UÊ.M© U!T DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1929 BLOEMENDAAL Auto voor Bouwtoezicht. Verbreeding Brederodeweg. Uitbreiding R.-K. Meisjesschool Overveen. Tot behoud van natuurschoon Politieverorde ning aangevuld. De tijdelij ke afsluiting der graslaan in Bloemendaalsche Bosch. Aan de openbare vergadering van den Raad van Bloemenaaal Donderdagmiddag gehouden ging vooraf een zitting met ge sloten deuren, die duurde van twee uur tot half vier. Bij de heropening der openbare vergadering bleek, dat voorzitter was de Burgemeester, Jhr. Bas Backer en dat af wezig waren de leden Laan, Luden, Born- water en De Clercq. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van J. Zomerdijk om een meester en Wethouders tor het ten koste der overtreders doen herstellen van hetgeen in strijd met de voorschriften vari dit arti kel is vergraven. Spoedeischende gevallen uitgezonderd, geschiedt dit niet eerder dan acht dagen, nadat de belanghebbende schriftelijk is gewaarschuwd. Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Verdegaal tegen. Op de aangevraagde ontheffingen van bepa lingen der Bouwverordening wordt beschikt conform het voorstel van B. en W., behou dens dat wordt besloten óók ontheffing te verleenen aan J. Teitsma voor het bouwen van een werkplaats op een terrein gelegen achter den Bloemendaalschen weg. De herziening van het uitbreidingsplan Rijnegom wordt vastgesteld. Bij de rondvraag stelt de heer C a s s e vragen ter zake van het onlangs maken van een Prikkeldraadafscheirling in een deel van het Bloemendaalsche Bosch het ingekomen verzoek van het R.-K. kerk bestuur te Houtrakpolder, om gelden be schikbaar te willen stellen voor den bouw van eep R.-K. School in den polder. Spreker verwacht daardoor ook een vermindering van het aantal leerlingen op de R.-K. school te Halfweg en wenschte in verband hierme de uitstel. De voorzitter, alsmede wethouder Bies heuvel, verklaarde dat de Raad niet mag treden in de beoordeeling over de al of niet noodzakelijkheid van schoolgebouw: de in gediende stukken zijn formeel in orde en dan heeft de Raad slechts zijn medewer king te verleenen. De voorzitter betwijfelde nog, in verband met de gestorte waarborg sommen, dat het R.-K. schoolbestuur zal overgaan tot den bouw van een school te Zwanenburg, aangezien hieraan voor het schoolbestuur nog al risico verbonden is. Nadat de heer de Graaff nog verklaard heeft te willen worden aangemerkt als te hebben tegen gestemd, werd overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Tot onderwijzeres aan de O. L. School te Halfweg werd benoemd mej. G. Meijer, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Volgens de begrooting van het dienstjaar 1929 zal de gemeentelijke inkomstenbelas ting in het belastingjaar 19291930 netto rond 57.000 moeten opleveren. Teneinde dit cijfer te bereiken moet evenals het vo rig jaar het vermenigvuldigingscijfer op 2 worden gesteld. B. en W. stelden dan ook voor hiertoe te besluiten, waarmede de Raad zich vereenigde. Rondvraag. De heer de Graaff drong er op aan dat B. en W. contact zullen zoeken met den Rijkswaterstaat inzake de verbetering van den weg in de kom van Halfweg .Spreker wees op het ongerief en het gevaar dat thans voor wielrijders bestaat, daar deze ge noodzaakt zijn 2 maal den weg over te ste ken. Hij zou gaarne zien dat een rijwielpad werd aangelegd. De voorzitter merkte op, dat van den Wa terstaat geen medewerking te verwachten is. Alle werkzaamheden die den laatsten tijd vanwege den Waterstaat worden uitge voerd, geschieden zonder medeweten van het Gemeentebestuur. De Raad besluit hiertegen een ernstig protest te doen hooren bij de bevoegde autoriteiten. De heer v. Stormbroek vroeg hoe het staat met het medisch- schooltoezicht, waar op de voorzitter antwoordde, dat hierom trent met de gemeente Haarlemmermeer contact is gezocht, doch dat die gemeente alsnog een afwachtende houding wil aan nemen in verband met een poging van de afd. Noord-Holiand van de Ver. voor Ne- derl. Gemeenten om te trachten de ver schillende gemeenten te doen indeelen in bepaalde kringen met een centrale. Hierna sluiting. ZANDVOORT Ds. A. K. STRAATSMA. In de Groote Kerk te Den Haag heeft ds. A. K. Straatsma zijn intrede gedaan bij de Ned. Herv. gemeente aldaar. Ds. Straatsma hield daarna, in afwijking van de gebruikelijke gewoonte, vooraf eenige toespraken en richtte zich daarbij eerst tot zijn bevestiger prof. dr. Slotemaker de Brui ne, en voorts o.a. tot zijn moeder, en tot de Haagsche collega's. Spr. dankte den commis saris der Koningin in Zuid-Holland en den burgemeester van Den Haag voor hunne be langstelling en tenslotte zijn Zandvoortsche vrienden voor de schoone jaren in hun midden. Nadat Gezang 267 1, 3 en 6 gezongen was, hield ds. Straatsma daarop zijn intreepre- dicatie naar aanleiding van het woord uit Efezen 3 18 en 19: „opdat gij ten volle kon- det begrijpen met alle de heiligen, welke de breedte en lengte en diepte en hoogte zij, en bekennen de liefde van Christus die de kennis te boven gaat"'. Aan het einde van zijn toespraak gekomen, zeide spr., dat hij voor het beroep naar Den Haag niet heeft durven bedanken, omdat de bewijzen zijn geleverd, dat er toch, on danks alle verdeeldheid, meer is dat bindt dan dat scheidt. Hoe meer wij ons scharen, aldus spr., om de liefde van Christus, des te beter, des te vaster zal het gaan. Na de zegenbede zong de gemeente den nieuwen predikant toe Ps. 134 3. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Pastoor Wijnker zal 15 Augustus a.s. zijn zilveren priesterfeest vieren. De oprichting van de H. Maria Congregatie, de St. Joseph- Gezellen en het Patronaat en het voltooien van het nieuwe kerkgebouw getuigen on der meer van zijn werkkracht en van wat hij voor de parochiale gemeente tot stand mocht brengen. Het kerkbestuur heeft een comité geconstitueerd, dat zorg zal dragen dat het feest waardig aal worden gevierd. Voorzitter van het comité is de Z.E. heer S. Ligthart, secretaris de heer R. H. Bus er. penningmeester de heer J. v. d. Schinkel. IJMUIDEN CONCERT „VOORWAARTS". Programma van het concert te geven door de Arbeiders Muziekvereeniging „Voor waarts", op Vrijdag 21 Juni 1929, des avonds tusschen 7 3,4 en 9 3/4 uur, in de muziek tent aan het WiUemsplein te IJmuiden. 1. Ad Honores, Marsch, Sam Vlessing. 2. L'Aurora, Ouverture, Aug. Friebis. 3. Morinie, Ouverture, G. Guillcment. 4. Voix Romains, Valse de concert, M. J. H. Kessels. 5. Dilbeek, Marsch, Lean Marchant. Pauze. 6. Fraternité, Ouverture, D. Snoek. 7. L'Attende Fait Mourir, Fantasie, G. Gadenne. 8. Ouverture Joyeuse, Kélér Bela. DROEVIGE THUISKOMST Met een der booten van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij is Woensdag te IJmuiden aangekomen de Scheveninger zee- visscher v. d. H. wien eenige weken geleden bij een ongeval aan boord van een trawler een been werd afgeknepen. Na 36 uur op het dek te hebben gelegen werd de ongelukkige in een ziekenhuis in Engeland opgenomen, waaruit hij inmiddels werd ontslagen. Met een ziekenauto werd v. d. H. van het stoomschip gehaald, waarna hij per luxe- auto naar Scheveningen werd gebracht. BENNEBROEK NAAR HET CONCOURS Op 17 jli zal de Christelijke Zangvcrccni- ging ..Soli Deo Gloria" deelnemen aan het nationaal zangconcours tc Huis ter Ileidc nabij Zeist. Zij zal uitkomen in de weede afdeeling gemengde koren. BILLY BOE „Wat is hier te doen?" riep Billv, Met d'andéren vcor de vlucht gereed. Zij zagen nu vlammen lekkend stiigen, En de lucht werd gloeiend heet. Doch hun vriend, de dwerg, snellend Naar de grot, riep: „Lafaards, blijft staan. Nu er levens zijn te redden, Waarom nu van me weggegaan?" SANTPOORT. FEESTVERGADERING S. D. A. P. Naar aanleiding van het inschrijven van het 100ste lid door de afd. Santpoort werd gisteravond in „Zomerlust" een feestvergade ring gehouden, waarvoor de afdeeling de medewerking genoot van het 2de 'Carter-lid Ir. Ch. G. Cramer, de zangvereeniging „Mor genrood". den heer G. M. Berendsen en kele leden der Soc. Dem. Vrouwenclub. De voorzitter der afdeeling, de heer M. v. Veen, opende de bijeenkomst, waarna hij in 't kort de geschiedenis der afdeeling vertel de, hetgeen hij op bijzonder humoristische wijze deed. Hierna deden „Morgenrood" onder leiding van den heer G. M. Berendsen en de direc teur zelve zich hooren, waarna door enkele leden der S. D. Vrouwenclub werd opge voerd „Waarom?" Dit was een vragen- en antwoordenspel in een denkbeeldige verga dering, waarin een spreekster der S. D. A. P. op diverse vragen van „katholieke", „anti revolutionaire", „christelijk-historische" en andere vrouwen antwoord gaf. De pauze werd benut om afgevaardigden van diverse vereenigingen gelegenheid te ge ven de afdeeling te complimenteeren. Na dit complimenteeren werd eerst de aan dacht gevraagd voor een zeer mooi tableau, voorstellende „Ontwapening". „Een goeden ouden dag voor de ouden van dagen" en „Zorg voor de Jeugd". Het woord was daarna aan den heer Cra mer. lid der Tweede Kamer en Indisch spe cialist. Spr. noemde de komende verkiezingen niet alleen belangrijk voor ons lar.d, maar ook voor Indië. Zeer bedenkelijk voor de 50 millioen Indonesiërs zou hij het vinden, als Colijn weer aan het bewind komt. Te betreu ren vond spr. de groote verdeeldheid onder de arbeiders. In het bijzonder betreurde hij die tusschen de S. D. A. P. en de Communis ten, waar beiden toch eenzelfde einddoel na streven. Samenwerking noemde spr. echter voorloopig nog onmogelijk door de wijze van strijden der Communisten. Van harte hoop te hij echter, dat de tijd nog eens zal aan breken, dat alle arbeiders gemeenschappelijk zullen optrekken tegen het kapitalisme. In verband met het vertoonde tableau be sprak Ir. Cramer vervolgens nog een aantal eischen der S. D. A. P. en wees er op, dat het „geloof" niet bij deze partij in het gedrang komt, om tenslotte te eindigen met een geest- driftigen oproep in de komende dagen nog eens extra aan te pakken. De heer Berendsen zong hierna nog een drietal liederen. Vooral met Hullebroecks Schoenlapper had hij succes. De bijeenkomst werd tenslotte gesloten door den heer Van Veen, waarna de aanwe zigen onder leiding van den heer Berendsen „Wij stemmen rood" zongen. HALFWEG UITSLAG VEILING. L>a Donderdag door notaris T. Bruyn Pzn. te Haarlem geveilde huizen met erven en grond Kerkhof laan 29 en 31 te Zwanenburg tezamen groot 7,70 Are zijn gekocht door dc gebroeders Van Hooff te Halfweg voor 3300. SCHEEP VAAR 1 BEKlttt 1 EN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Kon. der Nederlanden, (uitreis) 19 Juni van Belawan. Mapia (uitreis) 18 Juni te Penang.. Poulau Laut (ultr.) 19 Juni van Suez. KON. HOLL. LLOYD. Delfland (uitr)18 Juni te B.-Ayres. Drechterland (uitreis) 18 Juni te San tos. Gelria (thuisr.) 19 Juni v. Pernambuco, Maasland (uitr.) 19 Juni v. Lissabon. Orania (thuisreis) 19 Juni van Lissabon, 23 Juni te Amsterdam verw. Waterland (uitr.) 19 Juni van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Adonis 20 Juni v. Amsterdam te Rotter dam. Ajax 19 Juni van Algiers n. Palermo. Almelo (thuisreis) gesign. 19 Juni op 500 mijl Z.W. van Land's End. Ariadne 19 Juni van Vigo n. Havre. Deucalion 19 Juni van Amst. te San Juan de P. Rico. Erato 19 Juni v. Aalborg n. Amster dam. Ganymedes (uitreis) 19 Juni op 20 mijl af stand van Scheveningenhaven. Hebe 20 Juni v. Huelva te Amsterdam. Iris 18 Juni v. Danzig n. Stettin. Juno 19 Juni v. Piraues n. Cavalla. Merope 19 Juni v. Tarragona te Va lencia. Nereus 19 Juni van Triest n. Fiume. Notos 19 Juni van Barcelona n. Genua. Simon Bolivar (thuisr.) pass. 19 Juni Azo- ren, 23 Juni te Plymouth ver. Stuyvesant 19 Juni v. Hamburg n. Amster dam. Theseus 19 Juni van Hamburg n. Amster dam. VOOR DE KINDEREN Billy snelde naar dc grot nu. Roepend„Ik zal jc helpen, hoor." Doch de rook was zóó dik geworden, Dat Billy niets meer kc*i zien. Hij kon dc grotdcur niet meer vinden, En vreesde geen hulp tc kunnen biên. HOLLANDAFRIKA-LI JN. Giekerk (thuisreis), 19 Juni van Antw. n. Rotterdam. Meliskerk (thuisreis) 19 Juni te Walvlsch- baaL HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Glamorganshire, Pacifickust n. Rotterdam 15 Juni te San Francisco. Veendam, Rotterdam-New-York 20 Juni Li zard gep. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. Abbekerk (uitr.) 20 Juni te Adelaide. HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN. Koudekerk (thuisreis) 20 Juni van Port- Said n. Algiers. Sommclsdijk (uitreis) 18 Juni van Madras. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Medan 20 Juni van Soerabaja te Bassein." Patria (thuisreis) 22 Juni v.m. 7 u. te Rott. verwacht. Kota Gede (uitreis) 20 Juni te Belawan. Merauke (uitreis) 29 Juni v. Genua. Slamat (thuisr.) pass. 19 Juni Perim. Soekaboemi (uitr.) 19 Juni Finlsterre ge passeerd. Tambora 19 Juni van Batavia n. Rott. Ternate (thuisr.) 20 Juni Perim gep. Toba (uitr.) 19 Juni v. Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Algorab (thuisreis) 19 Juni van Victoria. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS ZATERDAG 22 JUNI. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Theater Tuschinski. 3.30 Lezing over Bouw en wezen der materie, door Dr. C. H. Sluiter. 4.15 Gra- mofoonmuziek. 5.30 Concert door het Om- roep-Orkest. A. Gremme, zanger. 7.00 Verkie zingspraatje S.D-A.P. 7.30 (Vervolg) Concert. 8.00 VARA. Concert door het VARA-orkest. Radio-Tooneel. 10.00 Persber. 11.00 VARA. Gramofoonmuziek. niTTZEN. 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonplaten- concert. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoon- platenconcert. 5.45 Journalistiek weekover zicht. 6 00 Uitzending uit het Chicago Thea ter te Eindhoven 7.30 Concert. A capella-koor, orkestklasse (8.30 Verkiezlngsspeech). 10.00 Twee vroolijke uurtjes in Hotel „Noord-Bra bant", 's-Hertogenbosch. Solistenconcert. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11 05 Lezing. 1.20 Concert Carlton Hotel Octet. 3.50 Lichte muziek. Fred Adlington's Octet. 5.05 Concertorgelbespe ling. 5.35 Kinderuurtje. 6-35 Nieuwsber. 7.05 Oude Italiaansche liederen door E. Conti, sopraan. 7.20 Omroeppraatje. 7.35. Lezing. 7.50 „The diary of a nobody", voorlezing door George Grossmith. 8.05 Concert. Irwell Strings band. 9.20 Nieuwsber. 9.35. Lezing. 9 50 Nieuwsb. 9.55 Haydn-Wood Concert. M. Thomas, sopraan. Orkest. 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIJS", 1744 M. 12.50 Symphonleconcert (Gramophoon- platen). 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonplatenconcert. 8.35 Variété concert. 8.35 Dansmuziek. LANGENBERG, 462 M. 10.35 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkestcon cert. 5.05 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke avond. Orkest, jazzband, vocale en instrumentale solisten. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 12.20 Lezingen en lessen. 5 20 Orkestconcert. 6.20 Lezingen. 8.20 Berliner Feestspelen, „Titus", opera in 2 acten van Mozart. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 11.20 Uitz. v. d. herdenking v. h. 1000-Jarlg bestaan van Duderstadt. 5.20 Zomer-orkest- concert. 6.35 Orkestconcert. 8.20 „Typen", hoorbeeld. 10.50 Actueele causerie. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert door het Brusselsche kwartet. 9 50 Dansmuziek. 11.35 Sluiten. Verordening op de radio dat in handen van B. en W. om prae-advies werd gesteld. Eveneens wordt in handen van B. en W. om prae-advies gesteld een verzoek van het Bestuur der St. Antonius- kerk om het wegdek der Sparrenlaan te verbeteren. B. en W. stelden voor in de plaats van J. van Wamel geen technisch ambtenaar te benoemen doch hun te verleenen een cre- dïet voor aanschaffing van een Auto ten behoeve van het Bouwtoezicht. Dit voorstel lokt discussie uit. Onderschei dene leden verdedigen de aanschaffing van den auto ter wille van' tijdsbesparing. De heer Noorman wil medegaan met het aanschaffen van den auto, indien dan maar niet B. en W. later aankomen met een voorstel tot de aanstelling van een ambte naar. Tenslotte wordt het voorstel aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Het afwijzend prae-advies van B. en W. op het verzoek van de Woningbouwvereenl- ging „Eigen Haard", om haar een terrein aan den Duinlustparkweg voor bouw van 35 woningen beschikbaar te stellen en haar toe te staan de terreinen bij de Brouwers kolk bouwrijp te maken wordt aangehou den. Zonder discussie worden aangenomen de voorstellen van B. en W. tot vaststelling van het doen van af- en overschrijvingen op de begrootingen van het Waterbedrijf en het Gasbedrijf over 1928. Vastgesteld wor den de balansen, enz. van deze beide be drijven over 1928. Verder wordt vastgesteld een 5e suppletoire begrooting dienst 1928. Het voorstel tot verhooging van de kas- geldleening wordt goedgekeurd. Eveneens het voorstel tot aankoop van grond voor Verbreeding van den Brederodeweg, en het voorstel tot overneming en verhar ding van den Van Ewijckweg. Het laatste, nadat de heer Schulz heeft opgemerkt, dat aan de verharding van dien weg reeds is begonnen en dat dit werk reeds is af ge- loopen. En dat, terwijl het voorstel nog door den Raad moest behandeld worden. Spr. drukt den wensch uit, dat zoo iets niet meer zal gebeuren. Bij het voorstel tot verkoop en overne ming van grond van W. Swart aan de Al- berdingh Thijmlaan drukt de heer Cassée er verwondering over uit dat de heer Swart gratis grond aan de gemeente afstaat en dat hij daarentegen voor den grond, dien hij koopen moet, een aardig bedrag betalen moet. Het is onbillijk dat de heer Swart ook be talen moet voor aanleg van der. weg met rioleering aan den Joban Verhulstweg. De heer Van Nederhasselt ant woordt, dat een riool ook een uitmonding moet hebben en dat het gebruikelijk is bij het in exploitatie nemen van gronden dat dan ook betaald wordt voor den weg van uitmonding van het riool. Daar ontstaat een lange discussie over. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Er zal later nog getracht wor den ter zake van het moeten betalen van de kosten van rioleering in den Johan Verhulst weg een oplossing te vinden. Ter zake van Uitbreiding der R.-K. Meis jesschool te Overveen wordt besloten de noodige medewerking te verleenen. De overeenkomst met Haarlem aangaan de toelating van leerlingen tot scholen voor Middelbaar en Voorbereidend HoogerOn derwijs te Haarlem wordt goedgekeurd. Aangenomen worden de voorstellen tot vaststelling van een nieuwe retributiever- ordening voor de toelating tot de vorenge noemde scholen en tot vaststelling eener nieuwe verordening op het toekennen van bijslagen aan leerlingen die bezoeken het Kenr.emer Lyceum de Middelbare meisjes school ,,'t Kopje" en het R.-K. en het Chx. Lyceum. Bij de laatste verordening had de heer Noor m a n amendementen ingediend om den bijslag voor de lagere inkomens gun stiger te maken. Besloten werd dit later na der te bezien. BehpndeM wordt daarna het voorstel van B. en "W. tot Behoud van natuurschoon. Zooals we hebben gemeld stelden B. en W. voor in verband met gebleken wensche- lijkheid om tot het behoud van natuur schoon het afgraven van terreinen te rege len, het volgende artikel op te nemen in de algemeene Politieverordening. Het is verboden aan openbare wegen of voetpaden gelegen terreinen geheel of ge deeltelijk af te graven, tenzij daartoe door Burgemeester en Wethouders schriftelijk vergunning is verleend en dc bij die vergun ning gestelde voorwaarden zijn in acht ge nomen. Burgemeester en Wethouders zullen op aanvraag vergunning verleenen, indien naar hun oordeel door de voorgenomen afgraving geen schade aan het natuurschoon wordt nevh kan worden toegebracht. Bij weigering der vergunning door Burge meester en Wethouders, kan de belangheb bende binnen dertig dagen, nadat hem daarvan kennis is gegeven, bij don Raad in beroep komen. Overtreding van'het bepaalde in dit arti kel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hech tenis van ten hoogste zes dagen, on verminderd de bevoegdheid van Burge waardoor dat gedeelte voor h'et publiek niet toegankelijk was. Een paar weken later werd die afscheiding weder weggehaald. Spr. vindt dat geen „sterkte van regeeren". Hij wensoht de noodige ophelderingen te ontvangen. De heer Van Nederhasselt ant woordt dat het gold de afscheiding van de graslaan. Deze laan is indertijd voor 600 in orde gemaakt. Door de groote droogte dreigde gevaar dat als de laan werd beloo- pen, later weder een dergelijk bedrag aan het opknappen van de laan moest besteed worden. Om die reden lieten B. en W. de laan tij delijk afsluiten. Later, nadat er regen was gekomen, is de laan weder voor het publiek opengesteld. Te meer is dat laatste gedaan ornaat bleek dat de afsluiting een groot on gerief van het publiek was. Als er weder eens „drie auandcu van droogte" mochten komen, dan zal de laan weder moeten wor den afgesloten. De heer Cassée repliceert, dat hij de afscheiding heeft bejammerd. Bloemendaal wordt toch al een „gemeente van prikkel draad" genoemd. Daarom is het te betreu ren dat nu weder een wandel- en speel plaats tijdelijk werd afgesloten. Het Bosch is publiek eigendom. Dan mag het niet voor komen dat ter wille van. de kosten van het opknappen van een laan die laan niet mag betreden worden. De heer Schulz zegt dat aan de zaak een principieele kant is. Is het Bosch als een plantsoen te beschouwen of is het meer een Bosch? Is het een Bosch dan gaat spr. me de met hetgeen de heer Cassée zeide. Men moet niet maken dat het Bosch alléén een en uitsluitend een „wandelpark" wordt. De heer Prinsen berg merkt op dat het Bosch er vroeger niet mooi uitzag, maar dat sinds het eigendom van de gemeente is geworden, het is verfraaid. Spr. wenscht hulde aan B. en W. te brengen dat zij tij delijk een maatregel namen in het belang van het behoud van het Bosch. Na nog eenige bespreking over deze aan gelegenheid wordt de raadszitting gesloten. HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING. In de raadszitting van Woensdagavond werd medegedeeld dat de gemeente-reke ning over het jaar 1927 door Ged. Staten is goedgekeurd. In de raadsvergadering van 5 April jl, werd in handen van B. en W. gesteld om advies een verzoek van A. C. Walter in 1899 eervol ontslagen secretaris dezer gemeente, om hem wegens gemis van pensioen een toe lage uit de gemeentekas te verleenen. Na eenige discussie werd besloten hierop niet in te gaan. Afgewezen werd het verzoek van den heer W. Cornelissen, caféhouder om verlaging van zijn aanslag vergunningsrecht voor het jaar 1929-1930. B. en W. stelden voor het besluit van 28 Mei 1927, waarbij aan de afd. Halfweg van „Het Witte Kruis" 2000 ter leen werd ver strekt, ook na 1 Aug. voorloopig op gelijke voorwaarden te verlengen. Dit werd door den raad goedgekeurd. Door N. van Lieshout, eigenaar van een boerderij aan den lijnderdijk en huurder van meer landerijen dezer gemeente, was het verzoek gedaan om zijn boerderij van gemeentewege te doen aansluiten aan het waterleidingnet. B. en W. deelden mede, dat hun college uit een hygiënisch oogpunt voor stelden de aanlegkosten voor rekening der gemeente te nemen. Het P. W. N. is bereid de dienstleiding op eigen kosten tot 1 M. over den Ringdijk te leggen, mits voor min stens 10 jaar een abonnement wordt geno men met een gegarandeerde minimum-op brengst van 50 per jaar. De aanlegkosten van de leiding van den Ringdijk tot de wo ning worden begroot op 300 terwijl van Lieshout bereid is jaarlijks een bedrag van 25 voor rente en afschrijving aan de ge meente te betalen. De raad keurde dit goed. In verband met de voorgenomen asphal- teering van den Rijksweg ten Oosten van Halfweg, stelden B. en W. den Raad voor, over te gaan tot versterking van het ge meenteriool, dat van uit de Schoolstraat, onder den Rijksweg door, uitloost in de Am- sterdamsche vaart. De raad besloot daartoe. De kosten zijn op 750 geraamd. In verband met de invoering van het 7e leerjaar, werd besloten beschikbaar te stel len ten behoeve van de Chr. School een be drag van 429.50 en ten behoeve van de R.-K. School te Halfweg een bedrag van 334.60. Over het voorstel van B. en W. om aan het R.-K. Schoolbestuur de gevraagde me dewerking te verleenen, voor de uitbreiding der school met 2 lokalen en het daarvoor be- noodigde crediet beschikbaar te stellen, ont spon zich eenige discussie. De heer de Graaff merkte op, dat het te voorzien is. dat na verloop van eenige ja ren een R.-K. Kerk te Zwanenburg (gemeen te Haarlemmermeer) zal verrijzen, hij ver wacht dat daar dan ook een school ge bouwd zal worden. Aangezien misschien 75 pet. der leerlingen uit Zwanenburg komt, verwacht hij, dat de school te Halfweg dan weer half leeg zal loopen. Spreker zou daar om liever willen wachten mr. deze uitbrei ding en in de behoefte aan plaatsruimte willen voorzien door het bouwen van een hulplokaal. Tevens wees hij er op dat te Zwanenburg veel goedkooper gebouwd kan worden dan te Halfweg. De heer van Stormbroek herinnerde aan Wat zal Billy doen?

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11