SPORT EN SPEL HAARL. VOETBALBOND DAMRÜBR1EK. DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 30 APRIL 1929 VOETBAL ANTWERPEN—ROTTERDAM. Het Rotterdamsch elftal, dat a.s. Zaterdag te Antwerpen tegen het Antwerpsche elftal speelt, is als volgt samengesteld: Dekker. (Feijenoord.) de Bruin Dijke (H.D.V.S.) (Feijenoord) den Hoed Bul Sr. Scheffers. (HJD.V.S.) (Fijenoord) (HX».VB.) Sinke Koonings Pijl Barendregt, Nolet (Feijen.), (Feijen.) (Feijen.) (Feijen), (HJD.VB.) Hierbij zij opgemerkt, dat de spelers van Sparta en Excelsior niet beschikbaar waren in verband met het feit, dat Sparta Zondag haar eersten kampioenswedstrijd tegen Velo- citas moet spelen en Excelsior voor de pro motie- en degradatiecompetitie 1ste en 2de klas tegen Fortuna moet uitkomen. Het elftal bestaat dus uitsluitend uit spe lers van Feijenoord en H.D.V.S., aldus de N. R. Ct. D. O. A.—SPAARNEVOGELS (1—3). (Promotiewedstrijd) Als de heer H. Luyken beginnen blaast, blijkt dat beiden elftallen volledig zijn. Spaarnevogels nam na circa 5 minuten door haar linksbinnen N. Tangerman, de leiding (01). D. O. A., niet ontmoedigd brengt dadelijk een bezoek bij het Spaamevogelsdoel, maar vindt daar de achterhoede op haar post. Als D.O.A. een corner veroorzaakt, weet de linksbuiten J. Boeree goed voor te zetten; via den keeper vliegt de bal in het doel (0—2). Drie minuten vóór rust ziet D.O.A. haar harde werken beloond; haar midvoor ver kleint den achterstand (12). Direct na de rust krijgen we hetzelfde spel te aanschouwen. D. O. A. die nu met wind imee speelt, zit direct voor het Spaame vogelsdoel. De voorhoede van laatstgenoem de club is zeer gevaarlijk met haar snelle uitvallen; eens denken wij den linksbuiten de score te zien verhoogen, maar de bal komt buiten bereik van den keeper tegen de bovenlat. Het loopt al aardig naar het einde, als de linksbuiten den bal bemachtigt, zet hij goed voor; J. Tenzen kopt mooi in (13). Nu is D. O. A. een geslagen elftal; nog doet zij heftige pogingen om den achterstand •te verkleinen, maar de achterhoede van Spaarnevogels houdt stand. Als de heer Luyken, die den wedstrijd correct leidde einde aankondigt, heeft Spaarnevogels verdiend gewonnen. Zoo is deze vereeniging met haar 6-jarig bestaan 1ste klasse H.VJ3. geworden, I-Iet elftal dat het eerste-klasseschap heeft behaald, is als volgt: Doel: Jac. Engelman. Achter: J. Karreman, H. Poen. Midden: W. Korevaar, A. Tangerman, A. Teunissen. Vóór: H. Bruijn, J. Tenzen, A. Koet, N. Tangerman, J. Boeree. KORFBAL Haarl. Korfbalbond Het Mei-programma. Bekerwedstrijden: 5 Mei 1929: (T. H. B.-fenrein) Groep A: T. H. B.Haarlem 3, 121 uur. Haarlem 3Ulysses 1, 1.152.15 urn*. T. H. B.—Ulysses 1, 2.30—3.30 uur. Op het laatste moment deelde Voorwaarts nog mede, dat zij niet kon deelnemen aan deze wedstrijden, zoodat haar eerste twaalftal is afgevallen. Wij hebben nu dus drie groepen van drie twaalftallen ieder. 12 Mei 1929: (G. S. D.-terrein): Groep B: G. S. D.S. V. 2, 12—1 uur. S. V—D. S. V. 1, 1.152.15 uur. D. S. V. 1—G. S. D. 1, 2.30—3.30 uur'. Gewone competitie: le klasse: 5 Mei: Advendo 2—S. V. 2, 10 uur. 12 Mei: D. V. V. 1—Advendo 2. Maandag 20 Mei: Geen wedstrijden in verband mét proef'wedstrijd H. K. B.-12-tal. 26 Mei: Geen wedstrijden in verband met wedstrijd H. K. B.—N. H. K. B. De nederlaag der Belgen tegen Ierland. De en sport. Het uitzenden van den bekereindstrijd Football Association. Wat de Voetbalbond door De Belgen, die na een periode van inzin king, in den laatsten tijd weer met een sterk vertegenwoordigend elftal in het veld ko men, hebben Zaterdag in Dublin met 40 van Ierland verloren. Dat is zoo vlak voor den wedstrijd tegen ons elftal te Antwerpen, voor de Belgen geen bemoedigend resultaat daar ze vroeger van dit elftal, dat de Ier- sche Vrijstaat vertegenwoordigt, betrekkelijk gemakkelijk hebben gewonnen. Als een ge nerale repetitie van het elftal voor den be langrijken wedstrijd in Antwerpen, heeft de strijd echter veel nut gehad, v/aarvan de in het elftal thans aangebrachte wijzigingen wel getuigen. Overigens moet de uitslag niet bepaald een zuiver beeld van de krachtsver houding gegeven hebben. De Belgen zijn eigenlijk geen oogenblik in de minderheid geweest, ze hebben vaak uitstekend gespeeld waarbij vooral de middenlinie mooi voetbal heeft laten zien. Het liep echter België niet mea. Eerst in het laatste kwartier van den wedstrijd kwam er een lichte verslapping in de verdediging der Bel gen, Blijkbaar werd men ontmoedigd door dat'in den aanval maar niets wilde geluk ken. De gastheeren maakten daarvan een dankbaar gebruik om een in de eerste helft veroverden voorsprong van 10 in 40 om te zetten. Men dient hierbij niet uit het oog te ver liepen, dat de Ieren een elftal van beroeps spelers in het veld brachten, waarbij men ook een beroep had gedaan op den doelver- dediger van Cardiff City, een der Engelsche Leagueclubs. In Duitschland is heel wat te doen geweest over de samenstelling van het elftal, dat te gen Italië heeft tc spelen. Naar men zich 2de klasse: 5 Mei: D. V. V. 2—G. S. D. 2 12 Mei: K. V. 1—D. V. V. 2 Ulysses 2T. H. B. 11 uur. Maandag 20 Mei: D. S. V. 1-G. S. D. 2, 10 u. D. V. V. 2—T. H. B. 1. 26 Mei: D. V. V. 2—D. S. V. 1 K. V. 1—G. S. D. 2 3de klasse 5 Mei: Haarlem 4—K. V. 2, 10 uur. D. S. V. 2—S. V. 3, 10 uur. 12 Mei: S. V. 3Voorwaarts 2. Haarlem 4K. V. 2, 10 uur. Maandag 20 Mei: Voorwaarts 2—S. V. 3 K. V. 2—Haarlem 4. 26 Mei: B. S. V. 2—K. V. 2. 10 uur. Haarlem 4Voorwaarts, 10 uur. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEEM Nr. 1416. Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Opgedragen aan den kampioen van Haarlem en Omstreken, den heer J. B. Sluiter Jr., te Aerdenhout. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers. Zwart 9 schijven op: 2 6 -8 9 10 13 15 18 en 19 en een dam op 48. Wit 10 schijven op: 11 22 27 29 30 34 37 39 40 en 42. Wit speelt en wint. OPLOSSINGEN. De auteursoplossingen van de problemen Nos. 1410 en 1411 zijn: Nr. 1410. P. W. Kliphuis Jr. Wit: 28—22 35—30 33:2 2 :31 47—41, 43—38 49 47 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Een volmaakt economisch probleem! Nr. 1411. J. Visser Jr. Zwart mag 32—37 niet spelen, omdat dan zou volgen: Wit 33—28! Speelt Zwart nu 22 24, dan volgt Wit 34—29 49 40 40—34 35 11. Speelt Zwart 2244, dan volgt Wit 49 40 en 35 11 en wint. Eerstgenoemde ontleding is zeer geestig en fraai 1 Hieronder geven wij ter oplossing eene fraaie compositie van den ex-wereldkam pioen Marius Fabre. Probleem Nr. 1417. Auteur: Marïus Fabre, Parijs. Le Damier 1920. ZWART Stand in cijfers. Zwart. 7 schijven op: 1 12 20 22 23 35 en 36. Wit 7 schijven op: 11 34 38 39 43 47 en 50. Wit speelt en wint. samenstelling van bet Duitsche elftal. Politiek in Engeland' De Engelsche League en de de League verdient. zal herinneren werden destijds twee inter nationals, Kalb en Hofmann, door den Duït- schen V. B. zelf, uitgesloten van het deelne men aan wedstrijden van het Duitsche elftal in verband met hun optreden in den wed strijd tegen Uruguay te Amsterdam. Beide spelers zijn op het oogenblik zeer goed op dreef, zoodat men vrijwel algemeen er van overtuigd is, dat ze een versterking zouden zijn van het Duitsche elftal. Men krijgt den indruk, dat men beide spelers zou hebben opgesteld indien het een anderen wedstrijd dan die tegen Italië betroffen had. De drukte door de Italiaansche pers gemaakt naar aan leiding van den wedstrijd OostenrijkItalië maande echter wel wat tot voorzichtigheid. Wat anders nooit gebeurt, gebeurde thans. De elftalcommissie heeft nl, niet zelfstandig de Duitsche ploeg voor Italië samengesteld, doch dat gedaan in overleg met het bestuur van den Duitschen V. B.. waarbij werd be sloten de beide genoemde spelers niet op te nemen, daarbij uitgaande van het beginsel, dat men alles moest vermijden, wat het aan zien van den Duitschen Voetbal Bond in ge vaar zou kunnen brengen. De Zuid-Duitsche sportpers is over deze beslissing niet tevreden. Onomwonden wordt gezegd, dat men uit vrees voor de Italiaan sche pers niet het sterkste elftal heeft op gesteld en dat men daardoor juist den naam van den Duitschen Voetbal Bond schade heeft gedaan. Men verwijt den Duitschen V. B., dat hij sport en politiek door elkaar haalt, zooals men dat ook in Italië doet. Al leen ter wille van de Italiaansche pers en het Italiaansche publiek speelt men niet met het sterkste elftal, zoodat de sport op den achtergrond wordt gedrongen. Het leiden van dergelijke wedstrijden is Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne Ingewacht tot uiterlijk Maandag 6 Mei aa. bij den redacteur dezer rubriek. EEN LEERZAAM EINDSPEL EINDSPEL Nr. 1418. G. BEETS. ZWART WIT Stand in cijfers. Zwart een schijf op 32. Wit drie schijven op 21 31 en 47. Wit speelt en wint. In bovenstaande stelling forceerde de bekende Zaansche hoofdklasse-speler G. Beets op zeer leerzame wijze de winst. 1. Wit; 47—41. Een zet, die niet voor de hand ligtr. Tal van spelers zullen trachten den dam te van gen door 2126 of 3126, maar geen van deze zetten leidttot winst. Indien Wit als eersten zet 4742 speelt, dan speelt Zwart 32—37, Wit 42—38 Zwart 37—17; Wit moet nu 3833 spelen, want op 38—32 zou Zwart door 1722 winnen. 1. Zwart: 3238. 2. Wit: 41—37! Belangwekkend is het spel van Wit. die de eerste twee zetten doet met de schijf, die belet dat Zwart langs veld 42 dam zal halen. Zwart wordt dus nu gedwongen op 48 of 49 te spelen. 2. Zwart: 38—43. 3. Wit: 21—16. Wit wint. De problement Nos. 1410 en 1411 werden correct opgelost door: W. van Daalen, J. v. d. Vlugt, F. A. Berkemeier, A. de Jong, H. G. Teunisse, W. J. A. Matla, P. Mollema, Ph. F. Amelung, P. G. van Engelen, Jac. Fr. van Garderen, R. Hartgerink, H. Greeuw, J. P. van Eijk, J. Poppen, J. Wielenga, J. v. Looij, J. C. van Waard, J. L. Versteeg en J. v. d. Giessen, allen te Haarlem; F. H. Kluen, M. Liefferin en J. Roland Kuijk, allen te Heem stede; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep, J. van Steen- wijk te Rijswijk (Z.H.) en P. Kleute Jr. te 's-C:avenhage. RESERVE lste KLASSE-COMPETmE NED. DAMBOND. De volgende afgebroken partijen uit bo vengenoemde competitie werden door de arbitrage-commissie beslist: HAARLEMSCHE DAMCLUB H—DAMCLUB ZAANDAM II W. J. BosmanK. Schaap 1I; P. Molle maJ. Dekker 20; J. OtterJ. Rond 11. Totaaluitslag 164 voor de Haarlemsche Damclub n. D. O. S. n (AMSTERDAM)—HAARLEMSCHE DAMCLUB II. J. de Nesse—J. Balk 2—0; E. AnholtF. W. de Pater. Totaaluitslag 128 voor de Haarl. Dam club IL HULDIGING VAN DEN KAMPIOEN VAN HAARLEM Maandagavond had In de „Korenbeurs" de huldiging en simultaanséance plaats van den nieuwen Haarlemschen damkampioen J, B. Sluiter Jr. Te ruim 8 uur nam de séance een aanvang na een openingswoord van den 2den voor zitter van den Dambond voor het district Haarlem, den heer C. Peperkamp (Castri- cum). Door 20 spelers, allen meest geoefende clubspelers, werd aan deze séance deelge nomen. Te 9.30 uur werd deze onderbroken; toen werd de nieuwe kampioen door den waarn. voorzitter van den districtsbond gehuldigd. Het woord werd o.m. nog gevoerd door de heeren J. W. van Dartelen (Haarl. Damclub), H. A. van Abs (Damclub Haarlem) en J. P. van Eijk. Hierna werdin de behaalde prijzen aan de winnaars uito" cikt. Daarna kon de simultaanspeler de séance voortzetten, welke te 12 uur geëindigd was. De nieuwe kampioen won 13 partijen, ver loor 5 partijen tegen de heeren Th. Wessel- man, J. van der Giessen, J. Merts, G. L. Gortmans (Zandvoort) en N. L. Somers en speelde 2 partijen remise tegen de heeren J. Willemse en F. W. de Pater. zeker niet gemakkelijk. Men blijkt den in druk te hebben, dat er op het vasteland geen scheidsrechters zijn, die in staat zijn een zoo moeilijken wedstrijd tot een goed einde te brengen. Men heeft daarom een beroep ge daan op Engeland. Eerst, heeft men Rous gevraagd, die echter verhinderd was. Toen zou Joseph komen doch deze werd belast met de leiding van den eindwedstrijd voor de Cup, zoodat hij ook niet kon. Thans zal Gray als scheidsrechter optreden. In een Duitsch blad lees ik de opmerking, dat men hoopt, dat de scheidsrechter een ervaren psy choloog zal zijn, waaruit wel blijkt, dat aan het leiden van dergelijke wedstrijden meer vast zit, dan het meerendeel der toeschou wers wel denkt. Over het uitzenden van voetbalwedstrijden per radio is men in Engeland nog niet tot overeenstemming gekomen. De Engelsche Voetbal Bond acht het in het nadeel van zijn clubs en geeft er clan ook voorloopig, voor zoover het door den bond zelf georga niseerde wedstrijden betreft, geen toestem ming voor. Dc Cupfinal heeft daardoor tot allerlei verwikkelingen aanleiding gegeven, waarvoor ten slotte de B. B. C., de onderne ming welke in Engeland de uitzendingen re gelt, ae volgende oplossing heeft gevonden. De B. B. C. heeft zich verzekerd van de me dewerking van een achttal bekende voetbal- experts, die den wedstrijd zullen bijwonen. Na een kwartier gaat een hunner weg om voor een telefoontoestel, dat vlak buiten het terrein aangebracht is beschouwingen te ge ven van hetgeen hij in dat kwartier heeft gezien. Dit telefoongesprek wordt dan op de bekende manier uitgezonden. Zoodra het tweede kwartier om is. verlaat no. 2 het Sta dion om voor de telefoon het verhaal van liet verloop van het spel in het tweede kwartier te geven. Zes heeren zenden op die manier het geheele verloop van den wed SCHIETEN. HAARLEMSCHE BURGERWACHT. De Haarlemsche Burgerwacht heeft tot slot van haar winterseizoen een onderlingen wedstrijd gehouden, die druk bezocht is. Na afloop van den wedstrijd heeft de admini strateur P. Louis de prijzen aan de volgende winnaars overhandigd; 1. Fr. van Pelt 49 punten (maximum 50 punten); 2. L. Blind 48 punten; 3. J. Jacobs 47 punten; 4. H. van der Laan 46 punten; 5. H. P. Spoor 46 punten; 6. F. J. v. d. Ham 46 punten; 7. L. de Raad 46 punten; 8. W. P. v. Baak 45 punten; 9. J. Luttïk 45 punten; 10. H. Kramer 45 punten; 11. P. B. Prenen 45 punten; 12. M. H. Arbon 45 punten; 13. H. Kuypers 45 punten; 14. A. N. Plelage 45 pun ten; 15. A. Vernout 44 punten. De troostprijzen werden toegekend aan: J. C. Sernee, H. Deerogee en P. A. Deken, BLOEMENDA.ALSCHE BURGERWACHT. Uitslag van den eindwedstrijd op buks van de Bloemendaalsche Burgerwacht. Deze wedstrijd heeft Zaterdag en Zondag plaats gehad in het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. De officieele uitslag is als volgt: Personeel (maximum 100 punten) lste klas: 1. W. J. J. Faase 9996 punten; 2. P. Zonneveld 9989 punten; 3. H. J. van Tongeren 97 punten. 2de klas: 1. M. Moojekind. 96 punten: 2. J. Bakker, 92 punten; 3. W. Koelemij 9190 punten. Vrije baan Buks (maximum 200 punten). lste klas: 1. W. Faase, 200 punten; 2. H. van Tongeren 196 punten; 3. A. J. Hekker, 196 punten. 2de klas; 1. Mr. W. J. H. Stam, 190 punten: 2. W. Koelemij 189 punten: 3. J. Bakker 189 punten. Geluksbaan Buks: 1. W. Faase, 480 pun ten; 2. H. J. van Tongeren, 454 punten; 3. A. Schipper, 452 punten. Vrije baan pistool (max. 72 punten): 1. Mr W. J. H. Stam 70 punten: 2. W. J. Faase 68 punten; 3. C. Lindeman 68 punten. BIJZONDERE LANDSTORM. Uitslag der wedstrijden van den Bijzonde ren Landstorm, district Kennemerland, ge houden te Haarlem. Den eersten keer is het wisselschild gewon nen door de afdeeling Heemstede met 235 punten van de 250. 2. Afdeeling Haarlem 229 punten; 3. Afdee ling Velsen-Noord 223 punten; 4. Afdeeling Wijk aan Zee 223 punten; 5. Schoten 223 pt. Aan den personeelen wedstrijd werd door ruim 80 Landstormers deel genomen: er wa ren 40 prijzen beschikbaar gesteld. 1. A. Duiker 4949 punten; 2. J. v. d. Wei den 4948 punten; 3. J. Verstegen 494S punten: 4. j. van Alphen 4946 punten; 5. A. de Rooy 4944 punten; 6. Fr. Koelemij 4943 punten; 7. Hulsebosch 49 punten; 8. L. B. Beentjes 4850 punten; 9. J. Blauw hof 4849 punten; 10. J. v. d. Linden 4849 punten. DE ENGELSCHE SPOORWEG KONINGIN. NAAR DE BOLLENVELDEN TE HILLEGOM. De Engelsche Spoorwegkoningin arriveerde dus Maandagmorgen in Den Haag. Bij de aankomst aan 't station werd zij verwelkomd door vertegenwoordigers der Haagsche afdee ling van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Haar werden bloemen aangeboden. Na de ontvangst ten kantore van Vreemdelingenverkeer werd een bezoek aan het Vredespaleis gebracht, waarna de directie der Ned. Spoorwegen haar een lunch aanbood in Hotel Centraal. Na afloop daar van bracht zij een bezoek aan de bollenvel den, waarbij zij de gast was van de firma Van der Schoot te Hillegom. De Spoorweg-koningin, met haar moeder, eenige meisjes in nationaal costumm, Mr, Nielson en den heer van Braambeek, lid eer Tweede Kamer, werden te Wassenaar op de kweekerij der firma ontvangen door den heer A. C. van der Schoot. Hier zijn de bloemen velden bezichtigd. Het gezelschap vertrok van daar naar Hil legom. waar in het hoofdkantoor der firma door het dochtertje van den directeur bloe men zijn aangeboden. Toen het complex kantoor-, pak- en schuurgebouwen was be zichtigd, werden in Hotel Sistermans ver- verschingen aangeboden. Tenslotte zijn har telijke woorden van dank gesproken tot den heer A. C. van der Schoot. strijd uit. Bovendien geeft iemand een be schouwing van hetgeen voor den wedstrijd gebeurt en een ander vertelt alles wat zich in de pauze heeft afgespeeld. De man, die het laatste kwartier van den wedstrijd vertelt, zal tevens 'n algemeenen indruk van den ge- heelen wedstrijd geven. Tegen een dergelijke uitzending kan de Engelsche Voetbal Bond niets doen, daar men natuurlijk Iemand niet kan verbieden het terrein te verlaten. Voor het standpunt van den Engelschen V B. is natuurlijk wel wat te zeggen, maar aan den anderen kant staat, dat men met het uitzenden van dergelijke belangrijke wedstrijden duizenden een groot genoegen bereidt. Waar de geheele voetbalbeweging in Engeland feitelijk door het publiek wordt in stand gehouden, zouden m.i. de clubs voor zoo'n enkelen keer wel over de bezwaren, aan het uitzenden verbonden, kunnen heen stap pen. Naar men weet, wordt in Engeland de League niet georganiseerd door den Engel schen Voetbal Bond maar door de Football League, een geheel afzonderlijke bond, die echter een onderdeel is van den Engelschen Voetbal Bond. De Football League omvat alle groote Engelsche clubs. De League is daar door eigenlijk machtiger dan ae bond. Voor internationale wedstrijden moeten de clubs van de League haar spelers ter beschikking van den voetbalbond stellen. De Leagueclubs betalen duizenden voor die spelers, bekosti gen hun training en geven hun een flink salaris. Van dat alles plukt de voetbalbond de vruchten. In de laatste 10 jaar heeft de Engelsche V. B. met door Leaguespelers ge speelde internationale wedstrijden bijna twee en een half miilioen gulden verdiend, cijfers, die duidelijk maken, wat de League voor den bond beteekent. Het merkwaardige is echter, dat ae League in het algemeen bestuur van den voetbal bond niet is vertegenwoordigd. Terecht heeft BELLACHINI TOOVERT. Deze vertooning kenmerkte zich in dc eerste plaats door groote vroolijkheid. Het publiek dat den Schouwburg aan den Jans- weg bijna geheel vulde (en dit was al de derde voorstelling) amuseerde zich buiten gewoon. dank zij de vlotte conference van den illusionist, die er goed slag van heeft om zijn verbazingwekkende toeren op een vermakelijke manier uit te voeren. Het programma van dezen goochelaar is zeer uitgebreid. Het bevat eensdeels de bekende, door iederen modernen toovenaar vertoonde trucs, anderdeels een reeks zeld zame experimenten die men niet zoo dikwijls ziet vertoonen. In de eerste plaats dienen wij van de2e causerie te vermelden liet nummer: .J)e zwevende vrouw". Beliachinl demon streert dit in alle perfectie. De „gehypnoti seerde" dame, drijft volgens do regelen der zwarte kunst eenige meters boven de planken in het niets. En het publiek zit verstomd. Het is niet aan ons om 'n verklaring te geven van dit „wonder". Wij willen slechts vast stellen dat „een zwevende juffrouw" een al lerzonderlingste gewaarwording ls. Dat de illusionist Bellachini een stadium van volmaaktheid in zlin vak bereikt heeft, blijkt overigens wel uit de andere toeren. Wij hebben op één avond nimmer zooveel wonderlijks zien geschieden. Een koffer die leeg is en die vo! blijkt te zijn, een draag stoel die niets bevat, maar waaruit een „schoone joffer" stapt, duiven die uit de lucht gegrepen worden, twaalf menschen die voor onze oogen verdwijnendat zijn van die kleinigheden, cie ons grootelijks verras sen, die een zaal vol menschen met zwijg zaamheid en verwondering slaat. Alleraardigst was, zooals gezegd, de ma nier waarop Bellachini zijn toeren vertoonde. Hij sprong allergeestig»! om met de „slacht offers" die op het tooneel genood werden om behulpzaam te zijn. Deze intermezzi waren waarlijk niet het minst aantrekkelijke deel van den vroolijken en geheimzlnnigen avond. enMisschien komt Bellachini nog eens terug in Haarlem. Dan late men deze gelegenheid niet voorbij gaan. JUBILEUM W. F. N. E. DREES. De heer W. F. N. E. Drees vierde den 29en April zijn zilveren jubileum als boekhouder der afdeeling Expeditie bij de N.V. Chem. WasscheriJ-Ververij -Mach. TapijtrelngLng Haverschmidt en Klaje. De jubilaris met dochter werd Maandag morgen om 11 1/2 uur door den chef den heer Kenselaar per auto van zijn woning in de Jan Steenstraat gehaald en feestelijk aan de fabriek waar een muziekkorps stond opgesteld ontvangen. Nadat het geheele personeel was verza meld en bloemen waren aangeboden, prees de directeur, de heer M. Klaje, de aangena me wijze waarop hij steeds met den jubila ris heeft samengewerkt en overhandigde den heer Drees een couvert met inhoud. De heer K. Klaje sprak daarop eenige waardeerende woorden over het werk van den heer Drees. Spreker herinnerde er aan hoe de fabriek en daarmede het admlnistra- tievewerk zich steeds uitbreidde en de heer Drees thans door vele dames bij zijn werk wordt geassisteerd. Wat bij alle veranderin gen echter onveranderd bleef, is de toewij ding van den jubilaris voor zijn werk, zijn vlijt en boven alles verheven eerlijkheid. Spreker overhandigde den heer Drees daar na den zilveren gedenkpenning met oorkon de der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Namens het personeel voerde de chef, dc heer Kenselaar, het woord waarbij hij uiting gaf aan de achting die het csheele perso neel voor den heer Drees he:ft. Spreker achtte het zich een eer *ot de vrienden van den heer Drees te mogen bchooren en bood den jubilaris in naam van het personeel een fraaien ruststoel aan. Daarna werd de heer Drees door het ge heele personeel gefeliciteerd cn dankte hij allen voor de betoonde hulde. Na een kort doch opgewekt samenzijn werd dc jubilaris per auto naar zijn woning gebracht cn kon hij dezen dag verder in den huiselijken kring doorbrengen. VERKEERSONGELUKKEN. j Tc Haarlem. Op de Amsterdamsche vaart voor de Am- sterdamsche brug heeft Zondagmiddag 3 uur een aanrijding plaats gehad tusschen een bespannen wagen, komende van de Oude brug en gaande naar den Hcerenslngel en een auto, bestuurd door iemand uit Amers foort, die uit de richting Amsterdam kwam. De autobestuurder had den wagen niet ge zien, omdat er juist een tram tusshcen hen in reed. Het paard werd aan de linkerborst gewond, het is naar stal gebracht en daar door een dierenarts verbonden. Het lemoen van den wagen brak. het bestuur van de League opgemerkt, dat dit niet aangaat. De League heeft er geen bezwaar tegen om milliocnen guldens aan den voetbalbond te geven, doeh ze wenscht dan toch ook wel eenige medezeggingschap te hebben over het uitgeven dier milliocnen. Om kort te gaan, de League heeft gevraagd, haar geheele bestuur voortaan zitting te ge ven in het algemeen bestuur van den bond. De groote heeren van de Football Associa tion, die sedert tal van jaren de leiding ln handen hebben, voelen evenwel niets voor die dwarskijkerij. Men kan echter wel aanne men, dat een afwijzing van het verzoek van de League tengevolge zal hebben, dat deze zich zelfstandig gaat maken en nu zich dus van de Football Association gaat afscheiden. Dat zou voor den voetbalbond al heel onaan genaam zijn, immers de Football League kan heel goed op eigen beenen staan, doch de Football Association niet. tenminste niet in dien ze op den tegenwoordigen voet wenscht te blijven bestaan. Aan een inwilliging van het verzoek van de League zijn echter voor het vasteland en dus ook voor Nederland, groote bezwaren verbonden. Het beroepsvoetbal zal dan No. 1 zijn in de Engelsche voetbal-organisatie, zoodat ook de spelregels nog meer dan tot dusver, alleen voor het beroepsspcl zullen worden gemaakt. De Schotsche Voetbal Bond heeft reeds thans verschillende wijzigingsvoorstellen, die dan vrij zeker zullen worden aangeno men. Aan den anderen kant staat, dat bij een scheiding van beide bonden practisch ge sproken de Football League het beroepssoel en de Football Association het amat-nirsspel te beheeren krijgt, waardoor de belangen van het amateurisme meer in de spelregels tot uitdrukking zouden kunnen komen. C. J. GROOTHOFF. Bilthovcn, 27 ApriL

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11