U CRICKE Rood en Wit-A. C. C. ROOD EN WIT WINT MET 66 RUNS HAAK EERSTEN COMPETITIEWEDSTRIJD. P. Hagenaar's 88 runs. Met prachtig zomerweer trok Rood en Wit Zondag te ruim 11 uur tegen het A'damsche A.C.C. in het veld. De Amsterdammers be ginnen slecht: de eerste 4 wickets vallen voor slechts 36 runs, v. d. Stadt mét 22 en Prent met' 11 kwamen hierbij in de dubbele cijfers. Dank zij het uitstekende spel van J. Lungen echter die uitstekend cricket liet zien, waren er met de lunch 100 runs, echter voor het verlies van 8 wickets, bijeen. J. Börneman gaf Lungen hierbij den noo- digen steun, door 18 runs van het totaal voor zijn rekening te nemen, waarna eén schitte rende éénhandsche catch in het verre veld van S. Posthuma een eind aan zijn cricket leven maakte. Na de lunch is het.spoedig gedaan, als v. Bueren Lungen op cover-point goed na een harden slag vangt voor een kranige 52. Het totaal der A.C.C.-ers werd 110. Schmeink had met 739 uitstekende bow- lingcijfers terwijl Bruin met 3 voor 49 betere cijfers verdiende. Rood en Wit gaat nu batten en brengt het voornamelijk, dank zij een zeer goede, vrij wel lcanslooze 88 (met den laatsten man in, werd hij in het gezicht van zijn century ge vangen!) tot 176. Van het openingspaar was het Elias, die snel 23 runs scoorde alvorens hij l.b.w. Lun gen ging, die bewees, ook met den bal goed werk te kunnen verrichten, hij bowlde n.l. 5 voor 50. Oliver, die zich zelf aanvankelijk spoedig afzette, had naderhand meer succes en wist 4 wickets te veroveren voor 61 runs. Van de latere Rood en Wit batsmen, waren het S. Posthuma en Mr. B. Davidson die in de dubbele cijfers kwamen met resp. een goede 19 en een harde 10 (2 vieren). A.C.C. wordt nogmaals naar de wickets gestuurd, doch Overing met een uistekende 37, Tienstra met 12 not out en Lungen met 18 not out (w.o. 2 zessen!) zorgen er voor dat de A'dammers geen verliespunt behoeven tc boeken. Als er 75 runs zijn wordt gestopt. A. v. d. Togt met 216 en S. Posthuma met 218 namen de vier wickets die A.C.C. nog verloor. Een fraaie vang van Elias op cover-point dient vermeld, alsmede het uitstekende veld werk van alle Rood- en Witters in beide innings. Rood en wit wint dezen wedstrijd dus met 66 runs op de eerste innings. De Scores luiden als volgt: lste Innings A.C.C. Th. Overing l.b.w. J. Schmeink 1 N. W. Selles c. J. V. Eeghen bowled J. Schmeink 0 J. v. d. Stadt bowled J. Schmeink 22 H. Prent c. B, Davidson bowled J. Schmeink 11 A. Tienstra c. A. v. d. Togt bowled J Schmeink 2 J. J. C. Lungen c. P. v. Bueren bowled M. Bruin 52 O. Cornelissen bowled J. Schmeink 0 J. Börneman c. S. Posthuma bowled M. Bruin 16 J. Oliver bowled J. Schmeink 0 D. Riechelman bowled Bruin. 1 J. Riechelman not out 0 Extra's 5 Totaal 110 lste Innings Rood en Wit P. A Lammerts v. Bueren bowled J. Lungen 6 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. J. Lungen 23 P. Hagenaar c N. Selles bowled J. Oliver 88 J. Schmeink bowled J. Oliver 9 J. J. Swens c. Cornelissen bowled J. Oliver 0 A. v. d. Togt bowled J. Lungen 4 J. v. Eeghen bowled O. Cornelissen 6 S. Posthuma bowled Lungen 19 Mr. B. Davidson bowled Lungen 10 J. Kruyt bowled Oliver 0 M. Bruin not out 0 Extra's 11 Totaal: 176 Bowlingcijfers O. M. R. W. J. Oliver 16 2 61 4 J. Riechelman 7 1 24 0 J. Lungen 15 3 50 5 O. Cornelissen 6 0 30 1 2e Innings A.C.C. Th Overing bowled A. v. d. Togt 37 N. W. Selles c. J. Kruyt'bowled A. v. d. Togt 2 J. v. d. Stadt c. v. Eeghen bowled S. Posthuma 2 H. Prent c. Elias bowled S. Posthuma 2 J. Tienstra not out 12 J. J. C. Lungen not out 18 O. Cornelissen J. Oliver J. Börneman did not bat. D. Riechelman J. Riechelman Extra's 2 Totaal: 75 Bowlingcijfers O. M. R. W. M. Bruin 14 3 49 3 J. Schmeink 16 3 39 7 A. v. d. Togt 5 17 Bowlingcijfers O. M. R. W. M. Bruin 9 2 27 J. Schmeink 6 4 3 A. v. d. Togt 3 0 16 2 S. Posthuma 5 1 18 2 J. Kruyt 1 0 9 R. C. H.—V. V. V. II. R. C. H. wint met innings en 19 runs. De R. C. H.'ers zijn het cricketseizoen goed begonnen door een eclatante overwinning op V. V. V. R. C. H. gaat eerst batten en opent met. Segerius en Hellingman, op het bowlen van Van Wermeskerken en Maas. De laatste staat direct heel vrij te spelen, met het gevolg dat hij wel runs slaat, maar vrij spoedig gevangen wordt. Met Blankenstein wordt een goede stand opgezet en met de lunch zijn er 88 runs voor 4 wickets. Direct na de lunch wordt Blankenstein gebowled en even later gaat P. Dik run out. Even kwispelt de staart nog, zoodat het totaal 136 wordt, waarvan J. Hellingman 22; J. Segerius 26, II. de Jong 12, J. Blankenstein 24, W. Kleyn 13 en G. Kamoen 11. Van Wermeskerken bowlde 571 en P. Maas 436 Van de innings van V. V. V. valt alleen die van Panjer te vermelden, die een keurige 16 scoorde. Voorts kwam niemand in de dubbele cijfers en op 45 hadden allen een beurt gehad. J. de Graaf bowlde 521 en H. de Jong 423. V. V. V wordt nu nogmaals ingestuurd; weer vallen de wickets in het begin vrij snel. In korten tijd zijn er 8 wickets neer voor 38 runs, maar dan stuiten De Munnik en Alders de collapse. Zij weten het totaal tot 70 op te voeren voordat De Munnik ge vangen wordt. In dezelfde over wordt de laatste man ook nog gevangen, zoodat het totaal sluit op 72. H. de Jong bowlde met 5—15 zeer goed, J. de Graaf 2—28 en W. Spoor 2—2. R. C. H. won dus met innings en 19 runs. Cricketbeschouwi-g'ïn. De zoo ijverige secretaris van den Ned Cricketbond, de heer A. de Haan. heeft zich wederom op voorbeeldige wijze gekweten van zijn moeilijke taak om het competitie- schema vast te stellen, rekening houdende met de vele wenschen van de betreffende vereenigingen. Pas is het schema gepubli ceerd of Hilversum gooit roet in het eten, door zich uit de eerste klasse terug te trek ken. Nu is dit laatste niet zoo heel erg; de vertegenwoordigers van het Gooi waren de laatste jaren al heel zwak en nu ook Henri van Booven er het bijltje bij neer heeft gelegd, kunnen wij het tijdig bedan ken van Cremers c.s. niet anders dan waar- deeren. De competitieleider zal zich de moeite van een kleine omzetting gaarne ge troosten, indien het in het belang van de cricketsport is. Evenals het vorige seizoen speelt Rood en Wit wederom 13 wedstrijden, twee tegen de Groote Haagsche en twee tegen Haarlem Quick en Hilversum komen niet tegen Rood en Wit uit. Haarlem ontmoet alle vereenigingen met uitzondering van A. C. C. en P. W Het is evenwel zeer waarschijnlijk, dat door het niet spelen van Hilversum een van bovenge noemde clubs die plaats zal innemen, in welk geval de Haarlemmers óf de verre reis naar Enschedé zullen moeten ondernemen óf aar. den Zuidelijken Wandelweg acte de présence moeten geven. In totaal zijn er voor de eerste klasse, na aftrek van de voor Hilversum gepubli ceerde matches, niet minder dan 73 wed strijden vastgesteld. Dit nationale programma wordt op meer dan volledige wijze aangevuld met een serie wedstrijden tegen buitenlandsche tegen standers. Het Nederlandsch elftal zal dit seizoen driemaal in het strijdperk treden. Op 29 en 30 Juni vindt de klassieke HollandBelgië- ontmoeting te Brussel plaats, op 10en 11 Augustus komt Johnston's ploeg aan de Spanjaardslaan zijn traditioneele „draw" spelen terwijl last not least het sterke Rhine-Army elftal op 30 en 31 Augustus op het V. R. A.-terrein het op revanche be luste All-Holland team zal ontmoeten. Het is jammer, dat voor de Foresters- match slechts twee speeldagen zijn gereser veerd, waardoor dc kans op een beslissing wederom tot nul gereduceerd is. De Flamingo's zijn heel wat van plan. Een prachtige toer in Engeland staat op het programma, dat niet minder dan zes wed strijden vermeldt waarvan drie tweedaag- sche. Direct bij hun terugkomst krijgen zij de Free-Foresters in Amsterdam als tegen standers, terwijl H.C.C. de Rhine Army-ploeg op 28 en 29 Augustus zal ontvangen. Ten slotte zal V.V.V. het traditioneele uit stapje naar Antwerpen maken, waarmede het aantal internationale wedstrijden op een dozijn is gebracht. Een voor Hollandsch cricket dus zeer be langrijk seizoen, dat naar wij vertrouwen succesvol zal verloopen. UMPIRE. CRICKET IN ENGELAND. Het Zuid-Afrikaansche elftal, dat zooals wij weten, het Engelsche cricketseizoen zal opluisteren, schijnt sterker te zijn, dan alge meen werd aangenomen. Reeds in de ge speelde oefenmatches bleek de ploeg van groote kracht te zijn, zoodat de komende Testmatches zeker geen walk-over voor de Engelschen zullen worden. De tactische aanvoerder H. G. Deane heeft de leiding van deze zeer jonge ploeg, trouw terzijde gestaan door H. W. Taylor, de beste batsman van Zuid-Afrika. De jonge Catterall is na zijn succesvol debuut van 4 jaar gele den eveneens uitverkoren, doch overigens bevat de ploeg nieuwe gezichten. Het eerste succes werd geboekt tegen de zwakke County Worcestershire, waarbij Tay lor met een schitterend gespeelde century (103) debuteerde. De wedstrijd tegen Lei cestershire eindigde, dank zij den regen, in een draw, doch de Zuid-Afrikanen waren zooveel sterker, dat er geen twijfel bestond of de gasten wel de overwinning verdien den. Liddell bleef uit het Z. A. totaal van 354 voor 8 wickets met 169 not out. De County scoox-de 208 en 191 vaor 7 wickets. De strijd om het Couty-champlonship belooft dit jaar zeer interessant te worden. Geheel tegen de verwachting hebben de Britsche cricketgeleerden met het conserva tisme gebroken en drie wijzigingen in de spelregels gebracht, waarvan de bepaling, dat het wicket een inch hooger en een inch breeder wordt, wel de belangrijkste is. Intusschen schijnt de toepassing van deze nieuwe wet in de leaguematches voorloopig haar invloed te missen, althans zelden werd er zoo hoog in het begin van het En gelsche cricketseizoen gescoord als juist de afgeloopen week. SuiTey opende haar wedstrijdenreeks met de ontmoeting tegen Hampshire. Hobbs 154, Ducat 171 en P. G. H. Fender met 74 brachten het totaal der Ovatbatsmen op 490 voor 6, waarna Fender het genoeg vond. Hampshire ontsnapte daarna op het laatste oogenblik; zij vond In den regen een welkomen steun om de zoozeer verdiende nederlaag te ont gaan. Zij bracht het slechts tot 1478. Daar de innings niet kon wox-den beëindigd, wordt deze ontmoeting als niet gespeeld be schouwd. De prachtig spelende Gloucester batsman Hammond opende het seizoen goed door een brillant gespeelde 238 not out tegen War wickshire. Gloucester scoorde een kleine 500 runs voor het verlies van slechts 8 wickets, gooide daarna Wanvick voor 295 (Smith 109) uit waarna de regen als spelbreker optrad en de 5 punten aan Gloucester kwamen. In geen énkelen wedstrijd werd de beslissing verkregen. Zoo moest Lancashire zich tevre den stellen met 5 winstpunten tegen Northampton ondanks fraai bowlen van R. Tyldesley die 7 slachtoffers maakte voor slechts 31 runs. De totalen luiden: Lancashire 280, Northampton 192. De club van Larwood slaagde er bijna in de volle overwinning te gen Sussex te behalen. Notts scoorde nl. 260 en 1472 tegen Sussex 188 en 1687. Ten slotte debuteerden de Oxonians vrij ongelukkig tegen Kent. Wel wisten de Studs Kent voor een vrij laag totaal (257) uit te gooien, doch faalden daarna zelf met het slaghout (148). De poging om in de 2e innings de beslissing te krijgen mislukte door het slechte weer. UMPIRE. r-> Ned Korfbalbond D. E .DAdvendo (31) Volkomen verdiend heeft Advendo (dat met niet minder dan vijf invallers (sters) uit kwam) van D. E. D. verloren. Voor D. E. D. was deze wedstrijd, in verband met de voor gestelde nieuwe competitie-indeeling van het grootste belang. Door haar overwinning bezet deze vereeniging definitief één der vier bovenste plaatsen. Advendo had bij dezen wedstrijd in het geheel geen belang; met achttien punten uit veertien wedstrijden bezet deze vereeniging de tweede plaats. D. E. D. was het eerste kwartier sterk in de meei'dei'heid. In deze periode kreeg de Advendo-verdediging het zeer zwaar te ver antwoorden. Door slap spel van Advendo's middenvak komt de bal slechts een enkele maal in den aanval, waar de verdediging van D. E. D. steeds tijdig weet in te grij pen. De druk op Advendo's verdediging wordt dan ook te zwaar. Als Dik binnen korten tijd tweemaal zijn tegenspeler even vrijlaat weet deze hiervan met zuivere schoten te profi- teeren. (2—0). Met de vakvei*wisseling gaat het beter; dan wegen de partijen weer goed tegen elkaar op. Even vóór de rust komt 'een fout van mej. Zoetemeyer Advendo weer op een doelpunt te staan (30) Na de rust doet Advendo alle mogelijke moeite om den achterstand te verkleinen; ten slotte gelukte het mej. 'N. v. Teylingen', die een zeer goeden wedstrijd speelde, met een fraai schot van achter den paal te sco ren (3—1). Beide partijen spannen zich nog geweldig in, doch de respectievelijke verdedigingen weten doelpunten te voorkomen. Advendo kan op een uitstekend seizoen terugzien. Nu maar afwachten of de voorge stelde nieuwe competitie-indeeling wordt aangenomen. Om den Stads-Editie-beker. G. S. D—S. V. n (6—0). Voor de rust, die met 10 voor G. S. D. inging, hielden de S. V.-reserves aardig stand. De G. S. D.-aanval speelde wel goed samen, maar doelde' slecht. Na de rust was G. S. D. veel sterker; zij scoorde nog 5 :naal, terwijl het S. V. niet gelukken mocht om de eer te redden. D. S. v.—S. V. n (6—0). Ook in dezen wedstrijd verloren de S. V.- reserves met groote cijfers. D.S.V. was voort durend in den aanval en voei'de met regel matige tusschenpoozen de score op. Toch ver dienen de S. V.'ers een pluim voor hun kranig volhouden. Speciaal de S.V.-praeses Klay weerde zich geducht. Einde kwam hier ook met 60 voor D. S. V. G. S. D.—D. S. V. (2—2). Een talrijk publiek woonde den eindstrijd by. Na den uitworp ontwikkelt zich direct een vlugge, enthousiaste wedstrijd, al te enthou siast soms, zoodat de scheidsrechter veel moeite heeft om de teugels in handen te houden. Na eenige snelle aanvallen doel punt D. S. V. door dameshanden. G. S. D. valt vinnig aan en is meestal sterker. Zij weet haar meerdei-heid echter niet in doel punten om te zetten. De rust komt met 10 voor D. S. V. Ook na de rust is G. S. D. het meest in den aanval. Succes komt echter juist aan den anderen kant. als bij een goeden aanval wederom een dame een zuiver schot lost. G. S. D. komt ontstuimig opzetten en weet den achterstand te verkleinen. Onder groote spanning verstrijkt de tijd; circa anderhalve minuut voor het einde maakt G. S. D. gelijk. Een mooi doelpunt! D. S. V. protesteert daar zij meende dat te lang gespeeld was. Het einde kwam dus met 22. De noodig geworden verlenging kon niet doorgaan daar D. S. V. uit protest niet meer in het veld verscheen. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW lil KLEERMAKER lUlDlllllllllfl iiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiuniuiii 1 HONKBAL HaarlemQuick (524) Zooals wij verwachtten, heeft Haarlem haar eersten competitiewedstrijd niet kunnen winnen. Het negental verschilt trouwens heel wat met dat van verleden jaar. Bovendien ontbraken dezen keer ook nog Vrugt en Smit. Vooral ongeoefendheid was echter ce oor zaak van de geduchte nederlaag. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 0. 0. 4, 0, 0, 1, 0. 0 is 5 Quick: 3, 3. 5. 0. 0. 6. 4, 3 is 24. Er werden slechts acht innmgs gespeeld. Van die acht innings eindigde Haariem er zes met nul. Daaruit blijkt wel dat Mr Vrij en Bakker, werper en achtervanger van Quick de situatie geducht mee?ter waren. Overigens stond het veldwerk van Quick niet bijzonder hoog, misschien omdat het niet noodig was. Een mooie vang van Simons ver dient afzonderlijke vermelding. In het slaan, doch vooral in het plaatsen van den bal, waren de Amsterdammers den Haarlemmers verre de baas. Vooral daardoor kregen zij in iedere innings een behoorlijk aantal punten binnen; het totaal werd regel matig verhoogd. De opleving van Haarlem in de derde innings duurde niet lang; al gauw was weer alle spanning uit den wedstrijd verdwenen. Door verkeerd en gebiekkig aan gooien werd het Quick nog gemakkelljkei ge maakt om den wedstrijd te winnen. Beets op de werpplaat en Veenhof op het eerste honk konden de afwezigheid van Smit en Vrugt niet geheel vergoeden. Ook Hunik was nog niet de achtervanger van terleden jaar. De Uitslagen. Zaterdagmiddag won in Amsterdam Ajax met 1711 van Concordia en Blauw Wit na hevigen strijd met 1211 van Z. R. C. Om den Zilveren Bal. Ter viering van haar verjaardag organi seert de Honkbalclub Haax-lem seriev/eastrij den om den Zilveren Bal op Zondag 9 Juni aanstaande. DAMES-HOCKEY Rood Wit IIHilversum (33) Rood en Wit II stelde zich als volgt op: Doel: H. Maks. Achter: A. Herweyer, A. van Beeck Vol- lenhove. Midden: M. v. Beeck Vollenhove, I. Brusse, C. Löbensells. Vóór: C. Freni, E. Leenderts, C. Woudsma, L. Maks. Door de warmte was het spel aan beide zij den sloom; na eenigen tijd lauw spelen, maakte Hilversum het eei-ste punt. Rood Wit, die een flinke nederlaag ver-wachtte, aange zien het elftal lang zoo volledig niet was als in den vorigen wedstrijd tegen Hilversum (waar het met 21 het ondex-spit had moeten delven), maakte zich hier niet druk over en speelde in hetzelfde tempo door. Hierdoor kon Hilversum weer tot een nieuwen aanval overgaan, echter zonder gevolg daar mej. Maks goed en ver uittrapte en de back den bal doorzette naar mej. Freni, die na een snellen run een mooien voorzet gaf, die ech ter door mej. Maks te hoog geslagen werd. Deze goede aanval liep dus op niets uit. Nog enkele kansen verspeelde Rood-Wit: Hilversum dreef den bal weer op en maakte met een keurig schot 02. Deze stand bleef tot half time ongewij zigd. Na een kwartier rusten stelden de elftal len zich weer op. Hilversum was nu voortdurend in de meer derheid. Rood-Wit voelde nu pas echt het gemis van de links-uiterst, die niet verschenen was, daar Hilversum nu aanhoudend langs die wing speelde. Hilversum maakte dan ook al gauw het derde punt (0—3). Dadelijk na de bully nam mej. Leenderts van Rood Wit geheel onverwacht den bal mee en maakte met een hard schot het eeiste tegenpunt. Hierdoor aanmerkelijk enthousiaster speelde Rood Wit veel vlugger en beter; de verdediging was goed en nu was Rood Wit telkens de aanvallende partij Mej. Woudsma maakte het tweede pimt. Nu werden beide partijen fel en het spel geanimeerd en vlot. Hilversum had geen kansen meer omdat de Rood Wit-aehter- hoede het niet meer tot schieten komen liet. Na vele mislukte aanvallen maakte mej. Maks met een mooi schot het laatste tegen punt en zoo kwam de eindstand dus met 3—3. De laatste competitiewedstrijd van het jaar is een mooie prestatie voor Rood-Wit II, aangezien Hilversum kampioen van de 2de klasse Noord is. DAMRUBRIEK. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEEM Nr. 1422. Auteur; J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout. (Kampioen van Haarlem en omstreken) Eerste publicatie. Opgedragexi aan den 2den prijswinnaar van den wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem en omstreken, J. W. van Dartelen te Heemstede. ZWART rtvwv i§is in* WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 1 3 8 9 10 14 16 20 26 34 en 35. Wit U schijven op: 17 18 21 22 23 27 32 36 43 44 en 50. Mag Zwart 34—40 spelen? PROBLEEM Nr. 1423. Auteur: W. van Daalen. Haarlem. Eerste publicatie. 7 W4"T WIT Wit speelt en wint. Stand in cijfers; Zwart 8 schijven op; 1 2 9 10 18 23 26 en 39. Wit 9 schijven op: 17 21 24 29 32 34 38 42 43. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 20 Mei a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. De auteui*soplossingen van de problemen Nos. 1416 en 1417 zijn; Nr. 1416. W. van Daalen. Wit: 30—24 37—32 32 5 5 46 46:5 en wint. Zwart: Steeds e-edwongen. Nr. 1417. Marius Fabre. Wit: 34—30 47—41 11—7 7 29 50 17 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Wij publlceeren hieronder een zeer leerrijk EINDSPEL Nr. 1424. ZWART B Hl El jüf iü juf juf ju Hl 'fm Jüf jïl wm w» iÉÜ ilüp ilüf J® if ■f Hf jjfjf §jf JB jj§ m BI if m Hf 11 WW Hf !(f in d 1 §i iü WIT BLONDE. Stand in cijfers: Zwart een schijf op 33. Wit drie schijven op 8, 36 en 37. Bij het beschouwen van dezen stand be merkt men al spoedig, dat wit de zwarte schijf niet kan beletten, dam te worden. Wil wit dus winnen, dan moet hij zóó spe len, dat hij de zwarte dam opvangt. Wit speelt dus als volgt: 1. 8—2 (Zwart 3339, want op 3338 speelt wit 37—32, Zwart 38 27 en Wit 2—16 en wint); 2. 211 (Wit dwingt Zwait tot 3943, waardoor deze genoodzaakt wordt op 48 of 49 dam te halen). 2. Zwait 39—43. 3. Wit 1—16. Zwart 43—48 (Op 43—49 volgt Wit 37—32). 4. Wit 36—31, Zwart 48—34; 5. Wit 16—43. Zwart 34 48. 6. Wit 31—26 en wint. Wit wint in soortgelijke standen door met de 2 witte schijven en de dam een zóódanigen stand op te bouwen, dat de zwarte dam steeds verloren zal gaan. Het samenspel van dam en schijven brengt dus de winst! De problemen Nos. 1416 en 1417 werden correct opgelost door: W. van Daalen, J. v. d. Vlugt, A. de Jong, P. G. van Engelen, H. G. Teunisse, W. J. A. Matla, P. MoUema, H. Greeuw, J. P. van Eïjk, J. C. van Waard, Jac. Fr. van Garderen, J. van Looij, J. L. Versteeg, R. Hartgerink, J. Wielenga, J. Poppen, J. van der Giessen en G. A. OttoliniJr., allen te Haarlem; J. Roland Kuijk, F. H. Kluen en M. Lieffering, allen te Heemstede; G. Zeeuwe Jr. te Overveen; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; G. L. Gortmans te Zandvoort; W. J. v. d. Voort en A. van Maasdam, beiden te Nieuw- Vennep; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H.), en P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage. Om het Ned Clubkampioenschap. „MUTUA DELECTATIO" SLAAT DE „HAAR- LEMSCHE DAMCLUB" Zondag speelden in de „Korenbeurs" om het clubkampioenschap van Nederland de Haarlemsche Damclub I tegen de Damver- eeniging Mutua Delectatio I uit 's-Graven hage. Mufcua won dezen fraaierjfcstrijd met 13—7. Haarl. Damcl. I Damver. Mutua Haarlem. Delectatio I 's Gravenhage. A.de Jong—A. Jacobs 0—2 F. A. BerkemeierW. C. J. Polman 11 J. W. vah DartelenG. H. J. Zaat 11 J. B. Sluiter Jr.P. Schaaf 02 W. van DaalenJ. Jacobs 02 H. GreeuwJ. L. Jacobs 02 R. Hartgerink—W. H. Schalkwijk 2—0 J. P. van EykN. v. d. Eist 20 J. van LooijC. Breedijk 11 J. PoppenG. Verburg 02 Totaal 7—13 Reserve eerste klasse Ned. Dambond. DE „HAARLEMSCHE DAMCLUB" II KAMPIOEN! De wedstrijd Haarlemsche Damclub II— Unitas II (Amsterdam) is wegens niet-opko- men van Unitas II door dexx competitieleider voor de Haarlemmers met 200 gewonnen verklaard. De Haarlemsche Damclub had nog vex-- zocht dezen wedstrijd opnieuw vast te stel len, doch Unitas II gaf er de voorkeur aan, dezen wedstrijd niet te spelen. Hierdoor heeft de Haarlemsche Damclub II ongeslagen het kampioenschap der noor delijke rererve lste klasse competitie be haald. „Gezellig Samenzijn". Tot voorzitter der Amstex-damsche Dam- vereeniging „Gezellig Samezijn" werd geko zen de heer W. J. Teunisse (oud 2de voorzit ter der Haarlemsche Damclub). De heer C. J. Lochtenberg heeft deze functie thans neergelegd, na ruim 13 jaren den voorzit tershamer te hebban gehantc^zi.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12