De Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1929 DERDE BLAD Het zilveren jubileum De herdenkingssamenkomst in Hotel Lion d'Or. In het midden Dr. L. C. Kersbergen, voorzitter der Vereeniging. Naast hem de burgemeester. Voorts o.m. Mr. M. Slingenberg Mr. J\ N. J. E. Heerkens Thijssen, Mr. Th. A. Wesstra, de heer van Breda Kleijnenberg. Zooals reeds gemeld is werd Donderdag middag in Hotel Lion d'Or een herden kingsbijeenkomst gehouden, ter gelegenheid van het zilveren jubileum der Haarlemsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. Het gemeentebestuur was op deze bijeen komst, die zeer druk bezocht was, vertegen woordigd door den burgemeester, den heer C. Maarschalk, de wethouders de heeren Mr. j. N. J. E. Heerkens Thijssen en Mr. M. Slingenberg en de gemeentesecretaris, Mr. Th. A. Wesstra. Verder waren, behalve de in de gisteren reeds door ons vermelde rede van Dr. L. C. Kersbergen genoemden, o.m. aanwezig Mr. L. Lietaert Peerbolte, Direc teur-Generaal van de Volksgezondheid, Dr. J. van Konijnenburg, Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst, de heer A. W. Michels, voorzitter der afd. Haar lem van Het Witte Kruis, vele doktoren en eenige leden van den Gemeenteraad. Ook mevrouw Maarschalk was onder de aanwe zigen. Er was o.a. een bloemstuk van de ambte naren der Vereeniging. Na de rede van Dr. Kersbergen klonk luid applaus, evenals na het deel dier rede, waar in hulde werd gebracht aan de groote ver diensten van den secretaris der Vereeniging, Dr. A. A. G. Land. Er waren telegrammen en brieven van ge- lukwensch ingekomen van den Hoofdinspec teur der Tuberculosebestrijding, den heer R. N. M. Eykel (die de bijeenkomst had wil len bijwonen doch verhinderd was), van de Amsterdagsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose, van den Armenraad. Zuster Cornelia van Bakeghem en de Commissie van Bestuur van het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. Nadat Dr. Kersbergen het woord had ge voerd, wenschte Mr. Lietaert Peerbolte het bestuur der vereeniging geluk. Spr. uitte den wensch dat de Vereeniging nog lang in har monie met den Rijksdienst de bestrijding der tuberculose zou mogen voortzetten. Het Rijk is dankbaar voor het vele dat de Ver eeniging doet. Moge zij steeds krachtiger worden, gesteund door de altijd groeiende offervaardigheid van het Haarlemsche pu bliek. Spr. eindigde met van groote waardee ring getuigende woorden aan het adres van Dr. Kersbergen, die, zonder sentimentaliteit, zoo veel voor de sociale hygiëne heeft ge daan. De burgemeester, de heer C. Maarschalk, gaf uiting aan de groote waardeering die het gemeentebestuur voor het werk der Vereeni ging gevoelt en bracht de hartelijke geluk- wenschen van het gemeentebestuur over. De Vereeniging heeft steeds' krachtig gestreden en er is alle reden voor een onverflauwd ver trouwen in de toekomst. In 't bijzonder Dr. Kersbergen kan er verzekerd van zijn dat heel veel harten in de gemeente warm voor hem kloppen. Het was spr. aangenaam namens de ge meente aan de Vereeniging een bedrag van 2500 aan te bieden als versterking der kas middelen (luid applaus). Namens de burgerij sprak Mr. Heerkens Thijssen. „Uwe Vereeniging", aldus spr., „heeft de sympathie van oud en jong, rijk en arm, van eiken rang en stand, geloofsrichting of denk wijze. Zij staat boven de partijen". Als breede pondslag voor de aanschaffing en plaatsing in een goede omgeving van een Röntgenapparaat in het Consultatiebureau bood spr. namens de burgerij het bestuur een bedrag van ruim 4700 aan. Ruim 400 per sonen in Haarlem en omgeving, onder wie veel „kleine luyden", hebben hieraan bijge dragen. De heer Thijssen eindigde met den wensch dat Haarlem in de tuberculosebe strijding een eereplaats zal blijven innemen. Ook deze spr. richtte van warme waardee ring getuigende woorden tot Dr. Kersbergen, die ook nog gehuldigd werd door den heer J. D. Hefting, arts, voorzitter der Ned. Centrale Vereeniging voor Tuberculosebestrijding, welke spr. Dr. Kersbergen prees als een groote stuwkracht, die gedurende vele jaren uitnemend werk heeft gedaan. Dr. Kersbergen sprak een dankwoord voor de geschenken en voor de waardeerende woorden tot de Vereeniging en tot hem per soonlijk gericht. Hierna werden ververschingen aangebo den, waarna het bestuur en eenige autori teiten een bezoek aan „Brederodeduin" brachten. MUZIEK. concert in de groote kerk. Een rijk, haast overvloedig programma, een groote verscheidenheid van indrukken. Er was mannenkoorzang van de vereeniging, die het concert ondernam: „Proza en Poezie" onder leiding van Jan Booda; er was orgel spel van dezen laatste; er was solozang van de altzangeres Johanna Reeser en vioolspel van Douwe Draaisma, en ten slotte er was veel, zeer veel publiek. De koorzang klonk over 't algemeen goed en evenwichtig; en P. en P. schijnt over deugdelijk materiaal te beschikken en de eerste tenoren deden haast voor sopranen niet onder bij hun vele wan delingen door de hooge toonregionen. Maar wat zij zongen, echte concoursnummers, hoorde door zijn stijl in deze omgeving niet geheel thuis en kwam er evenmin tot zijn recht; bovendien zijn die composities vrij lang uitgesponnen in verhouding tot hun ge ringe artistieke waarde. Het beste was nog het „Gloria" van Anton Verhey. Niet alleen de koornummers werden door de galmende kerkklank benadeeld: ook aan de figuraties van Bachs Orgelfantasie in g kl. t. werd schade toegebracht. Een matiger tempo ware in deze omstandigheden aan te bevelen geweest. Het Andantino van Franck klonk duidelijk en geregistreerd en het slot nummer, de Toccata van Hendriks over een oud Ave Maria bleek èn door muzikalen in houd, èn door uitvoering te goed om als begeleiding en demping te dienen van den uittocht, die vele haastigen tijdens dit num mer ondernamen: een opmerkelijk gebrek aan deferentie jegens den kundigen speler, die zich ook in de orgelbegeleidingen van de viool- en zangsoli door volgzaamheid en vooral door fijne registreering van zeer gun stige zijde deed kennen. Die soli waren trouwens de moeite waard. Douwe Draaisma speelde met prachtige toongeving en onbe rispelijke zuiverheid; het overdrevene dat zijn spel in vroeger jaren wel eens ken merkte, heeft plaats gemaakt voor rustige bezonkenheid en de vruchten "*an het rijpingsproces smaakten voortreffelijk. Een onbekende sonate van Bach gaf vooral in de beide langzame deelen heerlijke, zij het ook geen nieuwe, indrukken; het eerste Adagio heeft veel verwantschap met het beroemde Air uit de orkestsuite in D. De eerste uit voering in Nederland" dezer sonate is een daad die navolging verdient en ook wel vin den zal en ook voor ernstige viool-amateurs schijnt mij de Sonate in G. een bereikbaar stuk. Het Prélude uit „Le Déluge" van St. Saëns en de werkjes van Couperin, Kreisler en Tor Aulin werden op superieure wijze ge speeld. Van de zangeres Johanna Reeser kregen we eveneens uitstekende indrukken. Een mooi getimbreerde altstem, vlekkelooze in tonatie en duidelijke uispraak vielen zoowel in de Aria uit de „Messias" als in de liederen van Schubert en Meulemans waar te nemen. We hopen mej. Reeser ook eens in de Con certzaal te hooren. De opstelling van koor en solisten aan tegen gestelde uiteinden van het kerkschip maakte het kiezen van een in acoustisch opzicht goede plaats moeilijk. Bovendien noodzaakte het den organist-dirigent tot klimmingen, dalingen en wandelingen, die slechts door een inrichting als nu deze week aan het strand te Zandvoort is geopend, minder on aangenaam gemaakt kunnen worden. Mis schien zou het aanbeveling verdienen een soortgelijke doch op kleinere schaal inge richte baan voor concerten als dat van gisteravond te vervaardigen en op te stellen. Voor een handig demontabele kan men een prijsvraag uitschrijven. karel de jong. .concert in het gasthuis. De Mandolineclub „H Montefiora" te Am sterdam, dirigent W. A. Braakensiek, geeft Zondag a.s. een concert in het St. Elisa beth's- of Groote Gasthuis. ONTPLOFFING AAN DE HEM- BRUG. EEN ZWAAR GEWONDE. Aan. de artillerie-inrichting van de Hem- burg heeft Donderdagmiddag een hevige ontploffing plaats gehad door tot nu toe on bekende oorzaak, ten gevolge waarvan een arbeider zwaar gewond werd. Aan het ge bouw, waarvan door den hevigen luchtdruk het dak afgerukt werd, is veel materieele schade toegebracht. Per eigen auto-brancard Is de gewonde naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij werd opgenomen. „prinses jullana" Op een bestuursvergadering van den Oran- jebond „Prinses Juliana" (Haarlem-Oost), afdeeling van de vereeniging Koninginne dag, bleek uit de mededeelingen dat de po gingen om het ledenaantal te vermeerderen een zeer gunstig verloop hebben. Na de combinatie van den Kinder-Oranje- bond „Prinses Juliana" in het Amsterdam- sche kwartier en 't Bavo-comité werden in ruim 100 straten van Oostelijk Haarlem eeni ge duizenden circulaires verspreid, inhou dende een aansporing ons streven te steu nen door toetreding als lid of begunstiger. Het gevolg hiervan was, dat tot heden ruim 200 nieuwe leden toetraden en verwacht mag worden, dat nog eenige honderdtallen zullen volgen, daar nog slechts enkele straten zijn bewerkt. Om het feest op 31 Augustus a.s. te doen slagen is het gewenscht, dat de contributie tot dien datum zijn geïnd, met welk feit dus rekening dient te worden gehouden. ARROND, RECHTBANK. UITSPRAKEN. D. de G., kantoorbediende wonende te Haarlem, overtreding art. 247 W. v. S., vier maanden gevangenisstraf. C. F. R., hotelbediende, zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd, verduistering, vier maanden en twee weken gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. vereeniging „kunst aan het volk". Men schrijft ons: Er komt er in de regeling der kunstavonden van deze vereeniging belangrijke wijziging. De groote toeloop van nieuwe leden heeft 't bestuur doen besluiten om voor het nieuwe seizoen drie series in te stellen. Ieder vindt nu iets van zijn gading. Degenen, die uitslui tend muziek en geen dans declamatie of too- neel willen hooren en zien, kunnen de afzon derlijke muziekserie van vijf avonden kie zen. Anderen kunnen de eerste serie nemen, waarin drie muziekavonden naast tooneel, déclamatie en dans zijn opgenomen. Tenslot te is er de combinatie-serie waarin alle avonden zijn ondergebracht. Voor het vol gend seizoen staan weer zéér mooie avonden te wachten. Het beroemde Cherniawsky trio, de vermaarde pianist Smeterlin, Mia Pelten- burg en Willen Andriessen, Van Dalsum en. zullen in het komende seizoen voor de ver eeniging optreden. Onderhandelingen wor den nog gevoerd met den wereldvermaar den zanger Pauzera, het Concertgebouw- sextet, Henri Dekking en Rosauska. Het too- neelstuk blijft voorloopig nog een verrassing. Alles bijeengenomen belooft het voor de ver eeniging, die nu vijf jaar bestaat, een be langrijk jaar te worden. Mogen steeds meer deren van deze zeldzame gelegenheid, om tegen geringen prijs het allerbeste te genie ten, gebruik gaan maken, opdat de vereeni ging het veld harer werkzaamheden steeds verder kan gaan uitbreiden! HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. NEDERLANDSCHE EN BELGISCHE VARIéTe'-ARTISTEN. De "ederlandsche Artisten-Organisatie kwam in een spoed-ledenvergadering te Am sterdam bijeen in verband met het bioscoop conflict in het Zuiden. De vergadering sprak zich unaniem uit, dat het in het belang van de Nederlandsche variété- en cabaret-artisten is, dat de actie in het Zuiden van den Nederlandschen Bioscoopbond met succes wordt bekroond. Tot ondersteuning dezer actie besloot de vergaderaing een verbod vanwege de Artis ten-Organisatie uit te vaardigen aan de le den, om in de gemeenten, welke bij het bios coopconflict betrokken zijn, op te treden, hetzij in cabaret, hetzij in theaters of in welke andere openbare vermaaksinrichting ook. Ter vergadering was een telegram ingekomen van de Belgische Zuster-organisatie '^'Ar tiste professionel", waarin wordt medege deeld, dat de aangesloten Belgische variété- artisten zich met het besluit van de Ne derlandsche Artisten-organisatie solidair ver klaren. de moord en brandstichting te ulvenhout De rechtbank te Breda behandelde Don derdag de zaak tegen den tweeden verdachte F. J. M., eveneens beschuldigd van doodslag en brandstichting. De V., waartegen Woensdag 15 jaar gevan genisstraf geëischt was, werd nu als getuige gehoord. Hij weigerde evenwel iets over de zaak te verklaren. Beklaagde M. zweeg ook. Het O.M. eischte 20 jaar gevangenisstraf. Het publiek op de tribune applaudisseerde. De verdediger Mr. Scholten vroeg vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak 4 Juli, UIT MAROKKO. MOBILISATIE IN DE SPAANSCHE ZóNE. Aan de „Matin" wordt uit Rabat geseind, dat op 19 Juni opstandelingen een deel der oase Aït Jacoeb in brand staken. De Fransche generaal Nieger bereikte den volgenden dag met zijn troepen Aït Jacoeb en sloeg de opstandelingen op de vlucht. De Franschen hadden geringe verliezen. Uit Madrid wordt gemeld: Het ministerie van oorlog heeft de mobilisatie gelast der Spaansche troepen in Marokko, daar men vreest voor een opstandige beweging in de Spaansche zone op grond der jongste on regelmatigheden in het Fransche deel van Marokko. nutskweekschool te haarlem. Examen nuttige handwerken. Geëxami neerd 6 caniddaten. Geslaagd de dames: A. M. Höck, M. J. Witteveen, M. H. Lansdorp, C. A. M. Moonen en A. M. Nieland. faillissement. Op 20 Juni werd door de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem in staat van faillisse ment verklaard: Johannes Petrus Kuyper, wonende te Heemstede. Valkenburgerplein 9, vroeger kastelein thans buffetchef. Curator mr. L. J. Venhuizen, wonende te Heemstede. Rechter-commissaris Jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. ASPHALTFEEST IN DE CRONJéSTRAAT WAARSCHIJNLIJK EIND AUGUSTUS. Thans nu de voltooiing der asphalteerlng van den Gen. Cronjéstraat en Julianapark een kwestie van enkele weken zal zijn, be gint het Gen. Cronjéstraat-Comité meer omlijnde plannen te maken betreffende de feestelijkheden in deze straten. Naar alle waarschijnlijkheid zullen deze plaats vinden in het einde van Augustus of begin Septem ber. Zij zullen drie dagen duren. Van zelf sprekend zullen beide straten in een feest kleed worden gestoken en zal een fraaie versiering worden aangebracht. In samen werking met de winkeiiersvereeniging ..Een dracht Maakt Macht" te Haarlem-Noord, zal een étalagewedstrijd worden uitgeschre ven. waarvoor prijzen zullen women be schikbaar gesteld. Verder bestaan plannen om iederen avond door verschillende ver- eenigingen concerten te doen geven, muzi kale wandelingen te laten maken. Tevens zal nog een speciale attractie worden geor ganiseerd, ten einde het publiek kennlx te doen maken met de bij het comité aangeslo ten leden. ONZE MARINE ACHT ZICH BELEEDIGD. DOOR DEN MINISTER VAN KOLONIëN. Een zee-officier schrijft aan het Algem. Handelsblad o.a.: Met verbazing las ik eenige mededeelingen welke door den minister van Koloniën aan de Nederlandsche pers werden verstrekt betref fende de gebeurtenissen te Curasao, waarin gesproken wordt over de Koninklijke marine op een wijze zooals zij nimmer heeft ver diend. Gaarne wordt natuurlijk aangenomen, dat het nimmer in de bedoeling van Zijne Excel lentie heeft gelegen om zich over de Marine op een zoo grievende of vernederende wijze uit te laten, zooals thans de persberichten dit aan het publiek mededeelen, maar dan wacht de Koninklijke Marine met groot verlangen op een nadere persverklaring waarin de bedoelingen van Zijne Excellentie op meer juiste wijze worden vertolkt. Immers men leest in de bladen: „De opmerking is gemaakt, dat er niets gebeurd zou zijn, wanneer er een oor- logsvaartuigje zou zijn gestationneerd. Maar bij een zoo uitnemend voorbereiden overval zou de goed georganiseerde ben de er wel voor gecorgd hebben, dat zij het oorlogsscheepje onder den voet had den geloopen. Zij zouden het hebben overrompeld. Het doel van de raid was uitsluitend zich meester te maken van wapens". En men vraagt zich af: op welke gronden zou onze miinster van Koloniën tot een der gelijke uitlating gekomen kunnen zijn? Ner gens in de lange geschiedenis van onze Ko ninklijke Marine kan een voorbeeld worden gevonden, waarop een dergelijke meening ook slechts met een schijn van grond geba seerd zou kunnen zijn. En dit wordt nog dui delijker, wanneer men bedenkt, dat het „oor logsvaartuigje", zooals den minister in den mond wordt gegeven, toch altijd nog een schip moet zijn van een zoodanige capaciteit en zeewaardigheid, dat het veilig de lange Oceaanreis van Nederland naar West-Indië heeft kunnen volbrengen! Maar bovendien, hoe zou Zijne Excellentie „het onder den voet loopen van het oorlogsscheepje" zich eigenlijk kunnen voorstellen? Want men laat den minister ook verklaren, dat „een torpedojager daar te stationneeren het groo te nadeel heeft, dat door de preventieve wer king er niets te doen valt. Dat heeft een de- moraliseerende werking op de bemanning". Indien evenwel die preventieve werking van de aanwezigheid van laat men zeggen 'n torpedoboot jager reeds zóó groot is, dat er niets te doen valt, dan valt er toch ook zeer zeker geen oorlogsscheepje onder den voet te loopen! Hier iaat men den minister dan ook in lijnrechte tegenspraak met zich zelf zijn. Maarals de minister zoo overtuigd is van de waarde van de preventieve werking, waarom heeft de Regeering dan al niet reeds lang een Nederlandsch oorlogsschip in West- Indische wateren blijvend gestationneerd, zooals dat in de jaren vóór 1913 steeds ge schiedde, toen Curasao en haar omgeving nog van een zoo oneindig veel minder be lang waren dan tegenwoordig het geval is. De gebeurtenissen zooals die nu hebben plaats gehad, zouden dan toch geheel achterwege gebleven zijn. autobussen Bij konkl. besluit is het beroep, ingesteld door J. A. Schweitzer te Haarlem, tegen de beschikking van Gedep. Staten van Noord- Holland van 2 Januari 1929, waarbij is inge trokken de hem verleende vergunning tot het onderhouden van een autobusdienst tus- schen Haarlem en Beverwijk, ongegrond ver klaard. UIT DE OMM KEKEN ZANDVOORT. duinbrand. Donderdagavond omstreeks elf u..: \...d de brandweer gealarmeerd voor een duin brand nabij de z.g. „Entos", het terrein waar verschillende inwoners een varkens hok hebben. Politie en brandweerlieden wa ren onmiddellijk ter plaatse om het vuur in zijn voortgang te stuiten. Het varkenskamp liep geen gevaar: de meeste belanghebbenden hadden zich der waarts begeven, om zoon noodig de levende have in veiligheid te brengen. zwemmen naar de salento levens gevaarlijk. Door den heer Jb. Termes, exploitant van de badinrichting Driehuizen aan den Strand weg, werd gisteren met diens badman, met een vlet een bezoek gebracht aan het wrak van „de Salento", aangezien hem ter oore was gekomen, dat het meermalen voorkwam dat badenden zich zwemmende daarheen be gaven. De heer Termes is een specialiteit op het gebied van de kennis van de stroomingen dei- zee cn voorspelde dat het gewenscht is, dat waarschuwingsboordcn geplaatst worden of dat het wrak opgeruimd wordt, omdat an ders ongelukken waarschijnlijk zijn. door de zeer sterke zuiging. Men zij dus gewaar schuwd! VELSEN AANBESTEDING. De uitslag van de openbare aanbesteding voor het uitbreiden van dc O. L. School H, te IJmuiden is: Ingekomen 11 biljetten. Laagste inschrijver: C. Noort, Bergen (N.-H.), 13.490.—. De gunning is aangehouden. TWEEDE TUINCONCERT IN VELSERBEEK. Programma van het concert te geven door de Harmonie-Vereeniging „Concordia" te IJmuiden, op Woensdag 26 Juni a.s. des avonds van 7 3/4—9 3 4 uur in de muziek tent in het Park Velserbeek. 1. Sempre Avanti, Marsch Nico Gerhar*. 2. Der Calif von Bagdad, Ouverture A. Boildleu. 3. Invitation a la Valse C. M. von Weber. 4. Marsch Militaire F. Schubert. Pauze. 5. Feest Ouverture van Sam Vlessing. 6. Ballet Fantaisie Coppélia Delibes. 7. Menuet in Es. W. A. Mozart. 8. Potpourri populaire 1929. BEVERWIJK aardbeienyeilingen van „kennemerland". In de Woensdagavond gehouden verga dering van de veilingvereeniging „Kenne- merland" is besloten den datum waarop een begin gemaakt zal worden met de exportveilingen van aardbeien, voorloopig vast te stellen op Dinsdag 25 Juni a.s. HAARLEMMERMEER uitslag premie keuringen Donderdag had op het marktplein te Hoofddorp een premiekeuring plaats van landbouwtuigpaarden. De uitslag is als volgt: 1-jarige merriën: Een premie van f 40 werd toegekend aanf ..Pewista", vader Cromwell, eig. J. Milatz te Hoofddorp. Een premie van f 25 aan „Parfum", vader Griedel, eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; ..Pre sence", vader Enimo. eig. M. W. v. d. Schans te Bovenkerk; „Prilla", vader Gill, eig. A. Buurman te Heemstede. Een premie van f 15 aan: „Palino", vader Emmo, eig. P. Noordam, Aalsmeerderdijk; „Priedela", vader Griedel. eig. G. C. van Arendonk te Rijk; „Pareltje", vader Emmo, eig. wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; „Pa ria", vader Emmo, eig. J. Maaskant te Am stelveen; vader Einnio, eig. A. Noordam te Aalsmeer Oost. 2-jarige merriën: Een premie van f 40 aan: ..Osita", vader Griedel. eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; „Ok- kertje", vader Griedel, eig. M. A. Noordam te Heemstede. Een premie van f 25 aan: „Oefke", vader Griedel, eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; „Ol- dova". vader Griedel, eig. D. van Wieringen te Abbenes; „Ohole", vader Holan, eig. P. Noordam, Aalsmeerderdijk; „Onmata" vader Emmo, eig. P. Noordam; ..Oliene", vader Em mo, eig. wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep. 3-jarige merriën: Een premie van f 40 aan: „Naspia", vader Drusus, eig. A. Buurman te Heemstede; „Nu blina", vader Compas, eig. J. P. Gehrels te Halfweg; ,.Nusta", vader Cyrus, eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; „Netly", vader Zwingli, eig. B. R. de Breuk te Nieuw-Vennep. Een premie van f 30 aan: .Nemia", vader Emmo, eig. A. C. Pruissen Wzn., te Nieuw- Vennep; ..Nemi'l vader Drusus, eig. A. Buur man te Heemstede; „Nusia", vader Drusus, eig. P. S. Zijlmans te Rijk; „Nadali". vader Emmo, eig. C. de Vlieger, te Abbenes; „Blue Band", vader Zwingli, eig. G. J. Kofoed te Nieuw-Vennep. 4-7 jarige merriën:' Een premie van f 40 aan: „Mirzada", vader Griedel, eig. D. V. Wieringen te Abbens; ..Me- mle" vader Emmo, eig. j. Tensen te Haar lemmermeer; „Landa", vader Zwingli, ;ig. j. M. Knoop te Nieuw-Vennep; „Marva", vader Griedel. eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; „Liane", vader Zwingli, clg. O. de Kok te Nieuw-Vennep; „Mingia" vader Zwingli, eig. O. de Kok te Nieuw-Vennep; „Kwastia", va der Cromwell, eig. C. Bulk te Nieuw-Vennep; „Lucie", vader Griedel, eig. D. van Wieringen te Nieuw-Vennep; „Jetta" vader Zwingli, eig. wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep. Een premie van f 30 aan: „Mafalda", va der Gil, eig. Jac, Molenaar Dzn. te Hoofd dorp; „Maudje", vader Zwingli. eig. A. Buur man te Heemstede; „Liga", vader Zwingli, eig. A. C. Pruissen Wzn. te Nieuw-Vennep; „Leitha", vader Olympus, eig. P. Noordam, Aalsmeerderdijk: ..Lewïsta". vader Drusus, eig. J. Milatz te Hoofddorp; „Menera". va der? eig. Joh. Colijn te Rijk: „Juretta", va der Cromwell, eig. K. Kr.ibbe te Rijk; „Ki- mara", vader Gill, eig. G. C. van Arendonk te Rijk; „Lolie", vader Colonel, eig. A. Buur man te Heemstede; „Julia" vader? eig. A. Buurman te Heemstede. ONDER EEN WAGEN GERAAKT. De 16-jarige J. S. had Donderdag të Hoofddorp het ongeluk met z'n fiets onder een met een paard bespannen wagen te ge raken. De knaap kreeg feen trap van het paard, waardoor een zijner beenen gebroken werd, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. GRAANBEURS. Donderdag was de aanvoer op de graan- beurs te Hoofddorp als volgt: Tarwe f 11 a f 11.50; rogge f 10.75 a f 11.25! gerst chevalier f 11.50 a f 12; haver f 10 a f 10.75; duiven- boonen f 15 a f 16; groene erwten f 14.50 a f 15.50; karwij f 41 a f 42: blauwmaanzaad f 31 a f 33; kanariezaad f 19 a f 21. Alles per 100 KG. ingezonden mededeelingen 60 Ct». per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaal-abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 JULI gratis. Abonnement ƒ1.90 per maand en ƒ550 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad. (WENSING'S Alg. Advert.fBureau) TEMPELIERSSTRAAT 32 TELEFOON 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9