BUITENLANDSCH OVERZICHT LAATSTE BERICHTEN BERLIJN IN REP EN ROER. 7 DOODEN.. TALLOOZE GEWONDEN. RAADSVERGADERING. Amsterdamsche Beurs BURGERLIJKE STAND HAART FM'S DAfl"*~'D DONDERDAG 2 MEI 1929 Bloedige 1 Mei-viering. En eenige honderden gearresteerden T BELANGRIJKSTE NTEUWS. 't Belangrijkste Nieuws bestaat uit de ver slagen van de 1 Mei-vierlng(?) In het buitenland, die wij hieronder laten volgen. Naar het W. B. ongeveer half twaalf gis teren uit Berlijn meldde begon gistermor gen om tien uur in de verschillende ver- eenigingslokalen de viering van den eersten Mei. Over het algemeen heeft de opmarsch van de vakvereenigingen betrekkelijk rustig plaats gevonden. Op het hoofdbureau van politie zijn althans slechts twee rapporten ontvangen over verstoring van de orde; een oploop nl. van betoogers werd door de po litie uiteengedreven, waarbij 32 personen werden gearresteerd; elders werden drie betoogers in arrest genomen. Op straat ziet men vele arbeiders, die zich naar de vereenigingslokalen begeven en ster ke politie-detachementen. Het geheele ver keer gaat zijn vollen gang. Op de gas- en electriciteitsfabrieken wordt normaal ge werkt. In de metaal-industrie zijn over het algemeen slechts weinig arbeiders op het werk verschenen. Dergelijke rapporten ko men binnen van de andere industrieën. Al leen bij de „Siemenswerke" is het grootste deel van de arbeiders present. Te elf uur werd gerapporteerd, dat het op verschillende punten van de stad bij het uiteenjagen van optochten tot botsingen is gekomen, waarbij in het geheel ongeveer 100 personen zijn gearresteerd. Slechts in en kele gevallen moest van de gummistokken gebruik worden gemaakt. Als nieuw middel zal de politie evenwel gebruik maken van brandslangen, waartoe de noodige voorbe reidingen zijn getroffen. Op het Reuterolein en het Antonplein is het ook tot botsingen gekomen. De latere berichten uit Berlijn zijn van zeer ernstifren aard. Het Wolffbureau meldt dat om half 12 's avonds het aantal dooden tengevolge van de communistische onlusten 7 bedroeg. De Tel. meldt nog: De eerste Mei heeft te Berlijn een bloedig verloop genomen en de botsingen tusschen communisten en nolitie, die in den loop van den dag op talrijke punten der stad voor kwamen. duurden des avonds om zeven uur nog steeds voort. Op dat tijdstip waren on geveer 700 personen gearresteerd. Het aantal dooden bedroeg 3: dat der zwaar gewonden, die door den eersten hulpdienst naar de zie kenhuizen waren overgebracht, twintig. Voorts werden 25 minder ernstig gewon den na het aanleggen van het eerste ver band uit de ziekenhuizen ontslagen. Het staat echter vast, dat het aantal gewonden veel grooter is, daar talrijke personen er om begrijpelijke redenen de voorkeur aan heb ben gegeven, zich door hun eigen geneeshee- ren te laten verbinden. De dooden zijn: de 24-jarige bakkersknecht Otto Querener, die bij een gevecht met de politie in het z.g. Scheunenviertel door een steek met de bajonet zoo ernstig werd ge wond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Het tweede slachtoffer was de 52-jarige arbeider Max Gemeinhart. Deze keek uit het raam van zijn woning in de Koeslinerstrasse naar een vuurgevecht tusschen betoogers en politie, toen een ver dwaalde kogel hem in het hoofd trof. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij spoedig den geest gaf. De derde doode Is tot dusver nog niet geïdenti ficeerd. De ernstigste gevechten waren die op de Senefelder Platz, dicht bij het gebouw van de Volksbühne. Ook te Hasenheide en op de Hackesche markt is zwaar gevochten. Op laatstgenoemd plein werden vier betoogers en een agent gewond. De commandant van de Schuno, kolonel Heimannsberg, die toen hij bericht ontving van de gebeurtenissen op de Senefelder Platz zich per auto daarheen spoedde, werd door de betoogers herkend en kreeg van een hun ner met een eikenhouten knuppel een zoo harden slag op den schouder, dat de knuppel in tweeën brak. Kolonel Heimannsberg sprong uit zijn auto, greep zijn aanvaller beet en smaakte de voldoening hem persoon lijk te arresteeren. ^Omtrent de botsing te Hasenheide wordt nog gemeld, dat de communistische metaal arbeiders daar een besloten vergadering had den belegd. Men vreesde, dat het na afloop der vergadering tot een botsing zou komen met de sociaal-democratische houtbewerkers, die in een naburig lokaal eveneens een bij eenkomst hielden. Deze vrees bleek gerecht vaardigd. Do politie trachtte wel is waar, beide partyen van elkaar gescheiden te hou den doch dit gelukte niet. Plotseling viel uit de menigte een schot, zoodat ook de politie van haar vuurwapenen gebruik maakte. Twee arbeiders kregen schotwonden, terwijl twee agenten door stokslagen en steenwor pen gekwetst werden. Als voornaamste tooneel voor hun be toogingen hadden de communisten, zooals verwacht werd, de drukste punten van Ber lijn gekozen n.l. de Potsdamer Platz en de Alexanderplatz. Spoedig werden de toegangs wegen tot deze pleinen dan ook door de politie afgesloten. Toch slaagden de communisten erin, met trams en autobussen de beide pleinen te be reiken, zoodat deze herhaaldelijk door de politie moesten worden schoongeveegd. Op de Alexanderplatz voor het warenhuis Tietz waar zich een zeer groote menigte had ver zameld, werd hierbij van de brandspuit ge bruik gemaakt. Het succes van dit middel was volledig; naar alle kanten stoven de doornatte betoogers uiteen. Even over zessen 's middags hadden in het Zuidwesten en Noorden der stad opnieuw botsingen plaats. Vooral in het Noorden waren de gevacht.en weer van ernstigen aard. Een groote menigte in de Kösliner- st,rasse weigerde, aan het bevel der politie om uiteen te gaan, gevolg te geven. De poljtie, die inmiddels versterkingen had ont vangen, maakte aanstalten om de betoogers uiteen te jagen, toen er schoten vielen. Ook uit de huizen werd op de politie gevuurd. Tot de gearrest eerden op de Potsdamer Platz behoort ook de communistische Rijks dagafgevaardigde Ende. Hier werd voorts een vrachtauto met drie betoogers aange houden. Men was niet weinig verwonderd, in den auto een volledig draadloos zendstation te ontdekken, dat natuurlijk in beslag werd genomen. Barricade opgeworpen. Tusschen vijf en zes uur 's middags werd door de communisten op de plaats, waar de Pankstrasse,- de Köslinerstras3e en de Wed- dingstrasse samenkomen, een groote baricade opgericht. In de Pankstrasse worden kanali satiewerkzaamheden uitgevoerd zoodat zich in de Köslinerstrasse eenige bouwkeeten. alsmede een hoeveelheid materiaalwagens, ijzeren buizen en dergelijke bevonden. De communisten deden de wagens omkantelen, braken de keeten af en wierpen daarmede een hooge barricade op. Toen de politie verscheen, werd zij zoo wel van de barricade alsook van de daken der huizen in de Kösllner- en Wedding- strasse met scherpe schoten ontvangen, waar van er circa 1000 a 1500 op de beambten werden gelost, aldus de TeL De communis ten bleken hoofdzakelijk met revolvers en andere wapenen van klein kaliber bewapend te zijn, doch er werden ook karabijnscho- ten geconstateerd. Door dit vuur werden eenige politiebeambten gewond, waarna ver sterkingen werden ontboden. Daarop begaf de commandant van de Schupo, kolonel Heimannsberg, zich met een sterkte politie macht, eenige pantserauto's en zoeklichten naar de Pankstrasse. De politie stuit op hevig vuur. Hier stuitte men tusschen de Kösllner- en de Weddingstrasse op een hevig vuur. De politie gaf bevel, dat geen enkel raam mocht worden geopend. Men liet de zoeklichten langs de daken spelen, doch men slaagde er niet in, de vurenden te ontdekken, daar deze blijkbaar hoofdzakelijk uit dakvensters schoten en zich, wanneer de politie het huis binnendrong, over de daken in veiligheid brachten. Dit vuurgevecht duurde voort tot negen uur 's avonds. Toen luwde het eenigszlns, zoodat de politie tot de Köslinerstrasse kon doordringen. De barricade werd bestormd en thans werd geopereerd tegen de huizen, waaruit geschoten werd, waarbij eenige karabijnsalvo's gelost werden. Het schijnt dat hierbij tal van personen gewond zijn. Voor zoover bekend zijn er drie dooden ge vallen Afdeehngen van den eerste-hulp- dienst zijn thans bezig met het overbrengen der gewonden naar de ziekenhuizen. Hun aantal bedraagt 15 a 20, doch in werkelijk heid zijn veel meer personen gewond, die echter door hun kameraden zijn weggedra gen. om niet in handen van de politie te vallen. Tegen tien uur 's avonds was het in de Weddingstrasse weer rustig, doch de politie arresteert nog steeds tal van personen, die zich door het ^fzpHingscordon poogden te dringen en die bij fouilleering vuurwapenen bij zich bleken te hebben. Een merkwaardig incident was nog, dat op een gegeven oogenb'.ik uit een huis in de Köslinerstrasse een leider der communisten naar buiten kwam. die m de eene hand een witte vlag en in de andere hand een gèladen revolver hield. Van de Beriljnsche avondbladen zijn heden slechts de „Germanla". de „Deutsche" en de „Deutsche Zeitung" verschenen. Ook heden ochtend zullen de meeste bladen niet ver schijnen. doch eerst Donderdagavond. Voor zoover tot dusver bekend, zijn de Meibetoogingen in de overige groote steden van Duitschland kalm verloopen. Te Dres den, waar 120.000 sociaal-democraten en 3500 communisten aan betoogingen deelnamen, alsmede te Leipzig en Chemnitz is geen enkel incident voorgevallen. In Parijs. Havas meldt, dat de politie te Parijs de exemplaren van „Le Premier Mai" in beslag heeft genomen, het blad, dat in de plaats der „Humanité" verscheen. Voorts werden zeven auto's in beslag ge nomen, welke dienden om de verbinding tusschen de verschillende communistische centrales te onderhouden. Het N. T. A. seint dat er in het geheel 2283 personen in hechtenis zijn genomen. Te Marseille had een gevecht plaats met de politie doordat een groep feestgangers den handelaars wilde beletten, hun stalletjes op de markt op te slaan. In den afgeloopen nacht werden op een kerktoren twee roode vlaggen geheschen, die vandaag weder zijn verwijderd. In België ANTWERPEN, 1 Mei. (B.T.A-) In den loop van een Mei-vergadering van Stalinnis- tische communisten had er een botsing plaats met Trotzkistische communisten. De politie herstelde de orde; er hadden twee aanhoudingen plaats. Minder Engelsche betoogers dan voorheen. LONDEN. 1 Mei. (Reuter). De 1 Mei- viering is te Londen kalm verloopen. Er had een optocht plaats, doch de organisators waren teleurgesteld omdat het aantal betoo gers kleiner was dan in vorige jaren. Een vechtpartij te Rijssel. RIJSSEL, 1 Mei. (B. T. A.) Een groep jonge communisten trachtte een politie-cor- don te verbreken. Er ontstond een veebt- oartij, waarbij verscheidene communisten tegen den grond werden geslagen. Ecreden politie verwondde verscheidene betoogers, van wie vier naar het ziekenhuis werden vervoerd. 3400 gearresteerden. De politie-prefectuur maakte hedenavond om tien uur bekend, dat te Parijs en in de banlieue gisteren in totaal 3400 personen zijn gearresteerd, waarvan 350 bu'tenlan- ders. De laatstgenoemden en eenige betoo gers, die wegens vergrijpen voor den rechter zullen moeten verschijnen, niet medegere- kend, zijn alle gearresteerden, nadat hun identiteit was vastgesteld, in den loop van den avond weer vrijgelaten. (Een B. T. A.- bericht meldt, dat zich onder de gearresteer den de communist Marranne, maire van Ivry, en het Kamerlid Doriet bevinden). Te Leus hadden gevechten plaats, waarbij drie politiebeambten werden gewond. VREEMD GEVAL IN MEMEL. Dwaze praatjes over ritueelen moord. DIENSTBODENVERHALEN? Wij ontleenen het volgende fantastische verhaal aan de Tel.: De stad Memel verkeert wegens het fa beltje van den ritueelen moord in groote opwinding. Allerlei duistere geruchten doen de ronde. In het huis van den Joodschen klein handelaar Schochar, die afkomstig is uit Litauen, doch sedert tien jaar te Memel woont, werd de huisvrouw Zaterdagmorgen 6 April reeds om kwart voor vijven wakker, daar haar zeven-jarig zoontje David zeer onrustig was. Bij het ontwaken rook zij een gaslucht die in de geheele woning hing. Zij wekte haar man. Deze ging naar de keuken en vond daar een gasslang los liggen, terwijl de kraan openstond. In de dienst bodenkamer. die aan de keuken grenst en waarvan de deur open stond, lag bewuste loos het ongeveer 20-jarige dienstmeisje Martha Jakumelt. Blijkbaar was zij toen reeds dood. De koopman en zijn vrouw openden onmid dellijk de ramen en droegen bet meisje uit het bed naar het venster. Zij kregen daarbij den indruk, dat de levensgeesten reeds ge weken waren. Zij lieten onmiddellijk hun dicht bij hen wonenden neef, den arts Han- nemann, halen. In een ader bij den elleboog bracht deze een aderlatingssnede toe van ongeveer twee centimeter lengte. Daar er geen bloed uit de ader vloeide, stelde hij den dood vast. Daarop liep Schochar naar de politie, die spoedig verscheen. Tegen tien uur 's morgens ging zijn dochter Jenny naar den huisarts van het gezin, dr. Kallen- bach, daar de kleine Daviö voortdurend moest overgeven. De arts kwam en consta teerde vijf uur na de ontdekking van het ongeluk nog steeds een gaslucht in de wo ning. Hij verklaarde, dat het kind aan een lichte gasvergiftiging leed. Bij deze gelegen heid zag dr. Kallenbach ook het lijk van de dienstbode,, waarbij eenige familieleden van de doode tegenwoordig waren. Hij sprak met deze menschen, die het gebeurde zeer kalm schenen op te nemen. In den loop van den dag werd het lijk van de dienstbode, die blijkbaar het slacht offer van een ongeluk, of van onverzichtig- heid was geworden, door de politie wegge haald. Kort daarop verklaarde deze, dat de begrafenis mocht plaats vinden. Tot 17 April verliep alles rustig en te Memel werd niet meer over bet ongeluk ge sproken. Eerst ongeveer een week voor het Joodsche Paaschfeest begonnen geruchten de ronde te doen De vrouw, die het lijk had gewasschen, schijnt gezegd te hebben, dat de snede, lis dr. Hanneman aan den elleboog had toegebracht ten doel had, bloed af te tappen voo rhet Joodsche Paasch feest. Spoedig deden te Memel dienstboden praatjes de ronde over den „ritueelen moord" De broer van het overleden meisje diende bij den officier van justitie een aanklacht in tegen den Joodschen koopman. Aan den vooravond van het Paaschfeest. op 24 April j-1. verscheen de vrouw van Schochar bij haar huisarts. Zij verklaarde, van alle zijden waarschuwingen te hebben ontvangen, den Seider-avond niet in haar eigen huis door te brengen, en zoo over spannen te zijn, dat zij den toestand niet langer kon dragen. Thans begonnen ook de intellectueele kringen van Memel, die zich tot dusver niet met de zaak hadden bemoeid, zich met het geval in te laten. Ook de vertegenwoordigers der Joden wendden zich tot den officier van justitie, Tostaede, die bekend stond wegens zijn anti-semietische uitlatingen in verband met een vroegere rechtzaak. Het bleek toen, dat de recherche reeds een on derzoek in de richting van een ritueelen moord instelde. Men had den zevenjarigen David Schochar verhoord en hem de volgende vragen gesteld: Of hij gezien had, dat veel mannen met baarden in het huis van zijn vader waren gekomen? Of hij gezien had, dat men de deur gesloten had om afluisteren door de dienstbode te voorkomen? Of het kind zelf niet tegen de dienstbode had gezegd, dat zij vermoord zou worden? Of men het kind niet verboden had met de dienstbode te spre ken? Toen het kind zich een vroeger verbod van zijn moeder herinnerde, met de dienstbode te spreken, toen het stout was geweest, en deze vraag bevestigend beantwoordde, ver klaarde de officier van justitie tot de doch ter van Schochar, die bij het verhoor tegen woordig was, dat wanneer inderdaad waar was dat men het kind had verboden, met de dienstbode te spreken, zij wel zien zou, in welke positie zij zich had gebracht. De recherche te Memel heeft thans aan de pers een communiqué doen toekomen, „ter kalmeering van de openbare meening" waarin wordt gezegd, dat het onderzoek nog niet is geëindigd, en waarin dringend wordt gewaarschuwd tegen de verspreiding van geruchten. Over dit communiqué, dat zelfs door den procureur-generaal ongepast wordt geacht, heerscht .lier groote verontwaar diging. Hierin toch wordt de mogelijkheid van een ritueelen moord op zich zelf niet uitgesloten geacht, terwijl voorts verzwegen wordt, dat door de politie Is vastgesteld, dat het meisje aan gasvergiftiging is overleden. Een protestactie is georganiseerd, met het resultaat, dat de procureur-generaal thans een lijkschouwing heeft gelast. Hoewel die bevel reeds op 26 April werd gegeven, Is het nog steeds niet bekend, wanneer het lijk van het meisje zal worden opgegraven. HET ONGELUK MET DE MARINE-VLIEGBOOT. (Zie ook de eerste pagina). Reuter seint ons nader, dat de piloot, die om het leven kwam, genaamd was P. F. Everts; hij was officiervlieger tweede klasse. De twee gewonden waren de sergeant-vlieger A. Langeraar en de korporaal-vlieger G. Sy- mans. De D.22 was een Dornier-Wal-vliegboot, bestemd voor Ned. Oost-Indië, en had twee Lorraine Dietrich motoren van 450 P.K. In het bericht van Reuter wordt gemeld, dat de piloot gedood werd. Het is niet zeker of dit de bestuurder P. S. Everts was. Ook aan het departement van defensie kon men ons hedenmiddag omstreeks half twee nog geen nadere inlichtingen verstrek ken. DE PRECARIO-BELASTING. HET WETSONTWERP AANGENOMEN. Men seint ons uit Den Haag: De Tweede Kamer heeft hedenmiddag zon der discussie en zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aangenomen inzake de Precario-belasting. DE VECHTPARTIJ IN AMSTERDAM-NOORD. AMSTERDAM, 2 Mei (V. D.) De schoon moeder van den ketelmaker die gisteren bij een huiselijke twist in de Resedastraat een messteek in de buik kreeg, is in den afgeloo pen nacht overleden. DE BURGEMEESTER VAN ONSTWEDDE. HEEFT ONTSLAG GEVRAAGD EN GEKREGEN. Wij hebben ruim een maand geleden uit de „Veenbode" een bericht overgenomen dat meldde, dat de gemeenteraadsleden van Onstwedde, in verband met de daar door den gemeente-architect gepleegde corrupties, den burgemeester hebben genoodzaakt tot aftreden. Na een gezamenlijke bespreking hadden alle raadsleden en ook de burge meester een stuk geteekend, waarin de laat ste zich verplichtte om, als hij op 7 Mei mocht worden herbenoemd, deze benoeming niet langer te zullen aanvaarden dan tot 1 September. Thans lezqn wij in de Staats courant, dat den burgemeester met ingang van 1 Mei op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. EEN BOOTTOCHT OP DEN WESTEINDER PLAS. MET EEN STOOMBOOT ER VAN DOOR Men schrijft uit Aalsmeer aan de N. R. Ct.: Eenige personen kregen het des nachts in him hoofd een watertochtje te maken voor welk doel zij een stoomboot van de Mij. Vol harding, die hier'van 's avonds tot 's mor gens aan den wal ligt, leenden. Hoe zij het klaar hebben gespeeld Is een raadsel, maar de vuren werden opgestookt en de machine op gang gemaakt. Vermoed wordt dat de heeren een tochtje op den Westeinder plas hebben gemaakt. Het personeel der boot bemerkte des mor gens dadelijk dat er wat gebeurd was: de boot lag andersom en in de machinekamer werd eenige schade geconstateerd. In den ketel stond nog maar weinig water, zoodat men van geluk mag spreken dat er geen groot ongeluk is gebeurd. DE JUWEELENDIEF BASTERRECHIA VEROORDEELD GRONINGEN, 2 Mei CV. D.) De Groning- sche Rechtbank veroordeelde heden den in ternationalen inbreker V. Basterrechia, die te Groningen voor tienduizend gulden aan goud en zilver heeft gestolen bij den juwe lier Kiestra tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De eisch was drie jaar. NA DEN BRAND VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. (Zie ook elders in dit nummer). AMSTERDAM, 2 Mei (VD.) Ook de derde brandkast, die van het gezelschap van den heer Saalborn is gevonden. De inhoud van den brandkast van den heer Bouwmeester heeft zeer zwaar door het vuur geleden. De bankbiljetten waren zeer zwaar door het vuur verkoold. Dooi de Nederlandsche Bank zal getracht wor den na te zoeken de waarde, die vernietigd is. Ook het beeld dat eenmaal hoog op den koepel van het Palels stond is in stukken tusschen de puinhoopen gevonden. De brok ken zijn bijeen gezocht. Ook de klok, die eenmaal aan de bewo ners van het Frederiksplein en omgeving de tijd vertelde, ligt thans in den tuin. Deze is vermoedelijk onbeschadigd. CRICKET. DE OPENING VAN HET SEIZOEN. Wij vernemen, dat de opening van het cricketseizoen zal plaats hebben op Hemel vaartsdag, 9 Mei. Vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Donderdag 2 Mei des middags te 1.30 ure. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Baas, Adrian en Over steegen. PUNT L Mededeelingen en ingekomen stukken. Bij de ingekomen stukken vraagt de heer Peper of B. en W. van plan zijn de zaak der oud-gepensionneerden nog op de agenda te zetten voor een volgende vergadering. Of denken B. en W. dat zij er af zijn met afwij zend advies van de commissie voor de pen sioenen, dat voor den raad ter inzage ge legd is. Wethouder Slingenberg zegt dat voor B. en W. de zaak afgedaan is. De heer Visser dient dan zijn oude voor stel weer in, dan kan de zaak binnenkort aan de orde gesteld worden. De heer Peper: Dan stel ik voor om die zaak onmiddellijk aan de orde te stellen. De heer Slingenberg: B. en W. zijn bereid om onmiddellijk over de zaak te beraadslagen, maar het voorstel van den heer Visser is op dit moment vreemd aan de orde van den dag. B. en W. zullen praeadvies over het voorstel-Visser uitbrengen. Dat be hoeft niet lang te duren. ?oo mogelijk kan het op de agenda van 22 Mei geplaatst wor den. De heer Visser kan zich daarmede vereenigen. PUNT 2. B. en W. stellen voor de balans over 1928 van den Keuringsdienst voor waren vast te stellen. Het batig saldo is f 9930.07. Goedgekeurd. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de balans over 1928 van de woningbouwver- eeniging „Huis ter Cleeff". Goedgekeurd. PUNT 4. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het voorschot van de R. K. woningbouwver- eeniging St. Jozef, met f 6500. Goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor eenige eigendommen van de voormalige gemeente Schoten in te brengen in het gemeentelijk grondbedrijf. De heer Wolzak stelt evenwel voor die eigendommen, die indertijd geschonken zijn ten behoeve van de armen te Schoten, over te dragen aan het Burgerlijk Armbestuur. (De zitting duurt voort.) Opgegeven door de Nationale Bankvereeniging DONDERDAG 2 MEI 1929 Staataleeningen ♦MpCt.Nederl.191") S pCt NederL 1919 Scheepvaart Oude Vaart.. Scheepvaart Unie.. Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Preferent Industrieën Nederl. Kunstzijde, Maekubee HolL Kunstzijde... Margarine Unie. Van Bei kel's Patent intern. Viscose... 3em. Bezit Philips IndL Ond. Buiteni, Anaconda copper.. United States Steel Kali Industrie Ougree Marihave. Bethlehem Steel... Bank Koloniale Bank. Indische Bank....- Cert. Handel Mij. Petroleum Koninkl. Petroleum Perlak Marland Oil Shell Union Geld Cultuur Mij. H. V. A lava Cultuur Poerworedjo CultuurMij.Vorstenl Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton. Tabak Deli Mij.. Senembah Deli Batavia....... Oostkust Rubber Vico Deli Batavia Rubber intercont. Rubber.. Amsterdam Rubber Amerika Southern Rails.... Wabash Comm. Milwaukee. Preferent idem...., Canadian Pacific. 69 2:1*4 90 2C4V4 48 375 114 200 421 266 85tf 710 238 183 excl. 227 372*4 115*4 236*4 166** 640 388 226M 295 418*4 479 474*4 178 146 166 10** —10% 259 67*4 31% 5)% 235 115 423 267 393*4 3904* 218 223 40*4 3t% 6% 632-638 227 296 418 479 474 179*4 258 HEEMSTEDE. Ondertrouwd: H. W. v. Dort en C. E. Phi- llppo: F. Jansen en W. M. Th. Vogelsang. Getrouwd: G. J. M. Eldering en G. Chabot. Bevallen A. G. MenseHoogenstein z., S. Kopjes NiemanMeernik z. Overleden: J. Roelofs, 87 jaar, wed. C. Veenings.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10