DE 170 WONINGEN IN VOORMALIG OUD-SCHOTEN. HANDELSBLAD GRATIS TEMPELIERSSTRAAT 32 EEN-Bf^iL? NAAK KEIP SCHEEP V AARTBER1CHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLADDINSDAG 18 JUNI 1929 De huuropzegging aan de bestuursleden der Buurtvereeniging. BILLY BOE „Ja, 'k ben 'n domoor." riep Billy, „Omdat ik d'amulct vergat. Ik had er aan moeten denken, Dat hij in mijn broekzak zat." Hij bracht d'amulct te voorschijn. En wreef 't wonderding met kracht. Maar, o, wat schrok die kleine jongen, Toen zij niets te voorschijn bracht. Zou zijn moeder niet INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL VOOR DE KINDEREN. „Je bent weer 'n domoor," hiep Rcdneb. Jij weet toch zelf heel goed. Dat je Yakadoe moet rcepen, En d'amulct anders niets doet!'' „Dat is waar ook." lachte Billv, „Beste vriend, ik dank je wel." Hij wreef, riep Yakadoe en Papier, inkt en pen verschenen snel. lij zijn met den brief? HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. Vulcanus (uitreis) 14 Juni van bor deaux. EEN UITEENZETTING In ons vorig nummer hebben we gepubli ceerd een mededeel in g van het bestuur der Buurtvereeniging „De 170 woningen" aan den gemeenteraad, dat de verhuurster der 170 woningen, de N.V. Ned. Trust tot expL van onroerende goederen, bij wijze van rancune het bestuur van bovengenoemde vereeniging per exploit heeft aangezegd, de resp. wonin gen vóór 25 Juni 1929 te verlaten. Het be stuur verzocht den raad, maatregelen te nemen om deze massa-uitzetting te voorko- mep of goede woningen voor de slachtoffers te verstrekken. De winkeliers in dit huizencomplex hebben instemming met dit adres betuigd. Deze maatregel is door de N.V. genomen naar aanleiding van klachten, die de be woners bij den Bouw- en Woningdienst over deze woningen hadden ingediend. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging heeft Maandagavond aan vertegen woordigers der drie Haarlemsche bladen na dere inlichtingen over deze zeldzame aange legenheid verstrekt. De 170 woningen staan in het voormalige Oud-Schoten, namelijk aan de Rembang-, Djambi-, Besoeki-, Kedoe, Indische-, Ban doeng- en Bantamstraat. Deze woningen zijn gebouwd toen de Haar lemsche annexatieplannen nog hangende waren. Dus eigenlijk zijn ze een ongewensch- te nalatenschap van de vroegere gemeente Schoten. Oorspronkelijk was geannonceerd, dat de huur slechts 5.50 per week zou bedragen. Later heeft de Trust getracht, den huurprijs succeessievelijk tot 7, 8 en 9 te ver- hoogen. Tenslotte'werd die bepaald op 6.50. Aan alle bewoners aldus deelde het be stuur van die Buurtvereeniging ons mede werd een huurcontract ter teekening voor gelegd, waarbij zij zich voor een half jaar verbonden. Zonder dat de bewoners vooraf voeling met elkander hielden werden deze contracten door alle belanghebbenden spon taan geweigerd. De heer J. J. Haye Jr., die met het innen der huurgelden belast was, dreigde enkele bewoners daarop met huur opzegging. Dezen gingen toen besprekingen met elkaar houden. Zij kozen een voorloopig bestuur, waarna de Buurtvereeniging „De 170 woningen" werd opgericht. Aan vaklieden werd opgedragen, een onderzoek naar den toestand der woningen in te stellen. Het bleek hun, dat de klachten niets overdreven waren, o.a. deugde de rioleering niet, de bui tendeuren sluiten niet, de ramen schieten uit de scharnieren, enz. Toen de woningen gebouwd waren, hadden de verschillende aanbestedingen voor het af werken plaats. Het timmerwerk kostte 28 per woning; het stucadoorswerk 89 met bijlevering van materiaal; het schilderen 110 per woning eveneens met bijlevering der materialen. Als bewijs, hoe slecht dit afwerken geschiedde, kan dienen dat het stucadoorwerk slechts één week duurde. Door verschillende omstandigheden hebben die woningen niet minder dan anderhalf jaar dakloos gestaan, zoodat het wel te begrijpen is, dat ze verschrikkelijk vochtig geworden zijn. Het regenwater stond overal op de vloe ren én kon niet eens meer wegzakken. Toen de bewoners er eenmaal in getrokken waren, was het aantal klachten natuurlijk legio. Die werden dan wel door den heer Haye genoteerd, maar verder blijkbaar voor kennisgeving aangenomen. Het gevolg was dan ook, dat er een klachten commissie be noemd werd, alleen bestaande uit deskun digen, zooals twee timmerlieden, een schilder en een electricien. Die laatste werd ook in de commissie benoemd, omdat de aanleg van de electrische geleiding eveneens ongeoor loofd was aangelegd. Aan alle bewoners werd nu schriftelijk ge vraagd, hoeveel klachten ze hadden en van welken aard ze waren. Bijna alle bewoners hebben him klachten schriftelijk ingediend en ze met hun naam onderteekend. Die klachten waren ongeveer als volgt: 1. Ontzettend veel last van vocht. 2. Gaten in de muren. 3. De huur is te hoog. 4. Eenige planken van den vloer beginnen te rijzen. 5. De voordeur en binnendeuren' sluiten niet. 6. Het granieten aanrechtblad is gescheurd en lekt. En nog veel meer. Al die klachten werden door de commissie onderzocht. Het bleek haar, dat sommige buitendeuren, wanneer zij gesloten waren, weer gemakkelijk open gingen als er tegen aan geduwd werd. Een der bewoners was eens met vacantie gegaan. Toen hij 's avonds heel laat thuis kwam, zag hij tot zijn niet geringen schrik eenige politie-agenten bezig, de voordeur te forceeren. Op zijn vraag wat dit te beduiden had, werd hem geantwoord, dat vermoed werd dat er inbrekers aan het werk waren, want de politie had ontdekt-, dat een buiten deur aan de achterzijde van het perceel ge heel open stond. Vóór zijn vertrek had de be woner echter die deur gesloten. Ze was daar naopengewaaid! „En vochtig dat de huizen zijn!" aldus deelde de voorzitter der Buurtvereeniging ons mede. „Dat is gewoonweg ongelooflijk. Eén der bewoners had een ziek kind, dat men gedwongen was, beneden in de huiskamer te bed t.e leggen, omdat het in het slaapka mertje boven zóó vochtig was, dat het water met straaltjes van de muren liep en het bed- degoed kletsnat maakte. De muren zijn ge heel poreus geworden. Zelfs een klein schil derijtje kan men er niet ophangen, want dat valt er af. Al deze klachten werden aan den directeur der Trust, den heer J. Bergsma, be kend gemaakt, maar dat hielp niet veel, want deze woont ook in één van die huizen en is dus eveneens een slachtoffer. Zijn vrouw heeft trouwens al eenige noodzakelijke ver beteringen uit eigen middelen betaald. Ons bestuur werd op een conferentie bij den heer Bergsma ontboden. Deze beloofde, er met de commissarissen over te zullen spreken, maar verder bleef alles bij het oude. Dat wil zeg gen: er gebeurde niets!" De voorzitter deelde ons mede, dat de vol gende heeren aansprakelijk voor den slech ten toestand der huizen waren: A. H. Baron Van Hardenbroek van Ammerstol, president- commissaris te Heemstede; J. W. P. Kardoes te Hilversum, Abr. van Tiggelen te Warmond en Houtzager te Amsterdam allen gedele geerd commissaris. Er werd aldus de voorzitter met onze klachten gewoonweg den spot gedreven. Zoo ontvingen wij op 19 November 1928 van de directie het volgende briefje: „In antwoord op uw schrijven aan onzen president-com missaris deelen wij U mede, dat wij U toe- DOOR HET BESTUUR. stemming verleenen om de woningen zoo spoedig mogelijk te verlaten". „Wij werden steeds van het kastje naar den muur gestuurd", zei de voorzitter. „Ten einde raad hebben we dan ook op 7 Mei een adres aan den gemeenteraad gericht, waar in wij mededeelden, dat op onze klachten geen acht werd geslagen en dat Bouw- en Woningtoezicht er blijkbaar ook niets aan doen kon. Door B. en W. werd toen aan de directie geschreven, dat alles vóór 15 Augus tus in orde moest zijn. Maar reeds den dag na dit bevel van B. en W. ontvingen de zes bestuursleden den volgenden brief, gedateerd 15 Juni: .Hierdoor deelen wij U mede, dat wij de huur van uw woning niet wenschen te verlengen en er op rekenen, dat uw woning van Zaterdag 15 Juni af met de sleutels ter onzer beschikking wordt ge steld". De bestuursleden namen dien brief echter voor kennisgeving aan. Bovendien was de huuropzegging wettelijk niet in orde, omdat toch minstens veertien dagen tijd gegeven moet worden. En wij kregen maar tien da gen. Op 7 Juni kwam evenwel het bekende deurwaardersexploit, waarin ons gecomman deerd werd, dat we op 25 Juni onze wonin gen moesten verlaten. Dit was dus wettelijk wèl in orde. Het gevolg van dit exploit was, dat een vergadering voor alle huurders werd uitgeschreven. De verontwaardiging van al len was heel groot; dat kunnen wij u verze keren. We moesten de mensehen tot kalmte aanmanen, want er werd zelfs gesproken van huurstaking enz. Op Vrijdag 7 Juni hebben we weer een conferentie met den heer Bergsma aange vraagd. Deze beloofde ons toen, dat hij alles zou aanwenden, om te probeeren, het ex ploit geannuleerd te krijgen. We begrepen echter, dat dit hem toch niet gelukken zou. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de directie ook een conferentie ten Stadhuize gehad onder leiding van den heer D. J. Meeusen. Deze verdedigde onze houding. We aanvaardden zijn compromisvoorstel, dat wij onze actie zouden stopzetten en bereid zou den zijn, onze klachten nog eens opnieuw bij de directie te brengen. De heer Bergsma ver klaarde zich daarmee accoord. Ook een com missie uit de huurders is bij den heer Bergs ma geweest en deze zou weer onze belangen bij de hiervoren genoemde heeren bepleiten. Op 14 Juni zou de heer Bergsma den uitslag van zijn pogingen aan de huurders en aan het gemeentebestuur meedeelen. De uitslag was: dat de directie niet op de voorstellen kon ingaan en dat het exploit gehandhaafd zou blijven. Daarna heeft het bestuur het volgende spoedadres tot den gemeenteraad gericht: „Ondergeteekenden, alle bestuursleden der Buurtvereeniging De 170 woningen domicilie kiezende ten huize der secretaris Rembang- straat 5, kennis genomen hebbende van Uw gunstige beslissing op ons jongstleden 7 Mei ingezon den adres: maken U bij deze bekend, dat de verhuurster der 170 woningen nl. de N.V. Ned. Trust tot expl. van onroerende goederen, bij wijze van rancune het bestuur onzer Buurt vereeniging per exploit heeft aangezegd de respectievelijke woningen voor den 25sten Juni 1929 te verlaten, verzoekt u maatregelen te beramen: lo. Deze massa-uitzetting te voorkomen. 2o. Goede woningen voor de slachtoffers van hun plicht, te verstrekken, temeer daar het ons inziens niet opgaat, dat burgers, ge bruik makende van hun recht van gegronde klachten ter kennis te brengen van Bouw en Woningtoezicht, hierdoor dakloos ge maakt kunnen worden". Ook de winkeliers zonden een adres aan den raad van dezen inhoud: „Ondergeteekenden, allen winkeliers, wo nende in het huizencomplex, bekend onder den naam: „De 170 woningen", betuigen bij deze hun volle instemming, met 't door de Buurtvereeniging „De 170 wo ningen" ingediende adres van jl. 15 Juni 1929 en verzoeken Uw college ook met klem, maat regelen te treffen deze allenzins goede en betrouwbare bewoners, voor dakloosheid te behoeden". Het aantal bestuursleden van de Buurtver eeniging is intusschen verdubbeld. Wij heb ben nu natuurlijk besloten onz eactie voort te zetten. De zes gedupeerde bestuursleden laten het op een proces aankomen, want ze zijn niet voornemens, hun woningen vrij willig te verlaten, ook al omdat er op het oogenblik geen andere woningen voor dezen prijs te vinden zijn. We hebben tenslotte onze zaak in handen van het Bureau voor Ar beidsrecht gegeven en wachten nu maar kalm af, hoe het slot van deze geschiedenis zal zijn. We vreezen echter, dat we er ten slotte wel uit zullen moeten", aldus eindigde de voorzitter zijn mededeelingen. VOOR DEN POLITIE RECHTER. Een clement vonnis. Een jonge Duitscher zat in net beklaagden bankje te huilen. Het was waar zoo ver telde hij dat hij op 29 Mei een rijwiel ge stolen had, maar het was de eerste keer, dat hij zich aan diefstal schuldig maakte. In Duitschland was hij ook nooit met den rech ter in aanraking gekomen. De heer P. Vos uit Heemstede kwam ver tellen onder welke omstandigheden zijn fiets verdwenen was. De waarde van het rijwiel was ongeveer 25 gulden. Het Openbaar Ministerie vorderde 3 maan den gevangenisstraf. De ambtshalve verdediger Mr. W. G. J. Veenhoven wees er op. dat deze verdachte geen ongunstigen indruk maakt. Hij heeft reeds op jeugdigen leeftijd zijn ouders verlo ren, waarna hij veel ellende heeft doorge maakt. Eindelijk is hij naar Nederland geko men, maar ook daar ging zijn pad niet over rozen. Uit armoede heeft hij toen de fiets gestolen. Pleiter drong er op aan om aan beklaagde slechts een korte gevangenisstraf op te leg gen, in elk geval niet langer dan den tijd dien hij reeds in voorloopige hechtenis heeft doorgebracht. De politierechter voldeed aan dit verzoek en legde een maand op, met aftrek der pre ventieve hechtenis. Ontrouwe knecht. De 27-jarige schoenmakersknecht J. A. was in dienst van A. y. Heyst te Lissc. Hij werd er op uit gestuurd om eenige kwitanties^ te innen, maar ging aan den haal met 5.30 en 10.wisselgeld. De eisch luidde 5 maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. Verdachte: ik vind dat wel wat veel De verdediger Mr. v. d. Vegt pleitte cle mentie. 't Feit was niet zoo erg, maar de straf die de Officier vraagt is heel zwaar zoo zei hij. De politierechter legde 6 weken op, met Politierechter tot verdachte: En kom nu nooit meer terug! Verdachte: ik beloof het! Ik woon nergens Een jongeman heeft op den Wagenweg te Haarlem een fiets gestolen ten nadeele van mej. K. Rambonnet. Te Amsterdam werd het rijwiel te gelde gemaakt. Politierechter tot den verdachte: Waar woon je? Verdachte: nergens. De zwerver heeft het vorige jaar 7 maan den in de gevangenis gewoond. Nu wilde het O.M. hem weer 5 maanden aan onderdak helpen. Verdachte had daarop niets te zeggen. De verdediger Mr. v. d. Vegt vertelde, dat de verdachte een oud-verpleegde uit een tuchtschool is, die nu geen werk kan krij gen. Daarom is er wel reden voor eenige cle mentie. Het vonnis luidde: 3 maanden met aftrek. Verdachte: ik vind het goed als ik maar alleen mag zitten. Verduistering en heling Een 23-jarige loopknecht was in dienst van een grossier te Haarlem. Behalve be stellingen voor zijn patroon zorgde hij ook voor eigen bestellingen. Hij verduisterde na melijk verschillende partijtjes kaas en worst, vermoedelijk tot een bedrag van 250. Het gestolen goed heeft hij aan een familielid verkocht, die nu terecht stond wegens heling. De grossier verklaarde, dat hij den loop knecht in dienst gehouden heeft, omdat hij medelijden heeft met zijn gezin. Bovendien gelooft hij dat het bedoelde familielid een slechten invloed op hem heeft gehad. Het OM. wilde beide beklaagden tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeelen, met een proeftijd van 3 jaar, mits beklaagden zich stellen onder toezicht van reclassee- ringsvereenigingen. De politierechter vereenigde zich met dien eisch. DE ROOILIJN AAN DE PIJLSLAAN. BEHANDELING VAN BEZWAAR SCHRIFTEN. In een openbare zitting van een commissie uit Ged. Staten werden Maandagmiddag be handeld de ingekomen bezwaren tegen het raadsbesluit der gemeente Haarlem van 3 Augustus 1928 tot het vaststellen van een rooilijn voor de Pijlslaan, nabij de uitmon ding op de Leidschevaart van de Geweer straat af en voor de Leidschevaart voor zoover betreft het ten zuiden van genoemde laan en ten noorden van de Edisonstraat gelegen ge deelte. Het bleek, dat een achttal bezwaarschriften zijn ingekomen. Eenigen der indieners van bezwaarschriften lichtten toe, dat door de verandering aan te brengen in de rooilijn, het voor hen bezwaren oplevert perceelen waar van ze eigenaar zijn te verkoopen. Dit deed den heer C. D. Lam, die voor twee indieners van bezwaarschriften optrad, verzoeken aan Ged. Staten de gemeente Haarlem de ver plichting op te leggen binnen een bepaalden korten termijn onderhandelingen aan te knoopen tot het aankoopen der perceelen." Ir. W. J. Burgersdijk, die bezwaren van de E. N. E. T. M. en de E. S. M. toelichtte, zeide dat, als het hek voor de remise terug zou moeten het berijden van de wissels naar de remise niet meer mogelijk zou zijn. Of het hek moet worden geplaatst op een anderen af stand, dan volgens de teekening, of de wis sels moeten verlegd worden. Het laatste zou op groote kosten komen te staan. Daarom bepleitte spr. daar ter plaatse de rooilijn een meter smaller te maken dan verderop aan de Leidschevaart. De rooilijn zal dan daar ter plaatse een meter meer naar voren komen. De heer C. A. M. van Dam, die aan den Leidschevaartweg een fabriek en een woon huis heeft, verklaarde, dat de nieuwe rooilijn bijna dwars door zijn huis gaan zou. Volgens hem was de toestand bij de viaduct en aan den kant van oud-Haarlem veel gevaarlijker dan dien voor zijn perceelen. Ir. L. C. Dumont die de gemeente Haarlem vertegenwoordigde zeide, dat het gewenscht geoordeeld werd dat een nieuwe rooilijn werd gemaakt over de geheele lengte van de Leid- sche vaart. De gemeente heeft reeds te ken nen gegeven aan de eigenaars van perceelen, dat ze bereid is tot het voeren van de noo- dige onderhandelingen als de rooilijn er eenmaal is. Maar het gaat niet aan de ge meente in dezen aan een bepaalden termijn te binden. Het bezwaar aangevoerd door Ir. Burgersdijk kon spr. niet deelen. De voorzitter der commissie uit Ged. Sta ten, de heer A. W. Michels, deed opmerken, dat door de nieuwe rooilijn inderdaad een paar perceelen waardeloos zullen worden. Spr. informeerde of het in het voornemen van 't gemeentebestuur van Haarlem ligt dadelijk met de nieuwe rooilijn te beginnen. Ir. Dumont zeide, dat hij, als ambtenaar, die vraag niet kan beantwoorden. Echter in dien de rooilijn er eenmaal is, zullen B. en W. met de eigenaren van aangrenzende perceelen gaan onderhandelen. Ged. Staten zullen later ter zake van de be_ zwaarschriften uitspraak doen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Ct«. per regel. Zij, die zich thans als kwartaal-abonnc opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 JULI gratis. Abonnement ƒ1.90 per maand en 5-50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad. (WENSING'S Alg. Advert.sBureau) TELEFOON 10209 STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (uitr.) 17 Juni te Antwerpen. Johan de Witt (thuisr.) 16 Juni te Suez. Moena (thuisr.) 15 Juni van Sabang. Prinses Juliana (thuisr.) 14 Juni van Sin gapore. Roepat (thuisreis). 16 Juni te Marseille. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (thuisr.) 15 Juni van Santos en 16 Juni van Rio Janeiro. Maasland (uitr.) 16 Juni Finisterre ge passeerd. Rijnland (^huisreis), 15 Juni te en van Bahia. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Achilles 16 Juni van Alexandrlë te Tor- revieja. Adonis 17 Juni van Hamburg te Amster dam. Ajax, Rotterdam—Midd. Zee pass.' 15 Juni Gibraltar. Alkmaar (uitr.) 14 Juni te Talcahuano. Almelo (thuisr.) pass. 16 Juni Azoren. Astrea 14 Juni van New-York n. Curagao. Baarn (thuisreis) 15 Juni van Cristobal n. Curasao. Clio 15 Juni van Tanger n. Malta. Commewyne 15 Juni van Paramaribo n. Madeira. Crijnssen 15 Juni van Cristobal n. Port Columbia. Eos, Lissabon-Amsterdam, pass. 17 Juni Lydd. Hennes 16 Juni van Varna te Constanza. Irene 16 Juni van Malta te Algiers. Juni 15 Juni v. Genua te Patras. Luna 15 Juni v. W.-Indië te New-York. Merope 15 Juni v. Alicante n. Barcelona. Nereus 16 Juni v. Malta te Venetië Neptunus, Rotterdam-Malaga, pass. 15 Juni Lydd. Odysseus, Stettin-Amsterdam pass. 17 Juni Brunsbuttel. Perseus, Amsterdam-Kopenhagen p. 16 Juni. Holtenau. Pollux 16 Juni van Maracaibo n. Jack sonville. Prins Frederik Hendrik 14 Juni van New- York n. Port au Prince. Proteus 14 Juni v. Kopenhagen te Am sterdam. Stella 16 Juni van Aalborg te Amster dam. Stuyvesant, 15 Juni van Amsterdam te Barbados. Venezuela 15 Juni van Oover naar Barbados. Vesta 15 Juni v. Alexandrië n. Malta. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Nias (thuisr.) 15 Juni van P. Said n. Genua. Randfontein (uitreis) 15 Juni te Beira. Rietfontein (uitreis) 16 Juni v. Aden. Springfontein 14 Juni van Rotterdam te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKALIJN. Gaasterdijk Londen-Pacifick 25 Juni Li zard gepasseerd. Kinderdijk 15 Juni van Vancouver te Seattle. Lochkatrine, Ritterdam-Vancouver 14 Juni te Colon. Noorderdijk, Pacifick.-Rotterd. pass. 15 Juni Azoren. Soekaboeml 16 Juni v. Bremen naar Java." Volendam, New-York-Rotterdam 17 Juni v. Boulogne. HOLLAND - AU STR ALIë-LI JN. Aagtekerk (thuisr.) 16 Juni Perim ge passeerd. Almkerk (thuisreis) 17 Juni te Duin kerken. HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN. Hoogkerk 'uitreis) 15 Juni van Algiers. IJselkerk (thuisreis) 16 Juni te Suez. Kieldrecht (thuisreis) 25 Juni v. Calcutta. Meerkerk 15 Juni van Rotterdam naar Hamburg. Sommelsdijk (uitreis) 15 Juni te Madras. Vechtdijk, (uithreis). 15 Juin Dungeness gepasseerd. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. Alderamin (uitreis) 16 Juni te Genua. Zosma (thuisreis) 16 Juni van Shanghai. ROTTERDAMSCH LLOYD. Dj ember 16 Juni van Rotterdam te Ham burg. Insulin de (uitreis) 16 Juni Perim ge passeerd. Kota Gede (uitreis) 15 Juni Point te Galle gepasseerd. Kota Radja (thuisreis) 17 Juni te Suez. Madioen (uitr.) 15 Juni te Sabang. Merauke (uitr.) 17 Juni te Genua.. Patria (thuisr.) 15 Juni van Marseille. Sibajak (uitreis) 16 Juni Ouessant ge passeerd. Tabanan (uitreis) 16 Juni te Singapore. Tosari (uitr.) 16 Juni te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Aludra (thuisr.) 17 Juni van Las Palmas. Algorab (thuisreis) 15 Juni van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax. Batavia-Amsterdam 15 Juni te Suez. Hector Japan-Rotterdam passeerde 15 Juni Gibraltar. Oanfa, Japan-Rotterdam pass. 16 Juni Perim. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CU. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS WOENSDAG 19 JUNI. HILVERSUM. 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.00 Gramofoonmuzfek. 3.00 Cursus Maak het zelf! 4.00 Lezing over Mineralen en gesteenten door Dr. Fesch. 5.30 door het Omroep-orkest. C. d. Wilde, cello. 7.15 Verfciezingspraatje vnn den Vrijheids bond. 7.30 Gramofoonmuzlek. 8.00 Gramo- foonmuziek. 8.15 Aansl. van het Kurhaus in Scheveningen Het Residentie-orkest. Mar garet Matzenauer. zangeres. Daarna persber. Vervolgens gramofoonmuziek. HUIZEN. S36.S M. Na 6 our 1852 M. Uitsluitend NCRV.-Uitz. 11.00 Korte Ziekendienst. 12.30 Solisten- concert. 1.45 Gramofoonplatenconcert. 3.00 Solistenconcert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Le zing over; Electriciteit in onze woningen r,30 Lc~ir "ver de afsluD'ng van de Zuiderzee. 7.00 Uitzending van de bidstonden in de Nieuwe kerk te Kampen, ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum v. d. Theologische school 8.30 Concert. Mannenkoor, orgelspel en so listen. Daarna persber. DAVENTRY. 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Voor de huisvrouw. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladen-con cert (alt, tenor). 12.50 Gramofoonmuziek. I.20 Orkestconcert. 2.50 Voorlezing voor scholen. 3.20 Gedichtenvoorlezing. 3.50 Huis- houdpraatje. 4.05 Licht klassiek concert. Stratton strijkkwartet. I. Short, piano. 5.05 Orgelconcert (Cinema-orgel). 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7. Muziek. 7.05 Oude Italiaansche liederen door E. Conti, sopraan. 7.20 Landbouwpraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: guying. 8.05 Concert door het Russisch vo caal kwartet Moussorgsky. 8.20 Concert door het Stedelijk orkest van Folkestone. Niedzielski, piano. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Cau serie over Afrika. 9.55 Pianoconcert door A. Uninsky. 10.35 „Norma" '4c acte), opera. II.Dansmuziek. 11.20 Danlmuzlck. PARÏJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramofoonplatenconcert. 4.05 Or kestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert door het orkest o. 1. v. E. Bigot. LANGENBERG. 462 M. 10.35 en 12.30 Gramofoonplatenconcert. I.25 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonmuziek. 3.20 Ergens in West-Duitschland (Dr. Oet- ker). 8.50 Robert Koppel-avond. Klein We- rag-Orkest en Robert Koppel. Daarna dans muziek tot 12.20. ZEF-SEN. 1649 M. 12.20 Lezingen. 4.50 Orkestconcert. 6.20 Le zingen. 8.20 Actueele causerie. 8.50 Orkest- concert. Werken van Ketelbey. 9.35 Kamer muziek. Deman-kwartet. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. >-A:jdurc -»Q5 M 5.20 Werken van K. Thomas voor piano, fluit en cello. 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Ver- liebt-Verrückt". operette in 5 tafr. van Nestroy en Hiller. 10.50. Actueele causerie. II.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 512 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert., o. 1. v. R. Tellier, Mme. Kalliwoda en Hr. Angenot, zang.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7