KLA! VOETBALBOND Sparta wint het vijf tiende kampioenschap. R. C. H. eindigt met een nederlaag tr~:n A. D. O. E.D.O. verliest voor de eerste maal van Feijenoord. Haar1 pioenschap van de reserve tweede klasse A. Go Ahead kampioen van Afdedir"'J' Fen verbluffende overwinning van P. S. V. or Velocitas. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Volocitas—P. S. V. 1—9 AFDEELING I Iicrstc klasse: SpartaHomes 21 A. D. O.—R. C. H. 2—0 PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE tr. V. V.Zeeburgia 00 Derde klasse C: De KenmemersAssendeLtt 41 KlnheiraE. D. W. 1—0 OosterparkAmstel 00 Derde klasse D: U. V. S.Scheveningen 12 L. P. C.Schoten 01 4e klasse B. De VolewljckersSwift 30 S. C. A.Halfweg 31 Reserve le klasse. Ajax 2—E. D. O. 2 2—1 Z. F. C. 2Spartaan 2 41 Reserve 2e klasse A. Blauw-Wit 3—A. F. C. 3 2—0 K. F. C. 2Haarlem 2 12 AFDEELING II Eerste klasse. E. D. O.Feijenoord 24 H. B. S.—D. F. C. 3—1 Tweede klasse A: B. M. T—V. O. C. 4—6 XerxesUnitas 21 Tweede klasse B: C. V. V.—S. V. W. 2—1 S. V. V.—R. F. C. 52 GoudaSteeds Hooger 34 AFDEELING III Eerste klasse. HeraclesRobur et Velocitas 61 TubantlaVitesse 4—1 EnschedéEsch. Boys 11 Go aheadWageningen 50 A. G. O. V. V.—Z. A. C. 0—2 AFDEELING IV. Eerste klasse: Eindhoven—N. A. C. 2—1 B. V. V.L. O. N. G. A. 0—1 RoermondM. V. V. 0—0 AFDEELING V. Eerste klasse Friesland—W. V. V. 2—6 AchillesG. V. A. V. 3—2 RANGLIJSTJES. AFDEELING I. Eerste klasse. Sparta gesp. gew. gel. verl pt. v.teg. 17 11 3 3 25 54—27 A. D. O. 18 11 2 5 24 47—30 R. C. H. 18 10 1 7 21 40—41 H. F. C. 18 8 4 6 20 42—33 V. U. C. 18 8 4 6 20 52—46 ITennes 18 8 4 6 20 47—48 Hilversum 17 7 2 8 16 39—45 Ajax 18 6 2 10 14 36—39 Stormvogels 18 4 2 12 10 2845 U, V. V. 18 3 2 13 8 35—68 Reserve eerste klas <se: Stormvogels II 17 13 3 1 29 71—23 Z. F. c. n 16 9 2 5 20 57—31 R. C. H. n 17 7 5 5 19 52—50 A. F. c. n 18 8 2 8 18 46—64 Hilversum n 18 8 2 8 18 41—60 Ajax n 17 8 1 8 17 60—62 H. f. c. n 18 6 3 9 15 43—52 E. D. O. 17 4 6 7 14 31—40 Blauw-Wit II 18 4 5 9 13 28—45 Spartaan II 18 4 3 11 11 35—38 Reserve tweede klasse A: Haarlem 11 14 11 1 2 23 74—23 Blauw-Wit UI 14 10 2 2 22 46—19 Alcm. Victrix n 14 9 0 5 18 44—38 Ajax IH 13 5 3 5 13 27—31 K. F. c. n 14 5 1 8 11 42—42 v. v. a. n 14 5 0 9 10 36—48 a. F. C. IH 14 '4 1 9 9 33—56 Hollandia 11 13 2 0 11 4 20—68 AFDEELING II Eerste klasse. Feijenoord 17 13 2 2 28 6032 Blauw-Wit 17 9 3 5 21 39—27 H. B. S. 18 8 4 5 20 38—31 V. S. V. 18 6 6 6 18 33—34 D. F. C. 18 8 1 9 17 42—47 E. D. O. 17 .7 2 8 16 39—32 H. V. V. 17 6 3 8 15 35—42 Z. F. C. 18 6 3 9 15 39—43 t Gooi 17 6 1 10 13 34—40 Excelsior 18 4 3 11 11 31—G2 VOETBALNIEUWS. Promotie Tweede Klasse. A.s. Zondag Zeeburgia Haarlem. Zondag hebben U. V. V. cn Zeeburgia de punten gedeeld. Dit Is een uitslag, die voor Haarlem gunstig genoemd kan worden. Van morgen hebben we bij den comoetitieleider van den N. V. B. in Den Haag geïnformeerd, welke wedstrijd voor a.s. Zondag op het pro gramma staat. Ziin antwoord luidde: ZeeburgiaHaarlem! Deze wedstrijd wordt op het Ajax-terreln gespeeld. Scheidsrechter mishandeld. Uit Maastricht wordt aan „De Crt." ge meld Na afloop van den competitiewedstrijd M. Z. M.Staatsmijn Hendrik, welke met 42 door laatstgenoemde vereemging werd ver loren heeft een speler van M. Z. M-, Neissen, den scheidsrechter knock out geslagen* KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Velocitas—P. S. V. (1—9) De Philipsmannen zijn gisteren de kam- ploenscompetitie begonnen met een 91 over winning op het Groningsche Velocitas. Over dezen wedstrijd ontleenen we het volgende aan „De Crt.": Van den Broek nam vier doelpunten voor zijn rekening, aanvoerder Van Eerd, drie en Van Strien en de spil Hermens elk één, waar tegenover Velocitas na de rust welke met 40 inging door Meuléma slechts één goal wist te stellen. De wedstrijd was onbelangrijk daar ten gevolge van het groot krachtsver schil elke spanning ontbrak en de Gronin gers tegenover de dikwijls goede techniek der Eindhovenaars alleen hun goeden wil kon den plaatsen. Het derde doelpunt der Zuidelijke kampioe nen had een zeer eigenaardig incident ten gevolge, dat Velocitas twee spelers kostte. Het geval speelde zich als volgt af: v. d. Broek rende met den bal op keeper De Jonge toe, die ijlings uit z'n doel schoot. Een bot sing was onvermijdelijk, maar v. d. Broek schoof nog op den grond liggend, het leer listig naar Van Strien, die slechts voor het intrappen had. De Groningsche doelverde- diger bleef evenwel op den grond zitten en toen v. Eerd, 5 minuten later, wederom het vijandelijk doelgebied binnenrende zat De Jonge nog steeds bij den doelpaal, zoodat doelpunten al zeer eenvoudig was. Dit inci dent had een scherpe woordenwisseling tus- schen Zuidema en aanvoerder De Wolf ten gevolge, welke het resultaat opleverde, dat laatstgenoemde zijn clubgenoot van het veld zond, zoodat de Groningers na de rust met tien man waarbij een reserve-doelverde- diger in het veld verschenen. Velocitas, die slechts eenmaal een behoor lijke kans tot scoren kreeg en deze ook be nutte, verloor na de rust nog De Wolf Jr. Maar het pleit was toen reeds lang beslecht en het bleef alleen nog moeilijk, om, bij ge brek aan scoringbord, den tel niet kwijt te raken. We hadden medelijden met Velocitas en haar duizenden supporters, die met bc- grafenisgezichten het terrein verlieten. RESERVE 2e KLASSE A. K. F. C. 2-HaarIem 2 (1-2) HAARLEM 2 KAMPIOEN. Nadat Haarlem II verscheidene jaren ach tereen geprobeerd heeft, om beslag te leggen op het kampioenschap van de reserve twee de klasse, is het haar gisteren in Koog aan de Zaan gelukt, om de eerste plaats te ver overen. De twee punten, die hiervoor moodig waren, zijn niet in eon mooien wedstrijd ver overd. Haarlem II, dat den laatsten tijd nog al wisselvallig speelt, speelde gisteren niet haar beste spel. Dit kan voor een zeer groot deel worden geweten aan het meer dan slechte veld. De overwinning had groot-er kunnen zijn, als Vrouwe Fortuna meer aan de zijde der Haarlemmers bad gestaan. Na de rust, belandde de bal vele malen op de lat van het K. F. C.-doel. Haarlam n verscheen met do volgende opstelling: Hoeben, Van der Valk, Van Balen Blanken, Torringa, Buissink, Muringer, Borghouts, Kammeijer, Groeneveld, Van Polanen, Onkenhout. Haarlem trapt tegen den vrij sterken wind in af. De eerste aanvallen zijn ech ter nog niet gevaarlijk. K.F.C. is ar het eer ste in en doet eenige geduchte aanvallen. Bij één hiervan schiet de rechtsbinnen keihard tegen den paal. Bij een aanval van Haar lem speelt één der K. F. C.-halves het le der te zacht op de backs terug, waardoor Groeneveld den bal bemachtigen kan; hij geeft den keeper met een goed schot het na kijken (01). K. F. C. is niet ontmoedigd en doet eenige tegenaanvallen. Bij één hiervan maakt de Zaansche linksbinnen gelijk (11). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting is Haarlem veel ster ker, maai- zij heeft geen geluk. Een hard schot van Onkenhout ketst tegen de lat. Uit een hoogen voorzet van Torringa wordt de bal niet weggewerkt, waardoor Groeneveld maar voor het inloopen heeft (1—2). Met dezen stand breekt het einde aan. Sparta kampioen van Afdeeling I. Sparta won gisteren met 21 van Hermes en is daarmee kampioen van Afdeeling Sf/ge- worden. Aan „De Crt." ontleenen we over dezen wedstrijd het volgende: Direct ontwikkelt zich een vlug. gelijk op gaand speL Na ongeveer 20 minuten gaat de Sparta-voorhoede er met den bal vandoor, een hoekschop is hiervan het gevolg, die door Kramer mooi wordt Ingekopt. (10). Het spel blijft aantrekkelijk, totdat er een betreurenswaardig ongeval plaats vindt. De rechtsback van Hermes. Engering, blijkt bij een botsing zoo ongelukkig te ziin gevallen dat zijn been juist boven den enkel is ge broken. Hij moet dan ook uit het veld wor den gedragen en wordt door Van Nus ver vangen. Wanneer weer is begounen, heeft Hermes een tijdlang het beste van het spel en ontkomt het Sparta-doe' eenige malen ternauwernood aan doorboring. Verandering in den stand komt voor de rust evenwel niet. De tweede helft geeft aanvankelijk een zelfde spel te aanschouwen. Den Hoed. die na het ongeval van Engering diens plaats heeft ingenomen, vormt voor de Spartanen een struikelblok, terwijl de aanvallen van Hermes zeer gevaarlijk blijven. Eindelijk weet v. d. Griend onhoudbaar voor Cohen den gelijkmaker te scoren. Het snel wordt er nu niet mooier op. Energiek wordt echter om de leiding gevochten. Wanneer er nog acht minuten is te spelen, weet Wendt onder lui de toejuichingen met een boogschot Jou- stna te passeeren f21) en daarmede Spar ta in veilige haven te brengen. E. D. O.-Feijenoord (2-4) De traditie, dat Feijenoord van ED.O. niet kan winnen, is thans gebroken. De Rotter dammers wisten een mooie overwinning te behalen. Met hun afwisselend aanvalsspel stond de ED.O.-verdediging voor een zware taak. Voeg daarbij een middenlinie, die haar taak in aïle deelen verstond en een betrouw baar achtertrio, dan begrijpt men, dat de overwinning in alle opzichten te rechtvaar digen is. Vóórdat de wedstrijd een aanvang neemt, huldigde de voorzitter van E.D.O., de heer Steenktst, bet Feijenoord-elftal met het be haalde kampioenschap; hij overhandigde den aanvoerder Pijl een krans met de ED.O.- kleuren. Na dit intermezzo stellen de volgende spe lers zich onder leiding van scheidsrechter Theo Bos op: E. D. O. Van Roon. v. d. Kuyl, Boeree, H. Swart, Dinkla, C. v. d. Laan, J. Perukel, Steffens, Tanis, J. Perukel, H. Oomen. Feijenoord: Verbeek, Barendrecht, Pijl, Poume, Heusdens. v. Heel, Bul Sr., I-Ioogenstege. Van Dljke, Bul Jr. Dekker. E.D.O. heeft den toss gewonnen en ver kiest het voordeel van den wind. De rood-zwarten schijnen grootsche plan nen te hebben, want behoudens enkele uit vallen van Feijenoord is E.D.O. het meest in den aanval. Maar Van Dijke en Bul Jr. verdedigen uitstekend en Dekker weet op ge lukkige wijze zijn doel schoon te houden. Een gevaarlijk moment ontstaat als Kuijl terug speelt en Van Roon nog juist kan wegtrap pen. J. Perukel voelt zich op de rechtsbuiten plaats heel goed thuis. Verschillende mooie voorzetten stichten nogal verwarring in de Feijenoord-verdediging, maar het binnen- trio weet hier niet van te profiteeren. Als weer de roodwitte Rotterdammers eens een snellen aanval doen, redt Dinkla keu rig. Thans gaat het spel ongeveer gelijk op, maar de beste kansen krijgt E.D.O., die zij evenwel niet weet te accepteeren. Op den rand van het strafschopgebied krijgt Feijenoord een vrijen trap te nemen; Van Dijke, die hierin een specialiteit is, weet met een listig schot te scoren (01). De E.D.O.-keeper wordt hierna eenige ma. len op de proef gesteld; hij blijkt niet geheel klemvast te zijn. Feijenoord speelt thans voor wat zij waard is; de ED.O.-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Vooral de rechtsbuiten speelt uitstekend. Door zijn toedoen weet Verbeek onhoudbaar ten tweeden male te scoren. (0—2). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. De tweede helft begint niet zoo interessant als men geëindigd is. Er wordt althans luste loos gespeeld. Feijenoord wordt weer sterker, maar de verdediging van E. D. O. weet zich voorloopig te handhaven. Intusschen zit de ED.O.-voorhoede ook niet stil, maar voorloopig kan geen succes geboekt worden. Perukel Jr., komt tot tweemaal toe alleen voor Dekker, doch mist beide malen. Even daarna weet Van Roon heel kordaat tusschen een kluwen van spelers in- te redden. Dan weet eindelijk J. S. Perukel uit een snellen aanval een verdiend tegenpunt te scoren (12). Nu komt de spanning er weer in, al is de spel kwaliteit van de eerste helft niet meer te vinden. De Feijenoorders gaan het nu pro- beeren met van grooteren afstand te schieten en werkelijk heeft Pijl succes met een ver schot, dat Van Roon had moeten houden. (1—3). Nog geeft ED.O. het niet op; er wordt fel gestreden, waardoor de scheidsrechter eenige malen moet ingrijpen. Ais J. S. Perukel snel opbrengt en op het juiste moment Tanis den bal toespeelt, geeft laatstgenoemde aan Dek ker geen kans (23). Feijenoord laat zich hierdoor niet ontmoe digen; een scherpen voorzet van Verbeek (dien van Roon had moeten onderscheppen) weet Pijl te benutten (24). Nu is Feijenoord binnen; in den resteeren- den tijd wordt niet meer gescoord- A. D. 0.-R. C. H. (2-0) Het is R.CJL niet gelukt om op het AD.O. terrein haar laatsten competitie-wedstrijd te winnen, zoodat zij thans, nu Sparta korte metten gemaakt heeft met HD.VB., het seizoen eindigt op de derde plaats met 21 punten uit achttien wedstrijden. Een zeer behoorlijk resultaat, waarmee Krom en de zijnen tevreden kunnen zijn. Met dat al, had met een weinig meer ge luk de wedstrijd tegen AD.O. niet verloren behoeven te worden. A.D.O. had reeds spoedig de leiding; voor al vóór rust bood het spel aan beide zijden weinig interessants; doch in de tweede helft, toen R.C.H. het nadeel van den vrij sterken wind had, verkeerde het A.D.O.-doel her haaldelijk in gevaar. Het mag een wonder heeten, dat toen met eenmaal gescoord werd. Een minuut vóór het einde werd Kos voor de tweede maal gepasseerd. Scheidsrechter Casteleyn had een gemak kelijke taak, doordat de verhouding in het veld tusschen de spelers uitstekend was. Hij riep precies twee uur de volgende elftallen in het veld: R.C.H.: Kos, Vrugt. Prevost, De Vos, Ruls, Krom, Hanse, J. Keelde, Roelfsema, Verkerk, Brugman. AJ5.0. Van Soldi, G. Tap, W. Tap, van Osch, Vermeer, Breitner, Rademaker, van Maren, De Groot.. Van Esch, Quax. A.D.O. trant tegen den wind in af: zonder dat een RC.H.'er den bal aaneeraakt heeft zendt W. Tan een schuiver in. die juist langs het R.C.H.-doel snort. Dan plotseling is het doel van A.D.O. in gevaar, als de R.C.H.-aan- val er vandoor gaat en tot tweemaal toe het leder tegen een der backs aangeschoten wordt. Het spel gaat dan gerulmen tijd snel on en neer met A.D.O. iets in de meerderheid Ruis schiet eens laag in. doch het schot wordt gekeerd. Plotseling zit dan de voorhoede van AD.O. voor het doel bil Kos; als Vrugt on voldoende wegtrapt, heeft G. Tap weinig moeite om met een schuin schot te scoren. A.D.O. blijft dan wat in de meerderheid, doch de R.C.H.-achterhoede weet zich nu staande te houden al volgen er vele aan vallen. Opmerkelijk is dat vooral de inter nationale mïdvoor weinig schiet. Verkerk daarentegen probeert het nogal eens. doch hij heeft geen geluk, als hij van dicht bij nog over bet doel mikt. In het R.C.H.-doel verricht Kos enkele zeer goede saves, terwijl het Quax bij een scrimmage voor zijn doel bijzonder mee- lOODt. Als inmiddels de eerste drie kwartier ver streken zijn heeft A.D.O. nog een 10 voor sprong. De tweede helft begint met een snellen aanval on het RC H.-doel, waarbij een cor ner ontstaat,, die de sensatie onlevert, dat daaruit de hal door het ziinet in het doel komt. De scheidsrechter ziet het gelukkig en en nadat eerst het gat gerepareerd is, wordt weer begonnen. Dan komt R.C.H. eerst recht los; een scherpen voorzet van Hanse schiet Verkerk hoog in. Quax redt, waarna direct Kos weer een hard schot van Tap stoot. Het spel is nu zeer aantrekkelijk; vooral R.C.H. soeelt uitstekend. Spoedig moet dan Roelfsema uitvallen; het lijkt wel of er tlia.ns meer gang in den aanval komt. De rèchterwing brengt het leer meermalen goed on, doch ook Brugman en Warren laten zich niet onbetuigd. Verkerk verdeelt het spel heel goed; met zijn snelle doorbraken brenet hii nogal eens de AD.O.-defensie van streek. Krom brengt den bal on tot in de voor hoede. het verdiende tegenpunt laat echter op zich wachten. Inmiddels heeft A.D.O. natuurlijk even eens diverse pogingen aangewend om het doel van Kos te doorboren, docfh deze is on ziin best. Fraai houdt hij eenige gevaarlijke schoten uit ziin doel, doch als tegen het eind Krom wat zacht weesDeelt, belandt den bal bij de A.D.O-voorhoede, die na wat manouvreeren tenslotte van dichtbij Kos ten tweeden male weet te Passeeren. Kort daarna is bet tijd en heeft AD.O. de overwinning behaald. Reserve Eerste Klasse. Ajax 2—E. D. O. 2 (2—1) De E. D. O.-reserves trokken Zpndag met eenige invallers naar Amsterdam om Ajax 2 te bekampen. Het is E. D. O. niet mogen ge lukken, om ook maar één puntje te bemach tigen, wat zij, gelet op de spelverhouding, zeker verdiende. Na een kwartier van een gelijk opgaanden strijd weet Ajax de leiding te nemen, wat zeker niet had gebeurd als de rood-zwarten de beschikking over hun doelverdediger had den gehad (10). Toch wist Karpes spoedig daarop met een mooi schot gelijk te maken (11). Vlak voor rust valt Ajax een penalty ten deel en de stand is 21. In de E. D. O.-gelederen is men vol goeden moed, daar zij nu het voordeel van den wind krijgt. Wat er echter ook in het, werk wordt gesteld, niets baat, de stand blijft 21. DERDE KLASSE D. L. F. C.Schoten (01) Met een gehavend elftal heeft Schoten de reis naar Leiden aanvaard. Toch hebben de geelzwarten kans gezien om L.F.C. een nederlaag toe te brengen. Schoten heeft eerst het nadeel van den wind, maar toch nadert zij steeds het vijandelijk doel. De keeper van L.F.C. houdt echter zijn doel schoon. Ook de Leidenaars zitten niet stil, maar hun voorhoede speelt te onbe suisd. De Schoten-achterhoede werkt keurig. Speciaal Kocleman als midhalf zet steeds zijn voorhoede aan het werk. De Schotenaren spelen heel goed, maar voor rust wordt niet gescoord. Na de rust is Schoten, geholpen door den wind het meest in den aanval, maar de kee per van L. F. C. voorkomt steeds doelpunten. Als hij echter den bal te lang bij zich houdt, ontneemt Cyon hem de kans om weg te wer- efcn. Het leder belandt bij Lohmann. die met een zacht schot zijn club de leiding geeft. (0—11. Schoten speelt rustig verder. Het. spel wordt flink open gehouden, maar er komen tc weinig voorzetten. KennemersAssendelft (41) De laatste thuiswedstrijd bracht aan de Kennemers een verdiende overwinning. Het begin is sensationeel daar de Kennemers di rect den aanval overnemen, van Stralen keu rig voorzet en Steeman fraai langs den ont hutsten A-doelman kopt. (10). Als v. Essen een vrijen schop keurig voor doel zet, vergroot Naberman met een kopbal den voorsprong. (20). Assendelft speelt niet ontmoedigd verder en ook hun aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Als de rechtbuiten nog juist een bal kan bereiken, schiet hij onhoudbaar in. (2—1). Na de rust zijn de Kennemers weer het eerst aanvallend; spoedig weet Groot door 2 fraaie schoten den stand op 41 te bren gen. Tegen het einde komen de Kennemers weer los, doch de fraaiste kansen worden nu onbenut gelaten. Het einde komt dan met 4—1. Go Ahead wint het kampioenschap van Afdeeling III. Go Ahead heeft Zondag in den wedstrijd gen Wageningen voor de zooveelste maal het kampioenschap van Afdeeling III be haald. Over dezen wedstrijd ontleenen we het volgende aan ,De Crt.": Met den sterken wind mede is Wageningen voorloopig in het offensief, doch de thuis club verplaatst gaandeweg het spel en na eenige mislukte aanvallen kopt J. de Kreek uit een hoekschop fraai in (1—0). Even later vergroot Brillemanna handig combinatie spel met Schukking den voorsprong (20). Nog voor de rust weet deze'fde speler Van Druten opnieuw te passeeren (30). De tweede helft is enkele minuten oud, wanneer J. de Kreek met een diagonaal schot den stand brengt op 40. Go Ahead vindt het dan blijkbaar welletjes en de gas ten komen meer in den aanval. Bij de voor hoede is echter ieder verband zoek. zoodat de hechte rood-gele achterhoede niet. de minste moeite heeft, de aanvallen le stui ten. Kort voor het einde weet Schukking de Wagen in esche achterhoede te verschalken en den eindstand op 5—0 te brengen. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. 33 I A: R. C. H. 4—H. F. C. 3 HillegomAurora D. L O.—Haarlem 4 uitgesteld. E D. O. 4—D. L O. 1—4 I B: Haarlem 3—V. V. H. 3—1 Bloemendaal 2Schoten 2 16 V. S. V. 2—E. D. O. 3 uitgesteld, n A: Zandvoort 2E. H. S. 2 uitgesteld. II B: V. S. V. m—II. F. C. VI uitgesteld. II D: Haarlem 5Aurora 2 uitgesteld. R. C. H. 5Spaarnevogels uitgesteld. UI A: T. H. B. 3—E. T. O. 2 0—4 Zandvoort 3D. L O. 4 10—0 III B: Schoten 4D. S. K. uitgesteld. E. T. O.—H. F. C. 7 uitgesteld. Ill C: D. I. O. 3-D. O. A. 3 uitgesteld* III D: Spaarnevogels 2—Damiate 3 uitgesteld. Ill E: R. C. H. 7Swastika 2 gestaakt 30 Zeemeeuwen 4Spaarnevogels 3 91 III F: Zeemeeuwen 5—E. D. O. 7 uitgesteld. JUNIORES Afd. B: Zeemeeuwen aR. C. H. a T. H. B.—E. D. O. c, uitgesteld. 5-9 PROMOTIE COMPETITIE Tweede klasse. D. W. O.Damiate 12 D. O. A.Spaarnevogels 03 Derde klasse. Zeemeeuwen 2Swastika I0 E. T. O.—Stormvogels 4 -5—5 Eerste klasse A: E. D. O. 4—D. I. O. (1—4) Deze zoo belangrijke wedstrijd voor de be zoekers is voor hen in een verdiende over winning geëindigd, waardoor zij de kans op de bovenste plaats behouden hebben. De wedstrijd stond op laag peil. Van combinatie was bij beide pjpegen weinig te bespeuren, het ging er dan ook maar in hoofdzaak om, wie de doelpunten wist te maken en hierin slaagde D. I. O. het meest. In de eerste helft scoorden de rood witten tweemaal, terwijl Jacobs voor E. D. O. den achterstand ver kleinde. Rust 12. Ook in de tweede helft wist D. I. O. twee maal te scoren, de eerste maal door een fout in de E. D. O. verdediging, de tweede maal door een scherp schot van den rechtsbuiten, Einde 1—4. R. C. R 4—H. F. C 3 (3—2) H. F. C. verschijnt met een vrij sterk elf tal, R. C. H. is bijna volledig. De gasten ont wikkelen direct een aantrekkelijk spel, voor al de voorhoede combineert uitstekend, waardoor Hazevoet handenvol werk krijgt. Als op den R C. H.-keeper wordt terugge speeld, grijpt deze mïs en H. F. C. leidt. R. C. H. pakt wat beter aan, maar de voorhoe de verknoeit heel wat kansen. Toch is het Maarse, die met een keurig schot keeper Katte passeert. Even voor rust krijgt de H. F. C. middenvoor in buitenspel positie den bal toegespeeld en scoort met een hard laag. schot. Na rust is R. C. H. Iets meer aanvallend, maar de H. F. C. verdediging is er uitste kend in, Als een vleugelschot van Scheen naaast dreigt te gaan, kopt de, linksback hard langs Katte. De strijd gaat nu verder gelijk op; kort voor het einde zorgt Blankensteyn voor de winnende goaL HillegomAurora (33) Deze wedstrijd, die van het hoogste belang was Hillegom en Aurora, zijn immers ten zeerste betrokken in den strijd om de boven ste en de onderste plaats is na. eerlijken, enthousiasten en op hoog peil staanden strijd in een gelijk spel geëindigd. Aurora met liet degradatiespook voor oogen, wierp zich met zóóveel enthousiasme in den strijd, dat de wat louw spelende Hillegommers totaal over meesterd werden. Na een kwartiertje nam Aurora door een kopbal van den linksbuiten de leiding, terwijl even later Fortgens den stand op 02 bracht. Uitstekend van kwali teit bleef het aanvalsspel van Aurora, waar bij zich vooral Hoogendoorn, de candidaat voor het H.V.B -elftal, onderscheidde. Nog vóór rust een mooi schot van den links buiten van Aurora vlak onder de lat (03). Met dezen schijnbaar veiligen voorsprong van Aurora kwam de rust. Spoedig na de hervatting bleek dat Aurora wat veel van haar krachten had gevergd; misschien ook had Hillegom haar beste krachten voor het laatst bewaard, en daar bovendien laatsgenoemde nu den wind mee kreeg, kwam zij langzaam maar zeker in de meerderheid. Een half uur was reeds voorbij en nog steeds was het 03. Toen had een schot van den Hillegomschen spil succes. Dit moedigde Hillegom zóó aan, dat in korten tijd door middel van de beide binnenspelers de stand gelijk was. Bijna was Hillegom nog de overwinning ten deel gevallen, maar dit wist Aurora nog te voorkomen. Eerste klasse B Bloemendaal 2Schoten 2 (16) De thuisclub verschijnt met eenige inval lers. De Schotenaa-en hebben eerst het na deel van den wind, doch niettemin nemen zij het spel in handen. Met de rust leiden de gasten met 20. In de tweede helft is het overwicht van Schoten nog' greoter. 't Wordt 30 en 40, waarna de witten hun eerste en eenige te genpunt scoren 41. De geelzwarten slagen er hierna in het halve dozijn vol te maken en winnen dus verdiend met sprekende cijfers. Voetbal in Engeland. Zaterdag heeft Bolton Wanderers in den eindstrijd om den Engelschen voetba'bsker Portsmouth geslagen met 20, waardoor de club uit Bolton voor de zesde maal in haar geschiedenis bekerhoudster werd. Beide doel punten werden eerst in het laatst van de tweede helft gemaakt na een zeer spannen- den. gelijk opgaanden strijd. Sheffield Wednesday heeft thans defini tief beslag gelegd op net kampioenschap dei- eerste divisie en Bury zal Cardiff City'naai de tweede klasse vergezellcr cn

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6