HOEING HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 24 JUNI 1929 SLOWAKEN CONTRA TSJECHEN. Onthullingen omtrent den dood van den eersten Tsjecho-Slowaakschen Minister van Oorlog Stefanek. Met voorbedachten rade door Tsjechische soldaten op zijn vliegmachine geschoten? (Van onzen Weenschen correspondent) Men weet, dat er reeds sedert jaren een gespannen verhouding tusschen de Slowaken en de Tsjechen bestaat. De eersten toch ge voelen zich door de anderen onderdrukt, men heeft hen indertijd een autonomisch- bestuur beloofd, maar daar is nooit iets van gekomen. Een leger van Tsjechische beamb ten en ambtenaren overstroomde het uitslui tend door Slowaken bewoonde gebied, om er den baas te spelen. Gedurende de laatste tien jaar zijn niet minder dan tien procent van de geheele Slowaaksche bevolking als landverhuizers naar het buitenland getrok ken om daar hun geluk te beproeven. Reeds onmiddellijk na het ontstaan van de Tsje- choslowaaksche republiek heeft de Katholie ke priester dr. Hlinka een groot aantal Slo waken om zich heen geschaard om tegen de hegemonie van de Tsjechen te protesteeren, en ook een Protestantsche dominee,Razus geheeten, heeft thans een partij gevormd, welke zich Slowaaksch-nationaal noemt en welke zich ook tegen de Tsjechische over- heersching verzet. Er zijn echter ook van den beginne af aan Slowaken geweest, die tegen den wil van het overgroote deel van het Slowaaksche volk op buitengewoon goeden voet met de Tsjechen hebben gestaan, en dier streven steeds met al hun kracht ondersteund hebben. De mees ten hunner hoopten op de een of andere ma nier beloond te worden. Zoo ook Milan Hodza, die gedurende gerulmen tijd minister van onderwijs mocht zijn. Hodza wilde echter, zoo heette het, nog méér: hij dong naar de portefeuille van buitenlandsche zaken, welke Benesj in handen had. De Tsjechen echter zijn voorzichtig en zij willen hun diepste ge heimen niet aan een Slawak toevertrouwen, zelfs wanneer deze zich nog zoo verdienstelijk heeft gemaakt en hen voortdurend op alle mogelijke wijzen heeft geholpen. En daarom hebben zij Hodza ten val gebracht. Hodza zon op wraak en hij wilde heel de wereld in ken nis stellen van verschillende dingen, welke den Tsjechen in Pjraag onaangenaam konden zijn. Thans komt hij met opzienbarende ont hullingen omtrent den tragischen dood van den eersten Tsjechoslowaakschen minister van oorlog Stefanik voor den dag. Stefanik was een Slowaak, hij was een zeer begaafde astronoom en hij nam gedurende den wereld oorlog dienst in 't Fransche leger. Hij maak te vlug carrière en het duurde niet lang, of hij was generaal. Hij beschikte te Parijs over uitmuntende verbindingen en hij maak te daar gebruik van om Masaryk en Benesj, die een Tsjechoslowaaksche republiek wilden oprichten, te helpen. Hij organiseerde de Tsjechische legioenen en hij wilde als dank daarvoor tot minister van oorlog worden benoemd. Men kon hem dit moeilijk weigeren en zoo verkreeg de jonge man, die nauwelijks dertig jaren oud was, de ministersporte feuille. In Mei 1919 bevond Stefanik zich te Rome ën vandaar vloog hij met een vliegmachine naar zijn vaderland terug. Niet ver van Pres burg, bij het dorpje Vajnory, schoten Tsje chische soldaten op het vliegtuig, waarin hun eigen minister van oorlog zat. De aeroplaan viel naar beneden en men haalde zoowel Ste fanik als twee Italiaansche officieren dood onder het verbrijzelde vliegtuig vandaan. Bij de Slowaken deden reeds onmiddellijk geruchten de ronde, als zou mén Stefanik's vliegtuig op hooger bevel naar beneden heb ben geschoten, doch men trachtte de zaak te sussen en men liet het voorkomen, alsof hier een misverstand in het spel was geweest. De schietende soldaten toch hadden de Italiaan sche kleuren aan de vleugels van de vlieg machine ontdekt en daar deze kleuren rood- wit-groen zijn, evenals de kleuren van de Hongaarsche vlag, hadden de betreffende sol daten zoo zeide men, het vliegtuig voor een Hongaarsche aeroplaan aangezien en daarom de schoten gelost! Een broeder echter van den ongelukkigen minister Stefanek, een Protestantsche domi nee, Igor Stefanek geheeten, dacht er an ders over. Hij verzamelde materiaal om te bewijzen, dat zijn broeder niet als slachtoffer van een toeval was gevallen, doch dat men zijn dood opzettelijk had voorbereid. Hodza nu, die dezen dominee goed kende, is er thans in geslaagd fotographieën van de documenten te verkrijgen, welke zich in Igor Stefanek's bezit bevinden, en deze gebruikt hij nu als een wapen tegen Benesj en de andere Tsjechen, die de macht te Praag in handen hebben. Dominee Igor Stefanek zelf is naar het buitenland getrokken. Hodza heeft een landgoed voor hem in het dorp Kulpin in Zuidslavië gekocht en daar woont hij thans, en bewaart er de origineele docu menten als een kostbaar goed. Hodza heeft verschillende agenten, die er reeds voor gezorgd hebben, dat dezer dagen een en ander van Igor Stefanek's bewijsma teriaal in de pers is verschenen. Men voert hierbij in de eerste plaats aan, dat het ab soluut onmogelijk is, dat de Tsjechische sol daten zich vergist kunnen hebben, toen zij op het vliegtuig hebben geschoten want toen tertijd had men in Hongarije het bolsjewis tische régime van Bela Kun en tengevolge daarvan waren de Hongaarsche vliegmachi nes niet meer van de oude nationale kleuren voorzien doch droegen zij roode herkennings- teekens.Het is dus buitengesloten, dat de sol daten hebben gedacht een Hongaarsche aero plaan in de lucht te zien. Voorts heeft men, zoodra Stefanek te Rome was opgestegen, in zijn kamers aldaar een huisdoorzoeking gehouden en daarbij al zijn papieren in beslag genomen. Tot op den dag van heden hebben zijn familieleden die pa pieren nooit terug gekregen. Verder heeft men, toen men twee Italiaan sche officieren uitzocht, die Stefanek op zijn reis door de lucht zouden vergezellen, uit drukkelijk officieren verlangd, die geen vrouw en geen kinderen hadden, daar deze beiden tot den dood gewijd waren. Bovendien heeft dominee Igor Stefanek twee brieven, welke zijn broeder indertijd aan hun moeder heeft geschreven. In één brief staat, dat „alles niet zoo in de Tsjechoslo waaksche republiek zal gaan als de heeren Masarijk en Benesj zich dat voorstellen". En in het andere epistel beklaagt Stefanek er zich over, dat men hem een reis naar Si berië heeft laten ondernemen, niettegen staande men wist, dat hij ernstig ziek was en hij bloed opgaf. Toen men zag dat het strenge klimaat hem niet te gronde richtte, liet men twee aanslagen op zijn leven plegen. Slechts aan den Franschen generaal Janin, zoo schreef hij, had hij het te danken, dat hij nog in leven was. Dit alles maakt het zeer waarschijnlijk, dat men den armen Stefanek met voorbedachten rade naar de andere wereld heeft geholpen. Deze publicaties hebben in heel Tsjechoslo- wakije heel veel opzien gebaard, temeer daar aangekondigd wordt, dat men binnen afzienbaren tijd met sterkere, doorslaggeven de argumenten voor den dag zal komen. W. M. BEKAAR. BINNENLAND DE AANVAL OP WILLEMSTAD. DE S. D. A. P. EN ONTWAPENING. De „Kortenaer" te Willemstad. Blijkens bij het departement van defensie ingekomen telegram, is Hr. Ms. torpedojager Kortenaer in den nacht van 20 op 21 Juni voor Curacao gekomen, heeft voor de haven gekruist en is des ochtends om 6 uur de haven van Willemstad binnengeloopen. Een kruiser aanbieden? Aneta meldt ons uit Batavia: De afdeeling der vereeniging „Onze. Vloot" alhier heeft in antwoord op haar telegrafi sche voorstel aan het hoofdbestuur te 's-Gra- venhage tot bevordering van het houden van een nationale inschrijving teneinde de re- geefing een kruiser, te noemen Curacao, aan te bieden, een telegram van het hoofdbestuur ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat men het bedoelde voorstel in ernstige over weging wil nemen, maar dat het hoofdbe stuur eerst een duidelijke verklaring van de regeering wil afwachten omtrent haar voor nemens ter beveiliging van West-Indië. Het hoofdbestuur deelt voorts mee, inmiddels overleg te zullen openen met instellingen op het gebied van handel en scheepvaart en met andere organisaties. OVER POLITIEKE SAMEN WERKING. EEN VERKLARING DER C.-H. In een te Apeldoorn gehouden verkiezings vergadering heeft, blijkens het verslag in de N.R.C., het Christ, hist. Kamerlid mr. Schok king zich als volgt uitgelaten: „Als de soc.- democratie in Holland was als de Labour- partij in Engeland, was er meer kans dat c.-h. wanneer de Koningin dat vroeg, samen werking zochten met de s.-d. om een cabinet te vormen met de r.-k. ONGELUKKEN. In de Delfshavensche Schie te Overschie is de 17-jarige A. H. uit Rotterdam bij het zwemmen verdronken. Een 3-jarig zoontje van J. S. te Hindeloopen is in de vaart geraakt en verdronken. Te Wierum is een 1-jarig kind van A. M. in een pot met kokende melk gevallen en aan de gevolgen overleden. VERKLARING VAN IR. ALBARDA. De leider der S.D.A.P. Ir. J. W. Albarda, heeft te 's Gravenhage een rede gehouden Hij betoogde nog eens, dat de S. D. A. P. de nationale ontwapening voorstaat en ver volgde daarop: Voor een klein land als het onze is het ge boden de bewapening af te schaffen; eerlijk uit te spreken tegen de wereld, dat wij op deze dingen niet meer kunnen bouwen, dat wij er niet meer op willen bouwen, en dat zedelijke ontwapening niet mogelijk is, zoo lang binnen den kring der mogelijkheden het gebruik van wapens en gifgassen ligt. Wat beteekent het, als men zich verbindt alleen te gebruiken de internationale rechts instellingen, die de Volkenbond heeft gescha pen en tegelijk met de revolver in den zak loopt om zijn eigen recht te zoeken! Men zegt, dat wij niet ontwapenen kunnen in een wereld, die zich steeds meer wapent. Maar weet men dan niet, dat in Europa vier Staten: DuPschland, Oostenrijk, Hon garije, Bulgarije ontwapend, zijn en dat Denemarken zal ontwapend worden? Laat het onze nationale eer zijn, dat wij. na deze vijf, de zesde Staat zijn, die ont wapend wordt (Applaus). Het kan, omdat de voorstanders van ont wapening zeer talrijk zijn in ons land, zelfs in de partijen welke zich tegen de ontwape ning verklaren en naar de heer Colijn on voorzichtig zeide in een rede te Bilthoven, er nooit toe zullen medewerken. „Nooit", is een gevarlijk woord, vooral in den mond van den leider eener achteruitgaande partij. De verwezenlijking van dezen eisch hangt af van de arbeidersklasse en dat is het prachtige, dat deze klasse, die 40 jaren ge leden niet mee telde, geroepen is tot deze schöone dingen: dat er geen groot probleem meer is in de wereld, waarvan de oplossing niet afhangt van de macht dier klasse. GROOTE SPOORWEGPLANNEN. TE UTRECHT EN TE EINDHOVEN. Er wordt thans gewerkt aan de voorberei ding van groote spoorwegplannen. De bedoe ling is om te Utrecht en te Eindhoven het geheele spoorwegemplacement op verhoogde banen aan te leggen. Deze werken zullen vele millioenen kosten. Over bijdragen van de betrokken gemeen ten is een voorloopige overeenstemming be reikt. BRANDSTICHTINGEN. EENIGE VERDACHTEN AANGEHOUDEN. Te Swalmen, bij Roermond, is de 22-jarige landbouwersknecht E. P. uit Reuver afkom stig, aangehouden omdat hij 300 takkebossen op de boerderij der wed. van Dijk te Swalmen had aangestoken. Uit het onderzoek der rijksveldwachters bleek, dat P. ook 10 bosch- en heidebranden in de omgeving van Roermond heeft aange stoken. Eenige dezer branden hebben veel schade aangericht. Te Rotterdam zijn den laatst en tijd veel branden voorgekomen. Vermoed wordt dat er een brandstichter aan het werk is. Naar aanleiding van het onderzoek naar de oorzaak van den brand aan den Stations weg, welke Donderdagavond omstreeks acht uur is uitgebroken, heeft de Rotterdamsche politie den 42-jarigen winkelchef A. de J. aangehouden en opgesloten, als verdacht van brandstichting. De J-, die ten stelligste ont kent, geeft toe, dat hij op het tijdstip, waar op de brand moet zijn uitgebroken, nog in het gebouw aanwezig is geweest en dat hij zeer kort daarna is weggegaan. Eenige weken vóór den brand is de verzekering belangrijk verhoogd. Het onderzoek wordt voortgezet. DE TRANSPORTARBEIDERS. NA 1 JANUARI EEN VERPLICHTE RUSTDAG In Stsbl. 306 is afgekondigd de algemeene maatregel van bestuur, bedoeld bij de arti kelen 14 en 96 der Arbeidswet 1919, met be trekking tot arbeid op Zondag in het trans portbedrijf te land. Art. 1 van bedoeld Kon. Besluit zegt, dat een jeugdig persoon op Zondag arbeid mag verrichten, bestaande in het aan huis bezor gen van dagbladen. Een man of een vrouw mag op den open baren weg op Zondag geen arbeid verrichten, bestaande in het vervoer van goederen te land, daaronder ook begrepen het laden, los sen en besturen van wagens voor goederen vervoer, behalve voor zoover betreft het ver voer van: dagbladen; gist; melk; versch, aan snel bederf onderhevig fruit vóór 10 uur des voormiddags, en meer dergelijke dingen. Een man of een vrouw mag op Zondag op den openbaren weg arbeid, bestaande in het vervoeren van personen met door dieren ol krachtwerktuigen bewogen wagens slechts verrichten, indien voldaan wordt aan be paalde voorwaarden. DE NIEUWSTE VORM VAN DIEFSTAL. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen L. T. te Doetinchem wegens clandestien aansluiten bij het distributienet der radio centrale. HET CONFLICT TE ZAANDAM. WERKWILLIGEN EN STAKERS. Toen de Spakenburgsche werkwilligen Zaterdagmiddag uit Zaandam terugkeerden eri van Amersfoort per autobus naar hun dorp gingen werd hun dicht bij Bunschoten den weg versperd door een wagen, die daar door Amersfoorters dwars op den weg ge plaatst was. De werkwilligen stegen uit en trokken hun lange zakmessen, waardoor eenige Amersfoorters licht gewond werden. Om den weg schoon te krijgen, loste een marechaussée een schot in de lucht, waarop er ruimte kwam en de werkwilligen verder konden trekken. MAILZAKKEN TE WATER. Van de Indische mail, welke heden wordt verwacht, zijn te Genua bij de ontscheping twee en twintig zakken overboord gevallen. Alle zakken zijn gered en doorgezonden. Hiervan waren zes bestemd voor Amsterdam zeven voor Rotterdam, zeven voor Den Haag, één voor Utrecht en één voor Haarlem. DE CYCLOON IN ZUID-AMERIKA. SCHADE OP CURASAO. Blijkens een telegram uit Maracaibo heeft de cycloon waarvan Vrijdag melding is ge maakt, ook schade aan schepen van de Cu- racaosche Handelmaatschappij berokkend. De lichters Amsterdam, K. W. I. M. VII, K. W. I. M. IX en K. W. I. M. XI en de stoom- sloep Wolf maken water, zoodat opneming ir. het dok noodzakelijk zal zijn. De XII is op het strand geslagen. De Fransche lichter C. G. T. III is gezonken. Het jacht Opitsah is geheel verbrand. De sleepboot Orinoco is ge zonken. TIEIJERMANS-GEDENKTEEKEN Destijds had zich een comité gevormd, om door een gedenkteeken Heiman Heijermans te huldigen. Als plaats had men daarvoor uitgekozen het Vondelpark te Amsterdam en nu is onlangs (naar de Telegraaf meldt) aan een der laantjes voorbij het Paviljoen tegen de boschjes aan, bij de achterzijde van de tuinen der Vondelstraathuizen, een steenen voetstuk gezet, waarop gebeiteld is: Heijer mans. Weldra zal hierop komen diens borst beeld, vervaardigd door den beeldhouwer Mendes da Costa. STOPZETTING STEUNVERLEENING Zooals wij reeds in ons raadsverslag ge meld hebben, is het voorstel van B. en W. be treffende de stopzetting van de steunverle ning aan uitgetrokken werkloozen verwor pen met 18 tegen 16 stemmen. Van de na men der tegenstemmers was er een uitge vallen. Tegen gestemd hebben: Peper, Kop pen, Groenendaal, de Braai. Klein, Mevr. Maarschalk Oversteegen, Scholl, MeJ. van Vliet, Castricum, Joosten, Keesen do Vos. Klein Schiphorst, Meyers, Keerwo'.f, Adrian en Stam. EXAMENS L. O. Haarlem. Rijkskweekschool. Geëx. 6 cand. Geslaagd de dames: C. E. Ascherman, Haarlem. A. Edam. Haarlem, C. J. A. Fort- gens, Haarlem. J. M. Hofland, Bio3mendaal, J. Lambert, Haarlem, W. A. Meulenbrugge, Overveen. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. En nauwelijks had Bill gesproken, Of, als door tooverkracht, Verdwenen rook en vlammen. Dat had de dwerg niet verwacht. Uit de diepte van de grot kwatnen Toen de dwergen een voer een. Ze waren zoo zwart als roet geworden. Schoorsteenvegers, naar het scheen. De schilders van de wolken. De artisten van het atelier. De smeden en de hagclniakers, Ze voelden zich tcvree. Blij, er gord af te zijn gekomen. Zeer dankbaar, gered te zijn. AI waren hun oogjes aan 't tranen. En deed htm keel nog wat pijn. Moest Billy niet dankbaarder t :n, nu hij in staat is anderen met zijn amulet te helpen? GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Terug te bekomen bij: Dophein, Kinder huissingel 62, zwemabonnement, Leising, Bij- zantiumstraat 52, badgoed, Nielen, Tettero destraat 90, geld, Gleijsteen, Geweerstraat 42 halsband, Kennel Fauna, zwart-grijze hond, gebracht door: v. d.Meulen, Gr. Houtstraat 1 grijs-witte kat, gebracht door: v, Andel, Ro- zenprieelstraat 57rd,, v. Straaten, Spaan- schevaartstraat 68, schilders jasje, Veringa, A. L, Dyserinckstraat 122, bezoekkaarr, Stouten, Zonnekade 20, autolantaarn, Pot, Leeghwaterstraat 12, portemonnaie met in houd, Akkerman, Zijlweg 104, idem, Thoolen N. Groenmarkt 29rood, pet, Staphorst, Sout- manstraat 6, kinderschoentje, Smit, Oost-In- diëstraat 38, wollen sjaal, Kunne, Rolland straat 79, sierspeldje, Kaptein, Schagchel- straat 17, lap stof, Visser. Vrouwehekstraat 82, rijwielbelastingmerk, Kneijnsberg, Ga- renkokerskade 26, idem. Lefebre, Damiatestraat 28, bal; Cord es, Kritzingerstraat 18, broche; Brouwer, An- thoniestraat 51 J, idem; Schuitemaker, Zijl- weg 109 rood, bal; Slagboom, Regulierstraat 6, idem; Mol, Kinderhuisvest 17, hoed; Ken nel Fauna, kat (zwart met jongen), gebracht door Steenwerf, Sp.aamdammerweg 48, idem (zwart), gebracht door: Brand, Hedastraat 24; idem (grijs met jongen) gebracht door Meer en Bosch te Heemsede; Hazekamp, Doelsraat 44, konijn (speelgoed), Kroonstui- ver, Brugwal 40 rood, mantel; v. d, Nes, Bakkerstraat 60, notitieboekje; Koster, Spaarnwouderstraat 110. parapluie; Joosten, M. v. Heemskerkstraat 15, portemonnaie m. inhoud; Lemmers, Rustenburgerlaan 83. idem; Kooy, Maarten v. Heemskerkstraat 3, sigarenkoker; Steffer, Spaarne 36, vulpen houder; Tarringa, Zijlweg 225, rijwielbelas- ingmerk; de Vries, Patientiestraat 7 rood, regenjas. HEEMSTEDE GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den Raaa der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 27 Juni 1929, des avonds om acht uur De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van 30 Mei 1929. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aangaan van een re kening-courant overeenkomst met Woning- bouwvereenigingen. 4. Voorstel inzake tijdelijke voorziening in schoolruimte. 5. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 6. Ontheffingen van Plaatselijke Inkom stenbelasting. ZANDVOORT DE WATERTOREN De raad had besloten den watertoren te verpachten als uitzichttoren aan den hoog- sten inschrijver, den heer J. Paap voor de som van f 505. Hij maakte echter de bepaling dat iemand, waarop de gemeente nog een vordering had, niet pachter kon zijn. Dit schijnt door den pachter te zijn aan gegrepen om van de pacht af te zien. Bij rondschrijven aan de raadsleden is nu met elf stemmen voor en twee tegen n.l. die van de heeren Druijff en Fraenkel besloten om de exploitatie in handen te geven van den daarop volgenden laagsten inschrijver, n.l. den heer J. Koper, voor de som van f 305. HAARLEMMERMEER O. L. SCHOOL IN ZWANENBURG De burgemeester heeft aan den Gemeen teraad praeadvies uitgebracht inzake hei terrein voor de stichting van een nieuw schoolgebouw ten dienste van het O.L. On derwijs m Zwanenburg. De burgemeester komt tot de conclusie dat 't geschiktste terrein is een terrein gelegen langs de Esschenlaan in het verlengde van de Wilgenlaan, dat vermoedelijk nog ver krijgbaar is voor een zeer redelijken prijs. De burgemeester zou op het Noordelijk ge legen perceel grond willen bouwen de vier schoollokalen en het gymnastieklokaal en op het Zuidelijk gelegen perceel grond willen maken een conciërgewoning en een ruim speelveld. HILLEGOM DE VERSIERDE HOUTTUIN De Houttuin zal, overeenkomstig het raadsbesluit, versierd worden met een plant soentje. Volgens de teekening maken de pomp, de Wilhelminabron en een bank de hoofdgroe pen uit. Het geheel wordt omringd door een laag muurtje van beton. Binnen het muurtje komt een lage rand van groen (vermoedelijk palmen) en verder worden ln het gras hees ters geplant, zooals hulst, prunus, rhododen dron, berberis, enz. Om de pomp wordt een klein terrasje aangelegd, met een toegang aan elke zijde. De bank, die Wentholt-bank zal heeten, komt te staan aan de zijde van de Herv. Kerk. Het geheel doet denken aan het plantsoen op het Rembrandtplein t e Amsterdam, maar dan veel kleiner natuurlijk. De beplanting gebeurt in den herfst, het metselwerk wordt dezen zomer gemaakt. LEEUW ONTSNAPT. De Tel. verneemt uit Londen: Bij het trans port van een circus-menagerie is nabij Lyme Regis in Dorset een leeuw uit zijn kooi ge broken, doordat de wagen waarop de kool stond, tegen een muur reed, zoodat de kool defect raakte. De leeuw heeft eenige koeien aangevallen en werd zoo wild dat hij moest worden doodgeschoten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. stoomt en verft, mooi» vlug en goedkoop Ged. Oude Gracht 11, Schoterweg 54 hoek Cronjéstr. - Tel 10873-10382 Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" Bildcrcijkttraat la DINSDAG en WOENSDAG a.s. Verkooping Meu-il. Goederen Alsnog te bezichtigen Dinsdagochtend a.s. van 910 uur. (Zie uitgebreide advertentie ln blad van heden) 10 u N.V. KELLER EN MACDONALD [B> N. S. F. PHILIPS RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 25 JUNI. HILVERSUM. 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Cor~f^.-v,0c.c het Avro-kwintet. 2. Kookpraatje. zao ÜJ imo' foonmuziek. 3. Lezing. 4. Microfoondebuuin- ten. Zang en piar.o. 5.30 Concert door het Avro-kwintet. 7. Verkiezingsrede. Het Fede ratief Verband. 7.15 Verkiezingsrede SB.A.P. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.01 Avro Boeken- halfuurtje. Mr. R. Houwink bespreekt een Vondel-uitgave. 8.30 Concert door het Madlener Strijkkwartet. Sophie Haase— Pieneman (sopraan), Joseph Madlener (viool, Marinus de Jong(plano). 9.45 Concert door het Omroeporkest. Daarna Gramofoon muziek. 12 Sluiten, HUIZEN, 336,3 RL Na 6 uur 1852 RL Ultsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-trlo. 1.15 Gramofoonplaten- concert. 2. Kniples. 2.20 Vrouwenuurtje. 5. Gramofoonplatenconcert. 6.30 Cursus Kerk latijn. 7. Gramofoonplatenconcert. 7.35 Cur sus Kerklatijn. 6. Uitz. van de jaarvergade ring der Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond. 8. Causerie over: De Kerk en het nco-Malthu- sianlsme. 8.25 De Familie Lehmann, Joodsc'n drama in 4 bcdr. van H. Rcichenbach. Na het le bedr. vcrklezingsspeech. Na afloop persber. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nleuwsbcr. 11.05 Lezing. 1.20 Gramophoonmuziek. 12.20 Orgel concert. Gladys Curie (sopraan). 1.20 Orkest concert. 2.20 Beelduitzending. 4.20 Ork.-con- cert. 5.05 Dansmuziek. 4.20 Van tijd tot tijd uitslagen der tennis-wedstrljden te Wim bledon. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing van gedichten. 6.35 Nieuwsbcr. 6.50 Muzikaal Intermezzo. 7.05 Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal Intermezzo. 7.45 Lezing. 8.05 Orkest-concert. Alice Lilley (sopraan). 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Kamermuziek. Mathüde Verne (piaïio). Ferenz Hegedus (viool), Bar- jansky (cello), Olga Kalliwoda (sopraan), 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramoplioonmuziek. 4.05 Orkest-con cert. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.55 Orkest concert m.m.v. solisten. LANGENBERG 462 M. 10.35 Gramophoonmuziek. 12.30 Gramo phoonmuziek. 1.25 Orkest-concert. 6.05 Or kest-concert uit Frankfort. 8.35 „Schnefdcr Wibbel, blijspel ln 5 tafreelen van Hans Mül- ler-Schlöser. ZEESEN. 1649 M. 6.10 Weerbericht. 10.35 Lezingen enz. 5.20 Oi-kest-concert. 6.20 Lezingen enz. 8.20 Ein Herbstmanöver", operette in 3 bedrijven van E. Kalman. Daarna Persberichten. "TAMBURG. 395 M. 11.50 Muziekuitzending voor scholen. 5.20 Radio-zanguurtje. 6.35 Dansmuziek. 8.20 Liederen en declamatie. 9.50 Sünnschien und Lachen. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 512 M. 5,20 Kamermuziek. 6.50 Gram.ophoonm.u-» ziek. 8.35 Orkest-concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11