BUITENLANDSCH OVERZICHT Q.'&.OatflunCtt u REMINGTON HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 MEI 1929 DERDE BLAD HET FRANSCHE PARLEMENT HERVAT ZIJN WERKZAAMHEDEN. De lste Mei en de communistische interpellaties. HET AFTREDEN VAN DR. VöGLER. 'T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Gisteren hervatte de Fransche Kamer haar Werkzaamheden, die zich in zooverre van een oninteressante zitting onderscheidde, dooi de behandeling van de communistische in terpellatie. Zooals men weet had Tardieu het systeem van preventieve hechtenis doen toepassen. Het getal der arrestaties liep in de honderden, maar Parijs kwam er zonder bloedvergieten af. Namens de regeering verklaarde minister Tardieu, dat de regeering van meening is, dat zij met alle ten dienste staande midde len een herhaling dezer gebeurtenissen moet verhinderen. Zij heeft de keus tusschen het vrijlaten der straten voor de optochten, in welk geval het ongetwijfeld tot botsingen komt, en het van te voren verbieden. Zij kan wèl toestaan, dat de eerste Mei als feestdag wordt beschouwd doch niet als revolutiedag en als aanleiding om de macht op de straten te veroveren. Daarna vereenigde de regee ring het voorstel tot verdaging der kwestie met de vertrouwenskwestie, waarop met 326 tegen 258 stemmen tot de verdaging werd besloten. Men ziet dat de regeering opnieuw haar vaste meerderheid omstreeks 70 stemmen binnensleepte. Daaraan schijnt dus wel niet te tornen te zijn. In den Franschen ministerraad heeft mi nister Chéron de ontwerpbegrooting voor 1930 ingediend en toegelicht, waarna de Raad het ontwerp goedkeurde. Dit geeft 48.722.103.976 francs aan ontvangsten en 48.665.916.678 francs aan uitgaven, d.i. een batig saldo van 56.187.298 francs aan. De voornaamste arbeid der regeering be weegt zich op het gebied der sociale voor zorgen. De uitgaven voor arbeid en hygiëne, welke 535 millioen francs meer dan op de vorige begrooting bedragen, zijn verdeeld over de bevordering van het geboortecijfer, de tuberculosebestrijding en den bouw van goedkoope woningen. De begrooting voorziet eveneens in een verhooging der credieten tot aanmoediging der nationale productie. Anderzijds brengt de financieele wet den belastingbetalers een belastingverlaging van ongeveer 1500 millioen francs. In de toe lichting wordt verklaard dat deze' maat regelen een uitvloeisel zijn van de politiek yan het financieel herstel. Wijden wij tenslotten nog eenige woorden aan Vöglers aftreden. De Duitsche pers toont zich zeer verontwaardigd dat deze deskun dige op het oogenblik dat de groote beslissing genomen moet worden het strijdperk verlaat. De nationalistische bladen natuurlijk uitge zonderd. Deze noemen Vögler's terugkrabbe len een daad van moed. Welke Vögler's motieven zijn is niet ge heel duidelijk. De waarschijnlijkste beweeg reden ligt opgesloten in het feit dat 'hij de voorstellen der geallieerden absoluut onaan nemelijk voor Duitschland achtte. Het af treden in dit stadium van de behandeling der Duitsche schulden zou dan gebillijkt moeten worden door de overtuiging dat Duitschland reeds te ver gegaan, is. Met Vögler, trekt zich als 't ware de groote Duitsche industrie terug. En juist omdat Vögler deze groep vertegenwoordigde (die men moreel wilde binden aan de resultaten van de besprekingen) is dit aftreden van zoo groote beteekenis. Rooskleuriger is de toekomst door deze wending zeker niet geworden, al neemt men in zekere Parijsche kringen aan, dat door Vögler's heengaan de Duitsche tegenstand minder groot zal worden. Wij kunnen deze redeneering niet aan vaarden. Integendeel, het lijkt ons zelfs waar schijnlijker, dat de reactie een ongunstigen invloed zal hebben op de Duitsche meegaand heid. F. A. Duitsch blad in Servië in beslag genomen. Naar Wolff meldt, heeft de justitie het Deutsche Volksblatt uit Neusatz in beslag laten nemen, omdat de correspondent van het blad te Belgrado zich sceptisch zou heb ben uitgelaten omtrent de mogelijkheid van een oeconomisch kleine entente. Het blad, dat het voornaamste orgaan is van de Duit- schers in Servië, is de lataste veertien dagen al tweemaal eeider in beslag genomen. Ook had men het blad verboden het officieele communiqué omtrent de interneering van Pribitsjewitsj op te nemen. Servië candidaat voor den Volkenbondsraad. De vergadering van de kleine entente te Belgrado is gesloten. Aan het slot is de vol gende meededeeling verstrekt: De drie mi nisters van de staten der kleine entente hebben hun laatste bijeenkomst gehouden. Zij bespraken eerst de betrekkingen van de drie landen tot de sovjet-unie en stelden vast, dat in de besluiten van vroegere bijeen komsten te dien aanzien geenerlei verande ring behoefde te worden gebracht. Daarop bespraken de ministers de resultaten van de voorbereidende besprekingen van de eco nomische deskundigen te Boekarest, wier voorstellen zij goedkeurden. Men besloot dat de deskundigen tegen het einde des jaars te Praag zullen bijeenkomen om hun werk voort te zetten op den grondslag van het goedgekeurde prgramma. Voorts werden de drie ministers het eens omtrent zekere practische voorstellen inzake de ontwikke ling hunner betrekkingen op intellectueel gebied. Ten slotte besloten zij in Septem ber in de volkenbondsvergadering het ko ninkrijk der Serviërs, Kroaten en Slowenen candidaat te stellen voor het lidmaatschap van den Raad van den Bond. De mannen uit Kwangsi verslagen. Het militaire hoofdkwartier te Kanton ver zekert, dat de Kantonneezen in een slag, die twee dagen geduurd heeft, bijna het halve leger van Kwangsi hebben gevangen geno men. De troepen uit Kwangsi zouden over het heele front terugtrekken. Intusschen zijn er versterkingen voor Kanton onderweg uit het Noorden, welke op Woetsjou, de hoofd stad van Kwangsi aanrukken. Intusschen meldt een bericht uit Nanking, dat het nationalistische bestuur besloten heeft Feng Joe-sjang voor zijn leven uit te stooten uit de Kwomintang en een expeditie uit te zenden om hem en zijn onderbevel hebbers te tuchtigen. Men verwachtte, dat de regeering de tuch tigingsmaatregelen zou publiceeren. MUZIEK. TOONKUNST. FLESCH-TRIO. Mijn niet al te gewaagde voorspelling, dat het samenspel van Carl Flesch, Gregor Piatigorski en Carl Friedberg ons een kunst uiting van de hoogste orde zou geven is bij hun eerste concert gisteravond al wel bewaarheid. Wel is waar kan een trior van strijkinstrumenten met klavier nooit die volmaakte klankeenheid geven als een strijkkwartet.: het klavier blijft door zijn andere geaardheid steeds min of meer naast of tegenover de strijkinstrumenten optreden, maar dit contrast is natuurlijk bedoeld en in een goed gecomponeerd trio- werk heeft de auteur er natuurlijk rekening mee gehouden en de instrumenten elk naar zijn aard aangewend. En wat bij de uit voering door volmaakte technisch-instru- mentale beheersching, rijk inzicht, hooge kunstopvatting en zelfverloochenende sa menwerking te verkrijgen is, dat hebben we gisteren mogen hooren, daarvan hebben we mogen genieten met volle teugen en zon der bedenken. Dat van Beethovens Trio op. 70 no. 1 het z.g. Gespenster-trio, het Largo assai den grootsten indruk maakte, ligt aan het werk zelf, waarin dat Largo de zware kern vormt, terwijl het Allegro en het Presto min of meer de inv oir eerend e hulsels vor men, die door him fijne muzikale structuur zeker de aandacht volken ver dienen, maar toch geen diepere beteekenis hebben of groote problemen op te lossen geven. En juist dat geweldige, duistere Largo met zijn onheilspellend gegrom van onderaardsche krachten, zijn heftige uit barstingen zijn vragen en klagen, hebben Flesch en zijn partners op een wijze ver tolkt, die voor velen een openbaring mocht heeten. Ook de weergave der d mm. Sonate op. 108 van Brahms verried een volkomen door dringen in den geest der vier deelen die met een klaarheid geëxposeerd werden, welke elk spoor van moeilijk-begrijpbaar heid deden verdwijnen. De somberheid van het eerste Alegro, de breede zang van het heerlijke Adagio, het lichtelijk melancho lieke Poco presto en het wild voortstormende Finale met zijn plotselinge verstarringen het kwam alles zoo natuurlijk, zoo spon taan, zoo overtuigd tot ons, dat het zelfs den „-grootsten leek op muzikaal gebied wel met bewondering voor deze muziek zou moeten vervullen. De heerlijke toon van Flesch' beroemde Stradivari-viool was voor al in het Adagio een bron van uitgelezen genot. Na de pauze bespeelde Flesch de andere zijner violen, nu een Guameri, eveneens een instrument van de hoogste waarde, prachtig van uiterlijk en conserveering. Ik heb nauw keurig geluisterd om te trachten te vinden of een der beide instrumten de voorkeur verdiende, maar ben besluiteloos gebleven. De Guarneri klonk in Schumans Adagio al even heerlijk als de Stradivari in dat van Brahms en we mogen het toejuichen dat beide instrumenten zich in de handen van een grootmeester als Flesch, die ze bespelen kan en ook practisch gespeelt als weinigen, bevinden, en niet in een kast van een of anderen schatrijken verzamelaar onge bruikt en doelloos hangen, gelijk helaas nog met vele prachtige violen het geval moet zijn. Ook van de muziek van Schumann, die zoo licht troebel klinkt heeft het Flesch- trio een vertolking gegeven die alle verwach tingen verre moest overtreffen. Het heldere rhythmische markante, sober gepedali- seerde klavierspel van Carl. Friedberg heeft daartoe niet weinig bijgedragen, evenals het praohtige spel van den cellist Piatigorski. Zóó uitgevoerd bezit ook Schumann's ka mermuziek nog genoeg afwisseling, kleur en leven om in de concertzaal te boeien, al werd dit wel eens betwijfeld. De geestdrift en de dankbaarheid bij het pubhek, uitte zich in het vier tot vijfmaal terugroepen der concerteerenden. De zaal was matig bezet, maar had uit verkocht moeten zijn. Geen seizoen meer? Och. in 't midden van 't seizoen heet het vaak dat men overladen wordt en niet alles kan bijwonen, dat het slechte weer het uit gaan en de terugkomst onaangenaam doet zijn. We hebben nu prachtig weer: men kan desverkiezend naar en van den Schouwburg wandelen, om op den terugweg in den schoonen zomeravond de indrukken rustig te laten nawerken: er is weinig meer te doen op muzikaal gebied, men behoeft dus niet voor overlading te vreezen Maar de echte liefhebbers van het schoone zullen Zaterdag en Zondag weer present zijn. KAKEL DE JONG. EINDE VAN DE ONRUST IN DEN AETHER? EEN VERZOEKSCHRIFT VAN DE A.V.R.O. Door een derde golf kunnen alle aanspraken worden bevre digd. De Algemeene Vereeniging Radio Omroep (A.V.R.O.) heeft volgens de Tel. een verzoek schrift bij den minister van Waterstaat in gediend, waarin gezegd wordt dat. deze mo gelij klieid van uitbreiding der zendgelegen- heid kan worden geschapen door gebruik te maken van een derde omroepgolf, heozij een exclusieve golf dan wel een z.g. „onde com mune", zijnde een golf, die door twee op grooten afstand van elkaar gelegen Europee- sche omroepstations gelijktijdig kan worden gebruikt; „dat zij, wanneer van de Union Radiopho- nie te Genève de toewijzing kan worden verkregen van een exclusieve golf, dan wel van een z.g. „onde commune", al of niet met toepassing van een zendsysteem bekend als: Gleichwellenomroep; en in het laatste geval na vaststelling van de radiotechnische uit voerbaarheid in Nederland, zij bereid is, voor zich, afstand te doen van alle aanspraken op haar billijk deel van den officieel ter be schikking van Nederland gestelden zendtijd op de golflengten 1875 en 298 M., indien haar vergunning wordt verleend tot het oprichten en exploiteeren van zoodanigen eigen zender al of niet met hulpstations gebouwd volgens het „Gleichwellen"-systeem, op een nader met de Union overeen te komen lengte, zulks voor het dagelijks uitzenden van een eigen programma „dat zij vermeent zoodoende, voor zoover zulks in haar vermogen ligt, blijk te geven van hare bereidwilligheid, ook in het bren gen van groote financieele offers, tct het vergemakkelijken voor de regeering van de oplossing van het vraagstuk der verdeeling van den zendtijd; „dat zij aanneemt, dat haar tegenwoordige positie in den Nederlandschen Radio-Omroep voor wat betreft golf en zendtijd niet zal worden gewijzigd tot tijd en wijle de nieuwe toestand technisch is verwezenlijkt. „Redenen waarom zij Uwe Excellentie eer biedig verzoekt haar den bovenbedoelden, hiertoe vereischten steun, machtiging en vergunning te willen verleenen". TRAMVERTRAGING. Donderdagmorgen elf uur liep op de tram baan op den Schotersingel een wiel van een bespannen met puin geladen wagen. Het tramverkeer naar Bloemendaal had daar door 25 minuten vertraging. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. De elfjarige G. Lijnzaad, wonende Meester Joostenlaan 10, had Donderdagmorgen half twaalf op het Spaarne bij het spelen het on geluk, van een kar te vallen en zijn rechter arm te breken. Na door een lid van den On- gevallendienst verbonden te zijn, werd de jongen per auto naar het Sint Elizabeths- gasthuis gebracht. DIEF AANGEHOUDEN. Door de politie is alhier aangehouden de 39-jarige G. J. S., verdacht van verduistering van een rijwiel, oplichting van 32 en dief stal van 20. De beide eerstgenoemde feiten bekent hij; aan den diefstal van 20 ver klaarde hij niet schuldig te zijn. N. V. nAARL. MACHINEFABR. VOOKH. GEBR. FIGEé. Jaarverslag. In de Donderdagmiddag gehouden gewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Haarlemsche Machinefabriek voor heen Gebr. Figee, werden de balans- en winst- en verliesrekening over 1928 goed gekeurd. De aftredende commissaris, de heer J. W. Repelius werd herkozen. Aan het verslag over het jaar 1928 ont- leenen wij de volgende bijzonderheden. Het jaar heeft zich gekenmerkt door een betrekkelijk groot aantal bestellingen. Dat niettegenstaande de grootere produc tie het winstcijfer geen hooger bedrag aan wijst, vindt, aldus de directeur Ir. F. C. Duf our, zijn oorzaak ten deele in de lasten aan de industrie ougelegd. waarmede in ver band met de scherpe binnen- en buiten- landsche concurrentie niet altijd voldoende rekening kan worden gehouden. Het ware wel te wenschen, dat zoowel in regeerings- kringen, als door ons gemeentebestuur werd ingezien, dat de druk op onze nijverheid, die de" concurrentie-mogelijklieid vooral op bui- tenlandsche markten belemmert, eindelijk behoort te worden verlicht. De bestellingen die in het begin van het afgeloopen jaar ontvangen werden, nood zaakten tot uitbreiding der werkplaatsen over te gaan door den bijbouw van een nieuwe stelplaats, die in September gereed kwam. Tevens werden in sneller tempo dan oorspronkelijk bedoeld was, een aantal nieu we werktuigen aangekocht. Door een en an der moest een bankcrediet opgenomen wor den. Evenals het vorig jaar werden belangrijke opdrachten van de verschillende Nederland- sche reederijen ontvangen. De gemeente Dordrecht droeg de levering op van de ge- heele installatie der nieuwe Zeehaven met vier laadbruggen en twee groote wipkranen, terwijl ook van het departement van Kolo niën voor de Boekit Asammijnen en van het departement van Waterstaat voor de nieuwe sluis in Vlissingen belangrijke opdrachten geboekt werden. Ook voor de Zuiderzeewerken en voor een aantal particuliere ondernemingen zoowel hier te lande als in Oost- en West-Indië en in het buitenland werden bestellingen ont vangen. Van het bruto saldo f 136.756,19 wordt f 71,756,19 voor afschrijving bestemd. De beschikbare netto-winst is groot f 65.000. Het dividend bedraagt 5 1/2 pet. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Donderdagmiddag sloeg een zeilboot om in het Spaarne bij de spoorbrug. De beide inzitenden, een heer en een dame geraakten te water, doch wisten zich zwemmende bo ven te houden. Personeel van de firma Bre mer schoot met een voor den wal liggende schuit te hulp en trok de drenkelingen uit het water. Het zeilbootje, dat geheel op zij lag, kon men naar den wal trekken. STNAG OGEDIF.NSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Van 24 Mei af: Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 1/2 uur. Avonddienst te 9.59 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7 1/2 uur. Middagdiensten Zondag te 9.15 uur. Overi gens te 9 1/2 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht" Talmoed Torah: Sabbath te 12 1/2 uur. Werkdagen: tusschen de Middag- en Avond diensten. De diensten op Sabbath en de Ochtend diensten op de Werkdagen, vinden plaats ter Synagoge, L. Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah. worden verricht in het gemcentege- bouw L. Wijngaardstraat 14. SCHRIFT EN BELIJDENIS Het Bestuur van de onlangs hier ter stede opgerichte nieuwe kerkelijke kiesvereeniging in de Ned. Herv. Gem. „Schrift en Belijde nis" verzoekt ons mede te deelen, dat de grondslag, waarop de vereeniging zich stelt is vastgelegd in artikel 1 yan haar regle ment luidende: „De Vereeniging erkent de Heilige Schrift als het Woord Gods en stemt in met de be ginselen van de belijdenis der Ned. Herv. Kerk". In de laatstgehouden ledenvergadering werd bovendien besloten in de vacature van Ds. L. J. van Leeuwen een drietal predikan ten aan het kiescollege aan te bieden n.l. de heeren Ds. A. Altena, te Rijnsburg, Ds. P. de Bruyn te Driebergen, Ds. P. G. de Vey Mest- dagh, te Rotterdam. MANNENKOOR „PROZA EN POëZIE". Bovengenoemd koor heeft het voornemen op 20 Juni in de Gr. Kerk een concert te geven met medewerking van den heer J. Booda, orgel. Voorts zal het concert nog door vioolspel worden opgeluisterd. Deze inleiding van het 40-jarig bestaan van bovengenoemd koor zal gevolgd worden door een groot feestconcert in November, waarvoor eenige werken met orkestbegelei ding zullen worden ingestudeerd. SPORT EN SPEL VOETBAL. HET NED. ELFTAL NAAR SCANDINAVIë. Volgens de „Sportkr." zijn de volgende spelers door den N.V.B. aangewezen om den toer van het Nederlandsche elftal naar Scandinavië mee te maken. Van der Meulen (H.F.C.), Van Wezel (Tuhantia), Van Kol (Ajax), De Bruin (Her mes D.V.S.), Horsten (Vitesse), Van der Zalm (V.U.C.), De Leeuw (Willem II). Grobbe (Excelsior), Van Heel (Feyenoord), H. C. v. d. Broek (Xerxes),, G. Landaal (A. G. O. V. V.), Kools (N. A. C., Bak- huys (Z. A. C.), v. d. Griendt (Hermes- D.V.S.), W. Tap (A.D.O.), Smeets (HBB.) en een nader aan te wijzen plaatsvervanger voor Van Loon, die wegens studieredenen verhinderd is. De T. C. had niet de beschikking over de gebr. H/alle'en Van Kesteren, die verhinderd zijn. H. F. C.—V. S. V. Zaterdagavond zeven uur wordt op het terrein van Haarlem aan den Schoterweg om het kampioenschap van Haarlem een voetbalwedstrijd tusschen H. F. C. en V.S.V. gespeeld. Ned. Voetbalbond. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND SpartaFeijenoord. P. S. V.Go ahead. AFDEELING I Promotie tweede klasse: U. V. V.—Haarlem. Promotie derde klasse: De KennemersV. V. A. RapiditasHelder. Promotie reserve tweede klasse Spartaan 2't Gooi 2. AFDEELING ITT. Promotie tweede klasse: P. E. C.Ensch. Boys, AFDEELING TV. Promotie tweede klasse: Vlissingen—De Valk. AFDEELING V Promotie tweede klasse: Frisia—G. V. V. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Zaterdag 25 Mei des namiddags half zeven, speelt het vertegenwoordigd elftal van de Zaterdagmiddagcompetitie tegen het A.V.B.- elftal op het E.D.O.-terrein. De daarvoor aangewezen commissie stelde het volgende elftal vast: Doel: v. d. Brink (Kennemerland). Achter: Pronk (IJ.F.C.), van Gelder (IJ. F. C.) Midden: R. Prins (Kennemerland), Groe- neveld (V.V.IJ), Lodder (Kennemerland). Vóór: K. v. d. Steen (IJ.F.C.), Langereis, (Kennemerland); Blinkhof (IJ.F.C.), J. Spek, Tweede Jeugd), W. v. d. Steen f IJ.F.C.) Reserve: Geiteman (IJ.F.C.), de Jong (Ulysses) en Plokker (V.V.IJ). ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „ZIGNEA". Donderdagavond hield de Haarlemsche Dames Zwem- en Poloclub Zignea voor de laatste maal in het winterseizoen onderlin ge wedstrijden in Stoop's Bad. De deelneming was weer flink, zoowel van de leden als de adspirantleden. Er werden schoolslagbanen verzwommen. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: 2 banen adspïrantenf 1. L. van Wijngaarden 39,2 sec., 2. Gr. Knuyt 30.2 sec.. 3. Fl. Wagemaker 43.1 sec., 4. N. Wagemaker 43.4 sec. 2 banen leden: 1. A. Glatz 36.2 sec., 2. M. v. Ommeren 38,1 sec., 3. J. Bruynsteen 45.2 sec. 4 banen leden: 1. B. Witkamp 1,16 sec. 2. H. van Putten 1.19 sec., 3. Gr. RIgbers 1.20,2 sec., 4. A. v. cL Loo 1.21 sec. 6 banen leden: 1. J. Anerna 1.53.1 sec.. 2. C. Swaalf 1,54 sec„ 3. Gr. Hackenitz 1.55 sec., 4. P. Metz, 1,58,4 sec. 8 banen leden: l. P. Bongertman 2,29,3 sec., 2. P. Roozen 2.34 sec. Tenslotte werd nog een estafette 4 maal 2 banen wisselslag gezwommen, waarbij de tijden van dc twee ploegen resp. 2, 4, 3 sec. en 2.12,4 sec. waren. Na afloop der wedstrijden reikte dr. M. J. Huizinga de prijzen uit. LAWNTENNIS. HELEN WILLS-CROSS GESLAGEN DOOR KEA BOUMAN—DE ALVAREZ. Bij de wedstrijden om de tenniskampioen schappen van Frankrijk wisten Kea Bcu- nian en De Alvarez in het dames dubbelspel Helen Wills en Cross te slaan met 86, G4. In het gemengd dubbelspel sloegen Kea Bouman en Timmer met 6—2, 57, 6—3 het paar Thomas-Menzel. BILJARTEN. MASSAKAMP „D. E. S."„IN SU LINDE", Deze wedstrijden naderen hun einde. Dinsdagavond werden in het lokaal van eerstgenoemde de laatste zes thuiswedstrij den gespeeld. Was verleden jaar de Am- sterdamsche club als overwinnaar uit het strijdperk getreden, thans is net zoo goed als zeker, dat de Haarlemmers met deze eer zul len gaan strijken Zij behoeven van de laat ste 12 partijen er slechts etn enkeïe te win nen, om daarvan zeker te zijn De partij Hijmans (Insulinde)van Ter- wisga (D.E.S) verliep aanvankelijk gunstig voor den Haarlemmer, die al spoedig een serie van 19 scoorde. Later raakte de Am sterdammer er wat beter in en wist eindelijk vóór te komen en te blijven. Toen hij de 125 caramboles bijeen had, stond zijn partner op 96. Ook L Blom (Insulinde) bleek de meer dere van L. Vlug (D.E.S.) Hij was dadeiijk op dreef, terwijl zijn tegenstander er niets van maakte, waardoor hij al spoedig een aan- merkelijken voorsprong had. En daar bet met den Haarlemmer sukkelen bleef, kwam het einde in 36 beurten met 100 om 53. Parser (Insulinde) kon Ronde (D.E.S.) in het begin niet volgen, daar deze een goede partij speelde. Toen de Haarlemmer later een inzinking kreeg, maakte de „Insulinde"- man daar een goed gebruik van en wist zelfs nog een oogenblik de leiding ce krijgen, doch kon deze niet behouden. Toen Ronde de 125 vol maakte, noteerde hij 115. De ontmoeting Smit (Insulinde)Van der Putten (D.E.S.) begon in het voord ;el van eerstgenoemde, maar dat duurde niet lang. Met zeer fraai spel liep hij meer en meer op zijn tegenstander uit en bereikte het eind punt 125 caramboles cadre in 31 beurten, terwijl zijn partner er 85 bijeen had. Aanvankelijk was Van Poppel (Insulinde) in de minderheid tegen Kuiper (D.E.S.), die zeer goed speelde. Na 7 beurten was de stand reeds 36 om 17 voor Kuiper. Terwijl de DJ.S. man een geweldige inzinking kreeg, kwam de Amsterdammer er steeds beter in, liep uit en won de partij nog met flinken voorsprong nl.: 100 om 76. Tenslotte speelden nog Roth (Insulinde) en J. van Schie (D.E.S.). Al spoedig bleek, dat de Haarlemmer de sterkste was. De „In- sulinde"-speler maakte er niets van; de D. E. S.-man speelde daarentegen een goede partij en toen hij de 100 caramboles verza meld had. stond zijn tegenstander pas )p 56 in 35 beurten. De uitslag van den avond was: „Insulinde" 3 gewonnen en „D. E. S." eveneens 2 gewen nen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a ftO Ct». per regel. „HET OUDE SLOT", HEEMSTEDE Groote Lange- en Kortebaan D R A V E R IJ Zondag 26 Mei a.s. Aanvang 2 uur Bergt uw WINTERKLEEDING en BONTWERK schoon en geeulaniseerd (motvrij) op. HOEING'S STOOMERIJ is het beste rdres. Telefoon 10873-10382 Groote Houtstraat 15 Telefoon 15497 PE MOiyWE Electrische Vacuum Waschmachinef550.- Gemonteerd met Motor General Electric Company dus: betrouwbaar. 10 SCHRIJFMACHINEHAND EL ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. 11161 Offidcet Agent der N.V. Schrijfmachine Mij. Ntenwe modellen voorradig Reis-Macbines Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HANDELSBLAD HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bÜ het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advcrt.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9