SPORT EN SPEL DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD. MARKTNIEUWS INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1929 WATERPOLO. DOLFIJN III—H. V. G. E. II (1—5) H. V. G. B. II schijnt met goede voor nemens bezield te zijn. Ook de eerste uit wedstrijd werd Woensdagavond op overtu: gende wijze gewonnen. H. V. G. B. moest het zónder zijn keeper stellen. De eerste aanval komt van Dolfijn, doch het gevaar wordt in de solide Haarlemsche achterhoede bezworen. De links-back trekt cr tusschen uit, zwemt op tot voor het Dolfijn-dpel en zijn zuiver schot in den rechterbovenhoek geeft H. V. G. B. dc lei ding. Met rusfc is de stand nog steeds 01. In dc tweede helft wordt de H. V. G. B.- aanval productiever. Holdrinet weet na een goed opgezetten aanval den stand op 02 te brengen. Kort hierop trekt Brunt er tusschen uit en ook deze goed doorgezette poging heeft succes. Dolfijn is nu een geslagen zevental. Holdrinet weet nog tweemaal het net te vinden en als iederen denkt dat H. V. G. G. II met een 50 overwinning naar huis zal gaan, weet cc Dolfijn mid-voor met een listig boogschot de eer voor zijn club te redden. DE WATERRATTEN—HAARLEM (1—1) Voor dezen wedstrijd bestond veel belang stelling. Het publiek heeft kunnen genie ten van een op hoog peil staanden, fairen strijd. De aanvallen van beide partijen doen in snelheid weinig voor elkaar onder; die van Haarlem zijn iets talrijker, maar een gevaarlijk schot wordt er niet gelost. Rust komt met blanken stand. 1 Na rust zijn de Waterratten iets in dc meerderheid; hun moeite wordt beloond als Van KoningSbrugge met een mooi schot den Haarlem-keeper passeert. Haarlem wordt hierdoor wakker geschud; de wedstrijd krijgt weer het aspect van vóór de rust. Als D.e Bruyn binnen de 4 me ter een fout maakt, wordt hij het water uit gestuurd: Pieters benut den toegestanen strafworp (11). Van Koningsbrugge zendt nog een goed schot in, dat door den Haarlem-keeper wordt gestopt. Daarna fluit de scheids rechter, die de partij volkomen in handen had, het einde. H.P.C. I—NEREUS I (7—1). Het duurt niet lang na den uitgooi of den van Nereus overgenomen aanval besluit Kooyman.met een fraai doelpunt. Dc wedstrijd is vrij snel en onophoudelijk doen de voorhoedespelers van beide partijen hardnekkige pogingen om op te zwemmen. Inderdaad heeft Uitendaal daarmede suc- C°Na zeer fraai te hebben opgebracht, wordt de bal foutloos in het doel geplaatst. De keeper van Nereus weet dan geruimen tijd stond te houden. Kooyman raakt bij een aanval in het 2 M. gebied verzeild en als hij den bal krijgt toe gespeeld, kan hij den kant opzoeken. De eerste Nereus-aanval wordt onderbroken, doch daar ook het schot der H. P. C.-voor hoede wordt gestopt, krijgen de Nereuïden een tweede kans, die thans dankbaar wordt geaccepteerd en benut (2—1). Nu weer voltallig, is H.P.C. zeer gevaar lijk. liet vrij zwemmen brengt verwarring in dc Zaanschc gelederen, waaruit Braam het derde doelpunt kan scoren. Het vierde doel punt was een fraai staaltje van snel spel. Als de bal naar voren wordt gebracht en tevergeefs wordt ingeschoten, belandt de bal bij Kooyman. Zijn schot wordt echter ge stopt, doch hij ziet kans door snel ingrijpen, den keeper den bal te ontfutselen en te doel punten. Rust 4—1. Na dc rust blijft de H.P.C.-aanval domi neer en. Kooyman doelpunt dan ook direct na de hervatting, zonder dat Nereus aan den bal had kunnen tippen. (51). Braam zorgt steeds dat de Nereus-achter- hoede uit een komt te liggen en kan Kooy man dikwijls goede ballen aangeven. Geen der Nereus-achterspelers kan Kooy man afdoende bewaken; nog drie doelpun ten zijn het resultaat. Het laatste doelpunt werd echter gemaakt juist tijdens het eindsignaal en daarom niet toegekend. Einde van dezen fraaien, uiterst fair ge speelden wedstrijd kwam met 71. Voclbal In Noorwegen. De organisatie van het spel in Noorwegen en het internationaal voet bal. Nieuwe wijzigingen in de spelregels. Radio-uitzending van voetbalwedstrijden. Griekscho vootbalbeschaving. De taak van den scheidsrechter in Griekenland. Zelfs met behulp van alle Goden van den Olympus kan een bezoeko nde club te Saloniki niet winnen. n.P.C.-ADSP. B.H.V.G.B.-ADSP. B (4—1). Het begin is vrij afwisselend en de jongens zwemmen dikwijls op, waardoor alles door een komt te liggen. Na 2 1/2 minuut doelpunt H.P.C., doch H.V.G.B. weet kort daarop gelijk te maken. Als na de rust de H.V.G.B.-keeper eenige malen heeft gered, haalt hij den bal door het doel 2—1. Een scrimmage voor het doel, uit een cor ner ontstaan, levert H.P.C. een derde doel punt op. Müller mist dan weer een straf worp, doch Smit weet het nadeel voor HP.C. op te heffen en den vierden goal te maken. Einde 41. H. V. G. B.—R. Z. C. (3—6). Het eerste zevental van H.V.GJB. heeft Donderdagavond zijn aanhangers danig te leurgesteld. Op eigen terrein, de zweminrich ting aan de Kleveriaan, werd van een gelijk- waardigen tegenstander met flinke cijfers verloren, vooral in de tweede helft werd er vaak tactloos gespeeld waarvan de tegen partij telkenmale profiteerde. R.Z.C. had haar besten schutter op de 2 Meter lijn gestationeerd; alle doelpunten kwamen voor Boerée onhoudbaar, van zijn hand. Eerst in het midden der tweede helft, toen het te laat was, werd het gevaar van die zijde door een gewijzigde opstelling, be zworen. H. V. G. B. had zoowel voor en na de rust bepaald pech mer zijn schoten. Tweemaal verdween de bal in het doel, zonder dat een doelpunt kon worden toegekend. De wedstrijd onder leiding van den heer K. Anthoni had het volgende verloop. Beide partijen zijn volledig en na den uit gooi neemt Schouw den bal mede naar voren. Dit levert geen voordeel op, want het eerste schot komt van de R.Z.C.-voorhoede. Het spel gaat vlug op en neer; in deze begin periode wordt door beide partijen goed gespeeld. Boerée krijgt van dichtbij een verraderlijk schot, dat hij juist nog weg kan tippen. Beurtelings moeten beide keepers optreden, waarbij de R.Z.C.-doelman een niet a! te zekeren indruk maakt. Als van Ommeren uit een vrijen worp den bal toegespeeld krijgt, maakt hij zich vrij en zijn scherp schot is den Rotterdamschen keeper te machtig (10). De hoopvolle verwachtingen worden even wel onmiddellijk .-iierop te niet gedaan, als de R.Z.C.-midvoor van dichtbij gelijk maakt. Weer ontstaat een spannende strijd om de leiding, waarbij H.V.G.B. iets in de meerder heid is. Er wordt evenwel weinig kan tot schieten gegeven en het is tenslotte weder- de middenvoor van R.Z.C. die Boerée pas seert (12). Kort voor rust zwemt v. d. Boogaardt op; hij schiet keihard in den hoek, doch de bal springt weer terug en een doelpunt wordt niet toegekend. Rust komt met 12. Direct na de hervatting valt R.Z.C. on stuimig aan; even houdt H.V.G.B. stand doch dan bezwijkt de verdediging voor den druk en ten derden male wordt het H.V.GH.-doel doorboord. Nog geven dc Haarlemmers niet op en wanneer P. van Ommeren uit de achterhoede opzwemt, verkleint hij met een hard schot den achterstand (23). Hierna komt het keerpunt in den wed^- strijd. Bouwer moet het water wegens onge steldheid verlaten terwijl R. Z. C. blijft met zeven man doorspelen. Als direct gevolg hiervan kost het den bezoekers niet veel moeite om den stand op 24 te brengen, waarna ook een R.Z.C.-speler verdwijnt. H.V.G.B. komt nu weer in den aanval, waarbij J. Schouw een hard schot in zendt dat in den doelmond verdwijnt; weer springt de bal terug vlak voor v. d. Boogaardt. Deze in de meening verkeerend dat het doelpunt reeds gemaakt is, laat den bal rustig weg nemen; de nu vrij komende R. Z. C-man zwemt op en de stand is 25. Wel verkleint Van Ommeren wederom den achterstand, doch bij H.V.G.B. is de fut er nu uit. Kort voor het einde in de laatste seconde, maakt de mid-voor der gasten zijn zesden goal. HONKBAL OVERZICHT. De voornaamste wedstrijden van het pro gramma dezer week zijn. QuickConcordia, AjaxZ. R. C., en Blauw Wit 2A. G. H. C. Quick en Concordia zij nvrijwel gelijkwaar dige tegenstanders; een overwinning van een van beide negentallen zal waarschijn lijk van kleinigheden afhangen. Ajax zal met het zwakke Z. R. C. wel korte metten maken. We verwachten een overwinning met groot verschil in cijfers. Dat zelfde kan ook het geval zijn met den wedstrijd Blauw Wit 2A. G. H. C. waarin de Gymnasiasten de beste kansen hebben. FINALE DER SCIIOOLNEGENTALLEN. Zaterdagmiddag van 2—3 uur spelen de H.B.S. (B.) en de Rijkskweekschool, beide uit Haarlem, den eindstrijd der Schoolne- gentallenserie op het Sportterrein aan de Kleverlaan. Na wat wc verleden week van het spel der beide partijen zagen, gelooven we aan een kleine overwinning der H.B.S. HAARLEM—CONCORDIA (15—4) Woensdagavond ontving Haarlem het Amsterdamsche Concordia. Haarlem verkiest eerst in het veld ti gaan. Het begin is goed, Smit geeft den eer sten man „drie slag", terwijl door zijn toe doen nummers twee en drie op het eerste honk worden uitgemaakt. Tegenover deze nul van Concordia's eer ste inning stelt Haarlem een beurt van drie punten. De tweede en derde innings hebben vrijwel hetzelfde verloop. Zelfs haalt Con cordia in de vierde en vijfde innings weer niets dan nullen. Haarlem verkrijgt in de vierde inning zes punten. Dan verandert Concordia van wer per en dat is voor de Amsterdammers een verbetering.. Drie innings achtereen gaat Haarlem voor een nul aan den kant. Het voornaamste Haarlemsche trio SmitC. HunikVrugt blijft echter op peil. Toch wordt later ook door Concordia heel be hoorlijk geslagen. De meeste ballen gaan eohter hoog en worden onverbiddelijk ge vangen. Als Concordia negen innings gespeeld heeft, is de stand 154, zoodat Haarlem de ne gende beurt niet meer behoeft te spelen. De innings-cijfers zijn: en Concordia: 000001111 is 4. Haarlem: 32260002*isl5. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Chatereaux; af stand 655 K M. Los 6.30. Helder weer. Zuid- Westen wind. Ie Duif 2-27-32. laatste 3-16-54. Snelheid 1872 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. M. van Tetering 1. 8, 11; H. V. Roosdorp 2; C. J. v. Tongeren 3, 6: R. Slot 4, 7; H. Hols- ken 5, 9; H. Fikkert 10. WIELRIJDEN NEDERLAND—FRANKRIJK OP DE STA DION-BAAN. Donderdagavond heeft op het Amster damsche Stadion de wielerwedstrijd Neder land—Frankrijk plaats gehad. Aan het Hbld. ontieenen we de voornaamste uitslagen. Wedstrijd voor amateurs te verrijden in drie ritten telkens over 2000M. en een be slissing met drie klassementen over 4500 M. Nederland—Frankrijk tandemwedstrijd voor beroepsrijders te verrijden in drie rit ten, telkens over 1000 M. Eerste rit: Nederland 7 pt., Frankrijk 14 pt. De rit werd gewonnen door Ikelaar—Hij- zelendoorn, 2 v. d. Bogaerd—Berkoens, 3. VaillierBertrand. cn Tweede rit: Nederland 8 pnt., Frankrijk 13 pnt. Gewonnen door' BontekoeDe Leur. Derde rit: 1. Nederland 9 pnt., 2. Frank rijk 12 pnt. Vaillez—Bertraud winnen. Totaaluitslag: Nederland 24 pnt., Frank rijk 39 punten. Het land met het kleinste aantal punten wint. Triplet-wedstrijd voor beroepsrijders te verrijden in drie ritten, telkens over 1000 M. Het triplet BustraanBrilmanHoevens wonnen. Derde rit: 1. Nederland 4 punten, 2 Frank rijk 6 p. Nederland wint met 1218 pnt. Omnium-wedstrijd voor beroepsrijders tusschen Blanchonnet, Girardengo en P. v. Kempen. Wedstrijd over 6000 M. Totaaluitslag: 1. Girardengo, 2. Blanchon net, 3. van Kempen. Voor de tweede maal heeft het Neder- Iandsch elftal een wedstrijd in de hoofdstad van Noorwegen gespeeld en voor de tweede maal bleef de strijd onbeslist. Den eersten keer werd het 11, thans werd het 44. In het volgend seizoen zullen de Noren een wedstrijd in Amstrwdam komen spelen en in verband daarmede is het wél van belang eens iets van het Noorschc voetbal te vertel len. Het voetbalseizoen in Noorwegen loopt van half April tot half October, evenals in Zwe den Is derhalve voetbal in Noorwegen feite lijk een zomerspel. De Noorsche V. B. organi seert jaarlijks de wedstrijden om den Noorschen beker, die verspeeld wordt in ze ven ronden, zoodat in totaal 128 clubs tot dC2e wedstrijden worden toegelaten. De win naar krijgt den titel kampioen van Noorwe gen, een titel, die in de laatste twee seizoe nen door Orn uil Horten gewonnen is. Deze kampioenswedstrijden beginnen half Augus tus en duren tot het einde van het seizoen. Noorwegen is op voetbalgebied verdeeld in 36 districten, die ieder een eigen bestuur hebben. Volgens het laatste jaarverslag van den bond bedroeg het aantal toegetreden verccnlgingen 385 met in totaal 28000 leden. In alle districten worden door het distriets- bestuur competities georganiseerd en wel in verschillende klassen, ook voor jongens. Het bestuur van den Noorschen V. B. heeft dus hoofdzakelijk de algemeenc leiding cn (ie regeling van het internationaal voetbal. Hoewel men reeds in 1903 wedstrijden om het kampioenschap van Noorwegen speelde, is men eerst in Juli 1908 met interlandwed strijden begonnen. De eerste interlandwed strijd speelde Noorwegen toen tegen de Zwe den te Goteborg, toevallig was dat tegelij kertijd ook de eerste interlandwedstrijd van de Zweden. De Zweden wonnen dezen wed strijd met 11—3. Dc wedstrijden tegen de Zweden cn sedert September 1915 tegen de Denen werden geregelde jaarlljksch terugkeerende gebeurtenissen voor Noorwegen. Tot dusver hebben de Noren tegen Zweden 31 wedstrij den gespeeld waarvan ze er slechts 5 hebben geWonncn en er 6 gelijk speelden. Ook het doelgemiddelde van 43 tegen 106 wijst op de meerderheid der Zweden. Tegen de Denen heeft Noorwegen tot dus ver 20 wedstrijden gespeeld met een nog minder gunstig resultaat. Noorwegen won er slechts 2. beide malen in Oslo, driemaal speelde Noorwegen voorts op eigen terrein tégen de Denen gelijk. Het doelgemiddelde 2176, wijst ook op een overwicht der Denen. Noorwegen heeft deelgenomen aan de Olympische voetbalwedstrijden te Stockholm en te Antwerpen. In de Stockholmsche spe len had de ploeg geen succes, doch in 1920 te Antwerpen verraste het de geheele voet balwereld door Engeland dat driemaal het Olympisch kampioenschap had gewonnen, met 3—1 te slaan. In totaal heeft Noorwegen tot dusver 77 interlandwedstrijden gespeeld, waarvan het cr 16 heeft gewonnen cn 15 gelijk gespeeld. Het verloor cr dus 46. Het doelgemiddelde staat met 109 tegen 232 in het nadeel der Noren. Van die 77 wedstrijden waren er 51 tegen Zweden of Noorwegen en 8 tegen Finland, waaruit wel blijkt, dat de Noren slechts zel den zich ver buiten hun grenzen hebben ge waagd. De International Board, het lichaam, dat de spelregels vast stelt, heeft op zijn verga dering te Parijs slechts eenige wijzigingen van ondergeschikt belang in de spelregels gebracht. Er waren eenige vrij ingrijpende voorstellen van Engeland en van Schotland, doch slechts twee Engelsche voorstellen, bei de zooals gezegd van weinig bcteckenis. kon den de vereischte meerderheid krijgen. In de eerste plaats werd aangenomen een I voorstel betrekking hebbende op het nemen yan den strafschop. Dit brengt echter voor i ons land geen verandering, daar deze regel hier tot dusver steeds werd toegepast als thans door een redactie-wijziging is vastge steld. De oude redactie liet ruimte voor ver schillende opvattingen, zoodat het zelfs mo gelijk was. dat de achterspelers zich bij het nemen van een strafschop naast hun doel konden opstellen. Dat is thans niet meer mogelijk, daar uitdrukkelijk is bepaald dat alle spelers, behalve de doelverdediger en de speler, die den schop neemt, zich buiten het sti*afschopgebied moeten bevinden en op zijn minst 10 yards van den bal verwijderd moe ten zijn. De doelverdediger moet zich op zijn doellijn bevinden en mag eerst die lijn ver laten nadat de bal is getrapt. De tweede wijziging is in de voorschrif ten betreffende het schoeisel. Volgens de oude bepalingen mocht een speler, die be trapt was op het gebruik van niet aan de bepalingen voldoend schoenwerk, niet ver der meespelen. Daarin zat een onbillijkheid, immers schoenen, die vóór den wedstrijd aan de voorschriften voldeden, konden tijdens het spel wel zoo veranderd zijn b.v. door het losraken van een spijker dat ze niet langer aan de bepalingen voldeden. Men heeft daarom thans bepaald, dat een speler, wiens schoenen niet aan de bepalingen vol doen, weer terug mag komen en verder mee spelen als hij de fout naar genoegen van den scheidsrechter heeft hersteld. Hij mag ech ter alleen zich weer bij den scheidsrechter aanmelden op een oogenblik, dat de bal niet m spel is. Het voorstel van Engeland, dat de buiten spelregel niet van toepassing zou zijn bij vrije schoppen gegeven voor overtredingen van artikel 9 en het Schotsche voorstel, dat een geheele reorganisatie van den strafschop zou brengen, werden niet aangenomen. Het bestuur van de Engelsch Football League heeft eenigen tijd geleden bepaald, dat het aan Leagueclubs verboden is haar wedstrijden draadloos uit te zenden, dit in afwachting van een door de algemeene ver gadering te nemen beslissing. Men had ge dacht dat het Leaguebestuur op de jongste algemeene vergadering een voorstel hierom trent zou doen, doch dat is niet geschied. Blijkbaar wil men den gang yan zaken nog VOETBAL HOLLAND—DUITSCHLAND TE YELSEN*. Hedenavond zal op het terrein van „De Kennemers" een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen een elftal Hollandsche em ployés van de Hoogovens en een elftal Duit- sche employés van de „Mekog" (stikstoffa briek). Ir. H. A. Ingen Housz, directeur van het Hoogovenbedrijf, zal den aftrap doen. Scheidsrechter is de heer D. Pigge uit Haarlem. R. C. H.—E. D. O. Kampioenschap van Haarlem. Deze wedstrijd wordt Zondagmiddag twee uur aan den Middenweg gespeeld. Leden en donateurs van E. D. O. hebben op vertoon van hun diploma toegang tot dezen wed strijd. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. Naar Koog-Zaandijk. Na overleg met de Onderlinge Zaanland- sche Zeilvereeniging organiseert de H. Z. V. een tweedaagschen tocht naar Koog Zaan dijk. Zaterdagavond is er een gezellige bij eenkomst in de „Waakzaamheid", aan velen der Haarlemsche zeilers wel bekend. Het H. Z. V.-strijkje zal aanwezig zijn. Zondags wordt deelgenomen aan den wedstrijd: op groote deelneming uit Haar lem wordt gerekend! Daar er Zaterdagmiddag drie uur vertrok ken wordt van Spaarndam, is er voor ge zorgd. dat reeds Vrijdagavond de scheepjes een veilige ligplaats aldaar hebben. Een extra autobus brengt de zeilers Zaterdag- naar Spaarndam. De terugtocht heeft gezamenlijk in de sleep plaats. L.AWNTENNIS. TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM. De uitslagen van Woensdag luiden: Klasse B. Heerenenkelspel: W. Levy si J Reyenga, 9—7, 2—6, 7—5; Verwaal sl. Oos tenbroek, 62, 46, 60; Groeneveld sl. Commys, 62, 61. DamescnkelspelMej. Wamsteeker sl. mej. Stenfert Kroese, 6—4, 6—1; mej. v. Krieken sl. mej. Wamsteeker, 63, 06, 64. Heerendubbelspel: Oostenbroék en Kroon sl. Mettou en Floberg 64, 6—2; Meyer en Erkelens sl. Crama en Gimbel 6—3, 7—9 6—2. Klasse C. Damesenkelspel: mej. v. Houten v. v. mej. Philippo 0—6, 1—6, mej. Broese v.v. mej. Gruner, 7—5, 4—6, 3—6; mej. v. Dooren sl. mej. Thyssen, 6—1, 4—6, 6—1. Heerendubbelspel: Huizinga en drs. v. Meir v. v. Sonneveld en Uitendaal 46, 16; Schaper en Post v. v. Crommelin en Salomon- son 46, 36; Haard en Kout sl. De Kadt en Michels, 75, 64; Hoeke en De Graaf sl. Haard en Kout 64, 62. TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM. Uitslagen van Donderdagavond: Afd. B. Heerenenkelspel: Levy Jr. sl. Groeneveld, 46. 62, 97; Levy Sr. sl. Kroon 6—4, 26, 62; Jonker sl. Dé Kruyff 6—1, 6—3, Mettau sl. Hop 6—1, 61, v. Dooren sl. Meijer 61, 6—3. Gem. dubbelspel: Mej. Wamsteeker en N. Dooren sl. mej. Koppen en Uytendaal 63, 36, 6—2; mej. Philippus en Boeree sl. mevr. Gliijssels en Westenberg 75, 61. Heeren-dubbelspel mr. Bouman en Mettau sl. Kuiters en De Boer 6—4, 64. Afd. C. Heeren-enkelspel: De Kadt sl. Haardt 26, 63, 64; Son- nemans sl. Crommelin 64, 36, 63; Post sl. v. Casteren 64, 60. Dames-enkelspel Mej. Montauban sl .mej. Joosse 63, 36, 62; mej. Verdel sl. mevr. Gerzon 62. 62. Gem. dubbelspel: mej. Philippos en Boeree sl. mej. Sprenger en Goris 63, 60. mej. Lambrechts en Wessels sl. mej. Vlugt en Goris 64, 63, mevr. Sybrandi en v. Rees sl. mevr. Lerke- master en Komeman 4—6, 61, 62. mevr. Ghyssels en Westenberg sl. mej. Gruner en Peltenburg w.o. eens afwachten, alvorens tot een definitief verbod te besluitén. Inmiddels heeft de Hon- gaarsche V. B. zich tegen het rondzenden van belangrijke wedstrijden verklaard daar dat van invloed is op het wedstrijdbezoek. De Oostenrijksche B.V.B. zal binnenkort dat voorbeeld wel volgen. Het zijn uitsluitend overwegingen van geldelijken aard, die tot dit vexhod hebben gevoerd. Welken rol de Grieken ten opzichte van de beschaving ook gespeeld mogen hebben, het staat vast, dat ze wat de voetbalbescha ving betreft, nog slechts op de onderste tre de van de ladder staan. Dat bleek me vrij duidelijk uit een reisverhaal van een Oos tenrijksche voetbalclub, die een rondreis door Griekenland heeft gemaakt. De kwali teit van het Grieksche spel moet, te oordee- len naar de resultaten, vrij goed zijn, hoe wel die resultaten niet steeds een juist beeld van de krachtverhouding geven. Het blijkt tenminste, dat de Grieksche scheidsrechters zich in de eerste plaats tot taak stellen er voor te zorgen, dat de Grieksche club de overwinning behaalt en eerst als ze daarvan verzekerd zijn, gaan ze er toe over de spel regels op beide elftallen op dezelfde wijze toe te passen. Zoolang de thuisclub nog niet een behoorlijken voorsprong heeft gekregen, be staat er voor de gastheeren geen buiten spelregel en is daarentegen artikel 9 van het spelreglement alleen op de gasten van toe passing. Deze eenigszins eigenaardige opvatting van de Grieksche scheidsrechters is oorzaak, dat de Grieken bij wedstrijden tegenover buitenlandsche clubs steeds goede resulta ten weten te behalen. Dat hebben verschil lende Oostenrijksche beroepselftallen onder vonden, die konden het tenminste in Grie kenland slechts zelden tot een overwinning brengen. In het bewuste reisverhaal van Hakoah uit Graz vind ik aangeteekend, dat het spel der Grieken buitengewoon snel is. Ze hou den er van het begin tot het einde een ra zend tempo in. daaraan is het toe te schrij ven, dat goede Wcensche ploegen, die zich over het algemeen meer toeleggen op goed sluitend samenspel, het in Griekenland niet gemakkelijk hebben. De Grieken hebben ZEILEN. DE KIELER WOCHE. KTFL..2Q Juni. (Y..DJ De uitslagen au twaalfvoets-jollenwedstrijden alhier gehou den, waaraan de heeren Huybers, Obst, Bar- zilay uit Rotterdam, verder de heeren De Vries-Lentsch uit Amsterdam, Baerselmann en Maas uit Hilvex*sum deze week zullen deel nemen, luiden voor heden als volgt: 1 B. Maas, Hilversum, 2 „Hamburger Segelklub", 3 Obst, Rottërdam; 4 P. J. Huybers, Rotter dam, 5 Paschen, Hamburg; 6 Laeisz, Ham burg; 7. Earzilay, Rotterdam; 8 „Hamburger Segelklub"; 9 Friedburg, Hamburg; 10 W. de Vries-Lentsch, Amsterdam, 11 Norddeut- scher Regatta-Verein.; 12 Baerselmann, Hil versum. GROENTENMARKT TE HAARLEM. Op de op 20 Juni alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Bloemkool 1030 cent per stuk. Andijvie f 0.75f 1.60 per kist. Spinazie f 1.10f 2.80 per kist. Postelein f 1.25f 1.70 per kist. Sla f 1.60—f 4.50 per 100 krop. Wortelen 1520 cent per bos. Raapstelen f 0.60f 2.25 per 100 bos. Rabarber 410 ct. per bos. Radijs 410 ct. per bos. Asperge 4085 ct. per bos. Peulen f 3f 4.25 per zakje van 10 KG, Komkommers 320 cent per stuk. Heerenboonen 7585 ct. per KG. Snijboonen 8296 ct. per KG, Seldery 412 ct. per bos. Pieterselie 1020 ct. per bos. Aardbeien f 2.50f 3 per slof. Kersen 8492 ct. per KG. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- gegeyen. VACANTIEBEZIGHEDEN 'VOOR SCHOOL KINDEREN. Zooals een advertentie in dit blad aan geeft worden eenige leidsters en leiders en eenige assistenten gevraagd om de va- cantie aan een 100-tal kinderen tot iets goeds en moois te maken. Hieruit blijkt dus dat ons Comité geslaagd en dat zijne moeite beloond is geworden. Ongeveer 22 Juli zal de campagne begin nen en wel op het mooie terrein rondom het Huis ter Zaanen, ons vrijwillig door het ge meentebestuur daartoe afgestaan. Kindervrienden, die iets kunnen afstaan van speelgoed: voetballen, sjoelbak, rak- ketten, poppenwagentjes, poppen of spelle tjes worden vriendelijk verzocht hiervan kennis te geven aan de secretaresse mevr. Boei*ma, Boekenrodestraat 3. Medegedeeld kan nog worden, dat voor eenige kinderen.nog plaats is. Zij kunnen zich aangeven aan hetzelfde adres. Sluiting aangifte 1 Juli. HET COMITé. VELSEN. -Geboren* G. Martineau—Sterk,d, I. GroeenGlim, z. G. Struik—Vogelzang, d, M. van PeltRoodbol, z. W. Koopmanv, d. Veen, d, A. M. van AurichBreeland, d. R. de RuiterKenter, d. I. OtterBakker, d, N. HoekPlug, cl. E. KuilPrins, z. Getrouwd: G. Foppen met A. Zwart. BENNEBROEK. Ondertrouwd: A. Treffers en H. Unk. HEEMSTEDE. Ondertrouwd. 19 Juni 1929: L. H. Koster- A. Dijkstra. J. A. de BieC. W. L. Duin, J. P. Mertens—C. H. v. d. Putte. Getrouwd: J. F. Valbracht met A. A. Rij- kex*s. Bevallen: P. KoolsDe Gast, d. C. W, UhlenbroekToe Water, z. Overleden: H. Beunder, 63 jaar., echtg, van J. de Boer. BLOEMEND AAL. Bevallen: Th. M. Smit-Oorthuijsen, d. Ondertrouwd: A. de Vos en G. de Vries, Getrouwd: H. F. vair Luijken en R. A. Ver hoef. Jhr. A. van Lennep en E. Gibbons, voorts eenige goede voorwaarts, die van de geboden kansen gebruik weten te maken en over een goed schot beschikken. Voegt men daarbij nog een flinke dosis geestdrift, waarin dc spelers door het publiek krach tig worden ondersteund, dan is het duide lijk, dat het Grieksche voetbal ook zonder de hulp der Grieksche scheidsrechters, op den duur zijn weg wel zal weten te vinden. Vooral in Saloniki moet het voor de gasten niet gemakkelijk zijn een wedstrijd te win nen. De bekende Hongaarsche club Ujpest, een der sterkste Hongaarsche beroepsclubs, beweerde tenminste, dat men daar geen wedstrijden kan winnen, zelfs al had men de medewerking van alle Goden van den Olympus! Bij een wedstrijd van Hakoah te Saloniki, stond het bij de pauze 20 voor de thuis club. De scheidsrechter meende derhalve, dat hij zijn plicht als goed vadei-lander had gedaan. Maar onmiddellijk na de pauze maakte Hakoah twee doelpunten, die hij met den besten wil der wereld niet ongel dig kon verklaren. Toen moest de scheids rechter het ontgelden. Hij werd uitgeschol den en met steenen gegooid, wat ten ge volge had, dat hij de Grieksche spelers ver der hun gang liet gaan. Kort voor het einde nam een der Grieksche spelers den doelver dediger der gasten op gewelddadige wijze onderhanden. Het werd een geregelde vecht partij, waarbij het publiek in het veld stormde zoodat een ware veldslag ontstond. De scheidsrechter nam zoo spoedig moge lijk de vlucht. De politie moest tusschen- beide komen. Ze deed dat op nog al onpar tijdige wijze, ze nam tenminste den Griek, die met vechten was begonnen, in hechtenis en voerde hem onmiddellijk weg. Dergelijke dingen moeten Zondag aan Zondag voorko men. De toer van de Hakoah door Griekenland vond een ontijdig einde daar na drie wed strijden nog slechts vier bruikbare spelers over waren! Onze Nederlandsche clubs zijn tegenwoor dig niet meer zoo reislustig als vx*oeger doch mocht een onzer clubs reisplannen hebben, laat men dan in geen geval Griekenland tot doel van de reis maken. C. J. GROOTHOFF.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10