HAART EM'S DAGBLAD Met den automobilist A. C. Kroes naar Weenen O STADSNIEUWS DE PRECARIOVERORDENING ZATERDAG 1 JUNI 1929 DERDE BLAD N.V. KELLER EN MACDONALD Een sterrit per Steyr naar het hart van Oostenrijk. Een betrouwbaarheidsi it door de bergen van Weenen naar Steyr. Vóór den start (Van onzen eigen redacteur.) A. C. Kroes Haarlem, 1 Juni. Eind Mei rekt de wereldberoemde stad der muziek en der vreugde zich uit en maakt •toilet voor de feestelijke eerste helft van Juni, de traditioneele twee Festwochen. - De vreeselijke herinneringen aan een „stervende stad" die bijkans ten onder was gegaan aan de ontzettende gevolgen van den wereldoorlog, zijn bijna uitgewischt. Door wijs bestuur mocht het heerlijke Weenen de renaissance beleven. Begin Juni plegen dui zenden vreemdelingen naar het centrum van Oostenrijk te trekken om er de grandiose feesten bij te wonen, in de eerste plaats ge geven ter nagedachtenis van den grooten Johann Strauss. Dit keer worden in de Arkadenhofe van het oude Weensehe Rathaus Festspiele gegeven onder leiding van één der grootste regisseurs van de wereld: Max Reinhardt, die zich de medewerking verzekerde van Prof. Strnad, ook bij ons bekend door de decors voor de vertooning van „Danton's Tod". Pompeuze optochten worden geënscèneerd door Wee- nen's beste beeldende kunstenaars; de eerste Weensehe scholen zullen met nieuwe ballet ton voor den dag komen: een reeks concer ten van de Wiener Philharmoniker onder leiding van den grooten Frans Schalk zullen worden uitgevoerd. Dit zijn eenige onder- deelen van een schitterende reeks vertoonin gen, die de verwendsten boeien zullen. Doch niet alleen aan Kunst zijn de Weensehe Fest wochen gewijd. Ook de Sport wordt dan in edelsten zin beoefend. De Oostenrijksche Automobielclub organiseerde een concours d'élégance. „Der grosse Preis von Oester- reieh" (de Oostenrijksche Derby) wordt ver reden. Verder staan polo-, voetbal-, golf- en tennismatches op het programma, evenals roei-, zeil- en athletiekwedstrijden. Voor Weenen's society bestaat het hoogtepunt van dit seizoen eindelijk uit een reeks elegante gardenparties. De oudste motor en automobielclub van de wereld de „Oostenrijksche Automobiel club" schreef tenslotte een sterrit naar de hoofdstad des lands uit, welke onder patro naat staat van den bondspresident Wilhelm Miklas. Dit wordt geen snelheidswedstrijd, doch een betrouwbaarheidsrit, een pleizier- tocht voor de mededingers die voert langs de beste verkeerswegen van West-, Centraal-, Oost- en Zuid-Europa. Ter beoordeeling der prestaties worden punten toegekend voor den afgelegden afstand, de gemiddelde snelheid, die afhankelijk is gesteld van den cylinderinhoud der wagens, voor het hand haven van de vastgestelde minimumsnelheid en voor het aantal passagiers- In aansluiting on deze tocht hebben de bekende Steyr fa brieken een betrouwbaarheidsrit uitgeschre ven op het bergachtige traject Weenen-Steyr (nabij Linz) een afstand over vrij ongunstig terrein van 165 K.M., die-heen en terug moet worden afcelegd. Er moet met een snelheid van 45 K.M. per uur gereden worden. Het ■Amsterdam O geoorloofde verschil bij aankomst mag slechts op z'n hoogst ongeveer 20 seconden bedragen. Onderweg zijn geheime contro les opgesteld, waar als bemerkt wordt dat een automobilist sneller dan 45 KM. per uur rijdt, strafpunten worden uitgedeeld. Met eventueel oponthoud, zooals gesloten spoorwegovergangen bandenpech enz. kan geen rekening worden gehouden. De lezer begrijpt dat het om een gemid delde van 45 K.M. te halen, af en toe nood zakelijk is, meer dan 45 K.M. te rijden. Treft men het dan, dat een geheime controle u observeert dan komt er strafpunt op uw rekening. Deze tocht is dus buitengewoon moeilijk. Den eersten prijswinnaar zal een splinter nieuwe Steyr-Double-Phaeton Type 12 wor den toegekend. Na aankomst in Steyr worden de Steyr-fabrieken bezichtigd. Tot en met dien dag lezer hoop ik u verslag uit te kunnen brengen van alle wederwaardigheden op de reis Amsterdam Weenen via Keulen, Coblenz, Wiesbaden, Frankfurt, Aschaffenburg, Wiirzberg, Nürn- burg, Regensburg, Passau en Linz. s Je doet aan sport als je in eön dure two- seater kruipt en plus fours draagt. Je doet beter aan sport als je je lichaam en je her sens frisch houdt door een geregeld gebruik van je spieren. Dan is er nog de philosophi- sche methode die je beoefent als je zegt: „Mijn werk is mijn sport". Johann Strauss. Het is op den derden Juni 30 jaar geleden dat Johann Strauss de ,,Wal- zerkönig" stierf. De Wiener Festwochen worden grootendeels te zijner eere gehouden, Eén der adepten van deze richting, de heer A. C. Kroes, automobilist van groote ver maardheid, versmaadde voor zijn zaken reizen door Europa de hulp van Cook, Lissone en Lindeman. Hij kocht een goeden klimmer, een 4-persoons Steyr, en doorkruiste er dit werelddeel mee, in alle groote centra zijn zaken afhandelend en zijn relaties uitbrei dend. Dit is een zeer sportieve manier van zaken doen die alleen maar wordt overtrof fen door het systeem-Van-Lear-Black. De heer Kroes deed herhaaldelijk mee aan of- ficieele wedstrijden, en zijn collectie prijzen, waarbij zeer fraaie bekers en coupes, getui gen van een reeks zeer merkwaardige pres taties. Moest ik u een schets geven van zijn persoonlijkheid dan zou ik zeker vermelden dat hij gewend is zijn besluiten zeer snel te nemen. Plij was ternauwernood ln Hamburg terug gekeerd van den laatsten buitengewoon zwaren sterrit naar Monte Carlo, of hij spoedde zich ijlings naar Friesland. En hoe wel hij dien winter de Friesche schaats nog niet onder had gehad, liet hij zich inschrij ven, voor den Elfstedentocht in de afdeelïng der pleizierrijders. Hij legde het beruchte traject geheel, in een zeer behoorlijken tijd af. Een zware, zenuwsloopende wedstrijd wordt de rit naar Weenen niet. Zij wordt volbracht onder het motto „Carpe Diem" Pluk den dag en na iederen dag gunnen de organi satoren ons 12 uren rust. De gastheer wordt vergezeld door zijn echtgenoote en door den vertegenwoordiger voor Nederland der Steyr-fabrieken, den heer Th. Douwes, uit 's-Gravenhage. Vierde man is on- dergeteekende. Hedenmorgen te half acht precies bestegen wij den Steyr, om te acht uur in Amsterdam te starten. Tot weerziens, lezer, waarschijnlijk ïn Frankfurt! F. A. •COBLEKO \>nsrl INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. N. S. F. PHILIPS STEYR Het af te leggen traject. Eerste dag Amster dam—,Frankfurt 485 K.Mtweede dag I Frankfurt—Linz 543 KM., derde dag Linz—Weenen, 185 KM. OUDERAVOND BEWAARSCHOOL ORANJESTRAAT. Uitgenoodigd door het bestuur van bo vengenoemde school hebben de ouders Don derdagavond bet werk bezichtigd dat kleine kleuters van 3 tot 8 jaar hadden gemaakt. De bijeenkomst verd geopend door Ds. Poot die een bespreking hield over de op voeding der kleintjes en wees op het zeer groote nut der bewaarschool, beter genoemd opleidingsschool voor de Lagere School. Hierna werd het werk der kinderen be zichtigd en kregen de ouders ook gelegen heid, kennis te maken met de onderwijze ressen en de belangen van hun kinderen te bespreken. JUBILEUM A. VENNIK. Donderdag was 't feest in één der blokwach- terswoningen bij den spooroverweg aan de Kleverlaan. Een smaakvolle versiering van groen en bloemen aan den ingang ge tuigt van de sympathie, die de buren aan den heer A Vennilc, overwegwachter aldaar, toedragen. Dit is Donderdag tot uiting geko men, toen de heer Vennik den dag herdacht, dat hij 25 ja*r bij de Spoorwegen werkzaam is. In huis was ook een prettige feeststem ming; 'de familie van den jubilaris heeft na- nelijk de huiskamer alleraardigst versieru. Natuurlijk mocht hij den dag in den hui- riw doorbrengen. In 1904 is de heer Vennik aan de toenma lige H. IJ. S. M. gekomen te Anna Paulowna als wegwerker.Hij is daar zeven jaar werk zaam geweest. Daarna werd hij overge plaatst in dezelfde functe naar Castrïcum; daar werkte hij vijftien jaar. Toen de be waakte overweg aldaar werd opgeheven, is hij als overwegwachter naar Krommenie verplaatst. Na een jaar volgde de overplaat sing naar Uitgeest. Hier werd hij bevorderd tot vast overwegwachter aan de Kleverlaan te Bloemendaal, waar hij nu nog werkzaam is Ook de vrouw van den jubilaris is twin tig jaar lang als wachteres bij de Neder- Sr. in dier ~°est. Van familie en vrienden mocht de jubila ris 's morgens reeds vele bloemen en ge schenken in ontvangst nemen. De jubilaris werd 's middags door den waarnemend assistent-opzichter den heer W. de Waard namens de directie hartelijk gelukg-awenscht, waarbij het gebruikelijke geschenk onder couvert werd overhandigd. De collega's verrasten hem met een fraaie eikenhouten sigarenkast. KINDEROPERETTE-VEREENIGING „DILIGENTLA". Naar wij vernemen heeft de heer J. v. Duffelen, aangemoedigd door het succes, dat hij met de opvoering van de operettes ,',De Woudkoningin" in den Schouwburg aan den Jansweg en „De Fee van de bron" in den Stadsschouwburg mocht behalen, thans op gericht een kinderoperette vereeniging ge naamd „Kinderoperette Vereeniging „Dili- gentia", waarvan het bestuur als volgt is samengesteld: J. v. Duffelen, Directeur, W. Overbeek, secretaris, H. E. Kampman, pen ningmeester, mevr. Capellevon Schmid en de heer N. W. v. d. Velde, commissarissen. Thans is reeds in studie genomen de ope rette „Een visite in het poppenhuis" van Elementine Ward en de operette welke voor het eerst in Haarlem zal worden opgevoerd, „Goudhaartje en de Troubadour", van Geer- truida van Vladeracken. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Scheffer, Z.B. Spaarne 144rd. armband; Konlngs, Timor- straat 155, atlas; Politiebureau Smedestraat 9, bal; Koster, v. Loostraat 8, bril; Bijster, Wilheiminastraat 18, broche; Langeveld, Z. Brouwerstr. 7, idem; De Jong, Westergracht 89rd„ badpak met handdoek. Roosma, Spij kermanslaan 17, 10 gld. biljet; Laurens Leeuwerikstr. 19, dubbeltje; v. Kessel, Ridder- str. 33; duii; Pols, Engelzstraat 12, duimstok; Kroes, Gasthuislaan 12, étui met stempel kaart; Wollema, Ged. Voldersgracht 29c., étui met schrijfbeh.; Veldhuizen, Oosterstraat 27, bruin-witte hond. v. d. Broeit, Juliana- straat 4, kat; Kennel Fauna, kat gebracht door Stubernestie, Heerenstraat 26; kat, ge bracht door v. Santen, Hoof steeg 6; Stan daard Theater, KI. Houtstr. 77rd. portefeuille; Daudey, Kruisstraat 31, vulpenhouder. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 5 Juni 1929 des namiddags ten 11/2 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken, (liggen ter inzage). 2. Wijziging verordening heffing rechten voor ingebruikneming gemeentegrond, enz. 3. Wijziging tramlijnen. 4. Bouw woningen voor sociaal-achter lijken, enz. 5. Bouw bad- en waschhuisje nabij Har- men jansweg. 6. Aanschaffing leermiddelen school voor U-L.O.. letter B. 7. Vergoeding art. 101 Lager Onderwijswet 1920 (kosten van instandhouding). 3. Idem, (vakonderwijzers). 9. Verlenging termijn ontruiming onbe- woonbaarverklaarde woningen Bannesteeg, Ravesteeg en 't Krom. 10. Overdracht Kalkovenbrug. 11. Aankoop grond en wijziging huur grond Jansweg nabij Kennemerplein. 12- Afsluiting en verhuring ged. N. Appe- laarsteeg. 13. Bijdrage kosten bijz. Vervolgonderwijs. 14. Verzoekschrift H. de Weers om schade vergoeding wegens stopzetting zandvervoer met prae-advies Burgemeester en Wethou ders. 15. Bouw oranjerie gem. kweekerij. 16. Verzoekschrift Buurtvereeniging „De 170 woningen" met prae-advies Burgemees ter en Wethouders. 17. Sloopen opstal perceel Vergierdeweg en perceel D. Buurt 78. 18. Verkoop grond Zomervaart Vereeni ging „Groen van Prinsterer" 19. Benoeming: a. lid bestuur Ver. voor Nijverheidsonder wijs. b. definitief vakonderwijzeres lich. oefe ning O.LO. c. onderwijzend personeel school UX.O., letter B. B. en W. komen met een nieuw ontwerp met lagere tarieven. het verkeer onttrekken van een gedeelte van den openbaren gemeentegrond per M2. of gedeelte daarvan: a. voor een dag of gedeelte van een dag, langer dan een uur f 0.10. b. voor een week f 0.40 (eerst f 0 50). c. voor een maand f 1.20 (eerst f 1.50). d. bij een vergunning zonder tljdsb^na- ling of voor een jaar of langer gegeven, voor elk iaar ef gedeelte van een jaar f 10.— f0prj=i f 15.—). B. Voor *t innemen van een standnlaats met een motorrijtuig. inverirht of bestemd voor rv.-vnvi'h-.nr middel van personenvervoer, per M7, of gedeelte daarvan ln hesi«<r o-f»no»r.<xn openbaren cpmeor>i"evond. bii Inbeslagne ming gedurende een week of langer: a vnor een week of gedeelte van een week B. en W. hebben thans weer een nieuw ontwerp voor een Precario-verordenlng aan den gemeenteraad gezonden. B. en W. deelen mede. dat sedert het door hun college aan den raad toegezonden voor stel tot wijziging der z.g. Precario-verorde- ning in de beide Kamers der Staten-Generaal het" den lOen April 1929 ingediende wets ontwerp tot wijziging van de art. 238 en 254 der Gemeentewet aangenomen is. Dit wetsontwerp houdt in. dat voor plaat selijke belastingen mede worden gehouden de door de gemeente gevorderde gelden, wegens het hebben van voorwerpen onder, op. of boven voor den openbaren dienst be stemden gemeentegrond of voor den open baren dienst bestemd gemeentewater, ook indien deze gelden niet kunnen worden aan gemerkt als gevorderd voor het gebruik of genot van voor den openbaren dienst be stemde gemeentewerken, bezittingen of in richtingen, terwijl voorts daarbij is be paald, dat gelden geheven krachtens een plaatselijke verordening, welke is tot stand gekomen vóór het in werking treden dezer wet, niet kunnen worden teruggevorderd op gronden, welke de wettigheid der verorde ning betreffen. Ingevolge deze wetswijziging is het zoo vervolgen B. en W. in hun schrijven aan den raad mogelijk geworden, dat alle boven openbaren gemeentegrond of open baar gemeentewater zich bevindende voor- weroen, waaronder bijvoorbeeld erkers, bal- cons en verdere uitbouwsels kunnen worden belast. L B. en W. hebben gemeend, dat niet aue zich boven openbaren gemeentegrond of open baar gemeentewater bevindende objecten dienen te worden belast; zij meenen. dat de gemeente zich dient te beperken tot die voorwerpen, welke tot reclame dienen en tot heden onder de heffing vielen. Ingevolge letter M. van artikel 2 wordt dan ook "aan de heffing van belasting van tot reclame dienende voorwerpen in verhou ding tot den tegenwoordigen toestand geen uitbreiding gegeven, integendeel B. en W. hebben deze heffing eenigermate beperkt. teneinde aan geopperde bezwaren beti ef fende het heffen van belasting van grootera naamborden, welke tot heden wèl onder ds heffing vielen, tegemoet te komen, door deze buiten de beffing te doen vallen. Een des betreffende beoaling werd in artikel 6 onder 2e in de heffingsverordening opgenomen. Voorts hebben B. en W. gemeend zooveel mogelijk te moeten overnemen de wijzigin gen" in het ontwerp voorgesteld door de Com missie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, van de Commissie van bijstand in het beheer der Gemeentefinanciën en die. voorgesteld door enkele leden van den Uit de vergelijking met het door B. en W d.d. 4 April 1929 Ingediende ontwerp en het ontwerp dat nu aan den raad gezonden is, blijkt dat meer tarieven thans lager ge stold zijn dan is het aanvankelijk ont werp. er Aangezien het de bedoeling is, slechts tot reclame dienende voorwerpen te belasten, kan de wijziging der verordening voorge steld door de Commissie tot het ontwer pen en herzien van strafverordeningen, voor zoover betreft het toevoegen van een vrij- st-ellingsbepaling aan artikel 6 der verorde ning ten opzichte van het hebben van een vlaggestok of het uithangen van een vlag. vervallen. B. en W. stellen nu a.o. de volgende tarie ven voor: Voor het innen of op eenlgerlei wijze aan f 0 30 b. gedurende een maand f 0.75 (eerst f O.OfO c. gedurende een iaar f 750 (eerst f 9). Voor het tjidahik bergen of schoonmaken ner jaar of gedeelte van een iaar: n. voor onbespannen rij- of voertuig f 18 feerst f 25). b. voor een hand- of kruiwagen f 3 (eerst f 5). mef uitzondering voor zoover bet beri-pf* bet innemen van onenbaren gemeentegrond d<">or motorriitnV*en, bestemd voor onenbaar mid del van personenvervoer en door woonwa gens. Voor het hebben van snoorrails. met. uit zondering van die voor onenbare nadelen van vervoer, voor elk spoor per strekkende meter: en a. r>pr maand of gedeelte daarvan f 0.30 (eerst f 0 50). b. per iaar f 3 (eerst f 5). en Voor een benzine-pomninstallatie voor een maand f 10, voor een jaar f 100 (onver anderd). Voor een inrit f 12 per Jaar. voor een niet- veriangdon inrit f 3 (onveranderd). Voor bet hebben boven den onenbaren gemeentegrond of bet onenbaar gemeente water van een antennedraad, per strek- kenden meter of gedeelte daarvan f 1 tot een maximum van f 5 voor eiken gesnannen draad (eerst hadden B. en W. voorgesteld, f 2.50 ner M. tot een maximum van f 50). Voor het hebben boven den onenbaren ge meentegrond of het openbaar gemeentewaar van tot reclame dienende lichtbakken, lan taarns, uithangborden of uithangteekens, uit stalkasten, gevelborden, gevelplaten alsmede alle andere tot reclamedoeleinden gebezigde voorwerpen, voor elk voorwerp per Jaar of gedeelte v.an een jaar: a. bij een grootte van 30 dM2. of minder f 1.en b. bij een grootte van meer dan 30 dM2„ doch minder dan een M2. f 3. c. bij meerdere grootte per M2. of gedeel te daarvan f 6. Behalve de amendementen die reeds door ons zijn vermeld, heeft de heer Groenendaal voorgesteld om voor een benzinepomp per jaar f 60 te laten betalen. Voorts om voor een verlaagde inrit het eerste jaar f 12 te heffen en voor volgende jaren f 3. Voor het gebruiken van gemeentegrond wil de heer Groenendaal alleen laten betalen als die grond minstens een halven dag ge bruikt wordt. De heer Reinalda wil voor het gebruiken van gemeentegrond voor een motorrijtuig dat als openbaar vervoermiddel gebruikt wordt f 6 per jaar lat.en betalen. B. en W. stellen thans voor f 7.50. Verder voor een beerput geen f 3 per maand maar f 1. UITKEER ING AAN HET BIJZONDER ONDERWIJS. Behalve de uitkeering in de z.g. exploita tiekosten. („kosten van instandhouding", art, 101, lid der Lager-onderwijswet 1920) be hoort de gemeente, indien zij ten behoeve van een of meer openbare lagere scholen vak-onderwijzers heeft aangesteld, jaar lijks aap de besturen der bijzondere lagere scholen, die óók vak-onderwijzers hebben aangesteld, een zelfde bedrag per lesuur te vergoeden als de gemeente voor hare vak onderwijzers heeft uitgegeven. B. en W. stellen voor de vergoedingen voor de verschillende bijzondere scholen naar de zen maatstaf vast te stellen. Het totaal bedrag is f 47.435.11. LEERMIDDELEN. Met ingang van 1 September a.s. zal het aantal klassen der school voor UX.O. letter B (Nassaulaan) vermeerderen van 2 tot 5. In verband hiermede en tevens wegens vor ming (voor de eerste maal) van tweede klassen aan deze school, is het noodig, dat boeken en leermiddelen worden aange schaft. B. en W. vragen daarvoor een crediet van f 5629. SCHADEVERGOEDING GEVRAAGD. H. de Weers te Haarlem verzoekt den raad een vergoeding ad f 250 voor schade, welke door hem zou zijn geleden, als gevolg van het vanwege de politie doen stopzetten van het vervoer van zand over den openbaren weg Kleverparkbuurt door middel van zandkarretjes getrokken door een benzine tractor. Overeenkomstig het daartoe door hun col lege gericht verzoek hebben B. en W. de ver- eischte vergunning tot het leggen van smal spoor en het rijden daarover met zandkar retjes verleend, onder de voorwaarden welke in het belang van de veiligheid van het verkeer e.a. noodig oordeelden. De politie, bij wie het toezicht op de naleving van de door B. en W. gestelde voorwaarden in deze berust, heeft, den dag voorafgaande aan dien waar op de order gegeven is, dat met 't rijden niet mocht worden voortgegaan zonder dat ge heel aan de gestelde voorwaarden zou zijn voldaan, den ondernemer op zijn nalatig heid gewezen. Dat aan deze waarschuwing niet tijdig gevolg is gegeven is voor de po litie aanleiding geweest om het rijden in het Kleverpark te doen stopzetten. De vergunning voor het rijden in het Klever park is echter noch door De Weers aange vraagd, noch aan hem verleend. De schade welke uit het stopzetten zou zijn voortgevloeid komt echter voor rekening van den ondernemer, omdat niet tijdig maatregelen zijn getroffen om te voldoen aan de door ons zoo schrijven B. en W. aan den raad gestelde voorwaarden, hoewel ten overvloede vooraf nog door de politie gewaarschuwd is dat die voorwaarden moes ten worden gehandhaafd. B. en W. stellen mitsdien voor op het verzoek van De Weers afwijzend te beschik ken. „ZANG EN VRIENDSCHAP". In memoriam N. Roozeftrans. Voor den aanvang der repetitie gisteravond trad de heer J. Kuyper, vice-voorzitter der Liedertafel naar voren om eenige woorden te wijden aan de nagedachtenis van het over leden lid den heer N Roozekrans, die bijna 25 jaren lid van Zang en Vriendschap was geweest. In den loop der Jaren heeft hij getoond de Liedertafel een warm hart toe te dragen. Zijn nagedachtenis zal lang in herinnering blijven. Onder leiding van den heer Karei Böhne, tijdelijk dirigent, werd staande het Beati Mortui van Mendelssohn op gevoelvolle wij ze gezongen. In de pauze wenschte de heer J. Kuypers den heer Karei BÖhne namens de Liedertafel geluk met het succes dat hij met zijn beide Amsterdamsche koren in den zangwedstrijd te Zandvoort behaalde. Een spontaan ap plaus viel den wnd. dirigent ten deel. AANBESTEDING. HET „NOORDER KLEUTERHUIS" TE HAARLEM Door den architect H. Korrlnga Is aanbe steed het bouwen van het „Noorder-Kleu- t.rhuis" alhier. De uitslag was als volgt: P. J. Voorneveld en S. Feenstra, Haarlem, f 37.100; H. J. Assendelft, Heemstede, f34.534, met prijs voor riftvloeren, f 400; Martens en Zn., Haarlem, resp. f 33.150 en f 525; K. Hoogervorst, Alkmaar, resp. f 31.793 en f 400; Fa. N. Cobelens en Zonen, Haarlem, resp. f 30.750 en f 600; B. W, Lindeboom, Haar lem, resp. f 30.438 en f 450; N.V. Aannemers Bedr. vJn. F. Broersma, Haarlem, reso. f 29.878 en f 580; Fa. Gebr. Lolkus, Bloe mendaal, resp. f 29.374 en f 500; Th, M. van Deursen, Haarlem, resp. f 29.284 en f 740; C. Hart, Haarlem, resp. f 29.121 en f 835; .N.V, Gebr. A. M. en D. P. Joustra's Aannemers- Bedr. en Handels Mij., Haarlem, resp. f 28.977 en f 925; G. Poldermans Jr,. Heemstede, resp. f 28.850 en f 475; D. Anderson, Haar lem, resp. f 28.845 en f 440: G. P. Hetem, Haarlem, resp. f 28.840 en f 400; Firma M. Joustra, Haarlem, f 28.618; E. Bellard, Haar lem, resp. f 28.350 en f 450; G. Broertjes en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal, resp. f 27,464 en f 500; P. Blokland, Amster dam, resp. f 27.849 en f 450: C. A. M. Jonck- bloedt, Heemstede, resp, f 27.277 en f 376, Het werk is gegund aan den laagsten in- .cunjver. VERGADERING N-Z.H.T.M.-PERSONEEL. Door de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel wordt op Dins dag 4 Juni een vergadering belegd voor het personeel der N.Z.H-T.M., waar de heer P. Toeset een inleiding zal houden over de be- teekenls van het onderling ondersteunings fonds bij deze maatschappij.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9