HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE KAMER. BIJVERDIENSTE BINNENLAND EERSTE KAMER REMINGTON HANDELSBLAD VRIJDAG 17 MEI 1929 DERDE BLAD Kleingoed. de rechterlijke INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. p#r «rel I aangeboden aan heeren of dames, die met den beteren stand in aanraking komen. Geen verkoop, geen stofzui gers, geen verzekering. Brieven No. 5509 bur. v. d. blad Kloppen zonder rust deed des presidenten hamer in den aanvang der vergadering. De stukkenplank moet immers schoon. Wat afgehandeld worden kan, moet af gehandeld worden. Dus naturalisaties, suppletoire begrootfn- gen, onteigeningen, enz. Enkele aanteekeningen. Bij een suppletoire Arbeidsbegrooting deel de de minister mede, dat de samenstelling van de commissies van voorbereiding voor de jubileum-exposities te Antwerpen en Luik heel spoedig definitief zal plaats hebben. De registratie-wet is gewijzigd, zonder dis cussie. Evenzeer art. 48 van de Comptabili teitswet. De wetsontwerpen tot verhooging der jaarwedden aan rechters en rechterlijke ambtenaren (van kantongerechten opwaarts tot in de hoogste instanties) zijn aangeno men. Een amendement om de jaarwedden van de raadsheeren en de advocaten-gecie- raal van den Hoogen Raad van f 9000 tot op f 9500 te brengen werd aangenomen z. h. st. dit is begrijpelijk wijl het amendement werd voorgesteld door de commissie van rappor teurs. Aparte vermelding verdient de aanvaar ding van het onteigeningsontwerp, noodig voor den aanleg van een nieuwe algemeene begraafplaats es het verbreeden van den yergierdeweg te Haarlem. Wij zullen zeker niet de geheele geschie denis van de kwesite der Louise-groeve te gen den Staat volgen. Slechts willen wij constateeren, dat in vroeger dagen de Staat niet steeds even keurig tegen de Louise- groeve is opgetreden. Dit is alles achter den rug. Gelukkig. Toch had heel deze moeilijkheid deze crisis-moeilijkheid! een staart. Dat speur de de Kamer gisteren. De Kamer nl (en de regeering ging mede) sprak voor een vijftal jaren uit, dat over de Louise-groeve-kwestie arbitrage in ruimen omvang zou plaats hebben. Deze arbitrage had plaats. De Louise-groeve kreeg een be duidende uitkeering voor de door haar in crisistijd geleverde bruinkool tegen prijzen, lager dan de marktwaarde. Deze arbitrage had plaats op grond van een compromis door de twee partijen, staat en groeve, onderteekend. Nu heeft de Louise-groeve, nadat zij de be dragen had getoucheerd, opnieuw bij de Ka mer gepetitioneerd. En van de Kamer de uitspraak gevraagd, dat zij zou verklaren, dat ook gearbitreerd zou moeten worden over een aantal punten, die bij de plaats ge had hebbende arbitrage buiten beschouwing Zijn gebleven. De minister van Financiën en de meer derheid der commissie, die over het adres de Kamer van advies diende, betoogden, dat de arbitrage over heel de Louise-groeve-kwes tie rustte op het compromis. En dat nu op grond van dat compromis, dat een over eenkomst bevatte, die aan de gehe>le kwestie een einde moest maken, de daarop gevolgde arbitrage de kwestie ook volstrekt besloten heeft. De heeren Van der Waerden. van Sasse, Bijleveld en de Geer betoogden nu, dat, wanneer de Louise-groeve meende verkeerd behandeld te zijn, zij zich tot den rechter kon wenden: wanneer zij meende dat de commissie van arbitrage zich niet ge houden had aan de grenzen van de materie, waarover zij te arbitreeren had. Nu zij het oordeel van den rechter niet had ingeroepen, was er, meende de meerderheid der commis sie, geen enkele reden op het nieuwe adres in te gaan. Een minderheid der commissie als wier woordvoerders en medestanders .optraden de heeren van Gijn, Knottenbelt, Duys en Mej. Katz betoogden, dat al had de Staat be doeld met de arbitrage heel de kwestie uit de wereld te helpen, de Louise-groeve meen de, dat bepaalde punten van arbitrage waren uitgesloten, die dan alsnog zouden moeten worden onder het oog gezien. Het was om dit feit, dat zij opnieuw vroegen de onopge lost gebleven punten van arbitrage alsnog te onderwerpen. De meerderheid ontkende, dat de Louise-groeve niet geweten heeft, dat met de uitspraak der arbiters heel de kwestie als afgedaan moest worden be schouwd. De meerderheid der Kamercommissie heeft »t met 4432 stemmen van de minderheid gewonnen. Avondvergadering De Zuïderzee- vragen. 's Avonds weer Zuiderzeevragen. De heer van Vuuren ook was geschrokken van de geweldige overschrijding der oorspon- kelijke ramingen van het werk van den grooten afsluitdijk en van den N.W.-polder. Hij vroeg den minister de werken deugde lijk in het oog te houden. En instantelijk wees hij den bewinsman op de noodzakelijk heid bij de uitvoering der Zuiderzeewerken de zuinigheid in ernstige aandacht te houden De heer Vs.n Vuuren vreesde, dat bij de Zuideraee-werken het wachtwoord is: „Geld spielt keine Rolle". Verschillende afgevaardigden, landbouw- afgevaardlgden de heeren van Voorst tot Voorst, Weitkamp, Braat en Deckers heb ben zich geuit over de wijze van uitgifte van de gronden in de nog droog te leggen polder. Ten slotte kwamen zij met den minister tot de overtuiging, dat'het juister is, thans nog niet zich op dit punt vastteleggen, omdat zulks onmogelijk is De heeren van Zadelhoff en Duys hebben met verschillende voorbeelden aangetoond hoezeer de Zuiderzeesteunwet in onderschei den oozicht heeft gefaald. De heer Duys heeft betoogd, dat niets hem vreemder was dan de wensch om de regeering vóór te willen zijn met zijn initiatief-ont werp. Wanneer de minister de verklaring zou afleggen, dat hij morgenochtend nog een eigen wetsontwerp zou indienen en de Kamer zou besluiten, dat nog te behandelen in dit zittingsjaar, dan zou de heer Duys zijn initiatief-steunontwerp oogenhlikkelijk in trekken. Met den heer Beumer bestreed de heer Duys des ministers uitspraak, dat hij als minister nu er een initiatief-ontwerp gekomen was den loop der zaken had 16 Men - De Louise-groeve. Jaarwedden voor macht. af te wachten. De regeerrng, zelden zij, had zelfstandige plichten. De heer Van Vuuren verdedigde nog het schenken van subsidie aan de kerken, die de Zuiderzee-arbeiders in de gelegenheid stellen aan hun godsdienstige behoeften te voldoen. Ook de minister zeide het staatsplicht te achten, wanneer de staat vele menschen in onbewoonde streken te zamen bracht, de Staat tot plicht heeft mede te werken voor het bouwen van lokalen. Bij het klagen over de overschrijding der ramingscijfers voor den grooten afsluitdijk heeft de Kamer den huldigen minister in geen enkel opzicht onaangenaam willen zijn. Hem treft daarvoor geen blaam, zeker niet, nu de overschrijding in verschillende opzichten te wijten is aan prijsstijging en loonsverhooging, vooral in de baggerwerken. De Kamer was het alleen maar te deen om te dringen naar groote voorzichtigheid in de toekomst. Welnu deze heeft de minister toegezegd en hij heeft de overtuiging uitge sproken, dat in de toekomst de ramingen niet zoo sterk ovei-schreden worden. Wat den Zuiderzeesteun betreft, de minister heeft gezegd, dat hij overtuigd is van de noodzakelijkheid van wijziging in de Zuider zeesteunwet, o.m. met betrekking tot de vra gen van de waardevermindering. De minister van Waterstaat dien de heer Duys, weinig vriendelijk, den grootsten wachtgelder in ons land noemde minister van de Vegte deelde mede, dat hij een ontwerp gereed heeft. Dit moet echter nog naar den minister van Fi nanciën, naar den ministerraad en den Raad van State. Morgen dus kan hij het ontwerp niet meer indienen, maar spoedig zal esn wijziging inkomen. De heer Duys wees in de repliek er op, dat het nu maar gelukkig is, dat hij'met een ini tiatief-ontwerp gekomen is. Waarop de heer Snoeck Henkemans zeide bever in October met de regeering een goed ontwerp te behan delen, dan morgen met den heer Duys een slecht ontwerp. Morgen wordt er gestemd. Ook over een amendement op de Zuiderzeebegrooting, een amendement-Duijmaer van Twist, hetwelk om de nieuwe regeering, die na September optreedt, een ruggesteuntje te geven, de re geering geen meerdere gelden wil toestaan dan noodig zijn, om de Zuiderzeesteunwet tot October uit te voeren. Toen was het half één! En zette de Kamer zich met frisschen moed aan de verdragen van Genève betref fende de afschaffing van in- en uitvoer verboden en betreffende den uitvoer van hui den en beenderen. Wij vertrouwen dat dit ontwerp zonder hoofdelijke stemming zal worden aangenofnen. Men verwacht om half twee de aanvang van de bespreking over het ontwerp, dat kas- voorschotten aan de Kon. Holl. Lloyd wil ter beschikking stellen. De rechterlijke tractaten. Ook de Eerste Kamer heeft een flink aan tal twee dozijn! kleine ontwerpjes de revue doen passeeren, waarbij alleen de president en zijn hamer geluid gaven. Eén dezer kleine ontwerpjes een sup pletoire begrooting voor hoofdstuk I (Ko ninklijk Huis) deed de Heemschutter Po lak pleiten voor óók inwendige restauratie van het Paleis op den Dam. Minister de Geer zeide zich met die aangelegenheid reeds be zig te houden. De heer Polak pleitte ook voor een weer aan de Amstelstad terugbrengen van haar oude Stadhuis. Waarop de minister om het latente stadium, waarin de kwestie verkeert niet inging. De verdragen met België, betreffende de territoriale rechterlijke bevoegdheden t.a.v. faillissement en ten uitvoerlegging van rech terlijke beslissingen enz., lokte een scherpe redevoering uit van Mr. Briët. Hij noemde die verdragen verwerpelijk en kende ze ook po litieke beteekenis toe, mee omdat de heer van Karnebeek het indiende, die ook deze verdragen in één kring getrokken zag met het groote, verworpen verdrag. Mr. Briët had liever gezien, dat de ontwerpen waren terug genomen tot op de kardinale punten met België overeenstemming zou verkregen zijn. Mr. Briët verwachtte voorts, dat de ontwer pen een groot aantal competentie-geschillen zal doen ontstaan. Bovendien zag hij de ont werpen rusten op een internationale gezind heid, die nog niet bestaat. Hij noemde daar om de aanvaarding een gevaar, vooral, wanneer over vijf jaar de overeenkomst eens niet zou worden voortgezet. De verdragen werden krachtig verdedigd door den Senator Michiels van Kessenich en door den minister. De eerste betoogde, dat competentie-ge- schillen mogelijk, maar daarom nog niet waarschijnlijk zijn. Hij hoopte op een spoedig verschijnen van een soortgelijk verdrag met Duitschland. De minister achtte het verband met het groote verdrag onjuist: de verdragen missen elke politieke beteekenis zei hij. Hij liet het verdrag zien als een stap in de richting van een zeer waardeerbare rechtsontwikke ling. Zonder hoofdelijke stemming zijn de ver dragen aanvaard. Na de behandeling van het laatste natu ralisatie-ontwerp je in den Senaat had ieder een breed opgezet debat tusschen den heer de Gijselaar en den minister verwacht. Het bleef helaas uit de eerste had vandaag geen lust blijkbaar tot zijn gebruikelijke op positie. Lokte het mooie lenteweer hem naar bui ten? Zonder hoofdelijke stemming is het Tand- technici-ontwerpje aangenomen, nadat de heer Danz tevergeefs gepoogd heeft alle af gewezenen alsnog tot het examen toe te laten, zonder de eischen van vestiging enz. in rekening te brengen. Op 28 Mei komt de Eerste Kamer weer in het openbaar bijeen. INTIMUS. HET LIEFDESDRAMA IN DEN HAAG. DADER AAN DE JUSTITIE OVERGELEVERD. Naar de Tel. meldt Is O. de C., de dader van den moord op mej. B. in Park Zorgvliet te 's-Gravenhage, Donderdagmorgen aan de Justitie overgeleverd en in het Huis van Be waring opgesloten. De begrafenis van mej. B. De Haagsche correspondent van het Hbld. schrijft: Schril en schrijnend is de tegenstelling tus schen de nauwelijks ontloken natuur, met haar nog teer, fijn gebladerte aan de boo- men, en den droeven, stillen stoet, die daar op de Kerkhof laan de lommerrijke begraaf plaats nadert met het stoffelijk overschot van een jong, wreed verstoord leven. Een kleine schare van belangstellenden, vrienden en kennissen der familie en van ambtgenoo- ten van den vader der verslagene, wacht op het kerkhof. De leden van den meisjeskring der Duinoordkerk, waar het meisje Maandag avond nog toefde, zijn er ook. Dag en uur der begrafenis waren onbekend gehouden voor het groote publiek, zoodat de belang stelling der weinigen, die niet uit nieuwsgie righeid, maar uit oprecht medegevoel zijn gekomen, niet storen kan. Even over twee rijdt de stoet het kerkhof op. Tusschen het loover in de lanen staan de baren gereed. Een wordt hoog opgetast met een schat van bloemen, witte seringen en witte kelken. De ander draagt de kist. De familie van het meisje volgt de baar. Aan het graf spreekt zacht de vader van het leed der familie en van vergeving. Dan leest ds. Creutzberg de liturgie van den graf- dienst en besluit met het „Onze Vader". Een ieder heeft moeite zijn tranen te be dwingen. Langzaam en plechtig s: reekt de prediker het ook uit: „Vergeef ons onze schulden" en een golf van ontroering gaat door de menigte, wanneer hij helder en vast doet volgen „gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren". De kist wordt neergelaten in de groeve en de familie strooit witte bloemen in het graf. En even later ligt de plaats, waar het meisje werd ter ruste gelegd, weer verlaten, stil en vredig in de bloeiende natuur. DE SCHEVENINGSCHE VISSCHERSSTAKING. De voorstellen van den Rijks- bemiddelaar. Als resultaat van de beprekingen, die Woensdag zijn gehouden tusschen den Rijksbemiddelaar, den heer H. A. van IJssel- stein, en de vertegenwoordigers van werkge vers en werknemers in het haringvisscherij- bedrijf te Scheveningen, heeft de Rijksbe middelaar de volgende voorstellen geformu leerd: 1. De staking wordt onmiddellijk opge heven. 2. Het aandeel van de bemanning in de besomming zal bedragen: bij een besomming beneden 30.000 24,5 pCt.; bij een besom ming van 30.000 tot 33.000 25 pCt., bij een besomming van 33.000 tot 37.000 25,5 pCt., bij een besomming boven 37.000 26 pCt. 3. De garantieloonen worden verhoogd van 12 tot 13.50. 4. Het ziekengeld wordt uitgekeerd gedu rende 6 weken inplaats van 5 weken. 5. Het z.g. graailoon wordt gebracht van 18 op 20. 6. Er zullen geen rancunemaatregelen wor den genomen. De Rijksbemiddelaar heeft partijen ver zocht hem vóór Vrijdagochtend 12 uur te be richten of zij deze voorstellen voor him le den vergaderingen willen verdedigen, meldt de N. R. Crt. DE STAKING DER GRONINGSCHE LANDARBEIDERS. Molestaties te Finsterivolde. OOK DE VROUWEN STAKEN. Op een viertal plaatsen in de gemeente Fin- sterwolde hebben molestaties van burgers plaats gevonden naar aanleiding waarvan de burgemeester een ieder waarschuwt, zich van handtastelijkheden tegen goederen en perso nen te onthouden. Bij niet inachtneming van deze waarschuwing zal onverwijld een verbod tot samenscholing worden afgekon digd, aldus de Tel. Een zeer groot aantal stakende landarbei ders uit de gemeenten Finsterwolde, Beerta. Bellingewolde en andere plaatsen trok Woensdagmiddag naar Nieuweschans in ver band met geruchten, dat vele Duitsche ar beiders aldaar per trein zouden aankomen om in den landbouw te worden geplaatst. Ze zouden zoo mogelijk worden tegengehouden. De verwachte arbeiders kwamen echter niet. Wel kwamen enkele Friesche arbeiders aan, om te werken op de bouwlanden van den Drewsheerdt in den Carel Coenraadpol- der, doch nadat ze waren ingelicht over de staking der landarbeiders en gelden voor de terugreis hadden ontvangen, zijn ze onmid dellijk teruggegaan. De vrouwen van de veldarbeiders, die om dezen ti.jcï van het jaar beginnen met wieden en schoffelen van veldgewassen, zullen niet aan den arbeid gaan en daarom deze week voor het eerst uitkeering ontvangen van den landarbeidersbond. Weduwen ontvingen die uitkeering reeds de vorige week. Het aantal stakenden is dus beduidend toegenomen. DE VLIEGBOOTEN IN INDIë AANGEKOMEN. ZATERDAG TE BATAVIA? Blijkens by het departement van Defensie ontvangen bericht, zijn volgens de Tel. de beide vliegbooten eer marine D 21 en D 23 onder bevel van luitenant ter zee Ie ki. Tetenburg Woensdagmiddag 5 uur 10 (plaatselijken tijd) te Sabang aangekomen. .Alles we! aan boord. De NH.C. ontving nog het volgende tele gram: Zeer goede overtocht met zuiver kloppend bestek. Waarschijnlijk Zaterdag Batavia. DE RAMP OP DE „BARENDRECHT". DROEVE PLECHTIGHEID TE CASABLANCA. Men meldt uit Casablanca aan de Tel.: Maandag had alhier- de begrafenis plaats der vier slachtoffers van het tragische onge val, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag aan boord van het Nederlanasche stoom schip „Barendrecht" vier wakkere Holland- sche zeelieden in den dood sleepte. Zooals bekend, werden bij een nog niet verklaarde ontploffing van den reserveketel de tweede machinist Lammens, de tremmer P. de Rid der en de stoker W. Hamer op slag gedood. Reeds waren de lijken overgebracht naar de gebouwen van het Militaire Hospitaal to Casablanca en van hieruit jj- Reeds Zondag waren de lyken overge bracht naar de gebouwen van het Militaire Hospitaal te Casablanca en van hieruit ge schiedde Maandagmiddag de begrafenis. Be halve de officieren en bemanning van de „Barendrecht" alsmede de Nederlandsche kolonie to Casablanca, gaven de havenmees ter, vertegenwoordigers van Engelsche en Duitsche koopvaardijschepen benevens een delegatie van het Fransche oorlogsschip „Duperre" blyk van hun belangstelling. Ver der liet het Fransche Protectoraat zijn deel neming betuigen door een der hoogere be stuursambtenaren. Een groot aantal kransen en bloemstukken getuigde van veler deelneming. Zoo zagen wij kransen van de reederij Van Ommeren, van den Nederlandschen consul, van officie ren en bemanning der boot, van de Holland- sche kolonie en nog vele anderen. Aan de geopende groeve werd o.m. het woord gevoerd door den consul jhr. Testa en door den kapitein van de „Barendrecht", den heer Groos, welke laatste diep onder den in druk een vaarwel toeriep aan de vier kame raden, die men hier in het vreemde land moest achterlaten. ONTPLOFFING IN EEN VUUR WERKFABRIEK TE LEIDEN. EEN ARBEIDER DOODELIJK GEWOND Donderdagmiddag omstreeks 4 uur heeft in de vuurwerkfabriek der firma Kat aan den Haarlemmerweg te Leiden, een ernstige ontploffing plaats gehad. In loods II (met het oog op brandgevaar bestaat deze fabriek uit eenige los van elkaar staande loodsen) was de 24-jarige ongehuwde vuurwerkmaker L. Tisseur, bezig met het vullen van „zwemmers", zoogenaamde voetzoekers. Plot seling schoot in den hoek, waar Tisseur zat, een geweldige vlam omhoog. De vuurwerk maker W. de Jong, die indezelfde loods bezig was met het vervaardigen van pijlhulzen, vloog onmiddellijk naar buiten het weiland in, gevolgd door Tisseur. Diens kleeren ston den geheel in brand. De Jong en eenige andere werklieden der firma Kat schoten ijlings te hulp en hebben met emmers water de brandende kleeren van Tisseur gedoofd en eveneens het begin van brand, dat in de loods was ontstaan. Het geheele bovenlijf van Tisseur was met zware brandwonden overdekt. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en heeft den ongelukkige naar het St. Elisabethgasthuis overgebracht waar hij later in den avond onder hevige pijnen aan de bekomen brandwonden is overleden. Omtrent de oorzaak van de ontploffing verkeert men in het onzekere. In de loods bevond zich slechts zes ons sas, wat, volgens door de politie voorloopig ingewonnen infor maties. deze explosie net kan hebben te weeggebracht. Tisseur is reeds het vierde slachtoffer, dat op deze fabriek om het leven is gekomen aldus de Msb. DE HULDIGING VAN DE KONINGINMOEDER TE AMSTERDAM. Naar de N. R. Ct, verneemt, zal Maandag 10 Juni in de Nieuwe Kerk te Amsterdam een plechtige gedachtenisviering plaats heb ben, ter herdenking van het 50-jarige Neder landerschap van de KoninginMoederJDinsdag 11 Juni zal een rev-oncert in het Conce. gebouw worden gegeven. HET VLIEGONGELUK TE BAGDAD. VERHAAL VAN EEN OOGGETUIGE. De minister van defensie, de heer Lambooy heeft Donderdagochtend in het departement bezoek ontvangen van den heer Ettl, vlieger op de Junkerlijn tusschen Teheran en Bag dad, die onmiddellijk na het vliegongeluk met de Dornier-Wal-vliegboot D 22 te Bagdad ter plaatse aanwezig was, meldt de N.R.C. De heer Ettl, die by zyn bezoek aan den minister vergezeld was door den heer Ples- man, directeur van de K.LM., deelde den Minister als nadere bijzonderheden mee. dat het ongeluk waarschynlijk het gevolg was van een motordefect, waardoor het vliegtuig gedwongen werd op het water te dalen en daarby tegen de electrische draden is aangevlogen, welke op ongeveer 80 meter hoogte over de rivier de Tigris gespannen zyn. Het vliegtuig Is daarna goed op het water neergekomen, maar met nog zooveel vaart, dat het tegen de een 100 meter verder lig gende vlotbrug aangekomen is met zooveel kracht, dat de neus ingedrukt werd. tenge volge waarvan de luitenant-vlieger 2e klasse Everts het leven verloor. De heer Ettl bevestigde, dat luitenant Everts den volgenden dag met militaire eer begraven is. waarbij dc geheele afdeeling van de Royal Air Force aanwezig was, SLAPENDE LANDBOUWER OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR ZIJN PAARDEN GERED. De landbouwer Koon uit Westerbroek (Gr.) is Donderdagmorgen als door een wonder aan den dood ontsnapt. Taen hy met twee aan elkaar gekoppelde wagens naar het land reed, lag hy in den voorsten wagen te sla pen. Juist op het moment, dat de sneltrein, die om 7.49 uur uit Winschoten naar Gro ningen vertrekt den onbewaakten overweg te Westerbroek moest passeeren, kwamen de wagens met den slapenden man by den over weg aan. De paarden bleven nog juist op het allerlaatste moment uit zich zelf stilstaan. De machinist remde uit alle macht. De paar den stonden reeds met de koppen tegen de wagons aan, toen de trein stilstond. De trein had eenige vertraging. Tegen den landbou wer Koon is proces-verbaal opgemaakt. EEN LOCOMOTIEF KREEG EEN KRANS. TEVREDEN HANDELSREIZIGERS. Speciaal in handelsreizigerskringen heeft de invoeging van trein 405, die te 6.55 van Arnhem vertrekt en een goede verbinding tot stand brengt met Zuid-Limburg, Brabant en Zeeland, groote vreugde veroorzaakt, schrijft de Tel. Die blijdschap hebben de handelsrei zigers Woensdagmorgen in alle vroegte geuit, door den eersten trein, die te 6.55 vertrok, aan het station Arnhem te versleren, de locomo tief met een krans te behangen en aan het treinpersoneel, machinist en stoker, kistjes sigaren aan te bieden. Na vertrek van den trein heeft de afdeeling Arnhem van de R.-K. Handelsreizigersvereeniging, namens de handelsreizigers een telegram gezonden aan de directie van de Ned. Spoorwegen, om hulde en dank te betuigen voor de inlegging van dezen trein. DE „CHRISTIAN MICHIELSEN" KAN NIET VLOT GEBRACHT WORDEN De verschillende pogingen, die men aange wend heeft om het Noorsche s.s. „Christian Michielsen", dat verleden jaar November ty- dens den "hevigen storm op het strand by Hoek van Holland geloopen is, af te brengen, zyn alle mislukt, meldt de Tel. Zeer veel moeite en kosten zyn besteed om het vlot te brengen doch zonder resultaat. De beslissing wat nu met het schip gebeuren zal, ligt in handen van het bestuur van Delfland. Men verwacht, dat het gesloopt zal worden. De werkzaamheden om de „Christian Michiel sen" vlot te brengen, zyn thans gestaakt en de bergingsvoorraden die daarby werden ge bruikt, weggebracht. DE KAMER-CANDIDATEN. Der antl-rev. partij. Candidaten voor het lidmaatschap zyn voor de Anti-revolutionnaire party in de kieskringen Den Helder en Haarlem: C. van den Heuvel. H. Amelink, mr. H. Byieveld, mr. H. A. Dambrink, L. F. Dumaer van Twist, prof. dr. H. Visscher, G. Hofstede, H. A. Leenstra, mr. A. Bruch, F. V. Valstar, A. Gravestein, mr. J. Terpstra, dr. W. J. Kolkert Jr., G. Baas Kzn., F. P. Vermeulen, P. G. Diepersloot, L. Slingenberg, L, Attema en mr. D. Sluis. STAKING OP DE „OUDE ZEUG" GEëINDIGD. Het werk voorloopig op dc oude voorwaarden hervat. Omtrent de staking der grondwerkers op de „Oude Zeug" by Wieringen, omvattende 90 arbeiders, meldt de Tel., dat naar aanlei ding der gehouden conferentie tusschen den Raad van Beheer en den Bondsafgevaardigde de arbeiders weer naar hun werk terugkee- ren. Zy zullen vooreerst op de oude voor waarden het werk hervatten. Latere onder handelingen zullen uitmaken of loonsverhoo ging en betere verlofsregeling zullen worden toegekend. De staking kan dus als geëindigd worden beschouwd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN b 60 Cis. per regel. SCHRIJFMACHINEHANDEL ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. 11161 Officieel Agent ier N.V. Schrijfmachine Mij. Nieuwe modellen voorradig Reis-Machines Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9