NEDERLANDSCIHIE ¥@nriSMIl©IMi> P. S. V. wint het Kampioenschap van Neder land. Haarlem II promoveert na een pracht vol seizoen naar de Reserve eerste klasse. In de verlengde promotie voor Af deeling III wint P. E. C. met 31 van N. E. C. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: SpartaGo-ahead P. S. V.—Velocitas 2—4 5—1 Promotie reserve tweede klasse: Haarlem 2't Gooi 2 20 AFDEELING Hl Promotie tweede klasse: N. E. C.—P. E. C. 1—3 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Staatsmijn Emma—Wilhelmina 3—1 De ValkVlissingen 21 Ranglijstjes. Promotie Reserve 2de Klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. Haarlem II 4 3 1 0 7 11—5 Spartaan II 3 1 1 1 3 88 't Gooi II 3 0 0 3 0 511 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V. Go-ahead Feijenoord Sparta Velocitas EINDSTAND. 8 6 0 2 12 27—11 8 5 0 3 10 21—12 8 4 0 4 8 14—11 8 3 1 4 7 11—13 8 1 1 6 3 5—31 Promotie Reserve 2e Klasse HAARLEM 2-'T GOOI 2 (2-0) Haarlem 2 promoveert naar de Reserve Eerste Klasse. JAN HOEBEN. Twee spelers, die dit seizoen veel voor Haarlem II gedaan hebben. Links Jan Hoe ben, die op meer dan verdienstelijke wijze het doel heeft verdedigd. Rechts P. Groene- veld, die voor de noodige goals zorgde. Hij scoorde er meer dan veertig! MiiiiiniiiiiiiuiiaiiiiimmiiiiiMiiMM Haarlem 2 heeft geen halve maatregelen igenomen en met 20 van 't Gooi 2 gewonnen, waardoor zij naar de reserve eerste klasse ge promoveerd is. 't Gooi 2, hoewel uitgescha keld, gaf zeer sportief heel goed partij. De wedstrijd had, evenals in Hilversum, een heel prettig verloop. Haarlem heeft de overwin ning volkomen verdiend. Zij was, vooral na de rust met den wind mee, veel sterker. De belangstelling voor dezen wedstrijd was vrij groot; alle tribunes waren goed bezet. Vóór en na den wedstrijd werd de cricket- match Haarlem 2Vleermuizen gespeeld. In plaats van het hek langs het lijntje,'dat weg genomen was, had men eenige horden neer gezet, wat een zeer goede maatregel was en wat een eigenaardig schouwspel opleverde. De wedstrijd werd uitstekend geleid door den scheidsrechter, goed bijgestaan door twee neutrale grensrechters. Haarlem 2 had de volgende opstelling: Hoeben, Van der Valk, Van Balen Blanken. Torringa, Buissink, Muringer, Borghouts, Bieshaar, Groeneveld, Kammeijer, Onkenhout. Haarlem trapt tegen den zeer sterken wind ln af. Zij trekt ten aanval, maar het gevaar wordt door de backs bezworen. De voorhoede van 't Gooi komt met den wind in den rug eenige malen dicht in de nabijheid van Hoeben, die echter weer in goede conditie is. Een keurige kopbal van den linksbinnen van 't Gooi dient vermelding. Deze gaat echter juist naast. 't Gooi blijft iets sterker, maar de Haar lem-verdediging weet scoren te voorkomen. De Haarlem-voorhoede zit echter ook n'et stil. Er wordt evenwel te weinig naar den linkervleugelman gespeeld. Bij een Haarlem-aanval begrijpen de keeper en een back elkaar verkeerd, waar door Bieshaar den bal kan bemachtigen en geen moeite heeft om Haarlem de leiding te geven (1—0) Haarlem blijft meester van het terrein en doet nog diverse aanvallen. Zij vindt echter in den keeper van 't Gooi iemand, die zijn vak terdege verstaat; hij hield er, vooral na de rust, eenige zeer gevaarlijke schoten op eminente wijze uit. Dat de achterstand zoo klein is, is dan ook voor een groot deel aan hem te danken. Met Haarlem in de meerderheid fluit de scheidsrechter voor rust. Na de hervatting zijn de roodbroeken aan vankelijk niet van 't Gooi-doel weg te slaan. Tot scoren komt het echter nog niet. De P. GROENEVELD. weinige aanvallen van 't Gooi zijn absoluut ongevaarlijk. Als na ongeveer 20 minuten Borghouts den bal krijgt toegespeeld, zet hij keurig voor; Bieshaar zet zijn hoofd er onder en scoort een keurig doelpunt (2—0). Haarlem speelt nu rustig verder, zeker als zij is van haar promotie. De keeper van 't Gooi beleeft nog eenige gevaarlijke mo menten, maar hij komt telkens zegevierend met den bal te voorschijn. Het is haast on begrijpelijk, wat hij tusschen de palen pres teert. Onverwachte keiharde schoten, ;chuln en op zij van het doel gelost, worden door hem met het grootste gemak behandeld. Het publiek wacht op een doelpunt van Groeneveld, die er immers al meer dan veer tig in dit seizoen gemaakt heeft. Het Is spijtig voor hem, dat de Gooi-keeper ook zijn schoten keert. Bovendien gaan eenige scho ten rakelings naast en over. Nee, het wil van daag niet met dezen geduchten crack! Torringa speelt ook weer een sublieme par tij half-back. Als van ouds weet hij menigen gevaarlijken aanval van de tegenpartij on schadelijk te maken. Aanvoerder Van Balen Blanken is enthousiast als steeds. De Haarlem-voorhoede kari echter geen goal meer maken en als het einde- aanke- kondigd wordt is het nog steeds 20. Onder luid gejuich van het publiek ver laten de spelers het veld. De spelers gehuldigd. Na afloop werd Haarlem in het kleedhms het eerst gefeliciteerd door één der bestuurs leden van 't Gooi. Hierna kwam de heer J. Visser, bestuurslid van de H.C.C. Haarlem aan het woord. In eenige welgekozen woorden complimenteerde hij Haarlem's aanvoerder met het behaalde succes. Namens de H.A.V. Haarlem sprak de heer Van der Schaar. De heer Van Balen Blanken, secretaris der voetbalclub en aanvoerder van het tweede elftal, dankte de sprekers voor hun belang stelling. Van het Haarlem-veld af trokken de snelers naar Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen, waar gedineerd w^rd. Hier zat een zeer intiem gezelschap aan tafel. Eenige sprekers voerden het woord: o.a. verscheen het bestuur van de supportersvereeniging van „Haarlem" en bood bloemen aan. In den loop van den avond kwam eere voorzitter J. J. van den Berg met echtgenoote Haarlem 2 complimenteeren wat ten zeersl' geapprecieerd werd. Na afloop van het diner werd er nog een' ""n ti.id p-ezellig gedanst, waarna men uit elkaar ging. KAMPI0EN5CIIAP VAN HAARLEM. R. C. H.—E. D. O. (2—0) DE RACING KAMPIOEN. R. C. H. heeft een verdiende overwinning behaald op haar oude rivale E. D. O. Het R. C. H.-elftal speelde als geheel wel iets sterker, dan dat der rood-zwarten; vooral bestond er verschil in de sterkte der beide voorhoeden, die in het voordeel van R. C. II, uitviel, al was dit op zich zelf tenslotte in alle opzichten nog lang niet' af. Toch viel er wel het een en ander te waardeeren, waar bij vooral het dikwijls snel opbrengen van den bal opviel. Verkerk scoorde vóór de rust een nuttig doelpunt dat Meenhorst had moeten voor komen en in de tweede helft maakte Kedde nummer twee na keurig spel tusschen Ruis. Krom en Verkerk. Hessels als linksbuiten deed minder goed werk, dan ln den vorigen wedstrijd tegen Stormvogels. De middenlinie van R. C. H. heeft even eens goed gespeeld: hier was vooral Ruis uitstekend. De beide backs waren goed en last not least keeper Kos wederom in goe den vorm. Dat kan niet gezegd worden van Meen horst, die behalve de fout welke hij maakte waaruit het eerste doelpunt voor R. C. H, ontstond, nog eenige malen raar stond te schutteren in zijn doel. Kuil en Boeree speel den gode, doch leken op ons den indruk te vestigen, dat zij niet als immer op hun doelman durfden vertrouwen. In de mid denlinie was het vooral Dinkla die. goed werk deed. In tegenstelling met R. C. H, speelde de voorhoede van E. D.- O. te slow; al werd soms heel aardig gecombineerd. Snelheid ontbrak ten eenenmale, alleen Tanls brak enkele malen verrassend snel door. Ook ontbrak een goed schutter en het was ook in dit opzicht Tanis, die dat nog het beste deed. Doordat de stemming in het veld niets te wenschen overliet, had scheidsrechter Aerts een gemakkelijke taak, die hij uitstekend vervulde. Even twee uur stellen zich de volgende elftallen op: E.D.O.: Meenhorst, Kuil, Boeree, Perukel, Dinkla, Swart, Van Orden, Tanïs, Carpers, Perukel, Oome. R. C. H.: Hessels, J. Kedde, Verkerk, van de Werve. Hanse. Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. De sterke wind staat dwars over het veld. zoodat geen der partijen daar eenig voor deel van heeft. E. D. O. neemt direct na den aftrak het initiatief tot den aanval en is aanvankelijk iets sterker. Echter staat de achterhoede van de Racing pal; langza merhand komt ook Verkerk met zijn con fraters het E.D.O.-doel belagen. Het blijkt nu, dat de R. C. H.-aanvallen door hun snelheid wel gevaarlijker zijn. Verkerk laat dan een staaltje van handig dribbelen zien en besluit dat met een hard scherp schot in. het uiterste hoekje van het E. D. O.-doel, dat Meenhorst wel stopt, doch waarbij hij den bal toch laat glippen (1—0) Met deze even onverwachten als nuttigen voorsprong houdt R.C.H. geruimen tijd het beste van het spel, in welke periode Van de Werve eenmaal hard tegen den paal schiet Aan den anderen kant heeft E.D.O. pech als Carpers eerst hard tegen de doellat schiet en dan den terugsprfngenden bal over het doel kopt, als dit reeds door Kos verlaten is. Tot de rurt wordt dan vrijwel gelijk op gespeeld, zonder dat gescoord wordt, zoodat bij het verstrijken van de eerste helft R C. H. met 10 voorstaat. De tweede helft is nagenoeg een getrouwe copie van de eerste. E. D. O. brengt den ba) soms zeer goed op, doch voor het doel van R. C. H. is het meestal mis. Komt er boven dien nog een goed schot, dan weet Kos er raad mede. Daarentegen blijven de aanval len van R.C.H. iets gevaarlijker doordat het verrassende element in sterker mate aan wezig is. Zoodoende ontstaan voor het rood-zwarte doel wederom eenige gevaarlijke situaties waarbij vooral Kuil en Boeree dikwijls het terrein weten te zuiveren. Doordat de wind den bal dikwijls op on verwachte momenten een geheel andere richting geeft, ontstaan soms lastige situa ties, vooral als dat in de buurt van een der doelen plaats vindt. Hessels krijgt eens heel dicht bij het doel een kansje, doch hij schiet den bal over, terwijl even later zich een heel eigenaardig geval voor het E. D. O.- doel afspeelt, als Meenhorst reeds gepas seerd is, doch men den bal niet in het ver laten doel kan krijgen. Dan brengen Krom en Ruls plotseling der bal fraai op; juist op het goede moment be landt het leer bij Kedde, die met een heel goed schot den voorsprong vergroot. (20) Weliswaar is er dan nog voldoende tijd voor E. D. O. om op te halen, in de voor hoede blijft het gebrek aan een schutter zich echter voelen; slechts een enkele maal ontstaat er gevaar voor Kos. Eenmaal moet hij zelfs buiten het strafschopgebied den ba) nog trachten weg te werken, waarbij hij ge straft moet worden wegens het maken van freekick. Hij bezweert echter zelf het daar uit ontstane gevaar. Langzamerhand begint de tijd te verstrij ken en als tenslotte de heer Aerts het einde aankondigt, heeft R. C. H. verdiend gewon nen, en daarmede beslag gelegd op den kampioenstitel, voor het eerst in de drie jaar dat daarom gespeeld is geworden. De R. C. Ii.'ers sluiten met deze prestatie wel een zeer succesvol seizoen. HollandDuitschland (12) Vrijdagavond werd op het terrein van „De Kennemers" aan de Noorderlaan een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen, bestaande uit resp. Holland- sche en Duitsche employés van de Hoog ovens en de Stikstoffenfabrfek, welke wed strijd door een vrij talrijk publiek, waaron der zeer vele Duitschers werd bijgewoond Vóór den aftrap overhandigde de Duitsche aanvoerder zijn Hollandschen collega een fraaien ruiker. Den Duitschers werd een herinneringsvaan, benevenseen vaatje „Hollandsche Nieuwe aangeboden. Scheidsrechter was de heer Pfgge van Haarlem. Ir. A. H. Ingen Housz, directeur van het Hoogovenbedrijf deed den aftrap. Er werd direct aan beide zijden flink aangepakt. Het spel is echter vrij primitief. Nochtans be vonden zich onder de Duitschers eenige goe de spelers, met name de linksbinnen (inval ler) en de spil. De Duitsche „Torwarter" deed echter zeer onhandig. Als er twintig minuten is gespeeld weet Wigger voor Hol land het eerste en eenige doelpunt te sco ren. Tien minuten later maakt Duitschland gelijk. Even voor de rust lost v. d. Weer van verren afstand een moof schot, maar thans is de doelverdediger op z'n post. Na de rust is Duitschland overwegend sterker zoodat voortdurend op de Holland sche helft gespeeld wordt. Dé backs wetén echter nog langen tijd stand te houden. Doelverdediger Postma weet op verras sende wijze een zeker doelpunt te voorko men. Een kwartier na de hervatting zet de blonde invaller goed voor, welke voorzet door den middenvoor Rührmann in een doelpunt wordt omgezet. (12). Duitschland blijft op enkele Hollandsche uitvallen na, in de meerderheid. Er wordt echter niet meer gedoelpunt, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning van Duitschland. DuitschlandZweden (30) Zondagmiddag werd te Keuen de interna tionale voetbalwedstrijd DuitschlandZwe den gespeeld. Het Duitsche elftal won den wedstrijd met 30. HollandWest-Duitschland. De Oostelijke Elftal-commissie heeft voor den op 30 dezer te spelen wedstrijd tegen West-Duitschland het volgend elftal samen gesteld: Doel; Leo Halle (Go ahead); achter Hor sten (Vitesse), St-uvé (Sportclub Enschedé); midden Remeyer (Go ahead), Jan Halle (Go Ahead), Mooy (Z. A. C.); voor: Landaal (A. G. O. V. V.), Bakhuis (Z. A. C.), Tinsel (Gol- t-o), Van der Heyden (Wageningen). Reserves: Van Wezel (Tubantia), Wanders (Wageningen), Meerei (Rigtersbleek). G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 lllllllll TELEFOON 12225 11 UW lllll KLEERMAKER MOTORWIELRIJDEN. Wedstrijden' te Alkmaar. De uitslagen van de Zondag door de Ver- eeniging ter bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Alkmaar georganiseerde motoi-wedstrljden luiden als volgt: Klasse A.: (machines 250 c.M3.) 1. Lang- muur, 2. Moeges, 3. van der Ploeg. Klasse B.: (350 c.M3. nieuwelingen) 1. van Dijk, 2. Schmale, 3. Filipson. Klasse D.: (500 c.M3. nieuwelingen: 1. Bier horst, 2. de Graaf, 3. van Dinter. Klasse E. (Juniores) (350 c.M3.)1. Kuyper, 2. de Ruiter. Klasse F. (Juniores) (500 c.M3.)1. de Ruiter, 2. van Dinter, 3. Quaglieni. Klasse G. (Seniores 350 c.M3.)1. Bever- dam, 2. van den Beg, 3. van Pelt. H. Seniores 500 c.M3. 1. Hamersveld, 2. Rijk, 2. van Pelt. 1 Klasse. Een ongeval. Bij deze wedstrijden kwamen tengevolge van den ongunstigen toestand van het ter rein eenige ongevallen voor, waaronder een van ernstigen aard. Bij het inrijden van het terrein is de bekende motorrijder K. Burlage geslipt en komen te vallen. Hij werd opge nomen met twee gebroken ribben en een ge scheurde long en naar het Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. NED. CRICKETBOND. Rood en WitAjax (Leiden). Rood en Wit wint met innings en184 runs. Twee hattricks, één van Schmeink en één van Bruin. Swens en v. d. Togt zorgen door een mooie score voor een flink totaal. Rood en Wit, dat Zondag de Leidenaars te gast had, zorgde voor een verrassing; nadat de vier eerste batsmen gefaald hadden en sa men voor 41 runs aan den kant zaten (denk hierbij niet aan de beide Ajax innings!) zet ten aanvoerder Swens, die de plaats van v. Eeghen ditmaal innam en v. d. Togt een stand van ver over de 100 runs op, waardoor zij het mogelijk maakten, niet alleen dat een eventueele naderlaag werd voorkomen, maar dat tenslotte zelfs een 3-punten overwinning werd behaald. Wie had echter gedacht, dat de score van Swens. die een uitstekende 56 maakte, alleen al voldoende zou zijn om met innings van Ajax te winnen! A. v. d. Togt vestigde ditmaal de aan dacht eens op zich wat het batten betreft, door onverwacht een prachtige 67 te maken. Bravo Aad! Ook A. v. Baasbank liet zich niet onbe tuigd en scoorde een keurige 29 w.o. een paar zeer mooie off-drives, die meerendeels een 4 opleverden. Elias en v. Bueren, ieder met 16, Kruyt en Kervel met 13 en Davidson met 12 zorgden samen nog voor 90 runs, terwijl Schmeink, die ditmaal opende met Elias er 8 maakte. Hagenaar ging run out zonder gescoord te hebben, terwijl Bruin, die weer not out bleef, de gelegenheid niet kreeg om zijn capacitei ten met de bat te toonen. Het mooie totaal van 239 werd door Rood en Wit bijeengeslagen, waarna de Leidenaars eenwij bedoelen twee beurten kregen die tezamen zooals reeds vermeld 55 runs op leverden. Het kan verkeeren! De hoogste score van de Leidenaars werd gemaakt door de Vrindt, met 9. Ajax is wel zeer slecht voor den dag gekomen, want al was het bowlen van Schmeink en Bruin heel goed, op de uitstekende Rood en Wit pitch zijn toch ook op deze bowlers wel runs te maken, wat trouwens al reeds eenige malen het geval is geweest en ook door minder goede batsmen als de Leidenaars. In de eerste Ajax innings, die 30 opleverde, was Schmeink de man: mét 618, waaronder de battrick, hield hij opruiming onder de Ajaxieden. Bruin veroverde de 4 resteerende wickets voor9 runs! In dé tweede innings was Bruin de man: met 7 voor 16 en ook een battrick, die B. Da vidson hem met een prachtige vang bezorg de. richtte hij thans de slachting aan. Schmeink kegelde nu slechts 2 Leidenaars uit en kreeg er één zeer goed door v. Bueren gevangen, zoodoende 3 voor7 bowlende! Kervel deed achter het wicket twee mooie vangen. lste innings Rood en Wit, Scores: J. E. C. Schmeink c. substitute b. J. Gun ning J Jhr. B. Th. Ellas b. W. Eigeman 16 P. A. Lammerts v. Bueren b. W. Eigeman 16 P. C. Hagenaar run out 0 J. J. Swens bowled G. Chambers 56 A. v. d. Togt c. Ir. Dozy bowled G. Cham bers 67 Mr. B. Davidson bowled G. Chambers 12 J. Kruyt bowled G. Chambers 13 A. v. Baasbank c. de Vrind bowled T. Rice 29 G. Kervel c. de Vrind bowled T. Rice 13 M. Bruin not out 0 Extra's 9 Totaal 239 Bowlingcijfers J. Gunning W. Eigeman T. Rice J. Chambers F. v. d. Mey H. Meyer lstc innings Ajax: L. Schilthuyzen bowled J. Schmeink 1 H. de Vrindt bowled J. Schmeink 9 H. Meyer bowled M. Bruin 6 W. Eigeman bowled M. Bruin 3 L. Jansen not out 1 I. Dozy c. Jhr. B. Th. Elias b. J. Schmeink 6 A. v. d. Mey l.b.w. b. J. Schmeink 0 G. Chambers b. J. Schmeink 0 J. Gunning b. J. Schmeink 0 T. Rice c. J. Swens b. M. Bruin 1 A. de Vrindt b. M. Bruin 0 Extra's 3 O. M. R. W. 4 1 16 1 18 3 49 2 15 1/3 0 63 2 17 2 63 4 3 0 14 0 5 0 20 0 Totaal Bowlingcijfers M. Bruin J. Schmeink 30 O. M. R. W. 14tf 10 9 4 14 6 18 6 2e Innings Ajax L. Schilthuyzen bowled M. Bruin 4 L. Jansen c. G. Kervel b. M. Bruin 2 W. Meyer c. J. Swens b. M. Bruin 4 W. Eigeman c. G. Kervel b. M. Bruin 5 H. de Vrindt b. J. Schmeink 4 I. Dozy not out 4 F. v. d. Mey b. J. Schmeink 0 G. Chambers c. P. v. Bueren b. J. Schmeink 0 J. Gunning c. B. Davidson b. M. Bruin 0 T. Rice c. G. Kervel b. M. Bruin 0 A. de Vrindt c. B. Davidson b. M. Bruin 0 Extra's 2 Totaal Bowlingcijfers M. Bruin J. Schmeink 25 O. M. R. W. 7 2, 3 2 16 7 7 4 7 3 Haarlem IIVleermuizen De eerste thuiswedstrijd der Haarlem reserves, tevens returnwedstrijd tegen Vleer muizen is in een nederlaag voor Haarlem geëindigd. Haarlem gaat eerst batten en brengt het tot 110. Dalhuizen met 19, de la Mar met 17, W. Maas met 21 en Vos met een zeer goede 34 droegen het meest aan het totaal bij. Voor Vlefermulzen bowlde Durger zeer goed. Hij bowlde constant tegen den scherpen wind in en nam 8 voor 36. Voorts nam Langeraar 1 voor 44 en Schutte 1 voor 22. Eerst om over vieren gaat Vleermuizen batten, aangezien gestopt moest worden voor den promotiewedstrijd Haarlem II't Gooi II. Als zij er 124 hebben voor het verlies van 5 wickets wordt van verder spelen afgezien. Meyer scoorde 32, Woudstra een zeer goede 42 en van Steen 11 not out. Voor Haarlem II bowlden: W. Maas 4 voor 40, de la Mar 0 voor 37 en Visser 1 voor 28. Vleermuizen won dus met 14 runs en nog 5 wickets in handen. V. R. A.Haarlem Het is Haarlem I nog niet mogen gelukken om de eerste winstpunten binnen te halen. V.R.A. I gaat eerst batten en opent met van Boo ven en van den Berg op het boelen van Maas en Blok. Van Booven wordt spoedig op mid leg goed door v. Dalsum gevangen op het bowlen van Maas. Ook van den Bergh maakt het'niet lang en als hij er 8 heeft kruipt hij op een bal van den Haarlem-aanvoerder voor zijn palen en kan verdwijnen. Wittebol en Glerum zijn nu samen op de mat. Als laatstgenoemde er 11 heeft, onder gaat hij hetzelfde lot als v. d. Bergh. Ook hij gaat l.b.w. Maas. Hamburger wordt n® 1 run gescoord te hebben door de Noo in de slips gevangen op het bowlen van Blok en met 5 voor 56 ziet het er niet slecht uit. R. de Waal maakt 10 runs, doch wordt dan door Healy op cover-point op Maas' bowlen gevangen. Met Wittebol die nog steeds in is en Hartog op de mat gaat het beter, doch als Wittebol er 40 heeft, waaronder vijftien singles, wordt hij door Maas ge- bowled. Rincker maakt er 9 en geeft dan een return aan Maas, welke deze accepteert, ter wijl Hartog even daarna keurig in de slips door de :<oo wordt gevangen op het bowlen van Sasburg. Hij maakte er 28. Stroeve en van der Chijs woeden beiden gebowled door Sasburg voor 0 en 2 terwijl Leeser met 10 not out blijft. Met inbegrip van 7 extra's wordt het totaal 129. Voor Haarlem bowlden Maas 7 voor 43, Blok 1 voor 52, Nagtzaam 0 voor 12, v. d. Lee 0 voor 9 en Sasburg 3 voor 2. Haarlem opent met Kleefstra en Blok op het bowlen van Rincker en van Booven. Blok is spoedig verdwenen als Glerum hem vangt op van Booven's bowlen voor 0. Twee runs later is ook Healy slachtoffer van Van Booven. Hij wordt gebowled, alvorens hij ge scoord heeft. Van der Lee maakt 6 runs en wordt dan door Wittebol gevangen op het bowlen van Van Booven. Maas wordt dan Rincker's eenige slacht offer als Glerum hem in de slips vangt voor 2. Ook Nagtzaam is er spoedig geweest, ge vangen door v. d. Berg voor 4 ook op van Booven's bowlen. v. d. Chijs krijgt dan zijn eerste wicket, als de Waal, de Noo vangt, nadat deze 4 gescoord had. Met den achtsten man in wordt dan eindelijk Kleefstra achter het wicket gevangen door Leeser op het bowlen van v. d. Chijs. Hij maakte een zeer gelukkige doch tevens hoogst -nuttige 56. Misset voegt 1 run aan het totaal toe en wordt dan weer door Glerum in de slips gevangen. Sasburg en Ton vallen beiden nog als slachtoffer van van Booven na beiden 4 runs gemaakt te heb ben terwijl v. Dalsum met 2 not out blijft. Met inbegrip van 13 extra's wordt het totaal 96. Voor V.R.A. bowlde van Booven zeer goed. Hij nam 7 voor 27. Verder Rincker 1 voos 29 en van der Chijs 2 voor 16. Haarlem I verloor dus met 33 runs op de eerste innings. De volledige scores luiden:; H. v. Booven c. v. Dalsum b. Maas 3 v. d. Berg l.b.w. b. Maas 8 Wittebol bowled Maas 40 W. Glerum l.b.w. b. Maas 11 G. Hamburger c. de Noo b. A. Blok 1 R. de Waal c. H. Healy b. Maas 10 M. Hartog c. de Noo b. Sasburg 28 T. Rincker c. and b. Maas 9 Leeser not out 10 Stroeve b. Sasburg 0 v. d. Chijs bowled Sasburg 2 Extra's 7 Kleefstra c. Leeser v. d. Chys 56 Blok c. Glerum b. v. Booven 0 Healy bowled v. Booven 0 v. d. Lee c. Wittebol v. Booven 6 Maas c. Glerum Rincker 2 Nagtzaam c. v. d. Berg v. Booven 4 de Noo c. de Waal v. d. Chys 4 Misset c. Glerum b. v. Boeven 1 Sasburg bowled v. Booven 4 Ton c. Hamburger v. Booven 4 v. Dalsum not out 2 Extra's 13 V. V. V. II—Rood en Wit II. Rood en Wit n is er ln geslaagd, ook de uitwedstrijd tegen V.V.V. II te winnen hoe wel het elftal niet zoo sterk was als de vorige week. Rood en Wit bat eerst en Kruseman en v. d. Boogaardt openen. Eerst op 39 vait het eerste wicket van Kruseman voor 22. De wickets vallen verder zeer regelmatig waar bij vooral het bowlen van v. Wermeskerken veel moeilijkheden opleverde. De stand wordt 7107 waarna Freni en Droste een grooten stand opzetten. Beiden staan uitstekend te spelen, vooral Droste heeft er goed het oog in en slaat eenige fraaie boundaries en verder 1 zes. Op 174 valt het wicket van Droste voor een zeer goede en nuttige 43. Jhr. C. van Lennep zet dan met Freni de zaak op denzelf den voet voort. Als v. Lennep en ook Van Kempen gestumpt worden op het bowlen van v. Wermeskerken blijft Freni met een uitstekende 54 no* out w.o. 7 vieren. Ver meld dient te. worden het goede keepen van Hageman, die 4 batsmen stumpte. Het totaal was met inbegrip van 18 extra's 222 geworden waarvan verder nog v. d. Boogaardt 24, H. Chabot 16, Mr. F. A. David son 10, Jhr. E. Elias 10, Jhr. C. L. van Lennep 15. Voor V.V.V. bowlde B. C. Ooms 0—67, A. J. v. Wermeskerken 868, Engelgeer 019. Wessel 0—11 en Hoogendijk 1—39. Het batten van V.V.V. is veel beter dan de vorige week. Bij den stand 4—93 zag het er donker uit voor Rood en Wit, maar de laat ste batsmen waren niet in staat om het totaal veel te verhoogen. Vooral het bowlen van Mr. F. A. Dovidson was van goed ge halte wat dan ook uit zijn cijfers blijkt. Het totaal wordt 148 waarvan H. Panjer 33, M. Engelgeer 34, J. H. Hoogendijk 14, G. v. Stuijvenberg 12 en extra's 22. Voor Rood en W. bowlde G. J. Droste 166 in 18 overs, H. Kruseman 216. Mr. F. A. Davidson 637. H.v. d. Berg 1—4, J. W. v. d. Boogaardt 03. Rood en Wit won dus dezen wedstrijd met 74 runs.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6