1 UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN SCHEEPVAARTBERICHTEN B) RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 17 MEI 1929 BLOEMENDAAL. RAADSVERGADERING. Bouw arbeiderswoningen op ter rein aan Brederodeweg. Wijziging verordening Bloemendaalsche strand Grondaankoop vcrbrccding Bloe mendaalsche weg. Verleening con cessie autobusdienst Duinlustpark. Vogelenzang aan den heer W. C. Olie. Onder de Ingekomen stukken. was een verzoek van het hoofdbestuur van den AJgemcenen Bond van Politiepersoneel in Nederland om aan den door dien Bond op- gcrichtcn cursus subsidie te verleenen en het door den Bond uit te reiken diploma te er kennen. B. en W. geven in overweging op het ver zoek om subsidie afwijzend te beschikken, daar de te geven cursus een schriftelijke is en geen groote kosten met zich brengt. De al dan niet erkenning van het door genoem den Bond uit te reiken diploma zouden ze aan den burgemeester willen overlaten. De heer S c h u 1 z zegt dat hij wel met het voorstel kan medegaan om geen subsidie te verleenen. Echter zou spr. gaarne vernemen hoe de burgemeester denkt over het al dan niet erkennen van deze diploma's. Nadat de Voorzitter heeft geantwoord dat hij de vraag van den heer Schulz aan de.n Burgemeester zal overleggen, wordt be sloten overeenkomstig het voorstel van B. en Weth. De Voorzitter deelt mede dat nog is Ingekomen een verzoek van de Woningbouw vereniging „Bloemendaal Noord" ter zak; van te verleenen medewerking voor den bouw van 64 arbeiderswoningen op een ter rein nabij den Brederodeweg. Besloten wordt dat verzoek te stellen in handen van B. en W. om praeadvies. Benoemd worden als leden der Commis sie van Toezicht op het M. O. de heeren C. W. de Visser en Mr. F. J. D. Theijse. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot vaststelling eener 4e supple toir begrooting dienst 1928 en tot het doen van af en overschrijvingen op de begroo ting voor 1928. Het Bloemendaalsche strand. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot wijziging der Verordening op het Noordzee-strand. Het strekt art. 4 aldus te lezen: „Met boete van ten hoogste f 25 of hech tenis van ten hoogste 6 dagen wordt gestraft •edcr die op het strand, in pacht bij de ge meente, koopwaren vent of tegen betaling of vergoeding deze aflevert. Door B. en W. kan hiervan ontheffing worden verleend." Het wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling der Bouwverordening wordt aan genomen. Eveneens worden aangenomen de voorsbellen van B. en W. tot verkoop van grond lang den Bloemendaalschenweg aan N. Cohen en aan P. L. Kerkvliet. Vastge steld wordt het kohier der hondenbelasting dienst 1920. Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. wordt beschikt op gedane aanvra gen tot ontheffing van bepalingen der Bouwverordening. Verbreeding Bloemendaalscheweg. Het voorstel van B. en W. tot machtiging aan hen ter verbetering en verbreeding van denBloemendaalschenweg van de heeren Wil son voor den prijs van f 10 per M2 aan te koopen een paar strooken grond ter grootte van ongeveer 430 M2, onder voorwaarde, dat voor rekening der gemeente de afrastering en het inrljhek zullen worden verplaatst en v/aar noodig blijkt vernieuwd, terwijl even tueel aan tuinaanleg en beplanting aange brachte beschadiging zal worden vergoed; lokt discussie uit. De Voorzitter deelt mede dat de heeren Wilson niet bereid waren de strooken grond teöen lageren prijs te verkoopen. De aankoop van deze strooken zal de gemeente komen te staan op een bedrag van f 4 a 5000 waarbij dan nog komen de kosten van het hek, maar B. en W. meer daarop niet de noodige wegverbetering te mogcr laten af stuiten. Als de gemeente deze strooken grond in handen heeft dan heeft ze bijna alle gron den, noodig ter verbetering van den weg. De heer Prinsenberg vindt den prijs, dien de gemeente moet betalen te hoog en zal daarom tegen het voorstel stemmen. Het maakt een slechten indruk, zegt spr., dat, daar anderen gratis strooken grond hebben afgestaan, de gemeente voor deze strooken grond zooveel zal moeten betalen. De heeren Wilson hebben ook belang bij de wegverbetering en hadden daarom de noo dige medewerking moeten verleenen. De Voorzitter is het er mede eens, dat veel voor deze strooken grond zal moeten betaald worden. Maar, indien niet wordt ge treden in het voorstel van B. en W. dan zal een onteigening moeten worden aange vraagd en dan zal het wel een paar jaar du ren eerdat het tot wegverbetering kan ko men Het is wel duur, maar laat de Raad toch maar het voorstel aannemen, adviseert spr., dan hebben de tenminste deze terreinen. De heer Hogenbirk sluit zich aan bij het betoog van den heer Prinsenberg. De prijs voor deze strooken grond is inderdaad i te hoog. De Voorzitter merkt op dat B. en W. alles hebben gedaan om de strooken grond tegen minderen prijs te krijgen, maar de heeren Wilson waren daartoe niet bereid. La ten we dan maar over het geldelijk bezwaar heenstappen, adviseert spr. De hoer Noorman vindt de houding der heeren Wilson geen mooie, maar ter wille van de urgentie van de wegverbetering zal spr. met het voorstel medegaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 9 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de leden Verdegaal, Prinsenberg, de Waal Malefijt en Hogenbirk. Ten slotte had de raad een beslissing te nemen ten aanzien van de verleening eener concessie voor een Autobusdienst Duinlustpark Vogelenzang. we mededeelden waren er drie aan- b'.. uigen die voor een nadere beschouwing in aanmerking kwamen, die der heeren J. Eackhuys en Zonen, N.V. Autobusexbloitatie „Stormvogels" en van den hoer W. C. Olie. B. en W. merkten daarbij op dat op het tra ject DuinlustparkOverveen thans een dienst door den heer Olie wordt onderhou den. De beslissing lieten ze aan den Raad over. Dc Voorzitter memoreert, dat, nadat B. en V/. oproepingen van gegadigden had den gedaan, de „Stormvogels" de laagste in schrijver v/as. Daar deze N.V. er een was waarop niets was aan te merken, was het niet meer dan eerlijk haar de concessie te geven. Maar de Raad besloot nog nader te onderhandelen met den heer Olie. Eerst had „Stormvogels" ingeschreven tegen een ga rantie door de gemeente van 13 1/2 cent per afgelegde K.M. en de heer Olie tegen een van 17 1/2 cent. Thans, nu de heer Olie de cij fers kende, kwam hij met een aanbieding van 13 cent. Spr. vindt dat een manier van handelen waarmede hij zich niet kan ver eenigen. Indien de „Stormvogels" en de heer Olie indertijd hetzelfde bedrag hadden ge noemd, dan was spr. er voor geweest de con cessie aan den heer Olie te verleenen. Maar, zooals nu de zaken liepen, kan spr. niet anders adviseeren dan de concessie te verleenen aan de „Stormvogels", die van het begin af het laagste was. Dat is niet meer dan eerlijk. Over den dienst langs den Zee weg kan clan een volgend jaar nader wor den beslist. De heer Kremer is van meening, dat de heer Olie de oudste rechten heeft. Deze maakte met den door hem ondernomen dienst moeilijke jaren mede. Het gaat niet aan hem zoo maar op zijde te stellen. Gaar ne vernam spr. echter of de heer Olie er bij is. De Voorzitter zegt dat de heer Olie procuratiehouder bij een zaak te Amsterdam is. Hij liet den dienst aanleggen maar is er niet bij. Het gaat er mede. zoo, als ik een zaak in koffie begin, dan ben ik nog niet de heer Kremer, verklaart spr. Indien de concessie aan de „Stormvogels" wordt ge geven, dan is er meer kans van slagen van den dienst omdat daar aan het hoofd zitten menschen die het vak kennen. De heer Prinsenberg oordeelt, dat de manier van handelen van den heer Olie niet opgaat. Nadat eenmaal de cijfers bekend wa ren een lagere aanbieding te doen, dan die van „Stormvogels" is een incorrecte manier van doen. Afgescheiden daarvan, vindt spr. toch de aanbieding van „Stormvogels" het meest aantrekkelijk. Een goede exploitatie is een financieel belang der gemeente. Aantrek kelijk is de aanbieding van „Stormvogels" mede, omdat de arbeidsvoorwaarden bij die N.V. beter zijn dan bij den heer Olie. Spr. is er voor de concessie te verleenen aan Storm vogels. De heer N u y e n s sluit zich aan bij het betoog van den heer Prinsenberg. Spr. drukt verder de wenschelijkheiö uit dat aan het personeel opgelegd worden zal geen sterken drank te gebruiken. De Voorzitter zegt, dat, indien de Raad mocht besluiten aan d; N. V. Stormvogels de concessie te verleenen haar de verplichting zal opgelegd worden dat het personeel ge durende den dienst geen drank mag gebrui ken. De heer Schulz is van meening, dat het niet aangaat dat de heer Olie, nadat de prijs van „Stormvogels" bekend was een lageren prijs ging opgeven. Verder doet spr. opmer ken dat naar zijn meening een kwartiers- dienst in de eerste jaren niet noodig is en niet rendable is te maken. Als aan „Storm vogels" de concessie verleend wordt, dan is de dienst van den heer Olie ten doode ge doemd. De heer Olie was de man, die .een maal het noordelijk deel der gemeente uit zijn isolement heeft verlost. Met dat feit dient rekening te worden gehouden. Nu de Zeeweg er buiten valt zou spr. de concessie willen verleenen aan den heer Olie die eeni- ge rechten kan laten gelden. De Voorzitter merkt naar aanleiding van dit betoog onder meer op, dat, indien er geen kwartiersdienst komen zou, de ge- heele boel in het water vallen zou. Verder zegt spr. dat de dienst de eerste jaren wel geld aan de gemeente zal kosten, maar dat het v/el mede zal vallen. De heer C a s s e e betoogt, dat de heer Olie die nu 6 jaren een dienst exploiteert er niet bij is omdat hij van den dienst alleen niet kan bestaan. Echter, het is te verwachten dat hij er later wel bij zal zijn. Trouwens, zegt spreker, de heer Kalff is er ook niet bij als er een trein vertrekt. Van de aanbieding van den heer Olie is het voordeel dat deze bij een meerdere ontvangst daarvan 50 pet. aan de gemeente geven wil. Het is funest als er 2 diensten in de gemeente gaan rijden. Bij concurrentie wordt het verkeer het slacht offer. Spi. zou de concessie aan den heer Olie willen geven. De heer Hogenbirk verklaart zich ook voor het verleenen van de concessie aan den heer Olie. De gemeente is moreel verplicht het te doen, daar de heer Olie met zijn dienst kwade jaren mee maakte. De noodza kelijkheid van een kwartierdienst ziet spr. niet in. De Voorzitter verklaart, dat een kwar tierdienst noodzakelijk is, zal de exploitatie joed gaan. Indien geen kwartierdienst dan komt er niets van terecht. Na nog eenige gedachtenwisseling komt in stemming vraag: verleenen der concessie aan de N.V. Stormvogels of aan den heer Olie. Met 7 tegen 6 stemmen wordt afgestemd het verleenen van de concessie aan de N.V. Stormvogels. Er vóór verklaarden zich de le den: Verdegaal, Prinsenberg, Dorhout Mees, Boniwater, Nuyens en Laan. De Voorzitter zegt, dat derhalve de concessie zal verleend worden aan den heer Olie, die de exploitatie op zich wenschte te nemen mits de gemeente hem garandeert 13 cent per afgelegden K.M. of f 38434.50 per jaar. Van hetgeen meer ontvangen wordt dan dit bedrag krijgt de gemeente 50 pet. Na de rondvraag wordt de vergadering gesloten. HEEMSTEDE IIET CONCOURS VAN „ST. MICHAcL". De uitslag van de loting onder de deelne mers aan het concours, dat gehouden wordt op 14, 21 en 28 Juli, is als volgt: Op 14 Juli zullen in de volgorde uitkomen: 4c afdecling Harmonie 1. Nieuwer Amstel.'s Harmonie, Nieuwer Amstel, 2 Jonge Harmonie Jong Excelsior, afd. van den Westerspeeltuin te Amsterdam. 3e afdeeling Harmonie. Harmonie Eensgezindheid Heemstede. 3e afdecling Fanfare. Fanfarecorps Excelsior Heemstede. Ecrc-afdecling Fanfare. Fanfarecorps Crescendo Sloterdijk. i Eere-afdecling Harmonie. 1. Harmonie Excelsior afd. van den Wes terspeeltuin Amsterdam. 2 Harmonie Tuin wijk Amsterdam 3 Harmonie Apollo, Hoorn. Aan den Marschwedstrijd nemen dien deel: 1 Nieuwer Amstel's Harmonie, 2 Harmonie Excelsior Amsterdam, 3 Harmonie Eensge zindheid, Heemstede, 4 Harmonie Apollo, Hoorn, 5 Jong Excelsior Amsterdam en 6 Fanfarecorps Excelsior Heemstede. Op 21 Juli zullen uitkomen: 2e afdeeling Fanfare. R.-K. Fanfarecorps St. Caecilia Zeist. lc afdeeling Harmonie. 1 R.-K. Harmonie Euphonia, Overveen, 2 Harmonie Tuindorp, Amsterdam. Ie afdecling Fanfare. 1 Fanfarecorps Ons Genoegen, Schelling- woude, 2 Haarlemsche Tramfanfare, Haar lem, 3 Fanfarecorps Kunst na Arbeid, Ben- nebroek. Eere-afdeeling Fanfare- 1. Fanfarecorps Harmonie, Assendelft, 2. Fanfarecorps Concordia, Oostzaan. Aan den Marschwedstrijd nemen dien dag deel: 1 Fanfarecorps Concordia, 2 Haarlemsche Tramfanfare, 3 Fanfarecorps Kunst na Ar beid, 4 Euphonia, Overveen, 5 Fanfarecorps Ons Genoegen, 6 Harmonie Tuindorp. Op 28 Juli zullen uitkomen: 4c afdeeling Harmonie. 1 R.-K. Harmonie Soli Deo Gloria te De Zilk, 2 R.-K. Harmonie Utile Dulci, Haarlem. 2e afdeeling Harmonie. 1 R.-K. Harmonie Adolf Kolping, Lisse, 2 R.-K. Harmonie St. Jozef, Beverwijk. 3 Har monie Voorwaarts, Haarlem, 4 Harmonie Trou moet Blycken, Lisse. Ie afdeelinp Fanfare. R.-K. Fanfarekorps St. Jozef Heerlen (Lim burg). Eere-afdccling Fanfare. Fanfarecorps Kunstkring, Spaarndam. Eere-afdeeling Harmonie. R.-K. Harmonie St. Gregorius de Groote, 's-Hage. Aan den Marschwedstrijd nemen deel: 1 Harmonie St. Jozef, 2 Harmonie St. Gre gorius de Groote 3 Utile Dulci, 4 Fanfarecorps Kunstkring, 5 Harmonie Trou moet Blycken, 6 Harmonie Voorwaarts, 7. Fanfarecorps St. Jozef, 8 Harmonie Soli Deo C'oria. lNULZOiNJJEN lYll.r)£L>t,ttLiJXGEN a 60 CtS. per regel. 't Is goed voor Uw Keel: LAKEROL-PASTILLES 50 ct. p. doos. Bij alle Apothekers en Drogisten geeft geuren smaak lan uw glaasje. CATZ ZOON VAN PEKELA C RON1NG E Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet vcrantwocrdclijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. MONUMENT NEDERLANDSCH REDDINGSWEZEN. Nederlanders! Wanneer het plan rijst een standbeeld voor één of ander staatkundig persoon op te richten, heeft dit niet altijd de sym pathie der geheele natie. Grijpen velen deze gelegenheid aan hun instemming met dit plan te betuigen,, anderen staan er sceptisch, sommigen onwelwillend tegen over, omdat het niet met hun godsdienstige of staatkundige opvattingen strookt. Nu is er weer een plan gerijpt een monu ment op te richten. De heer L. Bandsma, Directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Den Helder, nam hiervoor met eenige anderen het initiatief. De uitgebreide correspondentie naar alle landen der wereld, naar de Nederlandsche ambassades, de Consulaten, de Scheepvaartmaatschappijen vormt een lijvig dossier. En o wonder! Niemand van welke staat kundige of godsdienstige richting hij ook was, maakte eenige bedenking. Allen offer den enthousiast, ieder naar zijn vermogen, want het standbeeld dat hier in Den Helder zal verrijzen, is ter eere der nagedachtenis van de dappere zeehelden langs de geheele Nederlandsche kust. Een monument dus, ter eere van het Nederlandsche Reddingswezen ter nagedachtenis van de mannen die stre den met het roofdier: de Zee. Mannen en vrouwen, die op stukgeslagen wrakken met het leven afgerekend hadden, voerden zij veilig uit de gevaarlijke witte grondzeeën naar veilige haven. Veel geld kwam reeds in de kas van den ijverigen penningmeester, den heer Bernh. Meijer, Kanaalweg 97, Den Helder, gironum mer 94719, maar nog vele duizenden guldens zijn er noodig. De mannen waarvoor het monument zal verrijzen hebben het ver diend, dat hun naam aan de vergetelheid wordt ontrukt. Ook onder hen is een poilu inconnu, een onbekende soldaat. Ergens, waar weet men vaak niet, ligt een doode op de bodem der zee. Geen gedenkteeken wijst de plek aan waar deze Nederlandsche zee held rust. Nederlanders, het monument zal er komen niet waar? Gij zult onzen poilu inconnu herdenken door krachtig met het Comité, waarvan de heer Driessen, Burgemeester der Gemeen te Den Helder, voorzitter is, mede te werken aan de tot stand koming van het monu ment voor de dappere Blauwe Zeeridders, die heen gegaan zijn. Opent uw harten, opent uw beurzen. Het adres van den secretaris, die gaarne bereid is nadere inlichtingen te verstrekken, is L. Bandsma, Singel 2S, Den Helder. BÏLLY BOE VOOR DE KINDEREN. Ja, d'adelaar. was razend nu. Men hield hem vcor den gek. Toen richtte hij zich tot Billy, Met wijdgeopenden bek. Redneb kreeg nu wat rust. Maar zag nu 't groote gevaar, Waarin zijn Billy Boe verkeerde, Door dien naren adelaar. Inderdaad: 't gevaar was groot, Had Bill niet aan d'amulet gedacht. Hij deed toen, al wrijvend, een wensch. Door het dier zeer zeker niet verwacht. Wat het was, zeg ik nu niet, Ik zeg alleen, Bill was paraat, Kijk daarom maar heel goed, Wat op het volgende plaatje staat. Wc moeten geduld leeren oefenen. VACANTIE-BEZIGHEDEN VOOR SCHOOLKINDEREN. Door de medewerking van ons gemeente bestuur beschikt ons Comité nu over een terrein, waar de kinderen in de a.s. groote vacantie verzameld kunnen worden. Ook gaf het gemeentebestuur ons een gelegenheid om de leiders en leidsters te herbergen. Het gaat uitstekend met onze actie, maar er moet nog veel gedaan worden, willen we afdoende slagen. Wij moeten de beschikking hebben over een tent, waar de kinderen kunnen spelen bij slecht weer. Ook moeten we banken en tafels hebben, voor het twaalfuurtje der kin deren, ook om er sommige spelletjes aar te doen. Wij moeten kunnen beschikken over kin derboeken waaruit de leidster en leiders kunnen voorlezen in den rust-uurtjes. Ook hebben we noodig speelgerei, als sjoelbak ken, korfbalspel, enz. Kunnen wij dat niet cadeau krijgen of leenen, dan zullen we een en ander moeten koopen. Ook is er geld noodig om de kinderen bij hun middag-boterham een glas melk te kun nen geven, zooals dat ook gebeurt in Amster dam, Rotterdam, den Haag, Groningen en Utrecht. Er is dus heel wat geld noodig, willen we slagen. En dat moeten en zullen we! Wij weten, dat we een goed doel voor oogen hebben, n.l. de kinderen niet alleen van de straat houden, maar zorgen dat ook zij een prettige herinnering aan hun vacantie hebben, zooals wij dat ook wensehen voor onze kinderen. Binnenkort zullen we een oproeping doen voor bekwame leiders en leidsters waaraan wij de jeugd kunnen toevertrouwen. Het gemeentebestuur geeft hier een goed voorbeeld. Wij doen een beroep op ouders en onderwijzers en vrienden van de jeugd: helpt ons! en zorgt, dat al onze moeite niet af stuit op financieel e beswaren. De kinderen van de straat en later weer vcrfrischt naar school!, daartoe wil toch ieder weldenkend ménsch wel medewerken. Brengt allen een steentje bij, en ons gebouw dat Vacantiebezigheden voor Schoolkinderen heet, vliegt den grond uit! Het Comité voor Vacantiebezigheden, Penningmeester de heer GEURTS, Engelzstraat 26, Giro no. 120377. Arendskerk vertrekt 16 Mei nan. van Ant werpen naar Bremen, Australië naar Rot terdam. Almelo 14 Mei te Antofagasta van Corral. Amsterdam 16 Mei te Rotterdam van Val paraiso. Blijdendijk 15 Mei van Singapore, Java n. N -York. Blommersdijk 14 Mei 18 u. 59 m., 150 mijl Zuid-West van Valentia, Rotterdam naar New-York. Batoe passeerde 15 Mei Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Bodegraven 15 Mei te Callao van Amster dam. Baron Ogilvy 15 Mei te Rangoon van Cal cutta. Bali 16 Mei te Calcutta van Java. Bandoeng 16 Mei te Duinkerken, Batavia naar Rotterdam. Commewïjne 14 Mei te New-York van Bar bados. Drechtdijk 14 Mei te Kingston J., Rotter dam naar Pacifickust. Deli 16 Mei 7 uur te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Delfland 15 Mei van Bahia, Amsterdam n. B. Aires. Eemstroom 14 Mei van Freetown, W.-Afrika naar Amsterdam. Edam 15 Mei te Antwerpen, Rotterdam n. New Orleans. Giekerk 15 Mei te Zanzibar, Beira naar Rotterdam. Gelria 16 Mei van Portsmouth, Amsterdam naar Buenos Ayres. Gaasterdijk 16 Mei te Antwerpen van Rotterdam. Heemskerk 16 Mei van Cuxhaven naar Antwerpen. Indrapoera 16 Mei 9 u. 45 m. te Southamp ton, Rotterdam naar Batavia. Kangean passeerde 16 Mei Ouessant, Ba tavia naar Amsterdam. Klipfontein 15 Mei te Algoa Baai van Rot terdam. Kilstroom 16 Mei te Amsterdam van Rot terdam. Karimata 14 Mei van Singapore, Java naar Amsterdam. Lochgoil 13 Mei te Los Angeles, Rotterdam naar Pacifickust. Lochmonar 15 Mei te Liverpool, Pacifickust naar Rotterdam. Meissonier 11 Mei te San Francisco, Paci fickust naar Rotterdam. Madioen 16 Mei van Hamburg naar Bre men. Nebraska 15 Mei te Panama, Pacifickust naar Rotterdam. Noorderdijk 12 Mei te San Francisco, Paci fickust naar Rotterdam. Orestes 15 Mei van Tahocadi naar Free town. W.-Afrika naar Amsterdam. Ridderkerk 16 Mei te Rotterdam van Ant werpen. Rijperkerk 16 Mei te Hamburg van Rotter dam. Spaarndam 15 Mei te Havana, Rotterdam .naar Orleans. Sibajak 18 Mei 6 uur te Marseille verwacht, Batavia naar Rotterdam. Singkep 16 Mei van Amsterdam naar Java. Scheldestroom 15 Mei te Lagos, W.-Afrika naar Amsterdam. Simon Bolivar 16 Mei te Bafbados van Amsterdam. Springfontein 16 Mei te Rotterdam van Durban. Soekaboemi 16 Mei 7 uur te Marseille, Ba tavia naar Rotterdam. Texel 15 Mei van Bombay, Rotterdam n. Kurrachee. Tosari passeerde 15 Mei 11 uur Fïnisterre, Rotterdab naar Batavia. Telamon 15 Mei van P. au Prince naar Cap Haitiën. Tabanan passeerde 15 Mei 19 u. Gibraltar, Rotterdam naar Batavia. Tambora 15 Mei 19 u. van Suez, Rotterdam naar Batavia. Tjipondok 12 Mei van Cuba naar Kobe. Tjimanoek 15 Mei van Chinwangto naar Dairen. Veendam passeerde 15 Mei Cape Race, Rot terdam naar New-York. Veendijk passeerde 15 Mei Ouessant, Cal cutta naar Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS ZATERDAG 18 MEI HILVERSUM, 1071 M, 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 1.00 „Goodwill-Day" (Goeden- wils dag viering), m. m. van Le Coultre (viool), To Le Coultre-Edelman (begeleiding) Vredesboodschap, uitgesproken door Mevr. Ant. van Dijk. Daarna: Voortzetting con cert. 2.00 Filmpraatje. 2.30 Aansl. van "iet Theater Tuschinsky te Amsterdam. 3.30 Le zing over „De bouw en het wezen der mate rie". 4.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Accordeon concert door C. F. Losscher. 6.01 Concert door het Versterkte Omroeporkest. 6.45 Pia no-recital door Hugo van Dalen. 7.15 Voort zetting van het Concert. 8.00 VARA-„Good- will Day". 8.10Concert, orgel, viool, zang koor en toespraak. 9.10 Hoorspel. Daarna:' Voortzetting van het concert. In de pauze van 10.4510.55 Persberichten. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijd sein van de KRO.-klok. 12.15 Concert door het KRO.-trio. 1.15 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.45 Wonderlijke vertelsels. 7.00 Gramofoonmu ziek. 7.30 Causerie over „De lijdensweg op de H. Landstichting en het Lijdensverhaal". 8.00 Uitzending van den lCen Mei-Volken bondsdag te Den Haag. 9.30 Concert m. m. van orkest en vocale soliste. 9.30 Persber. DAVFNTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Orkest concert. 3.50 Balladenconcert. Alice Lilley (sopraan), Harry Brindle (bas). 4.20 Dans muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal in termezzo. 6.35 Nieuws- en sportber. 6.50 Mu zikaal intermezzo. 7.05 Orgel-recital. 7.20 Programma-bespreking. 7.35 Verslag van een golf wedstrijd. 7.50 Orkest-concert. Enid Cruickshank (alt), Tom Pickering (tenor), 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Revue „A Year in an Hour". Solisten, piano-duet en revue-koor. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Symphonie-concert. 4.05 Kinderuur- tje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonplaten. 7.50 Les in piano-vertolking. 8.35 Solisten- concert. Hans Wiennes (piano). Serge Ten- nenbaum (viool), 9.20 Dansmuziek. LANGENBERG. 462 M. 10.35 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoon platen. 1.25 Orkestconcert. Clemèsn Spindler (viooD6.05 „Goodwill Day". Fritz Worm (in leiding) en kinderUoor. 8.20 Vroolijke avoiv". Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN. 1651 M. 12.20 Lezingen. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Le zingen. 8.20 Koorconcert. 9.20 Piano-recital door Diny Schramm-Soetermeer en Paul Schramm. 9.50 Viool-recital door Prof. Josef Wolfsthal. Aan den vleugel: Bruno Seidler- Winkler. Daarna: Persberichten en tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 4.55 Vertellingen. 5.20 Krelsleriana (vlooi en piano). 6.20 Orkestconcert. 8.20 Volks feest in Mei. 11.20 Dansmuziek. Scarpa-orkest BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek, 8.35 Good will-day. 8.40 Concert. Het Luik-» sche kwartet. 9.25 (vervolg) Concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14