NEDIERLANBSCHE VOETBALBOND HAARLEM-U. V. V. (4-1) Haarlem neemt de leiding in de promotie competitie! Sparta wint in Eindhoven den kampioenswedstrijd tegen P. S. V. De tweede nederlaag voor Go Ahead. Excelsior wint den plaatselijken promotiewedstrijd tegen Xerxes. DE UITSLAGEN. KAMPIOEN.®HAP VAN NEDERLAND FeijenoordGo ahead P. S. V.Sparta 3—2 1—2 AFDEELING I Promotie tweede klasse: Haarlem—U. V. V. 4—1 Promotie derde klasse: Helder—D. W. S. V. V. A.—Alphen 0—6 2—1 Derde klasse C: Z. R. C.Watergraafsmeer 33 AFDEELING II Promotie tweede klasse: Excelsior—Xerxes 2—0 AFDEELING HL Eerste klasse: Wageningen—Ensch. Boys HeraclesZ. A. C. TubantiaEnschedé 3—2 14 1—4 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: VlissingenStaatsmijn Emma 25 AFDEELING V Promotie tweede klasse: G. V. V.—Frisia 3—2 VOETBALNIEUWS. Op Tweeden Pinksterdag Zeeburgia U. V. V. en Haarlem 2Spartaan 2. De competitieleider van den N. V. B. deelde ons hedenmorgen op ons verzoek mede, dat voor de promotieeompetitie tweede klasse Afdeeling I op tweeden Pinksterdag is vast gesteld de wedstrijd ZeeburgiaU. V. V. Bovendien zal op dezen dag op het terrein aan den Schoterweg de promotiewedstrijd voor de reserve tweede klasse Haarlem 2 Spartaan Z gespeeld worden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. CA -n E rü 2 O O X) D O •u m r- O O H CA 50 H X m a C/1 SPARTA 0-0 FEIJENOORD 3-2 GO AHEAD P. S. V 1-2 VELOCITAS 1-9 RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp. gew. gel. verl. pt. voor-teg. Feijenoord 2 2 0 0 4 7—2 P. S. V. 3 2 0 1 4 13—4 Sparta 2 1 1 0 3 2—1 Velocitas 3 0 12 1 113 Go-ahead 2 0 0 2 0 36 Promotie Tweede Klasse Promotie tweede klasse: Haarlem 2 1 1 0 3 6—3 Zeeburgia 2 0 2 0 2 2—2 U. V. V. 2 0 1 1 1 1—4 Afd. II. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. Fortuna 1 1 0 0 2 3—2 Excelsror 2 1 0 1 2 4—3 Xerxes 1 0 0 1 0 0—2 Afd. m. N. E. C. 1 1 0 0 2 1—0 P. E. C. 1 0 0 1 0 0—1 Ensch. Boys 0 0 0 0 0 0—0 Afd. IV. Stan. Emma 2 2 0 0 4 11—3 Vlissingen 1 0 0 1 0 2—5 De Valk 1 0 0 1 0 1—6 Wilh (B.V.V.) 0 0 0 0 0 0—0 Afd. V Frisia 3 2 0 1 4 11—6 G. V. V. 1 1 0 0 2 3—2 Bato 2 O 0 2 0 3—9 AFDEELING Hl Eerste klasse. EINDSTAND. P. S. V. 18 14 3 1 31 60—22 Willem n 18 9 5 4 23 55—35 M. V. V. 18 9 1 8 19 41—35 N. A. C. 18 9 1 8 19 48—56 Eindhoven 18 7 3 8 17 31—33 N. O. A. D. 18 7 1 10 15 38—41 Roermond 18 5 5 8 15 38—43 Longa 18 6 3 9 15 38—46 B. V. V. 18 5 3 10 13 33—49 Wilhelmina 18 5 3 10 13 30—52 AFDEELING IV. Eerste klasse. EINDSTAND Go-Ahead 18 14 2 2 30 64—21 Z. A. C. 18 14 0 4 28 54—26 A. G. O. V. V. 18 11 2 5 24 46—33 Enschede 18 10 1 7 21 44—39 Heracles 18 7 3 8 17 46—40 Vitesse 18 5 3 10 13 38—53 Tubantia 18 6 1 11 13 34—51 Rob. et Vel. 18 4 4 10 12 31—53 Wageningen 18 5 1 12 11 32—54 Ensch. Boys 18 4 5 11 11 31—50 AFDEELING V. Eerste klasse Velocitas 18 11 5 2 27 53—25 Leeuwarden 18 10 4 4 24 49—45 Be Quick 18 10 2 6 22 54—*-38 Alcides 18 8 3 7 18 45—40 Achilles 17 8 2 7 18 34—32 Veendam 18 6 5 7 17 42—32 W. V. V. 18 7 2 9 16 37—44 G. V. A. V. 17 6 2 9 14 38—48 Friesland 18 4 3 11 11 32—44 G. V. V. 18 4 2 12 10 31—67 X 50 r* W 2 C N m m co c 50 O HAARLEM 4-1 U. V. V 0-0 ZEEBURGIA 2-2 nomen maatregelen zeer noodig waren. Te twee uur omringden bijna 10.000 toeschou wers het terrein. De roodbroeken zijn zegevierend uit den strijd gekomen en ten volle verdiend, want vooral in de tweede helft werd door hen uit stekend gespeeld. Het U. V. V.-elftal is ons erg tegengevallen; wij gelooven niet, dat in de stad Utrecht het volgende seizoen nog een eerste klas elftal zal zijn. Precies twee uur laat scheidsrechter Laer- mans de volgende elftallen beginnen: Haarlem: De Vries P. v. Daalen, Goedhart. Dik Bieshaar, Huysmans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, Snooy. U. V. V.: P. v. Renen, N. v. Renen, Smelt, v. Doom, Spoon, Kerkhoven, SUngeland, Pagee Oosting, Van Dillen, Balt Het begin is voor Haarlem succesvol, want na eenig heen en weer getrap is het De Geus, die reeds na twee minuten spelen aan Haarlem de leiding geeft (10). Deze tegenslag voor U. V. V. is voor haar het sein, om alle zeilen bij te zetten, tenein de den achterstand in te halen. Zij staat echter voor een moeilijke taak, want de bei de Haarlem-backs zijn in uitstekende con ditie. Jammer, dat de middenlinie te veel achterblijft en de voorhoede dus geen steun ontvangt Tot tweemaal toe krijgt Haarlem een kans om de score te verhoogen, maar zij worden ongebruikt gelaten. Óok door buitenspel staan worden ver schillende aanvallen van Haarlem te niet gedaan. U. V. V. ziet zich dan een strafschop toe gewezen, die door Smelt wordt benut (11). Vóór rust gebeurt niets bijzonders meer. In de tweede helft begint U. V. V. met den aanval. Bij een gevaarlijk moment voor doel weet Bieshaar redding te brengen. Dan komt Haarlem los en het lijkt of het beste is be waard voor de tweede helft. Snooy wordt ge blesseerd; hij verlaat het terrein en wordt vervangen door Onkenhout. Haarlem is verreweg in de meerderheid. De middenlinie steunt uitstekend. Een doel punt blijft niet uit; Oldenburg benut su bliem een voorzet van Iseger (21). Dit geeft den roodbroeken nog meer moed. Een goeden voorzet van Iseger kopt Verwaal verkeerd in. De Haarlem-verdediging is niet meer te passeeren. Als Oldenburg Onkenhout aan het werk zet, geeft deze een mooien bal voor doel, dien Verwaal benut (31). Nog is het de roodbroeken niet genoeg; als andermaal Onkenhout een bal voorzet, is het Bieshaar, die no. 4 scoort (41). U. V. V. is dan een geslagen elftal. Toch blijft zij moedig doorspelen. Ook Oldenburg en Huysmans raken geblesseerd en het spel vervalt. Smelt komt in botsing met Goed hart, waarvoor even wordt gestopt. In de nog resteerende minuten gebeurt niets bijzonders meer en met 4-1 wint Haar lem dezen belangrijken wedstrijd. DERDE KLASSE C De KennemersO.V.V.O. (31) BESLISSINGSWEDSTRIJD In een fraai gispeelden wedstrijd Ls het gisteren aan de Kennemers gelukt, in Zand- voort aan O. V. V. O. een 31 nederlaag toe te brengen, waardoor het kampioenschap hun deel werd In den beginne een zenuwachtig heen en weer getrap, doch vrij spoedig krijgen de tal rijke toeschouwers gelegenheid om mee te leven in den sparcnenden strijd. De partijen zijn beurtelings aanvallend; het gelukt aan de Kennemers. de leiding te nemen door Groot, nadat deze eerst al twee. maal lat en palen bewerkt heeft (10) De rust komt met onveranderden stand daar de Kennemers-defensie aan de O. V. V. O.-voorhoede alle kans ontneemt. De tweede helft begint met een O. V. V. O. overwicht, maar weldra nemen de Kenne mers het spel in handen; het gelukt Na- berman, met een fraai schot het tweede punt te maken (20). De Kennemers pakken het nu iets kalmer aan; het gelukt O. V. V. O. twintig minuten vóór tijd een tegenpunt te maken, dat niet onhoudbaar was. De Kennemers zien 't gevaar in; kort vóór het einde weet Groot uit een mooien voorzet van Naberman den stand op 31 te bren gen. Hiermede komt ook het einde. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Een verdiende overwinn UITSTEKENDE REGELING OP H Nog zelden hebben we zooveel toeschou wers op het Haarlem-terrein gezien, als Zon dag. We zijn blij, onder hen geweest te zijn, niet omdat de wedstrijd zoo mooi was, maar omdat we hebben kunnen constateeren, dat we voor de nog resteerende promotiewed strijden voor de roodbroeken niet zoo heel erg bevreesd meer behoeven te zijn. Ze redden het wel! - We schreven reeds, dat de wedstrijd niet bijzonder mooi was. Maar dat zal zeker ook wel niemand verwacht hebben; de zenuwen spelen in dergelijke ontmoetingen (waarin de eene partij voor het behoud en de andere voor het weer verkrijgen van het eerste- klasseschap strijdt) een te voorname rol. Dat bleek vooral bij de U. V. V.'ers; welis waar hadden zij in de eerste helft door hun groot enthousiasme het spel vrijwel in han den, maar productief was het allerminst. Heel wat ballen werden de wolken inge stuurd, zoodat Juda de Vries het in het doel niet zoo heel erg moeilijk had. Het was na een kwartier reeds te zien, dat U. V. V. boven haar krachten speelde; in de tweede helft leek haar spel dan ook op alles, behalve op voetbal. En toen kwamen juist de roodbroeken er zoo heerlijk in! Ze hielden ons eerst nog een beetje ln spanning, maar toen het eindelijk 2-1, spoe dig daarna 3—1 en tenslotte zelfs 4—1 werd, toen twijfelde niemand er meer aan, dat Haarlem de overwinning zou behalen. De roodbroeken verdienen een, pluim voor hun kranig volhouden. Nu zoo nog twee wedstrijden gespeeld en het Voetbal-Walhalla staat weer voor hen open! Een woord van lof mag ook niet onthou den worden aan scheidsrechter Laermans, ing voor de roodbroeken ET UITVERKOCHTE TERREIN. die met groote kennis van zaken strikt eer lijk leidde en de teugels bijzonder strak ^Gelukkig liet de verstandhouding op het veld niets te wenschen over. De regeling op het totaal uitverkochte ter rein was prachtig in orde. Een groot deel van de overdekte tribune was voor genoodigden en de pers gereserveerd, een maatregel, die ten zeerste op prijs werd gesteld. Alsof het een internationalen wedstrijd gold zat een groot aantal verslaggevers ijverig te werken. Onder de duizenden toeschouwers hebben we er echter één gemist. Dat is Jan van den Berg, de eere-voorzit- ter. Hij zal het wel bij de Wielerwedstrijden in zijn Stadion te druk gehad hebben. Men kan er echter van op aan, dat hij in den geest op de Haarlem-tribune zat. Wat zal hem de tijding dat de roodbroeken gewon nen hadden, goed hebben gedaan. Proficiat, Jan! Haarlem is op weg naar de eerste klasse! Wij rekenen op je tegenwoordigheid bij HaarlemZeeburgia Onze medewerker schrijft het volgende: Reeds in den vroegen morgen was er op het Haarlem-terrein een bedrijvigheid, die er op wees, dat er iets bijzonders zou gaan gebeuren. Extra maatregelen werden door het Haarlem-bestuur getroffen om des mid dags aan de groote schare toeschouwers een goede plaats te geven; en dat is ook wel noodig geweest, want de loketten werden bestormd door menschen, die nog niet voor zien waren van toegangsbewijzen. Reeds vóór één uur was het een lange rij van enthousiasten van Haarlemmers en Utrech tenaren langs den Rijksstraatweg naar het Haarlem-terrein en het bleek, dat extra ge KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Feijenoord-Go Ahead (3-2) In het tijdperk van Feijenoord-overwicht kwam het eerste doelpunt na 10 minuten spelen. Konings had daarbij een zeer ge makkelijke taak, want keeper Halle had zich languit laten vallen, zoodat de bal slechts voor het intrappen lag (10). Zes minuten later deed Barendrecht het maar liever alleen en z'n schot ging thans tusschen beide doelpalen door (20). Dijke werd tweemaal naar voren geroe pen om een vrijen schop, even buiten het strafschopgebied, op het Deventer doel af te vuren. Een ging over de lat, doch de ander ontmoette Halle's vuisten en stuitte in het veld terug, waar actieve Deventenaren voor verdere expeditie zorgdroegen. In de laatste minuten voor de rust ontstak de Go Ahead-voorhoede een klein vuurwerk binnen het doelgebied der Westelijke kam pioenen. Als een zevenklapper klonken de schoten op Dekker's veste gericht, totdat hij eindelijk voor een schuiver van De Kreek Sr. bezweek (21). De tweede speelhelft was van geheel anderen aard. Udink en Prins konden het werk wel af, want de Feijenoord-aanval was thans van zeer matig gehalte. Pijl miste een schitterende kans vlak voor open doel. De kleine linksbuiten, Schutting, die nu w.at aan de forsche gestalten der Feijen- oord-backs gewoon was geraakt, schoot plotseling uit z'n slof en geholpen door Brilleman werden eenige pittige aanvallen op Dekker's gebied ondernomen. De Kreek Jr. kreeg daarbij den bal voor de voeten en zonder dat Dekker er iets tegen kon uit richten werd de gelijkmaker in het doel ge plaatst (22). Met nog een kwartier spelen in het voor uitzicht waren Feijenoord's kansen nog wel niet verloren, maar het eerst zoo tevreden gestemde publiek w,as natuurlijk heelemaal niet over dit vierde doelpunt te spreken. Voordat echter de ontstemming haar hoogte punt bereikte gaf Pijl den bal aan Sinke door, die snel toeloopend het leer langs Halle schoot (3—2). Het uitbundig gejuich was een bewijs, hoe men voordien in stilte reeds het ergste ge vreesd had. (De Crt.) NEDERLAND - SCHOTLAND. Het Nederlandsch Elftal. Het Nederlandsch Elftal, dat Dinsdagavond 4 Juni in het Amsterdamsche Stadion tegen Schot-» land moet spelen, is als volgt samengesteld: VAN DER MEULEN (H. F- C.) DE BRUIN VAN KOL (aanv.). (Hermes) (Ajax) DE LEEUW, GROBBE, VAN HEEL, (Willem II), (Excel sior). (Feijenoord), LANDAAL, KOOLS, BAKHUYS, VAN LOON, TAP. (A. G. O. V. V.), (N. A. C), (Z. A. C.) (Willem II), (A. D. O.). P. S. V.-Sparta (1-2) Voor circa 12.000 toeschouwers speelden de Zuidelijke kampioenen voor het eerst een thuiswedstrijd en wel tegen Sparta. Het was een strijd met veel spanning zonder dat be paald hoogstaand spel te zien werd gegeven, aldus lezen we in De Crt. Er is van het be gin tot het einde geweldig gezwoegd. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een uiterst spannende strijd, waarbij blijkt dat de aanvallen der gasten wel veelvuldiger maar toch zwakker zijn dan die van P. S. V. In laatstgenoemde ploeg weert zich vooral de linkervleugel geducht. De Sparta achter hoede heeft het dan ook heel wat lastiger dan die van haar concurrenten, 't Formida bele doorzetten van Van den Broek en Vis ser brengt eenmaal Van der Geest zoodanig in het nauw, dat de Sparta-man bijna in eigen doel rapt. Als Formenoy eens op keu rige wijze in schiet, weet keeper Bouman het venijnige schot juist te keeren. Ook het P. S. V. doel ontsnapt een paar maal op geluk kige wijze aan een doorboring, als schoten van De Ridder en Formenoy rakelings mis sen. De rust komt, met blanken stand. Na de hervatting treden de Zuidelijken aanstonds overrompelend op. Na snel doorzetten van Van Strien be machtigt Van Eerdt dan het leder om met een onhoudbaar schot P. S. V. de leiding te geven. (10) Nog eenigen tijd domineert P. S. V. en het duurt niet lang of nr. 2 ligt in het Rot- terdamsche net. Doch thans heeft de refe ree juist voor offside gefloten, zoodat dit doelpunt geannuleerd wordt. Gaandeweg verzwakt de P. S. V.-aanval. Van eenige overwicht is geen' sprake meer. Tegen het einde komen de Rotterdam mers plotseling opzetten en zij toonen niet in uithoudingsvermogen onder te doen voor het gevreesde tegenstanders. Er zijn nog 9 minuten te spelen als For menoy na een algemeenen aanval uit een pass van Van Ier Wendt onhoudbaar den ge lijkmaker scoort. (11). Direct na den aftrap trekt Sparta wederom tén aanval en als er -flog drie minuten te spelen zijn, schiet Vier gever uit een voorzet van Weber den bal in eens hoog en onhoudbaar in den linkerbo venhoek (12). De laatste minuten zijn ge heel voor de gasten, zeker als zij zich voelen van de overwinning, die hun dan ook niet meer ontgaat. BUITEN DE COMPETITIE. Z. F. C—R. C. H. (4—2) Ter opluistering van het vierbondentour- nooi, waarvan Zondag in Zaandam de eind strijden werden gehouden, heeft de Racing Club een friendly-game gespeeld tegen Z. F. C. en met 4—2 verloren. Z. F. C. trapt af en in de eerste minuut heeft zij reeds een corner te nemen op het R. C. H.-doel. Kos werkt den bal weg en de R. C. H.-voorhoede gaat op het Z. F. C.-doel af, waarbij al spoedig blijkt, dat vooral de rechtsback een stevig en vooral goed par tijtje staat te spelen. De Z. F. C.-verdedi- ging past dan eenige malen met succes de buit-enspelval toe en al gaat de strijd dan geruimen tijd gelijk op, toch gelukt het den linksbinnen om Kos van dichtbij te passee ren. Bij een snelle doorbraak van R. C. H. speelt Rep te hard op Dijkstra terug; deze laat den bal in het doel glippen. Uit een wegens hands toegestane penalty maakt Z. F. C. dan 21, terwijl kort daarna Kos nog eens moet visschen als Lust een hard schot inzendt, dat net onder de doel- lat verdwijnt. Het Z. F. C.-doel ontkomt dan een paar maal op wonderlijke wijze aan een doorbo ring, totdat even voor rust R. C. H. een pe nalty te nemen krijgt, die Ruis benut. Met 32 achterstand wordt gedraaid. Na de rust is Z. F. C. wel het meest in den aanval geweest. Al spoedig wordt de vierde goal gemaakt, doch dan komt plotse ling Kos in zoo'n vorm, dat hij als het ware niet meer te passeeren is. Eenige keurige sa ves worden door hem verricht, terwijl hij door de beide backs goed terzijde gestaan wordt. Z. F. C. krijgt dan nog eens een penalty, die Lust blijkbaar niet wenschte te benut ten, althans hij speelde den bal kalm in de handen van den R. C. H.-doelman. Het spel wordt, wellicht ook door de warm - te, wat mat en een ieder is tenslotte verheugd als de scheidsrechter het eindsignaal blaast. E. D. O.-comb.Spaamestad (40) Een aardigen oefenwedstrijd speelden Zon dagmorgen bovengenoemde elftallen op het E.D.O.-terrein. Het was duidelijk te zien, welke partij de sterkste was; de combinatie, waarin een paar spelers uit het tweeJe elftal speelden, was de tegenpartij over alle linies de baas. Toch wisten de roodzwarten hun meerderheid slechts met één doelpunt vóór rust uit te drukken, dank zij het uitstekende werk van den Spaarnestad-doelman. Na de rust werd de druk te zwaar; de gebroeders Koene voerden dan ook geleidelijk den stand op tot 40. TramvogelsTweede Jeugd (33) Beide ploegen zijn onvolledig. Tramvogels spelen het eerst tnet wind tegen en reeds terstond krijgt haar achterhoede het zwaar te verantwoorden. Nadat ook de Tramvogels- voorhoede, zonder succes eens op verkenning uit geweest is, krijgt de linksbuiten van Tweede Jeugd het leder goed toegespeeld; deze speler wil zeer scherp hoog voor doel plaatsen, doch ziet den bal, via de handen van den Tramvogels-doelman in het net ver dwijnen (01). Weinig minuten later stuit het leder, bin nen het beruchte gebied der Geeltjes, van den grond tegen de hand van één der backs. De penalty (in dit geval een zeer zware straf) wordt door den linksbuiten van Tweede Jeugd keurig wordt benut (02). Vóór rust komt in dezen stand geen ver andering. Na het kopje thee zijn de eerste aanvallen voor Tweede Jeugd. Wanneer één der Tram- vogels-backs het leder weg wil trappen, plaatst hij tegen een speler aan, terwijl d& terugstuitende bal in het Tram vogels-doel verdwijnt (0—3). Van dit oogenblik af nemen de Geeltjes het spel geheel in handen, waardoor het doel van Tweede Jeugd een ware belegering onder gaat. Het gelukt den Tramvogels-linksbin nen uit een mooi aangegeven bal tegen te scoren (13). Korten tijd hierna is het de middenvoor der Geeltjes, die er op goede wijze 23 van maakt. Tramvogels blijven in de meerderheid, doch de mooiste en gemak kelijkste kansen worden niet benut. Slechts eenige minuten vóór het einde gelukt het den Tramvogels-middenvoor, de partijen op gelijken voet te brengen, (3—3), met welken kwam elnde d6Zer genoegIij'ke ontmoeting ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Proef elf tallen Rood-Blauw (02) Er stond jl. Zaterdag heel wat wind; deze neeft aan het spel veel afbreuk gedaan De blauwen waren vóór rust veel sterker; zij wisten hun meerderheid in twee fraaie doel punten uit te drukken. De aanval van rood. was niet zoo goed op dreef, die moest het meestal tegen de blauwe achternoede, waar in van Gelder uitblonk, afleggen. Na de rust had rood den wind in deD rug en was daardoor meer in 't offensief, doch er ontbrak een schutter, zoodat doelpunten, uitbleven. Ook de achterhoede van rood liet zich niet meer verschalken; met v. d. Brink aan 't hoofd zorgde zij er voor, dat het bij twee goals bleef. Het einde kwam met een, 20 overwinning van blauw. Er scholen in beide elftallen voldoende krachten om een flink elftal samen te stel len. Noemen we slechts Van Gelder, Groe- neveld, Lodder, Blinkhof, allen van blauw en bij de rooden keeper v. d. Brink de beide backs Pronk en Botti en Prins. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Stormvogels—Bloemendaal (2—1) Zaterdagavond bracht Bloemendaal een bezoek aan Stormvogels. Het was met vier invallers verschenen, van wie Lever het beste voldeed. Aanvankelijk leverde Bloemendaal zeer goed spel. Het plaatsen was zelfs beter dan dat der vogels, doch na rust was Stormvogels ver in de meerderheid. Vooral Kuikens, Hoogerduin en „Klaas" hadden hun „jour", terwijl we aan Bloemendaal's kant noemen Beijk, Cassée, Immer en de invaller-keeper niet vergeten mag worden. Was hij niet zoo goed geweest, dan was zijn doel heel wat keeren meer doorboord geworden, maar wat hij deed was werkellijk een pluimpje waard. De elftallen stelden zich als volgt op: Stormvogels: Thijssen, Blinkhof, v. d. Lugt, Ëffern, Haak, v. d. Velde, De Jonge, Hoogerduin, Tol, Kuikens, Boekelaar. Bloemendaal: IJfs,, Parson, Immer. Cassée, Kopjes Nieman, De Jong, Beijk, Donkervoort, Bakker, Sunter, Lever. Om bijna 6 uur liet scheidsrechter Paar- debek tossen, waarna Kuikens, die eerst mid-voor speelde, tegen wind den bal aan het rellen bracht. In den aanvang bleek Bloemendaal goed tegen den eerste klasser te zijn opgewassen, en al direct kreeg Thijssen een gevaarlijk schot te verwerken, dat hij goed keerde, maar die vlak daarop door IJffs voor den tweeden keer ingezonden werd. Even later wist hij een hard schot v.an Immer nog neb corner te werken. Aan den anderen kant waren de aanvallen niet minder gevaarlijk, maar de schoten van Kuikens c.s. belandden steeds tegen een been van een Bloemendaal- speler. De voorzetten van Boekelaar waren menigvuldig genoeg uoch hct scheen, dat het binnentrio er niet van wüde profiteeren. Op beide doelen werden een aantal corners genomen; na één dezer ontstond voor het Stormvogels-doel een heftige schrimmage, waaruit Immer met een kalm trapje nummer één achter Thijssen deponeerde (01). Stormvogels kwam er steeds beter ln. Een schot van Haak ging rakelings langs den paal buiten Lever's bereik. Na een half uur spelen maakte Sunter een overtreding. Boekelaar maakte uit den toege- kenden vrijen trap over Sunter en Lever heen, gelijk (11). Op het Bloemendaal-doel werden nu zeer veel corners genomen, welke echter steeds door een Bloemendaler werden weggewerkt. Daar het bij de verschillende SLormvogels- aanvallen bleek, dat vooral de linkerwing gevaarlijk was, besteedde de Bloemendaal- defensle aan dit deel van het Stormvogels team meer aandacht. Ze had hiermede in zooverre succes, dat vóór rust niet meer ge scoord werd. Na de thee ontwikkelde zich spoedig een zeer vlug spel met Stormvogels ver in de meerderheid, zóó zelfs, dat de tweede-klas- sers vaak ingesloten waren. De BloemencLaal- uitvallen waren echter niet van gevaar ont bloot; zelfs moest Thijssen er zoo nu en dan aan te pas Komen. Eens kwam een Stormvogelspeler op een halve meter afstand voor Lever te staan. Hij „schepte" echter den bal te veel; deze vloog daardoor over de lat. Het was bijna onmogelijk, doch de Stormvogel leverde het hem. Het liep Stormvogels in deze periode niet bepaald mee. Het regende corners op het Bloemendaalsche doel, doch Lever was steeds op zijn plaats. Eens voorkwam hij op onbegrijpelijke wijze een doelpunt. Krach tig werd hij bijgestaan door Bakker en Sunter. Bloemendaal's voorhoede bracht zoo nu en dan even opluchting, doch ernstig ver ontrusten deed zij Thijssen niet. Kort voor het einde gaf Boekelaar nog eenige fraaie voorzetten; uit één daarvan wist Kuikens zijn club de leiding te geven. Dadelijk hierna kondigde de heer Paax- debek het einde aan.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10