HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 5 JUNI 1929 HET STRAFPROCES TEGEN S. LIEBERMANN. De aandeelen-historie. Vandaag is dan het tweede bedrijf van de zaak der Veendammer Hypotheekbank be gonnen, nu Liebermann de auctor intellec tualis voor de Amsterdamsche rechtbank terecht stond. Een jaar geleden ongeveer begon het pro ces tegfn de vier ocklaagden W. Sr., W. Jr., M en Mr. K. Ter herinnering diene het volgende: In het voorjaar van 1927 werden er door mr. Spaargaren en den zaakwaarnemer Se- deyn, als lasthèbbers van Liebermann onder handelingen gevoerd met de beide verdach ten W., die directeuren en groote aandeel houders van de Veendammer Hypotheek bank waren, over den verkoop van aandee- len. Ten slotte werd op 15 Juni het verkoop contract geteekend, waarbij de W.'s hun aan deel., n verkochten tegen f 2.000.000, waarvan de helft in contanten zou worden voldaan, terwijl tot kwijting van het restant hypothe ken en andere activa van de Veendammer zouden worden overgedragen. Later werd vastgelegd, dat de betaling geheel zou ge schieden in activa van de Veendammer. Op den 15en Juni werd ook nog 'n z.g.n. kas sierscontract opgemaakt, waarbij de Veen dammer zich verplichtte alle noodige activa ter beschikking te stellen van deDiscontobank dus van Liebermann, daar deze de meeste aandeelen bezat. De aandeelen Veendammer werden ver kocht aan de Discontobank voor crediet- instellingen. De verkoopers kregen dus een vordering op deze discontobank. Tegelijker tijd werd echter contractueel vastgelegd, dat de W.'s op een, op 24 Juni te houden al- gemeene .vergadering van de Veendammer als bestuur zouden aftreden, en mede zouden werken een nieuw bestuur te kiezen, be staande uit M., Mr. K., baron v. Boecop en J. Spanjersberg, allen voorgesteld of aangewe zen door Liebermann. De Discontobank, als groot aandeelhoudster van de Veendammer, beloofde verder zorg te zullen dragen dat het nieuwe bestuur aan de W.'s zou afstaan, een reeks hypotheken en andere activa der Veen dammer, in ruil voor de bovengenoemde vor dering op de Discontobank. Zoodoende kreeg Liebermann een zeer groot deel der activa van de Veendammer in handen. Toen de bank op deze wijze het grootste deel har er activa had zien verdwijnen, werd er een nieuwe transactie tot stand gebracht. De Discontobank verkocht op 21 September 1927 de in haar bezit zijnde aandeelen Veen dammer aan Paardekooper; de Veendammer had een vordering op de Discontobank over genomen van de W.'s; de Discontobank kreeg een vordering op Paardekooper, zoo dat er, om den ring te sluiten, niet anders overbleef te doen, dan de Discontobank uit de reeks te laten uitvallen, waardoor de Veendammer een vordering van circa f 5 millioen op Paardekooper kreeg. Tenslotte is de heer Kloppenburg toen ten tooneele verschenen, die, met behulp van den invloed, dien hij op Paardekooper had, de Veendammer had willen „saneeren". Een van de belangrijkste factoren van de geheele zaak vormen zonder twijfel de plannen die Liebermann, met name met betrekking tot de Atlahypotheekbank, had, plannen waar over de behandeling van deze zaak verleden jaar geen nader licht heeft kunnen ver schaffen. Het eerste bedrijf van de affaire eindigde met veroordeeling van drie der beklaagden. Maar thans komt Liebermann zelf in de rechtzaal, „de Oost-Europeaan met een ge heel andere zakenmoraal dan hier in West- Europa geldt", zooals de N.R.Ct. het noemt. De dagvaarding. In de dagvaarding wordt Liebermann ten laste gelegd het medeplegen van bedriege- VIJF BRANDEN IN ROTTERDAM WEER BIJ VAN REEUWIJK. Dinsdagavond heeft de Rotterdamsche brandweer in één uur tijds vijf branden te blusschen gekregen, meldt het Hbld. Om streeks zes uur werd brand ontdekt op een zolder op de derde étage aan de Groote Markt, niet lang daarna brak wederom op de Groote Markt een brand uit; tien minu ten voor zeven heeft een binnenbrandje ge woed aan de Paradijslaan. Al die brandjes werden spoedig gebluscht. Om zeven uur werd alarm gemaakt voor het nieuwe pand van de firma Van Reeuwijk aan de Kipstraat. Daar bleek door onbe kende oorzaak brand te zijn ontstaan op den z.g.n. naaizolder. Deze brand ontwikkelde ge weldig veel rook, zoodart; weldra veel belang stelling ontstond, welke nog aangroeide toen bekend werd, dat het vuur in de nieuwe zaak van Van Reeuwijk woedde. Hoewel het op den zodelr, waar onder meer een partij stoe len verbrand zijn, hevig heeft georand, is het der brandweer toch gelukt het vuur tot dezen zolder te beperken. In den winkel is veel waterschade aangericht. De brand is ontdekt door een arbeider van de firma Van Reeuwijk, die zich op een der zolders bevond, en hij heeft onmiddellijk getracht met de huisleiding het vuur te blus schen. De brandweer heeft het vuur met vier stralen bestreden. Terwijl men nog druk bezig was met het blusschingswerk bij Van Reeuwijk kwam er een melding, dat er eenige huizen verder, en wel in de meubelfabriek van de firma. Hor drager, brand was uitgebroken. Door spoedig ingrijpen heeft men hier een grooten brand weten te voorkomen. VERKOOP GROND PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Reeds verkocht. Volgens Het Volk is het terrein van het Paleis voor Volksvlijt reeds verkocht.. Een combinatie van steenfabrikanten heeCt, niet onwaarschijnlijk met speculatieve bedoelin gen, de hand op gelegd. En dat deze combinatie niet voornemens is, direct plannen voor bebouwing onder handen te nemen, blijkt uit het feit, dat de schutting, die men thans bezig is rondom het terrein te plaatsen, voor reclamedoelein den wordt verhuurd voor den tijd van drie jaren. lijke bankbreuk subsidiair medeplichtig heid hieraan, het uitlokken en het doen plegen er van. Voorts worden deze feiten als verduistering geconrti-eerd en Liebermann's aandeel hieraan weder als boven omschre ven. De tweede tenlastelegging betreft den ver koop van huizen, waarop de „Veendammer" bij wijze van bouwcrediet hypotheek had verleend en de overdracht aan de Disconto bank voor Credietinstellingen. Terzake van deze bedrieglijke bankbreuk, subs, verduis tering, door M. c.s. wordt Liebermann weder achtereenvolgens medeplegen, medeplichtig heid, ui:lokken en doen plegen ten laste ge legd. Het derde punt is ueling terzake van de onttrekking van gelden aan de „Veendam mer", krachtens het kassierscontract, ten gunste van Liebermann's Discontobank; en tenslotte onttrekking van activa aan de „Veendammer" door den gefingeerden ver koop aan Paardekooper. Belangstelling buiten in de zaal. AMSTERDAM, 5 Juni. (V.D.) Tegen den aanvang der zitting is de drukte in de zaal niet zoo groot als cp den 7en Juni van het vorig jaar, toen vader en zoon Woltman, Möhring en Mr. Kortenoever voor het eerst in de verdachtenbank plaats namen. De publieke tribune is geheel bezet; voorts zit ten vele leden van de balie dicht opeenge drongen in de advocatenbanken anderen staan er om heen. Liebermann is reeds vóór de zaal zich vult, binnengeleid; hij draagt een blauw colbert, een wit zakdoekje komt nuffig uit zijn borst zak kijken. Nerveus ordent hij zijn papieren. Als verdediger treedt op mr. Giltay Veth, die evenals het O. M., een extra tafel voor de vele stukken tot zijn beschikking heeft. Met goedvinden van den verdediger en den verdachte, ziet de officier er van af, de dagvaarding in haar geheel voor te lezen. President: „Hebt u daar geen bezwaren tegen, verdachte?" Verd.: (in goed Hollandsch): „Wel neen, die dagvaarding begrijpt toch niemand! (Gelach). Nadat het O. M een kort resumé uit de dagvaarding naar voren heeft gebracht, merkt hij op dat hij in 't geheel 46 getuigen heeft gedagvaard. Van deze getuigen heeft echter Sedeyn, die in het buitenland is, be richt, dat hij niet zal verschijnen; voorts is er van mr. Schürmann. die in Zwitserland is, bericht ingekomen, dat hij wegens gezond heidsredenen niet komen kan (onderdrukt gelach). Ook mr. Van Gigch Jr. (eveneens in het buitenland vertoevende) heeft in ge lijken geest aan het parket geschreven (het gelach klinkt ietwat luider). De president gaat dan met verd. uitvoerig de verschillende geïncrimineerde transacties, op de „Veendammer" betrekking hebbende, na. Liebermann geeft op een en ander geen reehtstreeksche antwoorden, echter blijft hij op geen enkele vraag een antwoord schuldig. Zoo deelt hij mede altijd geheel op Möhring te hebben vertrouwd, Möhring werkte lang zaam, zegt hij, maar hij was doodeerlijk! En wat den koopprijs der „Veendammer" betreft;, daarover had hij (Liebermann) zich minder druk gemaakt. De volgende getuige is mr. A. S. van Nierop directeur van de Hypotheekbank voor Neder land, de tweede curator in het faillissement der Veendammer. Onder meer deelt deze ge tuige mede. dat in het geheel ongeveer 4 1/2 millioen gulden aan de Veendammer ont trokken zijn. De zitting wordt hierna ge- scliox-st. DE N. Z. H. T. M. IN AMSTERDAM De gevaarlijke Admiraal de Ruyterweg. Het in de laatste jaren sterk toegeno men verkeer langs den Admiraal de Ruyter weg te Amsterdam, heeft duidelijk aange toond, dat de indeeling van dien weg met zijn door hekken afgesloten trambaan, de verkeersveiligheid in gevaar brengt. De rijweg ter weerszijden van de trambaan is veel te smal geworden voor hete zeer druk ke-, zoowel plaatselijk als doorgaand ver keer en deze geheel onvoldoende capaciteit van den rijweg is de hoofdoorzaak van de verkeersongevallen, die herhaaldelijk op dezen weg voorkomen. De herhaalde ongevallen waarvan eenige met doodelijken afloop, hebben de grootste twee verkeers-organisaties in ons land, den A.N.W.B. en de K.N.A.C. er toegebracht, een adres te richten tot B. en W. van Amster dam, met verzoek, de aan de N.Z.H.T.M. ver leende concessie-voorwaarden zcodanig te wijzigen, dat de hekken langs de trambaan zullen kunnen worden verwijderd en de trambaan bij den weg zal kunnen worden getrokken, waardoor dan de geheele weg- breedte voor het verkeer beschikbaar zal komen. In het belang van de veiligheid van het verkeer is een dergelijke wijziging van het s'\vegprofiel van dezen drukken toegangsweg naar Amsterdam wel zeer gewenscht, aldus de N.R.C. DE TÜORBECKE-MEDAILLE AAN PROF. MEYERS UITGEREIKT. Dinsdag, op den sterfdag van Thorbecke, is in een plechtige bijeenkomst van het Cura torium der Thorbecke-stichting, gehouden in het academiegebouw aan het Rapenburg te Leiden, uitgereikt de Thorbecke-medaille, welke het curatorium van genoemde stichting heeft, toegekend aan prof. mr. E. M. Meyers, hoogleeraar in het burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht te Leiden voor zijn geschrift: „Le droit ligurieu de succes sion" meldt het Hbld. Sedert de oprichting van de Thorbecke- stichting, het in 1878 in het leven geroepen instituut ter bevordering van de studie der rechts- en staatswetenschap, is de Thorbecke medaille nog slechts viermaal uitgereikt en wel in 1882 aan prof. dr. P. J. Veth voor zijn: „Java, geografisch, ethnologisch, histo risch": in 1891 aan mr. N. G. Pierson voor zijn „Leerboek der Staathuishoudkunde"; daarna in 1903 aan prof. mr. S. J. Fockema Andreae voor zijn: „Bijdragen tot de Neder - landsche rechtsgeschiedenis" en tenslotte in 1918 aan prof. mr. C. van Vollenhoven voor zijn werk: „Het aaatrecht van Nederlandsen Indië", ECHTELIJK DRAMA IN AMSTERDAM. MAN SCHIET OP ZIJN VROUW, DOCH DOODT HAAR NIET. Tusschen half zeven en zeven uur heeft zich gisteravond in de Oude Kennissteeg te Amsterdam een drama afgespeeld. In dat straatje woont op no. 3 een zekere H.. die eenige vrouwen in huis heeft. Van den kant van het Oude Kerksplein kwam op bovengenoemd uur een man, C. S. genaamd, die gehuwd is met de 22-jarige juffrouw De R., die achter het venster zat. Toen hij bij het huis was, trok hij een revolver. Zijn vrouw, die het zag, sprong op, maar op het zelfde oogenblik knalde een schot, onmiddel lijk gevolgd door een tweede. De vrouw gilde en viel in zwijm. Beide revolverkogels had den door het venster heen de vrouw getrof fen. De eerste kogel had haar in de zijde, de tweede in den rug geraakt. De heele buurt liep dadelijk uit. Ook was er heel spoedig politie bij de hand. Een agent greep op den Achterburgwal den dader, die zijn revolver in de gracht, wierp. Hij werd overgebracht naar het bureau in de War moesstraat. De getroffene werd door den Ge neeskundigen Dienst naar het Binnengast huis vervoerd. Daar bleek na onderzoek, dat de wonden niet levensgevaarlijk zijn, omdat geen edele deelen zijn geraakt. Op het poli tiebureau verklaarde S., dat hij met de vrouw, op wie hij had geschoten, getrouwd was. Voor haar huwelijk had zij ook al in dergelijke kringen gewoond. Hij was na zijn huwelijk ziek geworden en in het gasthuis verpleegd. Toen hij hersteld was, vernam hij, waar zij was heengegaan. Hij had haar de zer dagen een brief geschreven, waarin hij haar mededeelde dat hij eerst haar en daar na zichzelf van het leven zou berooven. Hij heeft toen een revolver gekocht en heden avond gepoogd zijn voornemen ten uitvoer te brengen. ONTHULLING VAN HET TELLEGEN- MONUMENT TE AMSTERDM. Op het Coöperatiehof te Amsterdam is gis terenmiddag in tegenwoordigheid van de wethouders von Freitag Drabbe en Boissevain den gemeente-secretaris Roovers, verschil lende raadsleden en vertegenwoordigers van woningbouwverenigingen het Tellegen-mo- nument onthuld. Mevrouw A. J. J. Tellegen-Fock, de echt- genoote van wijlen Burgemeester Tellegen, die met hare kinderen de plechtigheid bij woonde, onthulde het borstbeeld, uit zwart graniet vervaardigd, dat in den gevel van het vereenigingsgebouw op het Coöperatiehof is gemetseld. Tevoren hield de voorzitter van de Federa tie van Amsterdamsche Woningbouwvereni gingen, de heer H. A. J. van Bronkhorst eene rede, waarin hij wijlen den heer Tellegen den vader van de Amsterdamsche bouwvereni ging noemde en den pionier op het gebied der volkshuisvesting. HET BIOSCOOPCONFLICT. BEMIDDELINGSPOGINGEN? Naar de N. R. C. verneemt, heeft de heer D. van Staveren, voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, aan de ver- eeniging van Noord -Brabantsche en Lim- burgsche Gemeenten voor gemeentelijke filmkeuring, zoowel als aan den Ned. Bios coopbond zijn bemiddeling in het conflict aangeboden. Een deputatie van den Nederlandschen Bond van theaterpersoneel heeft een onder houd gehad met den minister van binnen- landsche zaken ten einde de bemiddeling van dezen te vragen in het bioscoop conflict. De minister zeide begaan te zijn me: het lot van het personeel, dat door de sluiting van de bioscopen ontslagen zal worden. Men is op het departement bezig, ten ein de het conflict te doen eindigen. KERK TE HOOGMADE DREIGT IN TE STORTEN. Reeds een stuk van het dak naar beneden gekomen. Voor de R.K. Kerk te Hoogmade bestaat ernstig gevaar voor instorting en men vreest ook voor den toren. Het intérieur is reeds gedeeltelijk ontruimd. De herstelwerkzaam heden staan onder leiding van het architec tenbureau Van der Laan t^ Leiden. Dinsdagmiddag is reeds eén stuk van den muur en het dak naar beneden gevallen. MUTATIES IN DE HANDELSBLAD REDACTIE. Het Volk meldt, dat binnenkort in de re dactie van het „Algemeen Handelsblad" en kele mutaties plaats hebben. De heer C. K. Elout, die vele jaren lang de parlemetnaire redacteur van het blad is ge weest, de overzichten van Parlementszittin- gen schreef, alsmede politieke hoofdartikelen, zal deze taak voortaan beperken tot journa- listieken arbeid, die meer ligt op het terrein van de Kunst. Het parlementaire-politieke. werk van den heer Elout zal voortaan worden gedaan door den heer J. J. Bruna, die sedert eenige ja ren als eerste redacteur en plaatsvervangend hoofdredacteur aan het „Handelsblad" ver bonden was en zich nu in Den Haag zal ves tigen. Mr. J. Kalff Jr. heeft het voornemen in het a.s. najaar zijn functie van hoofdredac teur van het „Handelsblad" neer te leggen. Wie zijn opvolger zal worden, staat nog niet vast. LAATSTE BERICHTEN DE VERGADERING DER REltfONSTRANTSCHE BROEDERSCHAP. Den tweeden dag van de vergadering der Remonstrantsche Broederschap te Haarlem, Dinsdag, werden eenige huishoudelijke aan gelegenheden behandeld. Dr. L. J. van Holk, predikant te Utrecht, hield een inleiding over „De eenheidsbewe ging der Chr. Kerken". Hij stelde in het licht de eenheid geschapen door instellingen als de Protestantenbond, de Centrale Commis sie. de Jeugdbeweging, de V.PH.O. Ten twee de treedt die eenheid aan den dag in con gressen voor practisch Christendom, zoo als die te Stockholm, te Lausanne. Ten derde in de verhouding van het Christendom te genover de andere wereldgodsdiensten, In de zending, die het Christendom tot een een heid maakt voor de geheele wereld. Op deze inleiding volgde een gedachten- wisseling. waaraan deelgenomen werd door prof. G. J. Heering ds. C. E. Hooykaas, ds. P. Eidering en ds. Noordaoff. Dr. Van Holk wees in zijn antwoord op het practische eenheidswerk belichaamd in het sociaal-wetenschappelijk instituut te Genève. Ds. Noordhof f zal als afgevaardigde van de Broederschap naar het oecumenisch congres te Bazel gaan. In den namiddag werd de vergadering ge sloten. De volgende wordt te Meppel gehou den. DE VESUVIUS. ROME, 5 Juni (V.D.) Volgens de laatste berichten van den directeur van het Ve- suvius-observatorium, prof. Malladra, neemt de werking van den Vesuvius op niet ver wachte wijze in oevigheid toe. Binnen 24 uur haddne drie uitbarstingen plaats. In reusachtige troomen vloeit de gloeiende lava langs alle zijden van den grooten kegel In het dal. De vuurkolom stijgt nog tot 500 M boven den karate.-rr.nd uit om als een regen van vuur en asch naar beneden te komen. De talrijke bezoekers die de uitbarstingen willen gadeslaan, moeten vanwege het ge vaar tot op grooten afstand van den krater verwijderd worden. De bevolking van het. plaatsje Terzigno heeft het volgend tele gram aan den Paus gericht. „De door gloeien de lava ingesloten bevolking smeekt om uw zegen en gebed". Te middernacht werd het onder Terzigno gelegen Capitelii door den vuurstroom ver woest. Een uur later vernielde de lavastroom de waterreservoirs van Terzigno. Het plaastje is thans door de bevolking ontruimd. RAADSVERGADERING. Vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woensdagmiddag in de Staten- Voorzitter de burgemeester. Afwezig zijn de heeren Van Liemt, Loosjes, Klein, Bartels en Keerwolf. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Naar aanleiding van een vraag van den heer Koppen deelden B. en W. mede, dat zij besloten hebben om de Geweerstraat (in het geannexeerde gedeelte van Heemstede) van een klinkerbestrating te voorzien. Omwonenden van de Julianakerk verzoch ten om het uurwerk van den toren te verlich ten. De heer Oversteegen merkte, naar aanleiding van dit verzoek op dat het niet alleen aanbeveling verdiend om dezen toren te verlichten, maar ook het uurwerk van den toren der St. Bavokerk. Zonder discussie werden de volgende voor stellen aangenomen. PUNT 6. Voorstel van B. en W. om een credlet te verleenen tot aanschaffing van leermidde len voor de school voor U.L.O., letter B. PUNT 7. Vergoeding aan de bijzondere scholen (kosten van instandhouding). PUNT 10. Voorstel van B. en W. om het eigendoms recht van de Kalkovenbrug te Hillegom over te dragen aan Ged. Staten van Zuid-I" !- land. PUNT 11. Regeling van de spoorwegen en de tramdi rectie van overdracht van grond die noodig was voor de verkeersverbetering hoek Jans- weg-Kennemerplein. PUNT 12. Voorstel van B. en W. tot afsluiting en verhuring van een gedeelte der N. Appelaar- steeg. PUNT 13. Voorstel van B. en W. inzake bijdragen voor het bijzonder Vervolgonderwijs. PITST 14. B. en W. stellen voor een verzoek van H. de Weers om schadevergoeding wegens het tijdelijk stopzetten van het zandvervoer door ac politie, af tewijzen. PUNT 15. Voorstel van B. en W. om een oranjerie te bouwen op het terrein der gemeentel, kwee- kerij. De kosten zijn geraamd op f 29.965. PUNT 17. Voorstel van B. en W. on de or stagen op de perceelen Vergierdeweg en Dubbele buurt 78 te sloopen. ~V PUNT 18. Voorstel van B. en W. tot verkooD van grond aan de Zomervaarl aan de School- vereeniging „Groen van Prinsterer". PUNT 2. Hierna begon de behandeling van het voor stel van B. en W. tot wijziging der Precario- verordening. SPORT EN SPEL VOETBAL' - DE WEDSTRIJD HAARLEM—ZEEBURGIA. Zooals onze lezers welen zijn j.l. Zondag duizenden de loketten van het Haarlem-ter rein gepasseerd om bovengenoemden wed strijd te zien. Het Haarlem-bestuur is vol lof voor de toeschouwers voor de goede orde die er heerschte. voor, tijdens en na den wed strijd cn voor hun sportieve gedragingen. Het Haarlem-bestuur verzoekt ons hieraan publi citeit te geven. WATERPOLO. ZIGNEA R-D.Z. Dinsdagavond zou in dé feemeenlïlijke Zweminrichting aan de Houtvaart een dames competitiewedstrijd gespeeld worden tusschen Zignea en R.D.Z. Deze wedstrijd werd echter uitgesteld omdat de tempera tuur te koud was. DAMMEN. OM HET NEDERLANDSCH DAM KAMPIOENSCHAP. De eindstand van den wedstrijd om het damkampioenschap van Nederland luidt: 1. en 2. B. Ris en A. K. W. Damme elk 10 punten: 3 J. H. Vos 8 punten; 4. en 5. W. Rustenburg en A. Jacobs eïk 7 punten; 6. en 7. W. F. Verburg er. G. W. Spittuler elk 5 punten; 8. w. C. J. Polman 4 punten. Ris, Damme. Vos. Rustenburg en Jacobs zullen thans nog 4 partijen tegen elkander spelen om den titel, waarbij de reeds be haalde punten medetellen. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK. Bevallen: E. Jongmande Gelder d. J. Hoefnagel—Rietveld d. BLOEMENDAAL. Bevallen: M. J. Draalsma—Westerwoudt, z. H. C. Postma—Plugge z. A. B. Krijgsman- Brada z. A. J. M. van der Hulst—Heemskerk d. G. M. II. B. BijvoetWfttkampf d. Getrouwd: C. H. Schipper cn C. Zijlstra. Overleden: C. J. Scholts, 38 jaar. U- "R. Bevallen: B. H. Guldemeester-van Rijs wijk, zoon; G. Sandifort-Otto. zoon; J. Kem- peScheepstra, zoon; J. J. van Damme-de Goeyer, dochter; A. E. van der Linden- Troost, dochter; G. van der Helm-van der Voet, dochter; C. Kerzaan-van Hekezen, zoon; A. Roubos—Bokhorst. 2 dochters (tweeling); E. M. Tichelaar-van der Weele, levenl. dochter en zoon (tweeling). M. do RegtRoos, dochter. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN DE SLEEPBOOTSTAKING OPGEHEVEN. EEN VOORLOOPIGE REGELING TOT STAND GEKOMEN. Na een langdurige conferentie, welke Dins dag ten kantore van de Sleepboot Mij. „IJmuiden" tusschen de directie en het be stuur van de afd. IJmuiden van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders werd ge houden, is tot opheffing der staking beslo ten. Van werknemerszijde vernamen wij om trent het verder resultaat der onderhande lingen nog, dat de arbeidersvoorwaarden, waarin mede zullen worden gestipuleerd de door de directie gedane toezeggingen betref fende de vergoeding voor de Zondagswacht en voor overwerk, in een collectieve arbeids overeenkomst vastgelegd zullen worden. De directie heeft voorts op zich genomen, de ge dane toezeggingen in den loop van deze maand ten uitvoer te zullen brengen. DE ROLBRUG HEEFT EINDELIJK GEROLD. DE ZIEKENAUTO PROFITEERDE VAN DE GELEGENHEID. Waaraan velen in IJmuiden hebben ge twijfeld is toch eindelijk gebeurd: de rol- brug heeft gerold, zij het dan ook bij wijze van proef. Dinsdagmiddag, meer dan een half jaar nadat de onderdeelen te IJmuiden aankwamen, heeft men eindelijk de verbin ding over de oude sluis tot stand kunnen brengen. De ziekenauto van den heer E„ die gerequireerd was om een zieke van de_in de groote sluis liggende Jan Pletersz. Coen te halen, heeft dankbaar van de gelegenheid geprofiteerd, hetgeen niet het minst voor den patient van groot belang was. Naar wij vernemen zal de rolbrug thans spoedig in dienst worden gesteld. OVERVEEN PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer S. Gonggrijp, leeraar aan de Ambachtschool te Haarlem, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot leeraar in de wiskunde aan het instituut Lier te Amsterdam. CONCERT IN ÏÏET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. De R.K. Muziekvereeniging „Euphonia" zal op Donderdag 6 Juni, des avonds 8 uur, haar eerste zomerconcert geven in het Bloemen- daalsche bosch onder leiding van den heer J. W. Lefeber. Voor muziekliefhebbers is een zorgvuldig gekozen programma samenge steld. MARKTN1EUWS PURMEREND, 4 Juni 1929. Kaas. Aanvoer 54 stapels kleine f 41f 42 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1959 K.G., prijs f 1,65f 2.05 per K. G. Vee, 746 runderen, waaronder zijn 210 vette en 12 stieren. 28 paarden f 100f 200 per stuk. 51 vette kalveren f 1.20—f 1.30 per K.G. 408 nuchtere dito f 10f 36 per stuk. 295 vette varkens f 0.84f 0.92 per K.G. 31 magere dito f 38f 50 per stuk. 197 biggen f 24f 32 per stuk. 201 schapen f 28f 42 per stuk. 932 lammeren f 15^-f 26 per stuk. Kuikens f 0.12 1/2f 3 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 5.20f 6.20. Vette koelen, prijshoudend f 0.80f 1.15 per K.G. Gelden koelen, prijshoudend, f 175—f 260 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 200f 375 per stuk. PURMEREND. 4 Juni 1929. COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Aanvoer 227.586 eendeneieren per 100 f 4.90 a f 5.10. 118.566 kippeneieren, per 7085 KG. f 8.30, 65—66 KG. f 6.10—f 6.70; 63—64 KG. f 5.90 a f 6.30: 60—62 KG. f 5.70 a f 6.10; 58—59 KG f 5.50 a f 5.90; 56—57 KG. f 5.30 a f 570. 53-55 KG. f 5.10 a f 5.50; 50—52 KG. f 4.80 a i 5.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11