H. D.-VERTELLINGEN FLITSEN STADSNIEUWS v FEUILLETON. Helen's Juweelen HAAPI.FM'S DAGBLAD DINSDAG 18 JUNI 1929 (Nadruk Terboden; auteursrecht voorbehouden.) door WILLY VAN DER TAK De Hoed „Nee," zei tante vastbesloten, „ik doe 't niet meer. Die dure hoeden altijd. Je draagt ze nooit af, allemaal geld verspillen. Ik ga nou van den zomer eens een goedkoop noedje koopen nee, geen flodderding natuurlijk, maar toch niet zoo'n overdreven dure en dan zal je zien dat ik er net zoo'n plezier van heb als van m'n andere van dertig en veertig gulden. En dan kan ik er >vat later in den tijd altijd nog een tweede bij nemen," ontdekte ze verheugd; dat idee van nog een tweede erbij verzoende haar opeens heele- maal met de zelf-opgelegde bezuiniging van nu eens niet zoo'n duren hoed te koopen, en ze knikte nog eens prettigjes na met haar fijn, welgecoiffeerd hoofdje, dat nu de onge kende beleedlging van een hoed van onder de dertig gulden zou moetien torsen. „Weet je, we konden vandaag wel eens naar Amsterdam gaan en daar gezellig een beetje winkelen. Dan kijk ik meteen eens uit naar een niet te duren hoed, en dan gaan we genoegelijk met z'n tweetjes theedrin ken bij Formosa of zoo en weet je wat dan bel lij Pien op die heb ik in zoo'n langen tijd niet gezien en ik heb 't kind al tijden geleden beloofd eens bij d'r te komen eten. Help me er dan in Amsterdam alsje blieft aan herinneren, dat ik wat mooie bloe men en wat snoeperijtjes voor d'r meeneem ze moeten 't zulnigjes-aan doen, en ze is altijd zoo blij met een kleinigheidje." En tante, zeer voldaan over de dure plan nen, die *e om haar goedkoopen hoed heen geweven had, draafde haastig de kamer uit om zich aan te gaan kleeden. „Toe gauw, kind, anders halen we dien trein van twee uur twintig niet meer." En zoo kwamen we in Amsterdam en kochten na veel wikken en wegen een vrij goedkoopen hoed, die dan ook eigenlijk hee- lemaal niet naar tante's zin was. „Ja, 't is gek, kind, maar je verwent jezelf toch zoo met die dure hoeden! Dat hoedje van hoeveel is het juffrouw? o, twee-en- dertig vijftig zie je, dat vind ik nou eigenlijk veel kffer, gedistingeerder, maar deze och, hij is toch eigenlijk niet onaar dig, en die kleur staat me werkelijk altijd buitengemeen goed. Hoe duur ja, zie je wel, dat maakt toch meteen een flink ver schil, twee-en-dertig en zeventien nou tja enfin, pakt u die maar ln Juffrouw, ja, die van zeventien. Bezorgen? Nee, juffrouw, ik woon niet hier en dan wordt 't weer zoo duur." En ze wierp een spijtigen blik op het veel -gedistingeerder hoedje van twee-en-dertig gulden en weigerde mijn aanbod om den hoed te dragen, vastbesloten om haar martelaars schap tot de laatste bittere minuut toe zelf uit te lijden. En zoo stapte mijn Haagsche, zeer op d'r decorum gestelde tante de Kalverstraat in met een reusachtigen papleren hoedezak en we dronken duur thee, en kochten dure bloemen en lekkernijtjes voor Pien en tante genoot alleen keek ze af en toe met iets vijandig.? in haar blik naar denwanstal- itigeri hoedezak. We kwamen laat thuis dien avond. Want: „Wat was 't gezellig bij Pien, hè kind en wat een aardige Jongen is die man van d'r. Nou nog even gauw m'n hoed opzetten. En vol verwachting scheurde ze ien ver fomfaaiden papieren zak open en paste. „Nouniet onaardig, hè. Ja, je tiet er natuurlijk aan, dat het niet je dat is, maar dat kan ook niet anders. Eigenlijk wel een beetje commun, hè? Je ziet Jan en Alleman met hoeden van dat soort loopen. Die gar neering doet 't hem, die laat ik cr afhalen en er iets anders op zetten dat kan dat goeie hoedenmaakstertje van jou wel doen dan moet ze al die linten-fanfarie er maar af halen en er een goeie speld of een gesp opzetten. Ik zal morgen wel es naar d'r toe gaan." Dat deed ze. En toen de hoed terug kwam was hij tien gulden ln prijs gestegen, en de simpele, maar dure gesp, die ze erop had la ten zetten deed den hoed eerder minder lij ken dan beter. Ze keek er met een zucht naar, paste hem eens even op en zette hem weer af met een pijnlijk gezicht. En ze bleef haar ouden hoed dragen, zelfs toen ze terugging naar den Haag en ze wist dat haar man haar aan het station zou ko men afhalen. Twee weken later moest ik in den Haag zijn en toevallig kwam ik tante tegen. Met een heel anderen, nieuwen hoed op, die mijn vrijwel ongeoefend oog onmiddellijk op min stens vijf en dertig gulden taxeerde. Ze zag mijn blik en babbelde bij wijze van uitleg; „En wat vind je nu van dezen hoed stukken beter, hè? Ik mocht dien andere van Oom Henri niet dragenWeet je, wat hij zei, toen ik hem voor 't eerst opzette? „Wat is dat nou voor een uitgezakte chocolade pudding!" En hij wou me niet mee hebben met dat ding op. Ja, deze is natuurlijk veel duurder, maar deze draag ik tenminste met plezier, en die andere ik heb zeker een te duren smaak. En toen heb ik 'm maar aan de werkster gegeven en 't mensch was er dolblij mee. Ze zei, dat 'r zwager d'r net zoo één aan d'r zuster had gegeven en lat ze d'r excusez le mot stinkend jaloersch van was geweest." En tante lachte smakelijk en bekeek haar hoed met een keurenden blik in een blin kende spiegelruit. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Hangt Uw WINTERGARDEROBE uitgestoomd en geëulaniseeid (motvrii) weg, HOEING's STOOMERIJ VERVERIJ Ged. Oude Gracht 11 Schoterweg 54 Tel. 10873-10382 hoek Cronjéstr. DE GEZONDHEIDSCOMMISSIE. VERSLAG OVER 1928. We ontvingen het verslag van de verrich tingen der Gezondheidscommissie over 1928 te Haarlem, dat in de vergadering van heden Dinsdag zou worden uitgebracht. Daaraan wordt het volgende ontleend: De commissie heeft in het afgeloopen jaar speciaal haar aandacht gevestigd op bestaande melkverordeningen in het bij zonder en de melkvoorziening en melk- contröle in het algemeen in onze gemeente. Een uitvoerige gedachtenwisseling had plaats over het feit, dat de Melkverordening door haar gemeentelijk karakter een beperk te werkingssfeer heeft. Ook in 1928 werd door de commissie samen gewerkt met de verschillende takken van gemeentelijken dienst. Er werden verschillende klachten bij de Commissie aanhangig gemaakt. Dank zij de medewerking der gemeentelijke diensten kon over het algemeen vrij spoedig aan de klach ten tegemoet gekomen worden. In de vergadering van 24 Mei werd reke ning en verantwoording over 1927 gedaan, in ontvangst en uitgaaf aanwijzend een bedrag van f 773.43, welke rekening door B. en W. was goedgekeurd. De begrooting voor 1929 sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 950. Het aantal inwoners van Haarlem bedroeg op 31 December 1928: 115.497 (54.989 mannen en 60.508 vrouwen). Het aantal geboorten bedroeg 2259 en dat der overledenen 1011. Ook in 1928 werd voortgegaan met het kosteloos uitreiken bij de aangifte van ge boorte van het boekje, getiteld: „De verzor ging van den zuigeling". Tot het houden van mestverzamelingen werden geen vergunningen verleend en voor het houden van varkens vier vergunningen. Deze vergunningen werden verleend in het geannexeerde gedeelte van Haarlem. Op de verleende vergunningen blijft een scherp politietoezicht ten zeerste gewenscht. Door tusschenkomst van Bouw- en Woning toezicht werd tegemoet gekomen aan eenige klachten over woningtoestanden. In het afgeloopen jaar werd wederom over gegaan tot meer systematische verbetering van bestaande woningen. Door tusschen komst van Bouw- en Woningtoezicht werden in 416 woningen verbeteringen aangebracht naar aanleiding van ingekomen klachten. Aan het einde van het jaar waren in de gemeente nog 34 onbewoonbaar verklaarde woningen bewoond. Herinnerd wordt aan den geldelijken steun van gemeentewege als rentedragende voor schotten aan personen, tot nu een aanschrij ving tot verbetering volgens art. 33 der Woningwet is gericht, alsmede aan den gel delijken steun van Rijkswege. De voorzitter der Gezondheidscommissie houdt geregeld overleg met den schoolarts over de op de scholen voorkomende ziek ten. In het afgeloopen jaar kwamen 252 ge vallen van besmettelijke ziekten ter open bare kennis, namelijk 28 gevallen van Febris Typhoidea en 27 gevallen van Para Typhus; 79 gevallen van diphterie werden aange geven, waarvan 8 met doodelijken afloop. Aangegeven werden 145 gevallen van rood vonk, waarvan geen enkel met doodelijken afloop. Van 74 onderzoekingen op malaria- plasmodiën hadden i4 een positief resultaat en 60 een negatieve uitkomst. Aan longtuberculose overleden 82 patiën ten, aan hersentuberculose 9 en aan anderen vorm van tuberculose 13. Typhus, dysenterie, pokken en pest kwa men niet voor. De geneeskundige armenverzorging bleef opgedragen aan de medici van den Genees kundigen Dienst. Over levens- en genotmiddelen en ge bruiksartikelen kwamen geen klachten bin nen. Van de bevoegdheid tot het opmaken van proces-verbaal van overtreding van wetten en algemeene provinciale of gemeentelijke verordeningen werd in het afgeloopen jaar noch door de leden der Gezondheidscom missie noch door den secretaris gebruik ge maakt. Er kwamen in het geheel voor: 7 klachten over verstopte riolen, 6 over last van stank, 1 over rook, 2 over vocht, 1 over vuil en mestverzameling, 1 over stank door modder poelen of sloten, 5 over woningtoestanden en 7 over diverse onderwerpen. DE REORGANISATIE VAN HET STAATS VISSCHERSHAVEN- BEDRIJF TE IJMUIDEN. HET RAPPORT DER STAATS COMMISSIE Onze correspondent te IJmuiden schrijft: Het rapport der staatscommissie tot onder zoek van het Staatsvisschershavenbedrijf is wel de moeite waard, om 't aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Sommige con- clusiën, die in het rapport zijn verwerkt zul len voor de betrokkenen, de reeders en de kooplieden, belangrijke gevolgen met zich meebrengen. Allereerst valt te constateeren, dat de commissie uitgegaan is van het standpunt, dat het bedrijf zichzelf moet bedruipen en het telkenjare wederkeerend ver liessaldo moet worden weggewerkt, eventueel in een winstsaldo veranderd dient te worden, het geen natuurlijk ligt in de lijn harer opgave. Over het principe dezer tekorten zal in de Kamers ongetwijfeld verschil van meening zijn. Een deel zal zich op het standpunt stellen, dat een belangrijk nationaal bedrijf als het Staatsvisschershavenbedrijf een jaar lij ksche bijdrage uit 's lands schatkist wel waard is, temeer omdat deze bijdrage door de ontwikkeling van het bedrijf steeds min der wordt en vermoedelijk mettertijd uit zichzelf wel zal verdwijnen. Een ander deel, vermoedelijk wel het grootste, zal van mee ning zijn dat waar dat, blijkens het commis soriaal rapport mogelijk is, de reorganisatie zoodanig dient te zijn, dat de tekorten ver dwijnen. Wat verder uit het rapport valt af te lei den is, dat de voor dekking der tekorten be- noodigae gelden gedeeltelijk op de reeders en gedeeltelijk op de vischkoopers worden verhaald, op de eersten door heffing van ha vengeld, op de laatsten door verhooging van de huur van pakruimten en bergplaatsen, door opbrengst verhuur van plaatsen in het afslaglokaal (in aanbouw) en door het in rekening brengen van rente voor de in voor schot ontvangen kasmiddelen. Een maatregel, waarvoor algemeene vrees bestond, verhooging van de retributie voor den verkoop van visch met daarmee gepaard gaande verlaging, c.q. afschaffing, van de koopmanskorting, wordt slechts in uitzicht gesteld wanneer mocht blijken, dat met de door de commissie voorgestelde maatregelen geen blijvend evenwicht in de baten en las ten van het bedrijf is te verkrijgen. Aangezien blijkt, dat de commissie de fi- nancieele resultaten der reorganisatie be groot op 74.350 en het verlies over 1928 ge schat wordt op 60.000, kan veilig worden aangenomen, dat tot bovengenoemden min of meer drastischen maatregel niet behoeft te worden overgegaan. Naar onze meening zou na verloop van eenige jaren ook zonder reorganisatie van geen verlies meer sprake zijn; wat tevens in zich sluit, dat de reorganisatie het maken van winst tengevolge zal hebben. Eenige punten van fcet rapport willen wij nog even nader beschouwen. Op sommige punten is reeds vooruitgeloo- pen, of worden voorbereidingen daartoe ge- VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1449 DE LAMP Vader schuift een gemakkelijken stoel naax de staande lamp en vouwt zijn krant open constateert dat het licht niet zoo goed is als anders geen wonder, er branden maar twee lampen vader trekt aan 1 kettinkje van onverlichte lamp I met het resultaat dat één der andere lampen nu ook uit trekt aan een wille keurig ander ket tinkje, waarna de laatste lamp ook uitgaat t wordt wat ongedul dig, trekt aan alle drie kettinkjes, waar op slechts twee lam- I pen aangaan haalt de onwillige lamp eruit en be geeft zich naar den kelder om een goede te halen keert daarmee terug om te ontdekken, dat moeder den stoel in beslag heeft geno- (Nadruk verboden.) troffen. Zoo on. het veranderen van de te genwoordige methode van „wandelenden en mondelingen afslag" door een afslag in een vaste lokaliteit met electrisch mijntoestel. Ook met de in het rapport genoemde centra lisatie der directie en administratie is reeds bij de verbouwing van hal C rekening ge houden. De wenschelijkheid wordt uitgesproken, het nevenbedrijf der dokter in particuliere exploitatie te doen overgaan. De reden, waarom de commissie dit gewenscht acht, is ons niet recht duidelijk. Weliswaar leverde de exploitatie over 1927 een verliessaldo op van bijna 5000, maar dit was in hoofdzaak het gevolg van bijzondere omstandigheden. Men kan veilig aannemen, dat dit bedrijf als gevolg van het feit, dat het aantal trawlers steeds toeneemt, steeds betere resultaten zal afwerpen. Een verkoop aan een particuliere maatschappij zal ongetwijfeld met een groot verlies gepaard gaan. Wat ons bevreemdt is, dat de commissie niet de wenschelijkheid heeft uitgesproken, de beide dokken uit de Visschershaven te doen verdwijnen; ze komen op hun tegen woordige ligplaats hoe langer hoe meer in 't gedrang. Het zou veel practisoher zijn, ze te doen verplaatsen naar de Haringhaven, die toch niet veel meer is dan een vluchthaven. Invoering der voorstellen zou leiden tot de volgende hoogere baten: Havengeld 42000, verhooging huur pakruimten en bergplaat sen 16000; opbrengst verhuur plaatsen in het afslaglokaal 15000; besparing op rente Haarlemsche Bankvereeniging 18000; ver hooging retributie spoorwegwagons 2250; opbrengst vrijkomende kantoren en bureel gebouw directeur 1500, samen 95.350. Het havengeld zal dus bij een totalen bruto- inhoud van 4 millioen M3. met een heffing van 1 ct. per M3. gedekt kunnen worden. Van het totaalbedrag zou door de trawlers ongeveer 30.000 opgebracht moeten wor den dat is ongeveer 200 per trawler per jaar, een bedrag, dat op een jaarbesomming van 60.000 a 70.000 nog wel te dragen is. De pakhuishuur zal 16000 meer op moe ten brengen. In aanmerking nemende, dat aan huur jaarlijks ongeveer 36000 wordt ontvangen valt hieruit af te leiden, dat de huur met bijna 50 pet. verhoogd zal worden. Bij een verhuring bij inschrijving zal onge twijfeld deze verhooging gemakkelijk wor den opgebracht. Een som van 15.000 is gerekend voor de opbrengst van de plaatsen in het afslaglo kaal, dat is ongeveer 45 per plaats, een bedrag dat de vischkoopers uitsparen aan hun schoeisel en aan den dokter, door het kortere verblijf in de natte en koude afslag hallen. De lasten van het bedrijf zullen door in voering der voorstellen met 21000 verhoogd worden, waarvan voor uitbreiding politietoe zicht 8500, voor aanstelling onderdirecteur 5000, voor annuïteiten kapitaal bouw afslag lokaal en centraal bureel 7500. HAARLEMSCHE WIJNHANDEL „ROYAL". In het perceel Kruisweg 15, waarin langen tijd een lunchroom gevestigd is geweest, is Maandag door den heer Jos van Balen de Haarlemscne Wijnhandel Royal" geopend. Deze wijnhandel zal zich, naar de heer van Balen ons mededeelde, toeleggen, op het le veren van zoer bekende merken en oude be legen wijnen. Flinke voorraden zijn aanwe zig om aan de aanvragen der clientèle te kunnen voldoen. Een specialiteit van de firma vormen bui- tenlandsche likeuren, waarvan ons een groo- te sorteering getoond werd. De ruime zaak maakt een indruk van frischheid en degelijkheid, is in vroolijke tinten geschilderd en des avonds helder ver licht. De smaakvolle étalage lokt tot koopen. Aan de zaak is ook een tapafdeeling ver bonden, m.a.w.: er is ook gelegenheid voor verkoop per maat. NIEUWE KLINKERBESTRATING B. en W. vragen aan den Raad 9000 om in de Geweerstraat, de Boogstraat en de Kogelstraat, waar de wegbedekking niet meer aan de eisohen voldoet, een klinker bestrating te doen aanbrengen. GEREFORMEERDE KERK. Te Schoondijke is beroepen de heer M. de Boer, thans hulpprediker bij de Geref. kerken te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON NO. 10756 VAMPYR STOFZUIGERS F 98- Eersh, kiJken AMSTERDAM, Nieuwendijk 225/229. UTRECHT, Oude Gracht 151. EEN ROMANTISCHE GESCHIEDENIS, door JAQUES FUTRELLE. 46) „Als alles nog zoo ligt als een paar dagen geleden",, fluisterde hij. „moet de kouseband van do gravin van Salisbury hier zijn! Met zijn zakmes peuterde hij even in het slot van dc la van een klein bureautje, en trok de la open. ,.En daar ligt hij!" Helen keek en deed een stap achteruit, met haar handen ineen geklemd. Daar lag de kouseband: schitterend, geïnoteerend Van Derp keek haar triomfantelijk aan. Op dat oogenblik .laatte ze hem bijna! Hij begon aan de onderste lade van een kastje. Ten slotte kreeg hij deze open. „Alstublieft", zei hij kalm. Helen keek weer, en een zachte kreet kwam van haar nppen. Toen trachtte ze moedig haar verdriet te verbergen door haar hand voor haar mond te houden maar haar oogen stonden vol tranen. De lade was vol met juweelen hier een paarlen collier, daar nog één, broches, armbanden, ringen, diamanten halskettingen! „Om de één of andere reden houdt hij eeii gedeelte van het gestolen goed in de andere kamer", zoi Van Derp. „Wilt u even meegaan?" „Ik heb al genoeg gezienbracht ze hul peloos uit. „Maar u hebt het belangrijkste van alles nog niet gezien", verklaarde hij. Zwijgend volgde ze hem; nog een lade ging onder zijn handige vingers open, en daar daar waren haar eigen juweelen ten min ste een deel ervan! Toen brak eindelijk alle tegelijk los woede, vernedering, vlijmende smart in één lange snik! Hij had haar voorgelogen! Die oneindige blijdschap, toen ze hem, dien ze dood gewaand had, opeens levend voor zich zag staan, was voor niets geweest! Hij had gezegd, dat hij terug was gekomen om zijn onschuld te bewijzen! Het had zoo hoopvol geklonken en ze had hem zoo vertrouwd en zelfs op dat oogenblik had hij de juweelen, die hij haar ontstolen had, in zijn bezit gehad! Ze wankelde even, en Van Derp ondersteunde haar. „Is het bewijs voldoende?", vroeg hij. „Laat me naar huis gaan", fluisterde ze, „neem me mee ergens naar huis!" Van Derp knikte geruststellend en samen gingen ze naar de kamer terug, die zij zoo juist hadden verlaten. Op dat oogenblik ging de deur, die naar de gang leidde, open en twee mannen kwamen binnen Bruce Colquhaun en Meredith. Er «was even een oogenblik van gespannen stilte, toen deed Helen met een zachte kreet een stap achter uit; Van Derp scheen niet te weten wat hij moest zeggen. Er vloog even een uitdrukking van woede over Bruce's gezicht, toen zei hij kalm: „Doe de deur op slot. Meredith". „Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn ons door te laten?" zei Van Derp. „Doe de deur op slot, Meredith", herhaal de Bruce. „Eindelijk zijn we zoo ver! We kwamen hier met de bedoeling om de Havik te arresteeren. Mr. van Derp". „Maar natuurlijk", zei van Derp met een vriendelijken glimlach. „Arresteer hem. Mere dith, hij staat vlak naast jc die zoo genaamde Brucc Colquhaun! Arresteer hem! Èn intusschcnHij liep naar de deur. Helen volgde hem versuft. Meredith, die een oogenblik niet scheen te weten wat hij doen moest, ging nu eens klaps tot daden over. Er lag een uitdrukking van grimmige vreugde op zijn gezicht, toen hij met groote passen op Van Derp toeliep. „Wij zijn hier gekomen om de Havik te arresteeren", zei hij, „Houd je handen op!" „Ik?", Van Derp deed verbaasd en stap achteruit. „Ik de Havik?, Meredith, je bent de gekste vent, die ik ooit gezien heb". En hij begon hartelijk te lachen. „Ik de Havik?" Zijn verbaasde gezicht, zijn hartelijke lach, brachten Meredith totaal van de wijs. Hij bleef staan en keek hulpeloos naar Bruce Helen liet zich in een stoel neervallen, met haar handen voor haar gezicht. „Misschien was het beter, Miss Hamilton, als u wegging?" Bruce stond met een bezorgd gezicht voor haar. Zij schudde haar hofod. „En hoe haalt u het in 's hemelsnaam ln uw hoofd, dat ik de Havik ben?" vroeg Van Derp uitdagend. Zijn fletse oogen keken de detective scherp aan. „Het is zoo", verklaarde Meredith krach tig. „Ik weet het, omdat „Omdat?" „Ten eerste, omdat het een leugen is, dat er Duitsche kroonjuweelen gestolen zijn. Da* weet ik van den chef van den Keizerlijken Geheimen Dienst". „Heel logisch", zei Van Derp minachtend, dacht u, dat wij dergelijke belangrijke ge heimen aan Amerikaansche politieagenten toevertrouwen „En bovendien hebt u mij leugens verteld over den plattegrond van dat huis, waar ik u dien nacht vond. U zei. dat u me die ge stuurd had. En Mr. Colquhaun had het ge daan. Hij had het gevonden op zijn motor boot, waar u hem had laten vallen", „Allemaal opschepperij". „En verder", de detective haalde twee foto grafieën en een stukje papier uit zijn zak, „verder heb ik onbetwistbare bewijzen hier. Het is de vingerafdruk van den Havik, die we bij de laatste inbraak in Boston vonden, hier is dezelfde vingerafdruk, die we op de Pryramide vonden dus daar moet de Havik ook geweest zijn". „Knap uitgedacht", vond Meredith, „het was zijn eigen boot". „En hier, op dit stukje papier, heb ik Mr. Colquhaun's vingerafdruk. Hij lijkt niets op de vorige twee. U kunt nog bewijzen, dat u niet de Havik bent! Durit u nu op het oogenblik uw vingerafdruk maken, zoodat ik hem met de andere drie kan vergelijken?" „Zeker", zei van Derp vriendelijk. „Hoe wilt u, dat ik het doe? Daar staat een glazen blaadje daar zal het prachtig op gaan. Pardon", en hij ging naar de badkamer, „ik zal even wat zeep op mijn duim doen, dan krijgen we een duidelijker afdruk". Hij verdween in de badkamer. De deur vloog met een smak achter hem dicht en Meredith en Colquhaun vlogen er naar toe. Van achter de stevige eikenhouten paneelen klonk de knal van een revolverschot. „God!", zei Meredith ontzet, „Hij heeft zich zelf Alles draaide om Helen heen; ze uitte even een zachte kreet en verloor toen het bewustzijn. Het laatste wat ze hoorde waren Bruce en Meredith, die machteloos tegen de deur duwden en trapten. HOOFDSTUK VI. Toen zij weer bijkwam, lag ze in Bruce's armen en zijn oogen keken haar vol angst en bezorgdheid aan. „Goddank", zei hij. „Is is hij dood?" zei ze zacht. „Nee", zei Bruce. „Hij is ontsnapt. Meredith is hem achterna. Hij deed de deur op slot en schoot toen zijn pistool af, om ons in de waan te brengen, dat hij zelfmoord gepleegd had. Terwijl wij probeerden om in de bad kamer te komen, klom hij door het raam naar buiten en werkte zich langs de goot naar de volgende kamer, en klom daar weer naar binnen. Het duurde een kwartier, voor we de deur stuk getrapt hadden; dus hij heeft een kwartier voorsprong op Meredith". Helen, sloot even haar oogen. In haar hart was ze blij, dat hij ontsnapt was Toen besefte ze plotseling, dat ze nog steeds in Bruce's armen lag en ze trachtte te komenEn hij was nog wei een diefr Haar eigen juweelen! „Laat me los!" zei ze verontwaardigd. „Nee". En hij sloeg zijn armen nog wat steviger om haar heen. „Laat los! Ik je „Waarom?" „Omdat je je omdat ik je haat! Je bent een dief!" „Warempel?" Bruce keek haar aan, glim lachend om haar verontwaardiging en haar machteloosheid. „Wat heb ik dan gestolen?" „Juweelen mijn juweelen en van an dere menschen". „Dat heeft de Havik van Derp ge daan en niet ik". „Maar wat hoe komen al die dingen hier dan in 's hemelsnaam in jouw kamer?" „Dit is mijn kamer niet. Hij is van Van Derp. Meredith en ik kwamen hier om hem te arresteeren!" (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6