Heringa Wuthrich - Haarlem LINOLEUMkrommenie j. g.w assenaar, jansweg 17 thermometerstand burgerluke STAND :elegrammen sport en spel athletiek amsterdamsche beurs HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 24 JUNI 1929 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) DE ONTEVREDENHEID AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. COMMISSIES BENOEMD VOOR ONDERZOEK NAAR GRIEVEN. Zaterdagmiddag 2 uur werd in het gebouw St. Bavo de Vrijdagavond geschorste leden vergadering van den R.-K. Bond van spoor- en tramwegpersoneel „Sfc. Raphael" voortge zet. Ook nu was er veel belangstelling. De voorzitter de heer de Rooy deed aller eerst mededeelingen over de Vrijdag gehou den conferentie met de directie van de Cen trale Werkplaats. Van de Nederlandsche Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel namen aan deze bcsprkeingen deel de heeren Joustra Vonkenberg, Sprenger en Groos van St. Ra phael de heeren De Rooy en Veltman. Van de zijde der organisatie was men van oordeel, dat het gebeurde aan de Centrale Werkplaats slechts een uiting was van het geen er broeit en dat het zonderling hande len meit de tarieven een vrijwel algemeene ontevredenheid heeft teweeggebracht Beslot ten werd te trachten de zaak tot een oplos-» sing te brengen. Er werd een commissie be noemd om de directe oorzaak te onderzoe ken. Daarin hebben zitting de heeren: Ir Ott de Vries van de zijde der Maatschappij Joustra van de Ncd. Vereeniging en Velt man „St. Raphael". Om de algemeene zaken te onderzoeken werd eveneens een commis sie benoemd'. Behalve de leiding der Centrale Werk plaats hebben In deze commissie zitting de heeren Steenhuizen, Joustra en Vonkenberg der Ned. Vereeniging en v. Leur en de Rooy van „St. Raphael". De voorzitter deelde mede, dat nu het on derzoek met voortvarendheid wordt aange- pakt, het demonstreeren afgeloopen moet zijn. Men moet de zaak nu verder aan de or ganisaties overlaten. Nadat nog enkele grieven naar voren wa ren gebracht, werd de vergadering gesloten Namens de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel schrijft men ons het volgende: Zooals bekend hebben in de afgeloopen week, o.m. naar aanleiding van het optre den van een nog in lossen dienst zijnden schilder, aan de Centrale Werkplaats demon straties plaats gevonden, die zich uitten in het is massa begeleiden van dezen man naar zijn woning. De vakvereeniging, van oordeel dat deze kwestie door het werkplaatspersoneel aan gegrepen werd om hierdoor uiting te geven aan de reeds zeer geruimen tijd bestaande ontstemming over de op deze werkplaats heerschende toestanden, besloot het parool uit te geven deze demonstraties te eindigen ook met het oog op het verschijnsel, da: het publiek, dat geheel buiten deze zaak stond, aan demonstraties deel nam, vaak op geheel onjuiste motieven en als regel zelfs niet eens op de hoogte zijnde waarom werd geageerd, terwijl naar de opvatting der vak vereeniging het juister is eerst te trachten tot een redelijke oplossing van grieven te geraken, alvorens het middel van de demon stratie zou moeten worden toegepast. Donderdag j.I. heeft een drukbezochte ver gadering van het werkpiaatspersoneel plaats g.'vonden waar na een uiteenzetting van he: hoofdbestuurslid G. Joustra het personeel zich met de opvatting van de leiding der or ganisatie heelt vereenigd en besloten is den chef der Werkplaats te verzoeken op kor ten termijn een onderhoud toe te staan, waardoor getracht zou kunnen worden tot oplossing van eventueeie misstanden te ge raken. Dit onderhoud heeft plaats gevonden en Zaterdagmiddag is in een zeer druk bezochte vergadering daarvan verslag uitgebracht. De vakvereeniging heeft den indruk, dat de chef der Werkplaats ontvankelijk is voor de grieven welke het personeel heeft, terwijl het geval :net den betrokken beambte tot een oplossing zal worden gebracht. Gezien een en ander verzoekt het bestuur der Vakvereeniging met nadruk het Haar- lemschc publiek zich thans van verdere de monstraties te willen onthouden en de vak- vèreeniging in staat te stellen in een rustige sfeer tot redelijke oplossing van de grieven welke haar leden hebben te kunnen geraken. Zaterdagmiddag 3 uur werd In het Bron- gebouw weer een zeer druk bezochte ver gadering gehouden van de Ned. Vereeniging. De heer Joustra deed mededeeling, da: niet alleen Vrijdag maar ook Zaterdagoch tend geconfereerd was met den chef van Je Centrale Werkplaats, den heer Ir. A. G. de Koningh. Het allereerst ls de kwestie ter sprake ge komen, welke tot gevolg heeft gehad, flat des avonds de demonstraties plaats vonden, na melijk, dat een in lossen dienst zijnde schil der, eenige van de andere arbeiden, zou heb ben aangeklaagd, als zouden zij minder goed hun werkzaamheden verricht hebben. Dit wordt echter door den betrokkene ten stel-, ligste ontkend. Nu zou aan deze aangelegen heid. op zich zelf waarschijnlijk niet die aan dacht zijn gewijd zooals nu werd gedaan, ware het niet, dat er sinds geruimen tyd ontstemming heerschte over den zwaren druk welke op het personeel werd gelegd, door speciaal hiervoor aangestelde personen, waardoor er een groot wantrouwen is ont staan onder het personeel 7elfs werd mede gedeeld dat het optreden van dezen personen reeds zenuwzieken had veroorzaakt. Tijdens de conferentie werden verschillen de personen ondervraagd zoowel wat de be schuldiging van den schildersgezel betreft als over den algemeenen toestand. Do uiteenzetting van den heer Joustra werd door de aanwezigen met groote belang stelling gevolgd. Met genoegen werd kennis genomen dat de gehouden besprekingen zul len worden voortgezet en dat verwacht mag wo den dat als gevolg hiervan een bete:e v» rhoudlng zal ontstaan. PERSONALIA. voor het propaedeutïsch examen voor scheikundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde o.a. de heer H M. van Mourlk Broekman te Haarlem en voor het propaedeutisch examen van mijn ingenieur o.a. onze stadgenoot de heer R Haverschmidt. Aan de gem. universiteit te Amsterdam slaagden voor doctoraal examen Genees kunde onze stadgenoot de heer C. W. Giel- tjes, en de heer A. Marseille te Heemstede. 7ERKEERSONGELUKKEN. DOODELIJK ONGEVAL TE HEEMSTEDE. In den nacht van Zondag op Maandag te ongeveer half één, had op den Heeren- weg te Heemstede een ongeval met doode- lijken afloop plaats. De kellner II. Donselaar, van het café restaurant „Boekenrode" kwam met twee andere kellners de Laan van Rozenburg uit rijden. Hij reed het meest rechts en bij den gevaarlijken hoek reed hij recht dooi zonder zich te vergewissen of er op den Hee- renweg een voertuig aankwam. Zoo reed hij regelrecht op tegen een uit de richting Den Haag komenden en door een heer uit Am sterdam bestuurden auto die aan de rech terzijde van den weg reed met een matiger gang. De wielrijder reed tegen het linker voorwiel van den auto, werd eenige meters meegesleurd en daarna links van den weg neergeslingerd, met het voorhoofd op der grond. Hij kreeg een schedelfractuur er werd naar het St. Elizabeths Gasthuis ver voerd, waar hij kort na aankomst overleed De bestuurder van den auto heeft niet de minste schuld aan het ongeval. De kellner was 34 jaar oud en laat eer vrouw met één kind na. SNELVERBAND. BOOTTOCHT VOOR GEBREKKIGE KINDEREN. Door het bestuur van de eerste hulp ver eeniging „Snelverband" is het' plan gevormd om in navolging van vorige jaren weer eer boottocht te houden voor gebrekkige kinde ren. Hiermede worden bedoeld die kindere- rén die door hun lichaamsgebreken nooit in de gelegenheid zijn een schoolfeest mede te maken. Zoo'n dag is voor deze kleuters al tijd een zonnestraal in hun, bij ander kin derleven vergeleken, zop driest bestaan. Aar grijpend zijn dan ook soms de dankbetuigin gen die het bestuur van hen zelf of hunne ouders ontvangt. Het is voor de dames-leden van „Snelver band" altijd een opofferend, doch dankbaar werk, dat zeer begrijpleijk met groote kos ten gepaard gaat. Gelukkig heeft het be stuur over medewerking nooit te klagen daar er altijd kindervrienden gevonden wor den die dit werk willen steunen. Meermaler kreeg het bestuur zelfs te hooren, dat on wetendheid ooi-zaak was, dat toenzending van een gift was achterwege gebleven. Wé meenen daarom goed te doen te berichten da.t giften voor dit doel in geld of natura gaarne zullen worden ingewacht bij mej. B G. Veldwijk, Parklaan 72, telefoon 12562. VISSCHERIJ-UITKOMSTEN. STAAT VAN BESOMMINGEN. Zaterdag waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 15 stoomtrawlers, 3 kotters en 12 loggers. De besommingen waren: Trawlers: Freya f 2419, Derika VII f 1880; Holland VII f 1321; Holland VI f 1676; Swift f 1574; Dorothea f 2013; Magpie f 1386; Va f 2548; Delfland f 1016; Sumatra f 2873; Elie Chenevière f 1583; Reiger f 1819; Zeeleeuw f 1570; Tram f 1500; Johanna Maria f liOOO. Kotters: f 258 ot f 708. Loggers: f 79 tot f 708. HET WONINGCONFLICT IN DE INDISCHE BUURT. HUURSTAKING NIET DOORGEGAAN. Over het meeningsverschil, dat de huur ders van de 170 woningen in de Indische Buurt te Haarlem-Noord hebben .net de ex- ploitante van de woningen, de Nederland sche Trust tot. Exploitatie van Onroerende Goederen, hebben wij verleden week reeds uitvoerige mededeelingen gedaan. De huur ders zijn ontevreden, en naar ons gebleken is, terecht, over de kwaliteit van de huizen, terwijl zij hooge huren moeten betalen. Zij hebben een vereeniging opgericht, „De 170 Woningen", die een eigen orgaan uitgegeven heeft en die bij het gemeentebestuur ge klaagd heeft over den slechten toessand van de huizen en aangedrongen op maatregelen tot verbetering. Als rancune-maatregel heeft daarop de eigenaresse van de woningen aan de zes bestuursleden de huur opgezegd. De voorzitter, de heer Kamps heeft reeds zijn woning verlaten en is te Heemstede gaan wonen. Maandagavond hield de buurtver- eeniging, waarvan ongeveer 80 bewoners lid zijn, een vergadering als protest tegen deze huuropzegging en die vergaderin oesloot, om heden, Maandag, een huurstak'mg te be ginnen. Vrijdagavond werd evenwel opnieuw vergaderd en op aandringen yan het bestuur besloten om die staking niet door te zetten. Inderdaad is hedenmorgen bij het ophalen de huur over de laatste week op de gewone wijze betaald. Te twaalf uur had de direc teur van de exploitat-iemaatschappij, de heer Bergsma reeds meer dan honderd huizen be zocht, zonder protesten te ondervinden. Als gevolg op het verzoek van de vereeni ging hebben B. en W. de eigenaresse gelast om vóór 1 Augustus verbeteringen aan te brengen. In de laatste raadszitting, waar over de zaak gesproken is, is met algemeene stemmen besloten, om indien dit niet ge beurt maatregelen tegen de Trust te nemen. Een der bewoners deelde ons mede, dat men op het oogenblik bezig is de muren van buiten te oliën. Hij betwijfelt echter of het zal geven, want de muren zijn zoo slecht, dat als men er van buiten een emmer water te gen gooit, het binnen nat wordt. En door sommige kan men zijn hand heen steken. Over de uitzetting is nog geen vonnis door den kantonrechter gewezen. Bij exploit van den deurwaarder was den bestuurders van de vereeniging aangezegd om de woningen Dinsdag 25 Juni te verlaten. Deze menschen hebben echter nog geen andere woning kunnen vinden, omdat er weer een tekort aan arbeiderswoningen te Haarlem is. Bouw- en Woningtoezicht heef: hun nu een lijst verschaft, waarop 27 leeg staande huizen staan, maar volgens de be woners zijn die veel te duur, er zijn er zelfs bij van f 60 huur per maand, in het Klever park. De heer Kamps, die vertrokken is woont bij iemand anders Ls. De bestuursleden wach ten nu af, wat de maatschappij verder zal doen. De directeur, de heer Bergsma, kon ons nog niet zeggen of de uitzetting morgen zal plaats hebben. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL OP EEN SCHEEPSWERF. TWEE PERSONEN GEDOOD, EEN ERNSTIG GEWOND. MEPPEL, 24 Juni,(VD.) Hedenmorgen zou van de werf der firma Appelo te Zwart sluis een schip te water worden gelaten. Bij het ophalen der kabels sprong plotseling een kamrad van een lier uit eikaar. De stukken ijzer vlogen in de rondte en troffen den ge huwde 32-jarigen smid F, Visscher, die on middellijk gedood werd. Ook de 20-jarige H. Appello, de zoon van den onlangs eveneens bij een ongeval op de werf om het leven ge komen Cornells Appelo, werd door het rond vliegend ijzer zoodanig getroffen, dat hij kort daarna overleed Voorts werd de 42-ja- rige, gehuwde August Appelo door een stuk ijzer aan het been getroffen en moest met een versplinterd been naar het ziekenhuis worden vervoerd. ERNSTIGE AUTOBOTSING. DELFT, 24 Juni (V.D.) Hedenmorgen vier uur is een luxe auto, bestuurd door den heer H. E. Rey uit Den Haag, op den Rot- terdamschen weg bij Delft met een snelheid van pl.m. zestig kilometer tegen een voor hem uit rijdenden boerenwagen gereden. De landbouwer van den Beukei werd van den wagen en over den weg geslingerd en be kwam verschillende verwondingen. De knecht van den Berg, kwam in de sloot terecht en heeft een lichte hersenschudding en kneu zingen aan de borst bekomen. Nadat beide gewonden ter plaatse voorloopig verbonden waren zijn zij naar het gasthuis vervoerd. De luxe auto was na de botsing tegen een juist passeerenden verhuisauto van den heer Rietveld uit Rijswijk gevlogen, welk voer tuig in den berm van den weg geraakten en omsloeg. In den verhuisauto bevond zich o.m. een kostbare collectie schilderijen ten behoeve van een tentoonstelling in Eind hoven. Het is nog niet na te gaan of deze beschadigd zijn. De politie heeft den zwaar beschadigden luxe auto in beslag genomen. De boerenwagen :s totaal versplinterd. Het paard was gewond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. IS HET BESTE LINOLEUM 8 200 c.M. BREED 3.80 P. METER, ƒ2.60 P. EL WEliKöfcfciCHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 JunL Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt: Hoogste barometerstahd 774.4 m.M. te Isafjord; laagste barometerstand 741.1 m.M. te Skagen. Verwachting tot in den avond van 24 Juni: Matige, tijdelijk wellicht kr&chtigen wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaring, régen buien, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059. 24 Juni. Hoogste gisteren r 62 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden tot 12 uur 58 F. Haarlem, 23 JunL Bevallen: 20 Juni: A. M. M. AllesPeeters d. C. Peperde Vogel d. 21 Juni: G. de Boer- Olofsen d. 22 A. H. Spanjaartv. d. Heuvel z. M. C. ConsentWelboren z. Overleden: 20 Juni: A. Klumper, 56 j., K. Poellaan; 21 Juni: T. M. van Deursen, 58 j., Lange .Heerenstraat. HERDENKING WALTHER RATENAU. BERLIJN, 23 Juni (Wolffbureau). Heden op den sterfdag van Walther Rathenau, werd door de democratische partij op de plaats waar de moord geschiedde, een herdenkings plechtigheid gehouden, waaraan ook verschil lende ministers deelnamen. Aan den boom, waaronder de misdaad werd gepleegd, en die nog de kogelsporen vertoont, werden twee bronzen gedenkplaten aangebracht met de inscriptie: Walthe-: Rathenau gestorven 24—6—1922. IN HET ROERGEBIED. SCHEIDSRECHTERLIJKE UITSPRAAK VERWORPEN. ESSEN, 23 Juni (V.D.) De mijnwerkers bonden hebben in een heden gehouden dis- trictsconferentie over de Donderdag gevelde uitspraak inzake de manteltarieven en den arbeidstijd in den mijnbouw in het Roerge bied eenstemmig besloten tot verwerping de zer uitspraak. In een resolutie, aangenomen in een hedenmorgen te Essen gehouden bui tengewone algemeeitfë vergadering van den Christelijken Mijnwerkersbond, wordt deze verwerping aldus gemotiveerd, dat door de arbitrale uitspraak geen werkelijke verkor ting van den arbeidstijd wordt verkregen, dat voor het uur overwerk geen toeslag wordt uitbetaald, dat in de tariefbepalingen voor de minimumloonen geen verbeteringen zijn ge komen en dat ook de arbeidstijd voor de bo- vengrondsche arbeiders niet verkort is. In de resolutie wordt tevens de wensch uitgespro ken, dat de Rijksminister-van Arbeid bil mislukken van de nadere onderhandelingen te Berlijn de uitspraak niet bindend zal ver klaren. Ook een districtsconferentie van den modernen mijnwerkersbond, die te Bochum bijeenkwam, en een vergadering van den neutralen Hirsch-Dunker'schen bond hebben de verwerping van de arbitrale uitspraak in denzelfden geest gemotiveerd. Het Zechenver- band, de werkgeversorganisatie, zal eerst morgen een beslissing nemen en zal zeer waarschijnlijk de uitspraak aanvaarden' en haar bindendverklaring voorstellen. ROEIEN. SCHEID W. K. BORGMAN. In een bijeenkomst In het clubgebouw, die druk bezocht was er waren ongeveer zeventig leden aanwezig heeft-Het Spaarne Zaterdagavond afscheid genomen van zijn secretaris en coach, den heer W. K. Borg man, die op 1 Juli a.s. naar Eindhoven zal vertrekken om een 'functie te aanvaarden bij de firma Philips. De voorzitter der vereeniging, de heer R. Peer°boom, sprak den heer Borgman toe herinnerde aan de vele overwinningen dié behaald waren door de ploegen die onder zijn leiding geroeid hadden, vooral aan de Hultzerbeker-overwinning in 1927 de eerste van de reeks en aan het in 1928 be haalde kampioenschap van Nederland in de vier, en wees erop hoeveel de coach door zijn optreden en inzichten had bijgedragen tot de vervulling van de in dê vereeniging gel dende, leidende gedachte: dat alleen de hoogste opvattingen van sportiviteit goed genoeg voor Het Spaarne zijn. Terwijl het coachen van roeiploegen vólkomen amateurs- werk is, dat men dus voor zijn genoegen en als liefhebberij doet, vergt het heel wat opofferingen ook, kost veel tijd en energie en vooral enthousiasme. Daarin is Borgman de roeiers voorgegaan. In dit seizoen, het eerste waarin de vereeniging in het. nummer Acht uitkwam, heeft hij zonder ervaring op dit speciale gebied weer een uitstekende ploeg weten te maken, die in al haar races een bijzonder goed figuur heeft gemaakt, steeds gestreden tot den laats ten meter, en- waarover de leidende menschen in de Neder landsche roeisport algemeen met groote lof spraken. Bij wedstrijden is de coach, dé. be langrijkste manryari de ploeg, degene die óp den achtergrond blijft 'en de eerbewijzen, het applaus en de prijzen, zijn 'voor de roeiers. Het Spaariie wilde bij het vertrek van zijn uitstekenden, coach,, aan wien de ver eeniging zooveel te danken heeft; hem nog als „collectief blikje"; den prijs geven dien h'j verdiend had. Namens de' vereeniging bood de voorzitter, den. héér .Borgman een zilve ren sigarettenkoker aan, waarin als opdracht was gegraveerd: .Aan, W- K. Borgman, ter herinnering aan zijn voortreffelijk coachen van onze raceploegen in de iaren 19271929 R. en Z. V. Het Spaarne" en wenschte hem succes ln zijn carrière te Eindhoven. - Namens de roeiers van de acht voerde de heer W. de Graaff het woord en dankte den coach in hartelijke bewoordingen voor de goede en sportieve leiding die hij aan hen gegeven had De heer Borgman sprak een woord van dank, herinnerend aan de enthousiaste mede werking die hij van zoovele roeiers had ge had, aan den gemeenschappelijken wil en het doorzettingsvermogen die tot succes hadden geleid, en wekte de roeiers ertoe op om op dien weg te blijven voortgaan, in het belang van de sport en van de Roei- en Zeilvereenl- ging Het Spaarne. De leden hieven drie hoera's voor hem aan en daarmee was dezehartelijke afscheids- ceremonie ten einde. Voor Het Spaarne be- teekent Borgman'.? vertrek een groot verlies. Het enthousiasme en de heerschende uit stekende clubgeest in de vereeniging zullen moeten bewerken dat zij haar belangrijke plaats ln de roeisport met succes blijft be zetten. R.-K. Sportdag te Heemstede. Zondagmiddag hield de R.K. Athletlek- club „Excelsior" te Heemstede haar jaar- lijkschen Sportdag. In totaal waren er 48 deelnemers inge schreven, waarvan de meesten aan verschil lende nummers deelnamen. Er werden enkele records verbeterd, o.a. van polsstokhoogspringen van 3 M. tot 3,17* Meter. Begonnen wordt met 100 M. hardloopen, 17 deelnemers, te loopen in 4 series. 1. D. Ronde, Holland,Haarlem, 12 sec. 2. W. v. d. Schot, U. D. I., Amsterdam 12 1/5 sec. 3. N. de Zwager, Holland, Haarlem. 400 M. hardloopen 11 deelnemers te loopen in 3 series 1. L. Koek, Holland, 57 2 5 sec. 2. D. Bur ger, D.E.M. 58 4 5 sec. 3. J. de Haas, Vitesse. 1500 M. hardloopen. 6 deelnemers. 1. C. Henneke, Holland 4.49 1/5 sec. 2. H. Mathot, A. C. E„ 4,51 4 5 sec. 10.000 M. hardloopen. Hiervoor verschenen 10 deelnemers aan den start. Er moeten 36 ronden geloopen worden. Na 4 ronden zakken 3 deelnemers af en ns 9 ronden geeft één deelnemer op, eveneens ook na de 10e en 13e ronde. Mathot (Holland), krijgt na 24 ronden zijr eerste lap, later krijgt hij nog een tweede. A. Mulders van A. C. E. blijft tot de 27 ronde aan den kop, waarna Th. Stijnman van Rood Wit en W. Vessies zich weer bij hem voegen. Als nog twee ronden moeten geloopen wor den komt G. Hack van Leonides ook naar vo ren. In de laatste ronde zet Th. Stijnman van Rood-Wit er een goeden spurt in. gevolgd door Vessies (D.E.M.)Mulders zakt af en wordt nog gepasseerd door Back. Leonides. Na een feilen eindspurt passeert onder luid applaus Th. Stijnman als no. 1 de finish, tijd 38 min. 16 sec. 2. W. Vessies D. E. M., tijd 33 min. 16 1 5 sec. 3 G. Hack, Leonides. Hoogspringen met aanloop 14 deelnemers: 1. W. Kaptein D.E.M. 1.55 M. De volgede 3 prijswinners bereik^ in de eerste ronde 1-50. Na herkamp werd eveneens 1.55 bereikt. Bij loting werd toen 2 A. Senden, Holland, 1.55 en J. Flipsen A.C.E. 1.55 M. en G. Beernink A.L.O. 1.55 M. Polsstokhoogspringen; 1 W. Kaptein D.E.M, 3.17,5 M. 2 J. v. Warmerdam (U.D.Z.) 2.80 N, de Zwager (Holland) 2.60 M. Speerwerpen 6 deelnemers: 1 J. de Haas (Vitesse) 37.68 M., 2 B. de Ronde (Holland) 34.25 M. 3 N. de Zwager (Holland) 32.54 M. Discuswerpen 5 deelnemers: 1 M. v. Ha gen (A.C.E.) 27.59 M. 2 M. Ebbink (A.C.E.), 26.95 M. 3 A. Senden (Holland) 25.33 M. Kogelslingeren 6 deelnemers. I M. v. Hagen (A.C.E.) 21.69,5 M. 2 J. Flip sen (A.C.E.) 20.80 M. 3 J. v. Galen (Holland). 20.41 M. Als slot de 4 maal 100 M. estafette. Hier aan namen' deel A.L.O. I, A. L.O. n, U.D.I., Rood-Wit, Leonidas, Holland I, Holland II, Vooral de finale gaf een mooien strijd tusschen U.D.I. en Holland II. 1 U.D.I. tijd 51 1/5 sec. 2 Holland II tijd. 51 4/5 sec. 3 Leonidas, geen tijd. Na afloop reikte de wedstrijdleider de heer S. Hooij onder eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. AUTOBUSONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. AUTOBUS MET MEISJES DOOR EEN TREIN GEGREPEN. WARSCHAU, 24 Juni (V.D.) Op een on- bewaakten overweg in de nabijheid van Gne- sen is Zaterdag een verschrikkelijk autobus ongeluk gebeurd. De meisjes-leerlingen van een seminarium in Wolkowysk bij Grondo hadden in twee groote autobussen een tochtje naar Gnesen gemaakt om daar een tentoonstelling te bezoeken. Op een afstand van onge.veer 25 K.M. van Gnesen werd de tweede autobus bij het oversteken van een onbewaakten overweg door' een in volle vaart naderenden personentrein gegrepen en door den schok ongeveer 20 M. weggeslingerd. Zes tienmeisjes moesten zwaar gewond en voor een deel bewusteloos onder de overblijfselen vandaan gehaald worden terwijl 14 meisjes lichtere verwondingen bekwamen. Na onge veer een half uur kwam hulp uit Gnesene die de gewonden naar het ziekenhuis aldaar vervoerde. De toestand van twee meisjes is hopeloos, terwijl nog twee anderen in levens gevaar verkeeren. De chauffeur van de auto* bus heeft een schedelbreuk bekomen. OPGEGEVEN DOOR DE NATIONALE BANKVEREENIGING MAANDAG 24 JUNI 1929 Staattléeningen 4*pCt.NederU917 5 pCt. Nederl. 1915 Scheepvaart Oude Vaart Scheepvaart Unie... Oude Boot....... Stoomvaart Nederl. Marine Pref. Industrieën Ned. Kunstzijde. Méekubee Holl.Kunstzijde Intern. Viscose...^. Margarine Unie Van Berkei's Patent Calvé Gem. Bezit Philips Aniem Ford Ind. Ond. Buitenl. Anaconda copper... United States Steel Bethlehem Steel... Fokker: U.S. Leather. Bank Kol. Bank Indische Bank Cert. Handel Mij... Petroleum Koninkl. Petroleum Perlak Marland Oil Shell Union Geld Cultuur Mij. H.V.A- java Cultuur Poerworedjo CultuurMij.Vorstenl Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak Deli Mij... Senembah Deli Batavia Oostkust Rubber Vico Deli Bat. Rubber Intercont. Rubber.. Amsterdam Rubber Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idem 99* 101* 65* 207* 87 190 43* 362 132-133* 208 91* 480 275 221* 870-872 465* 323* 233* 178* 105% 52*- 52* 24 220 171 169 403 208 28Vs 5 645 360* 70 150 220 378 395 450 399 140* 138 161 9% 247 71 32%-32* 51% 360-362 132—135* 208 482* 221 868 - 868* 403* 392 -395* 447-450 399 140-141

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2