FLITSEN BINNENLAND DE AANVAL OP WILLEMSTAD. U kunt spelen (SENDEE* FEUILLETON. Helen's Juweelen HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 15 JUNI 1S29 Critiek op de houding van den gouverneur van Curaqao. In verband met de gebeurtenissen op Cu racao merkt het Koloniaal Weekblad op: „Wij volstaan met uiting te geven aan onze droefheid, dat men het zoo ver heeft laten komen. Wie Curagao kent en geen vreem deling is in de landen rond de Caraïbische Zee, zal mèt den smaad de schade voelen, die Nederlands naam ginds geleden heeft. Dat de gouverneur en de troepencommandant „gezond en wel" te Willemstad zijn terug gekeerd, en de autoriteiten „na enkele uren" den toestand bleken te beheerschen, zijn, daarbij vergeleken, factoren van weinig ge wicht, die de verzuchting doen opwellen, dat de heeren Fruytier en Borren en misschien ook Curasao er tot nu toe beter zijn afgeko men dan Nederland". Het Soerabaja's Handelsblad schrijft over den overval op Curagao, dat deze een kaak slag in ons nationaal gelaat is en het blad vraagt zich af, hoeveel van deze kaakslagen nog noodig zullen zijn, alvorens het Neder- landsche volk zijn uiterst gevaarlijk onver schilligheid afwerpt. Het voorgevallene geeft een demonstratie van bepaalde mogelijkhe den, welke hier en daar veel stille aandacht trekken zullen. De „Ind. Crt." zegt onder den titel „De ku- rassiers(?) van Curacao", dat er geen groo- ter comcdie denkbaar is. Er is een tijd ge weest, merkt het blad op, en de naam van ihet schip, dat thans zee heeft gekozen om naar Curacao te gaan, herinnert aan dien tijd, dat dergelijke hoon van ons gezag on mogelijk was. Mr. dr. W. M. Westerman schrijft in de Haagsche Post: Hetgeen geschied is, is een blamage, een afschuwelijke blamage voor den Nederland- schen Staat! En niet eens een blamage, die zooals dat vroeger plechtig heette met bloed kan worden gewroken. Immers.er zijn geen officieele tegenstanders! Ja wij mo gen nog dankbaar zijn, wanneer de regee ring te Caracas ons geen verwijt naar het hoofd slingert met betrekking tot de zorge loosheid, die wij bij het bestuur van ons grondgebied betrachten, een zorgeloosheid, die tot gevolg heeft gehad, dat Venezolaan- sche revolutionnairen zich in het bezit van een aanzienlijke hoeveelheid wapens en mu nitie hebben kunnen stellen. Het is immers een bekend feit, dat Cura- Cao, de geheele negentiende eeuw door, het toevluchtsoord van Venezolaansche ontevre denen is geweest. Van Willemstad uit werd bijna iedere revolutiepoging ondernomen. De woorden van den laatsten zin nog eens te overdenken, stemt bitter. Vooral ten op zichte van de politieke recherche te Willem stad, die blijkbaar met dat „bekende feit" geen rekening hield. Ook de houding van den gouverneur Fruy tier kan niet onbesproken blijven. „De gouverneur van een Nederlandsche kolonie mag zich niet laten gevangen nemen, onder geen omstandigheden, en onder geen beding. Als men er niet op kan rekenen dat hij, wat er ook gebeure, zijn ambt zal vrij waren tegen zulke vernedering moet men hem niet benoemen; en wanneer hij het er, wanneer het er op aan komt, niet tegen heeft beschermd, dan moet men hem van zijn ambt ontheffen. Het is niet noodig chauvi nist te zijn, of aan Van Speyk te herinneren, om te meenen dat de heer Fruytier na zijn onvrijwillig bezoek aan Venezuela zich on mogelijk heeft gemaakt als landvoogd. „Het hoofdpunt van kritiek blijft echter de niet goed te praten weerloosheid, in spijt van herhaaldelijk tot de regeering gerichte vertoogen ten dezen, o.m. door de Konink lijke. Is het waar dat, gelijk ons werd ver zekerd, pas kort geleden gouverneur Fruytier aan de regeering te kennen gaf dat solda ten enz. niet noodig waren .aangezien alles zoo rustig en kalm was? Men zal nu toch wel inzien dat Curacao een bezetting en minstens één wachtschip blijvend noodig heeft". Urbina's Militaire noodzaak" Reuter seint ons uit New-York: Simon Urbina, de aanvoerder der opstan delingen in de Venezolaansche provincie Fal con, en die ook den overval op Willemstad leidde, heeft in een boodschap aan zijn vol gelingen getracht dien inval te rechtvaardi gen met de bewering, dat daartoe militaire noodzaak bestond. Hij beweert voorts, dat er meer dan 1000 Venezolanen en 300 bewoners van San Domingo die in de olie-raffinade rijen te Maracaibo werken, zich bij hem heb ben aangesloten, als protest „tegen het on beleefde optreden der Nederlandsche autori teiten op Curacao, die de Venezolaansche uit gewekenen vervolgen". De „Kortenaer". De „Kortenaer" is, drie dagen na het ver trek van Nederland, te Punta Delgada aan gekomen, hetgeen men als een ongewoon snellen tocht beschouwt. De „Kortenaer" ver trekt thans naar St. Thomas om brandstof in te nemen, vanwaar de reis naar Curasao wordt voortgezet. DE MOORD TE VGRAVENHAGE. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ZUTPHEN. EEN PSYCHIATRISCH ONDERZOEK. EEN AUTO MET 10 PERSONEN TEGEN EEN SPOORBOOM GEREDEN. Naar het Volk verneemt heeft de rechter commissaris het psychiatrisch onderzoek ge last van den musicus O. de C., die naar imen zich zal .ia-neren, onlangs in de lAdriaan Goedkooplaan in Den Haag den moord pleegde op mej. B. Dit onderzoek dat thans to vollen gang is, geschiedt door de geneesheeren Dr. Sohol- tens, directeur van het Rijks Psychopaten- asyl te einden en dr. Gerritsen, geneesheer directeur van het krankzinnigengesticht Oud Rozenburg. DIF"~T\VEIGERAARS. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's Gra- venhage heeft uitspraak gedaan iri de zaken .tegen de principieele di-nstweigeraars v? O., H. en D., a ie door dea krijgsraad to 's Hertogenbos:h werden veroordeeld resp. .tot 8, IC en maanden gevangenisstraf, al len met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzeg;:' J van de bevoegdheid c hij de gewapende macht te dienen. Het Hof verzwaarde de gevangenisstraf van G. v. O. tot tien maanden en bevestig de de vonnissen van den krijgsraad voor al het overige. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. JBLc'rv Donderdagavond om 11 uur is een verhuur auto van de firma B. te Haaksbergen, die in zeer snelle vaart over den weg Zutfen Lochem reed bij den overwég bij de halte Warken tegen den afsluitboom gereden. Er zaten 10 menschen in deze auto. De chauf feur heeft zoo vernam de correspondent van de Telegraaf den boom, die juist ge sloten was voor een naderenden trein, niet opgemerkt en is er in volle vaart tegen aan gebotst. De dikke houten paal brak door als koek en de auto kwam geheel vernield mid den op den spoorweg te liggen. De seinhuis wachter, het gevaar ziende waarin de in zittenden zich bevonden, greep onmiddellijk zijn selnlantaarn en liep daarmee zwaaiend den trein, die reeds op korten afstand ge naderd was, tegemoet. Gelukkig wist hij de aandacht te trekken van den machinist. Deze remde terstond en bracht den trein spoedig tot stilstand. Hij kon evenwel niet verhinderen, dat de locomotief den auto nog greep en op den spoorberm wierp. Intusschen waren de inzittenden, voor zoover zij niet reeds bij de botsing tegen den afsluitboom uit den wagen waren geslingerd, er na den eersten schrik uitgekropen. Het bleek, dat een meisje zeer zware verwondingen had op- geloopen. Zij werd bij den seinhuiswachter binnengedragen. Ook een bejaarde vrouw werd ernstig gewond. De overigen brachten het er als door een wonder met lichte kwet suren af. Dr. Filenius Kruythoff uit Zutfen verleen de de eerste hulp en liet de twee zwaar verwonden naar het ziekenhuis transpor teeren. De chauffeur, die met het gezelschap uit Grave kwam en naar Haaksbergen moest, beweerde den weg niet gekend te hebben. Daar de auto volgepropt zat met de tien inzittenden, had hij bovendien geen vrijheid van beweging. De vernielde zware afsluit boom en de hoop verbogen ijzer van de ver splinterde auto gaven een triesten aanblik. De vrouw van den seinhuiswachter was Vrijdagmorgen nog zeer overstuur van wat zij dien nacht had meegemaakt. Haar kamer leek wel een hospitaal en haar linnenkast, waarvan de inhoud voor verband werd ge bruikt, is flink geplunderd. Dat de inzittenden van de auto de kluts kwijt waren, blijkt wel uit het feit, dat zij de zwaar gewonde vrouw, die nog steeds aan den kant van den weg lag, niet gemist hadden, terwijl zij in hun angst gedurig over het lichaam der vrouw heenliepen. Eerst toen de te hulp gesnelde omwonenden het slacht offer zagen liggen, werd zij weggedragen naar den seinpost. Alle ooggetuigen waren het er over eens, dat de betrekkelijk goede afloop een wonder genoemd mag worden. De eige naar van de auto was juist veertien dagen geleden uit de verzekering gegaan, zoodat de schadeloosstelling voor de passagiers, spoorweg en de auto voor zijn volle verant woordelijkheid is. GRAVEN ONTDEKT. Men schrijft ons uit Apeldoorn: In de buurtschap Ugchelen, deel uitmaken de van de gemeente Apeldoorn, zijn bij het grintgraven een vijftal graven ontdekt, op een terrein, dat gelegen is aan den Hoender- Iooschen weg, even voorbij het gebouw „Ugchelen's Belangen". Hier slaat men rechts af, den Mettaweg in en komt dan bij een in het groen verscholen huisje van den heer Homan. Het terrein waar de graven gevonden zijn, behoort aan den heer Homan. Duidelijk zijn de plaatsen van de graven waar te nemen. Eerst bemerkt men een ongeveer 40 c.M. diepe strook eigenaardige grond en op een twee M. daaronder den bekenden grintgrond van de Veluwe. Op een vijftal plaatsen nu zijn duidelijk de lijnen van een kuil waar te nemen, waaronder zich een enkele c.M. grijze grond bevindt, die waarschijnlijk uit de asch van de lijken bestaat. Er zijn ook stuk ken van urnen gevonden en het meest merk waardige is, dat men bij iederen kuil een bijzonder stuk natuursteen heeft ontdekt. Het is vrijwel zeker, dat bij voortgezette onderzoekingen nog meer graven zullen wor den gevonden, omdat het vermoeden bestaat, dat hier in ouden tijd een kerkhof geweest zal zijn. De heer Homan heeft reeds geschreven naar Prof. J. H. Holwerda, directeur van het Rijksmuseum voor oudheden te Leiden. Hij heeft echter nog geen antwoord ont vangen. VAN ONS HOF. De koningin en prinses Juliana die naar Amersfoort gegaan waren met den treto vertrokken verder per auto naar Het Loo. Prins Hendrik vertrekt Zondagavond voor eenige dagen r.e.ar Dobbin. Maandag zal to prins het concours hyp- pique te Keulen bezoeken. De Koningin Moeder, die 22 Juni uit Arolccn wordt :rv.^-erwacht, hec."'; voornemen op 24 f-.ni te Amsterdam de uit voering van ~..:'cifal" door de Wagnerver- eeniging bij te zonen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Wenscht U niet dikwijls, dat U piano had leeren spelen? Om een Pianola-piano te be spelen is alleen een goed gehoor noodig. Dit instrument verschait den ongeoefenden speler volkomen muzikale bevrediging door individueele zelfexpressie, maar leent zich tevens ook voor gewoon handspel. Waarom uw piano dan niet ïngeiuild en U aldus de gelegenheid verschaft waarnaar U reeds zoo dikwijls heeft verlangd? Op de Pianola kunt U ook liederen accompagneeren. Vraagt onze catalogus P. 34 Amsterdam, Beurspassage 15 VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1447 MOEILIJK BESLUIT Als moeder gezegd heeft dat je twee taartjes en drie koekjes mag hebben als je eerst voor de dames je stukje op de piano speelt. (Nadruk verboden.) TEGEN DEN WOEKER. HET INITIATIEF-VOORSTEL DER S. D. A. P. In een artikel in „Economisch Statistische Berichten" over het wetsontwerp der 5 soc.- dem. Kamerleden, de heeren v. d. Bergh c.s., tot regeling van het geldschietersbedrijf, betoogt de Leidsche hoogleeraar Van Blom, dat ook de afbetalingswoeker een groot kwaad is: Een en ander wil zeggen: met streng reglementeerende bestrijding van het woekerende particuliere geldschieters- bedrijf komt men er niet, hoe nuttig, ja hoe onmisbaar deze bestrijding ook zij en hoe knap het ontwerp der vijf Ka merleden welks verdiensten mij niet gering lijken, maar dat door scherpere juridische oogen dan waarover ik be schik nog nauwlettend moge worden be keken ook moge zijn samengesteld. Hiernaast is méér noodig. De schrijver zet dan verder uiteen, dat ook goed werk te doen zal blijven, door verzor ging van borgstelling voor hen die bij een solide geldschietbank een leening aan gaan. Dit, gaat buiten het wetsontwerp om. De hoogleeraar vervolgt intusschen: De andere helft, die het wetsontwerp wèl voor zijn rekening nam, is even on misbaar en het vijftal verdient dank voor deze concretisatie van zijn denk beelden over de vraag, hoe den woeker bij geldleening te bestrijden. Het verdient dezen dank alvast, omdat het den vorm koos van een ontwerp van wet, hiermee uitsprekend, dat de rijkswetgever hier een taak vindt. Het onguur bedrijf der woekerende geld schieters toch krijgt men, zoo ooit, al leen goed dood met een wet. Waan is het te meenen, dat hier met gemeente-veror deningen iets van beteekenis kan wor den uitgericht. Reeds nu werken in vele gemeenten elders gevestigde woeker- bankjes door middel van reizigers of plaatselijke agenten. Wat zouden nu ge meente-verordeningen, die dit bedrijf den kop willen indrukken, anders berei ken dan een verplaatsing der roofnes ten naar andere gemeenten, waar zij nog veilig zijn en vanwaar zij hun cliën- tèle in de gemeenten, die hen verjoegen, voortaan door hun vertegenwoordigers doen bedienen? Juist dit concurreerend denkbeeld van woekerbestrijding alleen door middel van gemeenteverordeningen op de geldschieterij ware half in den zin van ongeneeslijk onvolkomen, werk. DIRK SCHaFER. Aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar werd medegedeeld, dat de toestand van Dirk Schafer, die dezer dagen een ernstige ope ratie heeft ondergaan, tamelijk eoed is. GEVAARLIJKE INBREKERS. Reeds geruimen tijd wordt de Veluwe on veilig gemaakt door een aantal inbrekers, die Putten, Heerde, Dieren en andere plaat sen geregeld met een bezoek vereeren. De drie gebroeders A. uit Putten werden hiervan ernstig verdacht. Deze week kreeg de politie aanwijzing, dat een of meer van deze man nen zich weer in de omgeving ophielden. Met ruim dertig man trok zij er op uit; alle boschen werden afgezet. Vrijdagmorgen in de vroegte mocht het gelukken een der verdachten, onder vrij ernstig verzet, te arresteeren. Hij was gewa pend met een revolver oud model. Per auto is hij naar Putten gebracht. De politie handhaafde de afzetting der bosschen en hoopt nu spoedig de andere ver dachten te kunnen arresteeren. DE KONINGINNEBRUG TE ROTTERDAM. Minister Kan heeft Vrijdag de nieuwe Koninginnebrug te Rotterdam, die de beide Maasoevers verbindt, officieel geopend. In de eerste auto die over de brug reed zat de oudste inwoner van Rotterdam, de 101- jarige heer van Breugel. GRENADIERS EN JAGERS- Behalve de Koningin zal ook de prins ver schillende feestelijkheden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het reg. Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage bij wonen. ZONDAGSSLUITING VAN CAFéS. Door den gemeenteraad van Huizen is be sloten de Zondagssluiting van cafés te hand haven en niet in te gaan op het voorstel van de minderheid der commissie voor strafverordeningen, om het eenige hotel ter plaatse te vergunnen op Zondag de zaak open te stellen. INGt-ZOi-iDEN MEDEi-Lhiuli\G£<N a bU Cts. per regel. AMSTERDAM, Nieuwendijk 225/229. UTRECHT, Oude Gracht 151. EEN ROMANTISCHE GESCHIEDENIS. 44) JAQUES FUTRELLE. „Als u nu niet wilt vergeten, dat ik een re volver bij me heb", merkte hij genoegelijk op, „zullen we 't best kunnen vinden. Weest u maar niet bang. Ik ben hier alleen gekomen om een paar inlichtingen te krijgen". „Inlichtingen?" herhaalde de ander ver bluft. „Ja. juist: inlichtingen", zei de Havik. Zijn stem was niet onaangenaam, vond mr. Hamilton; een prettige, opgewekte stem. „Ziet u", ging do Havik voort, „als ik ooit gearresteerd mocht worden niet dat er veel kans op is. maar 't zou kunnen zou ik met één kleinigheid wel eens leelljk in mijn maag kunnen zitten. Daarom had ik u noodig". „Waar hebt u het over?" „Ik zal er nou maar meteen mee voor den dag komen. Mr. Hamilton", zei de Havik, „hebt u de oude Daddy Heinz ver moord of niet?". Hij zweeg even. „Tja. 't is wat je noemt een persoonlijke vraag, maar ik moet het weten". Ja, hij was krankzinnig. Brokaw Hamilton was er opeens zeker vanHet leek wel of de heele wereld wist, dat hij bij Daddy K°inz was geweest op den ayond dat hij ver moord werd! Hij begon zich instinctief te verzekeren. „Waarom vraagt u mij dat?" vroeg lnj. „Ja, ziet u", ging de Havik gemoedelijk vobrt, „ik was op dien avond ook in huis, en de politie denkt, dat ik hem vermoord heb. En ik heb het niet gedaan. Ik weet zeker dat u er ook geweest bent, want ik heb u gezien. Ik hoorde de schoten, en toen ik boven aan de trap stond, zag ik u de had doorgaan met een revolver in uw hand. Ik zag ook, dat u zich over hem boog en dat u iets opraapte als ik me niet vergis was het een diamant, en toen wel. toen drong het opeens tot mU door, dat de politie die schoten wel eens gehoord zou kunnen hebben, dus heb ik mijn boeltje bij elkaar gepakt en ben hem gesmeerd. En nu wil ik weten, of u het gedaan hebt. Ziet u. ik weet natuurlijk zeker, dat ik het niet gedaan heb; maar ik word er van ver dacht, en als ik ooit ingerekend word, moet ik kunnen bewijzen, dat ik het niet gedaan heb. Eigenlijk varen we in hetzelfde schuit je". Langen tijd was het stil; de millionair schoof zenuwachtig zijn hand over het dek heen en weer; toen ontmoette hij den vrien delijken blik van de bruine oogen achter het masker, en plotseling herwon hij zijn kalmte. „Stel nu eens", zei hU tenslotte, „stel eens. dat ik zei, dat ik niet in dat huis geweest v/as?" „Kom nou", zei de Havik gemoedelijk. „Ik heb u gezien. U hoeft niet bang te zyn om het mij te vertellen, want ik geloof heusch niet, dat ik het ooit zal hoeven te vertellen Ik wou alleen maar weten, wat er gebeurd is". De Havik had iets buitengewoon innemends over zich, vond Mr. Hamilton. Het was nog niet zoo'n onaangenaam avontuur, al was het in het begin wel een beetje schrikwek kend geweest: „Ik zal het u precies vertellen", zei hij. „Ik was naar hem toe gegaan, omdat ik hem wilde spreken over over „Ja, over dien kouseband, dat weet ik' zei de Havik. „Toen ik met hem zat te praten, ging opeens die electrische bel en daarvan scheen hij nogal te schrikken ik bedoel die bel. die met de voordeur in verbinding staat. Hy vroeg me om even in de achterkamer te gaan, en dat heb ik gedaan. Toen ik er misschien een minuut of vyf gewacht had, hoorde ik drie schoten. Ik had een revolver bij me, en holde darmee de hal door. en mijn eenige gedachte op dat oogenblik was dat ik ongezien moest probeeren te ontsnap pen. Toen ik halverwege de hal was hoorde ik de voordeur dichtslaan er was iemand het huis uitgegaan En Daddy Heinz lag op den grond. Ik heb toen even gekeken of hij soms nog leefde, en ik kreeg een bloedvlek op mijn hand!" Hij huiverde. „Op den grond lag een revolver die heb ik laten liggen maar er lag ook een diamant, die, zooals ik vast geloofde, uit den kouseband van de gravin van Salisbury kwam. Ik herkende hem aan den ouderwetschen vorm. Ik was van plan om hem te bewaren tot ik gelegen heid had om hem aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven. Ik heb hem nog". De Havik knikte begrypend. „Ik geloof u", zei hy hoffelijk. „Maar u zult toegeven, lat het nogal onwaarschyn- lijk klinkt, hè? Maar dat doet mijn verhaal ook". Weer viel er een stilte. De Havik draai ie in gedachten verzonken zijn revolver in zU- hand rond. „Waarom ging u eigenlijk naar Daddy Heinz toe?" „Omdat", zei de millionair, „de kousebanci plotseling verdween, net nadat ik getracht had hem, door middel van de politie, aan de Engelsche regeer in g toe te doen komen Ik dacht, dat Daddy Heinz, van wie ik hem oorspronkelijk had gekocht, er misschien iets van zou weten „Ja, juist", viel de Havik hem in de rede. En u had een sleutel van zijn huis?" „Ja. Die had hij mjj gegeven. Ik was er al een stuk of zes keeren geweest". De Havik zat peinzend met zijn hoofd te knikken. Mr. Hamilton vervolgde: „En algemeen gelooft men, dat die kouse band nu in uw bezit is". „Dat is zoo", stemde de Havik toe. „Wilt u hem zien?" HU haalde hem tevoorschyn en liet hem voor de oogen van den verbaasden million- nair heen en weer bengelen. Onwillekeurig stak hU er een hand naar uit; de Havik haalde hem weer terug. „Die ontbrekende steen", verklaarde de Havik, „hebt u. Die heb ik eruit gehaaid en aan Daddy Heinz verkocht op den dag, dat hij vermoord werd". „Wilt u hem verkoopen?" vroeg Mr. Ha milton. „Nee", en de Havik lachte. „Ik dacht dat u er genoeg van hadt?" „Ik wil hem alleen hebben om hem aan de Britsche regeering terug te sturen". „Geen sprake van". „Voor vUf-en-twintig-duizend dollar?" „Nee". „VUftig?" „Nee. Ik heb er andere plannen mee, en bovendien heb ik geen geld noodig. Ik heb in de laatste maand zoowat een kwart mil- lioen geïncasseerd en op den koop toe een leuken tijd met Meredith gehad". Hij grin nikte. „Moppige vent, Meredith". Hij stond op en rekte zich uit. Hij was slank, met een by na jongensachtige gestalte, •lenig, krachtig en gespierd. ,,'t Spijt me, dat ik u uit uw slaap heb gehouden", zei hij verontschuldigend, „maar ik moet te weten komen, hoe de vork in de steel zat, want het zou kunnen zou kun nen, zeg ik dat het me nog eens te pas komt. En wat u me zoo even verteld hebt blijft natuurlijk, tusschen ons. Maak u daar maar niet bezorgd over. En luister eens", er kwam plotseling een edelmoedige gedach te bij hem op, „als ze u ooit eens het vuur na aan de schenen mochten leggen over dien kousebandgeschiedenis, schuif hem dan maar cp mij af. Ik vind het allemaal goed alles behalve moord. Nou, ik zal maar eens verdwijnen". Hy ontsloot onhoorbaar de deur naar de kamer van de verpleegster, en toen die naar de hal. „Slaap lekker", zei hy. „En het beste met de gezondheid. Pech voor u om nou net ziek te worden. Om u de waarheid te zeggen heb ik nog een zwak vooi uw familie. Ik heb zelfs nog de hoop gekoesterd om uw schoonzoon te worden. Goeie nacht". De deur ging open en dicht: de Havik was weg. Brokaw Hamilton draaide zich eens om op zyn anderen kant en viel in een vredige slaap. Voor de tweede maal werd detective Mereditn door de Russische gezant naar het Ratz- Carlton hotel ontboden. En de eerste, die hy zag, toen hy' de ontvangsalon binnen kwam, was Bruce Colquhaun! HOOFDSTUK V. August van Derp keek byna verrukt, to.-;, hy de kamer uit kwam waar Prokaw- Hamil ton ziek lag, en zich by Heien voegde, die in de zonnige veranda zat. Zy k^ck snel op. „Hoe was vader?" vroeg ze. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6