*

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8