HAARLEM'S DAGBLAD maandag 17 juni 1929 verbouwing gem. concert zaal. HET OVERWERK. Door het raadslid L. Peper zijn, zooals onze lezers weten, eenige vragen gesteld ge worden aan B. en W. ten opzichte van de overschrijding van den arbeidstijd bij 't bouw werk aan het Gemeentelijk Concertgebouw. Over deze aangelegenheid schrijft het or gaan van den Algemeenen Nederlandschen Bouwarbeidersbond, van welke organisatie het raadslid E. J. Stam, voorzitter der afdee- ling Haarlem is, o.m. het volgende: Er bereikten ons geruchten, dat aan ae verbouwing van de Gemeente Concertzaal langer dan 8 1/2 uur gewerkt werd. Bij een bezoek aan het werk bleek ons, dat door de Arbeidsinspectie een overwerkvergunning was verstrekt voor 10 uur per dag. Krachtig verzet was hier geboden; direct werd door ons een gecombineerde besturenvergadering belegd. Hier werd besloten met het betrok ken personeel een vergadering te beleggen en te trachten het te bewegen met het over werk uit te scheiden. Deze vergadering is ge houden en we kunnen over den afloop zeer tevreden zijn. Onze voorzitter wees de men- schen er op, dat ze zonder noodzaak bezig waren den 81/2 urendag kapot te maken, daar de oogen van alle patroons op dit werk gevestigd zijn en meer aanvragen om overwerkvergunning bij de Arbeidsinspectie binnen komen. Eenparig hebben daarop de arbeiders die aan dat werk te werk zijn gesteld besloten om niet langer dan 8 1/2 uur te werken. hout en plantsoenen. WAGENLOODS EN SCHAFTLOKAAL IN DEN HERTENKAMP. De dienst voor den Hout en de Plantsoe nen heeft behoefte aan meer ruimte voor berging van gereedschappen in den Hout. Tevens is het noodig daar een schaftlokaal en een kantoortje te laten bouwen. B. en W. stellen den Raad voor, daartoe te besluiten en er een bedrag van f 10.860 voor ter beschikking te stellen, ..VERWARMING ST.-CANISIUSSCHOOL. B. en W. stellen den raad voor, in te wil ligen het verzoek van het bestuur der St.- Canisiusschool aan de Linschotenstraat 23, om f 5400 beschikbaar te stellen voor den aanleg van een centrale verwarming in deze school. BOUWTERREIN. B. en Wè stellen voor te verkoopen aan: D. Boeré 338 M2 brond aan de Oostzijde van de Marnixstraat tegen f 13.50 per M2 om daarop te zetten 3 woonhuizen. H. W. Robin 162 M2 aan de van de Abeel- straat tegeen f 12 per M2 voor den bouw van een woonhuis. Aan G. Hellenberg Jr. 319 M2 aan de Zon nebloemstraat tegen f 15 per M2 voor het bouwen- van - 2-woortfiuizen. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand was: Badhuis Koudenhorn 1317 mannen, 495 vrouwen. Totaal 1812. Badhuis Leidscheplein 2259 mannen, 1169 vrouwen, 592 schoolbaden. Totaal 4020. Badhuis Schotersingel 2841 mannen, 1037 vrouwen, 515 schoolbaden. Totaal 4393. Badhuis Hofdijkplein 1832 mannen, 790 vrouwen, 1066 schoolbaden. Totaal 3683. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 18 Juni 1929, 's avonds van 8 1/4 9 1/4 uur, door den heer George Robert. Programma: Werken van Sigfrid Karg-Elert. 1. Prologus tragicus (opus 86 No. 1). 2. Symphoniseher Choral; „Ach bleib mit deiner Gnade" (opus è7 No. 1). 3. Passacaglia Es-moll: Variationen über einen i ostinato (opus 25 B.) aan 170 huisgezinnen de huur opgezegd. EEN RANCUNE-MAATREGEL. Het bestuur der Buurtvereeniging „De 170 woningen" deelt aan den raad mede, dat de verhuurster der 170 woningen, de N.V. Ned. Trust tot expl. van onroerende goederen, bij wijze van rancune het bestuur van boven genoemde vereeniging per exploit heeft aan gezegd, de resp. woningen vóór 25 Juni 1929 te verlaten. Het bestuur verzocht den raad, maatregelen te nemen om deze massa uitzetting te voorkomen of goede woningen voor de slachtoffers te verstrekken. De winkeliers in dit huizencomplex hebben instemming met dit adres betuigd. Deze maatregel is door de N.V. genomen naar aanleiding van klachten, die de be woners bij den Bouw- en Woningdienst over deze woningen hadden ingediend. VERKEERSONGELUKKEN. Te Halfweg Zaterdagmiddag kwam een auto met een vaart van ongeveer 100 K.M. uit de richting Haarlem en wilde in wild tempo tusschen een anderen luxe-auto en een met gras bela den vrachtauto door. Toen de bestuurder zag dat het misliep, remde hij zoo krachtig, dat in een der banden een groot gat kwam waar na de auto met kracht op den vrachtauto in reed. De aanrijdende auto werd bijna geheel vernield. Ook de vrachtauto bekwam belang rijke schade. Beide auto's moesten worden weggesleept. Een der inzittende dames werd wegens bekomen verwondingen naar een zie kenhuis vervoerd. PERSONALIA. De heer W. Kraak zal wegens volbrachten leeftijd het onderwijs verlaten. De Minister van Onderwijs verleende hem op verzoek eervol ontslag als leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeis alhier. het bioscoopconflict in het zuiden. WAALWIJK, DE ZESDE GEMEENTE, ER IN BETROKKEN. In de gemeente Waalwijk zijn de bioscopen ook gesloten geworden, zoodat thans reeds 6 gemeenten, de vorengenoemde alsmede Maastricht, Venlo, Sittard, Eindhoven en Tilburg in het bioscoopconflict betrokken zijn. In deze 6 gemeenten zijn in totaal 18 bioscopen gevestigd, die nu alle gesloten zijn, deel op last van de resp. geemeentebesturen, deels ingevolge het besluit van den Neder landschen Bioscoopbond. auto-ongeluk. Men meldt ons uit Arnhem: Zaterdagmiddag heeft op den Amsterdam- schen weg op het kruispunt van den Schelm- schen weg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Omstreeks een uur kwam uit de rich ting Apeldoorn van af den Schelmschen weg een auto terwijl op hetzelfde moment een andere auto uit de richting Ede kwam aanrijden. De wagens kwamen met elkaar in botsing. De auto uit de richting Ede, waarin bleek te zitten de familie Klein uit Hilversum, bestaande uit vader moeder en twee zoons, sloeg over den kop, terwijl het voorste gedeelte van den anderen wagen to taal werd vernield. Op het hulpgeroep kwamen onmiddellijk omwonenden te hulp snellen om de inzitten den uit hun benarde positie te verlossen. Het jongste zoontje bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Hij was bewusteloos. De moeder bleek ernstige kneuzingen te hebben opge- loopen, terwijl de vader en de andere zoons slechts onbeteekenende kwetsuren opliepen. Onmiddellijk werd het Gemeente Zieken huis te Arnhem gewaarschuwd en werd de familie per ziekenauto naar het St. Elisabeth Gasthuis te Arnhem vervoerd, waar de moe der en het jongetje werden opgenomen. De bestuurder van den andere auto liep eenige lichte kwetsuren op. De politie stelt een onderzoek In. examens: Aan de Nutskweekschool voor Onderwijze ressen te Haarlem werden weer 6 candidaten geëxamineerd voor het onderwijzersexamen. Geslaagd zijn de dames: H. H. T. J. Stomphorst te Haarlem, A. H. van der Lijn, te Santpoort, G. P. Zwart te Haarlem, E. E. Kluge te Heemstede, G. C. Asbeek Brusse te Aerdenhout, J. W. Tates te Bloemendaal. Van den Cursus tot Opleiding van Chr. Bewaarschoolonderwijzeressen slaagde voor diploma A. (theoretisch gedeelte), de dames A. v. Bennekom, M. Beumer en E. Greschel (afgewezen 1), practisch gedeelte: A. v. Ben nekom, E. Middag, C. Luuring, W. Dolk (af gewezen 3). Voor diploma B. (hoofdacte) slaagden de dames: M. v. Laere, J. Mulder, J. Polderman, C. Rom, A. Vink (afgewezen 2). collecte zonnestraal. Zaterdag is hier ter stede de collecte ge houden voor Zonnestraal, de inrichting voor therapie voor t.b.c.-patiënten. De opbrengst is ongeveer 2500 a 2600. Te Bloemendaal bracht de collecte 836.36 op. Te Velsen ongevéer 1000. Te Beverwijk 415. winkeldiefstallen. GOEDEREN IN BESLAG GENOMEN. Het was aan de Haarlemsche en ook aan de Amsterdamsche politie bekend, dat eenige vrouwen uit Haarlem zich te Amsterdam schuldig maakten aan winkeldiefstallen. Daarom werd hier ter stede een onderzoek ingesteld in de woning van de 30-jarige M. v. d. K. geboren v. M. Er werden allereerst 4 stukjes bont gevon den. Onder het zand in het kippenhok werd door de recherche een blikken trommel op gegraven waarin geborgen waren: sokken, een lap batik, een zelfbinder, een baby-muts, een trui een broek en kussensloopen. Nader bleek, dat een zuster van de vrouw C. W.v. M. twee stukjes bont bij Gerzon te Amsterdam gekocht had en twee stukjes ge stolen. Naar de hei-komst van de goederen die in den trommel gevonden werden wordt dooi de politie een onderzoek ingesteld. Vermoed wordt evenwel, dat het gestolen goederen zijn. vier kinderen te water. GELUKKIG WERDEN ALLEN GERED. Zaterdagmiddag is een 7-jarige jongen, die in het water van den Kinderhuissingel ste keltjes aan het scheppen was met een schep netje, in het water gevallen. De heer N. Tetteroode, wonende Schoter singel 71, sprong gekleed te water en wist den jongen aan den kant te brengen. De 9 en 13-jarige broertjes J. en P. Kui pers waren Zaterdagmiddag aan het Zuider Buiten Spaarne aan het spelen. Het oudste jongetje struikelde en viel te water, waarbij hij ook zijn broertje meesleepte. De 20-jarige J. Jansen, wonend Begijnhof, sprong gekleed te water, maar voor hij bij de drenkelingen was, waren die al gered door een voorbij varenden schipper, die hen een haak toestak. Het 13-jarige meisje E. Jansen, wonende aan den Burgwal, reed Zaterdagmiddag, ko mende uit de Spaarnwouderstraat, den Burg wal op. Zij raakte haar stuur over haar fiets kwijt en viel te water. De 18-jarige A. v. d. Blom. wonende Lelie straat, sprong te water, alsook de 46-jarige G. Kraan, wonende Burgwal. Met behulp van een haak werden de drenkelinge en de red ders aan den kant gehaald, ELSE MATHS NIET MEER BIJ HET VER. TOONEEL. Mevrouw Else Mauhs deelt ons mede, dat zij in het volgend seizoen geen deel meer uit zal maken van het Vereenigd TooneeL ZOMERFEEST AFGELAST. In verband met het zeer slechte weer, is Zondag het Zomerfeest van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling afgelast. Intus- schen heeft het bestuur B. en W. gevraagd a.s. Zondag, den 23en Juni, nogmaals de be schikking over het Huis Ter Zaanen te mogen hebben. Bij een gunstig antwoord blijft de geheele regeling precies als zij was. Om 10 uur 's morgens is het verzamelen op het Joh. de Breukplein vanwaar gezamenlijk naar het feestterrein getrokken wordt. TERAARDEBESTELLING B. GROENE- WEGEN. Onder groote belangstelling had Maandag morgen de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Bruno Groenewegen. De H. H. Uitvaartdiensten werden gehou den in de parochiekerk O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans en geleid door Mgr. Dr. Vlaming (thans te Heemstede), oud-pastoor van de parochie, waartoe de overledene be hoorde. Van de kerk reed de stoet langs het ge bouw van den Haarlemschen Kegelbond, waar de vlag halfstok hing. Hier hechtte de heer Joh. Jung, secretaris en oudste lid van den HaarL Kegelbond, namens dien bond een krans aan de kist. Ook namens de kegel club „De Eendracht" werd een krans aan de kist gehecht. Vervolgens sloten de besturen van den Ned. Kegelbond, den Haarl. Kegelbond en de Kegelclub „De Phoenix" (waarvan de over ledene voorzitter was) zich bij den stoet aan.. Twee rijtuigen vol kransen en bloemstuk ken volgden den lijkwagen. Onder deze bloemstukken waren er o.m. van den Ned. Kegelbond, de Kegelclub „De Volharding", de Ned. Aaimemersbond, de af- deeOing Haarlem van dien Bond, den Haar lemschen Kegelbond, de Visscherij Maat schappij „Oceaan" (waarvan de heer Groe newegen commissaris was), den Rotterdam se hen en den OostGelderschen Kegelbond, den Zwolsehen en den Bredasche Kegelbond. Behalve de genoemden werden onder de aanwezigen opgemerkt de heeren: J. N. Hen- drix, oud-voorzitter van den Ned. Aarme- mersbond, van Leeuwen, hoofdbestuurslid van dien Bond, Zonneveld, secretaris van „Oost-Gelderland", W. van Voorst en W. A. Dolleman, voorzitter en president-commissa ris van de Mij .„Oceaan" te IJmuiden; van Kalken van den Utrechtschen Kegelbond, D. J. Hoekstra van den Zwolschen Kegelbond; A. W. Schols en H. Karton van den Amster- damschen Kegelbond; H. Zonnenberg van „Oost-Gelderland"; J. Laarman, C. A. Spaan, C. L. Zeilinger en J. G. van Aken van den Ned. Kegelbond en N. C. de Ruyter, van Utrecht, eere-lid van genoemden Bond; J. Diepe, van den Alkmaarschen Kegelbond en Ph. Scheffer, Uitgever van „Het Kegelblad", officieel orgaan van den Ned. Kegelbond; J. Hendrikse van den Rott. Kegelbond en A. G. Schutte, namens den Twentschen Kegelbond. De beaardingsplechtigheden geschiedden door Mgr. Dr. Vlaming, die werd geassisteerd door den Pater-Capucijner Germanus en door kapelaan van Aasteren, van de kerk aan het Spaarne. De schoonzoon van den overledene, de heer E. Kimman, dankte namens de familie voor de laatste hulde. de veendammer hypotheekbank. HET STRAFPROCES TEGEN SALOMON LIEBERMANN. (Zesde dag). Heden Maandag werd de Finsche raads man van den beklaagde Dr. H. Froedmann uit Helsingfors gehoord. Hij vertelde, dat "hij als getuige naar Nederland gekomen was, omdat hem gebleken is, dat de Nederlandsche advocaten, in wier advies Liebermann steeds vertrouwen heeft gehad, hem thans in den steek hebben gelaten. Liebermann wenschte, zoo verklaarde de Fin op een vraag van Mr. Veth, zaken te doen met Amerika en had. daarvoor een Hol- landschen handelsnaam noodig. Spreker's overtuiging is, dat Liebermann niet van den aanvang af het plan gehad heeft, om da bank te plunderen. Van boos opzet is z.i. geen sprake. Liebermann was overtuigd, dat zijn plannen zouden slagen. Mr. Veth: „Geraakt Liebermann gemakke lijk onder invloed van anderen?" Desk. beantwoordt deze vraag bevestigend; Liebermann lijdt aan den eenen kant aan een geweldige zelfoverschatting en aan den anderen kant heeft hij in verband met zijn Russische mentaliteit al gauw een minder waardigheidsgevoel, dat hem hoog doet opizen tegen menschen, die een hooggeplaatste positie, een titel e.d. hebben. (De zitting duurt voort). ZONDERLINGE VONDST VAN DE POLITIE. Men schrijft ons uit Beverwijk: Het is voor velen geen geheim, dat vooral des Zaterdagsavonds in onze plaats veel aan Bacchus geofferd wordt. Als de weektaak is volbracht komen de jongelui uit de omgeving bij tientallen naar Beverwijk om in de tal- looze café's met en zonder muziek te „week enden". De taak der politie is dan ook meer malen verre van aangenaam. J.l. Zaterdag schijnt het weer bijzonder „raak" geweest te zijn. Hetgeen ten minste is af te leiden uit de avonturen, die eenige politieagenten dien avond en des nachts hebben meegemaakt. Na het sluitingsuur deden zij de ronde. De rust was weergekeerd en niemand zou kun nen denken, dat nog slechts korten tijd te voren hun operatie-basis het centrum van zooveel rumoer was geweest- Plotseling werd hun aandacht getrokken door een donker voorwerp, dat zij op straat zagen liggen en waarvan zij in het duister slechts vaag den vorm konden onderscheiden. Een menschenbeen, met den schoen er nog aan, alsmede sok en sokophouder! De beide politiemannen schrokken niet weinig van deze griezelige vondst. Van een lichaam was niets te bespeuren, evenmin lag er bloed. Het bleek bij nader onderzoek, dat het maar een kunstbeen was Maar waar was nu de eigenaar? Ook dit raadsel zou spoedig worden opgelost. Deze lag nJ; niet ver van z'n verloren lichaams deel dronken op straat, in een dergelijken toestand, dat al zou hij de beschikking over twee gezonde beenen hebben gehad, hij toch niet had kunnen loopen. De man werd op een handkar geladen en naar het politiebureau getransporteerd. Maar voordat de lading aldaar kon worden afgeleverd, deed men nog een nieuwe ont dekking. Op een verdacht geluid in de duis ternis afgaande, vonden de politiemannen nummer twee in een zelfden toestand als nummer één. Ook deze werd per handkar naar het bureau van politie overgebracht, waar ze hun roes konden uitslapen. TELEGRAMMEN vreeselijk ongeluk bij een plechtigheid. TWEE DOODEN. STUHM (W. Pruisen), 16 Juni. (Wolffbu- reau). Ter gelegenheid der onthulling van een nieuw oorlogsgeaenkteeken maakte een sportvliegtuig een eerevlucht boven het plein waar het monument is opgericht. Toen het toestel zich op ongeveer 50 M. hoogte be vond. bemerkte het vele duizenden tellende publiek tot zijn ontzetting, dat de draag vlakken van het vliegtuig van de romp los lieten. De romp zelf stortte omlaag en kwam op het plein terecht. De inzittenden waren de wereldrecordhouder zeilvliegen Ferdinand Schulz en de zeilvlieger Kaiser. Zij werden beiden op slag gedood. autobus in een sloot gereden. ELST (Geld.), 17 Juni (VX>.) Hedenmorgen is onder Herveld (Bet.) een Chevrolet-auto bus van D. uit Druten met 23 inzittende pol derwerkers die op weg naar hun werkzaamhe den voor de rlvierverbeterhig onder Malburg en Arnhem waren, door het breken van het stuur in de sloot gereden. Acht inzittenden werden slechts licht gewond. Zij werden door Dr. Treeling uit Herveld verbonden. kustboot gestrand. ASTORIA, (Oregon) 17 Juni (Reuter). - Tijdens een storm is de kuststoomer Laurel gestrand bij kaap Peacock aan den mond der Colubia rivier. Het schip is wrak geslagen. De kapitein en 32 manschappen zitten In het want, maar de reddingsbooten zijn niet in staat om hulp te verleenen, daar zij de plaats des onheils niet kunnen naderen. ASTORIA, 17 Juni. (Reuter). Na boven- menscheüjke pogingen is het aan twee mo- torreddingsbooten gelukt langszij van de Laurel te komen en de schipbreukelingen aan boord te nemen. AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE NATIONALE BANKVEREENIGING maandag 17 juni 1929 StaataTeentngen 4HpCt.Nederl.1917 5 pCt. Nederl. 1919 Scheepvaart Oude Vaart Scheepvaart Unie... Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Pref...- industrieën Ned.Kunstzijde. Mskubee Holl.Kunstzijde Intern. Viscose Margarine Unie Van Berkel's Patent Calvé Gem. Bezit Philip» Aniem Ford IncL Ond. Buitenl. Anaconda copper... United States Steel Bethlehem Steel... Fokker: U.S. Leather Bank Kol. Bank Indische Bank Cert Handel Mij... Petroleum Koninkl. Petroleum Perlak Marland Oil Shell Union Geld Cultuur MS. H.V.A- Java Cultuur Poerworedjo Cuitu arMij.Vorstenl Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak Deli Mij Scnembah Dcli Batavia Oostkust Rubber Vico Deli Bat. Rubber... Intercont. Rubber- Amsterdam Rubber Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idem 99% 101% 66 219H 90 191 42H 407 407—413 141 141—145 200 200 91H-93 481 479* 278 279 221M 22 m 873 872-885 477* 295 211 175* 106% 55 24* 230 170 408* 408»/ 2(8 45* 45* 29% 5 - 644 644-648 343* 70 160 227 378 378 398 398 445* 445* 386 - 387 386 -388 138 137-138}. 135 160 9 H 260 260-261 66 32 X 51* de coureur keech gedood. ALTONA (Pennsylvanië, 15 Juni (Reuter). De bekende Amerikaansche autocoureur Ray Keech. bij genaamd de Snelheidskoning, die nog kort geleden de eerste prijs won bij de race-wedstrijden te Indianapolis, is hier tij dens de race-wedstrijden gedood toen zijn wa, gen een snelheid had van 200 mijl per uur. ALTONA (Pennsylvanië), 16 Juni (Reuter), Een noodlottig ongeluk is de oorzaak gewor den van Keech's dood. Een der wagens reed n.l. tegen de balustrade op, werd geheel ver nield en de drie volgende wagens reden op do overblijfselen in. Dit gebeurde in een bocht van de baan toen de wagens het 100 mijl merkteeken passeerdenè Er ontstond een ge weldige opschudding. Een andere bekende coureur Cliff Woodbury werd gewond, waar schijnlijk levensgevaarlijk. spoorwegongeluk. ANGORA, 16 Juni. (N. T. A.) In een nabu rig station is een personentrein op een goe derentrein geloopen, waardoor beide loco motieven en drie wagons van den goederen trein beschadigd werden. De stoker en de machinist van beide treinen en een aantal reizigers werden ernstig gewond. BURGERLIJKE STAND Haarlem. 17 Juni. Bevallen: 15 Juni: A. A. Ruijssenaars— Kraan z. A. J. P. Kooningsv. Kessel d. Overleden: 14 Juni: S. Swart, 73 jaar, dé Clercqstraat. DAMRUBRIEK, Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad- hulsstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. Wij vangen aan met een nieuwe composite van W. van Daalen. Probleem Nr. 1436. Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op:2 4 8 9 10 12 14 17 26 27 en 41. Wit 11 schijven op: 16 21 24 29 32 33 37 44 45 46 en 48. UIT DEN WEDSTRIJD OM HET KAMPIOEN SCHAP DER HAARL. DAMCLUB. Onderstaande stelling is uit de partij tus schen W. van Daalen met Wit en J. W. van E. telen met Zwart, gespeeld in de hoofd- klasse-afdeeling van bovengenoemden 'wed strijd. iL PARTIJ-FRAGMENT Nr. 1437. ZWART :|1 Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op: 7 8 13 24 25 30 en 34. Wit 7 schijven op: 17 21 28 33 42 45 en 49. Wit heeft in dezen stand voordeel door de beide vooruitgeschoven stukken on 17 en 21. Zwart redde zich echter op de volgende wijze: Wit 21—16 Zwart 13—18! Wit 42—37 (Op 1711 was gevolgd 2429 en 29 47) Zwart 8—12!; Wit 17:8 Zwart 18—23!; Wit 28 19 Zwart 24 2; Wit 33—28 Zwart 2—8; Wit 28—22 Zwart 8—12!: Wit 37—31 Zwart 34—39; Wit 31—26 Zwart 30—35; Wit 22—17 Zwart 12 21; Wit 26 17 Zwart 39—44; Wit 49 40 Zwart 35 44. Na enkele zetten werd de partij remise. OPLOSSINGEN. De auteursoplossrng van probleem Nr. 1430 is. Nr. 1430. Barend Dukel, IJmuiden. Wit: 32—27 26—21 22—18 21 3 3 7 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Probleem Nr.1430 werd correct opgelost door; W. van Daalen, J. v. d. Vlugt, P. Mol- lema, W. J. A. Matla, F. A. Berkemeier, A. de Jong, H. G. Teunisse, Jac. Fr. van Garde ren, R. Hartgerlnk, J. Wielenga, J, van Looij, J. P. van Eijk, H. Greeuw, J. Poppen,, G. A. Ottolini Jr., J. C. van Waard, J. L. Versteeg, P. G. van Engelen en J. van der Giessen, al len te Haarlem: F. H. Kluen. M. Lieffering en J. Roland Kuyk, allen te Heemstede: J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; G. Zeeuwe Jr., te Overveen; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Ven- r-p; E. Galjaard te Hillegom; P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage. Promotie-degradatie Hoofdklasse 2e klasse. Voor promotie naar de Noordelijke hoofd- klasse zullen de 2de klasse kampioenen, do Damclub Bussum I. binnenkort spelen tegen No. laatst der hoofdklasse, de Damclub Haar lem I.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3