UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. '■Pi iSiL- de „General Electric" Stofzuigerhuls VOS ROUWENS BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO -PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 26 APRIL 1929 HEEMSTEDE Werkloozcnstcun houdt tijde lijk met 1 Mei op. Een maxi mum-snelheid van 20 K.M. Vergadering van den Raad der gemeen te Heemstede, onder leiding van den burge meester, Jlir. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer Schelvis, wegens onge steldheid. Ingekomen stukken. Aangeboden wordt het verslag der gemeen te over het jaar 1928. Ingekomen is een aan vrage van het bestuur van de instelling, het Roomsch-Katholielc Kerkbestuur van den Heiligen Bavo te Berkenrode gemeente Heemstede om een vergoeding voor de kosten van verbouw, verandering van inrichting en uitbreiding van de St. Antoniusschool aan de Kerklaan no. 56. B. en W. stellen voor, dit verzoek in hunne handen te stellen om prae-advles. Aldus besloten. Werbloozensteun. Ingekomen is verder een adres van het bestuur van de afdeelir.g Heemstede van de S.D.AP. houdende verzoek den gemeentelijken werkloozensteun met 1 Mei a.s. niet te doen eindigen. B. en W. stellen voor. onder verwijzing naar het op 18 April 1929 terzake door de Werkloosheidscommissie uitgebrachte rap port, op dit adres afwijzend te beschikken. Mevrouw Bigot zou gaarne willen dat de Raad dit adres in ernstige overweging nam. Iedereen kan op een gegeven oogenblik aan werkloosheid bloot staan. De heer Van der Linden wil ook aan de valide arbeiders den gang naar het Bur gerlijk Armbestuur besparen. De heer V r i n g merkt op dat inderdaad met 1 Mei de werkloosheid niet plotseling ophoudt. Daarom is het doen ophouden van den steun op 1 Msi onbillijk. De heer Van der Erf zegt dat de werk loosheidscommissie adviseert den steun met 1 Mei te doen eindigen. In die commissie heb ben ook werknemers zitting. En het besluit is in de commissie met algemeene stemmen ge nomen. De heer D e B o e r, voorzitter der werkloos heidscommissie, zegt dat men werkloozen kweekt, door maar onbegrensd door te gaan met steun te verleenen. Wethouder v. d. Pol ls het geheel eens met den heer De Boer. Deze quaestie is al ettelijke malen besproken in den Raad. Er zijn op 't oogenblik 13 werkloozen. Er is zeer veel achterstand van werk. Wie dus w i 1 wer ken, kan wel werk vinden. Den gang naar het Armbestuur acht spr. niet zoo vernede rend. Spr. ziet geen groot verschil tusschen uitkeerlng uit de werkloozenkas en steun van het B. A. Mevrouw Bigot betoogt dat het hier gaat om een stuk arbeidersrecht. Spr. en de heer Van ur Erf bestrijden de meening van wethouder v. d. Poll over het niet-ver- nederende van steun van het B. A. De heer V r i n g vraagt of het ophouden van den steun op 1 Mei iets speciaal Heem- steedsch is. De Voorzitter en weth. v. d. Poll zeggen dat het geen specifiek Heemsteed- Bche maatregel is. De heer Kwak zegt als eenmaal het prin cipe aanvaard Is, steun te geven aan werk loozen, er geen motief ls om met 1 Mei op te houden daarmede. Dit is inconsequent. Wethouder v. d. P o 1-1 merkt op dat er al tijd met 1 Mei weer werk te vinden is ge weest. Gaat men door met steunen dan ont breekt de prikkel om werk te gaan zoeken. 1 Mei is het psychologisch moment. Het voorstel van B. en W., afwijzend op het adres te beschikken wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen: mevrouw Bigot en de heeren Kwak, v. d. Lin den en Vring. Winkelhuizen aan de Camplaan. Nog is ingekomen een adres van de N.V. „Gruno's Grondbezit" te Groningen houden de verzoek vergunning te verleenen voor den bouw van drie winkelhuizen, elk bestaande uit winkel met ruime woning en vrij afzon derlijk verhuurd wordend bovenhuis, op het aan deze Naamlooze Vennootschap in eigen dom toebehoorende terrein, gelegen aan de Camplaan. Bij dit adres zijn gevoegd een tweetal adressen van bewoners van de Hendrik de Keijserlaau en Camplaan, waarin met klem wordt verzocht de gevraagde afwijking van het uitbreidingsplan niet te verleenen. B. en W. stellen voor de gevraagde afwij king van het Uitbreidingsplan niet toe te staan. Het voorstel Rijkes aangehouden vorige vergadering; stemmen gestaakt. Het voorstel wordt nu verworpen. De zaak komt dus ter sprake. De heer Van Unen zegt dat de Maat schappij in quaestie van te voren wist wat ze kocht. Spr. wil niet iets toestaan aan een paar menschen, zonder dat de anderen er beter van worden. Een algemeen belang ziet spr. hier niet, alleen een particulier belang met. een tegenbelang van een grootere cate gorie. Spr. wil dus, evenals B. en W., afwij zend beschikken. Het voorstel van B. en W. afwijzend te be schikken en dus niet toe te laten dat er win kelhuizen komen wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Kwak blijft buiten stemming. Onderwijzend personeel. Tot onderwijzer aan de O. L. School aan den Voorweg wordt benoemd de heer B. W. E. Veurman, tot onderwijzer aan de O. L. School aan den Bronstceweg de heer J. M. Over- meer en tot onderwijzeres aan de O. L. School aan den Bronsteeweg mej. A. A. de Vries. De heer D. Kikkert, thans hoofd der O. L. School aan den Voorweg, wordt z. h. s. over geplaatst als hoofd naar de nieuwe aan de Heemsteedsche Dreef bij de Cloosterlaan te bouwen O. L. School, met ingang van 1 Sep tember a.s. Wegverbetering. Worden aangenomen de in ons blad ver melde voorstellen betreffende de verbetering van den hoek Adriaan Pauwlaan en Craye- nes' ersingel en van den Leldschevaartweg bij de nieuwe spoorweghalte. Hulpgebouw „Meer en Bosch". B, en W. stellen voor ontheffing t.e verlee nen van het bepaalde in artikel 15ter der Bouw- en Woningverordening voor den bouw van een houten hulpgebouw op de terreinen van het gesticht „Meer en Bosch" aan den Achterweg, onder zekere voorwaarden. De heer Rij kes wil een tijdelijke onthef fing verleenen, voor 5 jaar. De heer Audretsch ondersteunt dit voorstel. De Voorzitter ziet hiervoor geen re den. Aan deze vergunning zijn geen rechten verbonden voor eenig ander gebouw. De heer R ij k e s wil geen permanente ver gunning verleenen voor een houten hulpge bouw. Wethouder Dr. Droog vindt met den voorzitter dat de Raad ten opzichte van deze quaestie geen zwaard boven het hoofd der stichting mag laten hangen. De heer R ij k e s trekt zijn vorstel In. Het is niet zijn bedoeling „Meer en Bosch" dwars te zitten. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aan genomen. Maximumsnelheid. B. en W. stellen voor art. llq der Algs- meene Politieverordening te wijzigen en te doen luiden als volgt: „Het is aan bestuurders van motorrij tui gen en rijwielen verboden binnen de bebouw de kommen der gemeente gelegen wegen of gedeelten van wegen, waarvoor B. en W. blij kens openbare kennisgeving een maximum snelheid hebben vastgesteld, met een groo tere dan de vastgesetlde snelheid te berij den". De heer Kwak zegt dat het haast niet mogelijk is met een automobiel net de be doelde snelheid van 20 K.M. te rijden. Dat cijl'er zal verhoogd moeten worden. Is het de bedoeling die 20 K.M. werkelijk te handha ven. De Voorzitter zegt dat er een limiet moet zijn. 30 K.M. op den Heerenweg kan, maar niet in de Raadhuisstraat! Spr. meent dat 20 K.M. gehandhaafd moet worden. De heer R ij k e s zegt dat men in de prac- tijk, ook in 'de Raadhuisstraat, geen 20 K.M. kan rijden. Spr. wil 20 K.M. veranderen in 25 K.M. De heer Van Unen zegt dat zeer goed 20 K.M. kan gereden worden, zelfs 12 K.M. is mogelijk. Dit gebeurt in de Leidschestraat te Amsterdam. Weth. v. d. Poll meent dat best 20 K.M. kan gesteld worden. Wie intusschen niet ge vaarlijk rijdt zal wel merken dat de bepa ling soepel zal worden toegepast. De beer Kwak zegt dat een bepaling ook gehandhaafd moet worden. Soepel toepassen wekt op tot zondigen. De Voorzitter blijft van meening dat hooger dan 20 K.M. niet kan worden toege laten. Er is in den laatsten tijd tal van ma len processen-verbaal opgemaakt wegens groote snelheden, wel van 80 K.M. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. Den heer Breed hebben klachten bereikt over het losloopen van honden in Groenen- daal. Is daar niets aan te doen? De voorzitter zegt dat het een genot is voor een hond in een bosch flink te rennen. Een hond heeft tegenwoordig op straat niet veel plezier meer. Maar de eigenaars der betrok ken honden kunnen gewaarschuwd worden. Spr. zal de zaak onderzoeken. Hierna sluiting der openbare vergadering. Nog zij vermeld dat de Raad besloot B. en W. te machtigen voor 1929 kasgeldleenïngen aan te gaan tot een bedrag van 2.000.000. DE HUISVLIJT-TENTOONSTELLING. We herinneren nog eens aan de huisvli.it- tentoonstelling, die door de afdeeling Heem stede van den Voksbond tegen Drankmis bruik in het gymnastieklokaal van de open bare lagere school aan den Voorweg nabij de Protestantsche kerk te Heemstede geor ganiseerd is. Wie dus Zaterdagmiddag of Zondag een bezoek aan het heerlijke wandel bosch Groenendaal wil brengen en mooie re sultaten van huisvlijt wil zien, verzuime niet, een kijkje in deze school te nemen. BLOEMENDAAL VACANTIEKOLONIES De afdeeling Blocmendaal van het Cen traal Genootschap hield Donderdagavond haar jaarvergadering. De secretaris de heer Kruijver, bracht het jaarverslag uit. Hierin werd gewezen op de groote moeite waarmee in Bloamendaal de laatste jaren kinderen voor uitzending ge vonden worden. De ouders zitn er moeUijk voor te vinden hun kinderen mee te geven. In het afgeloopen jaar zijn er dan ook slechts een vijftal uitgevonden, terwijl voor dit seizoen tot heden slechts één candi- daat is. De rekening van de penningmeesteresse, mevr. MolièreGouda, werd nagezien en in orde bevonden. De inkomsten en uitgaven beliepen 1271.1314. Besloten werd om 25 beschikbaar te stel len voor het 10de huls te Ellecom. De aftredende bestuursleden mevr. De WijsRobinson en de heeren Reinierse en Van Beusekom werden herkozen. BENNEBROEK GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den Ge meenteraad van Bermebroek gehouden op Maandag 29 April 1929 des namiddags 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Regeling zekerheidstelling Gemeente ontvanger. 4. Wijziging instructie Ontvanger. 5. Aankoop van gronden voor wegen en wegen verbetering. 6. Ontheffing art. 7 der Bouwverordening. 7. Verhuur gemeentewoningen. 3. Verhuur gemeentegrond aan J. Heems kerk. 9 Vastste-lling vermenigvuldigingscijfer Gem. Ink. Bel. 1929/30 10. Vaststelling kohier Hondenbelasting. 11. Behandeling van het verzoek van Dr. J. G- Lekkerkerker c.s. inzake toelating leerlin gen op de Middelbare en Voorber. Hoogere scholen te Haarlem. 12. Behandeling van de reclame tegen den aanslag-vergunningsrecht door P. J. van Deudckom. 13. Behandeling ven het verzoek van G. de Vries c.s. inzake het uitdiepen van de Benne- broekervaart. 14. Rondvraag. VELSEN BELANGRIJKE UITBREIDING. HET WATERLEIDINGBEDRIJF. In verhand met de sterke toeneming van het waterverbruik in de laatste jaren moet het torenreservoir, dat ten hoogste 550 M3 water kan bevatten, minstens 5 a 0 maal per dag worden volgepompt. Tengevolge hiervan komt het zeer vaak voor, dat de watervoor raad in bedoeld reservoir in vergelijking met de afneming, gering ls. Bij eventueele storing in de stroomvoor ziening bij het PU.N. is het dientengevolge mogelijk, dat na zeer korten tijd geen water meer geleverd kan worden, omdat bij het be drijf geen inrichting aanwezig is om onaf hankelijk v.an het PE.N. het water uit het laag-reservolr naar het torenreservoir op te pompen. Ernstige storingen kwamen reeds voor in den nacht van 2930 Mei en op 18 Maart 1929. Tijdens eerstgenoemde sto ring was het gedurende 1 uur en 10 minu ten niet mogelijk, water naar het toren reservoir te pompen en tijdens laatstgenoem de respectievelijk 13/4 uur en 10 minuten. Bij den aanvang der laatste twee storingen was een groote hoeveelheid water in het torenreservoir aanwezig, zoodat geen nadee- Uge gevolgen werden ondervonden. Op het moment van de opheffing der storing was echter nog slechts 90 M3. water in gemeld reservoir. In verband met het met het P.E.N. afge sloten contract volgens hetwelk in de win termaanden van 4 uur tot 9 uur n.m. alleen mag gepompt worden in geval van overmacht zijn B. en W. van meening, dat maatregelen dienen te worden genomen waardoor een regelmatige watervoorziening verzekerd is. Zij achten het daarom noodig over te gaan tot de aanschaffing van een reserve-instal latie, betsaande uit een draaistroomdynamo aangedreven door een stadsgasmotor van pl.m. 150 P.K. Deze installatie kan zoodanig worden ingericht, dat beurtelings op de bron nen en van het laagreservoir naar het toren reservoir kan worden gepompt. De instal latie kan worden geplaatst in het momen teel als werkplaats ingericht gebouwtje op het terrein van de waterleiding. De kosten van aanschaffing van de in stallatie, het plaatsen, verbouwen enz. wor den geraamd op f 20.000. Verder deelen B en W. mede, dat door de aanschaffing van een nieuwen vrachtauto met aanhangwagen de bestaande bergruimte voor de auto's van gas en water te klein is. Het is daarom noodig over te gaan tot den bouw van een nieuwe garage. De kosten hiervan, met inbegrip van fundatie, schilder werk en verwarming, bedragen f 2000. De bestaande garage kan worden ingericht als werkplaats. Zij stellen den Raad voor hun voor de uit voering van hierbovenbedoelde werken een crediet toe te staan van f 22.000. De commissie voor gas en water adviseert gunstig. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan D. Noë te Assendelft,, tot het bouwen van een woonhuis met korenschuur aan de Zuidzijde van den Kanaaldijk I 25 te Vel sen; aan Gebr. Sanders te Santpoort, tot het bouwen van een dubbel woonhuis met schuurtjes aan den Rijksstraatweg, aldaar; aan J. L. Min, te Driehuis, tot het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan den Zeeweg, hoek Beukenstraat te IJmui- den; aan W. van Heyst te Driehuis, tot het bouwen van 17 dubbele woningen in het z.gn. „Helletje", aldaar; aan M. J. Rolvink en J. R. Fernhout Jr., te IJmuiden, tot het bouwen van 44 woningen nabij de Iepenstraat aldaar; aan denzelfden tot het bouwen van twee winkelhuizen met bovenwoningen en 2 woon huizen, nabij de lepenstraat; aan de N.V. Mij „Kennemerland" te LJmuiden, tot het bouwen van een brandstof- fenbergplaats en twee woonhuizen aan de De Ruyterstraat, aldaar. VERWARMING DER GANGEN VAN DE SCHOLEN J. EN E. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, him een crediet te verleenen van f 1150 voor het plaatsen van twee gaskachels ln de gangen van de scholen J. en E., ten einde deze gangen in den winter tot 5 gr. Celclus te kunnen verwarmen. De commissie van bijstand in het beheer van openbare werken adviseert een verwar ming van 10 gr. Celsius aan te nemen, ten einde verzekerd te zijn, dat bij een feilen kouden wind de verlangde temperatuur kan worden verkregen. B. en W. achten dit on- noodig, omdat bij aanneming van een ver warming v.an 5 gr. Celeius de verlangde tem peratuur wordt bereikt. BEVERWIJK AANBESTEDING. Door den architect H. J. W. Meyran alhier is voor rekening van de N.V. „Hero" te Breda aanbesteed het bouwen van een vruchtenconservenfabriek op een terrein aan den Polderweg. Ingeleverd waren 9 biljetten. Laagste In schrijvers de heeren Cupido en Dalmeyer te IJmuiden voor f 17.250, aan wie het werk is opgedragen. DE PRIMAIRE WEG. In den Vrijdagavond te houden vergade ring van den Gemeenteraad komt in behan deling een voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het Comité inzake den primairen weg een crediet van 2 a 300 gld. t.e verleenen voor het maken van een kosten berekening voor een plan van Ir. Lodder om dezen weg te doen leiden langs de Meer straat. Thans hebben 17 neringdoenden, die hun bedrijf uitoefenen aan de Meerstraat zich met een adres tot den Raad gewend waarin zij den Raad verzoeken, geen steun te verleenen aan bovengenoemd plan, omdat zij hun zaken bij de uitvoering dezer plannen waardoor de Haven zal moeten verdwijnen en de markt verplaatst zal moeten worden, ernstig bedreigd achten. SPAARNDAM IJK EN HERIJK Maandag 29 April a.s. zal alhipr in het ge meentedienstgebouw (voormalig Raadhuis) tusschen 1012 uur voor n, en 14 uur nam. de ijk en herijk van maten en gewichten plaats vinden. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN De dwerg zeide„Ga nu mede, Naar het schildersatelier. Het zal U we! vermaken." „Graag," zei Billy, „dat is 'n idee Het za! daar wei warn: wezen. Met die warme pakjes aan. We zullen ons verkleeden. Vóór we naar de schilders gaan." En toen, in zoraerkleeren. Werden de schilders opgezocht. •Beleefd stapte Billy binnen, Vroeg, of hij eens kijken mocht. „Wat een pracht," riep Billy. Want wat viel hem in 't oog, Tegen den muur der we-kplaatsen, Stond een prachtige regenboog. Regenbogen met hun mooie kleuren z;e ik 0ok graag. En jullie?. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel WIJ verkoopen één Stofzuiger die goed ls IP rij» f llO.compleet GROOTE HOUTSTRAAT IS TELEFOON 15497 BENNEBRCEK. Getrouwd: P. A. Apswoude en K. Heems kerk. Bevallen: C. M. Lexv. Brussel d. Overleden: C. M. Lexv. Brussel, 41 jaar HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd: G. J. van Gils en C. Poel. P. Schouten en H. A. Korstanje; J. G. Nieuweboer en J. van der Aar. Getrouwd: V. Lucke en J. Leijen. Bevallen: StokmanMesman d.; Verha genBos z. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand van 2023 April 1929. Bevallen: W. FranzenUithol, dochter; M. Boogaardvan Cuijlenborg, zoon; A. E. den HarderBokhorst, dochter A. Jansen Jansen dochter, C. G. DenaijereBuckens, dochter; A. H. KreikeBakker, zoon. Overleden: Catharina Louisa Paddinga, 58 Jaar, geh. met H. de Boer. Almelo 23 April te Mollendo van Amsterdam vertr. v. Arica. Aldabi 24 April van Las Palmas, Buenos Aires n. Rotterdam. Apapa 22 April van Takoradl n. Accra. Aludra 22 April te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Aires. Atlas 23 April van Curasao n. het Mara- caibo-meer. Appam 22 April van Tenerife n. Liverpool vla Plymout-h. Bata 22 April van Dakar naar Liverpool. Benue p. 22 April Finlsterre, Rotterdam n. West-Afrika. Bereby 22 April van Port Harcourt naar Lagos. Barneveld 24 Apirl 15.45 u. 400 mijl West v. Land's End, Chili n. Amsterdam. Billiton 24 April van Antwerpen n. Hamburg p. 25 April Vlissingen. Brielle 1 April te Antofagasta verwacht, Chili n. Amsterdam. Buitenzorg 25 April v.m. te Rotterdam van Hamburg. Breedijk p. 24 April Gibraltar, New York n. Java. Boschdijk 24 April te New York van Java. Crijnssen 25 April te Amsterdam van West- Indië. Dj.ambi p. 25 April 7 u. Kaap Bon, Batavia n. New York. Dunkwa 24 April van Rotterdam n. West- Afrika. Drechtstroom 24 April van Bordeaux, Dakar Amsterdam n. W.-Afr'ika. Dinteldijk 25 April te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Deli 24 April 22 u. van Genua, Rotterdam n. Batavia. Eemdijk 22 April van Los Angeles, Pacific kust n. Rotterdam. Giekerk 24 April van East London naar Durban. Gemma 25 April van Yokohama, Rotter dam n. Japan. Insulinde p. 24 April 14 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Indrapoera 25 April v.m. te Rotterdam v. Batavia. Kota Geed p. 25 April 4 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Kennemerland 25 April te Amsterdam van Hamburg. Laertes 25 April te Amsterdam van Java. Leerdam 24 April te Havana, Rotterdam n. New Orleans. Lauterfels 22 April van Malta, Rangoon n. Hamburg. Maasland 23 April te en 24 April van Santos Buenos Aires n. Amsterdam. Melampus 20 April vau Batavia naar Am sterdam. Noorderdijk 24 April te Los Angeles, Ant werpen n. de Pacifickust. Neuenfels 23 April van Perim, Amster dam n. Bombay. Nebraska 23 April te Panama, Pacifickust n. Rotterdam. Oostkerk 24 April van Genua, Rotterdam n. Japan. Orestes 23 April van Winnebah Addah, Am sterdam n. West-Afrika. Poellau Laut 25 April te Amsterdam van Java. Rotterdam 23 April van Rotterdam naar New York. Rhea 24 April van Guatamala naar Kingston. Rijndam p. 24 April Cape Race, Rotterdam n. New York. Streefkerk 25 April te Antwerpen, Calcutta n. Rotterdam. Soekaboemi 24 April van Belawan, Batavia n. Rotterdam. Stuyvesant 23 April van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Schwarzenfels 23 April van Perim, Calcutta n. Bremen. Soneck p. 23 April Ouessant, Hamburg n. Santander. Springfontein 24 April van Djeddah n. Suez, Peira n. Rotterdam. Tjibodus 23 April van Hong Kong naar Billiton. Tjisaroea 24 April te Sjanghai van Batavia. Ternate p. 23 April 22 u. Galle, Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli 25 April 7 u. te Sabang, Bremen n. Java. Vlieland 24 April 17 u. van Marseille, Bata via n. Rotterdam. Weser 23 April van Rio de Janeiro naar Hamburg. Wlegand p. 23 April Finisterre, Chill naar Duinkerken. IJselkerk 25 April van Colombo, Rotter dam n. Calcutta. Zeelandia 24 April 23 u. van Las Palmas Amsterdam n. Buenos Aires. Slamat 25 April 12 u. te Marseille, Rotter-» dam n. Batavia, ZATERDAG 27 APRIL. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Goncert door het AVRO-Trio. 2.00 Aansl. van het Tuschins- ky-Theater te Amsterdam. 4.00 Italiaansch voor beginners. 4.30 Italiaansch voor gevor derden. 5.00 Gramophoonmuziek. 6.01 Con cert door het AVRO-Trio. VARA 8.00 Con cert. Kamermuziek en toespraak. 9.00 Solis tenconcert en toespraak. 10.30 Persber. 11.15 Vara-varia. 11.25 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 336,3 E Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend KJt.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoon muziek. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoon muziek. 6.30 Causerie over de Beiersche Al pen. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.30 Causerie over de Berliner Festspielweken. 8.00 Concert Orkestconcert en zang. 9.30 Nleuwsber. 11.00 Vroolijk programma. DAVENTRY, 1562 M- 10.35 Kerkdienst. 11.05 Huishoudpraatje. 1.20 Carlton Hotel Octet. 3.20 Voetbalmatch in het Wembley Stadion. 5.05 Concert. Mili- tiare kapel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing over den voetbalwedstrijd van hedenmorgen. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Muziek. 7.05 Liederen van Schumann voor bariton. 7.20 Omroep- praatje. 7.35 Lezing. 7.50 Variété en dans- orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Causerie door Harold Nicolson. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Con cert-Orkest. R. Hignell, sopraan, H. KiElbe;- ley, bariton. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Fragmenten van ,Le Tour et la Nult" Decocq. 4.05 Kinderbalfuurtje. Daarna dans muziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Popu laire Zwitsersche liederen. Zwitsersch ge mengd koor en orkest. Daarna dansmuziek. LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 12.25 Concert door de voorm. militaire kapel. 5.05 Kamermuziek. 7.20 Vroolijke avond. Orkest, jazzband, vo cale en instrumentale solisten. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 11.20 Lezingen. 4.20 Orkest-concert. 5.20 Lezingen. 7.20 Concert. Koorconcert. 8.50 Piano-trio's (piano, viool en cello). Daarna: Orkest-concert. Daarna: Persberichten en tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG. 391.6 M. 4.20 Orkest-concert. 5 20 O"'-" -t. 7.20 „Der Bau^r als MDMonar" of Da* Mad- chen aus der F^nw^t". Romantisch toover- sprookje van Ferd. Raimund. 9.50 Dansmu ziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramophoonplaten. 8.35 Phonograaf. 8.50 Orkest-concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14