sanatogen KracMi$fBIoe<3 wnTFNLANDSCH OVERZICHT POINCARé OVER DE MINDERHEDEN. OOK MCDONALD OVER DE MINDERHEDEN- QUAESTIE. GEMENGD NIEUWS OUTBROOD Bij Examens en Openbaar Optreden wat is uw> antwoord» de Centrace. SPORT EN SPEL CRICKET IN ENGELAND HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG IS JUNI 1929 VLIEGTUIG NEERGESTORT. Wat de garantie voor den vrede is. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In een artikel in de „Foreign Affairs" ver klaart Poincaré, dat de in Versailles tot principe verheven wijze van beihandeling van nationale mindea-heden slechts tot wrijvin gen voerde. Alle minderheden behooren tot het land, waar zij een deel van uitmaken en geen andere staat heeft het recht invloed op hen uit te oefenen, daar anders in vredestijd de deur geopend wordt voor imperialistische avonturiers van de ergste soort. Verschillen de machten, zooals Duitschland en Hongarije maken geen geheim van hunne voornemens om een verandering na te streven van hunne tegenwoordige grensovereenkomsten. Duitsch land werkt in de richting van een aaneen sluiting met Oostenrijk, terwijl de kwestie van teruggave van Eupen en Malmody be sproken wordt evenals de kwestie van den Poolschen corridor. De eenige garantie van den vrede ligt echter in de achting voor vre desverdragen. De minderhedenkwestie wordt tot een gevaar voor den vrede wanneer ver keerde uitlegging van diplomatieke schrift stukken niet wordt verhinderd. In de „Sunday Times" heeft MacDonald zijn meening weergegeven over de minder hedenkwestie. Hij gaat hierbij den toestand na in de verschillende landen en meent, dat de minderheden zich in laatste instantie zul len moeten kunnen wenden tot den Volken bond. Het is volgens den premier een groot ongeluk, dat de bevoegdheden aan den Vol kenbond gegeven, om de verplichtingen der staten ten opzichte van de minderheden na te gaan niet van toepassing zijn op staten als Italië en dat deze bevoegdheden nog zijn verminderd. Volgens den premier dient het oppertoezicht van den Volkenbond hersteld te worden. Technische moeilijkheden, die zich mochten voordoen bij het indienen van de petities, moeten uit den weg worden ge ruimd. Een permanente commissie moet wor den ingesteld op gelijken voet als de man daatcommissie en aan de tactiek om zooveel mogelijk te verzwijgen moet een einde wor den gemaakt. Dit régime, aldus meent MacDonald moet toegepast worden op alle landen De moei lijkheden moeten worden opgelost in een geest van wederzijdsch respect en van geven en nemen. Ook het Saargebied en de Elzas moeten beide worden beschouwd als streken, waar minderheden wonen en mogen niet huiten beschouwing worden gelaten. Stresemann heeft na zijn protest te Lu gano in December jl. medegedeeld, dat hij het geheele vraagstuk op de eerstvolgende bijeenkomst van den Volkenbond ter sprake zal brengen. Iedereen, die gesteld is op het voortduren der democratie, aldus besluit MacDonald, zal den minister hierbij succes toewenschen. De Fransche bladen doen opgewonden over dit artikel van den Britschen premier. Hierbij moet echter worden aangeteekend dat het een oud artikel van MacDonald be treft, dat hij in de tegenwoordige omstan digheden niet gepubliceerd had willen zien. Internationale herstel- bank te Amsterdam? Overeenkomstig het vijfde aanhangsel van het rapport der commissie van deskundigen zal tot het regelen van den overgang van het Dawes-plein naar het plan-Young een com missie gevormd worden, die waarschijnlijk in de tweede helft van Juni bijeen zal komen. Men verwacht, dat de organisatie-commissie voor de internationale bank op 25 Juli a.s. bijeen zal komen. De plaats waar de bank haar zetel zal hebben, moet door de regee ringen worden bepaald. Frankrijk en België geven de voorkeur aan Brussel, de Engel- schen aan Londen, de Amerikanen aan Ba zel, terwijl de Duitschers de voorkeur aan Amsterdam geven. De technische conferen tie zal ongeveer 14 dagen duren, waarna, na dat het volledige ontwerp is samengesteld, de diplomatieke besprekingen beginnen. De re- geeringsvertegenwoordiegers, waarschij nlij k zelfs de leiders der regeeringen zullen, naar de „Excelsior" mededeelt, vermoedelijk na 15 Augustus te Baden-Baden bijeenkomen ten einde de definitieve inwerkingtreding van het plan-Young te regelen, alsmede tot het bepalen van den zetel der internationale bank Indien de werkzaamheden vlot van sta pel loopen zou de bank voor de internationale betalingen misschien reeds 1 September a.s. haar werkzaamheden kunnen, beginnen. Japan wil wereldvrede. De Japansche eerste minister heeft aan den correspondent van Reuter medegedeeld, dat Japan bereid is zijn medewerking aan te bieden voor de onderhandelingen tot beper king der bewapening ter zee, die zullen voortvloeien uit het onderhoud tusschen ge neraal Dawes en Mac-Donald. Japan verlangt er, volgens den premier, naar al het mogelijke te doen om den wereld vrede te begunstigen. Hertzog's meerderheid. De definitieve uitslag der verkiezingen geeft aan de nationalisten, de partij van ge neraal Hertzog, een meerderheid van 8 zetels boven alle andere partijen. Een combinatie van nationalisten en Labour Party van Cres- well zal een meerderheid hebben van 26 ze tels boven de Zuid-Afrikaansche partij, waar van generaal Smuts de leider is. In een bespreking van de Zuid-Afrikaan sche verkiezingen zegt de „Times", dat het resultaat ernstige gevolgen kan hebben voor de toekomst van het land en andere groote Afrikaansche gebieden Met blad meent, dat het een slechte dag voor Zuid-Afrika zal zijn indien de verdeeldheid tusschen de twee groote partijen leidt tot een kloof tusschen de Engelsche en Hollandsche elementen. Ten aanzien van de kleurlingenkwestie is, volgens het blad, slechts weinig veranderd. •anen^is HEVIGE AARDBEVING. VELE DOODEN. Het noordelijk gedeelte van het Zuid eiland (Nieuw-Zeeland) is door een van de hevigste aardbevingen, die men daar heeft meegemaakt, geteisterd. Men vreest, dat ver scheidene personen zijn gedood bij het in storten van gebouwen. Ook de kathedraal van van Cristchurch heeft schade opgeloopen. De derde schok werd in het geheele land ge voeld. Verbinding is nog slechts draadloos moge lijk. LOEWENSTEIN AL JONG EEN GOED FINANCIER. Loewenstein is al bijna een jaar van het tooneel verdwenen. Zijn einde was niet min der opzienbarend dan zijn meeste finan- cieele operaties. Loewenstein is inderdaad een dr. Kuyper in de financieele wereld ge weest: Als geen wist hij het klavier niet der volksconsciëntie maar een veel gevoe liger, dat der speculatiezucht te bespelen. „Früh ubt sich was ein Meister werden will". Reeds als jongen van acht jaar toonde Al fred onmiskenbaren aanleg voor financieele projecten: Kerstmis had hem niet zooals hij gehoopt had, het zoo begeerde phototoestel gebracht. Alfred verlangde er zóó naar, dat hij een middel zocht om het zich te verschaffen. Wat deed het jeugdig financieel genie? Hij gaf een lotenleening uit, waarvan de stukken aflosbaar waren met prijzen in portretten. De verkoop der loten bracht hem fr. 150 op. Dit was voldoende om het verlang de toestel aan te schaffen, benevens het voor de prijzen benoodigde materiaal aan platen en papier. Alfred voldeed prompt aan zijn verplich tingen en hield bij deze transactie het pho totoestel over. De geschiedenis vermeldt niet of hij dit zooals de kleine Savoyaard zijn marmot, steeds als reliquie heeft bewaard. Het phototoestel zal wel al lang den weg van alle stof zijn ge gaan. Vooral een verstrooid man, als Loe wenstein was, is geen goede bewaarder voor reliquieén! BRUTALE OPLICHTNG TE BERLIJN. Door het geraffineerd optreden van een oplichter is, zoo meldt de Tel., de voormalige ritmeester Andrajefski te Berlijn voor twee kostbare schilderijen van oud-Hollandsche meesters opgelicht. De dader is de 45-jarige koopman Hans Hesse, die eenige jaren gele den reeds groot opzien heeft verwekt door de verduistering van juweelen ter waarde van verscheidene honderdduizenden mark. Hesse is voortvluchtig. Andrajefski wilde twee schilderijen, een van Jan Steen, het andere van Gabriël Metsu, van de hand doen en Hesse beweerde een rij - ken Amerikaan te kennen die voor de schil derijen onmiddellijk 47.000 mark wilde beta len. Er werd een afspraak gemaakt in hotel Adlon, waar Hesse den Rus, die in gezel schap was van een dame en de schilderijen bij zich had, den kooper voorstelde als den Amerikaan Fred. Serry uit West-Virginia. De pseudo-kooper verklaarde zich bereid de schilderijen te betalen, zoodra hij het geld uit Amerika had ontvangen. De kunstwerken werden in bruin papier verpakt en verzegeld vervolgens bij een bank gedeponeerd. Toen echter eenigen tijd verstreek en de Rus niets meer hoorde van den Amerikaan, kreeg hij argwaan en bij onderzoek bleek, dat Hesse er op handige wijze in was geslaagd in plaats van de schilderenen twee gedrukte prenten ter waarde van hoogstens 20 mark in te pak ken. De schilderijen werden door hem voor verscheidene duizenden mark aan een kunst handelaar verkocht, die ze reeds den volgen den dag per vliegtuig naar Amsterdam zou hebben gezonden. RACE-AUTOBESTUURDER GEDOOD. Uit Altona (Pennsylvanië) wordt gemeld: De bekende race-autobestuurder Ray Keech is gedood, terwijl zijn wagen een snelheid van 200 mijl had: de renner Cliff Woodbury werd gewond. Het ongeluk is- veroorzaakt doordat de eerste wagen in de houten af scheiding van het terrein, waarop automo bielwedstrijden werden gehouden, reed en de drie volgende wagens boven op den eersten auto terechtkwamen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. NIET TE VERGUI UKEN eenig ander brood I» ARR'S blijft men kalm cn helder door het gebruik van Mijnhardt'» Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct TWEE DOODEN. Bij een vlucht boven het Zaterdag te Stuhm (West Pruisen) ingewijde oorlogsge- denkteeken is het sportvliegtuig „Marieburg" neergestort. De inzittenden, de houder van het wereld-record zeilvliegen Ferdinand Schulz en de zeilvlieger Bruno Kaier uit Ma rieburg waren op slag dood. Het ongeluk had plaats in den namiddag: toen na afloop der onthullingsplechtigheid het vliegtuig op ongeveer 50 meter hoogte boven het gedenkteeken vloog, knapte plot seling tot ontzetting der duizenden toeschou wers de vleugel af. De romp stortte met groo te snelheid naar beneden en viel op het marktplein, ongeveer 50 meter van het ge denkteeken. Uit de overblijfselen werden de vliegers dood opgenomen. PARACHUTISTE VERDRONKEN Berlijnsche bladen berichten uit Zürich dat de parachutiste Nelly Tussmar uit München Zondag in Chur een doodelijk ongeluk gehad heeft. Zij nam deel aan een door een onder- officiersvereeniging georganiseerden vlieg dag. De eerste sprong uit een vliegtuig ge lukte. Door den sterken wind afgedreven landde zij 1000 M. van het vliegveld af. Bij een tweeden sprong, die om half zes plaats had werd de parachutiste wederom door den wind afgedreven en kwam midden in den Rijn neer. Zij werd door den stroom meege sleurd en verdronk, voor men haar te hulp kon komen. DE „SOUTHERN CROSS" NAAR ENGELAND Het vliegtuig „Southern Cross" zal Don derdag naar Derby (West-Australië) vertrek ken en vervolgens naar Singapore vliegen. De machine zal naar Engeland vliegen. HITTEGOLF IN AMERIKA. Uit New York wordt gemeld, dat aan de Atlantische kust een hittegolf de tempera tuur tot 90 graden Fahrenheit heeft doen stijgen, hetgeen in 50 jaar niet het. geval is geweest. Reeds zijn meer dan 20 personen aan de gevolgen der hitte overleden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per regel. BH2E2®5BS5fSEE33 Gij betrekt Uw brood van de Coöperatie. Gij zijt lid van de Vara. Gij leest de moderne vakpers. Maar zijt Ge ook verzekerd bij de Maatschappij die met groote bedragen Uwe organisatie steunt, nl. RUNSTRAAT. DEN HA CRICKET. HAARLEM—H. C. C. II De volledige scores van bovengenoemden wedstrijd luiden als volgt: Haarlem: B. Kleefstra c. J. v. d. Bosch b. L. J. Sodderland 12 W. F. v. d. Lee c. J. v. d. Berg b. W. v. d. Bosch 5 A. Maas bowled idem 5 H. Healy st. A. de Beus b. L. J. Sodderland 5 F. Jaski c. G. Bouwmeester b. W. v. d. Bosch 6 W. Misset c. K. Neuerburg b. W. v. d. Bosch 3 J. Tekelenburg c. G. Bouwmeester b. G- Schill 5 N. Nagtzaam st. A. de Beus b. J. Schill 1 A. Blok bowled L. J. Sodderland 2 F. v. Dalsum bowled G. Schill 1 R. Ton not out 0 Extra's 13 1 58 H.C.C. II. Ir. G. H. Neuerburg c. A. Blok b. A. Maas 17 L. J. Sodderland run out 0 Jhr. W. v. d. Bosch c. F. Jaski b. A. Maas 37 G. Bouwmeester bowled A. Maas 7 Jhr. J. v. d. Bosch c. J. Tekelenburg b. Nagtzaam 3 J. v. d. Berg bowled A. Maas 5 A. M. J. de Beus idem, idem 11 W. Kalff idem. idem 3 J. A. Schill c- Healy b. Nagtzaam 2 K. Neuerburg not out 2 W. Edersheim c. W. Misset b. A. Maas 10 Extra's 5 102 V.V.V.—ROOD EN WIT. De scores luiden als volgt: le Innings van V.V.V. I. 1. A. Kost c. en b. v. d. Togt 11 2. Panjer run out 4 3. A. v. Stuyvenberg bowled v. d. Togt 2 4. W. Grootmeyer bowled J. Schmeink 3 5. W. Dijkhuis c. S. Posthuma b. J. Schmeink 23 6. J. Nieda bowled J. Schmeink 0 7. J. J. Grootmeyer bowled J. Schmeink 12 8. H. Jeuken not out 9 9. J. C. Grootmeyer bowled J. Schmeink 0 10. W. Slag bowled J. Schmeink 6 11. M. Kriek c. V. Eeghen b. A. v. d. Togt 3 Extra's 8 Totaal 86 A. v. d. Togt J. Schmeink S. Posthuma O. M. 121/3 1 12 2 2 W. 3 le Innings van Rood en Wit. P. A. L. v. Bueren bowled Jeuken 26 Jhr. Th. Elias 1. b. w. J. Grootmeyer 1 P. C. Hagenaar bowled Jeuken 0 Mr. B. Davidson c. Kriek b. Jeuken 0 S. Posthuma bowled Jeuken 0 A. v. Baasbank bowled Jeuken 0 J. Schmeink c. Slag. b. Grootmeyer 13 J. J. Swens 1. b. w. Jeuken 16 J. v. Eeghen not out 7 A. v. d. Togt c. Jeuken b. J. Grootmeyer 5 G. Droste bowled Jeuken 2 Extra's 7 H. Jeuken J. Grootmeyer O. M. 141/6 4 14 3 Totaal 77 W. R. 7 27 3 43 HAARL. CRICKETBOND-ELFTAJU— FLAMINGO'S. De scores lulden als volgt: lste Innings H. C. B.: J. Nieman c. M. Jansen b. W. v. d. Bosch 5 A. J. Roodt 1. b. w. J. Schmeink 18 A. v. Baasbank c. W. v. d. Bosch b. M. Jansen 19 H. v. d. Berg c. Mr. v. d. Pot b. W. Glerum 2 N. J. Twisterling b. J Schmeink 13 F. Fruin b. M. Jansen 3 H. Klerk b- W. v. d. Bosch 6 Chr. Klerk st. Mr. Pot b. M. Jansen 0 G. v. Dam not out 1 W. Onkenhout b. v. d. Bosch 0 H. Beyk b. M. Jansen 4 byes 21 leg byes 8 Totaal 95 Bowlingcijfers: Jhr. W. v. d. Bosch J. E. C. Schmeink M. Jansen W. Glerum Flamingo's lste innings. A. J. H. Eijken bowled H. C. Klerk 3 W. Glerum bowled Roodt 10 Jhr. W. v. d. Bosch c. Onkenhout b. Roodt 7 M. Jansen c. Onkenhout b. Roodt 59 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. Klerk 46 Mr. A. F. v. Manen bowled v. d. Berg 44 J. E. C. Schmeink l.b.w. Klerk 0 F. Ruichhaver c. Chr. Klerk b. Nieman 9 Mr. F. A. Davidson c. Chr. Klerk b. H. C. Klerk J Mr. I. R. v. d. Pot not out 3 J. H. M. v. Eeghen not out 0 Extra's 17 W. O. M. 25 3 9 3 20 2 10 3 16 4 8.5 2 5 1 2 1 200 voor 9 O. M. R. W. 16 70 3 18 88 4 4 2 17 3 2 5 1 2 3 1 Totaal Bowlingcijfers H.C.B. A. J. Roodt H. C. Klerk G. v. Dam J. Nieman H. v. d. Berg De Test-trial Engeland versus de „Rest" heeft in vele opzichten teleurgesteld. In de eerste plaats hebben de jonge amateurs met name E. T. Killick, A. M. Crawley A. W. Dawson, H. Gobins, en K. S. Duleepsinhjl, niet aan de verwachtingen beantwoord. Al leen de jonge Dawson kon zich tegen het bowlen van Tate-Larwood en White hand haven, al waren zijn 83 runs in een tergend langzaam tempo gespeeld. Engeland scoorde 4878 (Sutcliffe 91, Hobbs 59, Tyldesley 68, Tate 79 en Leyland 76 en 169). De Biest antwoordde met 370. (Fender 100). De pracht-innings van Surrey's aanvoerder P. G. H. Fender werd met enorme geestdrift ontvangen; die deed weer eens uitkomen hoe buitengewoon populair deze lange Engelsch- man bij het Londensche publiek is. Zijn pro ductief spel van de laatste weken bezorgde hem e n welverdiende plaats in het Testelf tal, dat Zaterdag a.s. te Birmingham tegen Zuid-Afrika in het veld komt. Daar Jack Hobbs in den wedstrijd tegen de Rest een verwonding opliep (hij blijkt eenige spie ren in den schouder te hebben gescheurd), heeft de elftal-commissie hem uitgelaten; thans bestaat Engelands hope uit de vol gende elf spelers: J. C. White (aanvoerder), P. G. II. Fender, K. S. Dupleepshlnji, Sutcliffe, Hammond, Tate, Larwood, Hendren, Free man, Leyland cn Duckworth. In de competitie zette Derbyshire haar overwinningenreeks voort met een overwin ning van 115 runs op Worcester. Vooral de bowler Tarbo was bijzonder op dreef, doch kon niet beletten, dat Derby's aanval supe rieur bleef. De cijfers zijn: Derbyshire 115 en 240; Worcestershire 70! (Worthington 521) en 169. Sussex deed goed werk, door het voordeel van den draw tegen Yorkshire te bewerken. De 261 van Gilligan ca. werden beantwoord met 205 van de Tykes. Dank zij een goed ge speelde 73 van Gorks herstelde Sussex zich van een slecht begin «in dc 2e innings en speelde verder op den draw, die 5 winst punten opleverde. Essex behaalde de eerste overwinning ten koste van het zwakke Glamorgan. De verte genwoordigers van Wales hebben wel een matige battingside, want in de tweede helft van de afgeloopen week werd ip twee dagen tijds met Innings van Surrey verloren. Slechts 37 runs leverde toen de eerste Gla morgan innings op. De ook in ons land be kende fastbawler M. J. C. Allom nam bij die gelegenheid 5 wickets voor 16! runs; hij bleek totaal onbespeelbaar. Kent deed verder voortreffelijk werk, door het zeer sterke Warwickshire den baas te blijven. Hardinge was ditmaal de held van den dag; hij bowlde in Warwick's eerste in nings 6—9! De totaal scores van dezen wed strijd luiden: Kent 193 en 751; War wickshire 89! en 178. Dc Zuid-Afrikaansche gasten leden ten slotte hun derde nederlaag, ditmaal tegen Lancashire. De gasten begonnen reeds dadelijk zeer onfortuinlijk; zij verloren direct de 4 beste batsmen en konden zich nog tevreden ach ten, dat een totaal v .1 135 runs bereikt werd. Het antwoord van Lancs nl. 191 was ook weinig bevredigend; de bowlers behielden de overhand; op een goed wicket werd Z. A. ten tweeden male voor een laag totaal nl. 150 aan den kant gezet. De rest was kinderspel; dc County won toen gemakkelijk met 6 wickets. UMPIRE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». p«r regel. Medische onderzoekingen hebbenaangetoond.dat na 3 weken Sanatogen-ge- bruik het aantal roode bloed lichaampjes met gemiddeld 60 was toegenomen. (ZU Med. Echo Mrt.*24), Overwin bloedarmoede en baar ge volgen: zwakte, verslapping. Iu»te- looaheid, enz. door eena eenigen tijd Sanatogen te gebruiken. Met Sana* togen zal weldra weer krachtig bloed door Uw lichaam atroomen en de bloa der gezondheid op Uw wangen terugkeeren. Het Zenuwitèrltend Vo&J»el In aRe Apotb. en Drogr vanaf 1,— per bua. GYMNASTIEK. UITVOERING K.T.K. Ofschoon nog alleen van Concordia te Haarlem en O.S.S. te Zandvoort geen aan gifte werd ontvangen, zullen ook deze vcr- eenigingen (laatstgenoemde alleen met ads- piranten) deelnemen aan de op 30 Juni in Velsen te houden uitvoering van den Kenne- mer Turnkring. De aantallen deelnemenden lulden dan als volgt: Turnlust te Beverwijk 85, Sparta te Velsen 111, Gratia te IJmuiden-Oost 70, Plato te IJmuiden-Oost 33, Turnvereeniging IJmuiden 125, Olympia te IJmulden 166, Turnvereeniging Santpoort 68, Bloemendaal- sche Gymnastiekvereniging 78, Bato te Haarlem 66, Concordia te Haarlem ongeveer 250, O.S.S. te Zandvoort ongeveer 50. Totaal zullen dus ruim 1100 turnsters en turners medewerken, en wel 112 heeren, 200 dames, 340 Jongens en 450 meisjes. Ook met deze uitvoering overheerscht het vrouwelijk ele ment dus verre. Uit de plannen voor de demonstraties blijkt o.a., dat slechts hoogstens 48 heeren aan het klassikaal paardspringen mogen deelnemen. Het gemeente-bestuur van Velsen heeft het verzoek, verschillende scholen als kleed gelegenheid te mogen gebruiken, afgewezen. Medewerking zal ook worden verleend door dc muziekkorpsen De Eendracht te Velsen, Kunst en Arbeid te IJmuiden en Voorwaarts te IJmuiden. DE WEDSTRIJDEN VAN O.S.S. Zooals wij reeds hebben gemeld, houdt O.S. S. te Zandvoort op Zondag 7 Juli nationale wedstrijden ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Zaterdag daarvóór vindt een eere avond plaats. Een groot aantal prijzen, w.o. van het Koninklijk Huis, werden reeds toegezegd. Zondagmorgen worden de persoonlijke wedstrijden gehouden- Daaraan nemen 100 dames en 56 heeren deel. 's Middags zijn do vereenigings-wedstrijden aan de beurt. Twin tig ploegen dingen daarin mede. POSTDUIVEN. DE OOIEVAAR. Uitslagen der Wedvlucht van Chataraux. Los 6.30 Z.-W. wind. 1 F. Krijgsman; 2, 4, 10 B. J. Nieuwenburg;' 3, 8 H. P. v. d. Poll; 5, 7 P. v. d. Pol; 6 A. Sel- horst; 9 L. v- Meurs. Eerslgetoonde duif 1.58.14, laatste 2.57.23. HENGELEN. DE RÜISCIÏVOORN. Zondag heeft het vLschcollegc „De Ruisch- voorn" zijn eersten kaswedstrijd op witvisch gehouden te Akersloot De vangst was goed. De' prijswinnaars waren als volgt: le prijs G. v. Sloolen, 2e prijs M. J. Scheffer; 3e prijs P. Out, 4e prijs C. v. d. Wouwen, 5e pr. T. v.d. Wouwen, 6e pr. H. v. d. Berg, 7e pr. S. In- pijn, 8e pr. J. Kessens, 9e prijs J. Terhorst, 10e prijs D. Haan. DE KARPER. Bovengenoemd college hield Zor.dag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Amsterdamsche vaart. De vangst was bui tengewoon goed. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs R. Dreijer, 2e prijs P. II. van Woerkom, 3e prijs P. Deamen, 4e prijs J. van Wijk. Er werden met 7 man 83 vischjes verschalkt. „De Karper" neemt deel aan de jubileum wedstrijden van „De Morgenstond" (Heem stede; op Zondag 30 Juni m de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. DE GRUNDEL. Door de Grundel werd een kaswedstrijd gehouden op witvisch te Akersloot De prijzen werden gewonnen door de na volgende heeren: 1. B. Bults, met de grootste; 2. D. Mijs, met de meeste vlsch: 3. Chr. Duits; 4. Papenburg; 5. A. Koelemeij. 6. H. v. Wo ningen; 7. Pirets; 8. O. v. d. Pol; 9. L. Duits; 10. J. v. d. Voort; 11. A. Eerhart: 12. v. d. Tuin 13. Chr. Schouten 14. Martens; 15 J. Tirol. DE VRIJE HENGEL. Zondagochtend hield „de Vrije Hengel" een kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart tus schen Vijfhuizen Nieuwebrug. De vangst was niet schitterend. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs Giesberts met dc grootste; 2e IJzerman, 3e Mozer, 4c Smit Jongbloedt, 5e B van Luik, 6e Rijbroek, 7e J v. Luijk, 8e Timmermans. 9de J. Klumper, 10e Hessen, 11e Jansen. 12e Wensvcen, 13e W. Out, 14e Ser- velle, 15e Knoppert, 16e v. d. Laan, 17e Maar ten, 18e A. Russ, 19e De Wilde, 20e T. Reij- broek, 21e IJsb. Dove, 22e A. Klumper, 23e Baas, 24e Breeuwer en 25c C. Smal.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11