LAWNTENNIS TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM Blom door Roeland geslagen in de finale. REGENVLAGEN VERMOGEN HET TEN NISFESTIJN NIET TE VERSTOREN. Van de week, Woensdagavond reeds zijn de wedstrijden van het Kennemer Lyceum aangevangen. Het is uitstekend geslaagd, dank zij de organisatie, dank zij de zeer uit- ■eenloopende deelneming en dank zij de in deeling in drie verschillende klassen, A. cracks, B. geoefenden en C. beginnelingen. Deze indeeling was een goeden zet van den heer Van 't Lam c.s. Vele jongeren en an dere spelers op de banen van het Kennemer zouden niet den moed gehad hebben om in te schrijven, wanneer niet de organisatoren bemoedigend geknikt zouden hebben en gezegd maak je niet ongerust, je komt bij de ongeoelenden en er zijn veel grootere krukken dan jij. Zaterdag waren de B- en C-afdeelingen vrijwel uitgespeeld en zoo was de Zondag alleen en uitsluitend gereserveerd voor de cracks. Het heerenenkelspel genoot van de toeschouwers Qie achter de tralies met ademlooze belangstelling de verrichtingen gadesloegen weer ae meeste interesse. Ket was niemand opgevallen dat in de eerste ronde een mijnheer Roeland den tweeden kiasser v. d. Weyden geëlimineerd had. Zoo'n eerste ronde zegt echter menigmaal al iets. Geleidelijk werkten de T.C.H.'ers Reuvekamp Gille en Blom zich finale- waarts. Blom had een heele toer aan den Uiterst bezadigd, maar even uiterst vast spelenden E. Hoeke, dien hij eerst in drie sets vermocht te slaan. Reuvekamp sloeg zich door eenige ronden heen het was alles zeer normaal, de prijs lag klaar voor hem of voor Blom. Maar in den halven eind strijd trof Reuvekamp den genoemden Roe land, waarvan gefluisterd werd, dat hij eens kampioen van Batavia was, en de T.C.H.'er werd in drie sets van de baan gekapt. Toen trof het dus dat Blom den eindstrijd moest spelen tegen Roeland. De hevige windvla gen waren zeer hinderlijk voor het spel, maar toch was de belangstel". :ng heel groot. Blom, enthousiast als altijd, poogde het tempo hoog op te voeren, doch de tegen stander bleek als hoofdwapen een geperfec- tionneerde kapslag te hebben. Deze slagen kwamen rakelings over het net en tever geefs poogde Blom er zijn racket onder te brengen en er op te driven. Telkenmale mislukte dit. Zeer tactisch benutte Roeland het gebrek aan backhanddrive van Blom en cok Blom moest bekennen dat zoo'n coifure funest wordt op den duur. Hij verloor de partij onbetwist volgens de verhouding met 6L 63. Mej. Redeker was door ziekte ver hinderd aan het tournoci deel te nemen. Zoodoende kwam mej. Hulshof, weer her steld van haar ziekte, na haar gemakkelijke overwinning op mej. Vlieger meteen in den eindstrijd. Daar ontmoette ze mej. Verster die een goede overwinning had behaald op mej. v. Dooren. In deze partij was niet veel strijd. Mej. Hulshof won zooals ze wilde in twee sets 6—2, 6—2. Het gemengd dubbelspel werd in de afdee- ling A gewonnen -'oor mej. Hulshof en Ra maker, die mej. Vliegen en F. Kotte gemak kelijk sloegen, daarna mej. Verster en G Aanstoot versloegen en eindelijk in de finale de eenvoudigste overwinning behaalden, no 1 op mej. Over den Linden en Stenferd Kroese, die bij wijze van spreken wegge veegd werden met 62, 60. Het heerendubbelspel was bijzonder inte ressant. T.C.H. 3, v. d. Stadt en Kotte waren tij dens dit tournament prachtig op dreef. Ach tereenvolgens wonnen ze een serie partijen van SidtLevy, v. d. Nieuwenhuysen en v Wijk om in de finale tegen hun voorgangers Blom en Reuvekamp Gille uit te komen Wie verondersteld had dat dit een inmaak- partijtje zou worden, heeft zich schromelijk vergist.. Van der Stadt sloeg een harde drive en een gevreesde service, terwijl Kotte, op zijn hurken zittend menigmaal, alle ballen de hevigste drives van Reuvekamp en de vliegende services van Blom in lobvorm te rug gaf. In de tweede set speelde het derde op zijn best. Ofschoon Reuvekamp en part ner een game voor kwamen bij 55, du; met 65 leidden, v. d. Stadt won weer zijn service, hij sloeg zich met zijn collega dooi de service van Reuvekamp heen, waarop Kotte onder gejuich en applaus van de me nigte den tweeden set deed winnen. In de derde set kwam de reactie. Blom kwam ge ducht op dreef en Reuvekamp maakte wei nig fouten meer. v .d. Stadt raakte er uit en de derde set kwam aan Reuvekamp en Blom met 62. Het zou ons te ver voeren wanneer we in den breede de wedstrijden in de B. en C klasse gingen beredeneeren. Wel moeten we nog opmerken, dat de heer v. 't Lam klaar blijkelijk in zijn sas was over het verloop van het tournament, dit bleek uit zijn speech bij het uitreiken van de fraaie prij zen. Wij hebben alle respect voor de keurige organisatie, waardoor, ondanks de ophou dende regenbuien op Zaterdag en Zondag toch alle finales zoo goed op tijd afgespeeld konden worden. De uitslagen van Zaterdag en Zondag lui den als volgt: Heerenenkelspel: A. E. Hoeke sl. Ramaker 6lt 64, Blom sl. Stenferd Kroese 62 62. Roeland sl. v. d. Nieuwenhuysen 6—2 60. Reuvekamp Gille sl. F. Kotte 63 6—2. Halve eindstrijd: Blom sl. Hoeke 46 6—2, 63, Roeland sl. Reuvekamp Gille 3(J 9—7, 6—3. Finale.- Roeland sl. Blom 61, 63. Heerenenkelspel: B. Levy Sr. sl. L. Hoeke 6—2, 63. Levy Jr. sl. Groeneveld 46, 6—2 97. Jonker sl. v. Doorn 64, 86. Jonker sl. De Kruyf 6—1, 6—3, Verwaal sl. Levy Jr 62, 64, Levy Sr. sl. Jonker 64, 36 6—4. Finale: E. Verwaal sl. Levy Sr. 5—7, 62 6—2. Heerenenkelspel C: Post sl. De Kadt 64 62. Boeree sl. Sonnemans 62, 64. Finale: Post sl. Boeree 7—5, 5—7, 7—5. Damesenkelspel A- mej. v. Dooren sl. mej v. Kuiken 6—1, 4—6, 6—3, mej. Verster sl mej. Redeker w.o. mej. Hulshof sl. mej. Vlie- eer 7—5, 64, mej. Verster sl. mej. v. Doo ren 60, 36, 61. Finale mej. Hulshof sl. mej. Verster 6--2 6—2. Damesenkelspel C: Finale: mej. Philippuï sl. mej. Gruner 61, 61. Gemengd dubbelspel A: mej. Hulshof er Ramaker sl. mej. Vlieger en F. Kotte 62 6—4, mej. Verster en G. Aanstoot sl. mej Redeker en Blom w.o. mej. Hulshof en Ra maker sl. mej. Verster en G. Aanstoot 62 4_6, 6—1. Finale; mej. Hulshof en Ramaker sl. mej Over den Linden en Stenferd Kroese 6—2 6—0. Gemengd dubelspel B: mej. Wamsteeker en v. Dooren sl. mej. Lamp en Levy, 119 63. mej. v. Dooren en De Kruyf sl. mej Koomen en Gimbel 60, 63. mej. Terwev en Jonker sl. mevr. Kooiman en mr. Bou- man, 75, 11—9. mej. Terwey en Jonker sl mej. Dooren en De Kruyf 1—6, 63, 64. Finale: mej. Terwey en Jonker sl. mej Wamsteeker en v. Dooren. Gemengd dubbelspel C: mej. Lambrecht- sen en Wessels sl. mej. De Vletter en v. Cas teren 46, 61, 86. mej. Lambrechtsen en Wessels sl. mej. Klugt en Goris 64, 63 mej. Philippus en Boeree sl. mej. Sprengers en Gorïs 63, 60. mevr. Ghijssels en Wes tenberg sl. mej. Gruner en Peltenburg, w.o mej. Lambrechtsen en Wessels sl. mej. Sy- brandi en v. Rees 63, 64. Finale; mej. Philippus en Boeree sl. mej Lambrechtsen en Wessels 108, 7—5. Heerendubbelspel: Roeland en Levy Jr. sl Tuym en Veroen 57, 75, 6—4. v. d. Stadt en Kotte sl. Smidt en Levy Sr. 62, 61 v. d. Nieuwenhuysen en v. Wijk sl. Ramaker en Aanstoot 62, 64, Stenferd Kroese er Adam en sl. E. Verwaal 108, 75, Blom en Reuvekamp sl. L. en E. Hoeke 64, 62 v. d. Stadt en Kotte sl. v. d. Nieuwenhuysen en v. Wijk 7—5, 62, Blom en Reuvekamp sl. Stenferd Kroese en Adam 63, 61. Finale: Blom en Reuvekamp sl. v. d. Stadt en Kotte 6—2, 6—8, 6—2. Heerendubbelspel B: Kroon en Oostenbroek sl. Floberg en Mettau 64, 62. mr. Bou- man en Mettau sl. Kinterd en De Boer 64 62, Meier en Er kelens sl. Gimbel en Cra- mat 63, 79, 62. De Kruyff en v. Doo ren sl. Verhagen en Jonker 26, 61, 64 Finale: mr. Bouman en Mettau sl. De Kruyff en v. Dooren 61, 63. Heerendubbelspel C: Sonnemans en Uiten daal sl. Salomons en Crommelin, w.o. P Hoeke en De Graaf sl. Kout en Haardt 64 2—6. 6—3. Finale: Sonnemans en Uitendaal sl. P Hoeke en De Graaf 64, 64. Nieuwigheden te Wimbledon. De luister van het tennis-Mekka Wimble don trekt elk jaar meer buitenlanders. Er is nu zelfs een kwestie over gerezen onder Engelsche tennisspelers, die een soort „exa men" moeten afleggen om aan de wedstrij den te Wimbledon te kunnen deelnemen, ter wijl de buitenlanders van middelmatige klas se zonder vorm van proces worden toegela ten. Daar komen de Britten tegen op. De strijd om de kampioenschappen begint naar men zal weten op 24 Juni. En het aantal bui- tenlandsche deelnemers overtreft al de helft van het totaal aantal ingeschrevenen. Niet minder dan een en twintig landaarden zul len er vertegenwoordigd zijn. Zoo wordt Wimbledon meer dan ooit vertegenwoordi gend voor werelótennis. Het wordt alge meen betreurd dat de houder van het kam pioenschap mannen-enkelspel, René Lacoste, zijn titel dit jaar niet kan verdedigen daar zijn zaken hem geen tijd laten. Lacoste en zijn vader zijn in den auto-handel en beslo ten „dat er nog andere dingen in de wereld zij, afgescheiden van tennis". Die andere din gen eischen nu voorrang. Intusschen kunnen drie andere oud-kampioenen, Cochet, Borotra en Tilden om de kroon van Lacoste strijden. Volgens eenige deskundigen van het spel zal Helen Wills ditmaal niet zulk een gemakke lijke taak hebben haar titel te behouden als voorheen. Zij verklaren dat de jonge hoop van Engeland, Betty Nuthall (die echter de gewoonte heeft om telkens ernstig in de ver wachtingen, die van haar worden gekoesterd, teleur te stellen), door veel oefening en stu die in voortreffelijken vorm is gekomen en indien de onelegante vergelijking hier mag worden gebruikt een harde noot zal blij ken om te kraken. Zoo Nuthall het dit jaar nog niet haalt, heeft men toch alle vertrou wen dat zij binnen niet te langen tijd kam pioene zal worden. Het bestuur van de All England Club heeft voor het aanstaande evenement loffelijke verbeteringen aange bracht. De zitplaatsen om de beroemde mid- denbaan zijn met driehonderd vermeerderd. Die om baan 1 met niet minder dan vijftien honderd. Nieuwe terrassen zijn aangebracht. Er zijn twee nieuwe lawns zoodat er nu ze ventien in gebruik kunnen zijn. Men heeft hier ook het Fransche voorbeeld van elec- trische stand-aanwijzers gevolgd. BILJARTEN. De Vijf Queuen. De biljartclub „De vijf queuen" viert haar 5-jarig bestaan. Zij heeft een returnwed strijd uitgeschreven, waarvan het eerste treffen zal plaats hebben op Dinsdag a.s. Er zal gespeeld worden in de eerste klasse Op bezoek komt de biljartclub „Sportlust" WATERPOLO. Zian 2—H. P. C. 2 (4—2) De eerste aanval was voor H.P.C., die voldoende werd afgeslagen. Zian neemt het offensief over en pas seert onmiddellijk Kohier (10). H.P.C. is door dezen tegenslag niet ont moedigd en als Eldering gelegenheid krijgt een rush te ondernemen, maakt hij gelijx (1—1). De overige minuten voor de rust verstrij ken met een gelijk opgaand spel. Er werd fair en goed gespeeld. Na de hervatting is H.P.C. 2 wederom in den aanval en scoort door den rechtsbuiten De Zian-reserves werden daardoor tot beter aanpakken geprikkeld. Zij spelen goed samen; de H.P.C.-achter hoede heeft handen vol werk. Kohier moet in deze periode twee maal visschen (32). Na den ingooi, volgend op Zian's derde doelpunt, halen de Hagenaars den bal er. Kohier wordt weer aan den tand gevoeld. Hij weet uitzwemmend het schot corner te slaan. Aangezien hij echter geen kans ziet bij het nemen van den corner bijtijds in zijn doel te komen, vergroot Zian den voorsprong (4—2). H. P. C. zet alle krachten bij om den ach terstand te verkleinen waarin van Huisstede slaagt, met een verrassend schot dat onhoud baar bleek (43). Er is nog slechts heel kort, na dit doel punt te spelen waarin H.P.C. geen kans meer ziet te scoren, zoodat einde komt met een zeer kleine nederlaag voor H.P.C. I. ZWEMMEN. De opening van het „Sport fondsenbad" te Amsterdam (Van een onzer medewerkers). Sportfondsenbad, het formidabele gebouw, verkregen uit ombouw van het retortenhuis der voormalige Oostergasfabriek aan de Li- naeusstraat te Amsterdam, is Zaterdag on der enorme belangstelling geopend. Een groot aantal aandeelhouders van de N.V. de Sportfondsen die door hun spaarstor- tingen den bouw hebben mogelijk gemaakt, waren met vele officials en gemeentelijke autoriteiten aanwezig. Het deed in dit verband genoegen ook de aanwezigheid van den heer W. E. Bredlus W.E.zn., den afgetreden voorzitter van den Ned. Zwembond, te kunnen vermelden. De heer C. V. Kramer, president-commis saris nam tegen drie uur het woord; hij heette de aanwezigen welkom in deze nieu we zweminrichting en memoreerde in het kort de vele moeilijkheden, welke te over winnen waren geweest, aleer men tot dit oogenblik was genaderd, doch hij was toch verheugd, dat dit resultaat thans in zes jaar tijd was bereikt. Aangezien de burgemeester door drukke ambtsbezigheden verhinderd was om per soonlijk de openingsrede uit te spreken, gaf spr. het woord aan den heer Walrave Boisse- vain, wethouder der zweminrichtingen enz., die zich spontaan bereid had verklaard tot het openen van het bad. Wethouder Boissevain, het woord verkrij gende, zeide dat het hem veel genoegen deed de openingsrede te mogen houden. Ook hij loofde het initiatief en doorzettingsvermogen van het bestuur en verzekerde dat het ge meentebestuur volgaarne zijn medewerking had verleend tot de totstandkoming van dit gebouw, waarmede het aantal overdekte ba den in een jaar tijds steeg van twee tot vier. Hiermee verklaarde spr. het gebouw voor ge opend. De voorzitter van den Ned. Zwembond, de heer Kellenbach, was de tweede spreker. Deze wenschte niet alleen de N.V., welke de exploitatie voert, geluk, doch ook de hoofd stedelijke zwemsport en de zwemvereeniging het IJ, wier nieuwe „home" deze inrichting wordt, in het bijzonder. Ook hij dankte het gemeentebestuur voor zijn hulp en juichte het toe, dat juist in deze inrichting zeer vele schoolbaden zullen worden genomen. Dat was een prikkel temeer voor den Nederland- schen Zwembond om niet te rusten alvorens zijn idealen, het zwemmen als verplicht leer vak op de lagere scholen en ieder Nederlan der zwemmer, in vervulling zouden zijn ge gaan. De heer A. A. Bierlee, voorzitter van den Nederlandschen Bond tot het redden van Drenkelingen, sprak in denzelfden geest. De heer Gerard Blitz, voorzitter van de zwemvereeniging „het IJ", voerde daarna het woord en deelde mede, dat een commissie, gevormd uit aandeelhouders en leden van het IJ. een steen aangebood ter plaatsing in de hal van het gebouw, tot huldiging van den initiatiefnemer, Mr. J. A. C. Bieren broodspot, thans gedelegeerd commissaris. De aanbieding ging vergezeld van een grooten zilveren beker, bestemd als wissel- beker voor een jaarlijksch waterpolo-tournooi tusschen het IJ I en verschillende bulten- landsche zeventallen. Mevr. Triebeis—Koens deed haar wenschen namens de H. D. Z. vergezeld gaan van een groote vaas rozen en de heer Oster bood na mens den Zwemkring „Rotterdam en om streken" ëen krans aan. Mr. Bierenbroodspot dankte tenslotte alle sprekers, speciaal ook de verschillende ge meentelijke autoriteiten, welke het bestuur op loffelijke wijze steeds zoo vlug mogelijk hadden geholpen en verzocht den heer Bois sevain tenslotte een drietal zwemmers te wil len starten, waarmede het bad dan officieel in gebruik zou worden genomen. Nadat hieraan was voldaan, zwommen de jongelui onder groot enthousiasme en dave rend handgeklap hun 50 M. Leden van het IJ gaven daarna onder lei ding van den heer Blitz een demonstratie zwemslagen en schoonspringen, waarop de heer Scheick, propagandist van de N.V. „de Sportfondsen", blijk gaf niet alleen met het woord maar cok metterdaad de zwemkunst machtig te zijn, want hij zwom 50 Meter achtereen onder water. Hij kreeg daarvoor een welverdiend applaus. Henk van Essen, van het IJ zou vervolgens een recordpoging doen op de 300 M. vrije slag (Ned. Record de Man, U.Z.C., 4.9.5). Hij zwom de 100 M. in 1.8.6., de 200 M. in 2.35, maar gaf daarna wegens kramp op. Dat was jammer, want de tijden wezen op een ge lukken van zijn poging. ZUS BRAUN WEER IN ACTIE. Het Sportfondsenbad stond Zondag, der. eersten dag na dc opening in het middel punt van de belangstelling der zwemmers- kringen, door de aangekondigde recordpo gingen. Mejuffrouw Braun en haar club, de On derlinge Dames Zwemclub uit Rotterdam, hebben weer triomfen gevierd. Mej. M. Braun slaagde erin, het wereld record 300 Meter Yrije slag te verbeteren en het thans te brengen op 4 min. 19 sec. Het enthousiasme van het publiek was groot. Bij de eerste 200 Meter vrije slag slaagde zij er in het Earopeesch record, staande ten name van frl. Erkens (Duitschland) met 2.47.8 te verbeteren met 2/10 sec. Daardoor verbeterde zij ook het Nederlandsch record, dat reeds met 2.47.8 op haar eigen naam stond. Haar tijd was nu 2.47.6 De O.D.Z. verbeterde haar eigen record op de 4 x 50 Meter wisselslag en liet het thans noteeren op 2 min. 36.2 sec. Van ae overige uitslagen is de vermelding waard, dat bij het nummer 100 M. vrije slag H. van JSssen (IJ) slechts 6/10 sec. boven het Ned. record bleef. Hij noteerde een tijd van 1 min. 4.2 sec. De wedstrijden van „Het IJ". De uitslagen van de Zondag in het Sport fondsenbad te Amsterdam door de zwemver eeniging „Het IJ" georganiseerde zwemwed strijden luiden als volgt: 100 Meter vrije slag voor Heeren: 1. H. van Essen (Het IJ) 1 min. 4 1/5 sec. 2. G. van Voorst (A. Z.) 1 min. 4 4/5 sec. 3. van der Meer (H, V. G. B.). 200 Meter vrije slag: 1. Braun (O. D. Z.) 2 min. 47 3/5 sec. 2. J. Grendel lO. D. Z.) 3 min. 1 3/5 sec. 200 Meter rugslag Heeren: 1. Voogd (Het IJ) 2. van der Kamp (Dolfijn) 3. xiofman (Het IJ). 5 X 50 M. vrije slag Estafette: Heeren: 1. Het IJ. 2. U. Z. C. 3. Haarl. Zwem- en Polo club. Na deze wedstrijden volgde twee water- poloweds: rijden, waarvan de uitslagen de volgende zijn: Het IJ II—U. Z. C. II 3—2 ZEILEN. Wedstrijd op de Achterzaan. yStorxn en regenweer ten spijt" Hoewel het er Zaterdagmiddag zeer -lecht uitzag, kwam toch een groot gedeelte der H. Z. V.-vloot naar Spaarndam om gezamenlijk den tocht naar Koog-Zaandijk te onderne men. Ditmaal ging de reis over Westzaan binnendoor naar de startplaats „De Waak zaamheid". We kunnen gerust zeggen, dat de hernieuwde kennismaking den zeilers op perbest bevallen is: alleen venvucht men voortaan (ook voor het orkest) meer zei lers uit de Zaanstreek. De Zaterdagavond is een ouderwets pret tige avond geworden, vooral toen het or kest tijdelijk door zeilers versterkt werd. Ver na middernacht werd de finish gebla zen, om den volgenden morgen fit in den wedstrijd uit te komen. Wat wel noodig bleek, want een stijve bries het werd wind C met ruwe vlagen, noodzaakte den schippers flink te reven. Ongelukjes bleven dan ook niet uit; behalve een viertal Zaansche zei lers, die moesten zwemmen, kwamen ds Haarlemmers er goed af: slechts één brak het topje van de mast. Zeer scherpe kam pen gaven de verschillende klassen te zien. De uitslag luidt als volgt: KI. Gondels. Klaas H. de Boer 2.1.46. Gr. Gondels A. Duif, Groote en Muucse 1.41.30. Gr. Gondels C: Maria Slop 2.31.34. H. Z. V. klasse: I. Puzzle, W. v. Baaren 1.26.48 2. Passe Partout, H. Schmitz Jr. 1.34.2 3. Boekanier P. Walter 1.35.46 KI. Sloepen A: Watergeus, v. Kaalk 1.34.59 KI. Sloepen B: 1. Viking, Stelling 1.59.25. 2. Mooie Nel A. Vos (H'lem) 2.5.38. Gr. Sloepen: 1. Mentheda, Voetelink 1.39.52 2. Weekend, J. Loon 1.42.55. Scheldejollen: 1. Watergeus, Huslage en Buis 1.46.48. Als herinnering bood de heer Jonker aan de H. Z. V. een klein zilveren molentje aan, waarna hij onder toepasselijke woorden de prijzen uitreikte en de Zaansche zeilers op wekte 21 Juli in Haarlem te komen. In een storm ging het in de sleep huis waarts. Alles met elkaar weer een goed ge slaagd weekend! De 7e seriewedstrijd van de Haarl. Jachtclub. Nog drie wedstrijden en dan is beslist, wie de winnaars der serie-wedstrijden zullen zijn, maar op 't oogenblik valt daarover nog niets te zeggen. Want in de jollen hebben nog 3 deelnemers. Mej. D. Alberts, 3toel en Venema nog uitstekende kansen en in de 16 M.2 klasse hebben zelfs alle deelnemers nog kans op 't winnen van den hoofdprijs. In de 16 M.2 klasse behaalde C. 3ernard zijn eerste overwinning, zij het op eenigs- zins gelukkige wijze. Want de beide eerst- aankomenden F. Bernard en v. Breemen werden beiden gediskwalificeerd wegens een aanvaring. Het was jammer, want beiden hadden een goede race gevaren, en waren met een mooien voorsprong aangekomen. Wanneer de wedstrijden der jollen om den „Van Thielbeker" worden voortgezet is nog niet bekend, daar de volgende week t Jol- lenkampioenschap op de Kaag verzeild wordt. De uitslagen luiden: 16 M.2 klasse: 1. Treub I, O. Bernard, 1.7.52, 2. Treub VI, C. W. de Visser, 1.10.29. Treub IV en Treub V niet geplaatst. 12 Voetsjollenklasse: 1. Vischarend. R. Venema 1.22.34. 2. Elf, T. de Visser. 1.22.57. 3. Anny, D. Alberts, 1.23.24. 4. Dwarrelaar, A. C. S:oel 1.23.26. 5. Windje Waai. E. de Visser, 1.23.47. 6. Snapje, K. Poortman, 1.24.20. Hot IJ I—U. Z. C. I 2—2 HONKBAL Finale der schoolnegentallen. Zaterdagmiddag werd op het Sportterrein aan de Kleverlaan de finale van de serie school-honkbalwedstrijden gespeeld. De twee partijen waren: het negental van de H.B.S. (Bi en dat van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers. Als prijs was beschikbaar een door den Minister van Onderwijs geschon ken groote zilveren medaille, die drie keer achtereen of vijf maal in het geheel moet worden gewonnen om eigendom te zijn. Onder de aanwezigen waren de heer Graaf land, Rijks-Inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding en de voorzitter, secretaris en penningmeester van den Ned. Honkbalbond. De wedstrijd had een zeer spanned verloop. Vooral door fouten bij het fielden van het Kweekschool-team verkreeg de H.B.S. een flinken vooi-sprong. Na twee Innings was de stand 82. Daarna werden echter ook aan de H.B.S.-zijde fouten gemaakt, terwijl de Kweekschool het slaghout geducht gebruikte. In de vierde inning maakten de a s. onder wijzers zes punten. Toen was de stand 109; de H-B.S. ging voor het laatst aan slag. want het uur was reeds om. De kweekelingen hadden dus tot taak de Hoogere burgers ieder punt te misgunnen. Van die taak hebben zij zich Uitstekend gekweten. Twee spelers gin gen uit op drie slag en de derde werd keurig gevangen. Dat was een kranig stukje werk- Op verzoek van den Honkbalbond reikte de heer Graafland den prijs uit. Hij bracht dank aan den Minister en aan het Gemeen tebestuur van Haarlem voor do ondervonden medewerking. Ook den directeur en leeraren der deelnemende scholen werd dank ge bracht; evenals aan den voorzitter van de Honkbalclub Haarlem, die voor de organi satie der wedstrijden had gezorgd. Daarna prees hij zoowel de winnaars als de verliezers voor hun keurig spel en deelde ^nee. den over winnaars ie^er een zilveren draagmedaille te zullen schenken. De aanvoerder van het Kweekschool negental. de heer M. Branse, dankte met eenige woorden en een driewerf hoera. Daarna bracht de heer Bleesing den dank van den Ned. Honkbalbond aan den heer Graafland over, wegens diens grooten steun aan het streven: base-ball populair te maken in Holland. Haarlem II. Naar wij vernemen zal door den Compe titieleider voldaan worden aan het verzoek van de H. C. Haarlem om Haarlem II alsnog in te deelen in de tweede klasse C. Daarin komen reeds uit: Quick n, Ajax II, V.V.G.A. Ill en Concordia IV. Haarlem II—H. B. S. (Velsen). Woensdagavond zeven uur wordt op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan een vriendschappelijke wcdstrijcf gespeeld tusschen Haarlem II en de H.B.S. uit Velzcn. VOETBALPAUZE. Nu ls het toch uit Met de voetballerij. We leggen de schoenen Een poosje op zij. De zaak ls beslist: Eindlijk een kampioen We sluiten het hek, Het is zomerseizoen, De laatste der ballen Loost dankbaar een zucht. En zinkt in elkaar, Bij gebreke aan lucht; We roeien en zeilen, We zwemmen en zoo. De wintersport krijg je, Van ons nu cadeau; Want hoe enthousiast. Je ook brult langs de lijn, Er komt een moment. Dat j' er beu van moet zijn; Er komt eên moment. Dat je 't spel niet meer lust, Je maag overladen, Verlang je naar rust; Hoe langer de voetbal, Vacantie ontvangt, Hoe meer in September J' er weer naar verlangt. Dat 100 yards record. De vorige week schreven we in deze rubriek iets over het nieuwe wereldrecord 100 yards hardloopen dat door den 20-jarigen Amerl- kaanschen student George Simpson zou zijn gevestigd met een tijd van 9.4 seconden en wij uitten toen reeds het vermoeden, dat de Internationale Athletiek Federatie eerst wel wat nadere inlichtingen over deze kracht- prestatie zou vragen, voor ze bereid zou zijn haar als record te erkennen. Er is sinds jaren immers door zoovele vei'maarde loopers ver geefs gepoogd om „er nog wat af te halen", er zijn zoo weinig athleten die beneden, wat de Engeischen „even time" (10 seconden) voor dezen afstand kunnen komen en het tijdopnemen ls zoo moeilijk bij dergelijke korte afstanden, dat er reden te over was, aan de zuiverheid van deze rerordverbete- ring te twijfelen, zonder de eerlijke bedoe lingen der Amerikanen in twijfel te trekken. Moeten wij echter, nadat de 100 meter op twee achtereenvolgende Olympiades door een Engelschman en een Canadees zijn gewon nen, niet cocludeeren, dat de Amerikaansche tijdopnemers optimistisch van aanleg zijn, gezien het feit. dat slechts uit Amerika &cordverbeterlngen op zulke koi^te afstan den periodiek gemeld worden? Hoe het zij. een later bericht heeft reeds bewezen, dat er een vliegje ln deze zoete recordzalf zat. want wij vernemen nu, dat Simpson bij zijn recordverbetering een der nieuwe startblokjes gebruikte die wij onlangs in dit blad afbeeldden. Dit zijn practische instrumentjes en' misschien wordt het ge bruik ln de toekomst wel officieel toegelaten, maar zoover zijn we nu nog niet en daarom mogen wij als zeker aannemen, dat de inter nationale federatie alleen al om deze tech nische afwijking van het gegraven kuiltje, het record van Simpson niet zal erkennen. New-YorkLos Angeles. Van den ultra korten tot den abnormaal langen afstand is voor den schrijver, hoe paradoxaal het ook moge klinken, slechts een stap. Het vorig jaar organiseerde de sportmAnager Pyle (beroemd geworden door het tennlscircus Ler.glen c.s.) een hardloop wedstrijd van Los Angeles naar New York, een afstandje van ruim 5000 kilometer. Hij noemde deze vertooning sport, maar dat is een ander verhaal. Ge begrijpt niet goed hoe, maar het werd blijkbaar een succes, finan cieel gesproken, want daarom ls het sports men van het soort Pyle toch maar uitslui tend te doen. Met het gevolg, dat de wed strijd dit Jaar opnieuw werd georganLseerd. alleen in omgekeerde richting. Half Maart vertrokken de deelnemers uit New York en dezer dagen zijn de overlevenden Los Ange les binnen gewankeld. John Salo, een politie agent uit Passaic, staat New Jersey was er het eerst en verdiende daarmee 25000 dollar. Dit was een beetje hard voor Peter Gavuzzl, die gedurende de geheele reis van New York af aan het hoofd had geloopen en eerst in de allerlaatste étapne. 50 K M. van de eind streep door John Salo werd gepasseerd. HIJ kwam tenslotte 2 uur en 10 minuten later volkomen terneergeslagen aan, De 10000 dol lar, die hij als tweede opstrykt, moge hem een pleister op de wond zUn. Boksorganisatie. Wij hebben reeds meermalen in deze rubriek geschreven over den hopeloozen chaos die in de bokswereld hcerscht. ten op zichte der kampioenstitels. Om te beginnen erkennen de Amerikanen onder hun bok sende landgenooten wereld-kampioenen voor iedere gewichtklasse. Daarnaast stellen En geland en Frankrijk elk ook een heole serie en volgens de geldende organisatie, of liever het gebrek aan organisatie, leek die vreemde toestand wel altyd zoo te moeten blijven. Maar het schUnt nu toch te gaan dagen. Toen het zoover gekomen was. dat de Amerikanen een zekeren Bushy Graham uitriepen als wereldkampioen bantamgewichtalleen geldende voor den staat Pennsylvania, toen werd het den Engeischen. en niet zonder reden, te bar. Pennsylvania is tenslotte de wereld niet en een wereldkampioen die dac alleen ls voor dien staat, is dus geen kam pioen van de wereld, maar kampioen van Pennsylvania. Hetgeen Iets heel anders is. En als de Amerikanen dit niet kunnen be- grUpen aldus redeneerden de Engeischen, dan moeten wij probeeren, ze wat verstan diger te maken. En daarom heeft de Engel sche centrale boksorganisatie aan alle andere nationale boksorganisatles ter wereld het voorstel gedaan een Internationale commissie te stichten, die de wereldtitels uitsluitend zal uitdeelen en die er bovendien voor zal zorden, dat de dragers die titels op uitdaging zullen verdedigen. Wanneer dit opzetje slaagt, zal althans een der factoren, die de beroepsbokserij als sport tot een aanfluiting hebben gemaakt, zijn weggenomen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7