BALATU Heringa Wuthrich - Haarlem WEERBERICHT HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 17 JUNI 1929 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) DE AANVAL OP WILLEMSTAD. (Zie ook tweede pagina derde blad). Vergeten? De Telegraaf deelt mede, dat de Neder- landsche regeering, die zich blijkbaar ge haast heeft om deelneming te betuigen aan de regeering van Venezuela, met het sneuve len van generaal Lacle, verzuimd heeft tol heden deelneming te betuigen aan de Neder- landsche families van de op Curasao gevallen mannen der politietroepen. Ook is nog niet gebleken of de regeering plannen heeft om het stoffelijk overschot der gevallenen naar Nederland over te brengen. Een burgemeester van een gemeente in Utrecht heeft al het plan geopperd voor de overbrenging een comité te vormen om gelden in te zamelen, maar het wachten is op eenig teeken van de regeering. De nota's van Nederland en Venezuela. Uit Caracas wordt aan het Maandagoch- tendblad geseind: Het Venezolaansche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken heeft aan de United Press een afschrift verstrekt van de nota der Ne rf erl and sche legatie alhier aan de Venezo laansche kanselarij en van het antwoord dier kanselarij aan de Hollandsche legatie. Den correspondent van United Press is door de Venezolaansche kanselarij officieel medegedeeld, dat de stukken, gewisseld met de Nederlandsche legatie, formeele nota's zijn. Zij zijn in het Spaansch gesteld. Hier onder volgt een niet-officieele vertaling. Nota van de Hollandsche lega tie aan de Venezolaansche kanse larij. „Ik maak naar aanleiding van dit nieuws gebruik van de gelegenheid om Uw Excellen tie de deelneming te betuigen van deze lega tie over een daad van zeerooverij, die blijk baar haar verdere ontwikkeling op Venezo- laansch grondgebied heeft gehad. Ik had het voorrecht, door Uw Excellentie in den namid dag van den lOden dezer te worden ontvan gen en deelde Uw Excellentie toen mede, dat volgens een zoo juist ontvangen telegram van het ministerie van Buitenlandsche Zaken van Nederland het bestuur de situatie In Cu rasao belieerschte en dat twee schepen met een expeditie-afdeeling aan boord onderweg waren naar het eiland, waar zij binnen twaalf dagen kunnen aankomen. Ik deelde Uw Excellentie voorts mede, dat de gouver neur en de commandant van het garnizoen, de gijzelaars, alsmede de bemanning, met uitzondering van twee matrozen, die mis schien door de politie van Vela del Coïo zijn vastgehouden, veilig en ongedeerd naar Cu rasao waren teruggekeerd .Sta mij toe uiting te geven aan de overtuiging, dat de tragische gebeurtenissen, waarvan hier melding is ge maakt, door Venezuela en de Nederlanden te vereenigen in den strijd tegen gemeenschap pelijke vijanden, die zich zelf buiten de wet ten der beschaafde volken hebben geplaatst, ten gevolge zullen hebben, dat de twee be vriende naties elkaar nog beter zullen be grijpen. Ik heb Uw Excellentie reeds In ken nis gesteld van de deelneming, dezer legatie met den heldendood van generaal Gabriel Lacle, die gesneuveld is bij de verdediging van zijn land. In deze nota geef ik ook uit drukking aan de deelneming van Nederland in den rouw van Venezuela als het den dood van deze dapperen soldaat en grooten pa triot op het veld van eer zal vernemen". Antwoord der Venezolaansche kanselarij aan de Nederlandsche legatie. „De regeering van Venezuela, die onder alle omstandigheden, om redenen van nabuur schap en vriendschapsbetrekkingen, die het met de aangrenzende kolonie en met het ko ninkrijk der Nederlanden onderhoudt, elke verstoring der openbare orde op Curasao zou betreuren, betreurt in het bijzonder ten zeer ste de voorvallen, die aanleiding tot deze no- tawisseling hebben gegeven, waardoor een complot, op touw gezet op het grondgebied van een bezitting der Nederlanden, de rust op ons eigen grondgebied bloedig kwam ver storen. U EJdelgestrenge ziet in en zeg tzoo juist: de tragische gebeurtenissen, waarvan hier melding is gemaakt, zullen, door Venezuela en Nederland te vereenigen in den strijd te gen gemeenschappelijke vijanden, die zich zelf buiten de wetten der beschaafde volken hebben geplaatst, ten gevolge hebben, dat de twee bevriende naties elkaar nog beter begrijpen. De regeering van Venezuela, deze overtuiging deelend, hoopt, dat, waar het volledige onderzoek der gebeurtenissen in handen der Curasaosohe autoriteiten is, dit onderzoek zich zoo ver mogelijk zal uitstrek ken en dat zijn resultaten aan deze regee ring zullen worden medegedeeld, met het doel dat alle verantwoordelijkheden kunnen worden vastgesteld, alle noodzakelijke pre ventieve maatregelen kunnen worden ge nomen, en elk land voor zich de aangewezen sancties kan toepassen tegen de daders en medeplichtigen van een aanslag gepleegd te gen het Volkenrecht. De regeering van Venezuela stelt ten zeer ste op prijs de juiste betuigingen van deel neming die de koninklijke legatie op zoo vriendschappelijke wijze uitdrukt betreffen de den heldendood van generaal Lacle, die in het uur des gevaars zijn leven wist in de waarschaal te stellen en te geven overeen komstig de eischen van zijn plicht en mili taire eer". MEISJESDAG VAN Cnit. MEISJES- VEREENIG 1NGEN Woensdag 19 Juni zal te Zandvoort een meisjesdag gehouden worden voor leden van Chr. Meisjesvereenigingen. 's Morgens ruim half 11 verzamelen de deelnemers zich in de concertzaal van het Groot Badhuis, waar mevr. Waardenburg de bijeenkomst zal openen met de verbonds- liturgie. Na een gezamenlijken koffiemaal tijd gaat men naar 't strand, waar wedstrij den onder leiding van mej. ten Boom en mej.. Terschuur worden gehouden. De meisjesdag wordt in de kerk door Ds. Waardenburg om 3 uur gesloten. Er gaven zich reeds ruim 400 meisjes op. Komen er uit Haarlem zélf niet meer deel neemsters? zoo vraagt het bestuur. Opga ven zijn nog mogelijk aan mej. D. C. de Ma- rez Oyens, „De Zeemeeuw", Aerdenhout. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN „DE EENDRACHT". GROOTE BELANGSTELLING TER RECEPTIE. Het bestuur van de jubileerende coöpera tieve verbruiksvereenging en broodbakkerij „De Eendracht" U. A. recipieerde Zaterdag middag in hotel Lion d'Or. Als een bloemen tuin was de achterzaal, waar letterlijk op leder tafeltje manden stonden met rozen en anjers, irissen en aronskelken, chrysanten en hortensia, en telkens nieuwe bloemstuk ken werden aangedragen, zoodat even over drieën het aanvangsuur der receptie het dertigtal reeds ver overschreden was. Van het begin afaan was het reeds druk met bezoekers. Daar waren leden van den Leden raad, afnemers, leveranciers, voorts van de zusterco.üperatie „Vooruitgang" de voorzit ter de heer W. Koppen en de secretaris de heer J. Joosten, van de coöperatie „Patrimo nium", de heer H. de Braai, vertegenwoor digers van de Coöperatie „De Eenheid" Zaandam, de Coöperatieve» Groothandels- vereeniging „De Handelskamer", Rotterdam, de Haarlemsche Bankvereeniging, Ook waren er tal van schriftelijke en tele grafische gelukwenschen, o.a. een van den heer Adrlaan Stoop te Bloemendaal, een der begunstigers der vereeniging. Tegen vijf uur, toen de receptie ten einde liep, nam de voorzitter, de heer J. H. J. Hulsman het woord om allen te bedan ken. Hij gaf een historisch overzicht van den groei der vereeniging, herinnerde er aan, hoe zij voor de lage broodprijzen dikwijls strijd moest voeren met de particuliere bakkers en noemde als bewijs van haar bloei het laat ste uitgekeerde dividend, n.L 13.1 pet. Dank baar memoreerde hij den steun van enkele heeren, die in den beginne aandeelen na men. Ook complimenteerde hij het mede- jubileerende bestuurslid, den heer Holster en den boekhoude, den heer J. W. H. Halsema, een der oprichters van de coöperatie, vroe ger haar secretaris. Voorts herlnnede hij aan de opichtlng van den Ledenraad eenige ja ren geleden, en dankte dien voor zijn sa menwerking. De heer Halsema was de eerste, die ant woordde. Hij dankt namens het personeel het bestuur voor de humane wijze van behande ling en de prettige samenwerking, alsmede voor een geschonken gratificatie. Een der leden, de heer Ottelo ging in een toespraak de interne verhoudingen in de vereeniging na. Het bestuurslid, de heer H. Bregonje bracht dank aan de begunstigers van de ver eeniging. die hadertijd „De Eendracht' steunden door het nemen van een aandeel en noemde met erkentelijkheid de namen va drie bestuursleden, die vorig jaar zijn af getreden, de oud-voorzitter, de heer L. Mo- doo, de oud-secretaris, de heer C. J. Pijpers en het bestuurslid, de heer Zweers. Deze hebben in een periode, die nu echter afgeslo ten is van het begin af hun beste krachten aan de coöperatie gewijd. (Applaus). De voorzitter zeide, de laatste woor den van den heer Bregonje zeer te waar- deeren. Daarmede was de receptie ten einde. ARBEIDSTIJD TRAMWEG PERSONEEL. WEER DEN 8 UREN-DAG GEVRAAGD Omtrent den arbeidstijd van het tramweg personeel schrijft men in het orgaan van de Ned. Vereeniging van Spoor en Tramweg personeel o.m. het volgende: De directie der N.Z.H.T.M. heeft meer malen verklaard principieel voorstander te zijn van den achturendag en slechts noode er toe te zijn overgegaan de 48-urige werk week in te trekken, Echter zoo spoedig de omstandigheden het zouden toelaten, zou de zoo door het personeel begeerde werktijd weer worden ingevoerd. Welnu, we zijn de overtuiging toegedaan, dat de tijd thans daarvoor is aangebroken. Het bedrijf heeft de malaise-jaren zeer goed doorstaan: de autobus-concurrentie heeft voor de N.Z.H. geen overwegenden nadeeli- gen invloed gehad, terwijl de lijn die daar onder het meest geleden heeft, n.l. Heem stedeLeiden, binnen afzienbaren tijd ge- ëlectrificeerd zal worden, waardoor de auto bus ook daar tot verdwijnen gedoemd zal zfjn. Weliswaar zijn in de stad Haarlem autobusdiensten ingevoerd, maar het is een publiek geheim, dat het de Brockway Maat schappij niet voor den wind gaat. De reeds bij herhaling gewijzigde route wijst daarop. Nu zullen de tramlijnen te Haarlem geheel gereorganiseerd worden mede met finan- cieelen steun der gemeente Haarlem. Hoewel bij de overeenkomst tusschen direc tie en gemeente het personeelvraagstuk geen rol heeft gespeeld (we begrijpen niet waar- om), en dus de gemeente geen waarborgen heeft geëischt, dat op de mede door haar hulp tot stand gekomen tramlijnen behoor lijke loon en zullen worden uitbetaald en de arbeidstijd binnen de perken van redelijk zullen zijn, zal het toch voor de ingewijden niet te ontkennen zijn. dat de gemeente thans weer opnieuw in staat zal zijn haar invloed meer dan de laatste jaren het geval was, ten goede van de personeelbelangen te kunnen uitoefenen. Nu zal ons wel worden toegevoegd: maar wacht toch eens de resultaten af van de door te voeren reorganisatie en vernieuwing. Eerst moet bekend zijn of de in te voeren wijzigingen inderdaad een gunstiger exploi tatie ten gevolge zal hebben. We zeggen daarop bij voorbaat krachtig: neen. We hebben de verslechteringen in tijden van neergang moeten aanvaarden en het zou tegenover de werkers in het trambedrijf bui tengewoon onbillijk zijn, indien zij ook de lasten zouden moeten dragen voor reorgani satie en vernieuwing. JUBILEUM. Zaterdag herdacht de heer C. Appel, dek- kenlegger aan de Centrale Werkplaats den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam der Nederlandsche Spoorwegen. Er had zich een huldigingscommissie gevormd, die den jubi laris, nadat hij namens de directie gecom plimenteerd was en het gebruikelijke ge schenk had ontvangen, naar zijn afdeeling leidde. Namens het personeel voerde de heer Vester het woord en bood hem een fraaien spiegel, bloemen en een oorkonde aan. De feestdag werd verder in huiselijken kring doorgebracht. LANGS DE STRAAT Intermezzo. De meneer was dik en machtig, met een vuurrood verbrand gezicht, een stuk of wat onderkinnen en een beetje vlassig, heel licht blond haar. Toen hij de treeplank opstapte ging de tram overhellen, en we zakten allemaal naar rechts. Toen hij binnen kwam, dreunden we op onze banken en de raampjes klepperden Toen hij op zijn plaats neerviel, puffend en blazend, schoten we met een schok de lucht in en kaatsten heftig deinend weer op onze plaatsen terug. De tram had om half negenen de richting Amsterdam behooren te vertrekken, en nu was het al vijf minuten over half, en zij wachtte nog, en wij wachtten mee, en voel den ons een beetje miskend en slachtofferig. We vonden allemaal dadelijk, dat we het recht hadden, meer van dien meneer te ver wachten, en dat het niet meer dan zijn plicht was, eenige afwisseling in ons eentonig be staan te brengen. Een conducteur kwam schichtig binnen ge slopen, en meteen _wendde de meneer zich strijdlustig tot hem en informeerde zwaar sarcastisch: „Zou er nog kans weze, dat ik voor twaalf uur in Amsterdam ben, conducteur?" De conducteur kromp zichtbaar. „Lade we 't hope, meneer", zei hij met een flauwe poging om den meneer met rijn eigen wapen, sarcasme, te verslaan. „We motte op de passagiers voor de kwart voor negen wachte die is taisschen Bentveld en Aerdenhout blijven steken". De meneer werd nog. rooder dan hij al was en zwol onrustbarend. Hij deed zijn mond open, maar het geluid bleef met een kort ge pruttel in zijn keel steken, hij slikte moeilijk, hapte luidruchtig naar adem en knalde ein delijk los: „Wè ja! Nou nog mooier! En daar kennen wij dus op wachten! 't Is een schandaal!" En hij flapte zijn hoed achter op zijn hoofd, schoot met een smak overeind en donderde de tram uit, met vonkenschietende oogen en gebalde vuisten. We vlogen allemaal naar de ramen, belust op een opwekkend ruzietje, want buiten stond de chef en de meneer zag er uit alsof hij in staat was de heele E. S. M. met personeel en inventaris en al aan diggelen te slaan. Of zou hij hen alleen maar stevig uitvloeken? Zou hij schadevergoeding eischen? Rang! Rang! De meneer steeg uit. De chef kreeg 'm in de gaten en schrok. De meneer stevende als de verpersoonlijkte wraakzucht op hem af, bleef vlak voor hem dreigend stil staan, en wierp hem een blik toe, die tot aan den nok gevuld was met on vergelijkelijke minachting van een dergelijke pruts-instelling, die nog niet eens zijn trams op tijd kon laten loopen, ging toen door, naar het station waarschijnlijk. Diep teleurgesteld en lichtelijk beschaamd over onze boosaardige verwachtingen vielen we op onze banken terug. Iemand merkte onhandig op: „Ik dacht heusch, dat de chqf er niet le vend af zou komen!" We zwegen hem allemaal dood. W. T. EINDEXAMEN-FUIF VAN „DIE RAECKSE". Een zaal vol menschen, dat wil zeggen voor meer „dan de helft jonge menschen, een ge zellige sfeer, een gevarieerd programma, zoo was ook dit keer de eindexamenfuif van „Die Raeckse". Zij werd den gelukkigsten aller stervelingen. Zaterdagavond in het Bronge bouw door de schoolvereeniging aangeboden. Natuurlijk kon de voorzitter der feestcom missie de heer W. Hazevoet ook ditmaal weer in zijn openingsrede den directeur der H.B.S. A., ir. M. Voorzanger en enkele leeraren, belangstellend als altijd ver welkomen. Die Raeckse, met een uit den aard der zaak altijd wisselend „tableau de la troupe", blijkt dit jaar in het bezit te zijn van een voor conférencier in de wieg gelegd mede-lid, Tom Stamer, die van zijn humoris tische talenten op ondubbelzinnige wijze blijk gaf, bijgestaan door een aan de piano zeer vertrouwd begeleider .Hij trad eerst al leen en later op den avond in samenwer king met den heer J. Strengers op en beide malen was de lach niet uit de zaal. Wij gelooven, dat alle Raeckseleden een feestavond van hun vereeniging onvolledig zouden vinden, wanneer het tooneelstukje er aan ontbrak. Hét was ditmaal slechts een kleintje een scholier heeft zooveel andere dingen te leeren, dan rollen, maar het was voldoende om een goedlachsche zaal een half uurtje te amuseeren. Mej. M. Milatz en de heer F. Heerkens Thijssen speelden de hoofd rollen, op een wijze zooals het hoofdrolspe lers betaamt. Het evenement van den avond was echter het optreden van het „Krontjong-Octet" van de Indische Club te Amsterdam, dat wegens het afwezig zijn van den fluitist echter tot een septet beperkt moest blijven Voor Haar lem geheel nieuw en verrassend welluidend is deze muziek van violen en „krontjongs", kleine gitaren, zooals de jongens haar des avonds maken in de Javaansche kampongs. Al het melancholieke van het Javaansche karakter al het zangerige van de stemming in tropische nachten is er in de melodiëen, maar hupsch en leutig kan de muziek ook zijn, als een gewone Engelsche mop ge speeld wordt. En de Javaansche, Madoereesche, Soenda- neesche en Maleische zang van de Indiërs sloeg zoo in, dat er vele, vele malen gebis seerd moest worden. Aardig is een „stamboel", een Indische opera, zooals na de pauze liet eerst werd ge geven. „Die Raeckse" zal er goed aan doen, den heer Stadelman en zijn gezelschap voor een volgenden keer nog eens te noodigen. Toch hoeft de vereeniging het niet op vreemde krachten te laten aankomen, wat het muzikale gedeelte betreft, want scholie ren, die zich het vleiend predicaat „The Sin- ging Fools" hadden verleend, voerden, char mant gecostumeerd. een internationaal pro gramma van chansons, songs en Wanderlie- der uit, dat hun met één slag een reputatie bezorgde. Het Raeckse-lied gezongen zijnde werd in eenige minuten de dansvloer ruim en glim mend opgeleverd en zorgde een beproefd en uitnemend geïnstalleerd jazz-orkest onder leiding van den heer J. Pape, dat het Bron ge bouw tot één uur het terrein der gezelligheid bleef. De laatste herinnering aan het school leven, maar prettig, zooals die heele gulden tijd geweest is! CLASSIC ALE ZENDINGSDAG. De Zendingsdag van de Gereformeerde Kerken in de Classis Haarlem zal gehouden worden op Dinsdag 9 Juli te Velserbeek. De namen der sprekers zullen nader medege deeld worden. Tot heden werden die Zen- dingsdagen altijd in het Brongebouw te Haarlem gehouden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. DE GOEDKOOPSTE VLOERBEDEKKING MET GARANTIE1.19 PER EL J. G.WASSENAAR, Jansweg 17 naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Brest; laagste barometerstand 752.2 m.M. te Seydis- fjord. Verwachting tot in den avond van 18 Juni; Zwakke tot matigen veranderlijken wind, meest licht bewolkt, droog, iets warmer over- B AR OMETER S T A ND TE HAARLEM Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 771 mil. Neiging: Vooruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. THERMOMETERSTAND 17 Juni. Hoogste gisteren 62 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 62 F. DE VELSER PONT. EENIGE VERBETERINGEN GEVRAAGD Men schrijft ons namens den A. N. W. B.: Het verkeer met de Velser ponten op den rijksweg HaarlemVelsenAlkmaar onder vindt verschillende moeilijkheden, die echter gemakkelijk zijn te verhelpen. 's Avonds wordt niet duidelijk aangegeven van welken steiger de pont vertrekt. Wan neer dus de pont aan de overzijde ligt, is het niet te zien, naar welken steiger men rijden moet en het rijden van den eenen naar den anderen steiger is vrij bezwaarlijk. Een ver lichte roode pijl (transparant) op den steiger van de dienstdoende pont zou verkeerd rij den voorkomen en een geregeld verkeer be vorderen. Overdag is veelal een reserve-pont in ge bruik. Terwijl op de steigers van de gewone ponten de afsluitbooraen steeds worden ge bruikt, blijven die op den steiger van de. re servepont open als de pont vaart. Dit levert groot gevaar op voor het autoverkeer. Het afsluiten van den reserve-steiger terwijl de pont vaart is zéér gewensCht. Bij het tegenwoordige drukke verkeer via de Velserpont is het zeer hinderlijk, dat aan voetgangers en wielrijders wordt toegestaan, zich op de juist aangekomen pont te bege ven, vóórdat deze leeg is. Hierdoor ontstaat telkens gedrang op de steigers, met kans op ongelukken, beschadiging van spatborden, enz. en hinder voor een vlug verkeer. Een re geling, waarbij de ponten en de oprij bruggen aan het einde van den steiger niet mogen worden betreden, vóórdat de aangekomen pont verlaten is, zou nuttig werken. De wegen-commissie A. N. W. B.K. N. A. C. heeft deze bezwaren onder de aandacht gebracht van den arr.-ingenieur van den rijks waterstaat te Haarlem, met verzoek te willen medewerken tot verbetering van den bestaanden toestand, hetgeen met zeer wei nig kosten zal kunnen geschieden. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Aan de Hoogere Burgerschool B met 5-'arlgen cursus alhier waren gédurende den cursus 19281929 werkzaam als tijdelijk leeraar de heeren drs. J. van Daalen (voor Nederlandsch en aardrijaskunde), A. Tol (voor handelswetenschappen) en drs. 3. Andringa met ingang van 1 September defi nitief aan te stellen. De heeren Ir. H. Zijlstra, en G. K, W. Bak ker, leeraren in ed scheidkunde, wis- en na tuurkunde en in de Hoogduitsche t'aal, wor den door B. en W. aanbevolen als definitief leeraar aan de Hoogere Handelsschool en H. B. S. met 3-jar. cursus. Deze heeren zijn thans tijdelijk werkzaam. B. en W. stellen voor in de vacature Tj. de Jonge te benoemen tot tijdelijk leeraar in de lichamelijke opvoeding aan het Gem. Ly ceum de heer G. Borkent te Haarlem. Aan de Middelbare school voor meisjes met 5-jar. cursus waren gedurende den cursus 19281929 als tijdelijk leerares werkzaam: mej. dr. J. M. A. ten Broeke (voor plant- en dierkunde), mej. Ir. G. P. de Groot (voor natuur)- en scheikunde) en mevr. C. C. MaschhauptVis (voor geozndheidsleer). B. en W. stellen voor, de beide eerstge noemde dames met ingang van 1 September a.s. definitief te benoemen en mevrouw C. C. Maschhaupt—Vis voor den cursus 1929—1930 op nieuw tijdelijk aan te stellen. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Op de Vrijdagavond gehouden ledenverga dering der A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" werd medegedeeld, dat, op Zaterdag 29 Juni hier ter stede een ver gadering zal plaats hebben, met als sprekers de heeren H. Colijn, lid der Eerste Kamer en Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer. DE DOUCHEBADHUIZEN B. en W. stellen den raad voor, de rekening en verantwoording over 1928 van de vier douchebadhuizen, ingediend door de afdee ling Haarlem der Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" en door de Haarlemsche Stich ting voor Woningverbetering, goed te keuren en de bijdrage weer vast te stellen op 3.249.04. HEEMSTEDE „ST. MICHAEL" OP CONCOURS De RJK. Harmonie „St. Michael", directeur den heer H. W. Hofmeester, zal a.s. Zondag deelnemen aan het concours, van het fanfa recorps „Eendracht" te Amsterdam. Uitge komen zal worden in de le afdeeling Har monie, met als verplicht nummer „Arlette" Pantomime Ballet van L. Gregh, arr. L. Chic waarna als vrij nummer zal uitgevoerd wor den „Gijptis" Fantasie ouverture van F. July. Aan den marschwedstrijd zal deelgenomen worden met „Les Fringaut" van F. Rousseau. STOOMTRAM UIT DE RAILS Door nog onbekende oorzaak liep Zater dagmiddag de machine van de stoomtram, die om 10 minuten vóór 5 aan het eindpunt Glipperweg moet arriveeren, even over de van Merlenbrug uit de rails. De machine stond diep in het zand. Telefonisch werd personeel der remise te Hillegom verzocht, dat spoedig ter plaatse was, zoodat de ma chine om half 8 weer op de rails stond. De materieele schade is gering. Vertraging in den dienst kon door wisselen bijna geheel voorkomen worden. HALFWEG VERZOEK OM STEUN. In de raadsvergadering van 5 April JJ. werd in handen van B. en W. gesteld om advies een verzoek van A. C. Walter, eervol ontslagen secretaris dezer gemeente, om hem wegens gemis van pensioen en met het oog op zijn financieelen toestand eene jaarlijk- sche toelage te verleenen. B. en W. deelen mede, dat requestrant op 1 October 1899, dus bijna 30 jaren geleden, op zijn verzoek eervol ontslag uit den dienst dezer gemeente ontslagen werd. Na afloop van bijna 30 jaar achten B. en W. den band tusschen de gemeente en adres sant niet meer van dien aard, dat zij rich thans nog geroepen gevoelen hem financieel te gaan steunen, waarom rij adviseeren het verzoek af te wijzen. VERMENIGVULDIGING SCI JFER 1929/1930. Volgens de begrooting van het dienstjaar 1929 zal de gemeentelijke inkomstenbelasting in het belastingjaar 1929/1930 netto rond 57.000 moeten opleveren. Teneinde dit cijfer te bereiken moet evenals het vorig jaar het Vermenigvuldigingscijfer op 2 worden gesteld. Om die reden stellen B. en W. aan den raad voor om het vermenigvuldigingscijfer voor het belastingjaar 1929/1930 weder vast te stellen op 2. UITBREIDING DER R.K. SCHOOL. B. en W. stellenaan den raad voor aan het R.K. Kerkbestuur de gevraagde mede werking te verleenen, voor de uitbreiding der R.K. School aan de Julianastraat met twee lokalen en het daarvoor benoodigde crediet beschikbaar te stellen. ZANDVOORT JUBILEUM „DIERENBESCHERMING", Den 23sten Juni a.s. zal het 10 jaar ge leden zijn dat de afd. Zandvoort werd opge richt van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Het bestuur der. afdeeling heeft gemeend het feit niet beter te., kunnen gedenken, dan door het aanwen den van middelen om de kas te stijven, ten einde .in staat te zijn de propaganda zoo krachtig mógelijk te kunnen voortzetten en zich deswege met een verzoek gewend tot B. en W. om een zoogenaamde bloempjesdag te mogen houden. Het afdeelingsbestuur ver onderstelde dat een tweeledig doel zou wor den bereikt, n.l. tevens belangstelling te wekken in het werk van de afdeeling, door op ruime schaal speldjes met afbeeldingen van dierenkoppen te doen aanmaken, doch ontving van het College van B. en W. bericht dat afwijzend was beschikt. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Er wordt 'een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Woensdag 19 Juni a.s., des avonds 71/2 uur. De agenda luidt; 1. Ingekomen stukken. 2. Adres om een jaarlijksche toelage wegens gemis aan pensioen. 3. Behandeling reclame vergunningsrecht. 4. Verlenging leeningstijd van geld voor Badhuis. 5. Voorstel tot aansluiting van de boer derij van Van Lieshout aan de waterleiding. 6. Crediet voor het leggen van een riool buis door den Rijksstraatweg. 7. Opheffing borgtocht D. Zwaneveld. 8. Verzoek art. 72 L.O. wet betreffende leermiddelen Christelijke school te Halfweg. 9. Alsvoren ten behoeve van de R.K. School te Halfweg. 10. Verzoek art. 72 L.O. wet betreffende vergrooting van de R.K. School te Halfweg. 11. Benoeming onderwijzeres O.L. School, Halfweg. 12. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer gem. Inkomstenbelasting 1929/1930. 13. Wijziging begrooting 1928. IJMUIDEN. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. »Willemsplein.) Gastang, reisdeken met goederen. Kinder- portemonnaie, gouden broche, alpacca beurs, padvindersriem, poppenwagentje, geldstuk, damèsportemönnaie, buigtang, doublé ket tinkje, schuif maat, rijwielmerk, haarstrik, actentasch, koperen dop van een wagenas. (Engelmundusweg) Witte leghorn, bruin kindertaschje, vulpot lood, sigarenkoker, ceintuur van een da mesmantel, hondje. BEVERWIJK GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Klos koperdraad, tasch en huissleutel, broche, damesbontje, kindermutsje, rijwiel- merk, gewichtje VELSEN GEVONDEN DIEBEN EN VOORWERPEN, Glacé handschoen, huissleutel, kinder schoentje jongensjas, damesrijwiel

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2