ATHLETIEK N©NB€®M ROEIEN SYMNMTIIIIC H uw DE HAARLEMSCHE ATHLETEN NAAR DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DER H. A. V. „HAARLEM". SNELWANDELEN. POSTDUIVEN. DE WEDSTRIJD BELGIë -NEDERLAND. DE UITVOERING VAN DEN K. T. K. TE VELSEN. WIELRIJDEN BILJARTEN. Ondanks een klein tekort tot deelneming besloten. Wie helpt het ontbrekende aanvullen? De Haarlemsche activiteit verdient steun. Veel Vertrouwen in de ploeg. Men schrijft ons: De voorgenomen uitzending van eenige Haarlemsche athleten naar de Engelsche kampioenschappen is thans een feit gewor den. Wel is op het oogenblik, dat we dit schrijven, het benoodigde bedrag nog niet geheel bijeen, doch het „Haarlem"-bestuur heeft alle hoop, dat onder de vele stadge- nooten, die met de athletiek in algemeen en met Holland's beste athletiekcombinatie in het bijzonder sympathiseeren, zeker eenige sportliefhebbers nu bekend is geworden dat de toer werkelijk doorgaat thans on middellijk bereid zullen zijn het „laatste steentje" te helpen bijdragen voor het be oogde doel, nl. „het verkrijgen van meer in ternationale routine ter bevordering van de athletiek in Nederland". Ongetwijfeld behoort er een groote dosis zelfvertrouwen en durf toe, om tenslotte aan een dergelijk plan uitvoering te geven. De verwachtingen ten opzichte van de uit te zenden athleten, met name: Van Welse- nes (verspringen met aanloop), Eysker (dis cuswerpen) en Van der Zee (polshoog) zijn niet te hoog gespannen, omdat de ondervin ding heeft geleerd dat op de Engelsche kam pioenschappen de bestf? Europeesche athle ten plegen uit te komen en bovendien de bootreis, verblijf in een vreemd hotel, het eten, kortom er zijn factoren genoeg welke een funesten invloed kunnen hebben op de prestaties der buitenlandsche deelnemers, als 't moet zelfs op die van een wereldkam pioen. De opperste leiding in „Haarlem" is daar om meer dan tevreden met een plaats van de vorengenoemde athleten in de finale van 6, met geringe kans op een betere plaats. In dat geval kan verwacht worden, dat de ge middelde prestatie in Holland behaald niet onbelangrijk wordt overschreden. Dat de uitverkorenen overigens met het noodige enthousiasme bezield alles in het werk zullen stellen om de Hollandsche sport- eer zoo hoog mogelijk te houden, nu daar van kan men gerust verzekerd zijn. Zoowel de K.N.A.U., trainer Kreigsman, alsmede enkele Haarlemsche ingezetenen gaven reeds uiting van hun sympathie en hartelijke blijken van belangstelling door aan het plan financieelen steun te verleenen Wie dit goede voorbeeld wenscht te vol gen (we hopen dat het er velen zullen zijn), sture zijn bijdrage zoo spoedig mogelijk aan den voorzitter van de H.A.V. „Haarlem", den heer J. C. v. d.Schaar, Koudenhorn 44 Haar lem (Telefoon 10088). De ploeg, welke door middel van de Tour club „De Snelvoeters" nog wordt aangevuld met Peters, Rinus van den Berge en Jan Zeegers, zal zeer waarschijnlijk vergezeld worden door Jan v. d. Putte als masseur. Het ligt in de bedoeling om Donderdag middag via Vlissingen af te reizen, waarr.a bij aankomst in Londen de deelnemers hun intrek zullen nemen in het Hollandsche ho tel „Bangor", Torrington Square. Ten min ste wanneer de „Telegraaf'-eorrespondent, onze vriend Stokvis, er inmiddels in geslaagd is de benoodigde plaatsen te reserveeren. Na afloop van de wedstrijden, welke Vrij dagmiddag beginnen en Zaterdagavond ein digen, wordt onmiddellijk de terugreis aan vaard, waarna de Haarlemmers Zondagmid dag zullen deelnemen aan de Internationale wedstrijden van „Pro Patria" te Rotterdam, waar niet minder dan vier wisselbekers moe ten worden verdedigd. Van Welsenes springt 7.10 M. ver en verbetert het clubrecord. Groote animo en een prettige geest waren Zondag in ruime mate aahwezig bij de H.A. V.-leden. Voeg daarbij eenige uitstekende prestaties: vooral de vertesprong van Van Welsenes (7.10 M.) geeft voor de a.s. Engel sche kampioenschappen aan hem het noodige zelfvertrouwen. Hij verbeterde hiermede het clubrecord, dat op naam staat van Jac. Boot met 7.04 M. Verder maakte Effem een goeden tijd op 800 M„ n.l. 2 min. 5 2/5 sec. Ook Peper gaat zicnderoogen vooruit. Klaasse won 1500 M. Had hij meer strijd ondervonden, zeker was zijn tijd nog beter geweest. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. (Nieuwelingen): 1. v. d. Booren 11 9>'10 sec., 2. Dorsman 12 sec., 3. Over de Linden 12 1/5 sec. 100 M. (Veteranen): 1. A. Kaan 12 1/2 sec., 2. Gras 12 3/5 sec., 3. v. d. Schaar 12 9/10 sec., 4. v. Balen Blanken. 400 M. (Nieuwelingen): 1. v. Booren 551/5 sec., 2. Sassen 57 3/10 sec., 3. Dorsman 57 2/5 sec. 800 M. (Met voorgift): 1. Peper 2 min. 41/2 sec. (25 M. voorgift). 2. Brandenburg 2 min. 51/5 sec. (15 M. voorgift). 3. Effem NederlandWest-Duitschland. SELECTIE WEDSTRIJDEN TE ZWOLLE. Geen buitengewone prestaties. De voetbal- en athletiek-vereeniging P.E.C. te Zwolle heeft Zondag nationale athletiek wedstrijden georganiseerd, waarvan enkele onderdeden, zooals 100 M., 400 M., en 800 M.; polshoog. ver- en hoogspringen, speerwerpen en discuswerpen, door de technische commis sie van de K.N.A.U., als selectiewedstrijden waren aangewezen. De prestaties zijn over het algemeen niet meegevallen. 't Zal voor de technische commissie geen gemakkelijke taak zijn om een behoorlijke ploeg samen te stellen voor den wedstrijd tegen West-Duitschland op 14 Juli te Amster dam. 'De Haarlemmers waren op v. d. Berge na in verband met hun onderlinge wedstrijden niet aanwezig. Uitslagen: 100 M.: 1. v. d. Berge 11 1/5 sec. (Haarlem; 2. Berger A.V.A.C. (Amsterdam). 400 M. 1. K. v. d. Burg 52 8/10 sec,, (Nijme gen), 2. Oostermeier 53 sec. (Amsterdam) 800 M. 1. G. Lljflander 2 min. 6 sec. (Am sterdam), 2. K. v. d. Burg, 2 min. 9 sec. (Nij megen) 3000 M.: 1. Gerbrands 9 min. 38 sec (Am sterdam). 2. School 10 min. 21 3/5 sec (Zwol le). Zweedsche estafette: 1. Quick (Nijmegen) 2 min. 10 sec., 2. P. E. C. (Zwolle) 2 min. 14 sec.. Speerwerpen: 1. J. Knol 52,70 M. (Amster dam: 2. v. d. Ley, 48.10 M.. (Amsterdam). Hoogspringen: 1. W. Hofman 1.70 M., (En schedé). 2. Buhrman 1.70 M., (Amersfoort), Verspringen: 1. W. Peters 6.99 1/2 M. (Zwolle). 2. Britstra 0,28 M. (Zwolle). Voor 5000 M., 1500 M., en 110 M. horden worden de deelnemers tegen West-Duitsch- land, na de wedstrijden van Pro-Patria te Rotterdam op 7 Juli aangewezen. 2 min. 5 2/5 sec. (Van meet). 1500 M. (Met voorgift)1. Klaasse 4 min. 20 sec. (Van meet), 2. Peper 4 min. 281/2 sec. (10 M. voorgift)., 3. Effern 4 min. 31 sec. (Van meet). 80 M. horden (laag)1. A. Kaan 113/10 sec., 2. W. Kaan 12 1/10 sec., 3. S. v. Musscher 13 sec. Verspringen (met voorgift): 1. van Welse nes 7.10 M. (Van meet), 2. v. Musscher 6.62 M. (0.40 M. voorgift), 3. Reyenga 6,36 M. (0.60 M. voorgift). Hoogspringen: 1. Brandenburg 1.60 M., 2. Meyer 1.55 M-, 3. v. Musscher 1.55 M. Speerwerpen: 1. v. Musscher 36.06 M., 2. Gras 35.36 M., 3. Over .de Linden 33.28 M. Discuswerpen: 1. Visser 38.67 M. (12 M. voorgift), 2. Eijsker 37.95 M. (Van meet), 3. J. Petri 37.79 M. (9 M. voorgift). Kogelstooten: 1. Effern 13.17 M. (3 M. voor gift), 2. v. d. Putte 12.65 M. (2 M. voorgift), 3. A. Kaan 12.61 M. (21/2 M. voorgift). 4. G. Eijsker 12.52 M. (Van meet). De Voorzitter, de heer Van der Schaar reikte met eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. Hij hoopte en verwachtte, dat de prestaties in de komende wedstrijden nog flink vooruit zouden gaan. Nationale wedstrijden der H. A. V. „Haarlem". De H. A. V. Haarlem" organiseert Zondag 21 Juli een grooten nationalen wedstrijd, op het terrein van de H. F. C. „Haarlem" aan den Schoterweg. Reeds nu is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden, zoodat de banen even snel als vorige jaren beloven te worden. Juryleden van naam, zooals Burger, Meier, Kellenbacli, Wijnmalen en andere hebben reeds hun uitnoodiging aangenomen. De besté athleten uit Den Haag, Amster dam, Nijmegen, Rotterdam, Zwolle en Fries land nemen deel. Heel veel kans bestaat er, dat de verschil lende recordpogingen, die men wil doen, zul len slagen; zooals de 4 X 200 M. estafette en de Olympische estafette. Verder luidt het programma: Sprintertweekamp (invitatie) over 100 en 200 Meter. 100 Meter (klasse D.) 400 Meter (klasse C.) 800 Meter (klasse A) 1500 Meter met voorgift. 5000 Meter (klasse A) 110 Meter hordenloop. 4 X 100 Meter estafette (klasse B. C en D) 4 X 200 Meter estafette (klasse A). Olympische estafette Verspringen met aanloop. Hoogspringen met aanloop. Polsstokhoogspringen. Kogelstooten. Discuswerpen. De wedstrijden van Zwolle waren uitge steld tot Zondag 30 Juni, waardoor de Haar lemmers, die dien Zondag onderlinge wed strijden hadden, niet in Zwolle konden starten. gesp. gew. verl. pnt gem. Blauw Wit 5 4 1 8 1.60 Haarlem 5 3 2 6 1.20 Ajax 4 2 2 4 1.— Concordia 5 2 3 4 0.80 Quick 3 1 2 2 0.66 Z. R. C. 4 1 3 2 0.50 Haarlem—Amsterdam en terug. De Haarlemsche Wandelsportverecniging hield Zondag een wedstrijd HaarlemAm sterdam en terug waarvoor vier deelnemers waren ingeschreven. Onder groote belangstelling vertrokken de loopers met een tussehenpoos van vijf minu ten van het clublokaal aan de Breestraat, waar eveneens de finish was. De wedstrijd verliep uitstekend, dank zij de uitstekende leiding van den heer H. van Teunenbroek. Koopman bleek voor de zooveelste maal de stc-kste. In den fraaien tijd van 3 uur 33 minuten kwam hij als eerste over de eind streep. Tweede werd De Nijs in 3 uur 40 minuten. No. Wesscltng in 3 uur 51 minuten. No. 4 Halder- man in 3 uuur 52 minuten. In liet lokaal van Glinsteren werden de prijzen, bestaande uit luxe voorwerpen en een 'medaille voor den eerstaankomende, dooi den lieer Van Teunenbroek uitgereikt. Wedvlucht ten behoeve van de T. B. C.-lijders. Men schrijft ons: Evenals het vorig jaar wordt ook nu we der in Haarlem een wedvlucht gehouden ten behoeve van de T.B.C.-lijders. De resultaten van do eerste T. B. C.- vlucht zijn boven verwachting geweest: de commissie hoopt ook nu op aller medewer king. Vooruit. Haarlepisclie duivenliefhcb- bers! Laat ons toonen, dat wij onze liefheb berij gaarne ten dienste stellen om het leed te verzachten en te verminderen van de ve len, die door deze gevreesde ziekte zijn aan getast. Hoe vele uren en dagen genieten wij vol doening en vreugde, die de duivensport ons biedt: zeker zal die voldoening niet vermin deren als wij de vreugde deelen met de arme T.B.C.-lijders. Evenals verleden jaar worden eereprijzen gaarne door den secretaris in ontvangst genomen, Haarlem—Z. R. C. (17—9) Zondagmorgen speelde Haarlem I tegen Z. R. C. I. Na de overwinning van Z. R. C. op Ajax waren onze verwachtingen voor Haar lem niet al te hoog gespannen. Deze overwin ning blijkt echter meer de schuld van Ajax dan van Z.R.C. geweest te zijn. Haarlem is tenminste geen oogenblik in gevaar van ver liezen geweest, hoewel zij met eenige invallers in het veld verscheen. R.Z.C. is een negental dat zijn kracht voor namelijk vindt in goed slaan. Een prima werper, eerste honkman of achtervanger is in deze ploeg niet aanwezig. En daar de overigen bij het veldwerk wel eens een keertje knoeiden, kwamen er regelmatig Haarlemmers binnen. Smit van Haarlem was niet zoo op dreef, als tegen Concordia. Er kwamen nog al eens wijdballen tusschen „slag" door, al hebben maar weinig Amsterdammers van vier wijd geprofiteerd. Vrugt kon moeilijk uitblinken, want de ballen, die naar het eerste honk gegooid werden, waren nog al eens slecht aangegooid. Van de spelers in het veld dient alweer Maup Branse genoemd te worden voor een zeldzaam mooie vang, die den slag man stellig een home run had kunnen op leveren. Ook M. Hunik deed een mooie vang en daar Sok van Z.R.C. dom genoeg was ge weest om op een lioogen bal toch te loopen werd deze op het tweede honk meteen nog uitgemaakt. In de laatste beurt van ZJR.C. werd Haar lem blijkbaar wat zenuwachtig, ofschoon de Haarlemmers twaalf punten vóór stonden. Het gevolg was, dat vier Z.R.C.'ers binnen kwamen voordat de laatste nul viel. Toen stond Haarlem nog acht punten vóór: zij behoefde dus haar laatste beurt niet meer te spelen. De inningscijfers zijn: Z. R. c.: 1, 0, 0, 2, 2, 0, 0, 0, 4 9 Haarlem: 1, 3, 2, 2, 0, 2, 3, 4, 17 De voornaamste uitslagen. Blauw Wit behield haar kans op de eerste plaats door met 2111 van Quick te win nen, ondanks twee home runs van Bakker (Quick) Het jubileerende Gymnasiastennegental verloor met 813 van V. V. G. A. Dat was in zeven wedstrijden de eerste nederlaag van A. G. H. C„ waarmee de kans op het kam pioenschap zeer werd verminderd, daar V. V. G. A. nu ook nog in aanmerking komt. Stand der eerste klasse. Haarlem II wint van Ajax II. Zaterdagmiddag speelde het tweede negen tal van Haarlem zijn eersten competitie wedstrijd. Eenige spelers hadden wel eens eerder een wedstrijd meegespeeld, doch de grootste helft bestond uit „nieuwelingen". De uitslag 9—31 zegt wel dat allen hun werk goed hebben gedaan. Ajax II was een eveneens vrijwel ongeoe fend negental, dat evenwel, wat kennis der spelregels betrof, bij het Haarlemsche achter stond. De Haarlemwerpers Dijkhuizen en Wage- mans gooiden nog al eens vier wijd, doch de beide Ajax-werpers deden het vaker. Boven dien waren de Haarlemmers beter aan slag. Wel werd de bal nogal eens omhoog gesla gen (en dan meestal uitstekend gevangen) of te dicht langs het eerste honk, maai- er werden toch ook tikken gegeven, waarop flink geloopen kon worden. Haarlem ging eerst aan slag en zorgde van h'et begin af voor een voorsprong, die gaandeweg grooter werd .Geen oogenblik is dan ook het Haarlemsche overwicht bedreigd geworden. De uitslag is: Haarlem II: 4. 0. 3. 2, 5, 2, 5, 3, 7 31 Ajax II: 1, 1 ,2, 2, 0, 2, 1, 0, 0 - 9 De roeiwedstrijden van „Aegir". De uitslagen van de Aegir-roeiwedstrijden, welke Zaterdag te Groningen werden ingezet, luiden als volgt: Jongo skiff B: 1. Dordt, vier lengten vóór Aegir; Jonge vier A: 1. Triton, één lengte voor sprong op Laga; Jonge vier A: 1. Argo, vier lengten vóór De Hunze; Overnaadsche twee: 1. Willem III, twee lengten vóór Nereus; Stijlroeien: 1. Die Leythe; 2. Nereus I; 3. Nereus II;; Oude vier: 1. Aegir, één lengte vóór De Hunze; Oude skiff: 1- Laga, ver voor Njord; Oude skiff: 1. Nereus. ver achter Aegir; Jonge acht A: 1. Argo, één lengte vóór Triton; Jonge acht A: I. Nautilus, halve lengte vóór Nereus. De uitslagen van Zondag luiden als volgt: Jonge vier A: 1. Triton met 3 lengten. 2. Argo. Jonge Skiff B: 1. Laga, 2 lengten. 2. Dordt. Overnaadsche Vier: 1. Argo 3 lengten, 2. Die Leythe. Jonge Vier B: 1. Argo. 2 lengten. 2.-Aegïr. Jonge Twee B: 1. Die Leythe, 3 lengten. 2. Nereus. Damesstijlroeien: 1. Die Leythe; 2 en 3 de Nereusploegen, Oude Twee: 1. Willem III, 1 lengte. 2. Triton. Jonge Acht A: 1. Nautilus 2 lengten, 2. Argo. Oude Skiff: 1. Laga, 2 lengten. 2. Nereus. Jonge .Acht A: 1. Laga, 3 lengten. 2. Aegir. De loting voor de wedstrijden te Henley. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Zaterdagavond had in Henley de loting plaats voor de roeiwedstrijden. die Woens dag een aanvang nemen. De uitslag voor de Diamond Sculls was als volgt: Wright tegen Purslow. Guest tegen Hewcns, Collett tegen Willis, viscount Tiverton tegen Murdoch, Edward Jones tegen John Jones, G outlier tegen Hart, Lee tegen Guye_, Een spannende kamp. (Van onzen medewerker). Zaterdagavond werd in de Koninklijke Vlaamsche Opera te Antwerpen de tweede gymnastiekwedstrijd tusschen België en Hol land (heeren) gehouden. De eerste vond ruim een jaar geleden in Rotterdam plaats Onze landgenooten won nen toen met gering verschil. Nu evenwel kwamen zij 't met uiterst miniemen voor sprong, nl. met 1/10 procent de Belgen aan de spits. De laatsten behaalden 738 punten. De Holanders 737.25. Gezien dit verschil was de omgekeerde uitslag even normaal ge weest wat niet wegneemt, dat de overwin ning volkomen regelmatig door de Zuider lingen werd behaaid. De Belgische ploeg bestond uit de Ridder, van Dael, Verstraeten, Clevs, Eyckmans, Gijsbrechts, Casse, van de Ven, Reijnaert en Gibens. In het Hollandsche team kwamen uit van Dijk, Zwaaf, Wijnschenk, Ens, van Genderen, Pouw, Jacobs, Boot, van der Vin den en Melkman De jury werd samengesteld door de Belgen, J. de Wallens en H. Boddaert en de Hollanders A. de Jong en A .Metz. Om 7 uur begon de wedstrijd met vrije oefeningen. Het publiek werd hierbij niet toegelaten, om den wedstrijd voor de toe schouwers niet langdradig te doen zijn. Toen na afloop van de vrije oefeningen het doek openging, werd bekend gemaakt dat in dit onderdeel de Belgen 137 1/2 en de Hollanders 134 1/2 punt hadden behaald. Vooral Casse en Gibens. resp. met 19 en 19 1/2 punt (van de 20) bleken tot den Belgi schen voorsprong te hebben bijgedragen. De wedstrijd werd nu vervolgd door de oefeningen aan rek en brug. Om beurten werkten een Belg aan rek en een Hollander aan brug. Onze landgenooten begonnen goed, dit in tegenstelling met de Belgen. Vóór van toestel gewisseld werd, bleken dan ook de Zuiderburen hun voorsprong te heb ben verloren. Het Antwerpsche publiek nam een spor tief standpunt in. Ook de prestaties van de Hollanders werden door hen hide toege juicht, en protesten tegen de boordeeling door de jury, die trouwens bij onder vol deed, werden niet vernomen. Na het wisselen bleken onze tegenstan ders er meer in te zijn. Reijnae-t b.v. liet een pracht-oefening aan brug zen, waar voor hij 19.25 p. kreeg. Door eer en ander kwam België weer vóór, nl. met 2 punten. Het rekturnen van onze landgenoten viel tegen. Na de pauze werd door de Hollanders eerst aan ringen, door de Belgen eerst (an paard gewerkt. Ons ringenturnen bleeb sterk te zijn vooruitgegaan, zoodat daarin dit in tegenstelling met vorig jaar he: verschil met de Belgen nu slechts 3/4 punt bedroeg. De Belgen boekten aan paard vee. misluk kingen. Het gevolg was, dat nu Hollmd weer een voorsprong nam. Maar na het wisselen zou voor orze gym nasten het riskante paardturnen komen! Toch gelukte dit beter zelfs dan wij -verwacht ten. Jacobs, in prachtstijl, behaalde zelfs 18.75 p. En na afloop van dit onderdeel, toan nog alleen het paardspringen restte, was Holland 1.25 punt vóór. Gezien dezen voorsprong en gelet op het in, Rotterdam vertoonde paardspringen ver wachtten wij nu een Hollandsche overwin ning, vooral toen onze turners in dit onder deel goede cijfers bleken te behalen. Maar toen kwamen de Belgen, en deze sprongen, zóó goed, dat zij met paardspringen 2 pun ten méér behaalden dan de Hollanders. On ze tegenstanders wonnen dus met 3/4 punt voorsprong. De Massificatie in punten luidt als volgt? Holland België Vrije oefening 134.50 137.50 Brug 137.75 138.75 Bek 131.50 129.50 Ringen 137.25 138.00 Paard 130.00 126.00 Paardsprong 66.25 68.25 De uitvoering', die de Kennemer Turnkring Zondagmiddag in Velsen-Noord gaf ter gele genheid van Sparta's jubileum, werd voor afgegaan door een Ontvangst en wel in de zaal „Concordia" door de di rectie der Papierfabrieken. Het welkom werd hier aan de officials toe geroepen door den heer N. F. Allan, direc teur der Papierfabrieken, die het 25-jarig bestaan van Sparta memoreerde. Spreker- zei ook voor de toekomst steun toe en hij hoopte, dat de jubileerende vereeniging den ingeslagen weg zou vervolgen. De heer N. de Ligt, voorzitter van Sparta, bedankte de directie in warme bewoordingen voor de hulp ook bij deze gelegenheid. Wegens verhindering van den voorzitter van den kring voerde de heer L. J. A. van Ekeren het woord namens den K. T .K. en mede namens het K. N G. V. Spreker prees het in de directie, dat zij in tegenstelling met het gemeente-bestuur van Velsen haar volle medewerking verleende. De heer Eschauzier, voorzitter van den turnkring Noord-Hollands Zuiderkwartier, wees op de aangename samenwerking tus schen den K. T. K. en zijn organisatie. Tenslotte complimenteerde, onder aanbie ding van een bloemstuk, de heer Th. Bank, voorzitter der T. V. „IJmuiden". De uitvoering'. Gedurende de achttien jaren van het be staan van den K. T. K. hebben wij alle uit voeringen van deze organisatie bijgewoond, maar wij gelooven niet, dat gelet op de om standigheden de kring ooit zoo'n tech nisch laagstaande uitvoering heeft gegeven als Zondag. Wij wijten dit aan verschillende oorzaken; eenige daarvan willen wij hier noemen. Dat de toestemming tot het 's morgens re- peteeren met muziekbegeleiding officieel geweigerd was, bleek 's middags natuurlijk een hinderpaal voor het ten volle genieten van verschillende nummers. Maar hierbij kwam, dat enkele andere nummers wegens gebrek aan tijd niet eens gerepeteerd kon den worden. M.a.w. op het programma ston den te veel massale nummers. Bovendien Wedstrijden Hoogovens. De „Hoogovens Sportvereeniging" (afdee- ling gymnastiek) hield onder leiding van haar directeur, den heer C. Th. Smal, wedstrijden voor al haar afdeelingen. Bij de heeren werd verwacht, dat J. v. Hes- selingen voor den derden achtereenvolgen den keer zou winnen en dus beslag zou leg gen op den wisselbeker. Evenwel bleef deze turner juist één punt achter op J. Bakker, die nu dus kampioen is. Als prijzen deden medailles en kunstvoor werpen dienst. Na afloop der wedstrijden bedankte de leider de jury-leden, de heeren A. M. Trent en J. Zeilstra. Voorts wees de heer Smal nog op de a.s. wedstrijden van den Kennemer Turnkring. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: 1. M. Verkerk, 2. M. Zwart; oudste meisjes: 1. T. Verkerk, 2. J. Corbois. Jongste jongens: 1. J. Holsman, 2. W. Kwist; oudste jongens: 1. P. Cöhrs, 2. G. v. d. Wal. Heeren le graad: 1. J. Bakker, 2. J. v. Hes- selingen; 2e graad: 1. F. Verkerk, 2. C. Stee- melaar. De Tour de France. Zondagmorgen had te Parijs onder groote belangstelling de start plaats voor de Tour de France. Voor de eerste étape ParijsCaen een afstand van 203 KM. vertrokken 157 deelnemers. Deze étape werd in den sprint gewonnen door den Belg Dossche; 2. Deolet; 3. Bidot; 4. Dewaele. allen in 5 u. 55 min. 21 sec.; 5. Leduc; 6. Decor te; 7. Godinat; 8. Frantz; 9. Mara; 10. Simonin (allen in 5 u. 56 min. 21 sec.)j - ,(pe Crt.) bleek 's middags vrijwel doorloopend heti innige contact tusschen medewerkenden en technici zoek, een fout, die waarlijk niet al leen mocht worden geweten aan het feit, dat verzuimd was, een gereserveerd terrein voor de gymnasten af te bakenen. Van een vlotte afwerking van het programma was daardoor geen sprake. Verder bleek de sa menstelling van verschillende oefeningsge deelten van dien aard, dat gelijke uitvoering te groote moeilijkheden opleverde. En was de animo in alle vereenigingen wel van voldoenden aard? Dat de K. T. K. veel beter werk kan leve ren, is voor ons een reden te meer, om bo vengenoemde bezwaren te uiten. Medewerking verleende het dames-keur korps van het K. N. G. V. Het optreden van deze groep heeft een geweldigen indruk ge maakt en aldus won de uitvoering sterk aan beteekenïs. Onder leiding van den heer G. Kleerekooper turnde 't korps aan brug, rin gen en tremplinpaard, en het gehalte der oefenstof, alsmede de prachtige stijlvolle af werking, brachten het zeer talrijke publiek in geestdrift. De K. T. K. nummers, die niet meer kon den worden gerepeteerd, waren brug dames en bokspringen jongens. Dit laatste verviel in verband met de risico van mislukking. Ook brug veteranen werd van het program ma afgevoerd, dit wegens de te geringe deel neming. Het aantal medewerkende adspi- ranten daarentegen was buitengewoon groot en daardoor wonnen hun nummers vrije oefeningen zeker aan beteekenis. De heeren- nummers leken ons in tegenstelling met die van de dames beter dan vroeger. Ten slotte vermelden wij een aardig nummer van Sparta, de jubileerende vereeniging. Als geheel gaf de uitvoering blijk vari groote afwisseling, wat het succes danig ver hoogde. De demonstraties werden voorafgegaan en gevolgd door een marsch langs verschillende straten. Deze optochten met twee muziek korpsen gaven een uitstekenden indruk. De heer P. Dijkstra, de geroutineevde hoofdleider was 's middags „overal" niet kon beletten, dat buiten ziir> - j de uitvoering als geheel geen b ig- kon schenken. VRIENDENKRING" In het lokaal van laatstgenoemde vereenl- ging zijn de wedstrijden tusschen boven staande Haarlemsche biljartclubs voortgezet met de volgende twee partijen: Het eerst traden in het strijdperk Grootaers (H.B.C.) en N. Duits (Vrienden kring). De eerste was aanvankelijk in de meerderheid, aangezien zijn partner riiet op dreef was. Van een verslapping van de tegen partij, maakte Duits een dankbaar gebruik; hij raakte beter op stoot. Het einde kwam dan ook met het miniem verschil van slechts één carambole, n.l.: Grootaers 99 en Duits 100 caramboles. De tweede partij ging tusschen J. de Jager (HJB.C.), die als invaller fmigeerde en Zit man (Vriendenkring). Dit was een partij, waarvoor zeer veel belangstelling was. De HJ3.C.-speler maakte in het begin een goede partij en noteerde dan meermalen dubbele cijfers. Wij dachten hem onbedreigd te zien winnen. Maar de „Vriendenkring"-man liet zich niet van de wijs brengen en haalde met series van 21 en 16 zijn tegenstander in. Het toeval heeft gewild, dat de Jager het ééne punt, dat zijn clubgenoot in de vorige partij liet liggen, wist terug te winnen: hij sleepte de partij in de wacht met den stand 150 om 149 caramboles in 34 beurten. Wegens te ver gevorderd uur kon de derde partij niet meer gespeeld worden; de eind stand van den avond was: „H.B.C." 249 en „Vriendenkring" eveneens 249 caramboles. De totale stand is thans: „HB.C." 1810 en „Vriendenkring" 1868 caramboles. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 JfPSJl TELEFOON 12225 Itpja lllll KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8