UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SCHEEPVAARTBERICHTEN REMINGTON HAARLEM'S DAGBLAD DTNSnAG 30 APRIL 1929 BENNELROEK Verbetering: van wegen. De nieuwe woningen verhuurd. Een .retributieregeling .voor schoolgelden? Maandagavond vergaderde de voltallige gemeenteraad onder voorzitterschap van den heer K. J. G. Baron van Hardenbroek, burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. aan de Vereeniging voor Ziekenverpleging een subsidie van 200 hebben toegekend, overeenkomstig den post op de begrooting. De heer Dubbis meende, dat slechts de Raad bevoegd was om een subsidie te ver- leenen. Volgens spr. is de uitgetrokken post bestemd voor geval van nood. Hij acht den Raad gepasseerd. Tegen het subsidie zelf is hij niet. Geen der leden verklaarde zich te gen het subsidie. De voorzitter zeide voor het vervolg te willen rekening houden met de opmerking van den heer Dubbis. Ingekomen was een mededeeling van Ged. Staten,' dat de begrooting voor 1929 %s goed gekeurd. De inkomsten uit de personeele belasting over 1927/28 bedragen 3418,90 dat is 918.90 boven de raming. Aangezien de vereeniging bij welke de nieuwe gemeenteontvanger, de heer C. Breg- man zijn borgstelling heeft verzekerd het bedrag van die verzekering niet hooger wenscht te stellen dan 3000: is de ge meente-ontvanger genoodzaakt een bedrag van 2000 in effecten te deponeeren. B. en W. stellen voor deze onder te brengen in de kluis van een bankinstelling te Haarlem, be houdens goedkeuring van Ged. Staten. Het vereischte surplus van 10 pet. is aan wezig. Het voorstel werd aangenomen. Daar art. 2 van de instructie voor den ge meente-ontvanger in strijd is met de wet hebben Ged. Staten deze instructie niet goed gekeurd. Daarom werd besloten haar te wij zigen. Om de Kleine Sparrenlaan te verbeteren ls overneming dóór de gemeente tot en met de Duinlaan noodig. Besloten werd dit gedeelte over te nemen van mevrouw Scholte voor 1. Eveneens zal overgenomen worden de Groote Sparrenlaan tot en met den nieuwen dwarsweg. Opdat de Kleine Sparrenlaan op de ver eischte breedte gebracht kan worden werd besloten aan te koopen een strook grond ter breedte van 2 1/2 M. van den heer T. vai\ Waveren voor 1 per M2„ een strook grond, van den heer Ultendaal voor 5 per M2. en teneinde het voetpad aan den Rijksstraat weg te kunnen doortrekken, van den heer J. van Waveren een strook grond a 6.50 per vierkanten meter. De heer Dubbis klaagde er over, dat het maken van de terreinafscheidingen de ge meente veel geld kost. De voorzitter ant woordde, dat hier niet veel aan te doen is. Besloten werd om mevrouw Scholte ont heffing te verleenen van artikel 7 der Bouw verordening, nl. wat betreft de verplichting tot storting in het Wegenfonds ten opzichte van de oudste perceelen. Aan de orde was voorts de verhuur van de nieuwe gemeentewoningen. B. en W. stelden voor een zestal woningen aan de Schoollaan te verhuren voor 5.40 in de week, een voor 5.70 en twee voor 7.50, voorts een negental woningen aan de achterzijde van die laan a 4.90 per week, een a 5.90 en een a 5.70, verder tien hui zen bij het Krankzinnigengesticht tegen 3400 per jaar aldus werd besloten. Besloten werd verder nog drie woningen te verhuren aan de achterzijde der School laan met eenige restricties ten aanzien van perceel 4. Goedgekeurd werd de verhuur van ge meentegrond aan J. Heemskerk a 40 cent per xoedg. onder voorwaarde, dat de huurder een afrastering doet aanbrengen. Het vermenigvuldigingscijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting wordt voor 1929-'29 gehandhaafd op 1.7 pet. Het kohier der Hondenbelasting werd vast gesteld op 382. De heeren ds. J. G. Lekkerkerker, A. J. de Blinde, arts en P. van Aalst, arts hadden een verzoek Ingediend om een retrïbutieregeling aan te gaan met Haarlem voor de school gelden der Middelbare Scholen en de scho len voor voorbereidend Hooger Onderwijs al daar, en wel nog vóór den nieuwen cursus. Het verzoek werd ter onderzoek gesteld in handen van B. en W. die in een volgende vergadering met een eventueel voorstel zullen komen. De gemeente-architect heeft de huurwaar de van de vergunningslocaliteit van P. J. Deudekom in verband met verschillende om standigheden in plaats van op 350 op 375 geschat. Dientengevolge is de aanslag met 12.50 verhoogd. De vergunninghouder heeft hiertegen gereclameerd. Besloten werd ech ter om op de reclame niet in te gaan. Aan het verzoek van G. de Vries en eenige andere schippers om de Bennebroekervaart uit te diepen zal tegemoet gekomen worden In dien zin, dat de vaartcommissie een on derzoek zal instellen. Op de begrooting is voor verbetering 200 uitgetrokken. Na een korte rondvraag werd de verga dering gesloten. BLOEMENDAAL TENTOONSTELLING SLÖJDWERK. Zaterdagmiddag waren in het clubhuis van de Vereeniging voor Jeugdwerk aan den Vij- verweg de voorwerpen tentoongesteld, die dezen winter gemaakt zijn op de slöjdcur- sussen onder leiding van den heer S. Renaud. De Dlnsdagsche cursus is begonnen in Oc tober met 9 leerlingen, de tweede cursus op Vrijdagavond ls aangenomen in Februari en telde 10 leerlingen. „Breng den arbeid bij 't kind", lazen we op een be 1. De heer Renaud heeft dit onge twijfeld met succes gedaan. De voorwerpen die wij zagen, boekenhangers, vogelkastjes, sleutelrekjes, lucifersstanders, voederbakjes slaghouten enz., getuigden van toewijding bij leeraar en leerlingen. Verschillende ouders en andere belangstel lenden in het jeugdwerk gaven blijk van hunne belangstelling in het jeugdwerk. JEUGDIGE TUINIERS. Zaterdag hebben zich een dertigtal liefheb bers aangegeven voor een tuintje van de Ver eeniging voor Jeugdwerk. Hiermee is de zaak nog niet uitverkocht, want er kunnen nog 30 kinderen geholpen worden. En die zullen ongetwijfeld wel komen opda gen. HET CLUBHUIS VAN DE B.V.C. Zaterdag 4 Mei zal het clubgebouw van de BI. Voetbalclub officieel worden geopend. Dit gebouw, dat door de gulheid van het Gemeentebestuur tot stand is gekomen is een groote aanwinst voor onze populaire voetbal club. ZANDVOORT DE STRANDEXPLOITATIE. HET RAPPORT DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK. Verschenen ls het rapport van de door den Raad der Gemeente Zandvoort ingestelde commissie inzake de strandexploitatie. De commissie deelt mede, dat door haar overleg is gepleegd met den Burgemeester en met badexploitanten en strandpachters. Door den Burgemeester werd het noodig geoorde^d, dat voor den Strandweg een open ruimte bleef van 60 meter en dat de bad-exploitanten ééne naamlooze vennoot schap zouden vormen, die twee badinrichtin gen zou exploiteeren, een bad Noord en een bad Zuid. De commissie kon zich met de zienswijze van den Burgemeester niet vereenigen, daar de ondervinding haar heeft geleerd, dat open gedeelten op het strand steeds een rommelig aanzien geven, wat nog erger zou worden bij den strandweg, omdat het daar het drukste gedeelte is. Het vormen van een N. V. door de bad exploitanten stuit af op groote bezwaren, daar eenige exploitanten er sterk prijs op stellen, dat de badinrichting voor hunne ho tels blijft en de andere badexploitant zijn tegenwoordige standplaats wil behouden, vooral ook, omdat hij contractueel gebonden is, het bad Driehuizen te blijven exploiteeren. De commissie acht het voor de hotels een levensbelang, dat de badinrichtingen voor hunne zaken blijven. Het zal de exploitanten mogelijk zijn de ta rieven van de boden, thans f 0.70, met f 0.15 te verlagen, indien de badkoetsen op een lijn zouden mogen worden geplaatst, zoodat het niet meer noodig is, de badkamer naar en van zee te rijden. Om dit te bereiken zal ech ter noodig zijn, dat de Raad in principe uit spreekt, dat de tegenwoordige strandpachters gedurende 10 jaar de plaats die zij thans in nemen, kunnen blijven pachten. Deze wensch is door de pachters aan de commissie geuit, waardoor hunnerzijds dan mogelijk meer zorg zou kunnen worden be steed aan hun materiaal. Worden de badkoetsen op één lijn gesteld, dan zal het noodig zijn, wil men voorkomen dat het publiek voor de koetsen kan gaan staan, dat 'n gedeelte van het strand moet worden af^zet en B. en W. de bevoegdheid moet word'..* gegeven, om, wanneer het wen- schelijk blijkt, de exploitanten te verplich ten loopplanken te leggen voor het publiek achter de koetsen om. De commissie stelt daarom voor te beslis sen, dat, wanneer de gemeente van het Rijk weder het strand kan pachten, de pachters voor den tijd van 10 jaar het door hen thans gepachte strand weder kunnen inpachten. Wordt dit voorstel aangenomen, dan meent de commissie dat de heer Termes dé verbeteringen aan zijn materiaal kan -door voeren en zijn prijzen verlagen. De commissie verzet zich tegen het geop perde denkbeeld, om het strand in het ver volg openbaar te verpachten. Daardoor zou den, aldus het rapport, de strandpachters te gen elkaar worden uitgebuit. Verder beveelt de commissie aan te bepa len, dat de strandpachters hun materiaal net moeten onderhouden, een en ander onder goedkeuring en toezicht van B. en W., dat de strandpachters verplicht zijn afval en vuil op te ruimen en faecaliën der W. C.'s in een put op te vangen. De commissie Is verder van meening, dat de bepaling, dat de overige strandpachters, houders van tenten enz., slechts voor één jaar kunnen pachten dient te vervallen. Ook daar moet pacht over een langeren termijn mogelijk worden gemaakt. De commissie meent dat de voorwaarde, dat alle tenten op- één lijn geplaatst moeten worden, kan worden ingetrokken en daarom voorschrijven, dat tenten niet geplaatst mo gen worden buiten een lijn, die getrokken wordt tot 20 Meter uit den voet der duinen. De commissie acht het onbillijk, dat voor elke tent, onverschillig op welk gedeelte strand die geplaatst wordt, eenzelfde bedrag moet worden betaald. De commissie wenscht geen verlaging van de prijzen, maar verhoo ging voor die tenten welke op een duurder gedeelte van het strand staan. Tenslotte wijst de commissie, die bestaat uit de heeren Gunters, Siegers en Koning er op, dat het haar wenschelijk voorkomt, clat er eenige vaste aanlegplaatsen zullen worden aangewezen voor de plezierbootjes, omdat deze thans gevaar opleveren voor de baders in zee. Een onzer medewerkers schrijft ons naar aanleiding van dit rapport: Het rapport blijft zeker beneden de ver wachtingen van de talloozen welke hoopten dat het bezien van de wijze der strandexploi tatie er toe zou leiden, dat van gemeente wege thans ten spoedigste zou worden be- go: 'en met de exploitatie van een goed in gericht volksbad. Zandvoort heeft daaraan groote behoefte. Want al zou de badprijs ver laagd worden tot f 0.55 per bad, dan is deze prijs voor de groote massa der bezoekers nog veel te duur. Waarom heeft de commissie niet eens een onderzoek ingesteld naar de schitterend functioneerende inrichting te Scheveningen, welke ook uitstekende resultaten oplevert? Verder kan het rapport voor een groot ge deelte beschouwd worden als critiek op het beleid van den burgemeester. Worden eer stens zijn denkbeelden niet aanvaard, ook de door hem getroffen maatregelen worden voorgesteld opgeheven te worden! Dat de prijzen eindelijk verlaagd zouden moeten worden spreekt vanzelf. Daarop is reeds jaren gehamerd en het thans geldende tarief is niet meer te handhaven. Daartoe behoeven o.i. echter niet de maatregelen, door de commissie voorgesteld, aanvaard te worden. Het was niemand minder dan de heer Gunters, die in den Raad ruiterlijk toe gaf, dat hij reeds veel eerder zijn prijzen had kunnen verlagen, maar dat hij en eenige andere exploitanten dit hadden nagelaten, omdat.... het bedrijf van den heer Termes niet in staat was meer te kunnen concurreeren, omdat de heer Termes geen cabines tegen de duinen had kunnen bouwen. Wordt het heen en weerrijden afgeschaft. dan kunnen de prijzen met meer dan f 0.15 worden verlaagd. De heer Termes heeft daar mede in eerste instantie geen rekening ge houden. Dat dit rapport ln de raadsvergadering van 2 Mei een ernstig punt van bespreking zal uitmaken en zeker niet algemeen aan vaard zal v/orden, blijkt reeds uit de mede deeling van B. en W., dat het college in zich zelf verdeeld is en mondeling nader op het rapport wenscht in te gaan. GEMEENTERAAD O Er wordt een openbare vergadering van den Raad der Gemeente Zandvoort gehouden op Donderdag 2 Mei 1929 des namiddags 8 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van het Regle ment op Schoolvergaderingen. 3. Voorstel tot verhooging van het crediet voor telefonische nachtverbinding. 4. Voorstel tot aankoop van een drinkfon- tein op het Tramplein. 5. Benoeming van een lid van de Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 6. Benoeming van een Voorzitter van Stembureau 3, één plaatsvervangend lid van Stembureau 4 en één lid van het Hoofd te vens Centraal stembureau. 7. Benoeming van een lid der Commissie van Bijstand voor Onderwijs en Sociale aan gelegenheden. 8. Voorstel tot verhuur der woning bij de Bewaarschool. 9. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den Correspondent der Arbeidsbemidde ling. 10. Voorstel tot verhuur van grond voor plaatsing van een kiosk. 11. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met Haarlem inzake toelating van achterlijke kinderen uit Zandvoort op bi- richtingen voor buitengewoon lager onder wijs te Haarlem. 12 Voorstel tot vaststelling eener verorde ning inzake het verleenen ven tegemoetko mingen voor Nijverheidsonderwijs. 13. Voorstel tot wijziging der verordening tot regeling van de aanstelling en den werk kring van de Schoolartsen bij het L. en V. L. Onderwijs te Zandvoort. 14 Voorstel tot het uitgeven van woningen in huurkoop. 15 Voorstel tot wijziging der verordeningen op het Gas- en Waterleidingbedrijf. 16. Voorstel van den heer Fraenkel om wij ziging der tarieven voor het kampeeren. 17. Verzoek van den heer Termes om tegen de reeds bestaande pachtsom zijn strand- pachtcontract te laten gelden voor den tijd van 10 jaren. 18. Voorstel tot wijziging der verordening regelende de betaling van bijdragen in de kosten van vervoer en verpleging in zieken- inrichtingen. 19. Voorstel van den heer Fraenkel be treffende inenting tegen diphtherie en kink hoest. 20. Voorstel om de bestaande verordening op de heffing van een Hondenbelasting te handhaven. 21. Voorstel tot verhooging van de subsidie voor kraamverpleging. 22. Voorstel tot wed^r invoering van het Georganiseerd Overleg in zaken van Ambte naren en Werklieden. 23. Belastingreclames. Het ligt ln de bedoeling van den voorzitter om ten 7.30 ure een besloten vergadering te houden ter bespreking van het in huurkoop geven van woningen. ONDERLING HULPBETOON. Onder voorzitterschap van den heer Zwaan vergaderden de leden van O. H. De belangstelling was zeer gering, van de bijkans 200Ó leden was slechts een dertigtal aanwezig. De voorzitter bracht een woord van hulde aan de nagedachtenis van hét overleden be stuurslid, den heer J. v. d. Bos, welke woor den door de aanwezigen staande aangehoord werden. Daarna bracht de voorzitter dank aan alle leden, voor de schitterende wijze, waarop men hem bij zijn 35-jarig jubileum had gehuldigd. Besloten werd op het graf van den heer v. d. Bos, den 2en secretaris, een grafsteen te plaatsen op kosten der vereeniging, zoo als dat ook geschied was op het graf van den heer Martens. Na breedvoerige bespre kingen werd besloten het 10 cents-fonds van de vereeniging bij overlijden aan de nabe staanden uit te keeren, op te heffen, omdat men daarmede onder de verzekeringswetten viel, wat door de administratieve bepalin gen een groot bezwaar zou worden door kaartsysteem en wiskündige voorlichting. Een vrijwillige bijdrage zal het 10 cents fonds vervangen, opdat de nabestaanden van een overleden lid toch gesteund worden. De heer L. N. Weber werd bij enkele candi- daatstelling als penningmeester herkozen, evenzoo de beide commissarissen de heeren A. Keesman en W. v. d. Mije. SANTPOORT. ARBEIDERSZANGVEREENIGING „MORGENROOD". HET TIENJARIG BESTAAN. In hótel „Velserend" herdacht de Arbei- derszangvereeniging „Morgenrood" Zaterdag avond haar tienjarig bestaan met mede werking van de Heeren J. Oostwouder (viool), G- M. Berendsen (bas) en C. v. Erven Dorens (piano). Alvorens het concert aanving, vertelde de voorzitter van het koor iets van de „ups en downs" van Morgenrood. Dat men momen teel 40 leden telde, en er een tijd geweest was, dat „Morgenrood" over 80 dames en heeren beschikte, maar ook één, waarin slechts 18 leden zich nog beschikbaar stelden. Bloemstukken en felicitaties waren inge komen van de afd. Bloemendaal van den Ambtenaarsbond en de afd. Santpoort van Spoor- en Tramwegpersoneel. Voorts was een telegram ontvangen van den oud-directeur, den heer Aletrino. Voor den Bond van Arbeiderszangvereenl- gingen in Nederland complimenteerde de Heer Bergman de vereeniging, namens „Vox Humana", de heer A. A. Cornegge en namens de plaatselijke af deeling der S. D. A. P. de heer M. van Veen. Het koor begon hierna met de afwerking van het programma. Na het vertrek van den heer Aletrino heeft de heer G. M. Berendsen den dirigeerstaf opgenomen. Hij zwaait die echter nog slechts korten tijd. zoodat van door hem behaalde resultaten nog moeilijk gesproken kan worden. Te oordeelen, naar wat we hedenavond hoorden, kunnen we wel zeggen, dat er voor den heer Berendsen nog een flink terrein braak ligt op het ge bied van beschaafd, zuiver en genuanceerd BILLY BOE VOOR DE KINDEREN ik* 'n Prachtige wolk werd uitgekeken, 'n Heerlijke witte wollige wolk, Bil lachte tevreden en zeide „Laat die maar op, tegen 't kleine volk." Nadat het dak was geopend. Ging de wolk de hoogte in. Billy en d'anderen waren tevreden, Alles ging nu naar hun zin. Een touwladder werd uitgeworpen, De dwerg zeide toen heel beleefd: „Ik hoop, dat U zich zult vermaken, En een aardig reisje heeft. En dan," zei de dwerg verder, „Belandt U in een mooie buurt, Ik hoop, dat U mij niet zult vergeten, En me leen ansichtkaartje stuurt." Als dat maar goed afloopt. zingen. Het aantal tenoren dient aangevuld met een paar goede krachten, wil men voor komen, dat deze heeren-afdeeling haar stem forceert. Verder zouden een paar goede alten eveneens geen kwaad kunnen. Het best vol deed ons nog „Het jonge jaar" van Hendrik Altink. „Morgenrood", waarmede het pro gramma gesloten werd, hebben we echter meer dan eens beter hooren zingen. Te oordeelen naar wat we van den heer Berendsen als solist te hooren kregen o.a. O, Iris, und Osiris, (Zauberflöte) en Aria des Raphael (Schöpfung) meenen we echter, dat hij in een en ander wel spoedig veel ver betering gebracht zal hebben. Het vioolspel van den heer Oostwouder had te lijden onder de minder goede acoustiek. Niettemin had de heer Oostwouder o.a. met „Romance" van Wieniawskl en Berceuse" van Godard veel succes wat hij ook zeker verdiende. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan Joh. Wichmann en de Exploitatie Maatschappij „de Heide" te IJmuiden, tot het bouwen van vier woonhuizen aan den Hagelingerweg te Santpoort; aan W. F. Breitenstein te Velsen, tot het verbouwen van een woonhuis aan den Stationsweg K. no. 80, aldaar; aan JJL. Min te Driehuis tot het bouwen van zeven dubbele woningen aan den Drie- huizerkerkweg, aldaar; Aan Sanders en Kocfcx te IJmuiden, tot het bouwen van twee woon-winkelhuizen aan de Kalverstraat, aldaar; aan S. Tiesma te Haarlem, tot het wijzi gen van een bouwplan voor vijf woonhuizen en een woon-winkelhuis aan den Engel- mundusweg te IJmuiden. OVERVEEN 35-JARIG JUBILEUM Heden herdenkt de heer F. G. Barnhoorn den dag, waarop hij 35 jaar geleden bij de firma H. Dames, bloemist aan de Houtvaart, in dienst trad. Ten huize van zijn patroon werden de ju bilaris en zijn echtgenoote ontvangen, waar na de heer Dames hem feliciteerde en hem een gouden ketting aanbood. Van het per soneel ontving de heer Barnhoorn een baro meter. Het feest zal vanavond ten huize van den patroon feestelijk worden herdacht/ Arendskerk 29 April te Alexandrië, Sydney n. Rotterdam. Abbekerk 28 April te Hamburg van Huil. Aagtekerk 29 April te Sydney van Rot terdam. Alcinous p. 27 April Perim, Macassar n. Amsterdam. Almelo 26 April te Tocapilla van Amster dam vertr. n. Antofagasta. Alkmaar 26 April 20 u. 55 m. 70 mijl Z.-W. van Land's End, Amsterdam n. Chili. Alderamin 29 April van Port Said, Japan n. Rotterdam. Aludra 26 April te Buenos Ayres van Rotterdam. Alphacca 26 April van Montevideo, Buenos Ayres n. Rotterdam. Amazone 26 April van New York naar Haïtti. Amsterdam p. 27 April pl.m. 17 u. Azoren Curacao n. Amsterdam. Bodegraven 27 April te Curacao van Am sterdam. Breda 28 April te Antwerpen van Ham burg. Bintang 26 April te Los Angeles naar Batavia. Brlelle 26 April van Corral naar Antofa gasta. Baarn 26 April te Guayaquil van Am sterdam, vertr. n. Paita. Binnendijk 27 April 1 u. 30 m. 950 mijl West van Scilly, Newport News n. Rotter dam. Bovenkerk 28 April van Colombo, Rotter dam n. Calcutta. Bali 26 April van Padang n. Tangong Pandan. Bandoeng p. 28 April 14 u. Bonifacio. Batavia n. Rotterdam. Billiton 28 April te Amsterdam van Oost- Afrika l.v. Hamburg. Dinteldijk p. 28 April Lizard, Pacifickust n. Rotterdam. Drechtdiik 28 April te Londen, Rotterdam n. Vancouver. D,iambi 28 April 16 u. van Gibraltar, Batavia n. New York. Enggano 27 April van Genua, Batavia n. Amsterdam. Eemstroom 28 April te Bonny, Rotterdam n. W.-Afrika. Edarn 28 April van Santander, Tampico n. Rotterdam. Insulinde 28 April 18 u. van Port Said, Batavia n. Rotterdam. Jagersfontein 27 April te Mombase van Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SCHRIJFMACHINEHAND EL ©.%9ai(Iuiüa ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. 11161 Officieel Agent der N.V. Schrijfmachine Mij. Nieinre modellen voorradig Reis-Machinei Koningin der Nederlanden 28 April van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Krakatau 27 April 18 u. 29 m. 360 mijl Zuid van Valentia, Amsterdam n. Norfolk. Klipfontein p. 26 April Dakar, Rotterdam n. Kaapstad. Kieldrecht 29 April te Port Said, Rotter dam n. Calcutta. Koudekerk p. 28 April Dungeness, Rotter dam n. Bombay. Kota Inten p. 29 April Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Kota Gede 28 April te Rotterdam van Batavia. Kota Baroe 29 April van Singapore, Batavia n. Rotterdam. Leerdam 27 April van Havana, Rotterdam n. New Orleans. Manipi 27 April 12 u. op 10 gr. 41 min. N. en 60 gr. 7 min. O., Rotterdam naar Batavia. Meissonier 25 April van San Francisco, Rotterdam n. Pacifickust. Meliskerk 28 April van Suez, naar Port Soed.an, Rotterdam n. O.-Afrika. Medea 27 April van New York naar Venezuela. Nieuwkerk 28 April van Port Said naar Genua, Beira n. Rotterdam. Nieuw Zeeland p. 26 April Thursday IsL Ouderkerk 28 April te Bremen van Ham burg. Orestes 27 April van Lagos n. Koko, Am sterdam n. W.-Afrika. Orapje Nassau 28 April 15 u. v. Plymouth n. Havre, West-Indië n. Amsterdam. Prinses Juliana p. 28 April Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Palembang p. 27 April de Azoren, New York n. Batavia. Phrontis 28 April te Amsterdam van Java. Rijperkerk p. 26 April Dakar, Beira n. Rotterdam. Rokan p. 27 April Cape Guardaful, Rot terdam n. Batavia. - Ridderkerk 29 April te Hamburg van Rot terdam. Rijndam 28 April te New York van Rot terdam. Rietfontein 28 April te Antwerpen, Kaap stad n. Rotterdam. Randfontein 29 April van Amsterdam n. Antwerpen. Riouw 28 April van Antwerpen n. Batavia en p. Vlissingen. Rottl 27 April van Suez, Amsterdam n, Batavia. Reggestroom 28 April te Hamburg van Rotterdam. Springfontein 27 April van Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Salland 27 April 18 u .te Rio Grande do Sul, Buenos Ayres n. Amsterdam. Sommelsdijk 29 April te Antwerpen van Hamburg. Sumatra 28 April te Dar es Salaam, Beira n. Rotterdam. Sommelsdijk 28 April van Hamburg n. Antwerpen. Schie'kerk p. 27 April Finlsterre, Rotter dam n. Calcutta. Samarinda 28 April 10 u. van Sabang, Batavia n. New York. Sibajak 29 April 10 u. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Streefkerk 28 April te Rotterdam van Calcutta. Salabangka 28 April van Amsterdam n. Java. Simon Bolivar 28 April te Amsterdam v. Hamburg. Soekaboeml p. 28 April 21 u. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Texel p. 28 April Perim, Rotterdam naar Kiirrachee. Tabanan 27 April 22 u. van Marseille, Java n. Rotterdam. Tjitaroem 25 April te Hong Kong van Macassar vetr. 26 April n. Manila. Ternate 28 April 7 u. te Belawan, Rotter dam n. Java. Veendam 29 April van Plymouth New York n. Rotterdam. Veendijk p. 28 April Perim, Calcutta n. Rotterdam. Veendijk p. 28 April, Calcutta n. Rotter dam. Vulcanus 28 April ladende te Liberia W. Afrika n. Amsterdam. Van Rensselaer 26 April v. Barbados n. Trinidad. Vlieland p. 27 April 17 u. Gibraltar. Ba tavia n. Rotterdam. Zaananld p. 28 April Dungeness, Amster dam n. Buenos Ayres.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14