BUITENLANDSCH OVERZICHT H. D.-VERTELL1NGEN REGELING IN MEXICO INZAKE DEN GODSDIENST. DE MEXCAANSCHE GRONDWET VAN 1917 GEHANDHAAFD FEUILLETON Liefde de Leid -ster GEMENGD NIEUWS SCHEEPVAARTBERICHTEN Vreest geen examen MIJNHARDT's HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 24 JUNI 1929 DERDE BLAD Eert godsdienstvrede. (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) De Indringster door B. P v. P. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Reeds geruimen tijd liepen er geruchten dat er onderhandeld werd tusschen den Mexicaanschen president Portes Gil en de aartsbisschoppen Mgr. Ruiz y Flores en Mgr. Diaz, bisschop van Tabasco die bei den handelden in opdracht van het Vati- caan ten einde te komen tot een schikking inzake de godsdienstquaestie in Mexico, die zooveel beroering in dit gemakkelijk in be roering te brengen land heeft veroorzaakt. En nu is de godsdienstvrede dan bereikt, vooral ook door toedoen van den „grooten buur": de Vereenigde Staten, hebben er het hoogste belang bij, dat er rust heerscht in Mexico daar anders voortdurend gevaar dreigt voor opstanden, als die, welke aan de beide vorige Mexicaansche presidenten han den vol werk gaven en waarbij het maar al te vaak hard tegen hard ging. Maar nu is de rust hersteld. Moge het voor lang zijn. Dan zal er wat zoo dringend noodig is met kracht kunnen worden ge werkt aan de ontwikkeling zoowel in intel lectueel als in economisch opzicht, van een land, dat gedurende een reeks van jaren ondermijnd werd door twist en tweedracht, maar nu, onder gunstiger omstandigheden, zich een eervolle plaats onder de andere lan den zal kunnen veroveren. Een telegram van het Vaticaan. Uit Mexico City wordt gemeld: In een gemeenschappelijk door de Ka the lieke Kerk en de regeering gepubliceerde ver klaring, wordt medegedeeld, dat een rege ling in de godsdienstkwestie is verkregen. Donderdagavond werd eindelijk het met spanning verwachte uitvoerige telegram van het Vaticaan ontvangen, waarna Vrijdagna middag in het kasteel van Chapultepec de onderhandelingen betreffende het statuut der Katholieke kerk in Mexico tusschen pre sident Portes Gil en de beide vertegenwoor digers der kerk, den aartsbisschop van Mi- choscan en den bisschop van Tabasco, wer den hervat. Het binnenkomen van het pauselijk tele gram was bij het publiek niet bekend, zoodat reeds alom groote bezorgdheid begon te heerschen. Duizenden stroomden gedurende den geheelen dag naar den kerken om er voor een gunstig resultaat der onderhande lingen te bidder». Krachtens de thans verkregen regeling heeft de Katholieke Kerk het recht tot het benoemen van geestelijken, die in overeen stemming met de bepalingen der Mexicaan sche grondwet hun namen moeten doen re- gistreeren. Het geven van godsdienstonder wijs in scholen is krachtens de grondwet niet toegelaten, doch voortaan mag zulk onder wijs in de kerken worden verstrekt. Nader wordt nog gemeld: In de gemeenschappelijke verklaring be treffende een regeling van de godsdienst kwestie, welke door president Portes Gil en aartsbisschop Ruiz y Flores werd geteekend, belooft de president godsdienstvrijheid bin nen de bepalingen der wet en vrijheid voor het houden van godsdienstoefeningen. De Katholieke kerk heeft het recht geestelijken te benoemen, die overeenkomstig de bepa lingen der Mexicaansche grondwet hun na men moeten laten inschrijven. Verder is be paald dat godsdienstonderwijs wel is toege staan in de kerkgebouwen. Verder wordt beloofd, dat de regeering elk amendement op de grondwet zal bestudee- ren, dat de Katholieken, als Mexicaansche burgers, het recht hebben in te dienen. Aartsbisschop Ruiz zegt in zijn verklaring, dat de geestelijkheid bereid is de godsdienst oefeningen te hervatten, overeenkomstig de van kracht zijnde wetten. Hij hoopte, dat de hervatting der diensten zal leiden tot een INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL JcJLtZ&U»" Uit het Engelsch van CHARLES GAR VICE. 3) Eensklaps drong het weer tot hem door, waarom hij de heele klimpartij had ge maakt Hij voelde dat .Snapper" de zigeuner daar tusschen de struiken moest zitten. Laurence trok zich op tot vlak onder den muur en wachtte. De zigeuner kroop tusschen de struiken rond en bespiedde het meisje. In gebukte houding stond hij even stil en kroop toen naar boven over den muur op het terras. Juist wilde hij zich weer in de schaduw ver bergen, toen ook Laurence over den muur sprong en geruischloos op hem toekwam. De „Snapper" draaide zich met een onder drukt gegrom om. maar de jongen pakte hem met de eene hand bij de keel en met de andere bij een arm. Geef hier, dief, fluisterde hij in jongens achtige verontwaardiging. Neem het maar zelf, beroerde aap! brom de de man met gesmoorde stem. Laat los, Hij sloeg de jongen met één hand. Hij hield haar gesloten en de andere hand ging voorzichtig naar zijn zak Geef hier, herhaalde de jongen tusschen zijn tanden. Ik zag dat je het oppak te. De man had inmiddels gevonden wat hij zocht; er was even een glinstering van staal en Laurence voelde een scherpe pijn als geest van goeden wil en tot samenwerking van alle moreele krachten ten bate van het vaderland. Door de pauselijke gedelegeerden werd nog medegedeeld, dat de besprekingen met den president werden gekenmerkt door een eer biediging van de wederzijdsche gevoelens. De regeling van de religieuze geschillen is geschied zonder wijziging der bestaande wet ten. De overeenkomst is wel niet alomvat tend, maar toch voldoende om met goedkeu ring van den Paus de kerken weder in ge bruik te kunnen nemen. De overeenkomst wordt gekenschetst als'het begin van een werkelijke periode van vrede voor de repu bliek. De regeering heeft in een communiqué ver klaard, dat het niet haar doel is de Katho- iieke kerk te vernietigen of zich te mengen in haar geestelijke ambten. Voorts wordt medegedeeld, dat een aantal vrouwen, die tengevolge van de overtreding der religieuze wetten gevangen zitten op de Maria-eilanden in vrijheid zal worden gesteld. Dit bevel tot vrijlating omvat niet de moeder-overste Con- cepcion, die in verband met den moord op generaal Obregon tot 20 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Trotzki niet naar Engeland. De Daily Express" meldt, dat het Engel- sche kabinet zes uur lang over politieke kwesties heeft beraadslaagd. Men werd het eens over een zoo spoedig mogelijke hervat ting der betrekkingen met Rusland, over het weren van Trotski uit Engeland en over een spoedige ontruiming van Rijnland. De mi nister van Buitenlandsche_ Zaken werd ge machtigd, preliminaire te "beginnen ten ein de het handelsverdrag met Rusland te her stellen en de diplomatieke betrekkingen te doen herleven. Volgens de .Daily Telegraph" zal het ka binet erop staan dat Londen gekozen wordt als zetel voor de conferentie ter bespreking van het rapport der herstelexperts en van de Rijnland ontruiming. Wanneer andere lan den aan Zwitserland als plaats voor de con ferentie zouden vasthouden, dan zou MacDo- nald niet zelf erheen kunnen gaan en zou Snowden of Henderson Groot-Brittannië vertegenwoordigen. De ontwapening. Het Amerikaansche departement van Bui- tenlandsche Zaken deelt mede, dat Gibson, de Amerikaansche vertegenwoordiger op de voorbereidende ontwapeningsconferentie door president Hoover is gemachtigd, naar Londen te vertrekken om met generaal Da wes overleg te plegen met betrekking tot de ontwapeningskwestie. Met name de hui dige situatie in de ontwapeningscommissie zal worden besproken. COMPLOT TEGEN DEN SJAH VAN PERZIë. £EN MINISTER MEDEPLICHTIG. Naar uit Teheran wordt gemeld, heeft de reeds gearresteerde Perzische minister van Financiën bekend, samen met enkele garni- zoensofficieren, een samenzwering op touw te hebben gezet, ten einde den Sjah van Per- zië, Reza Khan, ten val te brengen. In Tehe ran zijn 32 personen gevangen genomen. GEVECHTEN IN MEXICO. TUSSCHEN SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN. Te Carolima hebben socialistische arbei ders van de fabrieken Metepec en Elleon de communistische arbeiders aangevallen. Daarbij werden vier personen gedood en een twintigtal gewond. Het conflict is het gevolg van meeningsverschil over een arbeidsregle ment. van een beet in zijn arm bij zijn schouder. De pijn deed zijn woede stijgen. Hij lichtte den man een beentje en wierp hem op den grond. In een oogenblik zat Laurence bovenop hem en greep den arm met de hand waarin de diamant zat. De hand ging open en liet de diamanten gesp vallen. Laurence greep hem, maar bleef nog op'de borst van de man zitten. Nu het mes! hijgde hij. Het mes? Ik zal je het even geven, hoor! grauwde de „Snapper". Hij gooide iets naar boven. Maar de oogen van de jongen waren even snel als zijn bewegingen en hij sprong nog bijtijds op zij. Op dit oogenblik vroeg een scherpe stem van den toren: Wie is daar? Wat is dat? Er werden haastige voetstappen hoorbaar, die de trap afkwamen. De jongen, verwonderd over die onver wachte stem, hield den „Snapper" even min der stevig vast en de „Snapper" gooide hem af, sprong op en verdween in de duisternis. Laurence stond onbewegelijk, toen de twee advokaten haastig op hem toekwamen. Wat doe je hier, jongen?, vroeg Whar ton. Vóór Laurence kon antwoorden hoorden ze een meisjesstem en lady Marie kwam op hen toe. Ze bleef stilstaan toen ze zag dat de twee heeren den jongen naar het licht sleepten. Wat is er? vroeg ze bedaard. Beiden bogen eerbiedig en Wharton ant woordde: We vonden deze jongen hier op het ter ras, lady Maric. Envroeg ze vriendelijk, maar met die onbewogen hooghartigheid, die zoo BUIKTYPHUS EN KINDER VERLAMMING IN ROEMEN':. In de nabijheid van de Hongaarsche grens in het district Szatmar (Roemenië), heerscht volgens te Klausenburg ontvangen berichten een epidemie van buiktyphus en kinderver lamming, die een gevaarlijk krarakter heeft aangenomen. Vele scholen moesten voor de examens warden gesloten om uitbreiding te voorkomen. De autoriteiten staan volkomen machteloos. De geneesheeren beweren, dat de epidemie is ontstaan door onzuiver drink water vooral uit de particuliere bronnen. In de gemeente Mezö Terem zijn tot nu toe 143 gevallen van buiktyphus aangegeven en het aantal dooden bedraagt 10. De gemeente ls geïsoleerd, aangezien de gendarmes de toe gangen tot de plaats, die in een ziekenhuis is herschapen, streng bewaakt. EEN „FATSOENLIJK" ZAKKEN- ROLLER. Een Milaneesch ingenieur ging vorige week op een avond naar de bioscoop aan de Corso vit- torio Emmanuele in de stad zijner inwoning. Daar hij een voorzichtig man was, vond hij het beter, zijn portefeuille met 200 lire aan papiergeld en meer dan tienduizend lire aan effecten uit zijn colbert-binnenzak in zijn pantalon-achterzak over te brengen, een ope ratie, waarbij hij niet bedacht, dat onbe scheiden oogen ze wel eens hadden kunnen volgen. Dat was inderdaad het geval: een zakkenroller drong zich bii den ingang der bioscoop tegen hem op en toen de ingenieur na afloop der vnnr«st°Hin«r Tün portefeuille weer in zijn colbert-binnenzak wilde over doen, vond hij in pantalon van achteren een gapende opening. De dief had met een scherp mes de stof met den zak en al weggesneden. Het geld was nog het ergste niet, vond de ingenieur. Maar het meest speet het hem, dat ook een aantal gewichtige documenten met dé gestolen portefeuille verdwenen was. Toen hij thuiskwam, wachtte hem een nieuwe ver rassing. Er was bij hem ingebroken. De straatdeur was met een loopèr geopend en iemand was zijn werkkamer binnengekomen. Wat werd er vermist? Na lang zoeken con stateerde de ingenieur: niets: En niet alleen dat niets was weggenomen er lag iets, dat er niet gelegen had. Een cadeau! Dat cadeau was de portefeuille, die op het schrijfbureau lag. Natuurlijk ontbraken het geld en de effecten. Maar wel zaten er de documenten in, die voor den ingenieur zoo veel beteekenden, voor den dief echter geen waarde konden hebben. GROOTE BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag, is naar uit New York gemeld wordt, brand in een magazijn in Brooklyn uitgebroken, waar door het aangrenzende blok huizen eveneens werd vernield. Onder de bewoners heerschte groote opwinding, doch niemand werd ge wond. De materieele schade wordt op 400.000 dollar geschat. TOEDKOOPERE ELECTRISCHE ENERGIE. Eenigen tijd geleden is in deze brieven ge waagd van een uitvinding op electrisch ge bied die de kosten van electrisch vermogen zeer aanzienlijk zou verlagen. Het nieuws kwam uit Ierland en de uitvinder was een Ier. Na lang stilzwijgen is uit het Groene Eiland meer nieuws over deze uitvinding ge komen, grond gevend voor het vermoeden dat er meer in is dan een ongeloovig publiek aanvankelijk wilde aannemen. Reeds in Fe bruari, toen er voor het eerst van gehoord werd, scheen de Iersche regeering vertrou wen in de uitvinding te hebben. Want zij stond toen, of liever de Volksvertegenwoor diging, 5000 toe voor aankoop en uitwer king van het patent. De minister van Bin- nenlandsche Zaken in Ierland heeft nu dezer dagen in de Volksvertegenwoordiging wnt meer van de uitvinding verteld. Ze heeft meer in het bijzonder betrekking op de elec- trificatie van spoorwegen. Over zes of ieven weken, zeide hij. zal er voor deskundigen een laboratorium-proef mee plaats hebben. De Minister scheen het volste vertrouwen te hebben in het bijzondere nut van de uitvin ding en gelooft dat electrificatie urn spoor wegen er aanzienlijk goedkooper door zal worden. Hij gaf als voorbeeld de electrifica tie van den spoorweg Dublin-Cork, welke met een stroomrail of stroomdraad op de ge bruikelijke wijze een millioen pond zou kos ten. Indien de uitvinding practisch een suc ces blijkt zouden de electrificatie-kosten van den spoorweg slechts 80.000 bedragen. De uitvinder is James Drumm, een wetenschap pelijk man en docent aan de universiteit van Dublin, waar hij thans in zijn laboratorium achter gegrendelde deuren zijn werk be proeft te voltooien. Hij heeft reeds vroeger in wetenschappelijk onderzoek naam ge maakt. vreemd aandeed omdat ze nog zoo jong was. Hij mag hier niet komen en het is al laat. Maar hij mag hier heelemaal niet komen. Stuur hem dan weg, zei ze onverschU- lig- Toen ze zich omdraaide, gooide ze met de beweging die een eigenaardigheid van haar scheen te zijn haar haar naar achteren; toen bracht ze opeens haar hand naar haar hoofd. Mijn gesp! zei zeHij is weg! Uw gesp? Weg? Hé jongen! Kijk me eens aan! Wharton pakte Laurence bij de kin en duwde zijn hoofd achterover. Heb jij die ook gezien? Weet je er iets van? Laurence werd vuurrood en trok zijn hoofd weg. Ja! Ik zie het aan je gezicht! zei Wharton scherp. Ik geloof dat hij hem heeft. Gaat u toch naar binnen, Lady Marie. Maar zij bleef staan en keek den jongen doordringend aan en de arme Laurence sloeg zijn oogen neer, zooals een schuldige zou hebben gedaan. Heb jij hem? vroeg Wharton en schudde hem door elkaar. Lady Marie hief de hand op. Doe hem geen p'jn. Laat hem maar los. Hij zal wel antwoorden. Zeg jongen, heb jij mijn gesp? Ja hè, geef maar hier. Zijn oogen zagen haar smeekend aan. Jij kleine dief, riep Wharton veront waardig^ Hij heeft u zeker afgewacht, lady Marie en van de gelegenheid gebruik gemaakt om ze te stelen. Hij had u wc! kun nen aanvallen! Waar is de steen? Wie ber. je? Spreek op, kleine galgenbrok. In den vallenden avond, terwijl het al kou der en kouder werd, zat hij buiten op het lage muurtje dat den tuin omgaf: hij, de ge weldige kater, door al de poesen uit de buurt bemind en geliefd. Waarom was hij daar buiten in de kou. terwijl het binnen warm was en gezellig en hij de warmte en de gezelligheid zoo zeer beminde? Waarom was hij niet op zijn war me plaatsje achter de kachel? Omdat hij niet wilde; omdat hij het niet deed. Want binnen was zij. de vreemde, de indringster. Tot nu toe was hij alleenheerscher geweest, ook ln het hart van „de vrouw". Een paar dagen ge leden was een klein wit poesje, klaaglijk miauwend komen binnenloopen en liefderijk opgenomen door de vrouw, die bekoord was door het sierlijke, speelsche ding. Nu leerde hij de trouweloosheid der men- schen kennen. Had hij daarvoor zooveel ja ren dienst achter zich, waarin hij er steeds voor had gezorgd, dat het huis van zijn vrouw geheel vrij bleef van de muizen, om nu achter gesteld te worden voor het eerste het beste vreemde poesje? Neen, de vrouw was trouweloos, al haar aandacht, haar lief de en zorg was voor de vreemde en hij werd zoo in het voorbijgaan eens achteloos over zijn kop gestreken. En daarom was hij bui ten en bleef hij buiten in donker en kou. Als de vrouw aan de deur kwam en hem riep, miauwde hij zachtjes, want de verlei ding was groot. Toegeven zou hij echter niet, hij verhardde zijn hart, draaide den kop om en bleef waar hij was. Zoo ging het den ganschen langen winter door. Buiten was hij en buiten bleef hij en honger en dorst moesten hem wel hevig kwellen, wilde hij naar binnen sluipen en haastig opschrokken, wat er voor hem was neergezet. Liever leed hij alles, dan te zien, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL CDoe er wal WOoosVerbalaem op, gewone geiC0c4e o.L men V-,e.e(-V dcn( gGötooVfcrv, 0cVorcv»d O'C veriacl-it zo» Vcrk en eed zonder /Viv in SioKscSnït. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS Dr. H.NANKING'S HAEMOFERRIN Bloedvonmeno versterkingsmiddel. f2.60 p.K flesch, ƒ1.60 p flesch Almkerk 22 Juni v. Rotterdam n. Bremen en Hamburg. Johan de Wit, 22 Juni van Genua naar Am sterdam. Karimata 22 Juni van Amsterdam n. Ba tavia. Laertes 22 Juni van Sabang, Amsterdam n. Java. Meissonier 22 Juni 13 u. 20 m. v. Londen, Paciflckust n Rotterdam. Nebraska 22 Juni v. Rotterdam n. San Francisco. Radja 22 Juni van Amsterdam n. Ham burg. Schiekerk 22 Juni v. Rotterdam n. Ham burg. Simon Bolivar 23 Juni 19 u. te Plymouth verwacht, Port Limon n. Amsterdam. Tjibadak u. 20 Mei Minekoi, Rotterdam n. Java. Alkaid 20 Juni van Fretown naar Mon- rocvia. Aagtekerk 22 Juni te Australië n. Rotter dam. Alchiba 21 Juni van Carlns, Australië n. Europa. Alpherat 20 Juni v. Buenos Ayres n, Rot terdam. Bengkalis 21 Juni van Singapore naar Ma nila. Breda 21 Juni te Valparaiso v. Amsterdam. Buitenzorg 21 Juni v. Djedda, Rotterdam n. Java. Laurence was doodsbleek geworden. Hij wierp den man een blik toe, maar bleef zwij gen. Ik zal u aan den butler overgeven, zei Wharton en de politie waarschuwen. Een dief, en dan nog wel zoo'n brutale, in een rustig dorpje als Ravenford! Het is bijna on- geloofelijk. Lady Marie, gaat u toch naar binnen. Dit is geen scène voor u. Het meisje staarde den jongen nag steeds met kalme trotsche oogen aan. Hij ziet er niet uit als een dief, zei ze. Hij ziet er juist heel eerlijk uit. Waarom deed je dat, jongen. Ben je arm? Heb je honger? Om Godswil. Sherborne, breng lady Marie naar binnen! fluisterde Wharton tegen zijn confrère en Sherborne kwam op haar toe, maar Marie keek hem niet aan. Kun je niet antwoorden? Ben je bang? vroeg ze. Als je mij de waarheid wilt vertellen zullen ze je loslaten. Vlug dan! Zij stampte met haar voetje en in haar oogen was een gebiedende schittering. Laurence keek haar aan en opende de lippen. Maar voor hij kon antwoordden kwa men eenige bedienden het terras oploopen. Hebt u hem? Is er Iets? hijgde de butler. Neemt u mijn niet kwalijk, lady Marie, maar er is vanavond een man op den weg gezien; een eigenaardige man; en we dachten dat er iets niet in orde was. Mijn heer Wharton, wat is er gebeurd? Hé Larry, ben jij hier? Hij hield op en keek van den een naar de ander. Ken je hem? vroeg lady Marie. Wie is het? Larry, de 7isschersjongen. Laurence Harding, die op den molen woont, mylady Hij heeft de diamanten gesp van lady Maric gestolen, zei Wharton. Neem hem hoe de vreemde, die hij hevig haatte, werd aangehaald. Wanneer het poesje bulten kwam en ln speelsche overmoed op hem toesprong, grauwde hij. HU wilde hare sierlijke gratie niet zien en als zij het niet opgaf en ondanks zyn uitgesproken slecht humeur toch spelen wilde, ging hU weg. Had zij de vrouw be koord. hem zou zij het niet doen. Hij haatte haar, hij haatte haar. Lang hield hU het vol. In het voorjaar echter, toen de natuur ontwaakte en de warme zonnestralen speel den op zijn dikken winterpois, kwamen er zachtjes aan. ongemerkt, andere gedachten ln zUn ouden, wUzen katerkop. De dikke ys- korst om zijn hart. die zUn woede en haat en verongelijking daar hadden gebracht, leek wel weg te smelten, ja er waren oogenblik- ken, dat het hem moeite kostte, om zyn stug ge houding te bewaren. Het scheen soms of hij met eenige aandacht en welgevallen het sierlijke gespeel van het lenige poesenlUf be gon te volgen, en het kwam voor. dat hij vergat te grauwen, wanneer zij in speelsche overmoed tegen hem aanrolde. Weg gaan deed hy al lang niet meer. ja zijn aandacht was dikwijls geheel gevangen door het sier- lyk bewegen en dartel gebuitel voor hem. Allerlei gedachten kwamen en gingen en er kwam een dag. waarop zijn wrok verdwenen bleek en hU zich gewonnen gaf. geheel en zonder voorbehoud gewonnen. Want toen zij hem in haar overmoed met haar pootje op den kop tikte, holde hij haar achterna in een dolle stoeiparty. Als zoovele malen in de wereld was de haat overwonnen door de liefde, want zie, nu be- minde hij de kleine witte poes met een vu righeid en enthousiasme als in de dagen zijner jeugd. Bandoeng 21 Juni 17 u. te Newcastle o. T. v. Rotterdam. Grijpskerk p. 21 Juni te L. Marques van Durban. Grotius 22 Juni te Suez, Batavia naar Amsterdam. Gemma 21 Juni te Suez, Japan n. Rotter dam. Insnlinde 22 Juni 11 u. v. Colombo. Rotter dam n. Java. Koningin der Nederlanden, 20 Juni van Singapore, Amsterdam n. Batavia. Kennemerland 21 Juni ladende te Benito W.-Afrika n. Amsterdam. Killstroom 19 Juni v. Monrocia n. Gr. Bas- sam. Moena 20 Juniv. Colombo, Batavia n. Am sterdam. Maaskerk 21 Juni te Lagos v. Amsterdam. Madioen 22 Juni te Batavia van Ham burg. Menado 20 Juni te Onrust Djedda n. Java (verb.) Merauke p 2 lJuni 18 u. Koop del Arml Rotterdam n. Java. Noorderdyk 22 Juni te Hamburg, Paciflc kust n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 22 Juni v. New-York n. Rotterdam Patria 22 Juni v.m. te Rotterdam vail Batavia. Prins der Nederlanden p. 21 Juni Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Ryperkerk p. 20 Juni Dakar, Rotterdam n. Kaapstad. Reggestroom 21 Juni v. Kabelo n. Koko. Rotterdam 21 Juni 12 u. 570 mijl v. Ply mouth. New-York n. Rotterdam. Scheldestroom 23 Juni v. W.-Afrika te Hamburg verw. Soekaboemi p. 21 Juni 22 u. Gibraltar, Hamburg n. Java. Sibajak 21 Juni 21 u. te Suez, Java naar Rotterdam. Streefkerk 22 Juni v. Calombo, Rotterdam n. Calcutta. Tjibodas 20 Juni te Batavia. Tasman 21 Juni te Belawan-Dell van Padang. Tjicondari 21 Juni van Sjanghai n. Bata via. Waterland 20 Juni te Montevideo, Amster dam n. Buenos Aires. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per re nel. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten maar mee en sluit hem op. Lady Marie, mag ik u naar binnen brengen? De bedienden wilden hem meenemen, maar de butler zag bloed aan zijn schouder en riep: Hé, wat ls dat? Hij bloedt. Wharton kwam er ook bij. Ja, werkelijk, zei hy verbaasd. Zeg Ja, jongen, hoe komt dat? Het ziet eruit als een messnede! Hier is een mes mynheer!, riep een van de bedienden opgewonden. Ik heb het hier gevonden; lk stootte er met mUn voet tegen. Wharton nam het mes aan en bekeek het; toen ging hem een licht op. Maar het meisje had het nog vlugger be grepen. Het is die vreemde man! zei zen rustig. En die man vond de gesp en nam hem mee en de jongen heeft hem weer afgeno men. Is het niet zoo? Laurence zweeg, maar de verlichting en dankbaarheid in zijn oogen spraken duide lijke taaL Wat dapper, ging lady Marle voort. Die jongen heeft met een man gevochten voor mijn mooie gesp. Voor de gesp van moeder 1 Ik zou het heel naar gevonden hebben, die te verliezen. Zij keek Laurence aan en zei: Dank Je wel, hoor jongen. Laurence's oogen ontmoetten de hare. Er was toegewyde bewondering ln zijn blik, maar hy bleef zwijgen. Neem hem mee; kyx of hij erg gewond is en kom het me straks vertellen, beskik lady Marie. Ja, mylady, ga maar mee Larry. Nee, zei hU tusschen zijn tanden. Laat me los, .(Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9