HAARLEM'S DAGBLAD voetbal De beslissingswedstrijd „Haarlem"- „Zeeburgia". Open brief aan het eerste elftal der h. f. c. „Haarlem' BADCOSTUMES 7*TPPnAG 1 JUNI 1929 VIFPOP PI.AD SPORT EN SPEL BWiiiiniiiiiMinmnin J, J. VAN DEN BERG, Eere-Voorzitter. Waarde Roodbroeken, Sta mij toe, dat ik ditmaal niet eens over tl, maar tot u spreek. De omstandigheden zijn zóó buitengewoon, dat ik meen dezen vorm te moeten kiezen. IJ weet immers waar het om gaat: als ge morgen van „Zeeburgia" wint (een gelijk spel is ook vol= doende), dan speelt ge het volgend seizoen weer in de eerste klasse! Me dunkt, dat is een zaak waar nog wel eens warm voor gevochten mag worden, ook al mocht de temperatuur wat warm zijn. Uw vereeniging behoort, daar is het heele voet- ballievend Nederland van overtuigd, in de eerste klasse thuis. Het aantal sport- en dag bladen, dat ik hiervoor de laatste weken ge raadpleegd heb, is bijzonder groot. Welnu, er is er niet één die 't niet zou toejuichen, als de club van Jan van den Berg zoo noemt men u nog algemeen weer in de eere-afdeeling terugkeerde. En zoo is het dan ook! Alleen al om uw mooie traditie, omdat gij zooveel gezonde propaganda voor de voetbal sport gemaakt hebt, behoort gij in hoogere regionen te komen. Moet ik hier nog eens voor den zooveelsten keer herinneren aan het zeer vele, dat uw tegenwoordige eere voorzitter Jan van den Berg voor „Haarlem" gedaan "heeft.?' Dan zou ik heel wat plaats ruimte noodig- hebben. Genoeg zij het, er aan te herinneren, dat Van .den Berg heel Vaak alleen een overwinning' uit het vuur gesleept hééft en steeds voor de belangen van Haarlem op de bres heeft gestaan. Dit ,dpet hij trouwens nog! En dan die andere groote figuren' uit uw geschiedenis. Hun daden zullen nimmer ver geten kunnen worden. We denken bijvoor beeld aan mannen als De Koek, Stol, Gerth van Wijk, S. Veen, De Wolf, Van Styrum, Bouwmeester, Serné, Koster, de familie Haak, Jules Utermark, Healy, An- genent, de gebroeders Houtkooper, Maas, enz. Al deze. mannen hebben liet met hun on- uitbluschbaar enthousiasme klaargespeeld om „Haarlem" 29 jaar achtereen in de eerste klasse te handhaven. Ook achter de groene tafel is altijd goed voor de belangen van „Haarlem" zorg ge dragen. Hiervoor mogen eveneens nog wel eenige namen genoemd worden, o.a. die van de heeren Manus Visser, J. A. J. Paulen, A. M. Tijsseliug, E. H. J. Hartog en C. N. Hin, om maar bij de laatste jaren te blijven. „Haarlem" heeft natuurlijk nog heel wat meer verdienstelijke mannen onder haar le den geteld. We kunnen ze evenwel niet allen noemen. Op het oogenblik bekleedt de heer C. N. Hin de voorzittersfunctie en hij doet dat met alle geestdrift en liefde voor zijn club. Daarin doet hij voor niemand onder. Wat hij voor „Haarlem" gedaan heeft kan onmogelijk in een kort bestek verteld wor den. Hij zou er voor bij wijze van spreken door het vuur gaan! Nog één is er, wiens naam hier onmogelijk .verzwegen kan worden, namelijk dien van J. P. VAN BALEN BLANKEN .den tegen woord igen se cretaris. In die functie .is hij gewoonweg onbe- taalbaar. IJver en cor rectheid zijn bij al zijn werk te constateeren. .Maar behalve aan de groene tafel doet hij ook als speler nog alles wat hi zijn vermogen is om .zijn club te brengen op de plaats waar zij wezen .moet. Als aanvoerder van het tweede elftal .geeft hij nog steeds (en dat doet hij ook morgen in Hilversum weer) aan de jongelui een bezielend voorbeeld. J. P- van Balen Blanken. Ziet, roodbroeken, dat zijn allemaal man nen, waar ce een houvast aan hebt en die van'u verwachten, dat ge morgen tegen Zee burgia alle krachten zult inspannen en voor een"— als het kan klinkende ovefwinning zult zorgen. Gij, DE VRIES, hebt al een bij zonder verantwoordelijke taak. Ge moet het doe' verdedigen en wat dat in dezen belangrijken beslis singswedstrijd zeggen wil weten wij allemaal we" Een enkele goal kan nood lottig worden. Daar ben je natuurlijk van doordron gen. Maar de duizenden supporters, die morgen je verrichtingen gade zullen slaan, stellen het volste vertrouwen in je. Zij we ten, dat je, wanneer het er doel Goedhart.. Dik. De Vries. op aan komt, alles zult doen om je schoon te houden. Van de achterhoede zal .morgenmiddag bijzonder veel gevergd worden. Dat hebt gij, P. VAN DAALEN, .in dit seizoen wel. geleerd .te begrijpen, nu je bijna onstant in het eerste elf- .tal hebt mogen meespelen. Je hebt getoond, je plaats waardig te zijn. Je broer .Wichert heeft je wel laten .zien, op welke wijze een wedstrijd gewonnen moet worden. Ik kan je dan ook geen beteren raad geven, P. van Daalen dan op het voetbalterrein de voetsporen van je broer te volgen. Dan zal de elftalcommissie in alle opzichten tevreden over je zijn. Laat aan de tegenstanders morgen geen seconde vrij spel. Ook voor jou, GOEDHART, geldt dit laatste advies. Ik heb al heel dikwijls geno ten van de wijze waarop je altijd het terrein zuivert en voor je keeper daardoor vaak eenige oogenblikken van verademing schept. Je bent een van de weinige spelers, die van de prille jeugd af voor Haarlem bent uitgekomen. Dit op .zichzelf moet. al een pret tige gedachte voor je zijn. Je zult dan ook, ik ben er van overtuigd, tot de laatste secon de voor je vereeniging blijven strijden. Dit laatste 1 behoeven we ook niet tot ons aller vriend DIK te zeggen. Eén ding, Bruun, heeft me al tijd gespeten. En dat is, dat je nooit eens de gele heid gegeven is, om je krachten in de nationale ploeg te ontplooien. Je zou daar, evenals je gewend bent te doen voor de club waarvoor je uitkomt, al je krachten gegeven hebben. Als Haarlem morgen weer eerste klasser wordt, dan zullen de stadgenooten je daar dankbaar voor moeten zijn, want gij hebt voor een niet ge ring deel tot het groote succes van dit seizoen bij gedragen. En nu de aan voerder van het elftal. Het is ons bekend, VAN DAA LEN, dat velen de vorige week, toen bekend werd dat je niet tegen U. V. V. zou meespelen, vreesden dat je ook niet tegen Zee burgia z-oüdt uitkomen. Ik wist gelukkig beter, want je had het me zelf gezegd, dat je op medisch advies je krachten zou sparen voor den belangrijker wedstrijd tegen Zee burgia. Dat beteeken t, nietwaar, dat je weer met een onweerstaanbaar élan je voorhoede zult opstuwen, maar ook, dat je elk oogenblik wanneer dit noodig. blijkt, de backlinie komt helpen. Zou er wel één supporter zijn, die morgenmiddag niet blij zal zijn, als hij je om vijf minuten voor tweeën binnen de krijtlijnen ziet verschijnen? Het staat als een paal boven water, dat de voorhoede van Zee burgia morgen geen gemakkelijken tegen stander aan je zullen heb ben. Ook gij, HUIJS- MANS, mag je in de. sym pathie verheugen van al ien, die geregeld het voet balterrein aan den Scho- terweg bezoeken. Soms weet ik niet, waar ik je lie ver zou zien spelen, in de middenlinie of in de voor hoede. Je voelt je blijkbaar baar overal thuis. Ik denk, dat je ook een goede .back zou zijn. Ik reken er op, dat je morgen weer et telijke malen den linkervleugel van de voor hoede aan het werk zult zetten. Thans kom ik aan de voorhoede. ISEGER, je bent de man, die het publiek dikwijls tot extase brengt, omdat je telkens weer omv^'w hei- bewijs levert, het spel tot in de kleinste finesses te kennen. En daar maak je altijd een ruim gebruik van. Juweeltjes van voor zetten zullen weer van je verwacht worden, evenals je bekende zuivere corners. Je bent nog slechts kort een roodbroek, maar je hebt de roodblauwe kleuren in dit seizoen uitnemend verdedigd. DE GEUS, ik heb W. van Daalen. Huijsmans. Iseger. De Geus. Verwaal. al zoo dikwijls de verzuch- ing geslaakt (en ik neusch niet alleen), nat je wat zwaarder van postuur mocht zijn, vooral wan neer je tegenover 'n geest driftig spelend elftal komt te staan. En dat is Zee burgia ongetwijfeld. Toch heeft je licht gewicht je niet verhinderd, om in de gewone competitiewedstrij den van dit seizoen niet .minder dan zestien goals te maken! Dat mag eigenlijk een raadsel heeten, want ik heb je, juist als je schieten wou, nog al eens van den bal af zien werken. Dat je nochtans kans hebt gezien, dit mooie resultaat voor Haarlem te bereiken, komt door je uitstekenden kijk op het spel. Je weet altijd het juiste oogenblik te kiezen, om den bal met een kort tikje aan je buurman te ge ven of om dien te bemachtigen en zuivei in de touwen te jagen. Nee, over jou ben ik heelemaal niet ongerust! Dat loopt wel weer! De elftalcommissie heeft ook in jou, VERWAAL, een goede keus gedaan. Eigen lijk ben je onverwacht „ontdekt", want heel in het begin van het seiroen speelde je nog naast Mos rustig in het vierde e'ftal voor den H.V.B. Van daar werd je naar het tweede gepromoveerd. Daar viel je goede spel zóó op, dat je na de langdurige vorstpe riode de middenvoorplaats in het eerste werd toever trouwd. Dit bleek goed gezien te zijn, want zeven maal heb je het net van de tegenpartij doen trillen. Ik zou zoo zeggen: maak het tiental morgen vol! Dan heb je in elk op zicht je plicht gedaan! Als gij, OLDEN BURG, veerkrachtig op je teenen deinend het veld op komt, dan krijg ik altijd zoo het gevoel ever me, dat je op die wierga- looze manier, jou eigen, weer een paar goals zult fabriceeren. „Altijd goed voor een goal" is een uit drukking, die tegenwoor dig nogal eens voor veel voetballers gebezigd wordt, maar niet altijd terecht. Op jou zijn die woorden echter stellig van toepas sing, want je maakte er dit seizoen negen. En je zou er natuurlijk nog veel meer gemaakt hebben, als je niet altijd zoo geducht bewaakt werd. Het is niet altijd prettig om een ver maard voetballer te zijn. Dat hebben we in dertijd aan Jan Thomee en Mannus Franc ken gezien! Je krijgt dan meer aandacht van de tegenpartij, dan je lief is. Gelukkig be schik je echter over een groote behendigheid, waarmee je de tegenstanders zoo heerlijk tot wanhoop kimt brengen. Dat was Zondag geen pret tige tijding, SNOOY, toen bekend werd, dat je in den wedstrijd tegen U.V.V. zóó ernstig aan het voorhoofd gekwetst werd, dat je door een anderen speler ver vangen moest worden. Wat moest dat nou tegen Zee burgia! Het is gelukkig echter nogal meegeloopen. Vrijdagmiddag hoorde ik, dat je weerhersteld bent en morgen van de partij zult zijn. Dat is een-meevallertje voor je ver eeniging, want de goede linksbuitens zijn niet zoo talrijk. Niet iedereen kan zijn krach ten op den linkervleugel zoo ontplooien, als jij! Ik wenscli je weer veel succes toe! En nu, roodbroeken, aan den slag! Zet de tanden op elkaar! Zorgt er voor, dat er mor genmiddag weer wat verademing over onze stad komt. De laatste dagen hebben allen, die belang in je stellen, zoo het gevoel gehad alsof de lucht met electriciteit geladen was. Overal waar mm kwam kon men de woor den „Haarlem" en „Zeeburgia" opvangen. Menschen, die anders voor een voetbalwed strijd niet zoo gauw warm loopen, spreken nu over de belangrijke match van morgen! Laat er Zondagavond groote vroolijkheid in onze stad zijn. Het terrein waar je op spelen moet is in een schitterenden toestand; er is van de week gesproeid en het is ook gemaaid. Er zullen geen scheuren van de droogte in zijn, zooals jL Zondag het U.V.V.-veld. Het allerbeste wensch ik je toe. Oldenburg. Snooy. Je toegenegen vriend J. H. D. K. P.S. aan de toeschouwers! Nu tot slot nog een woord tot u! Ge gaat morgen in een aantal van meer dan tiendui zend naar het terrein aan den Schoterweg. Hieronder zullen er (laten we maar aanne men) misschien tweeduizend van elders zijn. Maar dan blijft ge nog met uw achtduizend over. Die kunnen met z'n allen dus een enorm geluid ontwikkelen. Gebruikt nu mor gen allemaal uw stembanden eens op een buitengewone wijze van twee tot vier uur. Be denkt, dat Zeeburgia ook heelwat juichers meebrengt- Draagt uw favorieten door uw heerlijk enthousiasme en uitbundige geest drift naar de overwinning! Moedigt ze nu eens aan van het begin tot het eindsignaal! Maar vooral, bemoeit u niet met de lei ding'. Die berust bij den heer Laermans en dat is een uitstekende scheidsrechter. Be denkt. dat hij het morgen heel moeilijk heeft en hij doet het toch ook maar voor zijn ple zier! K. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts, per regel. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tab!etten.75 ct Staal-Tabletten.90 ct Maag-Tabletten .75 Bij Apoth. en Drogisten 12 KORFBAL OVERZICHT. Nietttegenstaande de competitieleider al het mogelijke gedaan heeft de competitie zoo geregeld mogelijk te laten verloopen, moet hij toch nog beslag leggen op de geheele Juni-maand. Door medewerking der vereeni- gingen zullen verschillende wedstrijden 's avonds gespeeld worden. Naast de gewone competitie komen op 2 en 9 Juni nog de bekerwedstrijden, waarbij tot nog toe met veel animo is gespeeld en het laat zich aan zien, dat de komende wedstrijden even veel succes zullen hebben. We beginnen ditmaal met de bekerwed strijden. BEKERWEDSTRIJDEN. Daar het protest D.S.V. 1G.SD. 1 afge wezen is, zal deze wedstrijd van groep B morgen om 4.30 overgespeeld worden op het terrein van Voorwaarts. Het geldt hier een krachtmeting tusschen de nummers één van de 2e en le klasse. We verwachten een spannende ontmoeting. WEDSTRIJDEN VAN GROEP C. Advendo H, dat aanvankelijk verhinderd scheen, zal in deze groep alsnog uitkomen, zoodat ook hier'een volledig programma af gewerkt kan worden. Op 't Voorwaarts-terrein hebben dus de volgende ontmoetingen plaats: Advendo 2—K.V. I 1.—2.— D.V.V. 1—K.V. 1 2.15—3.15. Advendo 2—D.V.V. I 3.30—4.30. FINALE DER BEKERWEDSTRIJDEN. Deze hebben plaats op 't Ulysses-terrein op 9 Juni. Winnaar CHaarlem III 12.1. BWinnaar C 1.152.15. B—Haarlem III 2.30—3.30. PROIMOTIE—DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. De wedstrijden daarvoor tusschen S. V. H en D.S.V. I en omegkeerd hebben plaats op 16 Juni en 7 Juli. (S-V. II nummer laatst le kl., D.S.V. I nummer één 2e kl.). GEWONE COMPETITIE ÏI.K.B. Voor morgen zijn buiten de bekerwedstrij den nog twee competitiewedstrijden vastge steld: D.V.V. II ontvangt Voorwaarts I en D.S. V. II Voorwaarts H. JUNI-PROGRAMMA. 2 Juni: 2e kl. D.V.V. ECVoorwaarts I 2 uur. 3e klasse: D.S.V. nVoorwaarts H 10 uur. 9 Juni: 3e kl. S.V. mVoorwaarts II 2 uur. D.S.V. II—Haarlem IV 10 uur. Dinsdag 11 Juni 30 kl. Voorwaarts nD.S.V. II 7 uur. Haarlem IV—K.V. II 7 uur. Woensdag 12 Juni 2e kl. Ulysses II—D.V.V. II 7 uur. 16 Juni: 2e kl. Ülysses nG.SD. n 11 uur. Dinsdag 18 Juni, 3e kl. Voorwaarts IIS.V. III 7 uur. Woensdag 19 Juni. 2e kL D.V.V. IIG.SD. n 7 uur. Dinsdag 25 Juni, 3e kl. Voorwaarts IIK-V. II 7 uur. Zondag 30 Juni, 2e kl. D.S.V. I—T.H.B. I 10 uur. INTERNATIONAAL KORFBAL. BelgiëNederland. Deze landenontmoeting heeft morgen dit maal in België plaats, te Antwerpen. Holland was tot nog toe sterker dan de Belgen. Ook morgen azl de overwinning wel aan onze zijde zijn. De wedstrijd wordt geleid dooi den heer W. Schaap. LAWNTENNIS. ÏÏET COMPETITIE-EINDE NADERT Het is dit jaar al zeer vlot verloopen met de tenniscompetitie. Slechts één Zondag was ..onbespeelbaar" door regen, doch de overige dagen heeft het competitie-rad volledig zijn programma kunnen afdraaien. Zoo komt het dat begin Juni eigenlijk al de laatste com petitie-dag valt, dat is Zondag a.s. Er is dan nog een dag uitgetrokken voor het op eten van restantjes-wedstrijden van den re gen-Zondag, zoodat midden Juni de kam pioenen elkander reeds kunnen ontmoeten. Voorwaar een mooi resultaat voor den com petitie-leider! De „Groote Club" heeft haar rooster reeds afgewerkt, behoudens dan een restant-wed strijd tegen Spiegel, welke zaak 9 Juni wordt afgedaan. De verrichtingen van de ver jongde en vernieuwde H. L. T. C. in dit sei zoen hebben alleszins bevredigd. Alleen te gen de kampioenen der afdeeling werd ver loren; de overige clubs waren in meer of mindere mate de minderen van de bewoners van de Spanjaardslaan. Het snel opkomen de, jongere geslacht heeft dit ongetwijfeld fraaie resultaat mogen behalen. In de tweede klasse sluiten c'r beide Haar- lemsche clubs T. E. D. en T. C. H. het sei zoen met een derby op Stoop's banen, welke ongetwijfeld e enoverwinning voor T. C. H. geeft. Gezien de theoretische mogelijkheid, dat T. C. H. nog kampioen zou kunnen wor den, als Festina II van Topping mocht ver liezen en tegelijkertijd T. C. H. met 70 van T, E, D. zou winnen, zullen de gasten er wel alles op zetten om dat resultaat te behalen. T. E. D. is echter abonné op 16 en zal van 0—7 heel weinig willen weten. Welke partij echter door T. E. D. gewonnen zou worden, is moeliijk te voorspellen. Het volledige programma luidt: 2e klasse T. E. D.—T. C. H. 3e klasse Kg. Zaandijk I—T. C. S. B. 1 T. C. H. I—S. M. N. H HartelustZaand. L. T. C. Advantage IP. J. n Swift I—T. E. D. II Ready I—V. O. G. Game and setTerry T. C. H. Ill--Advantage II H. O. H.—Ready II T. C. S. B. II—Good Luck I Velserbeek II—Westrust DUINLUST—T. C. S. B. Hl INGEZONDEN MEDFDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. GROOT t SORTEERING Dames, Heeren en Kinde ren, in effen en fantasie van katoen,fil d'écosse en wol. 25 Prijzen van fl.75, f2.50, f3.50. f4.—, f5. enz. JANTZENS Badcostu- mes vanaf. f 15,50 Amerikaansche Matrozenpetjes f 1.75 Sportmagazijn G. J. EILERS Co. GROOTE HOUTSTRAAT 147 a (te enover het Provenierihuis) Let op ons telefoonnummer 13546!. - KAATSEN. „FKISIA". Voor de binnenkort in Den Haag te houden competitiewedstrijden van eerste klassers zal a.s. Zondag een partuur worden aangewezen dat daar voor „Frisia" in het strijdperk moet treden. De keuze zal waarschijnlijk vallen op drie van de volgende spelers: D. Godijk en H. Goyenga; S. Broersma en R. Brandsma, E. Rijpma en J. J. van Dijk. Deze zes spelers komen voor de definitieve beslissing, a.s. Zondag tegenover elkaar in het veld. BILJARTEN. «3ASSAKAMP „1925"—„HAARLEM NOORD* Van de thuiswedstrijden van „Haarlem Noord" tegen de zustervereeniging „1925" uit Amsterdam zijn de laatste vijf partijen ge speeld in lokaal v. d. Bos aan het Soendaplein hier ter stede. In de partij Reis (1925)Springveld (Haar lem Noord) was het begin voor beide spelers slap. De Amsterdammer herstelt zich het eerst en weet daardoor een eind uit te loopen. En daar de Haarlemmer blijft knoeien, ein digt Reis zijn partij met grooten voorsprong, nl.: 75 om 44. Daarna staan Taverne (1925) en van Trigt (Haarlem Noord) tegenover elkaar. In het begin is van Trigt in de meerderheid; doch later weet de 1925-man de leiding met 13, 12 en f over te nemen en tenslotte te winnen met den stand 125 om 116 in 41 beurten. Vervolgens ontmoeten Van Schie (1925) en v. d. Nisch (Haarlem Noord) elkaar. Al spoe dig toont de Haarlemmer de sterkste te zijn. Terwijl zijn partner weinig presteert, speelt hij een regelmatig spel, waardoor hij dan ook aanmerkelijk uitloopt. Nadat hij nog eens 11 gemaakt heeft, is de partij voor den Amsterdammer niet meer te winnen en als de Haarlem Noord-speler de 75 vol maakt, heeft de tegenpartij er slechte 43 bijeen. Jeuning (1925) is tegen v. d. Bos (Haarlem Noord) al bijzonder slecht. Hierdoor is do stand al spoedig 13 om 40 voor den Haar lemmer. Van een inzinking van v. d. Bos maakt zijn partner geen gebruik. Alleen op 't. laatst loopt hij iets in, doch niet voldoen de. De partij eindigt met den stand: 57 om 75 voor v. d. Bos. De slotpartij spelen Overvliet (1925) en Broertjes (Haarlem Noord). Langen tijd is dit een spannende kamp. Nu is de een voor, dan de ander en nadat het eindelijk 49 gelijk is, neemt de Amsterdammer voor goed de leiding in handen, om die niet meer los te laten en te winnen met 75 om 63. Dien avond be' aaide „1925" 375 carambo les en „Haarlem Noord" 373 caramboles. De algemeene stand is na 13 partijen: „1S25" 1150 en „Haarlem Noord" 1271 caram boles. De volgende week Woensdag heeft de eind strijd in Amsterdam plaats. MASSAKAMP „DE ZON"—„D.E.S." Deze te Heeskerk begonnen ontmoetingen zijn Donderdag in het locaal van „D-E.S." voortgezet met acht partijen. Hadden de Heemskerkers vóór de:* aanvang van dezen avond 59 caramboles voorsprong, na deze partijen waren de Haarlemmers met 49 ca ramboles in het voordeel. Het begon al met de eerste partij tusschen Kater (De Zon) en Ronde CDJE.S.) voor dc gasten mis te loopen. Dc. Haarlemmer bleek de sterkste en hoewel beiden slecht begon nen, herstelde Ronde zich spoedig en maakte zelfs een serie van 19, waardoor de partij fitelijk beslist was. Even later maakte hij uit. De stand was 77 om 100. In de partij Jan Beentjes (De Zon)de Nijs (D.E.S-) is de eerste aanvankelijk in de meer derheid; cloch de vechtjas De Nijs geeft niet op, weet met 11 en 24 voor te komen en nog juist te winnen met 121 om 125. Kater (De Zon) en Ronde (D.E.S.) moeten nog een partij spelen, wegens uitstel te Heemskerk. In deze ontmoeting speelt Kater stukken beter. Het 'gevolg is, dat Ronde hem niet kan volgen; hij verliest met tamelijk groot verschil: 100 om 69. Dan strijden Jacob Meyland (De Zon) en Van Amstcl (D.E.S.)De Haarlemmer neemt dadelijk een voorsprong, maar de Heemsker ker haalt danig op; Van Amstel moet alle krachten inspannen om het tot een goed einde te brengen. Als hij de 75 vol maakt, noteert zijn partner 67. In de ontmoeting Jan Meyland (De Zon)— H. Kuiper (D.E.S.) is de Haarlemmer ver in do meerderheid, doordat zijn tegenstander niets presteert. Het einde Is al spoedig in zicht en daar Kuiper zeer mooi spel blijft demonstree- ren, heeft hij reeds de 75 caramboles verza meld, als zijn partner pas op 29 staat. Dan volgen B. Meyland (De Zon) en Bij rij (D-E.S.) als invaller. Het werd een spannende kamp. De D.E.S.-speler wist ten slotte op het kantje af te winnen met 97 om 100. Daarna treden Arie Beentjes (De Zon) en Vlug (D.E.S.) in het strijdperk. Daar de gari niet op stoot Is en de D.E.S-man een goede partij speelt. Is de uitslag te voorzien. V'".g wint dan ook onbedreigd met 100 om 67. De laatste partij gaat tusschen Jan May- land (De Zon) en Kuiper (D.E.S.). Ook in deze partij is Meyland niet tegen Kuiper opgewassen, die dezen avond bijzonder voecl op dreef is. Het einde komt met 75 om 53 voor D.E.S. Na 19 partijen is de stand thans; „De Zon" 1319 caramboles en D.E.S. 1768 caramboles.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13