^TENUIS UWNTENNISWEDSTRIJD NEDERUND - AMERIKA (Dames) NED. LAWNTENNIS BOND. ZEILEN. WIELRIJDEN BILJARTEN. ZWEMMEN. POSTDUIVEN. Amerika leidt reeds met 42/ DE GROOTE STRIJD HELEN WILLS—KEA BOUMAN EEN TELEURS TELLING. (Van onzen medewerker). In het Stadion te Den Haat? is een drie- daagsche wedstrijd georganiseerd tusschen een Hollandsche en een Amerlkaansche re presentatie, precies als verleden en eerverle den jaar op dezelfde data. Het opwekkende verschil was echter, dat de zon nu vclop me dewerking verleende. Zaterdag. De groote kampioene Helen Wilis heeft op dezen eersten middag alleen een exhibition gespeeld, waarin ze mej. Canters een beetje op en neer heeft laten rennen naar harde kogels in de hoeken en vreemde boogschoten dwars over het veld. Het was waarlijk geen partij en het resultaat, 6—2, 6—2, is nog flat teus voor de Hollandsche en de oorzaak er van is dat miss Poker face er zoo nu en dan een pretje van maakte. Maar in twee der partijen heeft het ge ducht gespannen. Dat was al direct het geval in de match tusschen miss Morrill en mej. Rollin Couquerque. Dat werd een drie-sets overwinning voor de Amerikaansche doch wel heel schraaltjes. De eerste was voor de Hol landsche, die de zwakke backhand van de tegenstandster fel bestookte en me-. 6—3 won. Maar daarna kwam deze uit den hoek met 'n hevige forehanddrive waarmee ze een 52 voorsprong forceerde. Ofschoon mej. Rollin nog ophaalde tot 66, verloor ze deze set, met 8—6. In de derde scheen mej. Rol'Jn zich hersteld te hebben; spoedig had ze zich van een 4—2 voorsprong verzekerd. Maar miss Morrill versaagde niet, viel overweldigend aan, kwam tot 5 all en won de match in een periode van overwicht. Miss Cross heeft heel erg teleurgesteld te gen mej. Bouman. Ze is geen oogenblik aan haar eigen spel toegekomen. Voortdurend moest ze pogen, met haar zwakke returns de harde drives van Kea te verwerken en bin nen dertig minuten was ze weer in het kleed- huis verdwenen met een nederlaag van 63, 6—1. Het dubbelspel werd eveneens door Holland verloren, doch met eere en zelfs zrjo, dat een oogenblik met reden verwacht mocht worden dat de Hollandsche dames de overwinning zouden behalen. Dat was het geval in de eerste set. Mej. Canters en mej. Rollin waren ongenaakbaar en de dames Cross en Morrill kregen geen voet aan den grond. Maar na die eerste set, welke met 63 gewonnen werd, was het uit met den topvorm van de Holland sche dames en die vorm werd zelfs ver bene den de werkelijke waarde. De twee volgende sets werden met 61 .en 62 verloren. Vol leerend en met diepe en harde smashes werd gescoord, zoodat de tegenstandsters vooral aan het net niets meer uit konden richten. Het was een groote ontgoocheling na het goede begin. Zoo staat Holland dus met 2—1 echter. Er is echter geen sprake geweest van een volledig Amerikaansch overwicht. Maar pas op! Zondag komt de groote Helen in het yeld Zondag. De groote Helen Wills is in het veld ge weest! Doch eigenlijk is het een teleurstel ling geworden, tenminste voor diegenen die zoo gaarne eens een bijzondere prestatie van onze kampioene hadden willen zien tegen over het bijzondere spel der Ameriaaansche. Alvorens de big fight aanving werd het talrijke publiek dat ongetwijfeld op den naam Wills was afgekomen, bezig genouden met twee andere dames-singles, namelijk die van Miss Morrill tegen mej. Canters en van Miss Cross tegen mej. Rollin Couquerque. Qua match was de eerste partij zeker de beste. Er was spanning in den strijd en wisse lende kansen. Opmerkelijk was hot, hoe beide dames steeds hun service games wisten te verliezen. De Amerikaansche verdedigde zich uitne mend met een sterke fore hand diive en minder sterke, doch alleszins nog gevaarlijke back hand. Haar spel heeft eenige overeen komst met dat van Miss Wills; het ts vlak, het is effen, het is eentonig. Hoe mej. Can ters ook trachtte met variaties haar tegen standster uit de tent te lokken, het gelukte te weinig om tot afdoende succes te kunnen leiden. Zelfs de meest listige dropshots van de Hollandsche gaven niet die moeite om on overkomelijk te zijn. De eerste set werd na wisselenden strijd met 9—7 door miss Morrill gewonnen. In de tweede set een gelijk bijblijven wat den stand betrof. De service games werden weer zoowat agjüe verloren. Mej. Canters strijdt weer tegeirhet vlakke Amerikaansche spel, dat zij maar niet afdoende kan uiteen rafelen. Doch evenmin ziet de Amerikaansche hier kans toe ten aanzien van de Hohandsche speltactiek. Iets meer zekerheid en vastheid van slagen geven Miss Morrill tenslotte de overwinning in twee sets op mej. Canters: 9—7, 7—5. De tweede partij Miss Cross -Mej. Rollin Couquerque was veel minder interessant door i gebrek aan strijd. Miss Cross is in haar spel hier in Holland lang niet medegevallen. Wel licht heeft de vreemde omgeving invloed op haar spel, doch een feit is, dat zij noch Za terdag noch Zondag zich kon ciasseeren als de derde Amerikaansche spee'ster. Haar par tij tegen mej. Rollin Couquerque werd een vlotte Hollandsche overwinning van 6—3, 6—1. De Hollandsche bleef steeds de Ameri kaansche bestoken, die slechts met moeite (of was het misschien ook mncnalanoe) de returns wist te geven. Heel even komt in de tweede set de fighting spirit der Amerikaan sche los en dan blijkt haar kunnen. Het blijft bij de opleving van het moment, dan valt zij weer terug in het matte spel en slaat met lust de gemakkelijkste ballen out of in het net. Helen WillsK»a Bonman! 6—1, 6—1. De groote strijd! Hier was het bomen en wachten voor geweest! Het andere war aar dig. doch dit was toch de hoofdschote'. En dan de deceptie! Vrij wel outcjassed geworden! Want dat was het tocs eigenlijk! De slagen van Kea, die onbereikbaar waren voor Wills, zijn te tellen geweest. Ja, even in de tweede set, toen Kea g!rg durven, wat meer riskeerde, toen even dachten wij dat het nog goed zou komen. Doch Wills greep onmiddellijk en radicaal in en joe£ liaar bal len weer meedoogenloos in de hoeken. De service van Wills wekte geen moment zor gen. Ook de eerste slagen niet van de rally. Doch dan ging zij ten aanval. Steeds feller werden de drives, steeds sneller vlogen de ballen over het net naar de mterste hoeken, tot het moment dat Kea den anderen hoek niet tijdig meer kon bereiken. Dat was het eenige systeem van Wills, doch het werd in alle geperfectloneerdheid ten uitvoer gelegd. En terwijl mej. Bouman heen en weer draaf de van rechts naar links en van links naar rechts, speelde miss Wills schijnbaar de ge makkelijkste partij van haar leven. Geen vermoeidheid, geen enkele expressie var bij zonderen aard kwam over haar persoonhet was alles even vlak, van eentonig als haar spel. Doch ook even meesterlijk! De gemakkelijkheid van haar slaan bracht opnieuw bewondering voor dit bijzondere tennismeisje. Fore- en back-han Idrive gaan even gemakkelijk, even soepel even l.alm als hanteerde zij 'n vulpenhouder.. Met tweemaal 61 bewees zij het klasse verschil tusschen haar en mej. Bouman. Tenslotte werd nog een exhibition gegeven van Miss Wills en Timmer contra mej. Bou man en Mr. Diemer Kool. De Hclland-Ame- rika combinatie sloot niet al te zeer. al thans in mindere mate, dan bij de Hoilandsche Het werd een vlotte vertooning van knap werk, waarbij de drives van Miss Wills en het Vol- lywerk van Diemer Kool het best was. De uitslagen van Zaterdag en Zondag zijn dus: Miss Morrill slaat mej. Roiiin Couquerque 3—6, 8—6, 7—5. Miss Cross verliest van mej. Bouman 36, 1—6. Miss Morrill en Miss Cross slaan mej. Rol lin Couquerque en mej. Canters 3—6, 61, 6-2. Miss Morrill slaat mej. Canters 97. 7—5. Miss Cross verliest van mej. Rollin Cou querque 36, 16. Miss Wills slaat mej. Bouman 6—1, 61. De Amerikaansche dames leiden dus met 4—2. DE COMPETITIE. HAARLEMSCHE NEDERLAGEN IN EERSTE EN TWEEDE KLASSE. Geen der Haarlemsehe teams is het mogen gelukken in hun belangrijke wedstrijden een overwinning te behalen. Haarlem zag haar bezoek aan F. i. t. zelfs met een 71 ne derlaag „gehonoreerd", welke uitslag, het dient er onmiddellijk aan te worden toege voegd, als eenigszins flatteus voor Fi.t. dient te worden opgevat. Behalve enkele partijen die voetstoots door de Amsterdammers wer den gewonnen waren er ook, waarin het ver schil slechts minimaal was, waarin alleen bij factoren de beslissing brachten. En deze viel telkens ten gunste va nF.i.t. uit Haarlem had overigens weinig geluk, dat juist bij dezen zwaren wedstrijd met invallers gespeeld moest worden. De afwezigheid van Jhr. v. Riemsdijk werd danig gevoeld. Het weder optreden van mevr. Bijleveld in de dames-dubbel met mej. de Josseün de Jong werd een succes, deze dubbel is reeds nu bijna zoo sterk als eertijds mevr. Bij.eveld- mej. v. Beugen Bik. Het eenige winstpunt kwam dan ook van deze dames-dubbel. Tegen Topping heeft T. C. H. de kleinst mogelijke nederlaag geleden. Het meest op vallende is hierin de nederlaag van mej. Redeker, de eerste in dit sezioen. Reeds de vorige week had zij moeite met mej Bahl- mann, doch wist nog in 3 sets ts winnen. Thans moest zij evenwel, ook in 3 seis. de meerderheid van mej. Bahlmann erken nen. De twee heeren-enkelspelen werden fraai door de Haarlemmers gewonnen, evenals de eerste mixed. De verliespartij van mej Rede ker heeft hier eigenlijk wel een beslissenden invloed gehad. T. E. D. I deed wat van haar veiwacht werd, nl. met 6—1 te verliezen tegen Festina II. Alleen mej. Verster wist volgens onze prog nostic te winnen. T. E. D. is wel het zwakke zusje in haar afdeeling. De uitslagen van de Zondag gespeplde wed strijden zijn; F.I.T.—HAARLEM (7—1). Heerenenkel: Herweyer slaat Modlich 6—2, 6—0. Herghan slaat Kern 62, 46, 62. Damesenkel: mej. Douglas slaat mej. de Josselin de Jong 61, 68, 57. Mej. Visser slaat mevr. Menso 57, 6—7, 6—2. Gemengddubbel: mej. Douglas en Herweyer slaan mevr. Bijleveld en Kern 61, 64, Mej. Visser en Herghan slaan mevr. Menso en dr. Ladenius 1210, 64. Heerendubbel: Herweyer en Herghan slaan dr. Ladenius en Modlich 57, 79. Damesdubbel: mej. Douglas en mej. Vis ser verliezen van mej. de Josselin de Jong en mevr. Bijleveld 16, 36. TOPPING—T. C. H. (4—3). Heerenenkel: Reuvekamp Gille slaat Konersman 63, 75. Blom slaat Klauwers 46, 60, 61. Damesenkel: mej. Redeker verliest van mej. Bahlmann 46, 61, 26. Gemengdubbel: mej. Redeker en Blom slaan mej. Jurgens en Konersman 86, 62, Mej. Vliegen en Reuvekamp Gille verliezen van mej. v. Cranenburgh en Klauwers 63, 3—6. 3—6. Heerendubbel: Blom en Nienhuys verliezen van Konersman en Klauwers 46, 64, 7—9. Damesdubbel: mej. Redeker en mej. Vlieger verliezen van mej. Jurgens en mej. v. Cra nenburgh 61, 62. FESTINA IIT-EJ). I (6—1). Heerenenkelspel: v. Rompu slaat Ramaker 61, 61, Slaghek slaat v. d. Weiden 61, 6—2. Damesenkelspel: mej. Rebock verliest van mej. Verster 46. 2—6. Gemengddubbel: mej. Haag en v. Rom pu slaan mej. Verster en Ramaker 64, 62, mej. v. Stolk en Slaghek slaan mej. Senft en v. d. Weiden 3—6, 63, 1311. Heerendubbelspel: v. Rompu en Slaghek slaan Th. Ramaker en v. d. Weiden 64, 6—4. Damesdubbel: mej. Rebock en mej. Haag slaan mej. Verster en mej. Senft 6—3, 6—2. T.CJH. II—HARTELUST (0—7). Heerenenkel: Tuyn verliest van Serven 46, 26. Nieuwenhuizen verliest van Tet terode 46, 16. Damesenkel: mej. Over de Linden verliest van mej. Salomons 26, 68. Gemengddubbel: mej. Over de Linden en Tuyn verhezen van mej. Groen en Blanke voort 46, 79 mej. v. d. Stadt en Nieuwen- huyzen verliezen van mej. Salomons en Tetterode 57, 16. Heerendubbel: Tuyn en Nieuwenhuizen verliezen van Serven en Blankevoort 16, 2—6. Damesdubbel: mej. Over de Linden en mej. v. d. Stadt verliezen van mej. Salomons en mej. Groen 9—11, 64, 7—9. T.E.D. II—P. J. II (3—4). Heerenenkel: v. d. Klashorst verliest va:i Eggersman 75, 46, 26. Aanstoot verliest van Hollenkamp 26, 1—6. Damesenkel: mej. v. Laar verliest van mej. Allandt 3—6, 6—4, 36. Gemengddubbel: mej. v. Laar en v. d. Klas horst verliezen van mej. Allandt en Rosen berg 26, 46, mevr. v. Hezel en Tysseling slaan mevr. en hr Eggersman 75, 63. Heerendubbel: Aanstoot en v. d. Klashorst slaan Hollenkamp en Rozenberg 36, 75, 6—S. Damesdubbel: mej. v. Laar en mevr. v. Hezel slaan mej. Allandt en mevr. Eggers man 6—1, 57, 64. SWIFT I—Advantage I (4—3). Heerenenkel: dr. Eysvogel slaat Addicks 36, 97, 86. Raaymakers slaat Jongeneel 6—3, 6—1. Damesenkel: mej. Wamsteker slaat mevr. Veldhuizen64, 6—2. Gemengddubbel: mej. Kamstra en Addicks slaan mevr. en hr Eysvogel 63, 79, 64. Mevr. v. Huystee en Jongeneel slaan mej. Wamsteker en Kroon 36, 75, 63. Heerendubbel: dr. Eysvogel en v. Huystee slaan Kroon en Raaymaker 57, 86, 1311. Damesdubbel: mevr. v. Huystee en mevr. Eysvogel verliezen van mej. Wamsteker en Kamstra 57, 46. TerryV-O.G- (6—1). Heerenenkel: C. Melse slaat Monterimos 6o, 60. J. Melse slaat Addicks 61, 63. Damesenkel: mevr. de Ruiter slaat mej. Volkers 6—4, 5—7, 7—5. Gemengddubbel. mevr. en hr de Ruiter slaan mej. Frankenhorst en Demming 63, 63. Mej. Blanke voort en J. Melse slaan. mej. Volkers en Addicks 06, 63, 97. Heerendubbel: de Ruiter en C. Melse slaan Hemming en Addicks 62, 63. Damesdubbel: mevr. de Ruiter en mej. Blankevoort verliezen van mej. Volkers en mej. Frankenhorst 46, 46. ReadyGame and Set (70). Heerenenkel: Elders slaat N. N. 02, 61, Gehrels slaat Rijpma 63, 6—3- Damesenkel: mevr. Breman slaat mej. v. Walen 6—2, 6—1. Gemengddubbel: mevr. v. Zuylen en Elders slaan mej. v. Walen en Sikkes 61, 61. Mevr. Breman en Gehrels slaan Smits en v. Walen 6—0, 6—0- Heerendubbel. Gehrels en Elders slaan N. N. en Rijpma 6—2, 63. Damesdubbel: mevr. Breman en mevr- v. Zuylen slaan mej. Smits en mej. Visser 60, 6—0. Advantage IISmash III (52). «eerenenkel:"Bijvoet slaat Henke 64, 64, Allard slaat v. Straten 75, 61. Damesenkel: mej. M. Povel verliest van mej. Dekkers, 1—6, 0—6. Gemengddubbel mej. J. Povel en Bijvoet slaan mej. Dekkers en Henke, 75 61. Mevr. Bijvoet en Allard slaan mej .Cornet en Wessel 6—1. 6—0. Heerendubbel: Bijvoet en Allard slaan Wessel en v. Straten 810, 64, 75. Damesdubbel mej. M. en J. Povel verliezen van mej. Dekkers en mej. Cornet 26, 26. T.C.H. m—Topping H (5—2). Heerenenkel: v. d. Stadt slaat Hardebeck 26, 64, 75. Kotte slaat Bahlman 64, 6—4. Damesenkel: mej. v. Cranenburgh slaat mej. Wamsteker 64, 36, 06. Gemengddubbel: mej. Wamsteker en Kotte slaan mej. v. Cranenburgh en Bahlmann 46, 108. 64, mej. v. Doorn en v. a. Stadt slaan mej. der Kindereu en Scheelvink 6—2, 3—6, 6—2. Heerendubbel: Kotte en v. d. Stadt slaan Scheelvink en Hardebeck 6--2, 64. Damesdubbel: mej. v. Krieke en mej. v. Doorn verliezen van mej. Cranenburg en mej. der Kinderen 26, 26. S.M.N. n—Westrust 4—3. Heerenenkel: Rijke verliest van Borger- ding Ov-6, 26. Knuyt slaat de Nijs 63, 64. Damesenkel: mevr. Rijke slaat mej. Grim berg 63, 63. Gemengddubbel: Hr en mevr. Rijke slaan mej. Reyenga en de Nijs 62, 64. Knuyt en mevr. van Staveren slaan mej. Grimberg en Cassee 26, 64, 62. Heerendubbel: Knuyt en Rijke verliezen van Borgerding en Cassee 63, 79, 26. Damesdubbel: mevr. Rijke en mevr. v. Sta veren verliezen van mej. Grimberg en mej. Reyenga 97, 26, 16. AnimoDuinlust (25). Heerenenkel: v. d. Vliet verliest van Verwey 26, 68, v. d. Hoeven verliest van Verhagen 2—6, 6—3, 4—6. Damesenkel: mevr. v. d. Hoeven verliest van mevr. Spronk 26, 46. Gemengddubbel: mevr. v. d. Hoeven en v. d. Vliet slaan mevr. Spronk en Verhagen 26, 63, 63 mevr. en hr. v. Walen slaan mej. v. Nop en Krijgsman 6—3, 6—2. Heerendubbel: Douma en Dusselman ver liezen van Verwey en Verhagen 16, 36. Damesdubbel: mevr. v. Walen en mevr. v. d. Hoeven verliezen van mevr. Spronk en mej. v. Nop 8—6, 4—6, 4—6. Admiraalzeilen der H. Z. V. Onder buitengewoon gunstige omstandig heden opende de Haarlemsehe Zclivereeni- ging haar seizoen met Admiraalzeilen. Door het ongunstige voorjaar konden ver schillende zeilers, die meestal in hun be perkten vrijen tijd en in de open lucht hun scheepje weer moesten opknappen, niet tij dig gereed zijn om de bijzonder geslaagde opening mee te maken. Zeer zeker tot hun spijt; we hopen straks de getrouwe zeilers weer aanwezig te zien. Na samenkomst op den Mooien Hel ging het achter den Admiraal (ditmaal de bou wer van een tlp-top scheepje) al lavereeren de het Spaarne tegemoet. Toen het windje wat aanwakkerde en elke schipper de volle macht weer over zijn scheepje kreeg, was het een lust te zien hoe de keurig in hun voorjaarspakje uitgedoste bootjes door het water schoten. De terugweg met windje mee was spoedig afgelegd. Wat ook noodig was! Het onverwachte zachte weer had dorst en eetlust opgewekt. Aan het ..Dijkje", de H. Z. V.-plefsterplaats. deed een ieder zich te goed aan de lunch. Daarna was ieder vrij; er werd tot laat in den middag voloo genoten van bries en zon! Met een dergelijke temperatuur verwacht het bestuur een flink aantal deelnemers voor den Pinkstertocht, die van Zaterdag middag tot en met Maandag gchouder. zal worden met als doel de Kagerplassen! We willen niet vergeten te melden, dat de H.Z.V.-vloot weer verrijkt is met enkele nieuwe scheepjes, door de eigenaars zelf op stapel gezet. HARMIEN. De vierde seriewedstrijd der Haarl. Jachtclub. De zeer krachtige wind, die Zaterdag over het water blies, deed heel wat zeilers aan den kant blijven. Zoo startte de 16 M2. klasse niet, dit was echter wel te excuseeren, want verscheidene jachtjes van deze klasse had den net een nieuw tuig, en begrijpelijkerwijze stelden de eigenaren hun nog niet ingezeild tuig liever niet aan een dergelijken wind bloot Van de 10 jollen, startten er 7, waarvan er 5 ongeregeld. Het wedstrijdcomité stuurde dan ook maar, veiligheidshalve een motor boot mee om sv. drenkelingen op te vis- schen. Alle jollen wisten echter op de been te blijven, maar juist toen de motorboot terug wilde keeren, kapsijsde een passeerend jachtje, en stelde zoo de motorboot in staat, toch nog als redder op te treden. Ondertusschen was de jollenwedstrijd in vollen gang. Na de start, die goed gelukte, gingen alle deelnemers vlak voor den wind naar Spaarndam waar Venema de boei als eerste rondde, gevolgd door Poortman en Mej. D. Alberts, maar op de terugweg kwa men al gauw veranderingen. Venema kreeg averij en moest opgeven. Mej. D. Alberts werkte zich snel op de eerste plaats, welke zij evenals verleden week op keurige wijze wist te behouden. Stoel nam de tweede plaats in, maar werd vlak bij de boei in Schoten door E. de Visser gepasseerd, die handig onder hem doorliep; even later kreeg ook laatstgenoemde averij, en moest opgeven zoodat Stoel zijn tweede plaats weer innam. Verdere wisselingen kwamen niet meer voor: In onderstaande volgorde kwamen de deel nemers aan: 1. Anny, D. Alberts 1.18.03 (1). 2. Dwarrelaar, A C. Stoel 1.18.58 (2) 3. Snapje, K. Poortman 1.20.10 (3). 4. Ineke, A. v. Breemen 1.21.50 (4). 5. Hapwlng, G. Feitkamp 1.28.0 (5). De 5 overige deelnemers kregen ieder 7 punten. De wedstrijden zullen over 14 dagen wor den voortgezet, daar eenige zeilers aan de wedstrijden in Loosdrecht op Pinksteren meedoen. De wedstrijden in het Amsterdamsche Stadion. De uitslagen van de Zondagmiddag op de Stadionbaan gehouden wieier-wedstrijden luiden als volgt.: Ie Rit achter groote motoren: (afstand 15 K M.)1 Paillard (tijd 11 min. 39 3/5 sec.) 2. Manera, 3. Parisot. 2e Rit achter groote motoren: (afstand 25 K.M.)1. Paillard (18 min. 41 3/5 sec.; 2. Manera, 3. Parisot. 3e Rit achter groote motoren: (afstand 35 K.M.): 1. Paillard (27 min. 45 sec.), 2. Ma nera. 3. Parisot. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen' over 7 K.M.: 1. H. Engelmoer, 2. L. van der Ruit Achtervolgingswedstrijd voor amateurs (Maximum 6 K.M.): De winnende ploeg be staat uit: K. Westerveld, J Visser, H. Adam en Th. Vogel. De tweede ploeg bestond uit: L. Buis, A. Scheltes, H. Klopper, D. Klopper. Troostwedstrijd over 6 KM.: Winnaar: C. Bakker, 2 Brilman, 3. Hoevens. 4. van der Heyden, 5. W. Bouquet. Wedstrijd voor beroepsrijders en onafhan- kelijken over 20 K.M.: 1. Heslinga (32 min. 49 4/5 sec.), 2. J. Lorjé, 3. J. Krunder. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een sprintrit over 300 M. voor A- en B-klas se en Juniores. Het verloop der series was als volgt: Kos- sen 1, v. Egmond 2, Coster 1, Kruyd 2, v. Eg- mond 1, Coster 2, Kossen 1, Kruyd 2, Kossen 1. Coster 2. v. Egmond 1, Kruyd 2, zoodat voor de A-klasse Kossen 1 en v. Egmond 2 werd. Voor de B-klasse was het verloop: Balm 1, Schell 2, de Groot 1, Gruyters 2, Siccama 1. v.d. Broek 2, Gruyters 1, v. d. Broek 2, Sic cama 1. de Groot 2, Balm 1, Gruyters 2, Sic cama 1, Balm 2, Siccama 1, Gruyters 2, de Groot 1, Balm 2. zoodat voor de B.-klasse Siccama 1 en de Groot 2 werd. Hierna reden de nummers 1 van de A- en B-klasse, die door Kossen werd gewonnen. De juniores, die nu aan de beurt waren, re den: Moerkerk 1, Langeveld 2, Moerkerk 1, Verkes 2. Hierna reden de jongelui een wedstrijd met z'n drieën, waarin Verkes, die een rijwiel van Schell kreeg, eens liet zien wat een goede fiets vermag, want nu g'ng hij als No. 1 over de streep, gevolgd dcor Moerkerk en Lange veld In deze volgorde. De Kikkert-bekerrlt werd uitgesteld. Massakamp „D?E. S."„Insulinde". De jaarlijksche ontmoetingen tusschen de biljartvereeniglngen „Door Eendracht Sterk" ID.EB.) uit Haarlem en „Insulinde" uit Amsterdam zijn weder begonnen. Thans komen beide clubs uit met 23 spelers. Er wordt zoowel in Amsterdam als in Haarlem gespeeld. Zaterdagmiddag «hebben deze wedstrijden een aanvang genomen met vijf partijen in het lokaal van ..D. E. S." De openingspartij speelden de matadors van beide vereenlgingen: J. Lëeger (Insulin de) en D. A. de Foeljaeger (D.E.S.). Na drie beurten was de stand 32 om 26 voor Leeger en na 6 beurten 53 om 44 voor denzelfde. Op de 8ste beurt zette de Haar lemsehe kampioen er een geweldigen spurt in. Men oordeele: 11, 22, 11, 6, 33, 43. Hier door was de Amsterdammer leelijk achter geraakt: na 13 beurten 85 om 170 voor De Foeljaeger. Op de 15de en 16de beurt scoort Leeger 37 en 21, welke door den Haarlem mer worden beantwoord op de 16de en 17de beurt met 39 en 15, zoodat de stand thans is 154 om 233 voor De Foeljaeger. Het ziet er voor den Amsterdammer don ker uit; maar deze is een taaie wedstrijd speler; van enkele kleine beurten van den Haarlemschen kampioen weet hij met zijn twee laatste beurten aardig partij te trekken door 35 en 27 te scoren. Daarna maakt De Foeljaeger op de 23ste beurt uit: De stand is 221 om 250 caram boles cadre voor D. E. S. De volgende partij liep tusschen J. Wijn berg (Insulinde) en De Nijs (D. E. S.) De Amsterdammer speelde ver beneden zijn kracht, terwijl de D.E.S.-man een goed figuur maakte en regelmatig spel vertoon de. Hij liep dan ook spoedig uit. om ten slotte onbedreigd de 125 caramboles cadre in 39 beurten vol te maken. Zijn partner no teerde er slechts 49. Vervolgens traden C. S. Blom (Insulinde) en A. Steegstra (D. E. S.) in het strijd perk. Ook In deze partij bleek de Haarlem mer verreweg de sterkste. Terwijl de Insu- linde-man bleef voortsukkelen, maakte de D. E. S.-speler een goede partij. Er was dan ook geen sprake van strijd. Toen Steegstra de 125 caramboles cadre bijeen had, stond Blom op 66 in 39 beurten. Dan volgde weder een mooie partij tus schen Springer (Insulinde) en Lubbers (D.E.S.). De Haarlemmer was ver in de meerder heid; deze maakte series vo 15. 13, 21, 14 en 15, waardoor de stand na 16 beurten was 85 om 118. Op de 19e beurt kwam de Amster dammer evenwel los en scoorde achtereen volgens: 22, 6. 47, 8 en 24. zoodat de partij na een heel ander aanzien kreeg, nl.: 194 om 160 voor Springer. Twee beurten daarna wa ren de 200 caramboles cadre gemaakt en was de stand: 200 om 161 in 25 beurten voor Springer. Dit was het eenige winstpunt voor de An - terdammers. De laatste ontmoeting was buitengewoon spannend. De Amsterdammer J. Sweering begon met 8 en 12, wat door Mienis (D.E.S.) beantwoord werd met 0 en 6. Na zes beurten stonden ze 36 om 30. op de 10de beurt 55 om 57. Zoo bleven ze steeds gelijk op gaan. Het werd 110 om 108, 135 om 137. Toen dan Sweering 1 maakte, dus 136 om 150 caram boles cadre in 26 beurten. De Amsterdammers behaalden in het ge heel 672 caramboles, de Haarlemmers 811. De stand na 5 partijen is: 4 om 1 voor D. E. S. Dinsdag worden weder 5 partijen bij D. E. S. gespeeld. Cabaretavond H. V. G. B. Zaterdagavond had in één der bovenzalen van het Gem. Concertgebouw de feestavond plaats, dien het II.V.G.B.-Bestuur jaarlijks aanbiedt aan zijn leden en donateurs. Hoewel door diverse omstandigheden de voorbereidingen in afgepasten tijd moesten worden getroffen, was het Cabaret-program ma van dezen avond ten volle de aandacht waard. Nadat de voorzitter van H.V.G.B., de heer P. v. Ommeren, de aanwezigen had welkom geheeten, opende Mej. E Bouwer het artis tieke gedeelte met eenige Hollandsche en Duitsche liedjes, waarvan vooral „Het ge broken Accoord" een bijzonder succes had. De heer H. Honig begeleidde op uitstekende wijze. Door Mej. Bouwer en de heer W. Oostwald en J. v. Dongen werd hierna een pittig ge speelde eenacter ..'n Boottochtje", opgevoerd, waarvoor de medespelenden een welverdiend applaus oogstten. Een nieuwe creatie: het Black and white ensemble in daarbij passende costuums ge kleed, liet hierna eenige aardige Engelsche liederen hooren. Met „Johnny uit de Bar", een één-acter met dezelfde bezetting als de vorige, bleek wederom de succesvolle regie van den heer J. van Dongen. Nadat het Black and White-ensemble zich nog éénmaal had laten hooren en luide werd toegejuicht was het Cabaret-programma af gewerkt, en kregen de danslustigen hun kans. Zij nog vermeld dat de heer Vetter op geestige wijze zorgde voor aanvulling tusschen de verschillende nummers. Mr. Braakman's Band leverde uitstekende dansmuziek. Het HV.G.B.-bestuur mag met voldoening op dezen welgeslaagden feestavond terugzien. De Snelpost. De P. V. „De Snelpost" hield een wedvlucht van Roosendaal, afstand 93 K.M. Los 8.10. Kortckaas 1. 8, 9, Paap 2. 32, 35, 38, 51, J. Plumpen 3. 10, 27, v. Es 4, 7 H. Stap pers 5, 13, 14. 48 H. Luijken 6, 11, 12, 31, P. Martens 14. 21, 30, 33, 36, 39, 47 Jac. Kupe- rus 15, 52 53, 55, Th. Vink 16. 26, 34, 56 Heze- man 17, 20. 23 Donkerwolken 18, 19 P. Koster 22, 54 J. Kommers 25. H. Keenvolf 28, 29 J. Zomerdijk 37, 42, 46 W. Klumper 43, 44, 50, 57 J. Boogaard 58, Venbroek 59. Eerste duif getoond 9.37.7; laatste duif 9.42.52. De Snelpost hield ook een wedvlucht van Vilvoorde (België). Afstand 160 KM. Los 8 uur. Wind Zuid. Helder weer. v. d. Meer 1, 6. 8. 16. 42 v. d. Linden 2. 10, 12, 31, J. Zomerdijk 3. 38, 39, Snoeks 4, Paap 5 v. d. Berg 7 H. Keerwoif 9, 32. 33 H. Stap- pers 11, 22. 35, 44 J. Klumper 13. 14, 34 P. Martens 14 21 37 G. Koster 15. 41 N. Ko-te- kaas 17, 27, 28 Braun 18 Jac. Kuperus 20 P. R. Vergers 23. 43 J. Hommes 24, J. G. Kupe rus 25 26 Th. Vink 29 Venbroek 30 Jansen 36 W. Klumper 40 Akkooij 45. 46 Hezeman 47. Eerste getoonde duif 9.35.44; laatste duif 0.43.30.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11