H. D. VERTELLINGEN BINNENLAND KARN ErM ErLK ZErErP •MErT titTANK&R D^BOKLM^NN MARKTNIEUWS FEUILLETON. Helen's Juweelen T-TAART,EM'S DAGBLAD DONDERDAG 23 MEI 1929 (Nadruk r«rbod«aj autcmrarecht roorbehoudon.) door HASSE ZETTERSTRÖM, Stockholm. Voorjaarsverkoudheid. Teekening Passing He was verkouden geworden. Ik niesde. Eerst één keer. En ik dacht: „Een geluk, dat ik niet in de kerk zit!" Ik niesde nog een keer. En' ik dacht: r' „Goed, dat ik niet op een bruiloft ben of in den ministerraad zit. Dat zou hoogst onaangenaam zijn". Toen niesde ik 329 maal. In vlot tempo, zonder lange pauzen. Om zoo te zeggen in series. Met gebrul en geschreeuw, die on mogelijk te onderdrukken waren. Toen het ergste voorbij was, keek ik uit geput om mij heen. Mijn-omgeving had zich teruggetrokken, hield de handen en de zak doeken voor het gezicht en zeide: „Nu heeft hij het ook te pakken! Nu moe ten we on., voor hem in acht nemen. Hem een beetje uit den weg gaan!" „Dames en heeren", zei ik. „Een denker heeft eens gezegd: De Czaar regeert over 80 millioen Russen en toch kan hij 't niezen niet inhouden." Ik ben geen Czaar, zelfs geen Lenin. Ik regeer over geen enkelen Rus, zelfs niet over een Zweed. Het zou onrechtvaardig zijn, te verlangen, dat ik het niezen zou in houden. Laat ons toch humaan zijn. Iedere man, die zijn dertigste jaar bereikt heeft, is zijn eigen dokter, zegt Plato. Ik ben iet of wat de dertig voorbij en zou derhalve mijn verkoudheid moeten kunnen genezen. Het gaat er maar om, de juiste methode te vinden." „Je moest een heet voetbad nemen", zeide B. Dat is het beste middel. Ik heb het ja renlang toegepast. Een flink heet voetbad.". Ik nam een heet voetbad, droogde mij ter dege af en wachtte op het resultaat. Ver volgens niesde ik een nieuwe serie. Zóó, dat de stopverf tusschen de dubbele ramen om hoog ging staan. „Een heet voetbad", zeide G., „Is heel goed. Maar dan moet het met keukenzout zijn. En dan moet Je je voeten met salicyl- tauk inwrijven en dan wat gymnastiek doen". „Ik trok opnieuw mijn sokken uit en nam een nieuw voetbad met keukenzout en wreef mijn voeten met salicyltalk in en maakte .vervolgens energiek kniebuigingen. Toen niesde ik dezelfde serie als te voren. Mevrouw Y. kwam op bezoek. „Het eenige dat helpt is, homoepathlsche medicijn. Mijn man gebruikt altijd homoe- pathische medicijnen. Stel je eens voor: hij' heeft op deze manier wratten weggemaakt. Met pillen, die hij heeft ingenomen. Tegen verkoudheid moet je aconlet nemen. Men lost vijf pillen op in een half glas water en neemt ieder kwartier een slok. Dat is een voortref felijk middel." Ik kocht aconietpillen in de apotheek „Het Moortje". Zij werden mij naar huls gerold en ik legde vijf stuks in een half glas water. Zij losten langzaam op. Ik beniesde ze, maar daardoor ging hot ook niet sneller. Tenslotte INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 18 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS F 125- hadden zij zich met het water gemengd en Je dronk een slok. Toen niesde ik niet. „Dat is een middel" dacht ik „Het moet al leen voortgezet worden. Elk kwartier een slok en dan vijf nieuwe pillen in het water!" Na vijf kwartier had, ik precies evenveel geniesd als tot nog toe in mijn heele leven ,n de waarneming gedaan, dat water, ook bij slokjes genoten een tamelijk vervelende drank is. D. belde op. „Ik heb gehoord dat je verkouden bent", zeide hij. „Heeft dat in de krant gestaan? Stond mijn portret er bij?" „Neen, nog niet. Maar ik ken een middel tegen verkoudheid." „Moet ik weer mijn sokken uittrekken en mijn voeten in heet water steken, moet ik slokken aconiet nemen en mijn voetzolen met talk Inwrijven, dan ken ik 't al. Dat is voor mij niets nieuws." „Ik heb een verkoudheidspoeder, die Is on feilbaar. Met cocaïne. Je snuift er een beetje van op en wordt onmiddellijk helder in je hoofd. Ik gebruik het middel altijd. Ik zal je een doos sturen." „Dank je wel, heel vriendelijk. Maar zou het niet beter zijn, dadelijk twee doozen te nemen? Mijn verkoudheid is nog al sterk." „Eén is voldoende". Alvorens D's verkoudheidspoeder kwam, zeide M., die was komen oploopen om te zien hoe het mij ging en om te probeeren mijn naam op een accept te krijgen: „Er bestaat een toestel tegen verkoud heid. Een soort inhalator. Je drukt op een gummibal en dan dringt er een of ander aetherlsch goedje in alle kanalen van je neus." „Kanalen? Ik heb geen kanalen in mijn „Die hebben alle mensc-hen; alle normale menschen hebben kanalen in hun neus" „Bij mijn kennissen niet". „Het toestel heet Dllmox en kost 15 Kro nen." „Ben jij er agent voor?" „Neen, maar ik kan het je bezorgen." „Wil je me er onmiddellijk een laten bren gen?" (Ik wilde M. kwijt raken. Hij is ver velend.) Ik gaf hem 15 kronen en zeide, dat het ln het geheel niet noodig was, dat hij zelf met Dllmox kwam. Hij kon gerust een kruier stu ren. Toen kwam het snuifpoeder van D. Ik snoof. Het kriebelde in mijn hoofd en toen niesde ik, niesde het poeder in mijn neus er uit en alle poeder uit de doos, die ik ln mijn hand had. Ik verbrandde de doos, ging voor mijn vrouw staan en zeide: „En jouw middel togen verkoudheid? Want jij hebt natuurlijk ook een middel tegen verkoudheid. Hoe is dat?" „Je had gisteren niet zoo laat thuis moe ten komen." Zoo zijn vrouwen! Haar middel: „Je had gisteren niet zoo laat thuis moeten ko men." Alsof dat vandaag mijn verkoud heid kan genezen! M.'s kruier kwam met de Dllmox. Die zag er erg gecompliceerd uit. Aan het eene einde was een mondstuk en aan het andere een gummislang met een bal. Wanneer je het mondstuk in je neus zette en op den bal drukte dan zou de verkoudheid verdwijnen. Notabene, wanneer je medicijnen in het toe stel had. Ik voerde het experiment nauwkeu rig volgens de beschrijving uit. Eerst werd mijn neus wijder en daarna voelde ik mijn hoofd wijder worden. Het was een gevoel alsof ik een ballon aan mijn boordknoopje had vastgemaakt. Ik had nooit geweten, dat mijn hoofd zoo leeg was. Ik trok het toestel uit mijn neus, legde het in zijn foedraal en dacht: „Dat zal ik aan geen sterveling vertellen, dat mijn hoofd zoo leeg is!" Toen niesde ik. Éénmaal. Zes-en-dertig maal. En toen was mijn hoofd weer even zwaar als eerst. Daarna keek ik in den telefoongids en bel de mijn vriend op, den bekenden dokter met zijn gerenommeerde wetenschappelijke op leiding: „Oude kwakzalver", zeide ik. „Wat heb jij voor een middel tegen verkoudheid?" „Veel", zeide hij, „maar er is er maar één, dat helpt, dat bij de meeste ziekten helpt." „Is het met cognac?" „Neen, zonder cognac. Laat de zaak aan de natuur over! Dat is het eenige. Laat de ver koudheid doen wat zij wil en doe jij wat hij wilt. Dan zal zij wegens gebrek aan belang stelling haar weg wel gaan." Ik liet de zaak aan de natuur over. Ik liet de verkoudheid met rust en deed mijn za ken. Toen werd de verkoudheid woedend en zeide: „Zoo ben je er zoo één! Je kunt je niet eens boos krijgen? Nu, adieu dan!" En toen ging zij weg. Zij ging een verdie ping lager en zette zich In den neus des hee ren Klarbo, grossier. En daar zit zij nog steeds. Ik hoor zijn niezen door geheel het huis. Het is immers lente! VREEMDE TOESTANDEN TE BUNSCHOTEN. De burgemeester betreurt het dat zijn dorp niet door een cy cloon werd verwoest. Dinsdag heeft voor den president der Utrechtsche Rechtbank in kort geding een procedure gediend tusschen de firtna Heuve- link uit Bunschoten en het hoofd dier ge meente, den heer Besselaar, meldt het Hbld. Hierbij bleek dat er van verschillende zij den in Bunschoten een geest van ontevre denheid heerscht ten opzichte van het be leid door dezen burgemeester gevoerd, zoo dat een groot aantal inwoners zich reeds met een adres tot den minister heeft gericht om hem te verzoeken den heer Besselaar niet te herbenoemen Trouwens, in het algerüeen tegen het be wind van het geheele gemeentebestuur richt zich het verzet, wat in tal van processen tot uiting komt. De zaak bleek volgens den verdediger van de firma Henvelink, mr Sieburgh uit Utrecht, die den burgemeester had gedagvaard we gens het onrechtmatig in beslag nemen van een vrachtauto aan zijn cliënte toebehoorend een uitvloeisel van middeleeuwsch terrorisme. Pleiter toonde met voorbeelden uit een pam flet, getiteld „de Stofzuiger", aan, tot welk een hoogte de verbittering in dit vlsschers- dorpje is gestegen. De burgemeester had op die artikelen gereageerd in de Gereformeer de Kerkbode, door "niet meer of minder te doen uitkomen dan .dat hij het betreurde dat Bunschoten maar niet.hetzelfde lot had ge troffen als Borculo. Mr. Sieburgh meende dan ook dat wanneer dergelijke verhoudin gen in een gemeente bestaan, de vraag ge wettigd is of de burgemeester maar niet be ter zou doen heen te gaan. De quaestie waarom de huidige procedure draalde kwam in het kort volgens pleiter hierop neer dat de burgemeester een artikel in de politieverordening had doen opnemen volgens hetwelk op sommige punten der ge meente geen auto's mochten staan, anders dan voor laden en lossen. Tot een van deze punten hoorde ook de grond voor het pand van de firma Heuvelink, met welke firman ten de burgemeester ongenoegen had. Ge noemde firma heeft zich aan deze plagerij niet willen onderwerpen en zich laten ver baliseeren. Toen de heeren Heuvelink wei gerden de auto te laten verplaatsen is zij in beslag genomen. Mr. Sieburgh vorderde nu onmiddellijk te ruggave omdat de rechtmatigheid van het beslag niet was gebleken en stelde den bur gemeester persoonlijk aansprakelijk voor de schade door de firma geleden, die hij op f 100 per dag wilde gesteld zien. Burgemeester Besselaar gaf vervolgens zijn lezing van het geval, Spr. betwistte de juist heid van de dagvaarding, waarin wordt ge sproken van weigering om de in beslag geno men auto terug te geven. Een verzoek hier toe is nooit ingediend. Voorts deelde de bur gemeester mede dat deze auto bij den ingang van het dorp een ernstige verkeersbelemme- ring vormde, omdat de weg er zeer smal is. Herhaaldelijk is aan de firma verzocht den wagen te willen verwijderen, maar aan al die verzoeken werd geen gevolg gegeven. Ten slote is de bepaling in de verordening opge nomen die een langer verblijf ter plaatse on mogelijk moest maken. Daar de firmanten de auto niet wilden verplaatsen heeft de burge meester hem laten versjouwen, wat uiterst moeilijk ging, omdat men den wagen on klaar had gemaakt. Bovendien waren de remmen zóó stijf vastgezet, dat een monteur te hulp moest worden geroepen om het ding althans eenigszins in beweging te kunnen brengen Na repliek van beide partijen bepaalde de president zijn uitspraak op Donderdagmor gen 10 uur. DE BEEMSTER IN BLOEL Na de mooie, zonnige Pinksterdagen is thans ook de Beemster in vollen bloei geko men. Wel heeft het koude voorjaar op ver schillende boomen zijn invloed doen gelden, doch ln de rijke pracht van het frissche groen met den teeren bloesem wordt dit maar weinig bemerkt. Een bezoek aan de Beemster, in het bijzonder het Zuid-Ooste lijk deel, is ten volle de moeite waard, aldus het Hbld. EEN BEROOVING BIJ ZALT-BOMMEL. DE VIER DADERS GEVAT. Dinsdagnacht is J. v. E. uit Delwijnen op den Rijksstraatweg onder Zaltbommel aan gevallen door vier personen. De aangevallene werd beroofd van zijn portefeuille, inhou dende f 890. Nadat de aanvallers zich hadden verwijderd, heeft v. E. aangifte van het ge beurde bij de Zaltbommelsche politie ge daan. Deze trok er direct in een auto op uit en het mocht haar gelukken te Gelder- malsen de dieven te achterhalen. Zij werden in het bezit van het geld gevonden. Ook was een van hen in het bezit van een fiets, die vermoedelijk ook van diefstal afkomstig was. De aangehoudenen zijn naar Zaltbommel vervoerd en voor den officier van justitie te Tiel geleid. Twee van hen zekere K. en zekere R., zijn uit het R.K. gesticht de Lasella te Boxtel ontvlucht, aldus de N.R..Ct. DE ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ RILLAND-BATH. IN DEN GEMEENTERAAD. Bij den aanvang van de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Ril- land-Baht heeft de voorzitter enkele woorden van deernis uitgesproken ten aanzien van de slachtoffers van het ernstige auto-ongeluk, dat op den eersten Pinksterdag aldaar heeft plaats gehad, meldt de N. R. Ct. Naar aanleiding van het ongeluk bracht de voorzitter in herinnering, wat sinds de op heffing van de bewaking van den beruchten overweg van verschillende zijden gedaan is om intrekking van dezen maatregel te verkrij gen. De raad heeft zich indertijd met een adres tot den minister gewend om de be waking hersteld te krijgen; wel is toen een nieuw onderzoek ingesteld, doch het ge- wenschte resultaat werd niet bereikt. Het onderzoek, dat het vorige jaar plaats had als vrucht van een interpellatie-De Muralt en dat ging over nog twee andere beruchte overwegen, werkte evenmin iets uit. Intusschen bleven de ongevallen aanhou den en thans greep het schokkende ongeluk van Pinksteren plaats. Het blijft onverant woordelijk, aldus zeide de voorzitter, een ge weldig drukken verkeersweg over een inter nationale spoorbaan als hier onbewaakt te laten. Men kan niet volstaan met de zaak uitsluitend te beoordeelen naar het meer of minder vrije uitzicht op den spoorweg. Een drukke en daarbij niet te breede verkeers weg als deze eischt vaak de volle aandacht, zoodat men op het treinverkeer niet vol doende kan letten. Daarom stelde de voorzit ter voor, zich nogmaals met een adres te wen den tot den minister van Waterstaat om den overweg weer bewaakt te krijgen. Met algemeene stemmen besloot de raad zich in den voorgestelden geest tot den mi nister van Waterstaat te richten. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. Actie van het personeel. In verband met het ontslag dat aan het personeel uit de bioscooptheaters in het Zui den tegen 27 Mei a.s. is aangezegd, heeftohet personeel der drie Eindhovensche bioscopen een vergadering belegd, teneinde den toe stand te bespreken, die hierdoor ontstaan is, meldt het Hbld. Aanvankelijk was de stemming zoo verbit terd, dat verscheidene sprekers op een on middellijke staking aandrongen. Nadat hier over langdurig van gedachten gewisseld was, besloot men tot oprichting van den Ned. Bond van Theaterpersoneel. Het voorloopig bestuur is gisteren naar Tilburg en Den Bosch vertrokken, om daar afdeelingen te stichten. PRINS HENDRIK TE GRONINGEN. Prins Hendrik vergezeld van zijn adjudant majoor Laman Trip is Woensdagmiddag te Groningen aangekomen. Aan den trein wa ren ter begroeting aanwezig de commissaris der Koningin in de provincie Groningen, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stac- kouwer; de burgemeester van Groningen, jhr. mr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosen thal; de garnizoenscommandant, overste Haenen, en enkele leden van de Johaniter- Orde. Na de begroeting reed men per auto naar het gouvernementsgebouw in de Oude Boteringestraat, waar de conferentie der Johaniter-Orde werd gehouden. Na deze con ferentie, die een beslist intiem karakter had, volgde een rijtoer per auto door een groot ge deelte der stad, met name vooral door de nieuwe buurten in het Oosten, Noorden en Westen. Via het Stadspark bereikte men het clubhuis te Paterswolde, waar de heeren ge zellig samen bleven, aldus de N. R. Ct. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BEVAT EIWIT EN IS DAARDOOR HEERLIJK ZACHT OP GOEDE ZEEP STAAL POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Compiègne, afstand 352 KM. De prijzen werden als volgt behaald: J. Schuitemaker 1, 3, 20; H. C. Hartman Jr. 2, 16, 18; J. Heintjes 4, 8, 15; M. Riebeek 5, 7, 10, 12, 13; W. Bakker 6; Th. de Reep 9, 14; C. Wilkes 11; G. N. v. d. Linden 17, 18. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Compiègne (Frankrijk), afstand 345 K.M. In concours 70 duiven. Losgelaten 10 uur. 40 min. De uitslag was als volgt; 1, 7 A. Verdonschot, 2, 12 H. Wftte- veen, 3. E. D. des Bouvrle, 4. N. Leuven, 5, 6 W. v. Huis, 8, 10 A van Zadel; 9. 11 H. Vel- linga, 13 Gebrs. Lureman; 14. A. Eveleens. Eerst.getoor.H^ duif arriveerde oK 40 min. 55 sec., 755.70 M. per minuut. De laat ste prijswinnaar arriveerde om 6 uur 49 min. 20 sec. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijSchutter, Valkeh- burgerplein 2, een zak oude kranten. Post kantoor, een klndeprarapluiè en een boek. A. IJtsma, Eikenlaan 10, een rijwielbelasting- merk. Politiepost Aerdenhout, een tram abonnement en een tienritenkaart. J. van der Bunt, Bankastraat 80, een tabaksdoos. H. Dam, Haemstedeplein 2, een bruin-wïte jachthond. Hilligers, Zandvoortschelaan 134, een ijzerzaag. Van Lennep, Westerhoutstr. 30, Haarlem, een damesarmbandhorloge. L. Ansink, Voorweg 25, een rijwielbelastingmerk. G. J. Kruiderink, Borneostraat 48, een porte- monnaie met inhoud. W. Koppen, Crayenes- terpad 3, een portefeuill met fnhovd. Hou- niet, Molenwerfslaan 108, een wit hondje. Teerink, Borneostrat 29. een bos sleutels. G. Koster, Billitonstraat 19, een pet. Juffer mans, Lindenlaan 41, een rozenkrans. Van Beeck Vollenhoven, Van Merlenlaan 30, een hond (fox-terrier) Diependaal, Kadijk 4, een rijwielpomp. E. Kieft, Glipperweg 64, een R.K. kerkboekje. Bureau van politie, Raad- Iv'iertraat, een ceintuur van een mantel, een portemonnaie met inhoud, timmerge reedschap en 'een huissleutel en een doosje met Imiie-V.oM'Up, Purmerend, 21 Mei 1929. COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Aanvoer 252.670 eendeneieren per 100 f 5 a f 5.20, Kippeneieren 130.623, per 70—85 KG. f 8.30; 65—66 KG. f 6.20—f 6.70; 63—64 KG. f 5.80— f 6.40; 60—62 KG. f 5.50—f 6; 58—59 KG. f 5.40—f 5.90; 56—57 KG. f 5.30—f 5.60; 53—55 f 5.20—f 5.50; 50—52 KG. f 4.80—f 5. EEN ROMANTISCHE GESCHIEDENIS, door JAQUES FUTRELLE. 23) „Als ik me niet verigs komen zo u halen", zei Bruce. „En neemt u nu eens een goeie raad van me aan. Ga naar huis en kruip in bed, en gaat u voortaan nooit meer zwem men in zoo'a zee". „U hooft me heelemaal niet te vertel len.. „J.a, dat weet ik wel", viel Brucc haar in de rede. „U bent verwend. U wilt van nie mand raad aannemen". Cicely trachtte woedend overeind te ko men, en toen liet haar eindelijk gelukt was, stond ze nog heel onvast te wankelen op de schommelende boot. Er was iets kalms en verzekerds in Bruce Colquhaun, waar ze niet tegen op kon. Hij had net gedaan of ze een klein kind was! „Ik zal u natuurlijk moeten bedanken", begon ze spijtig, „omdat u mijn leven gered hebt Bruce haalde zijn schouders op, en begon langzaam een eind touw op te rollen. „Maar maar ik geloof niet „Hier zijn uw vrienden". „Cicely!" Skeets stond rechtop in de boot te roepen. „Maar. ik weet zeker", draafde ze door. „dat u de eenige op de heele wereld bent. die mij zoo met opzet zou willen beleedi- gen". Bruce keek haar recht in de blauwe oogen en wierp toen het touw uit. Skeets greep het en ze kwamen langszij liggen. Cicely wei gerde zijn hulp en stapte met een woedend gezicht in de boot. Terwijl Skeets haar ln een plaid wikkelde, maakte van Derp van do gelegenheid gebruik om Bruce te bedan ken. „Als u 't mij toestaat, Mr „Colquhaun". „Colquhaun", van Derp sprak den naam op een typische manier uit, „als u 't mij toestaat, dan zou ik u gaarne uit naam van Mrs. Quain even bedanken voor uw held haftige daad". „Weest u «dan zoo goed om Mrs. Hamilton uit mijn naam te zeggen", zei Bruce duide lijk verstaanbaar voor allen, „dat mijn dien sten heelemaal niet noodig zouden zijn ge weest, als haar dochter zoo verstandig was geweest om vandaag niet In zee te gaan" Van Derp keek min of meer verbluft, nam toen zijn hoed af met een overdreven diepen zwaai en roeide weg Bruce Colquhaun nam dien middag den trein naar Boston. Zonderling genoeg moest Dexter ook met dien trein mee. Later in den middag ging van Derp in Boston een auto halen, dien hij pas gekocht had. Dien nacht werd de eerste van een serie hoogst geheimzinnige diefstallen gepleegd. Het was in een groot huis in Brooklyn een voorstad van Boston waar de Holmes woonden. Er werd een hoeveelheid zilver en juweelen ter waarde van ongeveer veertig duizend dollar gestolenOn een tafel in de eetkamer vond de politie later een briefje. Er stond op; „De groeten aan Mr. Meredith. De Havik". HOOFDSTUK VI. Iemand heeft ergens, op een keer, iets gezegd, dat hier op neer kwam: dat als iemand roem, of fortuin, of vrouwen na jaagt ik ben heusch vergeten welke van de drie ze hem altijd zullen ontvluchten; maar als je heelemaal geen mooite voor hen doet, dan zullen ze alle drie mak en wel uit je. hand komen eten. Ik weet niet zeker, of dit wel de juiste wijze is om een dergelijke philosophische overweging on der woorden te brengen, maar ik zweer, dat het de waarheid is. En ik kan erover mee praten, omdat het 't geval was bij Cicely Quain, en Skeets, en August van Derp, en Bruce Colquhaun. Skeets vereerde Cicely met een hartstocht, die wel voldoende bewezen is door zijn dwaze maar niettemin heldhaftige poging om haar te redden en ze snauwde hem er niets min der om af; de toestand van August van Derp's hart was duidelijk te bespeuren aan de adoreerende uitdrukking van zijn oogen en ze dacht zelfs nooit over hem na. Maar Bruce Colquhaun! Hij had haar stand jes gegeven, haar beleedigd en vernederd ze kon de gedachte, aan hem niet van zich afzettgn. Er was iets geheimzinnigs, Iets aantrekkelijks in zijn kalme zelfverzekerd heid en ze was er zich tot haar groote ergernis bewust van. dat die eigenschappen, die haar anders meteen in opstand zouden hebben gebracht, haar nu aantrokken. En het was heel logisch, dat ze hem daarom niet uit kon staan. Maar men kan iemand pas goed gaan haten, als je het voorwerp van je haat geen oogenblik uit je gedach ten verliest, en dus was Cicely den heelen dag van hem vervuld. Er waven oogenblikken. waarop ze plot seling, met een zonderling gevoel van ver rukking. terugdacht aan het krachtige be wegen van zijn snieren onder zijn huid, toen hij haar en zichzelf tegen dei - verraderlijke eb in, weer teruggevoerd? had naar het leven Zelfs in haar uitgeputheid had ze zich zoo veilig gevoeld. De herinnering bracht altijd weer een diepen blos op haar wangen en dan bedacht ze plotseling weer, hoe hij haar gewoonweg een standje had gegeven. Stel je voor, hè,2tr!..,. En dan haatte ze hem opeens weer met vernieuwde kracht. In den morgen van den dag die volgde op al die emotioneele gebeurtenissen, ver raste Skeets Cicely in de pergola van den Italiaanschen tuin van Stepping Stones en stortte daar zijn overvol gemoed uit. „Ik wil niet langer, dat je me voor gek laat loopenl", verklaarde hij, allesbehalve dichterlijk. „Je hebt van me gehouden en toen kwam opeens die belachelijke geschie denis ertusschen „Maar waarom", en Cicely staarde met doffe oogen den tuin in, „waarom heb je die dingen dan ook gestolen?" „Ik heb ze niet gestolen! En dat weet je heel goed! Iedereen met de hersens van een garnaal zou kunnen snappen „Pardon?" En de blauwe oogen begonnen eensklaps weer vuur te schieten. Skeets voelde zijn woede eensklaps bekoe len, en hij oordeelde het raadzaam een an deren toon aan t,e slaan. „Je weet toch zeker, dat ik van je hou?" „Waarom heb je dan mijn juweelen gesto len?" „En jij hebt ook van mij gehouden", zei Skeets haastig. „En waarom moet er nou- opeens zoo'n misverstand tusschen ons ko men?" Ze zei niets. „Als je tien dagen geleden genoeg van me hield om met me weg te loopen en als ik onschuldig ben aan al die belachelijke diefstallen, waarom doe je dan zoo?" Hij gaf het op, hoor! „Waarom ben je zoo veranderd?" „O", was het kalme antwoord, „daarom". „Waarom? Om wat?" „O, Skeets, schei uit. Ik weet heusch niet meer, of ik van je hou of niet. Ik geloof van niet. Je bent een aardige jongen, en het was erg moedig van je gisteren, toen je bijna verdronk, maar.... Verdwijn nou als jeblieft". Ze keek hem nieuwsgierig aan. „Ik geloof eigenlijk, dat ik nooit van je gehouden heb. Grappig hè?" Skeets stond op. wierp haar een vernietigen de blik toe en ging weg. om ergens een pleis ter voor zijn gekwetste eigenliefde te zoeken. Maar hij liep wel een beetje al te veerkrach tig voor iemand, die pas een doodelijken slag ontvangen heeft.,.. Verdraaid, hij ging regelrecht naar dat meisje toe, dat hem uit het water gehaald had om haar te bedan ken. Hij had haar al tweemaal bedankt, en bloemen gestuurd, en een visite gemaakt; maar haar haar was van een prachtige kleur rood en ze had diep blauwe oogen! Goeie genade ja, hij ging haar nog eens bedan ken!Mercy Dale! Zoo heette ze, een typische oud-Engelsche naam, die heel lief en zacht klonk, vond hij. Cicely werd uit haar droomen gewekt door de stem van Van Derp. Zijn nieuwe auto waarmee hij dien ochtend uit Boston terug was gekrihen, stond voor de deur een slanke, grijze, snelle wagen. Hij inviteerde haar om met hem mee te gaan op een tochtje in de buurt, maar ze schudde haar hoofd, want het was hem toch alleen maar te doen om een gelegenheid om haar het hof te maken. Waarom moesten de mannen haar daar toch altijd mee lastig vallen? Ze was èr allesbehalve voor in de stem ming. Ze zou naar Peggotty Beach gaan, en van Derp mocht zijn tochtje alleen gaan maken. Misschien was Colquhaun er, en die zou haar in alle gevalle niet het hof maken. Hij zou haar keurige bedankbriefje nu wel zoowat gekregen hebben, want hij had haar leven gered en tegelijkertijd haar moeder's brief met het verzoek een visite te komen maken op Stepping Stones, zoodat zij hem persoonlijk' zou kunnen bedanken. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6