ROEIEN Cricketbescbouwirgen. NED. CRICKETBOND. DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN DE AMSTEL ZEILEN. KYNOLOGIE. POSTDUIVEN. HENGELEN. M0T0RW1ELRIJDEN. WIELRIJDEN KORFBAL. Haarl. Korfbalbond GYMNASTIEK. BILJARTEN. VII. Het wordt ons steeds onbegrijpelijker wat liet N. C. B.-bestuur voor heeft met de hand having van het driepuntenstelsel. Die gehate tweede innings en het nog meer gehate ver- hespunt! En toch.... na iederen wedstrijd dag heeft de helft van onze eerste klasse aanvoerders „een poging voor het derde punt gewaagd". Men kan dezen heeren geen onge lijk geven. Het reglement bepaalt nu een maal, dat een inningsoverwinning met drie punten beloond wordt. Wel is de strijd om een goede plaats op de competitieranglijst, dank zij het systeem-De Meyere. niet scherp; men speelt toch cricket voor zijn uitsluitend genoegen en of men nu wint of verliest, het genoegen blijft hetzelfde, aldusde voor standers van meergenoemd systeem. De praktijk wijst evenwel in tegenovergestelde richting. Is het spel eenmaal aan den gang, dan staan de partijen scherp tegenover el kaar, gelukkig maar, want de overwinnings eer dient als stimulans voor grootere krachtsinspanning. Er zijn evenwel grenzen! Het zenuwachtig gedoe in het veld bij een tweede innings geeft noch den toeschouwer, noch den speler eenige voldoening, integen deel; de practijk wijst uit, dat wedstrijden, in de beste verstandhouding gespeeld, een min der sportief einde hebben, wanneer in een vrij kort tijdsbestek de strijd om het derde punt wordt gehouden. In de meeste gevallen hangt het slagen van zoo'n poging af van „toevalligheden", zenuwachtig spel van de batsmen, verkeerde beslissingen van den Umpire, zij het dan ook vaak onbewust, enz. enz. Altijd weer is de atmospheer min of meer geladen en dit gaat ten koste van het „friendly" van den wed strijd. Nagenoeg alle spelers hebben een he kel aan die noodeloozc spelverlenging, die slechts een enkele maal aan het overwin nende team voldoening schenkt, doch daarentegen fnuikend werkt op het moreel van de verliezende ploeg. Doch ook het spelidee gaat verloren. Wat te zeggen van het batting-elftal, dat steeds meer in een gehaast tempo runs moet ma ken, om toch vooral zoo weinig mogelijk tijd te verliezen? De enkele dag, dat onze spelers wekelijks in het veld komen, moet als de beste oefening worden beschouwd en het feit dat in vele gevallen de latere batsmen deze kans moeten vergooien om coute que coute zoo snel mogelijk eenige runs bij elkaar te hakken, is wel het bewijs, dat in dit opzicht serieus spel uitgesloten is. Veel werdt er geschreven over de noodza kelijke verbetering van ons spelpeil, het aan stellen van coaches, het houden van lezin gen, het gevan van demonstraties op scholen etc., maar.... in onze eerste klasse wedstrij den wordt al heel vreemd met deze propa- ganda-gedachte omgesprongen; een innings nederlaag heeft vaak tot gevolg, dat de jongere spelers de interesse verliezen. Iedere aanvoerder heeft het volste recht om van de kracht van zijn ploeg profijt te trekken, door op zooveel mogelijk winst te spelen; wij zullen dan ook de laatsten zijn om de „poging voor het 3e punt" als zoo danig af te keuren. Het is evenwel de bedoe ling van dit artikel om de samenstellers van het competitiereglement te overtuigen, dat dc afschaffing van het verliespunt om ver schillende redenen toe te juichen is, waar mede het meerendeel van onze spelers ten zeerste gediend zou zijn, UMPIRE 1 heden vrij zeker had gewonnen uit en ver liest zeer onverdiend. Van Eeghen bleef met 7 niet uit. Jeuken, wiens bowlen veel moeilijker lijkt dan het inderdaad is, nam 7 wickets voor 27 runs, Grootmeyer bowlde 3 voor 43. Dc scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. HaarlemH. C. C. II. Het terrein van de H. F. C. Haarlem was in één week tijd geheel geschikt gemaakt voor cricket. Dit was werkelijk een zeer goede prestatie. Het terrein zag er keurig uit, ter wij de pitch zeer goed was. Het was daarom dubbel jammer, dat Haar lem's eerste thuiswedstrijd voor een groot gedeelte verregende, te meer daar bij de mat ches tegen de Haagsche elftallen altijd goed cricket wordt te zien gegeven. Om ongeveer tien minuten voor tweeën is de toestand van het weer van dien aard, dat tot spelen wordt besloten. Haarlem verliest den toss en moet batten. Zoodoende openen Kleefstra en van der Lee de Haarlem in nings op het bowlen van Sodderland en W. d. Bosch. I Als het totaal 13 bedraagt, wordt v. d. Lee door van den Bergh gevangen op het bowlen van v. d. Bosch. De Haarlem skipper voegt 5 runs aan het totaal toe, alvorens hij wordt gecleaned door v. d. Bosch. Het is nu Kleefstra die verdwijnt door Jan van den Bosch gevangen op het bowlen van Sodderland. Hij scoorde 12 runs, wat achter af bezien de hoogste persoonlijke score bleek te zijn. Jaski voegt'6 runs aan 't totaal toe en valt dan ook als slachtoffer van W. v. .d. Bosch, gevangen door Bouwmeester. Als kort hierop Healy voor 5 wordt gestumpt door de Beus op lietbowlen van Sodderland, ziet het er met 5 voor 36 niet rooskleurig uit. Geen oogenblik is er sprake geweest van een stui ten der collapse, v. d. Bosch maakt spoedig hierop zijn laatste slachtoffer, als de jong ste Neuerburg Misset vangt voor 3. Nagtzaam wordt dan het eerste slachtof fer van Schill, die voor v. d. Bosch is aange zet, als hij na 1 run gescoord te hebben, wordt gestumpt door de Beus. Tekelenburg en v, Dalsum worden beiden slachtoffers van Schill, na respectievelijk 5 en 1 runs aan het totaal te hebben toege voegd, terwijl Blok wordt gebowled door Sodderland voor 2. Ton blijft met 0 not out en de Haarlem innings sluit op het magere totaal van 58 runs. Voor H. C. C. n bowlden: W. v. d. Bosch 4 voor 19, Sodderland 3 voor 25 en G. Schill 3 voor 1. H. C. C. II heeft dit totaal overschreden, doch de bedoeling welke bij hen voorzat, om de zaak te forceeren, lukte niet, aangezien het bowlen van den aanvoerder Maas, dezen middag subliem was. Op een totaal van 102 runs nam hij 7 voor 35, waaronder 4 clean bowled. A. C. C. II—Haarlem II. De derde wedstrijd van Haarlem n bracht hen tegen A.C.C. n te Amsterdam. De ter reinen aan den Zuidelijken Wandelweg ble ken nog al bestand tegen den regen zoodat om ongeveer kwart over tweeën besloten werd tot spelen. Haarlem won de toss en koos fielden. A C. C. II bracht het tot 90. Hiervan scoorde Amo een goede 32, waaronder een aantal boundaries. Verder kwamen nog in de dub bele cijfers Kappelhof met 15 en extra's 15. Voor Haarlem n bowlden: de la Mar 1 voor 21, W. Maas 4 voor 15, Visser 3 voor 27 en Vos 0 voor 11. Met nog 1 uur en 52 minuten speeltijd stond Haarlem II voor de taak de benoodigde runs te maken of den tijd uit te spelen. Toen de eerste 5 batsmen voor ongeveer 30 runs verdwenen waren, werd tot het laatst be sloten en hierin slaagde Haarlem n dan ook, dank zij goed verdedigen van Houtman Dalhuizen en Jansen. Met den laatsten man was de speeltijd verstreken en deelde men dus de punten. Het Haarlem totaal werd 52. Hiervan hadden Dalhuizen 10 en Houtman 14. Voor A. V. V. V.—Rood en Wit De eerste uitwedstrijd van Rood en Wit ls, dank zij een absolute foutieve beslissing van den V. V. V. umpire, wat Rood en Wit het wicket van Swens kostte, in een onverdiende nederlaag geëindigd. Wegens den regen werd eerst over twee uur begonnen. V.V.V. dat den toss verliest, wordt het veld ingestuurd en opent met Kost en Pan- jer op het bowlen van v. d. Togt, en Schmeink. Nadat Kost 11 runs heeft gescoord vangt v. d. Togt hem uitstekend op eigen bowlen; vlak hiervoor ging Panjer na scherp fielden van v. Bueren run out voor 4. Het is dan een geregeld komen en gaan; v. d. Togt bowlt Stuyvenberg met een zeer mooien bal ,(318), waarna Schmeink op ruiming houdt onder de V.V.V. bats, hij bowlt er 5, terwijl S. Posthuma de zesde, W. Dijkhuis, voor een gelukkige 28 voor hem vangt. Aanvoerder J. Grootmeyer is de eeni ge die nog, met 12 in de dubbele cijfers komt, alvorens hij door Schmeink wordt ge bowld. Het laatste wicket is weer voor v. d. Togt, als v. Eyken een goeden vang achter het wicket doet. Het totaal werd tenslotte 86, Jeuken bleef met 9 not out. Schmeink met 6—32 en v.d. Togt met 3—41 namen de wickets. Rood en Wit gaat dan batten en opent met v Bueren en Elias op het bowlen van-Jeuken en Grootmeyer. Speciaal Jeuken blijkt voor de meeste Haarlemmers onbespeelbaar, Elias valt als eerste slachtoffer, als hij, na 1 run gescoord <te hebben, op een bal van Grootmeyer voor zijn wicket gaat staan Dan gaan er vier Rood en Witters voor nul, allen gebowld door Jeuken. Hagenaar, Davidson. G. Posthuma (via zijn beenen) en v. Baasbank waren de slachtoffers. Schmeink. die dan inkomt, geeft v. Bueren, die den aanval meester blijkt te zijn, dan den noodigen steun, beide batsmen spelen het bowlen met het noodige i zelfvertrouwen en voegen voor het zesde wicket valt 30 runs aan het totaal toe. Schmeink speelt dan, als er 36 runs zijn. een bal van Grootmeyer in de handen van Slag, waardoor hij voor 13 runs kan verdwijnen. Swens, die nu inkomt, heeft ook niet het minste ontzag voor de harde ballen, die Jeu ken bowlt, de 40 en ook de 50 verschijnen op de telegraaf, zoodat er weer hoop in de har ten der Haarlemmers komt. Op 58 echter, heeft Jeuken weer succes, als v. Beuren een bal van hem verkeerd be oordeelt en voor een uitstekende 26 15 vieren) kan verdwijnen. Met aanvoerder v. Eeghen samen, zet Swens, die keurig staat t spelen, zijn in nings voort. Swens, die geheel buiten zijn wicket staat, krijgt een bal van Jeuken boven de hoogte van het wicket, bovendien, op zijn been, de bowler appelleert geheel on gemotiveerd en de umpire aarzelt geen mo ment om Swens geheel ten onrechte uit r-e geven, welk feit Rood en Wit dc overwin ning kostte. Swens had 16 runs gescoord. Het pleit was nu gauw beslecht: op 74 vangt Jeuken v. d. Togt in de slips voor 5 op hot bowlen van Grootmeyer en Droste wordt voor 2 door Jeuken gebowld. Voor 77. dus slechts 9 runs onder het. V.V.V.-totaal, is Rood en Wit dat onder normale omstandig- H.C.C. II opent met Neuerburg en Sodder land. De laatste gaat run out voor hij ge scoord heeft. W. v. d. Bosch als derde man laat goed cricket zien, cn eerst als de 50 op 't scoringbord staat, doet Jaski een goeden vang en kon hij vertrekken voor een aantrekke lijke 37. Het is dan de beurt van Neuerburg om te verdwijnen, wanneer deze op Maas' bowlen door Blok wordt gevangen voor 17. Met een off-break neemt Maas dan het wicket van Bouwmeester, terwijl kort hierop Nagtzaam zijn eerste wicket verovert, als Tekelenburg een goede vang doet en J. v. d. Bosch kan verdwijnen voor 3. J. v. d. Bergh, A. de Beus en W. Kalff wor den dan achtereen gecleaned door Maas, nt respectievelijk 5, 11 en 3 gescoord te hebben. Schill wordt door Healy gevangen op het bowlen van Nagtzaam voor 2, terwijl Eders- heim als laatste man inkomend, door Misset wordt gevangen op Maas' bowlen. K. Neuerburg blijft met 2 not out. Zooals gezegd was het bowlen van Maas zeer goed. Hij nam 7 voor 35, terwijl Nagtzaam de overige twee wickets veroverde voor 36 runs. H. C. C. Et won dus met 42 runs op de eer ste innings. De scores zullen we in ons volgend nummer publiceeren. Rood en Wit II—V. V. V. II. J. P. VAN BAASBANK SCOORT EEN CENTURY. Deze wedstrijd werd door Rood en Wit II met 103 runs en 6 wickets gewonnen, waar door de kans op een hernieuwd kampioen schap van Rood en Wit II belangrijk is ge stegen. In verband met den regen wordt eerst te twee uur begonnen. Mr. Davidson wint den toss en stuurt V.7.V. naar de wickets. Dank zij uitstekend fielden van Rood en Wit (drie batsmen ondergaan den run out-dood) brengt V.V.V. het slechts tot 62 runs. waar van alleenJ. Hoogendijk met 14 en P. Maas met een goede 19 in de dubbele cijfers komen. Voor Rood en Wit bowlde vooral Jhr. W. C. L. van Spengler met 323 goed, verder nam Kruseman 4 wickets voor 29 runs. Rood en Wit opent hierna met J. P. van Baasbank en J. v. d. Boogaard op het bowlen van Van Wermeskerken en P. Maas. Beide batsmen staan onmiddellijk vrij te spelen, vooral Van Baasbank slaat de bowlers naar alle kanten. Op 54 valt het eerste wicket, n.I. dat van Van den Boogaardt voor 11 Kruseman, die hierna inkomt, maakt het niet lang, maar Jhr. van Spengler brengt hei er beter af. In combinatie met van Baas- bank zet hij een stand op van ruim 90 runs. Op 145 valt het wicket van Van Spengler voor een goede 44 als lslachtoffer van Wes- seis, die met den volgenden bal Mr. F. A. Davidson l.b.w. krijgt. Spoedig hierna bereikt van Baasbank zijn honderd. Zijn fraaie, kans looze innings bevatte 13 boundaries en werd in tijd van 70 minuten gescoord. Hierna sluit Mr. F. A. Davidson de innings op 165 voor 4, teneinde alsnog een kans te wagen op het derde punt. Bowlingcijfers V.V.V.: Wermeskerken 033. P. Maas 264, Engelgeer 033, M. Wessels Z—27. V.V.V. slaagt hierna erin de innings nederlaag te ontgaan door den tijd uit te spelen. De stand was toen 64 voor 3, waarvan Wes sels 16, J. Hoogendijk 26 not out, P. Wessel 10 not. out. Bowlingcijfers Rood en Wit: Jhr. van Spengler 2—25, Kruseman 0—4; H. v. d. Berg 1—8, Mr. F. A. Davidson 0—Van Baasbank 011. C. C. bowlden: Amo 0 voor 13 Börneman 3 voor 8, Riechelman 3 voor 12 E. Inglis Arkel 0 7oor 4 en E. J. Inglis Arkel 1 voor 10. Haarl. CricketbondelftalFlamingo's. DE FLAMINGO'S WINDEN. De Jaarlijksche wedstrijd tusschen het H. C. B.-elftal en de Flamingo's werd Zaterdag weer op het Rood en Wit-terrein gespeeld. De Flaminga's hadden een sterk elftal w.o. drie Ned. elftalspelers. Door verhindering van J. Beyk en Lanting was de H. C. B - aanval zeer verzwakt, het batten was ook niet veel bijzonders, alleen Roodt en A. v. Baasbank vertoonden goed cricket, het fiel den en ook het bowlen was van vrij goede kwaliteit. Niemand en Roodt openen de innings voor de H. C. B. op het bowlen van Schmeink en W. v. d. Bosch. Niemand staat gelukkig te spelen maar wordt op 10 door Jansen in de slips gevangen. Roodt en van Baasbank staan dan goed te spelen en eerst op 34 valt het wicket van Roodt voor een goede 18. v. d. Berg maakt het ook al niet lang en wordt voor 2 achter het wicket gevangen door v. d. Pol. Intusschen is M. Jansen gaan bow len, waardoor de runs nog langzamer ko men. Twisterling en v. Baasbank voeren dan den stand op tot 64, waarna Schmeink hem met een mooien bal bowlt. Freni slaat direct een drie maat laat zich dan verleiden door een listigen bal van M. Jansen, terwijl ook de gebroeders Klerk het niet lang maken. H. C. Klerk scoorde 6 runs en Chr. Klerk 0. Intusschen verdedigt v. Baasbank prachtig, maar de bowlery was te goed om op te sco ren. Hij wordt tenslotte op 89 door W. v. d. Bosch gevangen voor een zeer langzame 14. De staart maakt niet veel meer, zoodat het totaal dank zij 29 extra's 95 wordt. M. Jansen had met 4—16 prachtig ge bowld. Eiken en Gluum beginnen dan voor de Flamingo's, terwijl H. C. Klerk en Roodt den aanval vormen. Beiden maken niet veel, terwijl ook v. d. Bosch zijn dag niet heeft. Op 27 zijn er al 3 wicket neer. Maar M. Jansen en Jhr. Elias slaan dan de kleine hoop der Haarlemmers geheel den bodem in. Dc bow lery wordt naar alle kanten gejaagd; M. Jansen slaat zelfs 7 zessen op 2 opeenvolgen de ballen. Het totaal wordt zonder verder wieketverlies gepasseerd. M. Jansen wordt tenslotte voor een schitterende kanslooze 59 door Onkenhout gevangen, v. Manen en Elias zetten dan de zaak op dezelfde wijze voort en vallen dan als slachtoffers van v. d. Berg en Klerk voor 44 en een harde 46. Schmeink gaat op de eerste bowl van Klerk voor zijn palen staan, terwijl Ruiehhaver en Mr. F. A. Davidson goed door Chr. Klerk gevangen worden voor 9 en 2. Mr. v. d. Pot en van Eeghen houden dan verder stand en als de tijd verstreken is, is het totaal 200 voor 9, waarbij nog 17 extra's waaronder niet min der dan 8 wickets. Klerk had met 488 het beste gebowld. De Flamingo's wonnen dus dezen prettigen wedstrijd met 1 wicket en 105 runs. De scores zullen in ons volgend nummer worden gepubliceerd. De Maas wint de Oude Acht. Het Spaarne wint de Double Scull en Jonge Twee A. Nereus wint vier eerste prijzen, Laga alleen de Oude Vier, Njord ditmaalniets! Dc JubileumwedstrUden van De Amstel het S.S-S; heele hnie merkbaar ls. Aan de AmsielXS SlïE °'l' ,m"d" d?n hegentien De seriewedstrijden der HaarL Jachtclub. De Zaterdag j.l. vastgestelde jollenwedstri^d voor den Van Thielbeker moest een week worden uitgesteld, daar geen volgboot voor eventueele drenkelingen aanwezig was en het wedstrijdcomité net niet verantwoord achtte, wegens den krachtigen wind, zonder volg boot te laten starten. Voor de 16 m2. klasse was dit geen bezwaar, zoodat de 4 deelnemers allen aan de start verschenen. De Treub VI van Kol. de Visser, die zelf verhinderd was, werd in de eerste race door Venema en in de tweede race door E. de Visser gestuurd. In de eerste race namen na een slechte start van allen, v. Breemen en Venema de leiding. Na een spannenden strijd tusschen deze twee. waarbij de overigen ver achter bleven. wist Venema ten slotte te winnen. In de tweede rac? was de start beter, alleen v. Breemen was meer dan 3 min. te laat, daar hij op 't laatste moment uitreefde Een fout, die hem de race kostte. Wel wist hij zich nog tweede te plaatsen met slechts enkele seconden verschil met den winnaar F. Bernard. Indien hij op tijd gestart was, had hij ongetwijfeld gewonnen. De volledige uitslagen luiden als volgt: Eerste Race: 1. Treub VI, C. W. de Visser 1.11.— 2. Treub IV, M. v. Breemen 1.11.15 3. Treub V, F. Bernard 1.15. 6 4. Treub I. C. Bernard 1.18.20 Tweede Race. (Een ronde). 1. Treub V. F. Bernard 0-35-50 2. -Treub IV, M. v. Breenjen 0-35-55 3. Treub VI, C. w. de Visser 0-37-15 4. Treub I, C. Bernard 0-38-47 „Diana van Zwartjas" van Ina de Wilde kampioen. Op de internationale honden ten toonstel ling te Bussum, die Zondag plaats had, be haalde de Newfoundlander „Diana" van Zwartjas" (eigenares mej. Ina de Wilde van Groenendaal te Heemstede) den kampioen- schapsprijs en twee eerste prijzen met de kwalificatie „uitmuntend". Dat dit dus wei oen buitengewoon mooie hond is. kan blij ken uit het feit, dat hij het vorig jaar ook in Rotterdam met andere keurmeesters het kampioenschap won. roeivereenigingen deel, en behalve de stuur - manlooze twee (.waarin Dare Devil superieu- blijft) was er geen enkel nummer dat ge makkelijk gewonnen werd. Alle finales gaveu scherpen strijd te zien; in vele werden de resultaten van De Koninklijke, een week tevoren behaald, omgekeerd. Merkwaardig was dat Njord, dat een week geleden nog de drie belangrijkste nummers won, nu in alle geklopt werd. Opvallend was het stijgen de succes van de burgervereenigingen, die tot dusver in dit seizoen tegenover de stu denten, die altijd over veel meer roeiers en veel meer oefentijd beschikken, weinig ge presteerd hadden. Wel haalde nog een studentenvereeniging Nereus de meeste prijzen, maar daar bij was maai- één belangrijk gieknummer n.I. de zeer goede Jonge Acht B, waarbij de zege behaald werd met slechts een halven meter voorsprong op Nautilus (Rotterdam) De skiffeur Levie, die een mooien stijl heeft en veel belooft, won de Jonge Skiff A en B. Verder zegevierde Nereus in de Overnaadschs Twee over Daveniria, dat op De Koninklijke gewonnen had. Laga nam in de Oude Vier, waarin zij haar ploeg ongetwijfeld versterkt had door James door De Laive te vervangen, een zeer mooie revanche op de Njord-ploeg, die al driemaal in dit nummer had gezegevierd, en sloeg haar zelfs met twee lengten. De Maas was derde. De Oude Acht bracht een wonderlijke verrassing. De Maas, voor het eerst erin deel nemend, sloeg in de eerste heat Het Spaarne, dat toch even goed roeide als vorige malen, met twee lengten. De Haarlemsche teleur stelling was groot. Merkwaardigerwijze slaag- i de ook Laga er niet in om de finale te be- reiken en werd door Nereus geklopt. In den 1 eindstrijd bevestigde De Maas haar buiten gewone qualiteiten en won op superieure wijze, na zelfs twee lengten vóór te zijn geweest op Nereus dat met een prachtigen eindspurt haar achterstand nog tot een halve lengte wist te verminderen. Njord 3 lengten achter, was slechte derde. Het Spaarne (Cox) kreeg geen kans ln het skiffnummer, zooals verwacht was. Cox streed verwoed, maar zoomin hij als v. d. Meer (Njord) bleken opgewassen tegen den Amstel-man Gunther, die mij nog veel beter leek dan verleden jaar op de Olympisch? Spelen. Hij zal op Ilenley een hartig woordje meepraten. In de Jonge Twee B bereikte Het Spaarne de finale, maar Die Leythe toonde zich hierin opnieuw de beste ploeg en won met twee lengten. De Maas en Het Spaarne streden scherp om de tweede plaats, waarbij in een langen eindspurt De Maas met een taflengte won. De Jonge Twee A, op de Koninklijke door Die Leythe gewonnen, was nu weer voor da Haarlemmers. De Spaarne-ploeg (H. de Groot, boeg, H. Suddingh, slag en Ir. P. C. van Niftrik, stuurman) won een zeer zware race met 'n halven meter voorsprong op Die Leythe. Derde was de Deutsche Ruder Verein (Amsterdam) op minder dan een lengte. In de Double Scull, waarvoor alleen Het Spaarne was ingeschreven, gaf het bekende Dare Devil-paar Van WankumVan Suyle- kom partij, en deed dit op uitstekende wijze. Na feilen strijd liepen Cox-Timmermans uit en wonnen met 11/2 lengte. De Spaarne-prijzenkast werd met een zil veren beker voor de twee en een zilveren lauwerkrans voor de double scull verrijkt. Twee mooie en verheugende resultaten, in zeer scherpe concurrentie behaald. De Oude Twee was weer voor Willem UI, de Willem Hultzerbeker voor de goede jonge vier van De Laak. Het nummer Jonge Vier B werd geannuleerd omdat merkwaardiger wijze beide finalisten, Ar go en Njord, zich wegens ziektegevallen in hun ploegen moes ten terugtrekken. Eenige wherry-nummers over 1000 M. waaraan alleen Amsterdamsche vereenigingen deelnamen, en waarvan D9 Hoop er twee won en „Willem III één, gaven het traditioneele „zware sleuren" te zien in dit voor races niet gebouwde boottype. Er was veel sympathie. Na deze wedstrijden is het volmaakt on zeker geworden wie op de Nederlandsche kampioenschappen in de acht en de vier (gestuurd zoowel als ongestuurd) zullen win nen. DE TELEGRAAFBEKER. VIER ACHTEN OP DE 4% K.M. De loting voor de wedstrijden om den Te- legraafbeker (41/2 K.M., van het Kalfje naar het clubgebouw van De Hoop) heeft tot resultaat gehad dat het volgende pro gramma is vastgesteld: Dinsdag 18 Juni, 's avonds halfacht: le heat: boei 1 Nereus, boei 2 Het Spaarne; half negen 2e heat: boei 1 Laga, boei 2 Njord. Woensdag 19 Juni: 's avonds halfacht:] Finale: boei 1 winnaar 2e heat; boei 2 win naar le heat. Haarlem's Amst. Kwartier. Bovengenoemde Vereeniging hield wedvlucht van Melun, afstand 450 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: G Meulenbroek le, 2e; J. j. Hart 3e, 8e H. J. Petter 4e, 5e, 6e; J. H. Hart 7e. Op Zondag 16 Juni werd een wedvlucht gehouden vanaf Chatauraux, Frankrijk, af stand 655 K.M. Hiervan werd de uitslag: J. J. Hart le, 2e, 6e; F. v. Kleef 3e, 9e; H. J Petter 4e, 8e, 10e; J. H. Hart 5e, 12e; D. van Kampen 7e, 11e prijs. De heeren die nog prijzen uit wenschen te !wYe? voor de TJB-C.-vlucht worden verzocht dit ten spoedigste te doen bij den 2en pen ningmeester. Bovengenoemde vlucht zal ge- duiven1 WOrden Uit Lier (BelSië> met jonge De Grundel. Zondag hield het Vischcollege „De Grun del" zijn jaarlijkschen kaswedstrijd op wit- visch in het Noord-Hollandsch kanaal te Akersloot. Hoewel het weer slecht was, wer den toch nog 142 stuks verschalkt. De uitslag luidt als volgt: Eerste prijs (de grootste visch) B. Duits, 2e prijs (de meeste visschen) D. Meijs, tevens kampioen van het college, 3e prijs Chr. Duits. 4e prijs R. Papen burg. 5e prijs H. Koelemeij, 6e prijs H. v. Wooning, 7e prijs J. Pirets, 8e prijs O. v. d. Pol, 9e prijs Leo Duits. 10e prijs J. v. d. Voort 11e prijs A. Eerhart, 12e prijs A. v. d. Tuin, 13e prijs Chr. Schouten. 14e prijs G. Martens 15e prijs J. Tirol. De prijzen werden 's avonds met een toepasselijk woord in het lokaal van Scheidier aan het Spaarne uitgereikt. De avond werd verder gezellig doorgebracht. Propagandatocht. Aan de leden der M. C. H. Ingevolgde de algemeene vergadering van 13 Juni 1929, hebben wij de eer u mede te deelen, dat op verzoek der aanwezige leden op Zondag a.s. de clubtocht ter deelneming aan de Knobelrit niet doorgaat. As. Zondagmorgen wordt door de Motor club „Haarlem" een propagandatocht gehou den door Haarlem en omliggende gemeen ten. Het spreekt wel vanzelf, dat juist aan zoo'n tochtje alle 52 leden moeten deel nemen, opdat een ieder kan zien, dat de M.C.H. een flinke, steeds zich uitbreidende vereeniging is. Naturulijk wordt er dan door alle deel nemers keurig motor gereden, met dichte knalpot-ten en zonder elkaar te passeeren. opdat deze propagandatocht tevens een re clame wordt voor de motorsport. Vertrek van het clubhuis, hotel Roozendaal te Overveen te 10 uur 's morgens. Moeskops wint den grooten prijs van Berlijn. Uit Berlijn wordt aan De Crt. gemeld, ciai Moeskops daar Zondag in de beslissende serie den grooten prijs met een halve lengte gewonnen heeft. No. 2 was de Deen Hansen cn no, 3 dc Duitscher Engel. Promotie-degradatie. Haarlem 2Roda 13 Seriewedstrijden Haarlem. Haarelm IK.VD. I l7 (na straf worpen door K. V. B. gewonnen). Haarlem-comb.DED. I 07 K. V. D. I—D.E.D. I 3 Haarlem IHaarlem-comb. 20 Eerste prij- K. V. D.; +weede prijs DEJ5. derde prijs Haarlem I; vierde prijs Haarl,-. comb. Vergadering van „Concordia". Onder leiding van den heer A. K. P. Vring hield Concordia har jaarvergadering in het HJKLB.-gebouw. De voorzitter deelde mede, dat voorloopig geen gevolg zal worden gegeven aan het plan, de contributie voor de dames-afdeeling te verhoogen. De secretaris, de heer F. G. J. van den Berg, bracht het jaarverslag uit. Daarin werd vermeld, dat het totaal aantal leden nu 381 bedraagt, d.i. 42 minder dan vorig jaar. Deze teruggang was vooral te zoeken in de heeren- en jongens-afdeelingen. Ge memoreerd werd het 15-parig lidmaatschap van de dames G. C. van Huizen, A. C. Wielant en S. Stuy en den heer A. Roosloot, voorts het 10-jarig lidmaatschap van mej. D. Heesemans en den heer W. H. Verkes. In het verslag had verder de heer W. C. de Reus dank aan te nemen voor zijn be moeiingen inzake de aanbieding van de nieuwe adspiranten-vlag. Het jaarverslag van den penningmeester den heer J. Heeres, vermeldde een bedrag aan ontvangsten van f 3566.22 1/2 en aan uit gaven van f 3188.86 1/2. De heer F. G. J. van den Berg, die dit verslag toelichtte, deelde mede, dat blijkens de cijfers de crisis van de laatste jaren financiëel was overwonnen, maar dat het desondanks niet uitgesloten is, dat in de naaste toekomst verder tegen slagen uitblijven. De begrooting sloot met een bedrag van f 3095.35. Na de bestuursverkiezing bleek het bestuur als volgt samengesteld: D. Jansen, voorzitter, F. G. J. van den Berg, secretaris .(Pijnboom straat 95), W. C. de Reus, penningmeester, mej. G. C. van Huizen en mej. A. C. Wielart, commissaressen, F. Jansen en A. Kruyer, commissarissen. Mej. G. C. van Huizen en de heer A. Roosloot werden in de T. C. herkozen. Voorts koos de vergadering als leden van de kas- commissie mej. J. C. van Damme en de heeren F. Bischot en G. Eijsker. De Vijf Queuen Deze biljartvereniging gevestigd bij den heer Bloemmaert aan de Tulpenstraat, viert op 5 September a.s. haar 5-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan heeft zij een re turnwedstrijd georganiseerd. Het eerste tref fen heeft plaats op 25 Juni a.s.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8