SYMMMTTOIliC WDilLEiyPilM SPARTA'S JUBILEUM HET 25-JARIG JUBILEUM VAN O. S. S. DE NEDERUNDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. HENGELEN. KAATSEN. Het bestuur van de Gymnastiekvereeniging Sparta" te Velsen-Noord. Van links naar rechts: W. Pirovano, tweede-secretaris; P. de Reus, secretarisN. de Ligt (zittend), voorzitten B. Kat, eerste^penningmeester; mej. R. Lijnslager, tweede:penningmeesteresse. Zondag 30 Juni begint de viering van Sparta's jubileum met een groote openlucht uitvoering van den Kennemer Turnkring in Velsen, de plaats, waar de feestvierende ver- eeniging reeds 25 jaren de gymnastiek pro pageert. Waneer wij de oude Beverwijksche Gym nastiekvereniging, die in 1911 samenge smolten werd met Turnlust, uitzonderen was Sparta de eerste vereeniging van den Kennemer Turnkring benoorden het Noord zeekanaal. Sparta werd op 8 October 1904 opgericht. Het bestuur bestond toen uit A Koene, voorzitter, G. Blom, vice-voorzitter H. Doorn, secretaris, en E. Daniels, penning meester. De oudere turners uit den K. T. K. herinneren zich uit dat bestuur ongetwijfeld D. C. VAN ALEWIJK, Directeur. nog wel de heeren Koene en Daniels, ook in verband met hun latere bestuurs-funclie van Turnlust te Beverwijk. De eerste direc teur was de heer J. Mulder te IJmuiden. Propaganda-uitvoeringen van de Turn- vereeniging „IJmuiden" en later van „Erica" te Koog-Zaandijk beide in de zaal Concor- dia, brachten de jonge vereeniging op dreef. Vooral de laatste uitvoering had zoo'n suc ces, dat Sparta den directeur van „Erica" den heer G. Boeke, als leider vei-zocht. De heer Boeke voldeed daaraan, en tot na de viering van het 15~jarig bestaan is hij di recteur gebleven. Na zijn bedanken ging het minder goed met Sparta, mede in verband met directeurs jvisselingen, maar de leiding van den heer D. C. van Alewijk bracht hierin verande rfng, óók, omdat deze directeur in de ver eeniging nieuwere denkbeelden naar voren wist te brengen en in de verwerking daar van bijzonder slaagde. De directie der Papierfabrieken heeft Sparta steeds allen steun verleend. Zonder dezen steun was de jubileerende vereeniging zeker niet tot bloei gekomen. Het contact tusschen de directie van die fabrieken en Sparta blijkt o.a. uit het feit, dat één der directeuren, de heer N. F. Allan, het eere- voorzitterschap van de jubileums-viering aanvaard heeft. Nader vernemen wij betreffende Sparta's historie nog een en ander van éen der oud leden. Daar in het archief van de jubileeren de vereeniging vrijwel niets aanwezig is uit de eerste jaren laten wij hier enkele mede- deelingen volgen van onzen berichtgever. De oprichters waren allen werkzaam aan de Papierfabriek, wier directie de beschik king gaf over het gebouw Concordia en te vens de benoodigde gelden schonk voor de aanschaffing van toestellen. Ondanks dezen steun was het begin niet aanmoedigend, want na 4 maanden waren van de 20 leden slechts de 3 bestuurders overgebleven. Aan het doorzettingsvermogen van dit drietal, be staande uit de heeren A. Koene, E. Daniels en S. Luttik en aan de leiding van den heer G. Boeke, is het te danken geweest, dat Spar ta is blijven bestaan. De heer Boeke stond toen als leider voor een moeilijke taak, en daarom gaf hij na eenigen tijd met een andere vereeniging („Erica" uit Koog-Zaandijk) een propagan- da-uitvoering in Concordia. Daarvan was het resultaat de oprichting van adspirant- afdeelingen en later van een dames-afdee- ling. Als bewijs van de medewerking van de di rectie der Papierfabriek moge o.a. dienen, dat toen Sparta geen geld had voor de vie ring van het eerste, lustrum, de toenmalige directeur, de heer D. Wiepkes, voor het in richten van een fancy-fair de beschikking gaf over den timmerman, den schilder en den electricien van de fabriek. Ook daaruit moge blijken,, dat de Papierfabriek en Sparta in één adem moeten genoemd worden. OOK DE LEIDER JUBILEERT. Het bestuur van de Zandvoortschc Gymnastiek vereeniging „Oefening Staalt Spieren". In het midden dc ccre-voorzitter Burgemeester H. van Alphen. Nu O. S. S. te Zandvoort op 7 cn 8 Juli a.s. zijn jubileum in het openbaar gaat vieren, volgen hier enkele bijzonderheden uit de geschiedenis van deze populaire ver eeniging. In 1904 werd O.S.S. opgericht door de heeren J. E. Hollenberg, Jb. Hollenberg en L. Weber. De heer H. B. Dreijer (nu nog steeds direc teur) nam de technische leiding op zich. Dr. C. A. Gerke werd beschermheer. De eerste jaren werd ook het schermen beoefend, maar eerst, toen de animo daar voor verflauwde, begon in O. S. S. de gym- H. Ba DREIJER* Directeur. nastiek te bloeien, vooral toen in 1910 een dames en. een meisjes-afdceling werden opgericht. De vereeniging had zich toen reeds aange sloten bij het K.N.G.V. Voorts was zij één der eerste leden van den Kennemer Turn kring. In 1913 gaf deze bond op uitnoodiging van O. S. S. in Zandvoort een openlucht-uit voering. De mobilisatie nad uiteraard een ongun- stigen invloed, doch daarna kwam er mede met behulp van Bato te Haarlem, welke vereeniging", toen ook staande onder leiding van den heer Dreijer, O.S.S. meermalen steunde weer opleving. In 1921 werden in nationale wedstrijden dé eerste lauweren behaald, en wel in Haar lem, na-ar de dames-afdeeling een eersten en de heeren-afdeeling een tweeden prijs behaalde. Na het overlijden van dr. Gerke nam de Burgemeester de heer H. van Alphen liet beschermheerschap op zich. Vooral de dames-afdeeling begon zich tech nisch krachtig te ontwikkelen. Speciaal in het oudere genre vrije oefeningen e.d. staat zij b.v. verre boven het overige desbetreffende dames-turnen in den Kennemer Turnkring. Wat betreft haar toestelwerk zullen er boven dien in Kennemenand weinig turnsters zijn. die genoemde afdeeling naar de kroon zullen kunnen steken. Steeds crescendo ging het met de dames van O.S.S. Zelfs begonnen zij internationale successen te oogsten! In 1926 venvierf deze afdeeling in Luik een 2en cn een' jaar latei- in Ostende een 4cn prijs in vrije oefeningen. De dantes-afdeeling heeft haar roem na tuurlijk ook te danken aan eigen aanleg en volhardingsvermogen, maar ln de eerste plaats is toch directeur Dreijer, die nu met zijn vereeniging een 25-jarig jubileum viert, de man, die zijn turnsters de successen be zorgde. De afdeelingen staan niet op zoo'n hoog peil, maar dat de heer Dreijer ook daaruit voldoende weet te halen, bewijzen de wei-verzorgde uitvoeringen van O.SB. De heer Dreijer is nu, ook wat betreft „dienstjaren", de oudste leider in Kennemer- land. Jaren lang maakte hij deel uit van de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring. De geschiedenis van de vereeniging O.S.S. is de geschiedenis van haar leider. De heer Dreijer heeft O.S.S. - groot gemaakt! Maar ook waren er in de jubileerende vereenigim bestuursleden, aan wie de bloei van hun club was te danken. Uit vroeger jaren denken wij hier b.v. aan de heeren .S en L. v. d. "Bos, en uit dezen tijd aan den heer D. van Noort, den tegenwoordigen voorzitter. O.S.S. heeft steeds veel te danken gehad aan Zandvoort's gemeentebestuur. Vooral burgemeester van Alphen, die van meenin; is, dat ook de belangen van O.S.S. even wijdig loopen met die van de badplaats, heeft zich in deze richting beijverd. Aan den op Zaerdag ?6 Juli ter gelegen heid van het jubileum van O. S. S. te hou den eere-avond werken vier vereenigingen mede, nl. D. O. S. te Amsterdam met klassi kaal brug dames, Donar te 's-Gravenhage met springtafel dames, Bato te Haarlem met vrije oefeningen (nieuwe vorm) dame; en O. S. S. te Zandvoort met vrije oefenin- gen (oude vorm) dames. Voorts verleenen medewerking het heeren keurkox-ps K. N. G. V. en vermoedelijk ook het dames-keux-korps. Zaterdagmorgen om half negen beginnen dc persoonlijke wedstrijden op het terrein van de Z. V. V. „De Zeemeeuwen" (bij on gunstig weer in Central). In deze wedstrij- den dingen vele van de beste Nederland- sche turnsters en turners mede. De 100 deel nemende dames hebben een verplichte en een keuze-oefening te verwerken aan brug en aan paard, de 56 deelnemende heeren als voren aan rek en brug. Om half een worden de officials in het ge meentehuis door het gemeentebestuur ont vangen. Om 1 uur vangt de cptocht aan waaraan een marschwedstrijd is verbonden De stoet wordt o.a. gevormd door 19 ver eenigingen en 2 muziekkorpsen. Op het Zeemeeuwen-terrein (c.q. in Cen- ti-al) wordt om 2 uur een begin gemaakt met de vereenigings-wedstrijden. Daarin dingen 36 zestallen mede, en wel met staaf- knots- of vrije oefeningen, of in een vier kamp, voor dames bestaande uit een vrije oefening en een ringen-, brug- en paard- oef erxing, en voor heeren uit een vrije oefe ning en een rek-, brug- en springoefening Ruim 50 prijzen worden uitgeloofd, o. door de Koningin, de Koningin-Moeder Prins Hendrik, den Commissaris van de Ko ningin, het gemeentebestuur, den Burge meester, het K. N. G. V. en den K. T. K. Vergadering „Concordia". In de voort-gezette jaarvergadering van Concordia te Haarlem, welke onder leiding stond van den heer F. Jansen, sprak de eere voorzitter, de heer J. Hop, woorden van dank jegens den nu afgetreden voorzitter. Onder de ingekomen stukken was een brief van den heer G. P. de Vries, directeur van de dames- en meisjes-afdeelingen, waarin deze bericht te, door werkzaamheden te moeten bedan ken. Als vaandeldraagster en -drager werden resp. herkozen mej. J. van Damme en de heer W. C. de Reus. Goedkeuring vond een voorstel tot het verleenen van een gratificatie aan secretaris en penningmeester. In verband met de geringe opkomst ter vergadering werd besloten, een voorstel tot verandering der tijden van de oefen-uren schriftelijk te behandelen. Voorgesteld was, de dagen als volgt te bezetten: Dinsdag oud ste meisjes en dames, Woensdag jongste jon gens, oudste jongens en heeren, Vrijdag jongste meisjes, voorturnles en veteranen. De heer C. Pater stelde zich belangeloos beschikbaar als athletiekleider van de da mes-afdeeling. Bekend werd gemaakt, dat de adspiranten dezen zomer een tocht naar het Gooi zullen ondernemen. Benoemd werden in de athletiek-commis- sie de heer C. Pater en in de propaganda- commissie de heer F. Bischot. Bel giëN ederland Zooals wij reeds hebben gemeld, verschil len de ploegen, die a.s. Zondag in Antwerpen den gymnastiekwedstrijd BelgiëHolland aanbinden, aanmerkelijk van de teams, die vorig jaar in Rotterdam uitkwamen. Over den vermoedelijken uitslag valt dus niets te zeggen. Dit klemt te njeer, nu de Belgen beter voorbereid dan in 1928 met hun vrije oefeningen zullen uitkomen en nu zij zoo wel als onze turners de in Rotterdam ge bleken tekortkomingen (b.v. ixi de ringen - oefeningen van de Hollanders) hebben ge tracht aan te vullen. De Nederlandscke Kampioenschappen. „De Morgenstond" te Heemstede. Zondagmorgen hield ae Vischclub „De Morgenstond" een onderlingen wedstrijd op Witvisch in de Ringvaart tusschen den den Cruquius en Vijfhuizen. Na twee maal anderhalf uur visschen werd in Cafc v. cL Heuvel de uitslag bekend gemaakt. Deze was "als volgt: 1. M. Spek, 2. H. Neesker, 3. G. Beerthuizen 4. A. Verzijlbergen. 5. J. v. Honschoten, 6. P. v. d. Klashorst. 7. C. v. d. Heuvel, 8 B. Zorger. 9. J. Woudenberg, 10 P. v. Os, 11. C. Lare- man. In een gezelliger -«bijeenkomst had des avonds dc uitreiking van de prijzen plaats. Jubileum-hengelwedstrijd. Tor gelegenheid van het 15-jarig bestaan der vischclub „De Morgenstond" te Heem stede is door haar een vischconcours uitge schreven voor vereenigingen aangesloten bij de afdeeling Haarlem van den Ned. Centra- Ion Hengelaarsbond, welk concours a.s. Zon dag zal plaats hebben. Deelnemende vereenigingen zijn: de Karper, de Rietvoorn en de Lustige Henge laar uit Haarlem, de Dageraad van Heem stede. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld een beker, krans, tak en medaille, benevens eenige persoonlijke prijzen. Gevischt wordt tusschen Bennebroek eix Heemstede. De aanvang van den wedstrijd is bepaald op vyf uur in den morgen. Na afloop worden in café v. cl. Heuvel «lo prijzen uitgereikt, (Van een specialen medewerker.) (Eerste dag) De Nederlandsche Wielren Unie heeft Za terdagmiddag op de Olympische wielerbaan een begin gemaakt met heb verwerken der Nederlandsche kampioenschappen. Een hoopvol begin is het helaas niet geworden, omdat in de eerste plaats een uur te laat moest worden aangevangen, daar het hard regende, en in de tweede plaat-s toonde de N. W. U. zich al een slechte organisatrice. Er is sprake van geweest om alle amateurs, pro fessionals en onafhankelijken (110 .n getal) in den rit over 50 K.M. tegelijk te laten star ten. Tot op eenige minuten vóór den wed strijd waren de heeren der N. W. U. niet an ders van plan. Het voornemen werd door een ieder, technici incluis, vol belangstelling te gemoet gezien. Er werd gesproken, gedeli bereerd en het plan veranderd staande de wedstrijden. Er zouden 3 keer 25 K. vl. voor wedstrijden worden gereden en daarna de eindstrijd over 50 KM. In de koffiekamer kwamen de heeren tot een andere meening, omdat er maar in de tachtig renners waren opgedaagd. Alles moest tegelijk de baan op. En toen puntje bij paaltje kwam, de renners en masse opge steld stonden voor de eere-tribune, -erd er weer geconverseerd met als slot het besluit om profs en onafhankelijken tezamen te la ten rijden en amateurs apart. Ritten over 30 K.M. 15 renners zouden worden geklasseerd. Zoo is het ook gebeurd, maar het is toch wel wanhopig, dat dit alles op den dag van de wedstrijden moest geschieden. Moeskops, die juist te Amsterdam was aangekomen, vertraagde het sprintprogram ma en voorts geschiedden er ongeregelmatig- heden bij het verrijden van den amateurrit over 30 K.M., welke aan de leiders ontgin gen. Een en ander tot vermaak van het pu bliek. Zaterdagavond zeven uur waren de wed strijden op dien eersten dag pas afgeloopen veel bijzonders werd niet te zien gegeven. De sterkste sprinters klasseerden zich en in den amateurrit werden wel uitlooppogingen ge daan, maar geen enkele slaagde. Bij de profs gelukte het Braspenningx een baan uit te loo pen, omdat geen der renners ,.'t rekken" wilde. De resultaten van den eersten dag zijn aldus: Kampioenschap sprint amateurs over 1 KLM.: Eerste serie: 1. Engelmoer, 2. Bosman, 3. Dompeling; tweede serie: 1. Van Steen bergen, 2. Van Wijk, 3. Krens; derde serie: 1. C. Kramer, 2. Klopper. 3. Kalb; vierde se- sie: De Graaf, 2. Van Geluk, 3. H. Wester- veld; Vijfde serie: 1. Mazairac, 2. De Moor, 3. Burgerhof; zesde serie: l. Roestenburg, 2. Adan, 3. Reynders; zevende serie: 1. B. Lecne, 2. Krijnen, 3. J. Heyen, Herkansingsritten: le rit: 1. Krijnen; 2e rit: 1. Kalb. Sprintkampioenschap voor onafhankelij ken: Eerste serie: 1. P. Leene, 2. O dory, 3. Vreeswijk; tweede serie: 1. Bontekoe, 2. Krunder, 3. Govers; derde serie: 1. Bouquet, 2. Van Rossem, 3. W. Metz; vierde serie: 1. Pijnenburg, 2. Heslinga, 3. v. d. Bergh; vijfde serie: 1. v. d. Leur, 2. Kuys, 3. Braspenningx; zesde serie: 1. Lorié, 2. v. d. Horst, 3. Th. Slesker; zevende serie: 1. Krens, 2. Hoevens, 3. Bakker; herkansingsritten: le rit; 1. Hoe vens, '2e rit: 1. v. Horst. Sprintkampioenschap voor profs: le serie 1. G. Leene, 2. Bockom; tweede serie: 1. J. Meyer, 2. Ikelaar; derde serie: 1. Brilman, 2 Bakker; vierde serie: 1. v. d. Bogard, 2. Bus- ti-aan, vijfde serie; 1. Hij zeiendoorn, 2. An- spach; zesde serie: 1. P. v. Kempen, 2 Berk- vens; zevende serie: 1. Moeskops, 2. Doms. Herkansingsritten: le rit: 1. Bustraan; twee de rit: 1. Ikelaar. Amateurswedstrijd over 30 K.M.: 1. J. Maas (Steenbergen). 2. v. Kuyen (Den Haag), 3. J. M. Loenen, Amsterdam. Dompeling, Amster dam, Sypesteyn, Haarlem, J. J. Egmond. Haarlem, de Graaf, Amsterdam, Reynders, Breda, Huveneers, Amsterdam, v. Aurich, Amsterdam, Krijnen, Den Bosch, v. d. Helde, Amsterdam, v. Geluk, Rotterdam, Buis, Half weg, Wals. Den Haag. Profwedstrijd over 30 K.M.: Braspenningx Ikelaar, Bakker, Brilman, Berkvens, Van Kempen, Ranschaert, Odery, Heslinga. Krens Slesker, Vreeswijk, Bakker, Bouquet P. v. d. Reyt. Van beide races werd geen tijd opge nomen. Tweede dag. Op den tweeden dag der nationale kam pioenschappen hebben de wedstrijden niet minder dan zes volle uren in beslag geno men. Te half twee begonnen, waren ze eerst pl.m. halt acht geëindigd. Aangenaam was het op de tribune ook allerminst, want, er stond een straffe koude wind. Dit is ook oor zaak geworden, dat er gisteren nog maar weinig toeschouwers waren. Misschien 2000. De dag werd begonnen met do verwerking der halve beslissingen van de sprint in alle klassen. Daarop werden de beslissingen ver reden in drie manches in elke categorie. Bij zonder spannend zijn dc races over het al gemeen niet geweest. Wel verwekte het ver wondering dat B. Leene in den totaal-uit slag der amateurs achter Roestenburg werd geklasseerd. Mazairac had geen zwaar werk; werd glansrijk kampioen. Hij won alle ritten. Bij de onafhankelijken viel het kam pioenschap in handen van Pynenburg, die zich als een goede sprinter ontpopte. De Til- burger is dus wel een veelzijdig renner. Ook in het prof-sprintnummer viel geen verrassing te verwachten. Het ging er slechts om, wie zich in den eindstrijd tweede of der de zou plaatsen achter Big Pete; Meyer of Leene. Meyer bleek inderdaad veel sterker dan Gei'ard Leene, hoewel deze een keer tweede werd achter Moeskorps, maar een weinig werd hij wel door zijn reusachtigen collega geholpen. En na al die korte ritten werd een 100 K.M.-wedstrijd achter motoren verreden om dc twee stayers aan te wijzen, die met Snoek, Blekcmolen, Leddy en Schlebaum Zondag a.s. in den eindstrijd voor stayei-s zouden komen. Het is een allervervelendste 100 KiM.-rit geworden, door Storm gewon nen, die niet minder dan 1 uur 57 min. heeft geduurd, dus harder dan ongeveer 50 K.M. per uur is er niet gereden. Misschien is de straffe wind ook oorzaak, maar bijzonder animeeiend was het langzame rijden niet. Twee uren lang. Er was bovendien weinig strijd. Er werd op en afgestapt talrijke ma len vele stayers zwommen ettelijke keeren. Enfin iedereen was blij dat het einde kwam met Storm als winnaar en v.d. Wulp als no. 2. Deze beide menners zullen met de even genoemde dus uitkomen in den eindstrijd. Ongeveer kwart voor zeven had de eind strijd plaats van het lange-afstandskam- pioenschap op de baan over 30 K.M. (oor spronkelijk bepaald op 50 K.M.. Het was een race zonder wederwaardigheden. Niemand, demarreerde. Alles kwam op den eindspurt aan, toen van de 39 renners reeds, velen wa ren afgevallem Van Kempen won van het heele peloton en werd dus kampioen van Ne derland. Wel is een merkwaardigheid, dat hij het in den eindrit nog won op een band, die leegliep. De tusschemiummers, die niet bij de kam pioenschappen hoorden had men wel weg kunnen laten. De wedstrijden duurden toch al lang genoeg.. De uitslagen van den dag waren: Sprintkampioenschap van Nederland voor amateurs: Halve beslissingen: le rit: 1. Roestenburg, 2. Kalb, 3. Engelmoer; 2e rit: 1. B. Leene, 2. Krijnen, 3. Kramer, 3e rit: L Mazairac, 2. De Graaf, 3. v. Steenbergen. Finale van drie ritten: 1. Mazairac, 2. Roestenburg, 3 Leene; 2e rit: 1.Mazairac, 2. Roestenburg, 3. Leene. 3e rit: 1. Mazairac, 2. Leene, 3. Roestenburg. Totaal uitslag: 1. Mazairac (3 punten), kampioen; 2. Roes tenburg (6 punten), 3. Leene (8 punten). Sprintkampioenschap voor onafhankelij ken: Halve beslissingen: le rit 1. Pynenburg 2. Krens, 3. Bouquet; 2e rit: 1. Lorié, 2. P. Leene, 3. Hoevens; 3e rit: 1. v. d. Leur, 2. Bontekoe, 3. v. d. Horst, Finale-ritten: Eerste rit: 1. Pynenburg, 2. Lorie, 3. v. d. Leur; twee de rit: 1. Pynenburg, 2. v. d. Leur, 3. Lorié; derde rit: 1. Pynenburg 2. v. d. Leur, 3. Lorié. Totaal-uitslag: 1. Pynenburg (3 pnt.), kam pioen, 2. v. d. Leur (7 punten), 3. Lorié (8 punten) Sprintkampioenschap voor prof.: Halve beslissingen: le rit: 1. Moeskops, 2. Ikelaar, 3. Briljan, 2e rit: 1. Leene, 2. Hij zeiendoorn, 3. Bustraan, 3e rit: 1. Meyer, 2. v. Kempen, 3. v. d. Bogaard. Finale-ritten: le rit: 1. Moeskops, 2. Meyer 3. Leene, tweede rit: 1. Moeskops, 2. Leene, 3. Meyer; derde rit: 1. Moeskops, 2. Leene' 3. Meyer.. Totaal-uitslag: 1. Moeskops (3 pun ten), kampioen, 2. Meyer. (7 punten), 3. Lee ne (8 punten). Voorwedstrijd over 100 K.M. met motor- gangmaking voor profs. Uitslag: 1. Storm in 1 uur 57 min. 22 seconden, 2. v. d. Wulp, (2 ronden), 3. Vermeer (4 ronden), 4. Leene (5 ronden Wiersma en Anspach afgestapt). Om het lange-afstandskampioenschap over 30 KLM.: In den algemeenen rit van onaf hankelijken, "profs en amateurs tezamen won v. Kempen, 2. Krens. Tijd 46 min. 1 3/5 sec. Klasseering voor profs: 1. Van Kempen, 2. Ranschaert, 3. Brilman. Klasseering voor amateurs: 1. De Graaf, 2. Bremer, 3. Dompeling. Klasseering voor onafhankelijken: 1. Krens 2. v. d. Hout, 3. Slesker. Spi-intwedstrijd tusschen den prof.-ama- teur- en onafhankelijken kampioen om den titel: Sprintkampioen van Nederland: 1, Moeskops met anderhalve lengte voor Mazai rac, die weer ruim een lengte aankwam' voor Pynenburg. H. S. V. ,„De Kampioen." Voor de as. pelotonritten werden nog tweë traningsavonden gehouden. Het verloop hiervan was als volgt.: Costei", Schijvenaar, Sypesteyn, Egmond, 40 minuten 32 secon den. Kruyd. v. Bree, Balm, de Groot, 42 min, 40 sec. Wolters, Heuivoet, Gruyters, Lan-e- veld, Moerkerk, 45 min. 40 sec. 1 K. M. Sprint voor amateurs-licentiehou ders: le serie: 1. Kossen, 2 Coster, 3 Schijvenaar 2e sene: 1. Kossen, 2. Egmond, 3. Coster. 3e' serie: 1. Egmond, 2. Schijvenaar, 3. Sijpesteyn 4e serie: 1. Kossen. 2. Sijpesteyn. 3. Schijve naar, 5e serie: 1. Egmond, 2. Sijpesteyn 3 Coster. Uitslag: Kossen 9. Egmond, 8, Sypesteyn 5, Coster en Schijvenaar elk 4 punten. Peloton uit Noordwijk en terug: Kruyd v Bree, Schelle. Palm, 42 min. 35 sec., Wolters! Heulevoet, Grayter, 46 min. 36 sec., Verkes Moerkerk, Langeveld, 48 min. 10 sec. Voor den open rit van Excelsior (Amster dam), zijn aangewezen de amateurs Schij venaar, Kossen, Sijpesteyn, Egmond, Coster, v. Bree. Voor de nieuwelingen: Kruyd de de Groot. Fabel, Balm, v. Baak en Schell. Veel succes zij hen toegewenscht. A.s. Dinsdagavond vergadering voor de' wedstrijden in het Stadion. H. S. C. „Excelsior*. Niettegenstaande het dreigende weer hield Excelsior Zondag een wedstrijd over twee maal 34 K.M. Voor dezen wedstrijd waren mooie prijzen uitgeloofd. Door de renners werd dan ook fel gestreden.. Menige wegloop poging werd gedaan, maar alle zonder suc ces. Dc uitslag werd als volgt: lste prijs Th. v. d. Putten tijd 1.42. 2de C. de Nys, (wieUengte). 3. Stouten, 4 Van Zanten. De prijsuitreiking heeft plaats op de eerst volgende vergadering. Frisia. Onder minder gunstige weersomstandig heden werd gisteren gespeeld om het partuur voor Amsterdam uit te kiezen. Tegen 100 uur kwamen D. Godïjk, R. Brands ma en J. J. van Dijk tegen Elzinga, Zwiers en Bosma in het veld. Aanvankelijk had Godijk moeite om de ballen juist in het perk te krijgen, wat tot gevolg had, dat Elzinga e.c. uitliepen tot 3 om 1 eerst. Toen herstelde Godijk zich; het spel werd meer spannend; ja zelfs werd het omgekeerd. De stand werd 5 om 3 voor Godijk en zijn partners. Daarna ging het met wisselende kansen, zoodat de eindstand kwam met 5 om 4 en 64, door Godijk en de zijnen gewonnen. Na afloop van deze partij werd nog een partij van twee spel gespeeld; toen over- heerschte, na een kleine strubbeling Godijk weer, zoodat het eind spoedig bereikt werd met als eindstand 3 om 1 en 64. Voor Amsterdam werden afgevaardigd D. Godijk, R. Brandsma en J. J van Dijk om Frisia op de „Zijlstra"-partij te vertegen woordigen, welke partij op Zondag 30 Juni a.s. gehouden wordt. Voor de „Frisia"-leden organiseert het be stuur op Zondag 7 Juli een ledenparty, ter wijl tevens gezorgd is voor uitbreiding van den oefentijd, nJ. Donderdagavond (vanaf 1 Juli) van 1 tot 9 uur.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8