i UIT DE OMSTREKEN RADIO PROGRAMMA HANDELSBLAD haarle dagblad dinsdag 2 juli 1929 hillesche brieven. ONS I VERSIERT ZICH. De gemee^tesom was vroeger rijk aan natuuif' de geschiedschrijvers en de oude pryertellen ons dat. De welva-n de bevolking echter was toen evenw gr°°t- Daarna i^ltuur van bloembollen ge komen; bo en duinen verdwenen om plaats 'te i voor tuinen> 016 de bevol king tot wfc bebben gebracht. Door de cultuur enden bandel is Hillegom een zeer welva plaats geworden. Tegelijk(werd Hillegom arm aan na- tuurschoo Over daJS 1S 3aren lang geklaagd, er ls gereder°ver de oorzaak en over het nalaten v»afcreëelen tofc behoud van het natuurscb*et rooien en afzanden van het VeenSei"bosch, ligt nog versch in het geheiNaast en in Plaats van dit bosch kr< gemeente groote bronnen van inkomstd kunstzandsteenfabriek „Ar- noud" dl bestaan biedt aan meer dan honderd nen> en d€ vele honderden hec taren te^' waar nu sinds een Paar iaar de bloerflcultuur ook De tij( klagen over het gemis van na- tuurschc voorbijthans worden de han den ine^gen om tot verbetering te ko men Hvoel voor het schoone is ont waakt eft om hi die richting te werken is ontst^rwijl er °°k middelen zijn om de kost< bestrijden. In destc jaren werken bloemisten en kweeke: lofwaardige wijze samen met het geldbestuur om in de openbare parken langs de openbare wandelwegen bloeme planten. Het is bekend dat de HoftuiAcvens eenige andere plantsoen tjes erfn» in het voorjaar prijken met een ke*n bolbloemen. Die samenwerking wijst e dat het verlangen naar iets moois bestaa>wel bij de gemeentelijke over heid a de ingezetenen. Het eentebestuur heeft voorts ingezien dat d< heden gevolgde manier van hui zen bn niet de juiste is. Er zijn heele blokkrooral aan de Leidschestraat verre zen, é>t den revolutiebouw behooren en die 'dhcente ontsieren. Op andere plaat sen e'ts in de voornaamste winkelstraat, ontzemen zich de moeite van deskundig advid van aesthetische voorlichting. Wan.ige gebouwen zijn er gezet of door verbhg gemaakt. Ee-volg van die verkeerde bouwwijze is deoering van een welstandsvoorschrift in dmwverordening. De gemeente heeft zich gesloten bij den Bond „Heemschut" en pet Instituut Stad en Landschap. Vooh luttel bedrag worden adviezen ge- gevever bouwplannen om zonder noe- mnsrdige verhooging van de kosten iets te fcken dat tegemoet komt aan het schueidsgevoel. De bouwers hebben deze inmhig wel is waar niet zonder critiek aanrd, maar het nieuwe het ongewone, zal den duur wel wennen zooals alles wei Ckkig zijn er verscheidene ingezetenen, die-1 vingerwijzing van hoogerhand niet not' haddenè Hier en daar zijn landhuisjes en a's en ook bollenhuizen gebouwd naar plgsn van bouwkundige- en tuinarchitec- teiVant de tuinen worden geenszins ver- ge' en verwaarloosd, zooals vroeger, maar al vaak gebeurde. Het resultaat is verblij de het uiterlijk der gemeente is er be- laiijk door verbeterd. tuinen van bestaande huizen worden be verzorgd dan een vijftal jaren gele de Toen gingen de naburige gemeenten Li en Sassenheim hierin voor t is merkbaar dat de langzame voort- gS van de verbreeding van den Rijksweg renend werkt, want overal waar de ver- beding nog niet tot stand kwam, is ge- vht met den tuinaanleg, terwijl langs de vireede gedeelten nieuwe, mooie hekwer- k zijn geplaatst, waarachter de tuinen cc het algemeen goed verzorgd zijn. 'eze verfraaiing kost aan de gemeente na- trlijk geld. In deze dagen laat de gemeente dn bruikleen ontvangen bloembollen rooien vele perken beplanten met zomer en bfstbloemen. xi den Hoftuin, van den Endelaan, Six- In en Wilhelminapartk werkten dezer da- n verscheidene menschen voor de ge- ïente. Toch wordt er op die uitgaven geen aan- srking gemaakt, de ingezetenen waardee- n de verfraaiing, zij hebben gaarne het id er voor over. De perkbeplanting zooals die dit voorjaar i den Hoftuin was, mag bovendien be- :houwd ^°rdcn als een reclame voor de emeente en voor het hoofdbedrijf. Het is iet voor niets een koude-grond-tentoon- telling genoemd, met een kerncollectie van ulpen. Duizenden bezoekers wandelden en ;enoten in den Hoftuin. Goed verzorgde perken met zomer- en Herfstbloemen zijn eveneens een reclame, voor de gemeente al behooren vele dezer bloemen niet tot de bolgewassen. Hillegom is bekend om en door de particuliere hande laren, de zoogenaamde kleinhandelaren, ook wel particuliere pakkers genaamd, die naast bloembollen vele andere bloemistartikelen de wereld inzenden. Vele tientallen particuliere handelshuizen. waaronder verscheidene van groote beteekenis, zijn hier gevestigd. En waar het een feit is, dat juist deze fir ma's zich bij voorkeur te Hillegom vestigen, streeft de gemeente haar taak geenszins voorbij, wanneer zij laat zien, wat er met een groepje bloemen hier en een paar hees ters daar is te bereiken De gemeenteraad heeft onlangs een vrij hoog bedrag uitgetrokken voor de versiering van den Houttuin, het pleintje dat in deze lente zijn boomen moest off eren aan't ver keer en dat zelfs verkleind moest worden. Wat er overgebleven is rondom de oude pomp wordt door metselaar, tuinarchitect en bloe mist herschapen in een miniatuur-plant soentje, dat wel veel geld kost, doch beslist de gemeente verfraaien zal. Elke gemeente ver troetelt haar historisch gegroeid centrale punt zooals Haarlem zijn Groote Markt heeft, Lisse zijn Vierkant verzorgt en Hille- gam straks zijn mooien Houttuin zal hebben, met herinneringen aan de familie Six door den pomp, aan de kroning van Koningin Wilhelmina, door den eenig overgebleven boom en aan wijlen Burgemeester Wentholt door de te plaatsen bank. De Sixlaan met zijn oer-oude beukenboo- men siert zich zelf op een waardige wijze. De Van den Endelaan daarentegen vordert groote sommen. Naast den termakweg aan ie Westzijde krijgt straks ook de Oostzijde een gesloten wegdek met 'n trottoir achter de rij kastanjeboomen Dit laatste wordt ver moedelijk een werkje voor den aanstaanden winter maar de leelijke scherpe hoek van Hoofdstraatvan den Endelaan bij de villa „Delta", zal in elk geval veel verbeteren. De omrastering van het Wilhelminapark die door den een toegejuicht en door den ander belachelijk gemaakt wordt, zal in elk geval tot gevolg hebben, dat dit plantsoen met hoog en laag houtgewas beter verzorgd zal wórden. Het vandalisme en de ongebonden heid was daar steeds groot. Naast verbetering en verfraaiing van we gen zooals de Meerlaan en de onlangs ver harde Wilhelminalaan blijft er natuurlijk nog te verbeteren over. Aan de bouwkundig be dorven Leidschestraat, een rijksweg, is nog niets gedaan ter verbetering, de Weerestein- straat, voor zoo ver zij verbreed is, wacht op afwerking; het vast te leggen zand in de Vosselaan vraagt om een bestrating; de stin kende sloot voor „Treslong" moet gedempt worden en vele krotwoningen zien uit naar den slooper.. Dat alles is „toekomstmuziek" waar van de behartiging aan burgemeester Por.t wel toevertrouwd is. Deze magistraat heeft niet te klagen over gebrek aan werk. Ge lukkig weet hij van aanpakken en gelukkig heeft hij ook een goeden kijk op de zaken. Op enkele niet vele, maar toch nog te veel plaatsen is de gemeente ontsierd door recla mes voor benzine, sigaretten, auto's enz. Het zijn de recalmeborden, die blijkbaar datee ren van vóór de invoering der welstandsbe paling in de bouwverordening, zoodat ingrij pen nu moeilijkheden opleveren kan. Toch wordt het tijd om deze ontsierende dingen op te ruimen. Een prijzenswaardige poging om de ont siering van de gemeente door plakken en kladden ten behoeve van de verkiezingscan- didaten tegen te gaan, is het plaatsen van borden waarop het plakken vrij en geoor loofd is. Tot op heden hebben de propagandisten gevolg gegeven aan het verzoek en het ver bod in de Politieverordening om andersmans huizen, muren en schuttingen te ontzien. Er staat tegenover dat de biljetten op de borden, die de gemeente er speciaal voor liet plaatsen, zijn gescheurd en onleesbaar ge maakt. Of deze daad is verricht door heet hoofdige onverdraagzame politiekers dan wel door de baldadige jeugd, die in den re gel voor alles aansprakelijk wordt gesteld, kunnen wij niet beoordeelen, maar het is te wenschen, dat de benadeelde partijen blij ven plakken op de borden en dat zij er niet toe overgaan elders haar plak- en schrijf lust bot te vieren. Laten de propagandisten too- nen te willen streven naar het goede en te willen vermijden wat leelijk is. Wij zijn op den goeden weg wat de belas tingverlaging betreft. Hillegom heeft geen hooge belasting, de belastingdruk is normaal, tot zelfs beneden het middelmatige. Als nu door de verfraaiing der gemeente het wonen hier aantrekkelijker wordt, kan dit een re den te meer worden om zich hier te vestigen. HILLEGOM BEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN. Donderdagmiddag a.s. brengt de Commis saris der Koningin een bezoek aan deze gemeente. De Commissaris is in het Gemeentehuis te spreken voor dienstzaken wanneer men voor af kennis geeft ter gemeente-secretarie. POSTSTATION DE ZILK. De tegenwoordige Stationhoudster van het Poststation te Zilk heeft als zoodanig be dankt. Omdat er tot heden tevergeefs ge zocht is om een geschikten plaatsrcvanger, is dit postkantoor op 29 Juni tijdelijk opge heven. Door de brievenbestellers worden post zaken ter afdoening aangenomen. SANTPOORT. HET EIGEN GEBOUW „DE TOORTS" GEOPEND. Maandagavond werd het bij de woningen van „Bloemendaal-Noord" staande „Eigen Gebouw" geopend. Voor deze opening be stond buitengewoon veel belangstelling. In de boschrijke omgeving komt het aar dige, artistieke gebouwtje met zijn rieten dak aardig uit. Binnen maakt het een zeer knussen indruk; Een aardig tooneeltje, dito gordijnen en een zaalruimte waarin onge veer 100 personen plaats kunnen nemen. Verder een „cabine", zoodat eventueel een film kan worden afgedraaid, bestuurskamer, buffet en garderobe De noodige gelden kwamen bijeen door het afsluiten van een hypotheek en ten deele doordat voorgaande commissies tot stichting van een eigen gebouw een niet on belangrijk bedrag schonken. Voorts had men dank zij de medewerking van mej. Crommelin en den heer Reinders Vohner kosteloos de beschikking gekregen over een stuk grond. Een en ander kwamen we te weten uit de openingsrede van den voorzitter der com missie die bestond uit den heer Saager voor zitter, Van Rummelen, secretaris, Wezenaar, mevr Van Rummelen en mej. v. d. Schaaf. De heer Saager deelde verder nog iets mede van de moeilijkheden, welke deze en vorige commissies hadden te ovenvinnen gehad, om tenslotte den architect Mulder, diens helper Westera en den aannemer Koomen dank te brengen voor de wijze, waarop zij dit gebouw hadden ontworpen en uitge voerd. Na dit openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat reeds de volgende schenkin gen waren binnengekomen: Een ameuble ment voor de bestuurskamer van het hoofd bestuur van den Centr Ned. Ambtenaars- bond een tafelkleed van „Morgenrood", een voorzittershamer van mevr. Van Raalte, een vlag van de fam. Van Veen, foto's van voor mannen uit de politieke en vakbeweging van mevr. Drenth en de Vereeniging Spoor- en Tramwegpersoneel, verder lampen, theemut sen, vazen enz Na deze openingsrede werd den afgevaar digden der verschillende vereenigingen ge legenheid gegeven de commissie te compli menteeren. Hiervan werd een zeer druk gebruik ge maakt. Achtereenvolgens kwamen op het tooneel de heeren S. de la Bella iN.V.V.) enveloppe met inhoud voor te stichter» bibliotheek, Mulder (architect) ontwerp voorzittersha mer, Roelse (afd. IJmuiden S.D.A.P.) wand versiering, Doornebosch (hoofdbestuur C. N. A. B.) ameublement (zie boven). Voogd (In stituut voor Arbeidersontwikkeling» wand versieringen, Koppen (Coöp. „Vooruitgang") lamp. v. d. Meulen (Ned. Ver. tot afsch. van alc. dranken) toezegging voor een door het bestuur nader te noemen geschenk, Klok (Noordh. Prop. Commissie) wandversiering, Schulz (afd. Bloemen da al Centr. Ned. Amb- tenaarsbond), klok. Frankfort (afd. Sant poort N.V.). De Meza (persoonlijk woord), mevr. Van Veen (S. D. Vrouwenclub) 4 boe ken, Van Veen (afd. Santpoort S.D.A.P.) en veloppe met inhoud, mevr. Schulz (tafel kleed), Kruiswijk CWerklieden verbond), toezegging voor het in orae brengen der ver warming, Noorman (afd. Bloemendaal S. D. A. P. en „Bloemendaal-Noord), mevr. Herfst pop om te verloten, Peters (Vara) palm en een A. J. C.'er. (De achter de namen vermelde voorwer pen werden aangeboden of toegezegd). Verder vond door de heeren v. d. Meulen, Klok en Frankfort nog een huldiging plaats van mej. v. d. Schaaf uit hoofde van haar 25-jarige trouwe plichtsbetrachting in de drankbestrijding. Zij ontving een insigne, oorkonde, een boekwerk en bloemen. ZOMERFEEST. Op een fraai gelegen terrein in „Terras", het boschterrein aan den Middenduinenveg, vierde het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, afd. SantpoortBloemendaal, Zondag feest. Al vroeg heerschte daar een opgewekte stemming onder groot en klein. Het programma vermeldde eerst samen zang onder leiding van den heer G. M. Berendsen, dirigent van „Morgenrood". Nadat men de strijdliederen lustig had doen weer klinken, werden verschillende spelen, waar aan de A.J.C.-beweging zoo rijk is, gedaan. Het waren echter niet alleen de A.J.C.'ers, die hieraan deelnamen, o neen.Ook de oude ren, waaronder vroede vaderen, leeraren, vaders en moeders met kinderen aan de hand vermeiden zich met de aardige spelen in de mooie natuur. Hierbij bleek toch reeds, wat Mr. Moltzer even later zou zeggen: Het feest vieren is den mensch aangeboren. Na deze spelen verkreeg Mr. Moltzer het woord tot het uitspreken van een korte feest rede. Hij begon met te vertellen, dat het geens zins in zijn bedoeling lag zijn gehoor te ver velen met een verkiezingsrede aangezien hij meende, dat men daarvan den laatsten tijd genoeg te genieten kreeg. Liever wilde hij het in 't algemeen over feestvieren hebben en meende in verband daarmede een variant op een bekend speekwoord te mogen bezigen: „Zeg mij, hoe gij feest viert en ik zal u zeggen, wie gij zijt." Het feestvieren is den mensch aangeboren. In oude tijden vierde men feest ten tijde van veranderingen aan het firmament, vierde men het oogstfeest enz. Hier en daar viert men het wijnfeest. Wij vieren hier geen herdenkingsfeest, aldus Mr. Moltzer. Wij doen zulks, omdat wij gelooven in een betere menschheid, in een wereld, waarin gerechtigheid zal heerschen en de menschen zullen gevoelen voor broederschap en gemeenschapszin. Wanneer straks de stembusuitspraak voor ons een gunstige zal zijn, zal ons zulks aangenaam stemmen, maar onze verlangens gaan toch veel verder. Met eén oproep dat ieder zal medewerken tot verwezenlijking van deze toekomstplannen eindigde Mr. Moltzer. In den namiddag werd het feest voortge zet. Zang en dans wisselden elkaar af. Verder werd „Oogstfeest" opgevoerd en ver telde de heer M. van Veen iets van de ge schiedenis van „Terras" en zijn omgeving. Tenslotte sprak dc heer Roelse woorden van dank tot hen, die hadden medegewerkt dit feest te doen slagen. HAARLEMMERMEER 25-JARIG JUBILEUM. De heer G. Gerritse, conducteur bij de Ne- derlandsche spoorwegen, wonende te Hoofd dorp, mocht onder veel blijken van belang stelling den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren bij den spoordienst in functie trad. Zoowel door zijn superieuren als van de zijde zijner collega's was er voor gezorgd, dat deze dag niet onopgemerkt voorbijging. Uit de spontane wijze waarop de heer Ger ritse gehuldigd werd, bleek duidelijk dat hij gedurende zijn 10-jarig verblijf in Hoofd dorp veler achting en vriendschap had ver worven. BLOEMENDAAL TOEZICHT LAGER ONDERWIJS. De commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Haarlem houdt een vergade ring op Donderdag 4 Juli 1929 des avonds 8 uur ten Stadhuize. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Klasse-sterkte openbare scholen. 4. Rondvraag. H. O. V. Woensdag 3 Juli a.s. te 8 uur, geeft de Haar- lemsche Orkestvereeniging haar eerste zomer- concert in het Bloemenda^lsche bosch. het gebouw voor jeugd werk. EERSTE-STEENLEGGING. Onder groote belangstelling vond Zater dagmiddag de eerste-steenlegging van het jeugdgebouw plaats aan de Donkere Laan. De voorzitter ds. J. C. v. Dijk, heette allen op dezen feestelijken, zonnigen dag welkom. Het verheugde hem in het bijzonder mej. C. A. Crommelin te mogen begroeten op den grond door haar geschonken. Wij hopen zoo zei spreker dat u nog lang getuige moge zijn van een bloeiend jeugdleven in Bloemendaal. Spr. deelde mede, dat wethouder Laan plotseling verhinderd was de plechtigheid bij te wonen Hij had gaarne B. en W. en den Raad in tegenwoordigheid van dit college dank gebracht voor hunne belangstelling in de jeugdbeweging Verder begroette hij de raadsleden Cassee en Hogenbirk en de leden van den kerkeraad ds. Postma van het Ned. Jong. Verbond, be stuursleden van Bloemendaal's Bloei en de BI. Voetbalvereeniging, de heer IJserink- huisen uit Amsterdam en den heer Ingwer- sen, die de Vereeniging bij de bouwplannen met raad en daad heeft bijgestaan. Spreker wees op de belangrijke plaats, die het Jeugdwerk in ons gemeenschapsleven is gaan innemen. Hij vond het gelukkig dat er ook in Bloemendaal steeds menschen zijn te vinden, die zich aan dit werk willen geven. In dit verband noemde spr. in ae eerste BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Aan het slot de werklui kwamen, Allen marcheerden in den pas. Allen droegen aardige pakjes, Zoodat het cqjit een feestdag was. Zij droegen mooie vaandels en vlaggen, Zooals men dat maar zelden ziet. En onder het marchecrcu, Zongen zij dit vroolijkc lied „Lang zal onze Billy leven. Want hij hielp ons uit den nood. Had hij ons niet geholpen. Dan waren we wis cn zeker dood. Laat hij bij ons blijven, Wij hopen, dat hij het doet. Wil hij onzen wensch verhoeren. Dan blijvc hij hier, voorgoed." Die Billy mag wel oppassen, dat hij niet trotsch wordt plaats den heer W. F. G. Dankbaar, aan wiens onverwoestbaar optimisme dit gebouw zijn ontstaan dankt. De heer Dankbaar plaatst nu den eersten steen. Een oorkonde onderteekend door verschil lende aanwezigen, werd mede ingemetseld door den heer IJserinkhuizen. De kinderen zongen nu een lied, vervaar digd door ds. J. C. van Dijk. Daarna nam de heer Dankbaar het woord om ook de beteekenis van het jeugdwerk in het licht te stellen. Hij heeft gemerkt, dat de beweging in Bloemendaal veler steun geniet. Hij hoopte dat het gebouw een sieraad van Bloemen daal zal worden en tot heil zal strekken van alle kinderen. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. GESLAAGD. Mej. H. Scheepstra leerlinge van de M. U. L. O. School aan den Vijverweg is Maandag te Amsterdam geslaagd voor het M. U. L. O. diploma B. BENOEMD. Mej. A. Vorstelman, leerares aan de M. U. L. O. School aan den Vijverweg is met in gang van Sept. benoemd tot leerares in de handwerken aan het Kennemer Lyceum. IJMUIDEN HET WITTE KRUIS-GEBOUW'. Het bouwen van een wijkgebouw voor Het Witte Kruis aan de Kennemerlaan is na onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de firma Cupido en Dalmeyer alhier, voor 24.810. VISCnOMZET IN JUNI. Gedurende de maand Juni 1929 bedroeg de omzet aan den Rijksvischafslag 1.095.760, tegen 949.477 in Juni van het vorig jaar, een vermeerdering dus van bijna 150.000. VISSCHERIJ-UITKOMSTEN. Heden waren aan den Rijksvisch afslag te IJmuiden 19 stoomtrawlers, 12 loggers en 1 stoomdrifter. De besommingen waren: Trawlers: Derica 14. f 3200, Derica 11, f 2400, Ommering f 2600, Trio f 2500, Posei don f 2000. Pan f 2100, Penelope f 2500, Hol land V, f 2000, Ini f 1700, Beatrice f 2100, Louise f 2000, Orion f 2400, Beka f 1700, Zee- landia f 1600, Aneta f 4800, Emma f 1700, Maria van Hattum f 1800, Johanna Elisabeth f 2200, Petten (IJslandsche versche visch), f 3000. Loggers: f 64 tot f 863. Drifter: niet bekend. INGEZONDEN MEDEDEELlNGEN a 60 Cts. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD O n. s. f. PHILIPi DINSDAG 2 JULI. BILVEKSU1J, 1071 K. 10.Morgenwijding; 12.15: Concert door het AVRO-kwintet. 2.00 Kookpraatje. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Lezfng door Christine Doorman. 4.30 Microfoon-debutanten. Viool en zang. 5.30 Concert door het Omroep orkest. 6.15 Chopin-recital door Rie Baten burg. 6.45 Voortzetting concert. 7.00 Ver kiezingsrede. Communistische Partij. 7.15 Verkiezingsrede. S.D.A.P. 7.30 Voortzetting concert. 8.00 VARA. VARA-orkest. Een klein koor uit „De Stem des Volks"; het VARA- Tooneel; VARA-orgel. Spreker W. H. Vliegen HUIZEN. 336,3 M. Na 6 nar 1852 ML Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmu ziek. 2.Kniples 2.20 Vrouwenuurtje. 5. Kramofoonplalcnconcert. 6.Gramofoon muziek. 6.45 Wijdingsdienst voor de verkie zingen van de Ned. Christ. Radiover. 8. Concert door de Harmonie. 8.30 Verkiczings- praatje. 9.Concert door de Harmonie. 9.25 Nieuwsber. 9.35 Concert door de Harmonie. 10.Verkiezingspraatje. 10.15 Vroolijke avond. Accordeon, mandoline en humorist. DAVENTRY. 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. 2.50 le steen-legging v. h. Shakespeare Memorial theatre. 4.20 Licht orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 De Wireless Sin gers (Madrigalen). 7.20 Lezing. 7.45 Histor causerie. 8.05 Iersche volksliedjes. 8.20 Con cert. Olof Sextet. (8.20—8.50 Lezing). 9.20 Nieuwsb, 9.35 Muziekles. 10.— Variété en dansmuziek. 11.05 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO-PARIS". 1744 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramofoon muziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Liter, causerie. 8.55 „Redemption", koorwerk van C. Franck. LANGENBERG, 462 M. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmu ziek. 1.25 Orkestconcert. 3.— „Asschcnpoe:- ster" sprookje. 5.55 Orkestconcert. 8.35 Con cert. Werag-orkest en solisten. Werken van Niels W. Gade. ZEESEN, 1649 M. 12.20 Les en weerbericht. 12.50 Gramo- phoonmuziek. 3.20 Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Lezingen. 8.20 Tooneel-uitzending. HAMBURG, 392 M. 4.35 Volksliederen. Margarete Nolte-Dase- king en orkest. 6.20 Operettemuziek. 10.35 Dansmuziek. 12.50 Orkest- en koorconcert m. m. v. solisten. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramophoonplaien 8.35 Qrkestconcert. 9.30 Voortzetting concert. WOENSDAG 3 JULI HILVERSUM, 1071 M. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.Gramophoonmuzick. 2.30 Aansl. van het Kurhaus te Scheveningen Henri Nolles' Poppentheater. 3.30 Maak-het- zelf cursus. 4.30 Lezing door J. van Mourik over: Uit de historie der geslachten Van Arckel en Brederode. 5.Lezing door Mevr. Dr. L. C. M. de Buy-Wenniger Hulsebos. over: Het paedagogisch element in de Meisjes padvinderij. 6.01 Concert door het Omroep orkest. Solist: Salomon Bril (cello). 7.15 De Amsterdamsche Schouwburgkwestie bespro ken door architect H. Th. Wijdeveld, Inter viewer: James Yoland. 8.01 Gramophoonmu- ziek. 8.15 Aansl. van het Kurhaus te Sche veningen. Solisten-concert. Residentie-orkest Na afloop Dansmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN. 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzending), 11.Korte Ziekendienst. 12.30 Solistencon cert. 1.45 Gramofoonplatenconcert. 2.30 So listenconcert. 4.30 Gramofoonplatenconcert. 5.Kinderuurtje. 6.Causerie over het ge bruik van electriciteit in de woning. 6.30 Rap port van den radio-rcciteerwedstrijd. 7.00 Le zing over de pers (nieuwsber.» 7.30 Praatje tot de luisteraars door den N. C. R. V.-voor zitter. 8.Uitzend-avond. Draper-kwartet. Causerie Daarna persber. DAVENTRY, 1514 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert. 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 Orkeslconcert. 3.50 Lezing. 4.05 Dansmuziek. 5.05 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsb. 6.50 Tuinpraatje. 7.Muziek. 7.05 De Wireless Singers (Madrigalen) 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Wagner-programma. Orkest en B. Ross, bariton. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Causerie. 9.55 „Beggar on horseback", hoorspel. 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Solistencon cert (Trio). 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Wag- nerfeest. Orkest en koor. LANGENBERG. 462 M. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Solistcnconcert (Der hei tere Mittwoch). Daarna dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 10.20 Lezingen. 12.20 Gramophoonmuzlek. 12.45 Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Lezingen. 8.50 Vocaal concert. Valerie en Otto Erieii Lindner. HAMBURG. 392 M. 9.20 Jazmuziek. Daarna: Persber. cn tot 12.50 Dansmuziek. Zang. 4.35 Orkestconcert, m. m. v. solisten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Muzikaal-literalre grotesken m. m. v. solisten. 10.35 Dansmuziek. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Trio-concert. Mile Derville (zang) 6.50 Gramophoonplatcn. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Symphonie-concert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wcnsing's Alg. Advert.-Bureau) tempeliersstr. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11