BEURSXR0N1EK ANSWERS ADVERTEERT HAARLEM'S DAGBLAD PERS-OVERZICHT BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 10 MEI 1929 heeft tegen een staatsverzekeringsbedrijf, dat niet op de verplichte verzekering berust. Mevr. Bakker-Nort wist het ontwerp te waardeeren, om het weduwenpensioen, om de premierestitutie vooral. Mr. Sannes bezag dit ontwerp van uit het standpunt der noodzakelijkheid van een goede algemeene ouderdomsvoorziening. En dan noemde de heer Sannes zulk een goede voorziening alleen mogelijk, wanneer er staatspensioen komt. Hij zeide tot de ver dedigers der verzekeringsgedachte dat deze alleen slagen kan, wanneer het Staatspen sioen als fundament er onder wordt gezet. Dat de minister met zijn wijzigingen was gekomen, zag hij voor een belangrijk deel verklaard uit politieke overwegingen ii.L om de verzekeringsmenschen tegemoet te komen. Hiertegen kwam de heer Snoeck Henkemans op. Deze afgevaardigde meende, dat het geen politieke strijd is. wanneer tegen Staats pensioen wordt geageerd, maar alleen een strijd, die noodig wordt geoordeeld, omdat in Staastpensioen een zedelijk kwaad wordt ge zien. De heer Snoeck Henkemans verdedigde het wetsontwerp als uitmuntend, omdat zon der de daarmede bedoelde verbeteringen de Ouderdomsverzekering niet goed aan haar doel zal kunnen beantwoorden. De heer Sannes maakte er bezwaar tegen, dat de maximum-uitkeering van f 20.tot f 10.wordt teruggebracht. Dit betreurde hij zeer. Ook maakte hij bezwaar ertegen, dat de premie van de selfsupporting-verze kering te hoog is. Mr. Kortenhorst had evenzeer tegen het ontwerp bezwaar. Niet om dezelfde redenen als de heer Sannes. Deze had tegen het uit breiden van de werking van den Staat op het gebied van de verzekering niets. Wel echter de heer Kortenhorst. Hij zag een steeds voort schrijdend staats-levens-verzekeringsbedrijf zich ontwikkelen, het voorliggend ontwerp doet een stap, waartoe z. i. geen aapleiding is. Het bedoelt immers niet oeconomisch zwakkeren te beschermen. Degenen, die ge holpen worden, kunnen zeer wel terecht bij het particuliere bedrijf. Het heele ontwerp zag hij als ontstaan onder den invloed van de propagandisten, de agenten van den Raad van Arbeid. De heer Aalberse keerde zich scherp tegen den heer Kortenhorst: hij was van meening, dat evenals men het Staatsmijnbedrijf zoo goed mogelijk outilleert, evenals men het mijnbedrijf in staat stelt allerlei bijproduc ten te verwerken (ammoniak b.v.) om een goed bedrijf te zijn, men ook de vrijwillige ouderdomsverzekering goed moest outil'eee- ren, het de voorwaarden geven om te bloeien, nu er eenmaal een vrijwillige ouder domsverzekering door de wet is in het leven geroepen. Minister Slotemaker heeft met enkel? korte woorden zijn rede aangevangen. HIJ stelde vast, dat noch politieke overwegingen, noch de propagandisten der V.O.V. hpm had den geleid tot zijn wijzigingen. Hij bedoelde alleen daarbij woorden van mevr. Bakker- Nort citeerende, zulke maatregelen te brengen, dat de wettelijke ouderdomsvoorzie ning zoo kan werken, dat het doel ervan be reikt wordt. Dinsdag a.s. zet de minister zijn rede voort. INTIMUS. DE STAKING TE ZAANDAM. WEER 250 MAN OP STRAAT? Personeel der firma Bruynzeel dupe van het besluit der bootwerkers? Woensdagmiddag is in de zeehaven te Zaandam aangekomen het met 600 standaards gezaagd hout bevrachte Zweedsche stoom schip „Cistacs Berg", bestemd voor Bruyn- zeel's fabrieken, meldt het Hbld. Hoewel de firma Bruynzeel geheel buiten het conflict in de Zaansche houtindustrie staat, zal deze boot toch niet door de boot werkers in lossing genomen worden, daar de bootwerkersorganisatie weigert booten met gezaagd hout te lossen. Namens de directie heeft de heer W. Bruynzeel reeds het dadejijksch bestuur van de gemeente op den ernst van den toestand gewezen indien ook de houtschaverij van de N.V. C. Bruynzeel en Zn., zij het dan ook zijdelings, in de staking wordt betrokken. De firma Bruynzeel drijft momenteel te Zaandam een drietal fabrieken, n.l. de N.V. Hollandsche Deurenfabriek C. Bruynzeel en Zn., Bruynzeel's Vloerenfabriek en Bruyn- zeels Schaverij. Administratief zijn deze drie fabrieken gescheiden, terwijl de aan deze fa brieken werkzame arbeiders allen verschil lend zijn georganiseerd. Aan de deurenfabriek wordt geen nieuw contract inzake de arbeids regeling gemaakt, terwijl aan de houtzagerij en -schaverij 1 Juni a.s. het contract af loopt. Aan de deurenfabriek worden reeds de loonen verdiend, welke de organisaties thans voor de stakende houtwerkers eischen; ook aan de schaverij, waar, zooals de directie meedeelde, de loonen boven de stakings- eischen der stakers in de Zaansche hout bedrijven uitgaan, vormen de loonen bij vernieuwing van het contract geen punt van bespreking. Indien de pogingen om het stoomschip ge lost te krijgen niet slagen, komen Bruyn zeel's fabrieken zonder grondstof te zitten, tengevolge waarvan het 250 man sterke per soneel op straat zal komen en op het steun comité zal zijn aangewezen. HET NEDERLANDSCHE ANTWOORD AAN BELGIë. WEL PUBLICATIE DER BETREFFENDE DOCUMENTEN. In verband met de overhandiging van de Nederlandsche antwoordnota door jhr. van Nispen tot Sevenaer aan minister Hij mans wordt in officieele Belgische kringen beves tigd, dat de Nederlandsche gezant tevens aan den Belgischen minister van buiten- landsche zaken de vraag heeft gesteld, of de Belgische regeering bezwaar zou hebben te gen publicatie in den vorm van een diplo matiek boek, bestemd voor de%leden der Ne derlandsche Staten-Generaal, van alle des betreffende documenten en brieven, gewis seld tusschen de beide regeeringen sedert de hervatting van de Nederlandsch-Belgische onderhandelingen, meldt de N.R.Crt. Deze publicatie zou dan naar internationaal ge bruik gelijktijdig in den Haag en te Brussel kunnen gebeuren. Minister Hijmans heeft gezegd, daarop niet onmiddellijk antwoord te kunnen geven en eerst zijn collega's dei- regeer ing te moeten raadplegen, maar van de meest bevoegde zijde werd Woensdag aan den Brusselschen correspondent van het blad verzekerd, dat het antwoord instem mend zal luiden. Zulks komt trouwens over een met een reeds vroeger na wisseling van de eerste nota's door de Belgische regeering uitgesproken wensch tot publicatie van deze bescheiden. DE GOLFLENGTEN VOOR NEDERLAND. Het Tweede-Kamerlid dr. I. H. J. Vos, heeft den minister van Waterstaat de vol gende vragen gesteld: Wil de minister mededeelen of het juist is, dat Nederland zich op de radio-conferentie te Praag twee golflengten heeft zien toe bedeeld, en wel die van 1875 en 298 M? Wanneer dat het geval is, wil de minister dan mededeelen, waarom de Nederlandsche delegatie op die conferentie genoegen h'eeft genomen met de toewijzing van die twee golflengten, terwijl andere en kleinere lan den meer zend gelegenheid hebben gekregen? Wil de minister mededeelen, waarom die zelfde delegatie afstand heeft gedaan van de eigen beproefde golflengte;.* van 1070 M. en genoegen heeft genomen met golflengten waarvan beweerd wordt van bevoegde zijde, dat zij minder waarborgen bieden voor een doeltreffende werking van den radio-om roep? Is de minister niet van meening, dat door dezen gang van zaken de ontwikkeling van het radiowezen in ons land ernstig wordt geschaad? PERSONEEL DER SPOORWEGWERK- PLAATSEN Onder voorzitterschap van den heer G. Steenhuizen van Utrecht vond dezer dagen in het N.V. Huis te Utrecht de landelijke vakgroeps-jaarvergadering plaats van het personeel der groote werkplaatsen van den Ned. Spoorweg, georganiseerd in de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel. De verrichtingen van het vakgroepsbestuur over 1928 werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij cle daarna volgende bestuursverkiezing werden bij acclamatie verkozen de heeren L. Lansink, Zwolle; P- Klingens, Haarlem; A. A. Meyer, Amersfoort, A. P. Vos, Tilburg en B. van Doodeweerd, Utrecht, terwijl eerstge noemde aan de algemeene vergadering als Hoofdbestuurslid zal worden voorgedragen, meldt het Volk. De heer G. Steenhuizen moest zijn functie als voorzitter-hoofdbestuurslid ter beschik king stellen in verband met zijn bevordering in een functie, waardoor hij volgens de re glementen moest overgaan naar de vakgroep van het ambtenaarspersoneel. Amsterdam, 8 Mei. De beurs geeft de laatste dagen inderdaad van een zekere mate van ontspanning blijk en voor de over het geheel genomen vaste grondtoon heeft men in de verschillende af- deelingen diverse verklaringen voor de hand. Wanneer In den oliehoek een montere stem ming heersclit, dan kan men met vrij groote zekerheid zeggen, dat in het New-Yorksche beursverslag van den vorlgen dag, dat In de ochtendbladen voorkwam de zinsnede stond, dat „olies vaster waren, onder den invloed van de plannen tot beperking der productie die goeden voortgang maken." Wat dat „goe den voortgang maken" inhoudt is niet altijd even duidelijk, doch men neemt aan, dat dit meer wijst op het gevoelen, dat de groote petroleumconceras blijk geven van meer ge neigdheid tot samenwerking inzake produc tiebeperking. zooals trouwens ook dr. Deter- ding bij zijn terugkeer in een interview ver klaarde. „met de besprekingen werd noch tans bereikt, dat de belanghebbenden in de petroleumindustrie elkaar beter hebben lee- ren kennen en wij de mate van overeenstem ming hebben kunften vaststellen, die tus schen ons bestaat. Dat Is veel waard." Niette min, voorshands voelde de Amerlkaansche regeering niets voor productiebeperking op basis van de productie van 1928. Zoodat er r.og lustig op los geproduceerd wordt. Toch was beperking de eenige uitweg uit de moei lijkheid, verklaarde Sir Deterding cn daar Vaste tendenzen. Ontspanning. Over olie. En rubber. Het verloop van de Amsterdamsche Beurs. waren allen het over eens geweest. Wellicht dat de Amerlkaansche regeering zich dan nog bedenkt, en is dat die „goede voort gang". In den rubberhoek heeft men weer andere redenen. Hier is het schrikbeeld der produc tiebeperking en de uitwerking daarvan nu langzamerhand geliquideerd. Maar het „te veel", de overproductie, die niet door de con sumptie zou worden ongenomen, hangt toch nog als een dreigende wolk boven de markt. Men wijst elkaar echter de lichtpuntjes: kijk eens aan. de automobielproductie in Amerika steeg in het eerste kwartaal met 50 pet. In vergelijking met dezelfde periode van vorig jaar. Dat doet de bandenvoorraden slinken, al gaat het niet'zoo hard als men hoopte. Niettegenstaande de statistische positie van het product geen buitengewone prijsstijging doet venvachten, is de prijs toch wat verbe terd. Wat men verklaart uit het feit,, dat te New-York belangrijke baisseposities zouden loopen,- die toch te bepaalder ure gedekt moeten worden. Wat tot, zij het ook tijde lijke, prijsstijging moet lijden. Op het oogen- bllk zijn er nog bepaalde groepen, die gelooven dat de sterke stijging van de auto mobiel productie in Amerika nog bewijzen moet, dat deze door verhoogde vraag geab sorbeerd kan worden. Eerst dan willen zij gelooven, dat er voor de rubber betere dagen zullen aanbreken. Er zijn evenwel ver- scheidene factoren aan te wijzen, die de verwachting wettigen, dat dit inderdaad het geval zal zijn. En dat verklaart ook een deel van het beursoptimisme. Behalve eenige kerkelijke leeningen, blijft het aantal nieuwe emissies op het oogenblik nog uiterst gering, al verwacht men hierin binnenkort wel verbetering. De inschrijving werd opengesteld op 15.000 aandeelen der Italiaansche Mij Pirelli tegen 145 gulden per aandeel, uitkomende op 223 pet., Amster damsche usance. Hoewel met het over het algemeen in beleggerskringen op Italiaan sche waarden nu niet buitengewoon begrepen heeft, schijnt men in de omstandigheid dat deze maatschappij veel voor export werkt, en dus in gunstige omstandigheden verkeert, vergeleken met vele binnenlandsch werken de Italiaansche ondernemingen, aanleiding te vinden dit fonds het noodige vertrouwen te schenken. De handel ter beurze is wat toegenomen, de laatste dagen, zoo al niet in alle afdee- lingen, dan toch in verschillende hoeken, al kan men natuurlijk niet van een buitenge woon levendige affaire spreken. In sommige favorieten ging op sommige dagen evenwel heel wat om. De grondtoon van de beurs was vrij goed en dit blijkt ook uit de bankafdeeling, waar de meesten eer der een fractie konden verbeteren, vergele ken met den vorigen keerDemarkt schijnt zich over het geheel genomen niet meer zoo sterk te laten beïnvloeden door de hooge geldkoers in Amerika. Wat een aanwijzing is, dat men gelooft dat het gevaar voorbij is. In de industrieele afdeeling, waar kunst zijdewaarden een poosje in de verdrukking waren gekomen, verbeterde men wat, met iets meer belangstelling, in navolging van het buitenland.Toch kon dit niet verhinderen dat 't slot een punt of wat beneden vorig peil kwam. Philips, de prima donna van den uit beurshandelsoogpunt momenteel be langrijksten hoek, deed zijn reputatie alle eer aan, door belangrijke kooporders naar men wilde gelooven, vooral uit het buiten land, op het gunstige jaarverslag en dien tengevolge sprongsgewijze koersverheffing. Later kwam begrijpelijkerwijs wat reactie, zoodat men op 'tzelfde peil als den vorigen keer kwam. Op het verlaagde peil bestond er weer goede vraag. Voor Margarine Unies bestond wederom belangrijke kooplust, met als gevol; een nieuwe flinke koersverheffing tot bijna 440. Overigens was men in deze af deeling vrij goed prijshoudend. De jaarverslagen die tot nu toe „uit" zijn geven meestal blijk van goede resultaten over 1928 en eveneens be moedigende vooruitzichten. En wat ver langt een beursman nu meer, tenzij hij a la baisse is? Oliewaarden vrij vast van toon, Koninklij ke per saldo nagenoeg op hetzelfde niveau. Voor Perlakken bestond ook goede vraag, op goede productieberichten. In de mijn afdeeling werden Boetons weer flink verhandeld tot°oploopende koersen. Scheepvaarten zeer stil en eerder een fractie afbrokkelend. Da koersstijging ln Holland Gulf verklaarde de directie door be teren gang van zaken bij de Scheepswerf en Machinefabriek De Liesbosch (waarvan de Mij, bezitster is) en de verwachting van spoe dige gunstige berichten inzake de vordering op het Duitsche Rijk. Rubbers konden meestal ten slotte een punt of wat monteeren en er bestond aardig wat vraag, een en ander in verband met de verbeterde productenmarkt.. Suikers stil, soms met eenig aanbod, doch niet van beteekenis. Het vooruitzicht op een wellicht vrij langdurige periode van minder gunstige prijzen was weinig bemoe digend. Toch gelooft men, dat een en ahder reeds in belangrijke mate in de huidige koer sen verdisconteerd is. Men sloot eerder een weinig lager. Tabakken stn en algemeen een punt of 10, soms 20 lager. Oostkusten waren flauw op geruchten over passeering van dividend over 1928. Amerikaansche waarden kalm, doch tame lijk vast. Ford veel kalmer en lager. IN S VRIJHEID VAN GEWETEN. Onder het opschrift „Een door velen ver geten stukje uit de geschiedenis" schrijft het blad „de Eenheid": De Rijksdag te Spiers van 1529, die onvoor waardelijke toepassing van het Edict van Worms (1521) eischte, waarbij de Rijksdag Luther en zijn aanhangers in den ban deed en gelastte ze als Ketters te vervolgen, lokte een protest van de minderheid uit, waarnaar deze protestanten werden genoemd. Den 19den April van dit jaar was dat pro test dus 4 eeuwen geleden. In dat protest komen deze merkwaardige woorden voor: „Reeds in menschelijke zaken en handelin gen heeft de meerderheid geen recht tegen over de minderheid, wanneer het belangen geldt, die c!k in 't bijzonder aangaan. Hoe veel te minder, wanneer de hoogste belangen op 't spel staan. Daarom moeten wij den wil van God boven elk menschelijk gezag stellen en Hem naar ons geweten gehoorzamen. Wij kunnen ons niet onderwerpen. Wij protes teeren derhalve tegen den maatregel dien men ons wil opdringen." VIER eeuwen later is militaire dienstplicht al lieel slecht met deze woorden in overeen stemming. Vervolging van vrijzinnigen, «rij- metselaars en socialisten in Italië, van eiken anderdenkende dan de machthebbers in Rusland, ademen denzelfden geest als het edict van Worms van 1521, waartegen de nobele woorden van het Protest van 19 April 1529 opkwamen. En de minderheidsquaesties? BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „*t Is verschrikkelijk," zuchtte Jerry, „Hoe komen wij hier ooit vandaan?" ,,'k Ben nieuwsgierig," zeide Billy, „Hoe Jiet verder nu zal gaan." „Maak toch niet zoo'n malle drukte, Het is niet de moeite waard. Het zal heus'ch niet lang meer duren. Of we zijn weer in de vaart." „Vraag wat zout, mijn beste Billy, En verholpen, is de fout* Je weet toch, dat men kan ontdooien, Met wat pekel en wat zcut;" Billy vroeg nu zout en pekel. 'Dit werd over 't schip gestrooid. Spoedig was tot aller vreugde, 't Hcmelschip geheel ontdooid. Wat een wonderlijk kereltje is die Rcdncb toch. Hij schijnt alles te weten. {HEEMSTEDE. Ondertrouwd: J. H. v. Strik en E. J. M. Nagtegaal; J. Schilpzand en G. Goldschme- dïng. Bevallen: H. J. ZonneveldBalm d. M. SpaargarenWijnhout d. D. v. Looyde Bonte z. Overleden: J. M. v. Leer 66 j. KI. de Wit, 25 j., A. J. v. Mastrigt, 27 jaren. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondetrrouwd: J. A. Wortel en A. L. J. Mangnus; A. L. Jonker en J. van Andel. Bevallen; Reekersvan der Laan z. Overleden: J. Tiebboel, oud 60 jaren. ZANDVOORT. Geboren: Hendrika, dochter van W. Ko per en G. Stens; Jan, zoon van J. Jansen en P. J. de Keijzer. Ondertrouwd: W. Bos en M. de Mulnck; W. van Duijn en C. Koper. Gehuwd: H. M. Ruijzenaars en H. Drom mel; E. de Muinck en J. R. M. Koridon. Overleden: G. Paap, oud 70 jaren; W. M. A. Beaton, oud 10 maanden; J. van Oosten de, echtgenoote van P. de Lugt, oud 45 j. H. L. van Zeijl, oud 60 jaren. KANTONGERECHT. Bijtende honden. Een juffrouw in Beverwijk heeft twee honden, die op twee verschillende dagen drie oersonen hebben gebeten. De juffrouw heeft tegen die drie personen, toen ze kwamen klagen, een beetje gelachen en gezegd dat ze er niets tegen doen kon. Het O. M. vroeg voor" de drie overtredingen van de twee honden één boete van vijftien gulden of een hechtenis van vijftien dagen ei aldus sprak de kantonrechter ook het vonnis uit. Wie moet voorzichtig z«n? Een industrieel uit Voorburg heeft, toen de Geleerde Man nog de Geleerde Man was op den hoek bij dat thans tot puinhoopen ver vallen logement te Bennebroek op 10 Maart rijdende op den Rijksstraatweg een uit den Zwarten Weg komende vrachtauto aangere den, naar hem ten laste gelegd was, omdat hij onvoorzichtig en te snel gereden heeft, terwijl de weg glad was. Het een zoowel als het andere ontkende verdachte. Hij reed maar 30 K.M. Hij en de K.N.A.C. achter hem zouden wel eens pitgemaakt willen zien, wie of er voorzichtig moest zijn, de automobilist op een hoofdweg alleen of ook de van een zijweg komende? De vrachtautochauffeur zei, dat verdachte 50 K.M. reed. De Rijksveldwachter zei, dat het glad wa3, de luxe auto is 74 M. doorgeloopen. Een van de getuigen zei, dat hij de auto „al minstens op Heemstede kon hooren aan komen." Verdachte deed al zijn best om te stoppen, maar passeerde den Zwarten Weg met wel 40 K.M. snelheid. Verdachte's chauffeur, die achter in den wagen zat werd als getuige a décharge ge hoord. Hij meende, dat 30 K.M. gereden :s. Een ander inzittende achtte de snelheid op 40 K.M. Het O. M. vroeg f 40 of 40 dagen hechte nis. Verdachte wilde hier niets op zeggen. Hij werd veroordeeld tot f 30 of 30 dagen. (Reeds in deel van onze vorige oplaag op genomen). The popular Home Journal of Great Britain. The Journal that tell* how Britishers live, think, work and play Splendid Stories Bright Articles Aldabi 8 Mei van Rotterdam naar Ham burg. Breda 8 Mei van Amsterdam naar Chili. Deucalion 8 Mei te Havre, West-Indië naar Amsterdam. Flandria 8 Mei van Santos, Buenos Ayres naar Amsterdam. Gaasterdijk 8 Mei 19 u. 30 m. van Ham burg naar Bremen Pacifickust naar Rotter dam. Kota Inten passeerde 8 Mei 17 uur Suez, Rotterdam naar Batavia. Koudekerk 8 Mei n.m. te Port Said, Rot terdam naar Bombay. Melampus 7 Mei te Suez, Batavia naar Am sterdam. Madioen 8 Mei van Rotterdabm naar Ham burg. Palembang passeerde 8 Mei 17 uur Suez, New-York naar Java. Peursum 9 Mei van West-Indië te Amster dam verwacht. Zeelandia 7 Mei van Santos, Amsterdam naar Buenos Ayres. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Voor engroa bij: lfl Fa. C. H. S. HEILKER, HAARLEM ZATERDAG 11 MEI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Trio. 2.00 Lering door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. 4.00 Italiaansch voor beginners. 4.30 Italiaansch voor gevorderden 5.30 Gra- mophoonmuriek. 6.01 Concert door het AVRO-TRIO. 7.15 Solistenconcert. Martha Dhont (zang). Mevr. H. v. Lunteren-v. Han sen (piano). 8.00 VARA. Uitzending vanuit het N.V. Huis te Utrecht. Medewerking van vocale- en instrumentale solisten, vocaal kwartet en spreker. In de pauze: Persbe richten 11.15 ca. VARA. Gramophoonmuziek. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein van de KRO-klok. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramophoonmuziek. 2.45 Corpsvergadering ter gelegenheid van het eerste Lustrum van het Nijmeegsche Studen tencorps „Carolus Magnus". 4.30 Kinderuur tje 5.30 Operaconcert. Orkest en vocale so listen. 6.30 Causerie. 7.30 Causerie over „Het Huisje van Nazareth en God-met-ons. 8.00 Concert. Koor, vocaal kwartet, instrumentaal trio, solisten, instrumentaal kwartet. Spre ker. 9.30 Persberichten. 11.00 Gramophoon muziek. DAVENTRY, 1562 M 9.35 Kerkdienst. 10.05 Lezing: Comfort. 12.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. Militaire kapel en C. Lidington, bariton. 4.05 Gugnunc concert. Jack Hylton en zijn orkest. 4.35 Kin deruurtje. 5.20 Muziek. 5.35" Nieuwsb. 5.50 Mu ziek. 6.05 Oude Italiaansche cellomuziek. 6 20 Omroeppraatje. 6.35 Sportpraatje. 6.50 „The Island Princess", muziekcomedie in 3 aeten van Austin en David. 8.20 Nieuwsber. 8.35. Lering: In London. 8.50 Nieuwsber. 8.55 Va riété. Dansorkest en variété-artisten. 9.55 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 1744 M. 11.50 Orkestconcert. 3.05 Kinderuurtje 3.35 Dansmuziek. 5.55 Gramofoonmuziek. 7.35 Vo caal concert. 8.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramophoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Mandolineconcert. 7.20 Vroo- lijke avond. Orkest, jazzband en solisten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN. 1651 M. 11.20 Lezingen. 7.20 Solistenconcert 3.20 Orkestconcert m. m. v. soliste. Daarna: Pers berichten en tob 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 391 M. 4.20 Orkestconcert 5.20 Orkestconcert. 7.?.o Operetteuitzending „Das Strumpfband der Herzogin". 10.35 Vroolijke avond. Orkest en solisten. BRUSSEL, 511.9 M. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Gramophoonplaten, 7.35 Orkestconcert. 9.05 Gramophoonplaten,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 16