MIMI NEDERLAND BaGIë (0-3) «TEN® KORFBAL UW k j y Een schotlooze Nederlandsche voorhoede. (Van onzen medewerker.) Zaterdagmorgen zag het er slecht nit voor dezen hockey-wedstrijd; het regende dat het goot. Des middags, evenwel klaarde het weer op en hoewel het lang geen ideaal hockeyweer was en het ook een zwaar mod derig terrein was. hebben we een enthou siasten weds'rijd aanschouwd. De Belgische dames hebben een fortuin lijke overwinning behaald. Tc tien over half drie komen het Belgische en Hollandsche elftal op het veld. Zij stellen zich als volgt op onder leiding van Der- scheidt (België) en Broese van Groenou (Holland) Nederland: L. Molhuysen, 6. de Josselln de Jong, M. Rollin-Couquerque C. Oostenrijk, A. Eilers, M.Hees L. Polano, M. Canters, T. Leeuwenberg. A. Cassa, N. Hofland België: 'M. Kuhnen, Ittner, Ghay, Guyot, Dequeche, Baudoux, K. Kuhnen, Verhulssen, J. Addams, Caesens, E. Addams. Na de bully onderneemt België eenige aanvallen op het Kollandsche doel en sticht in de Oranje achterhoede al dadelijk groote verwarring door het open combinatie-spel. Mell. Ittner mist een mooie kans om te scoren als de heele Hollandsche achter hoede hopeloos mist. De Hollandsche voorhoede heeft voorloopig weinig in te brengen; de bal is geregeld op de Hollandsche helft. Mej. Hees veroorzaakt een strafcorner op het Hollandsche doel; deze wordt keurig aangegeven, gestopt en onhoudbaar langs mej. Molhuysen in het doel geschoten (0—1). Er is dan slechts vijf minuten gespeeld. Holland valt, niet ontmoedigd, aan, doch de voorhoede van ons team speelt zóó laks en lauw, dat het niet te verwonderen is dat de Belgische achterhoede (waarin mej. Caesens op viel door goede opstelling en wegwerken) meester van het terrein blijft. Mej. Canters krijgt een mooie kans om gelijk te maken, maar ze mist hopeloos. Mej Polano leidt bijna eiken Hollandschen aanval, doch het binnentrio weet geen dezer zeer goede voorzetten te benutten. De Hollandsche achterhoede komt er nu beter in, vooral de beide backs S. de Josselin de Jong en M. Rollin Couquerque laten goed spel zien. Eens denken we België weer te zien doel punten, doch Mej. Oostenrijk weet op het laatste ninnertje te redden. Dan is het weer de beurt aan de Oranje voorhoede; een strafcorner levert geen re sultaat op, daar men te lang talmt met schieten. Een snelle doorbraak der Belgische dames wordt corner gewerkt; deze wordt keurig onderbroken door mej. S. Josselin de Jong. België valt wederom aan; als mej. Mol huysen een hard schot niet voldoende weg werkt maakt mej. Ghay er onhoudbaar 0—2 van. De strijd gaat nu gelijk op: de Hollandsche voorhoede combineert beter. Mej. Cassa breekt goed door, doch het schot uit een zeer moeilijke positie gaat naast. Holland krijgt oen paar mooie kansen om te scoren, doch telkens wordt er te zacht ge schoten; de Belgische verdediging heeft tijd om zich te herstellen. Rust komt met een 02 achterstand voor Holland. Na rust krijgen we een heel ander spel van de Hollandsche dames te zien. Er wordt nu goed gecombineerd; de Oranje voorhoede zit geregeld voor het Bel gische doel; toch heeft België weer succes als uit een snelle doorbraak mej. Ghaye voor de derde maal doelpunt (03). Van dit oogenblik af heeft België niets meer in te brengen; Holland onderneemt nu. goed gesteund door haar halflinie. aan val op aanval, maar de Belgische backs zijn biina niet te passeeren. Mej. Leeuwenberg krijgt drie keer achter elkaar een mooie kans, alleen voor de Bel gische keepster staande, doch telkens faalt haar anders zoo „doodelijk" schot. Holland kriigt eenige corners te nemen. Mej. M. Rollin Couquerque komt naar vo ren, doch ook haar harde schoten gaan net naast of worden gestopt. De tijd verstrijkt al meer en meer; Holland is sterk in de meerderheid; de voorhoede speelsters lijken in dezen wedstrijd wel echte pechvogels; alles mislukt haar. Als het einde aangekondigd wordt, heeft België de overwinning behaald. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. De Uitslagen. Kampioenschap van Ned. AmsterdamDeventer 30 Kampioenschap 2e kl. W. Haagsch Lyc. II—Hilversum II 1—0 le klasse West M. H. C.Bloemendaal 12 2e klasse (West) M. H. C. n—H. O. C. III 5—1 Victoria II—Togo II 5—0 D. St. H. C.—H. O. C. 3 1—0 Reglementair „Amsterdam" kampioen van Nederland. „Amsterdam", dat Zondag met 30 van „Deventer" won, verwierf daarmee het kampioenschap van Nederland. Eerste klasse. M. H. C.Bloemendaal (12) De voorspelling, dat Bloemendaal de twee de Haarlemsche derby en meteen den „Haar lem-beker" zou winnen, is uitgekomen. De Bloemendalers hebben de overwinning ten volle verdiend. Te half drie stellen de elftallen zich op onder leiding van de heeren v. 't Lam en Kalff. M. O. C.: Dinger, Fraser, Deenik, Visser, Jhr. v. Citters, D. Brand, Wentholt, Thate, Modlich, v. Kempen, Pot. Bloemendaal: Timmermans, Houtkooper Drijver, v. Een denburg. Gunning, v. Steen wijk, Mr. Geyl, Müller v. Czernicky, H. André de la Porte. Schade v. Westrum, Visker. De eerste aanval is voor M. H. C„ doch André de la Porte geeft niet thuis; hij zet met forschen slag zijn voorhoede aan het werk; Bloemendaal weet een strafcorner te forceeren. Deze wordt goed genomen, maar te zacht schieten geeft aan de roode achter hoede gelegenheid om den bal weg te wer ken. M. H. C. krijgt nu een strafcorner te ne men. maar deze levert geen resultaat op. M.H.C. wordt iets sterker, doch daar de Bloemendaal-achterhoede weer als van ouds speelt en dus bijna onpasseerbaar Is, blijven goals uit. De oranje-voorhoede begaat de fout om bijna alles over links te spelen; de rechter vleugel, die toch eigenlijk het beste deel van deze linie is, staat werkeloos toe te kijken. M.H.C. onderneemt weer een snelle door braak; Modlich krijgt den bal goed aange geven van Thate en schiet in; keeper Visker trapt finaal over den bal heen. (10). Na de bully neemt Van Eendenburg den bal mede en geeft hem over aan Gunning; deze zet goed over en Drijver schiet hard via den keeper in het doel. (11). Spoedig hierna kondigt de scheidsrechter rust aan. Na de thee komt Bloemendaal dadelijk ge weldig opzetten; de thuisclub heeft weinig in te brengen; als Gunning weer een van zijn snelle rennen onderneemt en besluit met een schuinen voorzet, weet Houtkooper dezen te benutlen door met een keurig schot Dinger te passen. (12). M.H.C. komt nu fel opzetten, maar Bloe mendaal is niet te vermurwen; ook de Oranje-halflinie doet in deze periode zeer goed werk. De roode-voorhoede zit telkens voor het doel der gasten, maar het mag niet baten. Als het einde wordt gefloten, heeft Bloemen daal verdiend gewonnen. Na afloop overhandigde Wentholt met een hartelijke'toespraak den Haarlem-beker aan Mr. GeyL Deze dankte met een kort woord. Tweede klasse. M. H. C. 2—H. O. C. 3 (S—1) M.H.C. n heeft haar seizoen met een ste vige overwinning op de H.O.C.-reserves ge ëindigd. Al dadelijk is de thuisclub sterk In 't offensief; een goeden voorzet van rechts doet Mulder in !t net verdwijnen. (10). M.H.C. blijft een goed sluitend combi natiespel te zien geven; hoewel Kalff c.s. heel goed verdedigen, vergroot Wentholt den voorsprong. (20). H.O.C. komt nu meer en meer los; de par tijen gaan geruimen tijd gelijk op. De gasten komen zelf in de meerderheid; hun midvoor weet met een hard schot den achterstand te verkleinen. (21). Even vóór rust weet v. d. Berg uit een snelle doorbraak er 31 van te maken. Na rust pakt M.H.C. kalm aan, zelfs zóó kalm, dat H.O.C. de Musschen insluit, doch het schot ontbreekt. Twee snelle uitvallen van de M.H.C.-voor- lioede leveren evenzooveel goals op door toe doen van Wentholt en Mulder. (51). Met H.O.C. sterk in de meerderheid komt het einde. POSTDUIVEN. „De Bonte Duif" te Haarlem. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Gorinchem. afstand 65 K-M„ waaraan door de leden werd deelge nomen met 274 duiven, in vrijheid gesteld om 8 uur. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. Oldenmark, le 17e 18e 19e 22e 42e; Sandiford en Staphorst 2e 5e 20 e 21e 50e; W. der Kinderen 3e 4e 7e I2e 12e 14e 30e 33e 34e 37e 38e; W. Nelissen 6e 53e; Jan. J. Las- schuit 8e; J. v. Kordelaar 9e; 29e 46e; G. ten Bosch 10e; 26e 21e 52e;H. Kinjet lie; D. Sm': 15e 16e ?2e 39e; P- J. Leurs 23e 24e; P. E akel 25e 27e ?3e 35e 36e 41e 4Se 49e: J. Hartel 40e; F. W. Kuyken 43e; F. v. Hon- schoten 44e; P. Bannink 45e 54e; J. J. v. Staveren 47e; J. A. de Jong 51e; J. H. Somers 55c. Eerste dtiif te 8 ui#- 54 min., met een snel heid van 1188 meters per minuut, laatste prijswinner te 9 uur 15 min. Eereprijs tien eieren bij de eerste prijs, eereprijs voor 3 aangewezen winnaar J. V. Kordelaar. ATHLETIEK Nurmi verbetert weer een record. Uit Philadelphia wordt aan „De Ort." ge meld Bij de Zaterdag alhier gehouden atletiek wedstrijden heeft Nurmi het Amerikaansche record hardloopen over twee mijl verbeterd met een tijd van 9 min. 15 2/5 sec. KEGELEN. Haarlemsche Kegelbond. Bovengenoemde Bond houdt zijn algemee- ne jaarvergadering op Vrijdagavond 3 Mei in het gebouw aan de Tempeliersstraat. Op de agenda staan o.a. de volgende pun ten: Jaarverslag van den secretaris, rekening en verantwoording van den penningmeester; verkiezing van een voorzitter en 2en secre taris wegens periodieke aftreding van de heeren B. Groenewegen en F. H. Proper (her kiesbaar). Verkiezing van een lsten penningmeester (wegens bedanken van den heer E. Das Jr.) Benoeming feest-commissie. Overzicht. Met gelijke cijfers als de vorige week wist Haarlem I thans haar uitwedstrijd tegen Smash I te winnen. Slechts de eerste mixed ging verloren na een drie-sets partij. Deze partij werd wel met zeer afwisselend succes gestreden. Na een moeilijk begin dacht men in de tweede set de tegenstanders toch over mand te hebben. Dezen kwamen echter in de beslissende derde set met alle hevigheid op zetten, zoodat de Haarlemmers tenslotte toch nog de vlag moesten strijken. Mevr. Menzo had zoowel in haar single als in haar mixed partij met dr. Ladenius fraai succes te boeken. Haarlem I schijnt dit seizoen met haar jongere spelers flink vooruit te zijn ge gaan. In de t7weede klasse heeft T.C.H. het in derdaad af moeten leggen tegen Festina, al is het dan met het kleinst mogelijke ver schil. De scores duiden er maar al te zeer op, hoe in eenige partijen de krachten over beide ploegen verdeeld waren. Mej. Redeker blijkt ook dit jaar eigenlijk weer te sterk voor de tweede klasse; met 6—0. 6—3 gaf zij mej. Hoog geen kans. Met onzen anderen tweedeklasser T. E. D schijnt het minder te vlotten. Of T. E. D. in een te sterke afdeeling terecht is geko men, dan wel of de jongere spelers zich eerst nog moeten acclimatiseeren in de „hoogere' omgeving, het iis nog niet met juistheid te zeggen. Wel zijn er teekenèn welke wijzen in de richting van de eerste veronderstelling. In den wedstrijd tegen Topping kon Rama ker alleen voor het eenige winstpunt zorgen. Zijn voldoudend spel heeft tenslotte over wonnen. Zijn uitslag in de heerendubbel met v. d. Weylen (13—11, 2—6, 2—6) is het record voor dezen Zondag. Voor de geheele reeks van derde klasse uitslagen moeten we volstaan met vermel ding der gedetailleerde resultaten. SMASH I—HAARLEM I (1—7). Heerenenkel: Jhr. v. Riemsdijk slaat mr. Bierenbroodspot 36, 67, 63. Kern slaat Saarberg 60, 46, 64. Damesenkel: mevr. de Graaf slaat mevr. Henke 61, 46, 63, mevr. Menso slaat mej. Heyermans 62, 60. Gemengddubbel: mevr. en de heer Kern verliezen van mevr. en de heer Bierenbrods- pot 68, 61, 36, mevr. Menso en dr. Ladenius slaat mej. Heyermans en Saarberg 6—1, 6—2. Heerendubbel; Dr. Ladenius en Jhr. van Riemsdijk slaan mr. Bierenbroodspot en Saarberg 62, 61. Damesdubbel: mevr. de Graaf en mevr. Kern slaan mevr. Bierenbroodspot en mevr. Henke 61, 63. FESTINA n—T. C. H. I (4—3). Heerenenkel:; Rompu slaat Reuvekamp Gille 64, 75, Slaghek slaat Blom 60, 6—4. Damesenkel: mej. Hoog verliest van mej. Redeker 06, 36. Gemengd dubbel: mej. Hoog en Rompu slaan mej. Redeker en Blom 46, 75, 6—3, mej. Reebok en Slaghek verliezen van mej. Vlieger en Reuvekamp Gille 64, 36, 68. Heerendubbel: Slaghek en v. Rompu slaan Blom en Nienhuys 64. 1012, 75. Damesdubbel: mej. Hoog en mej. Reebok verliezen van mej. Redeker en mej. Vlieger 2—6, 6—2, 6-3. T. E. D. I—TOPPING (1—6). Heerenenkel: Ramaker slaat Konersman 68. 64, 60, v. d. Weiden verliest van Clauwers 16, 46. Damesdubbel: mej. Verster verliest van mej. Bahlmann 26, 46. Gemengddubbel: mej. Verster en Ramaker verliezen van mej. Bahlmann en Konersman 2—6, 36, mej. Senft en v. d. Weiden ver liezen van Konersman en Clauwens 16, 26. Heerendubbel: v. d. Welden en Ramaker verliezen van Clauwens en Konersman 1311 2—6, 2—6. Damesdubbel: mej. Verster en mej. Senft verliezen van mej. Konersman en mej. Bahl mann 36, 16. T. C. H. n—ZAAND. L. T. C. (4—3). Heerenenkel: Tuyn slaat de Jong 62, 62, Stenfert Kroese slaat de Jongh 46, 6—2, 6—0. Dame'senkel: mej. Over de Linden ver liest van mej. van Dijk 16, 26. Gemengddubbel: mej. Over de Linden en Stenfert Kroese verliesen van mej. v. Dijk en de Jong 75, 46, 16. Mej. v. d. Stadt en Nieuwenhuijsen slaan mej. v. d. Stadt en de Jong 60, 119. Heerendubbel: Tuyn en NIeuwenhuijzen slaan de Jong en de Jong 63, 63. Damesdubbel: mej. Over de Linden en mej. v. d. Stadt verliezen van mej. v. Dijk en mej. v. d. Stadt 62, 26, 68. ADVANTAGE I—T. E. D. n (5—2). Heeren-enkel: Dr. Eysvogel slaat Aanstoot 63, 97. Jongeneel slaat v. d. Klashorst 6—1,1—6, 6—1. Dames-enkel: mevr. Eysvogel verliest van mej. v. Laer 63, 26. 2—6. Gemengd dubbel: mevr. en de heer Eys vogel slaan mej. van Laer en v. d. Klashorst 4e, 61, 62, mevr. Veldhuyzen en Huys- tee slaan mevr. v. Hezel en Tijsseling 3—6, 6—4, 8—6. Heeren-dubbel: Jongeneel en v. Huystee verliezen van Tijsseling en Aanstoot 46, 4—6. Dames-dubbel: mevr. Huystee en mevr. Veldhuyzen slaan mevr. v. Hezel en mej. v. Laer 61, 75. READY—TERRY (3—4). Heeren-enkel: Gehrels verliest van de Rui ter 26, 46, Elders verliest van Melse 36, 8—10. Dames-enkel: mej. Breeman slaat mevr. de Ruiter 63, 63. Gemengd dubbel: mej. Breeman en Geh rels verliezen van mevr. en den heer de Rui ter 46, 46, mevr. v. Zuylen en Eibers slaan mevr. Melsen en Levy 63, 62. Heerendubbel: Gehrels en Elders verlie zen van de Ruiter en Melse 911, 79. Dames-dubbel: mej. Breeman en mej. van Zuylen slaan mevr. de Ruiter en mevr. Melse 6—2, 6—1. GOOD LUCK II—WESTRUST (1—6). Heeren-enkel: Oosterhuis verliest van Bor- gerding 64, 46, 26. v. d. Kruyff verliest van W. Denijs 26, 57. Dames=enkel: mej. Randag slaat mej. Grimberg 46, 63, 61. Gemengd dubbel: mej. Randag en Ooster- buis verliezen van mej. Reyenga en C. Denys 86, 06, 16. mej. v. d. Schot en Wage naar verliezen van mej. Grimberg en Cassee 3—6, 3—6. Heeren-dubbel; v. d. Kruyff en Wagenaar verliezen van gebr. Denijs 46, 57. Dames-dubbel: mej. Randag en mej. v. d. Schot verliezen van mej. Grimberg en mej. Reyenga 46, 57. DUINLUSTAMSTELHOEK (4—3). Heeren-enkel: Verhagen verliest van Kalkhoven 46, 57, Krijgsman slaat Bergraat 62. 75. Dames-enkel: mevr. Spronk slaat mej. Termoshuizen 64, 16, 6—2. Gemengd-dubbel: mevr. en de heer Ver- wey verliezen van mej. van Doorn en Kalk hoven 36, 75, 68. mevr. Spronk en Ver hagen slaan mej. Termoshuizen en Bergraat 7—5, 6—3. Heeren-dubbel: Krijgsman en Verwey slaan Kalkhoven en Bergraat 75, 64. Dames-dubbel: mevr. Spronk en mej. v. Nop verliezen van mej. v. Doorn en mej. Ter moshuizen 36, 75, 68. ANIMO—T. C. S. B. m (4—3). Heerenenkelspel: Douma slaat Moes 62, 86. v. Vliet slaat Roeske 60, 64. Damesenkelspel: mej. de Jong slaat mevr. v. de. Hoeven 61, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. v. d. Hoeven en Douma slaan mej. de Jong en Moes 36, 46. Mevr. Douma en Dusselman slaan mej. Muller en Roeske 57, 62, 64. Heerendubbel: Busselman en v. Vliet slaan Roeske en Moes 64, 57, 64. Damesdubbel: Mevr. v. d. Hoeven en mevr. Douma verliezen van mej. de Jong en mej. Muller 6—1, 5—7, 2—6. DEUCE n—T. C. S. B. I (2—3). v. Stoel verliest van Jaspers 16, 62, 36. Ter Laag slaat Heidenrijk 62, 64. Mej. v. Beaumont en mevr. Kamerbeek slaan mevr. Lesage en mevr. de Haan 26, 6—1, 6-2. Mej. v. Beaumont slaat mevr. Lesage 75, 8—6. Ter Laag en mej. v. Beaumont slaan Jas pers en mevr. Lesage 64, 36, 64. Stoel en mevr. Kamerbeek verliezen van Heidenrijk en mevr. de Haan 36, 36, Stoel en ter Laag slaan Jaspers en Heidenrijk 11—9, 6-4. 2e Klasse. ANIMO—VELSERBEEK I (5—2). Heerenenkelspel: H. J. T. K. v. den Arend slaat A. v. der Bliek Jr. 64, 62. H. M. van Bemmelen slaat J. Deegenaar 63, 6—4. Damesenkelspel Mevr. M. J. Bax slaat Mevr. C. Kuhn 62, 04. Gemengd dubbelspel: Mevr. H. J. F. K v. den Arend e de heer H. J. F. K- v. den Arend verliezen van Mej. E Reuses en J. Deegenaar 46, 86, 46. Mevr. M. J. Bax en de Heer P. B. S. v. Straelen slaan Mevr. C. Kuhn en A. v. der Bliek Jr., 6—4, 6—2. Heerendubbelspel: H. J. F. K. van den Arend en H. M. van Bemmelen sl. A. v. der Bliek Jr. en J. Deegenaar 6—2, 7—5. Damesdubbelspel: Mevr. H. J. F. K. v. den Arend en Mevr. H. Baden verliezen van Mevr. C. Kuhn en Mej. E. Reuses 5—7, 6—2, 3—6. Derde klasse. VELSERBEEK II—S- M. N. II (7—0). Heerenenkelspel: Th. W. Deinum slaat W, Rijke 6—2, 6—4. Sj. Zwager slaat J. B. Kn.eyfc 7—5, 5—7, 4, Damesenkelspel: Mej. W. Donker slaat Mej. S. v. Rooyen 61, 62. Gemengd dubbelspel: Mej. M. Donker en Th. w. Deinum slaan Mej. S. van Rooyen en W. Rijke 62, 6—2 Mej. R. Dekker en I. Zwager slaan Mej. A. Rausch en J. Odekerk 6—3, 6—4. Heerendubbelspel: Th. W. Deinum en I zwager slaan J. B. Knuyt en J. Odekerk 6—4 9—7. Damesdubbelspel: Mej. M. Donker en Mej. R. Dekker slaan Mej. S. Rooyen en Mej. A Rausch 6—0, 63. Overzicht De belde wedstrijden, die de Haarlemmers thans speelden, leverden niets op! Haarlem I wist ditmaal de overwinning op Wester kwartier II niet te behalen. Met een 10 overwinning wisten de Amsterdammers zich van de onderste plaats af te houden. Baay huldigde namens het eerste twaalftal Mej. J. Beilschmidt, die haar laatsten com petitie-wedstrijd speelde. Haar werden bloe men overhandigd. Welverdiend! Advendo I verloor van Allen Weerbaar. Krelage maakte 1—0, voor rust maakte A. W. ¥eLwInd te°en wjst Advendo in de tweede helft goed vol te houden; zij viel ge regeld aan. Een ongelukje in de verdediging El wü!tCeS aan A" W" dat tenslot,te met AdvendoAllen Weerbaar (12) Het Is Advendo niet mogen gelukken van het nog ongeslagen A. W. te winnen. Ad vendo was vooral na de rust in het veld veel sterker dan A. W. Het pleit echter voor de schotvaardigheid der Amsterdammers dat zij van twee kleine kansen wisten te profitee- ren. Natuurlijk was er geen scheidsrechter verschenen. Dit zijn wij nu zoo langzamer hand wel gewend. Daar beide partijen prijs stelden op het doorgaan van dezen wedstrijd wordt besloten om te beginnen onder leiding van den heer Meier (Advendo); terwijl na de rust een lid van A. W. de leiding zou over nemen. Het begin is voor Advendo al zeer bemoe digend, daar Krelage binnen vijf minuten met een goed schot weet te scoren (10) A. W. komt dan gevaarlijk opzetten, doch 'de Advendo-verdediging is in bijzonder goeden vorm. Er wordt door beide partijen zeer snel gespeeld, doch de respectievelijke verdedigin gen behouden voorloooig de overhand. Toch komt succes voor A. W. zeer onverwacht, als een der heeren een kans weet te benutten. (1—1). Vijf minuten later is het ruste-. Na de rust krijgt Advendo den sterken wind tegen. Door zeer goed m''denvik-snel van Srnink en Dik, uitstekend bijgestaan door hun dames, is de bal het meest in de Advendo-aanval. Onverwacht weet A. W. de leiding te ne men. als een vanh un dames met een mooi schot scoort (12). Advendo blijft veel sterker, doch In den aanval wil het niet lukken. Als de scheids- men. als een van hun dames met een mooi A. W. gewonnen. Advendo 2G. S. D. 1 (11) De jonge Aövendo'ers hebben de kampioe ne van den H. K. B. Zondag eens flink de les gelezen. Ondanks alle voorspellingen hebben zij van hun energie en enthousiasme in de zen wedstrijd blijk gegeven. In den beginne leek het, dat de G. S. D.'ers hier niet gemak kelijk een overwinning zouden behalen. Voor de rust was Advendo in de meerderheid; de wind deed echter veel afbreuk aan het speL Rust ging in met een puntloozen stand. Na rust daalde het spelpeil, daar beide par tijen vermoeid waren. Advendo nam met een fraai schot van P. Looijen de leiding. Kort daarna maakte een der G. S. D.-dames met een gedekt schot den gelijkmaker (11). De vakverwisseling kwam Advendo ten goe de; de bal bleef voortdurend in den aanval. Als scheidsrechter Raay het einde blaast heeft G. S. D. een kostbaar puntje tegen de jonge Advendo-reserves verloren. Haarl. Koribalbond De Uitslagen. D. S. V. 1Ulysses 2 100 (gestaakt) Voorwaarts 2—Haarlem 4 2—1 D. S. V. 1Ulysses 2 (100) Deze wedstrijd, waarin uitsluitend door D. S. V. gedoeld werd, bracht in de eerste helft 10 doelpunten. Hierna werd de strijd door Ulysses opgege ven. Scheidsrechter Brakel leidde goed. Wedstrijden op het T. H. B.-terrein* Zondag 5 Mei a.s. speelt groep A., waarin bij loting zijn ingedeeld de twaalftallen Haarlem 3, Ulysses 1 en T.HB., een halve competitie voor den Stads-Eaitie-beker. Het programma luidt als volgt: 121 uur. T.HB.Haarlem 3. 11.152.15 uur: Haarlem 3Ulysses 1. 2.30—3.30 uur: T.H.B.—Ulysses 1. Deze wedstrijden worden gespeeld op het T.H.B.-terrein aan den Meerweg te Heem stede. ZEILEN. Haarlemsche Zeilvereeniging. Een dezer dagen hïeld de Haarlemsche Zeilvereeniging haar eerste ledenvergadering onder leiding van haar nieuwen voorzitter, die met nog drie andere bestuursleden in de jaarvergadering gekozen waren, ïn ver band met aftreding van het vorige bestuur, behalve de heer W. v. Baaren. Thans bestaat het bestuur uit vijf leden, n.l. C. v. d. Win den, voorzitter; W. v. Baaren, secretaris; P. Walter, penningmeester, W. Bremer en H. Schmitz Jr., commissarissen. In deze vergadering kwam een besprekfng van het voorloopige zomerprogramma ter sprake, zooals het bestuur zich dat gedacht had. 't Bevat enkele onderlinge wedstrij den, een invitatie-wedstrijd, een wedstrijd aan de Zaan, den openingstocht op 12 Mei, en enkele tochten, benevens zeilmiddagen voor d-onateurs en Ned. Reisvereem'ging. Op 21 Juli zal met een watersportfeest het zevenjarig bestaan gevierd worden, 0.a. zal gelegenheid gegeven worden aan de kano-vaarders om hun prestaties te toonen. Begonnen wordt 9 Mei (zoo mogelijk), een tocht naar de Varsity. De startcommissie zal bestaan nit de heeren Honig, Teunenbroek, v. Rom en plaatsvervangend lïd Brandenburg. Het bestuursvoorstel tot verhooging der contributie werd gelijk behandeld met de begrooting. Na uitvoerige discussies werden het voorstel en de begrooting met een enkele wijziging aangenomen. Ook werd verplich tend gesteld een bijdrage voor het Haven fonds. Hierbij deed de voorzitter verschil lende mededeelingen omtrent den stand van zaken. Na beantwoording van enkele belangrijke vragen uit de vergadering werd de geani meerde bijeenkomst gesloten met den wensch van den voorzitter, dat dit seizoen voor de H. Z. V. goed zou zijn! HAR MI EN. De tweede seriewedstrijd der Haarl, Jachtclub. Onder heel wat gunstiger weersomstandig heden, dan een week geleden, werden Za terdagmiddag de seriewedstrijden om den „Van Thielbeker" voortgezet. Hoewel het nog koud was, bleek het overigens ideaal zeii- weer. Het viel alleen te betreuren, dat de wind uit denzelfden hoek woei aLs een week geleden, waardoor ook nu de geheele baan bezeild was, behalve het laatste rak naar de finish. Om klokslag 3 uur weerklonk het start schot en startten de zes deelnemers keurig op een rijtje, bijna alle op het startschot. Venema., hoewel het laagst liggend gestart, wist onder zijn tegenstandei's door te loo- pen; hij nam dadelijk de eerste plaats in. Daarna liep hij geregeld uit, om tenslotte met grooten voorsprong te winnen. Heel wat scherper was de strijd tusschen de overige deelnemers, voornamelijk op het laatste rak, want op het bezeilde gedeelte der baan leek het meer adimiraalzeilen, dan wed strijdzeilen. Maar bij de laatste boei ont brandde de stirijd hevig. Van der Stadt, die tot nu toe voortdurend de tweede plaats had ingenomen, werd opgejaagd door Fclt- karnp; hij wilde de boei te scherp nemen, waardoor hij haar raakte en verder uitge schakeld was. Mej. D. Alberts trachtte Feit- kamp aan loef te passeeren, wat haar oij de finish gelukte. Hiermee zou zij tweede zijn geworden, wanneer niet Mej. T. de Visser, ais laatste de boei rondend, door een gncd gekozen slag onder den hoogen wal, haar vlak voor de finish passeerde. De volgorde van aankomst was ten slotte: 1. Vischarend, R. Venema. 0.57.51 (1). 2. Elf, T. de Visser, 1.1.13 (2) 3. Annv, D. Alberts. 1.1.20 (3) 4. Lapwing, G. Felt kamp, 1.1.28 (4). 5. Dwarrelaar, A. C. Stoel, 1.1.46 (5). v. d. Stadt. Boei geraakt (5 punten). R. v. Breemen niet gestart (6 punt en K. Pcortman niet gestart (6 punten. G. A. BROEKVAN KL. HOUTWEG 5 BBS TELEFOON 12225 p.", pH| ■run Bffi!" UW KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8