SPORT EN SPEL DE VARSITY VOETBAL. Ned. Voetbalbond. DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go Ahead-P. S. V (1-3) Velocitas-Feijenoord (0-4) HAARL. VOETBALBOND KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. DIOC. R -K. HAARL VOETBALBOND. KORFBAL. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 10 MEI 1929 VIERDE BLAD ROEIEN. Njord wint het hoofdnummer NA 23 JAAR.... LAGA WINT DE JONGE ACHT, TRITON DE JONGE VIER. Men zie voor de foto's onze Foto-pagina De eerste roeiwedstrijden van het jaar, die der studenten, zijn Donderdag weer op het Noordzeekanaal gehouden. En deze on- gekend-late en gure lente, die tot dusver meer van een verdwaalden winter heeft ge had, bracht het wonderlijk-exceptioneele feit van een mooien Hemelvaartsdag! De slecht weer-reputatie van Hemelvaartsdag is zoo algemeen, dat er 's morgens op de vele booten, die Varsity-waarts trokken, een soort van blijde verbazing heerschte. De belangstelling was om dezelfde reden natuurlijk ongewoon groot, ook uit Haarlem. Het enthousiasme in onze roeivereeniging kwam weer sterk tot uiting; zij had een Bus-boot afgehuurd die meer dan honderd leden naar de Varsity bracht, en nog ver scheidene andere booten langs den Kanaal oever voerden de Spaarne-vlag en hadden groepen leden van de Haarlemsche vereeni- ging aan boord. In de Spaarndamsche sluis werd H.K.H. prinses Juliana herkend, die aan boord van een Volhardingboot, propvol Leidsche meisjes-studenten, ook naar de wedstrijden ging, en het genoegen had om haar universiteit te zien winnen. Het totaal-onverwachte geschiedde: Njord won het hoofdnummer. Niemand had aan Njord gedacht. De Leidsche studenten, die zich plegen te kenmerken door vrij wat luid ruchtigheid bij den jaarlijkschen wedstrijd, zelf ook niet. Zij waren pal' van het onver wachte, en na de zege ongekend stil. Erkend dient te worden dat Triton, dat favoriet was geweest, vrij hopeloos gehandi capt was doordat het drie dagen geleden door ziekte van een der roeiers een invaller in de ploeg had moeten nemen. Aegir had vijf dagen geleden twee invallers moeten.ne men en was derhalve geheel kansloos. Dit alles neemt niet weg, dat de Njord- ploeg, die met een paar lengten voorsprong op Laga zeer beslist won, een goeden indruk maakte en een mooie race roeide. Triton, dat ouder gewoonte tot den laatsten meter verwoed streed, was met miniem verschil op Laga zeer goede derde. De Nereus-ploeg, die in techniek en in dash tekortschoot, was zwakke vierde en Aegir kwam heelemaal achteraan. Laga leidde over het grootste deel van de baan, goed en krachtig roeiend maar voortdurend door Njord bedreigd. Op 2700 M. spurtte Njord onweerstaanbaar. De Lagaploeg trachtte dit nog wel te beant- woorden maar. had het niet meer in zich, „raakte eruit", viel door elkaar en begon wild te rukken,' terwijl Njord, goed aange voerd door den slag Redelë, met welbe- heerschten langen slag kalm'uitliep en. ten slotte „won zooals. het wilde". Triton, dat op het moment van de Laga-inzinking een paar lengten bij Laga achter was, spurtte toen hevig, liep den achterstand in, maar op het laatste moment herstelden de Delftenaren zich nog even en wisten op het nippertje de tweede plaats te behouden. Njord's tijd, 11 min. 11 sec., was niet in drukwekkend. Er stond een flinke wind mee, de temperatuur was ideaal voor raceroeien, het waren omstandigheden voor een record tijd. Het record voor de 3000 M. is 10 min. 25 sec., zoodat Njord daar ver boven bleef. In 1927 won Laga onder zeer ongunstige weers omstandigheden in 11 min. 3 sec-, verleden jaar Nereus, eveneens in ongunstig weer, in 11 min. 6 sec. Evenwel geldt de korte voor bereidingstijd van dit seizoen zwaar, en Njord heeft ongetwijfeld bewezen dat het op de lange 3000 M. baan beter getraind was dan de andere ploegen. Sinds 1906, toen de Varsity nog aan 'de Zweth bij Delft geroeid werd (pas in 1915 werd voor het eerst op het Noordzeekanaal geroeid) had Njord het hoofdnummer niet gewonnen. Dat was dus 23 jaar geleden. In het nummer Jonge Vier (2000 M.) start ten maar twee ploegen: Laga en Triton, en streden een felle race. De qualiteit van beide was verrassend goed. We hebben wel heel wat mindere jonge vieren op vroegere Var sities gezien. In het bijzonder hooge baan- tempo (33 a 34 slagen), waarin geroeid werd, bleven beide ploegen haar slidingwerk goed beheerschen, hielden slag-lengte en combi neerden de kracht van beenen en rug uit stekend bij den inzet. Lang leidde Triton, maar Laga spurtte op 1700 M. met succes, liep aardig uit en leek de race in handen te hebben. Ook deze Utrechtsche ploeg bleek evenwel weer uit verwoede volhouders te bestaan. In een snelle eindspurt slaagde zij er zoowaar in om Laga te verrassen, en nog met een meter verschil te winnen. Een mooie race, en een welverdiend succes voor Triton. De tijd was 7 min. 4 sec., een schitterende prestatie voor jonge vieren. De Laga-slag in de jonge ploegen, de ex- Spaarneroeier R. Engelberts, liet zich niet meer overrompelen toen hij aan het einde van den middag de acht leidde. In dit nummer (2000 M.) startten Laga, Njord, Triton en Nereus. Het werd een scherpe strijd tusschen de twee eerstge noemde ploegen. De Triton-ploeg, ofschoon zuiver in stijl, kon dit niet bolwerken, en Nereus bleef leelijk achteraan. Njord en Laga leidden om beurten tot op 1500 M. Laga zich losmaakte en in keurigen spurt lyi lengte voorsprong nam. daarna beslist win nend. De tijd was 6 m. 28 4'5 sec. Het tempo, ongeveer 34, was voor achten niet hoog, maar de qualiteit was over het geheel goed. Njord (v. d. Meer) won zeer verdiend het skiffnummer (2000 M.l'van Levy (Nereus) en Tjalma (Triton) in deze volgorde. Van der Meer is in stijl en in uithoudingsvermo gen vooruitgegaan, en op het moment een bepaald goed sculler. Levy „hield" hem tot 1500 M. en moest toen de vla? strijken Tial- ma leverde feitelijk geen strijd: hij was slechte derde. De tijd was 8 min. 5 sec. Een heele attractie bleek het nummer Overnaadsche Vier (2000 Meter), waarin niet minder dan zes ploegen tegelijk start ten. Nereus kwam met twee ploegen uit, die evenwel geen van beide een kans maakten De Laga-vier in dit nummer was bepaald slecht en eindigde als slechte laatste, nadat de boeg nog een zwaren snoek gevangen had, en ongeveer tien slagen laten loopen eer hij zijn riem weer onder controle kreeg. De strijd ging geheel tusschen de overige drie ploegen: Njord,Triton en Aegir. Njord wist tenslotte te winnen, ofschoon het tot het laatst toe bedreigd werd door Aegir. •dat een zeer goede tweede was. De tijd van Njord (7 min. 29 3/5 sec.) was voor over naadsche vieren buitengewoon rnooL In deze race werd werkelijk tenvolle van de gunsti ge omstandigheden geprofiteerd. Het nummer Overnaadsche Twee, dat wel op het programma voorkwam, verviel. Het als altijd vroolijk-opgevatte nummer Minerva-vieren (oud-studenten, ongetraind, op een 1000 M.-baan) werd door Njord voor Laga en Triton gewonnen. Van de vijf eigenlijke wedstrijdnummers was dus het resultaat: Oude Vier (hoofdnummer): Njord. Jonge Acht: Laga. Jonge Vier: Triton. Skiff: Njord. Overnaadsche Vier: Njord. De Leidsche studenten wonnen drie van de vijf nummers, inclusief het hoofdnum mer, en kunnen tevreden zijn. Laga en Triton leverden beide zeer behoorlijke pres taties. Nereus bereikte niets, een zeer onge woon resultaat voor de vaak zoo sterke Am- sterdamsche studenten, en.zal zelden zulk een slechte Varsity hebben beleefd. Aegir, dat maar in twee nummers startte, had al thans de troost dat de overnaadsche vier een behoorlijke race roeide, en uit zes ploe gen met eere tweede werd. Jammer was het op dezen schoonen roei- dag alleen dat het verloop der races zoo buitengewoon traag was. Er mankeerde veel aan de organisatie. De pauzes tusschen de nummers waren schier eindeloos-lang, en de vastgestelde uren bleken fictief. Wij kre gen den indruk dat de scheepvaart op het Noordzeekanaal te druk geworden is om er de Varsity te blijven houden, en dat men weer eens naar een andere baan zal moeten uitzien. Eenvoudig is het niet, want het hoofdnummer eischt een 3000 M.-baan en er komen altijd vijf ploegen in uit, hetgeen de zaak nog ingewikkelder maakt. Het politietoezicht op de baan schoot zeer tekort. Eenige zeilers en motorbootvaarders maakten er gebruik van door tot op het laatste moment vóór een race in de baan te blijven. De motorboÜten maakten daardoor het water op de laatste 500 M. woelig én dus moeilijker voor de ploegen dit gebeurde zelfs bij het hoofdnummer en de race der Minerva-vieren mislukte bijna, doordat Njord een heel eind moest omsturen voor een zeilboot midden in de baan. De Triton-acht werd na de race door een motorboot aangevaren en ernstig bescha digd. Het zou goed zijn als men tegen dit soort zeilers en motorbootvaarders, dat alle roei- wedstrijden benadeelt door zijn onhebbelij ke tegenwoordigheid, eindelijk eens scherp optrad. Zij gedragen zich onsportief en on gemanierd, en behoorden eenvoudig onmid dellijk van het wedstrijdterrein verwijderd te worden. R. P. Impressies.tjamaar het is laat, en ik heb slaap en mijn neus is onaange naam verbrandmaar impressies mogen impressionistisch zijn en dus onsamenhan gend. u- Voor mijn oog zweeft een zonderlinge potpourri van voorwerpenZweeft? Neen, drijft, op water, op glinsterend water, op zonbeschenen water! Laat ik het nog eens herhalen: zonbeschenen water! Hoort gij het allen, sombere bootslieden, nog somberder weervoorspellers, hyper-sombere meteoro- ligische instituten? Zonbeschenen water! En drijven zie* ikeen Amerikaansch matrozenpetjenog éénen nog één o, en daar een rood met wit ge streept en daar drie vilten bij mekaar.... en daar.... en daaren daar Ssstdaar zie ik den Kindervriend gaan, een oud man in een minuscuul kano'tjeNaarstig peddelt hij op en neer en maakt vele vrienden.... en niet alleen onder de kinderkens. Enfin, het kinderlijke in den mensch is dikwijls het hoog-mensche- lïjke, zullen we maar zeggen. En daarnee maar! wat een bierfles- schen! iZe dien man eens met zwierig gebaar zijn leege bierglas over boord werpen! „Hup Lagaai!" krijscht een heesch stom geluid en „Dood Lagaai" dreunt in graf toon een heel koor van Njordlingen. Leve Njord! Eindelijk, na drieëntwintig jaar, de overwinning. De huidige winnaars lagen vredig in hun wieg te spartelen toen de vorige zege werd bevochten. Mogelijk ook spartelden ze nog niet eens Ik zie coaches toeteren, gewapend met reuzen-megaphoons. Ik zie andere coaches met chronometers werken en somber reke nen: achL en twintig slagen in de minuut, vier en dertig slagen in de minuut, acht en dertig slagen-, in de eindspurt. En ik hoor technische uitdrukkingen over mooie inpikken, en sledhte recovers en te ver door- vallende boegen Ik zie booten voorbij schieten, en lk wacht een uur, en dan zie ik weer booten voorbij schieten. En ik zit lekker in de zon en laat het getoeter van fluiten en het ge schreeuw van menschen vredig over me heen gaan Ik zie een Laga-man mistroostig het rood witte lintje van zijn hoed halen en star voor zich heen staren. Pinkt hij daar een traan weg? Nee, hij verspreidt slechts de zwarte vettigheid van een roetdeeltje over zijn neus in een machtelooze poging om het te verwijderen. Ik zieo, ik zie nog veel meer, en 't allerlaatste wat ik zie is een eenzaam dob berende flesch.- Van een supporter natuurlijk, niet van *n streng-trainend roeier KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasFeij enoord Go aheadP. S. V. 0—4 1—3 AFDEELING I Eerste klasse. Sparta—Hilversum 3—5 Derde klasse C. AssendelftWatergraafsmeer 55 E. D. W.—Z. R. C. 2—5 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. No. laatst le klasseN. E. C. AFDEELING V le klasse: N.A.C.—Wilhelmina 2—0 RoermondWillem n 35 Promotiecompetitie tweede klasse. Staatsmijn Emma—De Valk 6—1 AFDEELING IV. Eerste klasse: AchillesVeendam 42 Promotiecompetitic. Bato—Fri5ia. 1—4 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND gesp. gew. gel. verl. v. teg. pt. P. S. V. 2 2 0 0 4 12—2 Feijenoord 1 1 0 0 2 40 Sparta 10 10 1 0—0 Velocitas 3 0 12 1 1—13 Go Ahead 10 0 10 1—3 AFDEELING I. Eerste klasse. EINDSTAND gesp. gew. gel. verl. pt. v.teg. Sparta 18 11 3 4 25 57—32 A. D. O. 18 11 2 5 24 47—30 R. C. H. 18 10 1 7 21 4041 H. F. C. 18 8 4 6 20 42—33 V. u. c. 18 8 4 6 20 52—46 Hermes 18 8 4 6 20 47—48 Hilversum 18 8 2 8 18 44—48 Ajax 18 6 2 10 14 36—39 Stormvogels 18 4 2 12 10 2845 U. V. V. 18 3 2 13 8 36—68 Reserve eerste klasse: Stormvogels H 18 13 3 2 29 72—26 Z. F. c. n 18 10 3 5 23 63—35 Ajax n 18 9 1 8 19 64—52 r. c. h. n 18 7 5 6 19 52—54 A. F. c. n 18 8 2 8 18 46—64 Hilversum II 18 8 2 8 18 41—60 E. D. o. n 18 4 7 7 15 34—43 H. F. c. n 18 6 3 9 15 43—52 Blauw-Wit II 18 4 5 9 13 2845 Spartaan II 18 4 3 11 11 35—38 Reserve tweede klasse A; Haarlem n 14 11 1 2 23 74—23 Blauw-Wit IH 14 10 2 2 22 46—19 Alcm. Victrix II 14 9 0 5 18 44—38 Ajax IH 14 6 3 5 15 34—32 K. F. C. n 14 5 1 8 11 42—42 V. V. A. n 14 5 0 9 10 36—48 A. F. C. Hl 14 4 1 9 9 33—56 Holland ia II 14 2 0 12 4 21—75 Over dezen wedstrijd ontleenen we het vol gende aan „De Crt.": Een wonderlijke strijd heeft zich tusschen Go Ahead en P.S.V. afgespeeld. Go Ahead ontplooide haar energie te laat. om over een beter spelend team te kunnen zegevieren. De ontgoocheling kwam reeds in den aanvang. ■Wonderlijk was en bleef het volkomen falen van den internationaal J. Halle. Wel was hij nimmer een spil van internationale klasse, maar in het feit, dat hij thans in eigen clubverband steeds van het kastje naar den muur liep en bijna alles verkeerd deed, ligt een duidelijke aanwijzing voor dc Tech nische Commissie om hem voor eenigen tijd uit het nationale team te laten. Halle was de hoofdschuldige in het drama, dat het eerste doelpunt van den strijd in hield. Van den Broek's goal was een „beauty" en keeper Halle hoorde alleen den bal tegen de lat in het doel springen (01>. Na een buitenspel-strafschop goal. welke 11 min. voor de rust den stand 02 bracht, leek alle energie der Deventenaren gedood en reeds twee minuten later lag de bal voor de derde maal achter Halle (03). ditmaal door v. Eerd uit een voorzet van Visscher. „Het wordt 90", zuchtte een reeds ver slagen supporter, maar de jonge Devente naren hebben na de hervatting getoond, dat ook zij tot vechten in staat zijn. Doch het was te laat. Een periode, waarin soms de bal als door magische kracht werd uit het PB.V.-doel gedreven, wanneer men hem er reeds in waande. Zoo ketste een schot van Halle van onder de lat in het veld terug; zoo redde v. Run in een doelhoek staande een vinnig schot van De Kreek, toen Bouwman in den anderen hoek stond. Voordien had deze P-S.V.-rechtsback een fout gemaakt, waardoor de Kreek Sr. den bal in z'n bezit kreeg. Even tijd voor rich ten, een harde schuiverBouwman grijpt vallende langs den balgoal! (13). Hoewel P.S.V. èn als team èn in haar indi- vidueele prestaties hooger stond dan Go Ahead, mogen de Zuidelijke kampioenen, die op de beste voorhoede van het land kunnen bogen, nog uiterst tevreden zyn met het 31 eindresultaat. Nadat de Jonge door uitloopen Barendrecht den weg verspert, geeft Verbeek na een kwar tier spelens een fraaien voorzet, waarna de rechtsbinnen Linke den bal met zijn hoofd buiten de Jonge's bereik in de touwen werkt (1—0). Even voor de rust krijgt Feyenoord bulten den cirkel een vrije schop te nemen. Dijke komt naar voren en lost een geweldigen schuiver, die tegen De Wolf omhoog steigert en door Witlox verder onschadelijk wordt gemaakt. In de tweede helft treedt Velocitas aan stonds meer aanvallend op en krijgt Dekker zijn eersten moeilijken bal van Mulder, welke hij alleen kan stoppen, doch Meulema knalt den bal in het zijnet. Nadat Verbeek een fraaie kans onbenut heeft gelaten, herstelt hij direct daarop zijn fout, door een vrijen schop onhoudbaar te doelpunten (02). Even later heeft dezelfde speler wederom succes met een van verre gelost schot (03). Bij een scrimmage krijgt Verbeek een bloed neus, waardoor hij het veld moet verlaten en Pauwe voor hem invalt. Hij heeft echter zijn plicht gedaan. Feijenoord vat het dan verder kalmpjes op. Velocitas probeert nog de eer te redden, doch het blijft bij pogingen, want hoewel de groen-witte aanval juist tegen het laatst nog verschillende kansen krijgt, laat de afwerking der aanvallen te wenschen over. Even voor het einde krijgt ook Pauwe de kans als buitenspeler te scoren, als De Wolf en de Jonge elkaar niet begrijpen. De wed strijd werd op correcte wijze door scheids rechter De Wolf geleid. (De Crt.). R. C. H.Zandvoort (40) R. C. H. is Donderdagmiddag begonnen met de afwerking van het officieele voetbal kampioenschap van Haarlem en heeft voor de eerste ronde van Zandvoort gewonnen. Dat de belangstelling van de zijde van het publiek niet zoo groot zou zijn met dit bij uitstek zoo mooie zomerweer, was begrijpe lijk; toch waren nog vrij veel toeschouwers aanwezig. Dezen hebben niet bepaald kun nen genieten van een aantrekkelijk partij tje voetbal, daarvoor liep de kracht van de beide tegenstanders te veel uiteen. Zand voort was al heel incompleet uitgekomen en daarbij presteerden de badplaatsbewoners minder dan we hadden verwacht. De eenige die daarop een gunstige uitzondering maak ten waren in de voorhoede Keesman, in de middenlinie de linkshalf Molenaar, terwijl ook de keeper, al ging het niet bepaald in stijl, zijn doel heel verdienstelijk verdedigd heeft. Overigens verhief het meerendeel zich niet boven het middelmatige. Dat in deze omstandigheden de R.C.H.'ers zich niet tot het uiterste hebben ingespannen laat zich hooren; zelfs werd meermalen vooral in de voorhoede te weinig doortastend gespeeld. Desondanks drukken de vier door R.C.H. ge maakte doelpunten maar matig het krachts verschil tusschen beide elftallen uit. Het spelverloop was ongeveer als volgt: Direct na den aftrap neemt R.C.H. het spel in handen en al spoedig zweeft de bal voor het Zandvoort-doel. Voorloopig weten ech ter de backs het gevaar te bezweren, totdat Krom eenmaal den bal mooi vrij speelt voor J. Kedde, die met een heel goed schot de score opent. De R.C.H.-voorhoede blijft regelmatig aan vallen, terwijl sporadisch de Zandvoort:-aan val, meestal geleid door Keesman, het Kos komt lastig maken. De Zandvoort-rechter- wing heeft daarbij ook dikwijls een goed aandeel in dat werk, doch Kos smoort in laatste instantie alle pogingen om hem te passeeren. Als op een gegeven moment de Zandvoort-doelman met een back, Verkerk en Van de Werve van R.C.H. voor het Zand voort-doel liggen te worstelen om den bal, schiet de toeloopende W. Kedde, voor de tweede maa' in het doel der gasten. Er volgt dan een periode, waarin door R. C. H. vele kansen om te scoren worden ver knoeid, waaraan scheidsrechter Boeree een einde maakt door de rust aan te kondigen. De tweede helft brengt niet veel fraais. Regelmatig is R.C.H. weer in den aanval, doch voor het Zandvoort-doel is het steeds mis. Men krijgt den indruk dat R.C.H. den bal als het ware In het Zandvoort-doel wil centeren. Weliswaar komen de R.C.H.'ers tot heel dicht voor het Zandvoortsche doel, ech ter weet Molenaar steeds weer het gevaar af te wenden. liet spel wordt er niet beter op totdat ein delijk, na diverse vergeefsche pogingen. Ruis er in slaagt om met een hard schot uit een voorzet van W. Kedde nummer drie in het Zandvoort-doel te deponeeren. Dit brengt weer een kleine opleving en als Verkerk eens keurig doorspeelt naar Brug man. geeft deze met een enorm hard schot den doelman nog eens het nakijken. Verkerk maakt inmiddels nog twee goals, die wegens buitenspel geannuleerd worden en als het dan tijd is. heeft R.C.H. met spre kende cijfers gewonnen. Scheidsrechter Boeree leidde dezen wed strijd naar behooren. De elftallen waren als volgt: Zandvoort C. Moolenaar, J. de Water. Van de Mey, E. Paap, Beekhuis, A. Moolenaar, H. v. d. Brink. Rinkel. Keesman. W. Paap, J. Paap. R. C. H.: Brugman, J. Kedde, Verkerk, van de Werve, W. Kedde, Krom. Ruls, de Vos, Pre vost, Vrugt, Kos. De Uitslagen. 3 D: TJJ.BB. HI—Teylingen n 4 D: Alliance IIV. V. F. n H.B.C. Hl—Victrix H 7—0 1—0 6—1 9—1 JUNIOREN. o. G.-HB.C. IV. OG. n.o. H.B.C. V—R.K.V.Z. IV Alliance IVTJJ.BB. VI Vrienschappelljk. Geel-Wit I—Toerclub Vr. D. Advendo—Swift 2 (21) Hoewel met vele Invallers (sters) spelende is het Advendo toch gelukt, haar laatsten thuiswedstrijd te winnen. Ook Swift telt eenige invallers (sters) als scheidsrechter De Tello laat beginnen. Reeds direct heeft Swift de leiding als een van haar spelers meer handig dan fraai In schiet (01). Advendo antwoordt hierop met een serie goede aanvallen. Krelage komt veel vrij, 'doch heeft met schieten niet veel geluk. Hij ontvangt bovendien te weinig steun van zijn medespelers (sters), zoodat dc anders zoo goede beginaanval er ditmaal niet veel van terecht brengt- De aanvallen van Swift blijven zeer ge vaarlijk. doch Advcndo's verdediging houdt stand; zoodat met 1—0 voor Swift de rust ingaat. De thee blijkt Advendo goed gedaan te hebben, want binnen de minuut maakt. Kre lage met een zeer zuiver schot gelijk (11). De nieuwe Advendo-aanval krijgt nu druk werk, doch Swift verdedigd heel goed; succes blijft dus voorloopig uit. Ook in den Swift- aanval wil het niet erg lukken: hoewel Ad- vendo's verdediging een paar fouten maak te, weten zij hiervan niet te proflteeren. Als iedereen denkt dat de stand gelijk zal blij ven komt het winnende punt al zeer onver wacht, als mevrouw JoostenHeins van een kleine kans zeer handig gebruik maakt (2—1). Spoedig hierna is het tijd. Advendo heeft wel iets meer gekregen, dan haar toekwam. Scheidsrechter De Tcllo leidde uitstekend. K. Z. 3Haarlem 2 (20) Direct na den uitgooi begint K. Z. met al les er op te zetten om te winnen: zij Is het meest In den aanval. De Haarlemmers wor den eerst eenigszins overbluft, maar de ver dediging herstelt zich spoedig en geeft den K. Z.-aanval w-Mnig kans. Deze begint nu zwaar te spelen en schiet uit alle standen, zoodat zij een voortdurend gevaar is voor den Haarlem-korf. Aan de andere zijde wor den eenige aanvallen ondernomen, maar ook hier speelt K. Z. te zwaar. Haarlem krijgt een strafworp te nemen, die overgaat. Nog vóór de rust neemt K. Z. de leiding. (10). Na de rust wordt nog iets zwaarder ge speeld, dan in de eerste helft; vooral het middenvak is daartegen niet opgewassen. Als K. Z. de leiding vergroot, komt er eenige verandering. Haarlem is nu niet meer de zwakkere: zij werkt hard om den achter stand in te halen, wat echter niet gelukt. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft Haarlem dezen wedstrijd met 20 verloren. Noord-Zuid (43) Het belangrijkste korfbalewenement van elk seizoen, de strijd tusschen de vertegen woordigende ploegen van Noord- en Zuid- Holland, heeft Donderdag onder matige be langstelling op het Excelslorterrein te Hil versum plaats gehad onder leiding van scheidsrechter Leeuw. Beide ploegen hadden één invaller. Noord-Holland is het eerst aanvallend, doch weet zich na een half uur spelen door Venema, na vrij spel van Hendrikse de lei ding te verschaffen. (10). De eerste tegen aanval scoort het Zuiden door mej. Voor den Berg (11). Dan een slap spel tot rust, welke met den stand 11 ingaat. De tweede helft wordt doelpuntcnrijker. Janbroes hergeeit Noord de leiding, doch di rect maakt het Zuiden weer gelijk, thans door van den Blankevoort. Het Zuiden neemt dan de leiding over door een goed schot van mevr. Van DijkVijfwlnckel. hoe wel Noord het meest aanvallend is. De fraai op dreef zijnde H. Leur maakt dan weer gelijk (33;. Kort voor het einde maakt Venema het laatste en tevens win nende doelpunt. Noord komt dus in het bezit van den Holland-beker. Propaganda-wedstrijd te Beverwijk, S.S.HD.S.V.-combinatlc. S.S.H., de korfbalclub van personeel der Hoogovens, had dc Ilaarlcmschr- Korfbal club D.S.V. uitgenoodigd op Hemelvaartsdag een wedstrijd tegen haar 12tal te spelen. Dank zij het gunstige weer was de belang-

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11