HAARLEM'S DAGBLAD OM ONS HEEN H. B. S'ers zooals ze niet alle dagen zijn DINSDAG 30 APRIL 1929 bERDE BLAD No. 3813 DE MAATSCHAPPIJ VAN HANDEL EN NIJVERHEID NAAR FRANKFORT. De Maatschappij van Nijverheid en Handel houdt als het pas geeft, excursies uitstap jes naar groote fabrieken of ondernemingen of naar groote werken, zooals de droogma king van de Zuiderzee, waaraan leden van een departement, of, wanneer het buiten land er mee gemoeid is, leden van de Maat schappij in 't algemeen, zoo zij den tijd en de kosten er voor over hebben, kunnen deel nemen. Laat mij wat mogen vertellen van de nieuwste excursie naar Frankfort, ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Frankfort aan den Main. Bijna vijftig deelnemers hadden zich daar voor aangemeld, die Woensdag 24 April uit alle richtingen in Utrecht als het hart van Nederland bijeenkwamen, leden van het hoofdbestuur en gewone departementsleden, onder leiding van den algemeenen voorzitter Mr. C. H. Guépin en den algemeenen secre taris, Mr. J. Bierens de Haan. Het lijkt ver voor een excursie, acht uren met den snel trein ongeveer, maar een reisgezelschap, zij het ook heterogeen, toevallig saamgekomen uit allerlei vakken en bedrijven, dat van plan is gezellig en opgewekt te zijn, maakt met wederzij dsche verhalen van opgedane erva ring en daar tusschen door een grapje en een aardigheid, de langste reis nog kort. Toen wij kwart vóór elven te Frankfort uit stapten, scheen de tijd toch omgevlogen. De heer Henri ter Horst Daar stond op 't perron al (niemand die het anders verwacht had) de man die in de eerstvolgende dagen de hoofdpersoon zou zijn, Henri ter Horst, consul van Nederland te Frankfort en oprichter van de jubileeren- de Kamer van Koophandel, een Haarlemsche jongen, wiens wieg in een huis op de Groote Markt heeft gestaan, maar die al lang gele den zijn levensdoel en zijn werkkring in het buitenland had gezocht; toch nog altijd een goed Nederlandsch type, zooals wij het graag zien, maar misschien in zoover buiten- landsch ;,angestrichen" zooals men in Duitschland zegt, omdat hij de eigenaardige hoekigheid, om niet te zeggen stugheid, die ons over de grenzen toch wel kenmerkt, heeft verwisseld voor internationale' manieren, zich uitend in een vroo- lijke en losse gemakkelijkheid van beweging, die hem in deze drie dagen in staat heeft gesteld om ons honderd kleine vriendelijkhe den te bewijzen, die algemeen werden ge waardeerd. Dat begon Donderdagmorgen al met de zorg, dat de excursionisten om half acht uit hun bed werden geklopt in het Hotel Frank furter Hof, waar het heele gezelschap ge huisvest was geen minuut later dan half acht, omdat er dien morgen bezoeken moes ten worden gebracht aan drie fabrieken, een automobiel- en rijwielfabriek, een machine fabriek en een fabriek van electrische appa raten. Kwart voor negen precies stoof het gezelschap al vier aan vier door Frankfort in keurige auto's, waarvan er waren die nog geen duizend kilometers hadden .geloopen. Het bezoek was interessant, de ontvangst hupsch, ofschoon het automobielbedrijf in Duitschland moeilijke jaren beleeft. Het kan geen tekortschieten zijn in de bescheiden heid, die aan gasten past, wanneer ik zeg, wat iedereen weet en wat in deze dagen door menigen Duitschen spreker openlijk werd gezegd, dat het land behoefte heeft aan geld, dat het tegen niet gemakkelijke voor waarden leent van Amerika, terwijl het in sommige takken van bedrijf juist van datzelfde land groote concurrentie ondervindt. De sterke combinatie der Gene ral Motors heeft de grootste Duitsche fabriek te Frankfort, die van Opel, al gekocht, terwijl zij tegelijkertijd het land met Amerikaan- sche wagens overstroomt. Moeilijke strijd, niet alleen door het ruime kapitaal van ginds over den haringvijver, maar ook om de methode en vooral het tempo van arbeid, dat Amerika op Europa vóór heeft: het Tay- lorisme is niet alleen een Amerikaansche uit vinding, maar past licht beter op Ameri kaansche opvattingen en arbeiders-mentali teit. Na de autofabriek verdeelde het gezel- schao zich in tweeën: de eene ging naar de machinefabriek van de firma Pokozny en Wittekind, de andere naar de fabriek van electrische apparaten van de firma Voigt en Haffner; ik had de laatste gekozen en heb daarvan geen berouw gehad. Na de bezichti ging van de fabriekslokalen brachten wij een bezoek aan het laboratorium van deze groote onderneming, waar wij na een korte inlei ding, in de .onderzoekingstoestellen verschil lende proeven met geweldige hoogspannings- stroomen hebben gezien. Er werd letterlijk een hevig onweer vertoond: geweldige don derslagen en bliksemstralen, die gepaard gingen met een kunstmatigen stortregen, die met de waterleiding te voorschijn geroepen werd. In de duisternis der groote hal van dit laboratorium, waar de electrische lampen ge doofd waren, maakte dit kunstmatig onweer met een stroomsterkte van 280.000 volt een grooten indruk. Maar de tijd drong. Wij werden op den „Römer" verwacht, het prachtige Stadhuis van Frankfort in de schitterende omgeving van de Groote Markt, waar het oog overal mooie oude gebouwen ziet. De „Oberbürger- meister", Dr. Landmann, hield een welspre kende rede in de monumentale zaal waar in lang vervlogen eeuwen de Duitsche keizers gekroond werden. De voorzitter van de Maatschappij Mr. C. H. Guépin beantwoord de de rede eveneens in de Duitsche taal. Daarna werd in een ander vertrek door de Stad Frankfort een lunch aangeboden, waar bij opnieuw woorden van gelukwensch en waardeering werden gesproken. Laat ik dadelijk mijzelf ontslaan van de verplichting om al deze toespraken hier weer te geven: zij zouden op zichzelf ko lommen in dit blad innemen en daarvoor kunnen wij geen plaatsruimte beschikbaar stellen. Alleen al in den namiddag werden in de feestelijke bijeenkomst van de Hol- landsche Kamer van Koophandel, die gehou den werd in het gebouw van de Handels- kamer FrankfurtHanau een tiental toe spraken gehouden, voornamelijk door Duit sche autoriteiten en vertegenwoordigers van corporaties, die nagenoeg alle denzelfden ondergrond en dezelfde strekking hadden: hulde te brengen aan de feestvierende Ka mer van Koophandel en haar bestuur, vooral aan den heer ter Horst, die den moed heeft gehad in het jaar 1919, dus in een zeer moei lijken tijd, de Kamer op te richten, die ver band bracht tusschen den Nederlandschen en den Duitschen handef en, in weerwil van moeilijkheden en tegenwerking, deze zaak door te zetten. Het eerste gedeelte van de vergadering werd gepresideerd door den heer Begeer, als voorzitter van de groep der Ne derlandsche Kamers van Koophandel In Duitschland, waarvan die te Frankfort er eene is; daarna nam de heer ter Horst het voorzitterschap over en werden verschillende bijzonderheden meegedeeld over de Frank- fortsche Kamer. Het was waarlijk de middag van ter Horst, onder anderen ook daarom, dat de Neder landsche gezant te Berlijn, Graaf van Lim burg Stirum, de geheele bijeenkomst bij woonde. Behalve woorden van lof en hulde werden ook tastbare herinneringen aangebo den: een fraaie voorzitters-hamer, een Prin senvlag en het diploma van eerelid van het Instituut für Wirtswissenschaft der univer siteit te Frankfort. Ternauwernood bleef er tijd genoeg over, dat de aanwe zigen zich konden verkleeden voor het groote feestmaal in het Frankforter Hof. Hier voerde o.a. de gezant het woord. Een van de merkwaardigheden van de beide bijeenkomsten was, dat ook de Neder landsche sprekers, allen zonder uitzondering het woord voerden in vloeiend Duitsch, een bewijs van het groote voordeel dat de talen studie in Nederland aan een klein volk als het onze in de wereld geeft. Omstreeks elf uur was deze drukke dag geëindigd. j c P B. H. VAN ZIJL ZESTIG JAAR IN HET BOLLENVAK EN BIJ DEZELFDE FIRMA. In het „Weekblad oor Bloembollencul tuur" wijdt H. M. R. ïen waardeerend arti keltje aan den heer B. H. van Zijl, die 3 Mei den dag herdenkt, dat hij zestig jaar gele den in dienst trad bij le firma G. C. van rubergen Jr., kweeke- :ij Zwanenburg, te Haarlem, als jongen van 13 jaar. Sinds vele jaren cultuurchef, ging heel zijn liefheb berij uit naar de bloembollen, meer speciaal naar de hyacinthen. Het vroeger doen bloeien had zijn volle aandacht, evenals de bestrijding van het geelziek, dat steeds zoo veel bollen kostte. Na verschillende proefne mingen gelukte hem dit. Komt wijlen den heer Dames de eer toe de preparatie der hyacinthen voor de kerstmisbloei in het al gemeen belang wereldkundig gemaakt te hebben, slechts weinigen weten, dat „Hein" reeds eenige jaren daarmee bezig was, maar het stil hield in het belang der firma. Ook heeft hij lang voor iemand er aan dacht het warmteproces toegepast op de hyacinthen. ter bestrijding van het geelziek en hij kon al heel gauw geslaagde proeven laten zien. Het zal hem Vrijdag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. PERSONALIA. Bij Kon. besluit van 27 April is gehand haafd met ingang van 1 Mei in zijn betrek king van secretaris van den raad van beroep voor de directe belastingen te Haarlem jhr. mr. F. W. van Styrum te Haarlem. Bij Kon. besluit zijn benoemd, met ingang van 1 Mei tot plaatsvervangend lid, plaats vervangend voorzitter van den raad van be roep voor de directe belastingen te Haarlem: jhr. mr. F. W. van Styrum, advocaat en pro cureur en rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Haarlem, en mr. S. H. Vening Meinesz, rechter-plaatsvervanger in de recht bank te Haarlem. Op Woensdag 1 Mei a.s. herdenkt de heer D. J. van Dantzig, kantoorbediende, den dag waarop hij vóór 40 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in di'enst trad op de af- deeling administratie. VARA-AVOND. DEMONSTRATIEVE VERGADERING Maandagavond werd In de groote Gemeen telijke Concertzaal de aangekondigde open- bare vergadering van de V.AHA. gehouden. Zaal en galerij waren stampvol. De voorzitter, de heer F. Oets, opende de bijeenkomst met een toespraak waarin hij o.m. zeide dat de VA.RA. haar recht op meer zendtijd wil verdedigen, nu de Regee ring spoedig in dezen zal hebben te beslis sen. Er wordt een Hetze tegen de VA.KA. gevoerd. Dat is niet erg. Maar het zou kun nen zijn, dat de Regeering onder den invloed kwam van deze Hetze en daarom, aldus spr-, is het goed dat het publiek ingelicht wordt omtrent ons goed recht. Spr. uitte er verder zijn vreugde over dat de zaal geheel gevuld was na één enkele aankondiging, en één om- roeping en deelde voorts mede dat Mr. J. E. W. Duys verhinderd was op te treden als spreker omdat hij te laat ontdekt had, dat hij op denzelfden avond te Monnikendam moest optreden voor de S. D. A. P. en men daar niet tot een schikking bereid was. Ook de andere spreker, de heer G. Zwertbroek was verhinderd, door ongesteldheid. Hij zou vervangen worden door den heer Lebon, penningmeester van de VA.RA. Nadat eerst de Arbeiders Muziekvereni ging „Excelsior" de Internationale had ge speeld en zich in nog een nummer had doen hooren trad Willem van Capellen, de decla mator op, met langdurig en donderend ap plaus welkom geheeten. Hij droeg voor: „Vroolijke optochten" van Van Collem en daarna: „Lompenproleten" en „Ouwe Bok ken". Daar het publiek niet ophield met bij valsbetuigingen gaf hij nog een toegift. Waarna hij naar Amsterdam reisde om daar in het Concertgebouw op te treden. Zeer veel succes had ook het optreden van de dansgroep van Tilly Sylon, die een urie- tal dansen uitvoerde en waarvan de leidster door het opgetogen publiek tot een herhaling van haar slot-solonummer gedwongen werd. Hierna was het woord aan den heer Lebon. Spr. meende te mogen constateeren dat de arbeid van de V.A.RA. door de arbeiders- luisteraars wordt gewaardeerd. „Deze bijeenkomsten", aldus vervolgde spr., „dienen om de luisteraars voor te lichten. De VA.RA. eischt een grooteren zendtijd. Maar wij houden onze vergaderingen niet omdat wij zoo zenuwachtig zijn over het A.V.R.O.-petitionnement, zooals de A.VJt.O beweert" Spr. herinnerde er voorts aan dat de Staatscommissie als haar meening heeft uit gesproken dat neutraliteit in de omroeping niet gewenscht is. De onbevredigdheid van vele luisteraars was oorzaak dat er verschil lende radio-vereenigingen werden opgericht: de V.A.RA.. op 1 November 1925. Vóór dien had de heer Wibaut als eerste socialistische spreker voor de microfoon gesproken. Daar na kreeg daartoe geen socialist meer gele genheid. Er wordt nu tegen de V.A.RA. geageerd omdat men geen politiek in de omroeping wil. Dat wil zeggen meende spr. men wil niet de politiek van de arbeiders. De moderne arbeidersbeweging eischt in den aether dezelfde vrijheid op als voor de drukpers bestaat. De VA.R.A. staat scherp tegenover de A.V.R.O., omdat thans tegenstanders van de arbeidersbeweging zitting hebben in het be stuur van de A.V.R.O. En op het punt zend tijd bestaat geen billijkheid. Het petitionnement van de A.V-R.O. Is op gezet op een manier die al heel weinig ern stig kan worden genoemd. Kinderen laat men het petitionnement teekenen. Op de Reegeering en op den Radioraad zal het dan ook niet den minsten invloed hebben. De heeren hadden eerst maar eens een lesje moeten nemen bij de arbeidersbeweging! (applaus) De A.V.R.O. heeft nog aan geen vergade ring van de Ned. Omroepvereeniging willen deelnemen met het duidelijk streven de VA-RA. weg te werken en de alleenheer schappij te krijgen. Maar dit zal niet ge lukken. (applaus). Overleg wU de VA.RA. nog altijd, maar de A.V.R.O. niet. Die heeft eerst een mislukt petitionnement noodig om tot overleg te ko men. Tot 1 Juli zullen er nog 2 zenders be schikbaar zijn, maar als er na dien datum nog maar één over is, zullen de verschillen de vereenigingen overleg moeten plegen. Spr. gaf de toezegging dat de V.A.R.A.- programma's goed en afwisselend zullen zijn en niet alleen redevoeringen zullen bevatten. „Wij vragen," zoo eindigde spr. „plaats in den aether, ook voor den arbeider!" Na de pauze zong eerst „De Stem des Volks" twee liederen: „Morgenrood" en „De werkers der wereld"; daarna weer optreden van de dansgroep Tilly Sylon (met zeer veel succes, zoodat weer een toegift noodig was). Tot slot deed „Excelsior" zich voor den tweeden keer hooren. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen. „De demonstratieve vergadering van de Vereeniging van Arbeiders Radio Amateurs, gehouden op Maandag 29 April in de Gem. Concertzaal te Haarlem bezocht door 1300 personen. Overwegende: Dat de ontwikkeling van den Nederland schen Radio-Omroep heeft geleid tot aan vaarding van het beginsel, dat iedere belang rijke volksstrooming zelfstandig een deel van den algemeenen radio-omroep heeft te ver zorgen volgens haar eigen bijzondere begin selen; dat In de wet is bepaald, dat de verdeeling vzn den zendtijd onder de omroep-vereeni- gingen naar billijkheid behoort te geschie den; dat diensvolgens in de eerste plaats reke ning dient te worden gehouden met de grootte van een volksdeel, waarvan de om roep-vereenigingen vertegenwoordigers zijn; Dat dit beginsel ten opzichte van het Ka tholieke en Orthodoxe-Christelijke volksdeel m de practijk ten volle is verwezenlijkt; dat_ de V.A.RA., optredende als vertegen woordigster van een volksgroep, welke" een vierde deel van het Nederlandsche volk om vat, diensvolgens ook een vierde deel van het totaal aantal beschikbare zenduren zou be- hooren te bezetten; dat de V.A.RA. evenwel slechts over nog geen 5van dit aantal zenduren beschikt; dat de medegebruikster van den Hilver- sumschen zender, de A.V.R.O., alle mogelijke pogingen doet, aan de VA.R.A. zelfs dit ge ringe aantal uren nog te ontnemen: spreekt als haar meening uit, dat de billijk heid waarvan in de wet sprake is. eischt, dat aan de VA.RA. niet alleen niet minder zend tijd moet worden toegewezen, maar dat deze zendtijd behoort te worden uitgebreid tot de De laatste repetitie voor Julianadag. Over de duizend kinderen op het Kazerneplein. De ruiten van de oude ïnfanterlekazerne rinkelden er van. Het daverde en toette, en schalde in 't rond. Dat kunt u wel begrijpen: over de duizend kinderen bij elkaar, en bijna allemaal voorzien van een instrument, om muziek mee te maken, de een een mondhar monica, de ander een fluit, een derde een trommel of een paar kleppers. Het was Za terdagmiddag immers generale repetitie voor den Julianadag! Het oppervlak der blikken trommels ver toonde sinds 6 Maart, den dag der uitreiking voer de eerste repetitie, al een niet onbelang rijke inzinking in het midden en leek pok dalig aan de kanten. Maar geluid kwam er nog evenveel uit, alleen was het nu veel ge- disciplineerder. Op het bordes aan de overzijde van de poort stond dirigent H. W. Hofmeester, de situatie door één armbeweging volkomen meester. Op hem concentreerde zich de aandacht van honderden kinderen, met een beweging van zijn vingers wist hij bet machtig geluid te ontketenen, met een gebaar van de vlakke hand kluisterde hij het aan de instrumenten. Tegen half drie was de repetitie begonnen met het klepperen van de kleppers In Morks' onvolprezen Kleppermarsch en de heer Hof meester was tevreden. Volgden de trommels in den trommelmarsch ook al van den Mid- •cielburgschen muzikant J. Morks, die met een uOO homophone geluidsproductie handig wist om te gaan. Ondersteuning door leden van „Harmonie Crescendo" gaf wat stevigheid aan de melodie. En de heer Hofmeester was al weer tevreden. Dan was er de kleuriger mondorgelmuzjek met de schelle fluiten en de muren van de oude kazerne hoorden „Klokke Roeland" en andere bekende liedjes, die anders slechts voor de schoolmuren bestemd zijn. De fir.ale was voor de zangers. Eerst zongen de jongens en meisjes van Piet Hein, daarna „O schitt'rende kleuren van Nederland's vlag" en ,,'t Is Plicht, dat iedere jongen" om met het Wilhelmus te besluiten. Wij twijfelen er niet aan of het wordt van middag een volkomen succes. helft van het aantal beschikbare zenduren op den Hilversumschen zender; besluit, er bij den Minister van Waterstaat op aan te dringen, in overweging nemend, dat door de felle aanvallen van de A.V.R.O. op de VA.R.A. de toestand voor deze laatste onhoudfcaar is geworden, ten spoedigste den zendtijd zoodan'g te verdeelen, als hier boven is aangegeven." De voorzitter bracht een hartelijk dank woord aan den spreker en de verdere uit voerenden en sloot vervolgens met een op wekkend woord de bijeenkomst. MEISJES KWEEKSCHOOL. VEREENIGING. JAARLIJKSCHE FEESTAVOND. De schoolvereenlging van de Nutskweek- school voor Onderwijzeressen „M.K.V-" hield Zaterdagavond haar jaarlijkschen feest avond. De naam van deze vereeniging („Met Kracht Vooruit") is al heel gelukkig gekozen. Eenige jaren geleden, toen de vereeniging nog maar kort bestond, hebben we eens een fuif meegemaakt in het gymnastieklokaal van de school; dat was toen een heel gezel lig avondje! Maar „Met Kracht" is de ver eeniging „Vooruit" gegaan; de feestavond van Zaterdagavond stelde al het vorige in de schaduw. Het was heel gezellig ln de be- nedenzaaltjes van het concertgebouw. Het nieuwe bestuur, bestaande uit de dames T. Smits, voorzitster; W. Lansdorp, vice-voorzitster, D. van Zljll de Jong, pen- ningmeesteresse; E. Artz, secretaresse, P. Ensink, tweede secretaresse, heeft al een heel goede „eerste beurt" gemaakt. We twijfelen er geen moment aan dat het de vereeniging onder deze energieke leidsters goed zal gaan, en dat de naam der vereeniging hoog ge houden zal worden. Verschillende leeraren en heel wat op pleizler beluste jongelui waren aanwezig, toen met de afwerking van het programma, dat zoowel wat inhoud als uit voering betreft keurig in orde was, begonn°n werd. Met werkelijk geraffineerde handig heid had het bestuur als eerste nummer het M.K.V.-lied gekozen. Dit lied, gezongen door een drietal alleraardigste jongedames ver wekte een groot enthousiasme. Het was een „knal" begin, om een eenigszins verouderden meisjesterm te gebruiken. Hiermee was fei telijk het succes van den avond al verzekerd: immers het ijs was gebroken en de stemming zat er goed in. Hierop volgde een nummertje zang, nl Die Grenadiere, een geliefd num mer voor dilettanten-avonden. Het stelt niet al te hooge eischen, en mede doordat het „over de grens" klinkt wij Hollanders zin gen immers altijd liederen in andere taal lijkt het al gauw heel wat. Maar dit keer was het heusch heel goed! Mej. Wijnstroom, die ons al van heel wat mooie dansen heeft laten genieten, zorgde ook nu weer voor een boeiende en zeer ge waardeerde afwisseling. Zij wordt op dit ge bied al een plaatselijke beroemdheid. De voordracht „De Officierspet" ging niet door, misschien was de dame wat zenuw achtig? Toch moeten we den volgenden keer het „O pet, o pet, o petje. Wat ben ik ge lukkig met je!" nog eens hooren! Na een solo voor plano en viool was het eerste deel van het programma afgewerkt en was het ln de zaal pauze. Maar achter de schermen werd met koortsachtigen ijver ge werkt aan de voorbereidingen voor het hoofd nummer „Intermezzo" van J. B. Schuil. Wat heeft het publiek met dit bekende stuk van onzen medewerker meegeleefd en wat had den de medespelenden een succes! Uit alles kon men merken dat er ijverig gerepeteerd was, de rollen zaten er goed in, het tempo was uitstekend, terwijl het vertoonde spel zelfs scherpe critiek glansrijk kon doorstaan. Allen verdienen een pluim; willen we nog iemand speciaal noemen dan is het wel de nieuwe voorzitster mej. T. Smits. Na afloop hiervan werd al gauw begonnen met het bal. Moeten we nog vertellen dat het „geanimeerd" was? R.-K. C05P. BOUWVEREEN. „ST. JOZEF' Bij raadsbesluiten van 15 Juni 1925. 2 Mei 1928 en 24 Januari 1929 werden B. en W. gemachtigd aan de R.K. Coöp. Woning bouwvereniging „St. Jozef" G. A. alhier voor het bouwen van winkelhuizen, ééngezins woningen enz. een voorschot uit de kas te verstrekken van hoogstens f 160.613,81. Nu de eindafrekening van genoemden bouw nadert blijkt er een tekort te zijn van pl.m. f 6202.19 of rond f 6500. B. en W. stel len nu voor het bedrag van f 160.613.81 met f 6500 te verhoogen en dus te brengen op f 167.113.81. VOORJAARSTENTOONSTELLING „DE WERKERS". De Vereeniging voor beeldende kunst „De Werkers" zal van 6 tot en met 29 Mei een Voorjaarstentoonstelling houden in de toon zalen van de firma J. A. Boskamp Zoon te Overveen. De expositie zal werken omvatten van de heeren P. W. Bulthuis, Jan Giesen, J. J. van Heel en C. J. v. d. Hoef en wel schilderijen, teekeningen, houtsneden en voorwerpen van kunstnijverheid. Er komt voorts een inzending van de Koninkl. Begeer, die ook de door den heer v. d. Hoef ontworpen gietpennlngen uitvoer de, terwijl de Plateelfabriek Zuid-Holland diens serviezen vervaardigde. Jan Giesen maakte houtsneden voor de ultnoodigingskaart. Maandag was het de laatste schooldag voor de leerlingen uit de vijfde klas van de H. B.S. A. De tijd van thuis studeeren ter voor bereiding van het eindexamen breekt- aan, want over een dag of veprtien zitten zij er voor. Die laatste dag hebben zij gevierd met een groteske verkleedpartij. Toe ze 's mor gens door Haarlem's straten naar school trokken ziet u hierboven. Maar toen de les sen begonnen waren het allemaal weer ge wone menschen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9