BUITENLANDSCH OVERZiCHT DE NETELIGE QUAEST1E. GENèVE SLUIT ZE UIT. Babies teere huid UIT DE OMSTREKEN Het le Lustrum der Bloemendaalsche Vrijw. Brandweer HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 29 APRIL 1929 VIERDF BLAD Wat moet er met de reserves gebeuren. Protest van Litwinof, Rutgers en Bernstorff. T BELANGRIJK''TE NIEUWS. 't Belangrijkste nieuws, hieronder vermeld, geeft geen aanleiding tot veel commentaar. Behandeld werd de netelige quaestie der re serve-troepen, en de commissie heeft weer eens bewezen dat haar naam „ontwapeuings" commissie 'n bedenkelijke ironie bij den lezer opwekt. Volgens de laatste berichten is er overeen stemming bereikt. Vaz Dias meldt althans: Aan het slot der besprekingen in de voor bereidende ontwapeningscommissie consta teerde de voorzitter, dat de meerderheid der afgevaardigden tegen de onderbrenging van geoefende reservisten onder de ontwapenings conventie gekant is. Tegen deze constatee ring teekende Litwlnoff krachtig protest aan, waarbij hij stemming over dit onderwerp verlangde. Dit voorstel werd echter door den voorzitter verworpen. Graaf Bernstorff eisch- te, dat in het eindrapport der commissie de afwijkende opvattingen der afzonderlijke regeeringen zou worden neergelegd. Lord Cushendun verklaarde tenslotte, dat zijn regeering steeds besperking der reservisten heeft voorgestaan, doch dat het niet moge lijk is andere landen tot deze opvatting te dwingen, daar een resultaat dan zeker nim mer tot stand zou komen. Hij betoogde, dat dit probleem onverbrekelijk verbonden is aan dat van den algemeenen dienstplicht;; alleen op dezen grond al moet men de ver mindering van het aantal reservisten voor- loopig prijsgeven. Prof. V. Rutgers, Litwinof en Bernstorff hebben dus vergeefs betoogd. Deze kwestie was dan ook wel van te ingrijpend belang, dan dat de commissie er in goeden zin, een stemmigheid in bereikt zou hebben. F. A. Bernstorff en de geoefende reserve. De Ontwapeningscommissie ging voort rnet de bespreking van de goefende reserves. De Italiaansche generaal De Marinis toonde zich bijzonder voldaan over de concessie van Gibson, die geheel in overeenstemming is met het Italiaansche standpunt. Minder verheugd toonde zich, zooals te be grijpen is, de Duitsche gedelegeerde graaf Bernstorff, die de hachelijke positie der ont wapende landen schilderde, wanneer de ge oefende reserves buiten de beperking worden gelaten. Bernstorff wees op de belangrijke concessie, die Dultschland heeft gedaan door af te zien van den eisch tot totale afschaffing van de conscriptielegers en door zijn bereidwillig heid, rekening te houden met de relatieve militaire waarde der verschillende lichtingen der geoefende réserves. Hij twijfelde of de publieke opinie wel den indruk zou hebben dat de concessie van Gibson niet als basis van de onderhandelingen voor andere onder deden der conventie was gedaan. Duitsch- land houdt vast aan zijn standpunt, dat vooral met het oog op de ontwapende landen de geoefende reserves niet onbeperkt gelaten kunnen worden, te meer omdat hierdoor Juist de aanvalsoorlog gemakkelijker zou worden. De Duitsche gedelegeerde verklaarde met groote belangstelling het standpunt der overige delegaties af te wachten, aangezien daarvan voornamelijk het verdere verloop der werkzaamheden van de commissie en de houding van de Duitsche delegatie afhangt. Een conventie die met de geoefende re serves geen rekening houdt, zou slechts een schijn-oplosslng brengen, die volkomen in het voordeel van de landen met een con- scriptieleger en in het nadeel van de staten, die het stelsel van een vrijwilligersleger hul digen, zou zijn. Rutgers valt Bernstorff bij. De Nederlandsche gedelegeerde, prof. Rut gers zeide, dat de Nederlandsche delegatie er voortdurend op uit is geweest, een zoo doel treffend mogelijke conventie te erlangen. Deze methode, die hij de maximale noemt, heeft geen succes opgeleverd, doch dit wil niet zeggen, dat de commissie nu maar met een minimum resultaat genoegen zal móe ten nemen; veeleer moet getracht worden, de beperking toch nog op een zoo hoog mo gelijk peil te brengen. Een minimum-con ventie zou de bijeenroeping van de conferen tie wellicht niet rechtvaardigen. Men moet rekening houden met de omstandigheid, dat het een ingewikkeld politiek vraagstuk en geen rekenkundig of technisch probleem geldt. In deze commissie is het niet voldoen de argumenten aan te voeren, die logisch onaantastbaar zijn, aangezien onweerlegbare ajgumenten vaak hun invloed pa-s na zeer langen duur doen gelden. Na uitvoerig het verband tusschen de geoefende reserves en het opgeslagen materiaal te.hebben uiteen gezet, betoogde de Nederlandsche gedele geerde, dat een conventie, die de geoefende reserves buiten beschouwing laat, slechts een zeer onbeteekenende waarde heeft voor de daadwerkelijke beperking der bewapeningen. Volgens den heer Rutgers zal de dag, waarop de tegenstanders van een beperking der geoefende reserves hun standpunt zullen laten varen, een historisch moment genoemd kunnen worden. Iedereen is er zich van be wust dat de tegenstanders van de beperking der reserves hun standpunt gronden op hun internationale verplichtingen, die niemand het recht heeft te ontkennen, maar dat kan niets veranderen aan hetgeen men zich voor stelt van het resultaat, dat aldus bereikt kan worden. De verantwoordelijkheid voor de concessie, die thans van de commissie ge vraagd wordt, zou de Nederlandsche gedele geerde niet kunnen dragen, wanneer hij de overtuiging had, dat binnen afzienbaren tijd geen wijziging in het standpunt der tegen standers zou zijn te verwachten. Voorts heeft de heer Rutgers zich afge vraagd, of het misschien goed zou zijn, de gevraagde concessie te doen en de teleur stelling hierover te verbergen. Spr. meent, dat dit niet juist zou zijn. Terecht zullen de Raad en de publieke opinie, wanneer zij van het werk dezer commissie kennis nemen, zich kunnen afvragen, of de verdragen van Lo carno en het Kellogg-Pact dan niets betee- kenen en of het niet mogelijk is, de oorlogs- legers zelfs maar met één man te verminde ren. Wanneer tegenover het geringe resul taat inzake de landmachtbeperking geen tastbaar succes staat op het gebied van de ontwapening ter zee, dan zal de Raad zich terdege moeten afvragen of het wel de moei te waard is, de ontwapeningsconferentie bij een te laten komen. De heer Rutgers stelde tenslotte nog voor de publieke opinie beter voor te lichten over hetgeen in de Ontwapeningscommissie ge beurt. De openbare meening heeft zeer veel moeite zich rekenschap te geven van deze werkzaamheden, en daar de heer Loudon Juist in het begin van de zitting een beroep op de openbare meening heeft gedaan, zou het goed zijn deze meer klaarheid over den arbeid der commissie te geven. De heer Rutgers stelde daarom voor in het rapport dat de commissie aan den Raad en aan de Conferentie zal uitbrengen, een overzicht te geven van de voorstellen, die wèl en die niet zijn aangenomen, aldus het Hbld. Hij hoopte, dat het bureau aanleiding zou vin den het voorstel van den Zweedschen ge delegeerde, die een moreele balans van de werkzaamheden der commissie verlangd heeft te steunen. Prof. Rutgers eindigde met de hoop uit te spreken, dat de nederlaag, die de com missie thans geleden heeft, niet definitief zou zijn en dat de conferentie toch nog meer resultaten zal kunnen bereiken. Litwinow pleitte wederom voor beperking van alle strijdkrachten zonder uitzonde ring, terwijl lord Cushendun thans formeel verklaarde dat Engeland zich bij het Ameri- kaansche standpunt aansloot. De Chineesche generaal Tjang Tjo Ling nam het Duitsche standpunt in. De heer Loudon trok daarop uit de discus sie de conclusie, dat de commissie het er niet over eens is de geoefende reserves in de conventie op te nemen. Tenslotte constateerde graaf Bernstorff nog, dat ongeveer de helft der staten van de geheele wereld de bepreking der geoefen de reserves wenschelijk oordeelt. Vóór of tegen de doodstraf? In de R'jksdagcommissie tot herziening van het wetboek van strafrecht heeft de voorzitter dr. Kahl (D. Volkspartij) definitief zijn voorstel ingediend, waarbij bepaald wordt, dat de doodstraf vervangen wordt door levenslange tuchthuisstraf, aldus het Hbld. Minister v. Guerard verzekerde het eens te zijn met de aanschrijving van zijn voor ganger Koch aan de regeeringen der landen om geen executies meer te doen plaats vin den in afwachting van de beslissing van den Rijksdag. Het lid van de D. Volkspartij dr. Wunderlicht noemde de agitatie tegen de doodstraf een ziekte des tijds; hij achtte het onbegrijpelijk dat de openbare meening, na de reusachtige offers aan menschenlevens gedurende en na den oorlog, zich er druk over maakte, dat in '24 een paar menschelij- ke beesten de doodstraf ondergingen. Wat besprak Von Seeckt met Manioe? BOEKAREST. 29 April (V. D.) De „Univer- sul" komt terug op het onderhol van mi nister-president Manioe en den Duitschen generaal von Seeckt en beweert, dat bij dit onderhoud gesproken is over de bewapening van het Roemeensche leger met Duitsche wapenen. Von Seeckt zou munitie, gifgassen, vliegtuigen en verschillende andere wapenen hebben aangeboden, terwijl Manioe hem in lichtingen zou hebben verstrekt omtrent de gebrekkige bewapening van het Roemeen sche leger. Om hieraan kracht bij te zetten haalt de „Universul" nog een bericht aan van de Warschauer krant „Glos Prawdy" en verlangt tenslotte verdere verklaringen van de regeering, aangezien deze in een officieel bericht het feit van een bespreking heeft toegegeven. DE POLITIE TE HILLEGOM. De burgemeester vraagt een inspecteur en twee agenten. VERBOUWING VAN HET POLITIEBUREAU. Men schrijft ons uit Hillegom: In een zeer uitvoerigen brief stelt de Bur gemeester aan den Raad voor de politie te reorganiseeren en uit te breiden omdat dit noodig is. Gevraagd worden: een inspecteur op een aanvangssalaris van 2400.een hoofd agent-rechercheur op een aanvangsalaris van 2200.een agent van politie voor den nachtdienst op 1800.tot 2050. Verder vraagt de burgemeester een crediet van 9000.tot verbouw van het bestaande politiebureau, een crediet van 750.voor drie extra rijwielen voor de politie en de kosten voor een telefoon-aansluiting in het polïtie-bureau en bij ten minste 4 politie agenten. De nieuwe burgemeester is dus tot de over tuiging gekomen dat de gemeentekas zich belangrijke offers moet getroosten voor de verbetering van de politie. Het voorstel komt Vrijdag a.s. in den raad. Het is punt 18 der agenda. JUL'ANADAG. Carillonbespeling en Orgelconcert. De feestdag wordt ingezet des morgens van 8.309.30 uur door een carillonbespeling van den toren van de Groote Kerk, door den heer H. W. Hofmeester. Des middags van 1.302.30 wordt een gratis orgelconcert gegeven in de Groote Kerk door den heer George Robert. Het vol gende programma wordt uitgevoerd: 1. Variaties op „Wien Neêrlandsch Bloed" J. A. van Eyken. 2. Prélude pastoral Cor Kint. 3. a. Gavotta Padre Martini, b. Cantabile Enrico Bossi. 4. Fantaisle III C. Saint-Saëns. 5. a. Was Gott tut, das ist wohlgetan S. Karg-Elert. b. Nun danket alle Gott 6. Wilhelmus van Nassouwen. Dit orgelconcert komt in de plaats van het gewone concert op Donderdag, dat dan niet zal plaats hebben. De Aubade. De kinderen die aan de aubade deelnemen komen op Dinsdag 30 April des middags 1 uur bij de Infanterie-kaezrne bijeen. De mu- siceerende kinderen worden ingedeeld op de binnenplaats van de kazerne, alle overige kinderen worden vereenigd op den Kouden- horn. Aan den optocht werken mede de muztek- vereenigingen „Harmonie-Crescendo", „Utile Dulci" en „Arti et Religione". Aan de kinderen worden vlaggen uitge reikt. De kinderstoet wordt geformeerd als volgt: vooraf de tamboers en bazuinblazers met tamboer-majoor van „Harmonie-Crescendo", daarna 250 meisjes en jongens met trommen, voorafgegaan door een jongen tamboer-ma joor, vervolgens de muziekvereniging „Har monie-Crescendo", gevolgd door de groep mondharmonica's en fluiten. Hierna de groep meisjes en jongens met de kleppers, waarop volgt een eerste groep van 500 kinderen met vlagen. Daarna de musiceerende vereeni- ging „Utile Dulci", vervolgens e.n groep van 1000 kinderen eveneens met vlaggen, dan de muziekvereeniging „Arti et Religione" waar achter de overige kinderen met vlaggen. Te 2 uur vertrekt de stoet langs Nieuwe Gracht, Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat naar de Groote Markt, waar de kinderen in twee hoofdgroepen gesplitst worden: namelijk de musiceerende met „Har monie-Crescendo" en alle overige kinderen met de muziekverenigingen „Utile Dulci" en „Arti et Religione". De eerste groep wordt in drie ondergroepen voor de microfoon van de K.R.O. opgesteld, hier achter de muziekver eeniging „Harmonie-Crescendo", de tweede groep sluit hier achter aan. Om 3 uur precies vangt de aubade aan; het programma luidt: 1. Wilhelmus, voor harmonie. Wien Neerlandsch bloed. 2. Piet Hein-marsch voor harmonie en zang. 3. Marcia Castagnole (kleppermarsch) voor harmonie en kleppers. 4. Marche des petits tambours (trommel- marsch) voor harmonie en trommen. 5. a. Klokke Roeland voor mond harmonica's. b. Voor Nederland, voor mond harmonica's. 6. Juliana Bouquet. a. trompetten. b. trommen en kleppers. c. mondorgels en fluiten. d. harmonie. e. 1. Vlaggelied 2. Marschlied harmonie en zang. 3. Wilhelmus Na de aubade vertrekken de kinderen langs Koningstraat, Ged. Oude.Gracht, Zijlstraat. Zijlvest, Wilhelminastraat, naar het Wilsons- plein. Hier worden weder twee groepen ge formeerd waarna aan den ingang van den Stadsschouwburg de Julianapakketten wor den uitgereikt. Daarna wordt de stoet ontbonden en trek ken de muziekkorpsen met volle muziek ver der de stad door naar de Groote Markt, alwaar in Café Brinkmann ververschingen zullen worden aangeboden. Na ontbinding van den kinderstoet ver eenigen zich de aames en heeren die de kinderen geleid hebben, in de groote foyer van de Bioscoop Rembrandt, ingang de Kroon, alwaar het Centrum Comité hen zal recipieeren! Avondconcerten. Des avonds 8 uur vangen de concerten aan op de Groot2 Markt en het Stations plein, welke concerten te half elf eindigen, waarna de rondgangen door de stad aan vangen. Het Centrum Comité verzoekt alle deel nemers aan den avondtocht, zich zooveel mogelijk te willen voorzien van een lampion met kaars aan een stok, welke namens ge noemd comité verkrijgbaar worden gesteld op 30 April tot des avonds 8 uur bij de fa. Koningsbruggen„ Anegang, tot den prijs van 16 ets. per stel. De vlaggen uit. Het Centrum Comité, Vereeniging Ko ninginnedag, richt tot alle inwoners van Haarlem in het algemeen en van het Cen trum in het bijzonder, het verzoek om de nationale driekleur met oranjewimpel uit te steken. Lidmaatschapkaarten. De laatste weken is het aantal nieuwe leden zeer belangrijk uitgebreid hoewel het bestuur dat jammer vindt, zal het mogelijk zijn, dat niet alle lidmaatschapkaarten aan geboden zullen zijn voor Julianadag. Ten einde echter niemand teleur te stellen, zal voor ledereen gelegenheid bestaan, om Dinsdagmorgen tot 12 uur, de lidmaatschap- kaart in ontvangst te nemen bij den pen ningmeester van het Centrum Comité, de heer J. J. A. van der Linden, Kleine Hout straat no. 8. Te Haarlem-Noord. Te 10 uur des morgens openen de attrac ties op het Soendaplein, zooals draaimolen en ververschingstentjes. Te 2 uur stellen de kinderen zich op op het terrein der Intanteriekazerne aan den Koudenhorn om aeel te nemen aan den mu- zikalen optocht. Te 1 uur moeten de kinde ren aanwezig zijn. Van 3.20 tot 5.30 geeft de Harmoniever- eeniging St. Caecilia, directeur de heer Chr. Huybocm te Haarlem-Noord een concert op het Pretoriaplein, dat na ommegang door het stadskwartier wordt voortgezet op het Soendaplein. Het programma luidt als volgt: 1. „Le Farceur", marsch, S. Vlessing. 2. Volksliederen. a. Neerland's Volkslied, J. W. Wilms. b. Oude Wilhelmus, J. W. Wilms. c. Marschlied, C. A. Brandts Buys. 3. Aan den Moolen Blauwen Donau, Joh. Strauss. 4. Dans la Bruyère, Ouverture, A. Govaert. 5. „Atalante", Ouverture, Aug. Eenhaes. 0. „Scène Mauresque" (Moorsche Fantasie) Florian Julian. 7. Volksliederen. a. In Oorlog en Vree, J. J. Vlotta. b. Een liedje van de Zee, J. J. Viotta. c. Hou Zee, M. A. Brandts Buys. 8. „Ad Honores", marsch, S. Vlessing. 9. Wilhelmus (oude zetting), J. W. Wilms. Van 2 tot 5.30 uur wordt op het Soenda plein de poppenkast vertoond. De muziekvereeniging „Willen Is Kunnen" te Haarlem-Noord, begint te 7.30 uur een concert op het Pretoriaplein, dat na een optocht voortgezet wordt in de tent op het Soendaplein en te 10 uur eindigt. Amsterdamsche Kwartier. Te 1.30 uur stellen de kinderen zich op op het Teylerplein, vanwaar een gecostu- meerde optocht gehouden wordt door het kwartier. Na ommegang ontbinding op het Teylerplein. Te 5 uur stellen de kinderen zich opnieuw op, ook op het Teylerplein om in optocht te gaan naar het gebouw St. Bavo, Smedestraat waar een voorstelling gegeven wordt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts per regeL Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voor zichtig in met Purol, en houdt het huidje steeds dioog, door bij het verwisselen van den luier, lelkens te bepoederen met Purolstrooipoeder. Purol doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Purolpoeder bus 60 ct. VEREEN. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. DRIE WENSCHEN VOOR „BREDERODEDUIN". Aan hot 25e jaarverslag der Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Haarlem ontleenen wij het volgende. De exploitatie van „Brederodeduin" heeft aan de verwachtingen beantwoord. De ver loting die gehouden werd om het tekort op de rekening van de inrichting van „Brode- rodedtiin" te dekken gaf een prachtig finan cieel resultaat. Het aantal donateurs, leden en begunsti gers bedraagt 5697 (5831 in 1927), dat van het Lighalfonds 893 (vorig jaar 977). Aan het Consultatiebureau voor de stad Haarlem werden onderzocht 2093 personen, (v.j. 1935) terwijl 't bureau nog met 227 perso nen bemoeienis had die door 'n verblijf in een ziekeninrichting of om een andere reden het consultatiebureau niet konden bezoeken. To taal dus 2320 (2137) personen, (492 mannen, 910 vrouwen en 918 kinderen), aan wie 4072 consulten werden verstrekt. In totaal zijn op het bureau thans ingeschreven 548 man nen, 1001 vrouwen en 990 kinderen, totaal 2539 personen, van wie 971 lijdende zijn aan tubeirculose. 1123 personen waren Protes tant, 878 Roomsch Katholiek, 9 Israëliet en 310 beleden geen godsdienst. Voor uitzending naar een kinderherstel lingsoord werden 214 (267) kinderen opgege ven. Hiervan gingen 101 (77) naar een va- cantiekolonie, 48 naar het kinderdagverblijf op „Brederodeduin" en 52 (113) naar gezin nen op het platteland. In „Brederodeduin" werden verpleegd 198 patiënten met 19658 verpleegdagen. Door verschillende vereenigingen en perosnen werd afleiding gebracht in het leven der patiënten van „Brederodeduin". Voor deze inrichting heeft het bestuur drie wenschen: gaarne had men de beschikking over een piano; dan is de Kinderlighal des winters veel te onbeschut, het aanbrengen van een doeltreffende afsluiting is noodza kelijk. In de derde plaats is de werkplaats voor de arbeidstherapie te klein en mist deze voldoende licht. PERSONEEL WATERLEIDING. HET RESULTAAT VAN DE COMMISSIE VAN ONDERZOEK. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat in het Georganiseerd Overleg ter sprake gekomen is de positie en de verhoudingen onder de ambtenaren die werkzaam zijn in de machinekamer en de duinen van de wa terleiding. De directeur had voorstellen aanhangig gemaakt om een éénhoofdige leiding in te voeren, maar daartegen rees verzet. Uit het Overleg werd een commissie be noemd om een onderzoek in te stellen. Het resultaat is dat besloten werd niet tot één hoofdige leiding over te gaan, maar wel de bemoeiingen van den chef van de machine kamer uit te breiden. De ambtenaar die de leiding van het werk in de duinen had blijft evenwel zelfstandig. Zijn taak betrefc de wa terbouwkundige werken en het opsporen van nieuwe bronnen. Van links naar rechts zittend de heeren H. Daudey (2e commandant der Haarlemsche Brandweer)G. J. van den Broek (le com~ mandant der Haarlemsche Brandweer); J. Lansdorp (commissaris), N. van Keulen (secretaris), J. Meeuwig (commandant) F.J. Cassée (onder-commandant), W. Dyserinck (Beschermheer), Sj. Joustra (commissaris), J. Veen (lid van het corps). Van links naar rechts staand de heeren: G. Spaan (secretaris Haarlemsche Brandweer).Koelemeij, G. Vries (brandmeester), Hagen en Tollenaar (van het bestuur der Vereen, voor den R.-K. Middenstand), Kraayer en Eichhorn. Zondagmiddag hield de Vrijwillige Brand weer bij gelegenheid van haar 5-jarig be staan een receptie in café van Schooten te Overveen. Achter de bestuurstafel zaten de vertegen woordigers der jubileerende vereeniging, de heeren J. D. Meeuwig, N. van Keulen. F. J. Cassee, J. Lansdorp, en S. J. Joustra. Achter de palmenversiering stonden als embleem een grillige slang, voor de tafel een tweetal straalpijpen Er waren bloemstukken van den sta? der brandweer te Haarlem, B. V. C. Bloemendaal, R.-K. Midenstandsvereeniging, M. Kraayer, Wormerveer en V. Schooien op de tafel. Velen kwamen het bestuur complimentee ren, zoodat het in het intieme zaaltje recht gezellig was. Wij merkten o.a. op den heer P. Jonge- pier, directeur der Gem. Waterleiding, verte genwoordigers van Euphonia, ed heeren v. d. Broek, Spaan en Daudey van den Staf der Haarl. brandweer, R.-K. Middenstandsver- eeniging, W. Dyserinck, beschermheer, P. Otto, Mr. D. V. v. d. Plaats, Jhr. v. d. Bran- deler, kantonrechter te Hoorn, A. Cassee, lid van den Raad, lid van de comm. van toe zicht, voorzitter van de B. V. C„ Mr. P. Tide- man, voorzitter van de gezondheidscommis sie te Bloemendaal en verder vele leden en donateurs. De receptie werd nog gestoord door een brand in het Mariënbosch te Aerdenhout, waarvoor twee spuiten uitrukten. Verschillende vereenigingen en particulie ren hadden telegrammen en blieven van ge- lukwensch ingezonden. ZANDVOORT HET KAMPEEREN. Door den heer Fraenkel, lid van den raad is een voorstel ingediend om van de kam peerders per dag en per gezin een kwartje legesgeld te heffen voor iederen dag kam peeren op het strand. B. en W. meenen dat de kosten van het inrichten van het terrein alsmede van het toezicht een verlaging van de legesgelöen niet wettigt en dat de gemeentefinanciën een dergelijke verlaging niet kunnen dra- gen. Zij stellen derhalve voor cm de vigee- rende verordening te handhaven.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14