UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERiNG. HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 12 JULI 1929 ZANDVOORT Protesten tegen de poffertjes kraam. Moeilijkheden bij de stemming voor leden van de commissie voor Georganiseerd Overleg. Een school tandarts benoemd. Interpellatie van den heer Drtiijf over de maré chaussees op het strand. De vergadering ..verdaagd wegens onvoltailigheid. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Donderdag 11 Juli 1929, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. Afwezig zijn de leden Gunters, Termes, Forrer en Fraenkel. Tngekomcn stukken Voorgelezen wordt de brief van eenige in gezetenen, dlc cr tegen opkomen, dal een poffertjeskraan in de gemeente Is geplaatst, waarvan zij hinder en schade beweren te ondervinden. B. en W. stellen voor, dezen brief voor ken nisgeving aan te nemen. De heer D r u y f ondersteunt de argumen ten van de adressanten. Hij kan zich niet voorstellen, dat deze brief zoo maar voor kennisgeving zou worden aangenomen. Hij meent dat deze poffertjeskraam daar niet op de goede plaats staat. De heer Molenaar vraagt, of de ves tiging van deze poffertjeskraam niet in strijd Is met art. 12 der Bouwverordening. Ilij meent dat die kraam gebouwd is zonder dat daarvoor vergunning aan B. en W. is aangevraagd. De heer Siegers meent ook, dat meer rekening met de belangen van de omwonen den had moeten worden gehouden. De heer G e e r s merkt op, dat de ves tiging van de poffertjeskraam in strijd is met een raadsbesluit, waarbij de raad zich tegen een Lunapark uitsprak. Overal ziet men in de gemeente inrichtingen, die aan een Lunapark doen denken. Spreker begrijpt dat or in dit geval niets meer aan te doen zal zijn, maar hij vraagt toezegging van B. en W„ om voor een volgend seizoen rekening met de gemaakte opmerkingen te houden. De Voorzitter antwoordt de ver schillende spreker, Hij zegt, dat de meerder heid van B. en W. ook tegen de vestiging van de poffertjeskraam was. Het college heeft cr niets aan kunnen doen, want deze kram was geplaatst zonder dat daarvoor aan B. en W. vergunning was gevraagd. Tegen den eigenaar is dan ook procesverbaal opge maakt. Spreker geeft toe, dat die kraam geen verfraaiing van de gemeente is, maar hij meent toch, dat de bezwaren er tegen een weinig overdreven zijn. Bovendien staat de kraam op particulier terrein. Wethouder Zwaan spreekt ln denzell- den geest. De brief van de ingezetenen wordt voor kennisgeving aangenomen." Te acht uur komt de heer T e r m e s ter vergadering. Vaststelling instructies. Het voorstel tot vaststelling van dc instruc- toes voor den directeur der bedrijven, voor den opzichter van de Reiniging cn den op zichter-teekenaar van Publieke Werken, wordt aangehouden op voorstel van den heer Siegers, die zich niet voldoende in gelicht acht. Tegen slechte betalers. Naar aanleiding van de nota's van den di recteur der bedrijven, dat verschillende tij delijke gasten vertrekken die niet. na aan gesloten te zijn aan het gas en- waterleiding net, de verschillende bedragen betalen, stel len B. en W. aan den raad vóór. dat voor iedere aansluiting een cautie moet worden gesteld van 15.welk bedrag over 5 jaar indien dc aangeslotene geen schuld bij het boei rijf heeft, ware te restitueeren. Wordt aangenomen. Verhooging subsidie. Ingekomen is een verzoek van het bestuur der Verceniging tot stichting en instandhou ding van Christelijke scholen voor voorbe reidend lager onderwijs, lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs aan de Bredero- destraat, om het gemeentelijk subsidie van 750 voor voorbcr. L.O. te verhoogen. B. en W. adviseeren afwijzend. De heer G eers vindt het jammer, dat B, en W. afwijzend adviseeren. Hij meent, dat het bestuur in dc gelegenheid moet worden gesteld om vóór de behandeling van de a.s. begrooting aan te toonen, waarom het Ver hooging van subsidie gcwenscht acht. De heer Siegers spreekt in denzelfden geest. De heer Molenaar begrijpt evenmin, waarom B. cn W. met het afwijzend advies gekomen zijn. Wethouder Padt verdedigt het voorstel van B. en W. Hij merkt op, dat het college altijd loyaal tegenover het bijzonder onder wijs heeft gestaan. Het zou echter voor Zandvoort van een tc groote luxe getuigen, als thans verhooginu: van het subsidie zou worden toegestaan. Ook hij acht het beter tot de aanstaande bcgrooting te wachten, zonder echter bij het bestuur de illusie te willen wekken, dat het verzoek zal worden ingewilligd. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt zich de raad met het afwijzend advies van B. en W. Vergoeding bedrijfsschade Door de Noderlandsche Asphalt Maatschap pij te Zaandam werd in 1927 in Plan Noord een asphaltweg aangelegd, welke -./.aam- heden niet konden vlotten dooro'a van ge meentewege eerst een rioleerlng moest wor den aangelegd. B. en W. meenen dat' de ge meente thans verplicht is om dc door ge melde maatschappij geleden bedrijfsschade te vergoeden tct een bedrag van 734.80, cn stellen cien raai voor daartoe te besluiten. De raad vereenigt zich hiermee. Uitzichttoren. In behandeling komt het voorstel tot ver pachting van den Uitzichttoren in het sei zoen 1929. B. en W. stellen voor, de exploitatie te ver pachten aan J. Koper voor 305.60. Aldus besloten. Gymnastiokwedstrijd. B. en W. stellen voor oin 25 beschikbaar te stellen voor een medaille of lauwerkrans voor den gymnastiek wedstrijd van O. S. S. Wordt toegestaan. Retributicrcgcling. Vastgesteld wordt de verordening op de heffing van retributiegeld voor toelating van leerlingen uit Zandvoort op inrichtingen voor M. O. en V. II. O. tc Haarlem en Bloe- mendaal. Georganiseerd Overleg. Tot leden van de Commissie voor Georga niseerd Overleg worden benoemd de heeren Elffers, Druyf en Forrer (de laatste na lo ting;. De heer Druyf verklaart, na de benoe ming eerst in beraad te hebben gehouden, dat hij thans bedankt. In zijn plaats wordt nu de heer Gunters benoemd. Tot plaatsvervangende leden worden aan gewezen Termes, Siegers en Van der Mij. Deze drie heeren bedanken voor de benoe ming. Op voorstel van den Voorzitter besluit de raad, de benoeming van de plaatsvervan gende leden tot een volgende, eventueel vol tallige vergadering uit te stellen. Salarisverhooging. B. en W. stellen voor, het salaris van een der helpsters aan de bewaarschool te ver hoogen, mej. A. Koning, ingaande 1 Mei 1929 vast te stellen op 500. Voor zooveel noodig merken zij op, dat deze verhooging geen vaste aanstelling beteekent. Wordt goedgekeurd. Restitutie begrafenisrechten. De heer Dijkstra vroeg restitutie van be taalde begrafenisrechten. B. en W. stellen voor, deze restitutie toe te staan. De heer Elffers merkt op, dat dit in strijd is met de wet. De heer Molenaar stelt aanhouding voor, om nog eens grondig na te gaan, on der welken vorm het verzoek van den heer Dijkstra kan worden ingewilligd. De raad besluit tot aanhouding. Schooltandarts. Tot schooltandarts wordt benoemd Me vrouw R. de BoerJoosten, te Amsterdam. Schoolvergaderingen. Het voorstel tot wijziging van het regle ment voor de schoolvergaderingen wordt goedgekeurd. Ontheffing belasting vermake lijkheden. De directeur van het café-restaurant „Ober Bayern", hetwelk wordt geëxploiteerd in het „Kurhaus", vraagt aan den raad ontheffing van het betalen van muziekbelasting na des nachts 12 uur, alsook om hem, in verband met de weersgesteldheid, naar eigen inzicht, gedurende het seizoen doorloopend vergun ning te verleenen om zijn inrichting tot des nachts 1 uur open te houden. B. en W. adviseeren den raad afwijzend op het verzoek te beschikken, aangezien de be trekkelijke verordening geen vrijheid daartoe biedt. De raad vereenigt zich met het advies van B. en W. Een bergplaats of een gebouw voor godsdienstonderwijs. Door den heer Korstebroek, aannemer te Bentveld, is aan den raad een verzoek ge richt, om de bergplaats te mogen huren ach ter de gemeentewoningen aldaar, waarin des Zondags door de Nederd. Herv. Gemeente aan kinderen uit die omgeving godsdienst onderwijs wordt gegeven. B. en W. hebben zich gewend tot het Kerkbestuur, of tegen inwilliging van het verzoek door den raad, bezwaren zouden zijn, en het Kerkbestuur heeft bericht, dat het zeer prijs stelt op het behoud van deze gelegenheid om aan de kin deren godsdienst-onderwijs te geven tot eer lang een permanent kerkgebouw aldaar zal zijn verrezen. B. en W. stellen derhalve voor om het verzoek niet in tc willigen. De heer G e e r s stelt voor, den heer Korstenbroek toch gelegenheid te geven, dit schuurtje te doen bouwen, onder eenige na dere voorwaarden. De heer Molenaar stelt voor, B. en W. te machtigen, aan den heer Korstenbroek een stukje gemeentegrond op bedoelde plek te geven voor den bouw van dit schuurtje. De heer Elffers is van meening, dat het gemeentebelang eischt, dat het verzoek van den heer Korstenbroek wordt ingewil ligd. Dat is voor de gemeente financieel voordeeiiger. Het godsdienstonderwijs kan toch evengoed op een andere plaats worden gegeven. De heer Van der Mij vindt het on billijk, om op zulk een onwelwillende wijze op straat te willen zetten. Hij herinnert er aan, dat de Hervormde Kerk al sinds vele jaren veel goeds in Zandvoort heeft ver richt. Zij heeft o.a. huizen doen bouwen voor menschen, die anders ten laste van de bur gerlijke gemeente zouden gekomen zijn. Spreker adviseert, de Hervormde Kerk in het ongestoord bezit van die woningen te laten. De heer Elffers handhaaft zijn be zwaren. Hij is van meening, dat de gebouw tjes voor godsdienst-onderwijs ten eenen- male ongeschikt zijn. Hij vermoedt, dat er wel iemand gevonden zal kunnen worden, die bereid is gedurende een uur per week een lokaal voor dit doel af te staan, anders zou spreker wel een kamer in zijn woning be schikbaar willen stellen. Die zou veel ge rieflijker zijn. De raad besluit tenslotte, B. en W. te machtigen, den heer Korstenbroek een stuk grond op genoemd terrein aan te wijzen voor den bouw van zijn schuurtje. Industrieterrein in Plan Noord. De heer Druyf houdt zijn reeds door óns aangekondigde interpellatie inzake de wei gering van den Burgemeester om aan den heer F. J. M. van Vught en diens compag- men de noodige medewerking tc verleenen voor den bouw van een fabriek van weeg werktuigen. Spreker deelt mee, dat de vesti ging van deze industrie van het allergroot ste belang voor Zandvoort zou geweest zijn. De werkloosheid zou er door bestreden wor den en er zouden eenige arbeiderswoningen in Plan Noord gebouwd zijn. De heeren had den tot tweemaal toe ©en onderhoud met den Burgemeester, waarvan het gevolg was, dat de heer Van Vught van zijn plan afzag en voor zijn doel een terrein in Haarlem heeft gekocht. Spreker betreurt het, dat de wethouders hiervan blijkbaar niets geweten hebben en dat hier alleen door den Burge meester gehandeld is. De Voorzlttter antwoordt den in- terpellant. Hij herinnert aan het eerste on derhoud, dat hij met den heer Van Vught heeft gehad, waarbij deze de voordeelen van de vestiging zijner fabriek had opgesomd. Dit alles had spreker interessant gevonden. De heer Van Vught wenschte een speciaal stuk terrein nabij het station. De onderhan delingen waren van den meest aangenamen aard. Van tegenwerking door spreker is geeif*. sprake. Het tegendeel is waar. Spreker hoorde daar verder niets meer van, tot dat hij opeens in de kranten las, dat de heer Druyf over deze aangelegenheid een inter pellatie zou aanvragen. De heer Druyf repliceert uitvoerig. Hij handhaaft zijn bezwaren en merkt op, dat de Burgemeester toch niet loyaal gehandeld heeft. Spreker vraagt, of de raad nu moet aannemen, dat gewichtige aangelegenheden blijkbaar alleen door den Burgemeester wor den afgehandeld en dat de wethouders er eigenlijk alleen maar bijhangen. Spreker heeft den voorzitter al eens meer in den raad verweten, partijdig te zijn, maar op een leu gen heeft hij den Bnurgemeester tóch nooit betrapt. Spreker moet dus aannemen, dat de Voorzitter de feiten goed heeft weergegeven. Toch meent hij dat diens houding aanlei ding tot ongerustheid heeft gegeven. De Voorzitter komt er tegenop, dat hij zich in deze zaak niet loyaal zou hebben getoond. Spreker heeft den indruk, gehad, dat het verzoek van den heer Van Vught niet serieus was en dat diens compagnon reeds van liet begin af meer voor Haarlem heeft gevoeld. Verschillende leden voeren hierna over deze aangelegenheid het woord. De heer Geers ziet het nut van deze in terpellatie niet in. Hij meent, dat de raad wei wat beters te doen heeft. Spreker stelt echter voor, een commissie te benoemen, die de zaak grondig met de betrokkenen zal onderzoeken. De Voorzitter acht deze commissie overbodig omdat de raad er niet in gekend is. De heer Elffers spreekt in denzelfden geest als de heer Geers. Ook spreker meent, dat dergelijke interpellaties niet in het be lang van de gemeente zijn. Nogmaals ontraadt de Voorzitter de benoeming van een commissie. De raad vereenigt zich hiermee. Deze interpellatie wordt hiermee geslo ten. De maréchaussees op liet strand. De heer Druyf vraagt aan den raad ver lof om aan den burgemeester als hoofd der. politie eenige vragen te mogen stellen naar aanleiding van de strandbewaking door een detachement marechaussees te paard. Spreker merkt op, dat de aanwezigheid van maréchaussees in Zandvoort met haar he terogene bevolking aaneliding tot botsingen kan geven. Maréchaussees zijn geen politie- menschen in den gewonen zin des woords. Zij missen den tact De Voorzitter kan deze uitdrukking niet toelaten. De heer Druyf zegt, dat de Zandvoort- sche politie wel clen tact bezit om met de in gezetenen en met het uitgaand publiek om te gaan.Spreker vreest, dat de maréchaussees dien tact niet bezitten. Spreker vreest, dat er ook botsingen zullen komen tusschen maré chaussees en de badgasten De Voorzitter: „Volgens uw .mee ning!" De heer Druyf antwoordt, dat dit de gangbare meening van een groot deel der bevolking is. Hij meent,, dat de aanwezig heid der maréchaussees de gemeente Zand voort nog meer in miscrediet zal brengen. „Laat de maréchaussees dus maar rustig in hun kazernes blijven!", aldus eindigt spre ker. De Voorzitter antwoordt den inter- peliant. Hij zegt, dat de maréchaussees juist de geschikte menschen zijn om met het pu bliek om te gaan. Zij hébben veel kalmte. Vooral met de Amsterdammers kunnen zij goed omgaan. Trouwens, de commandant is zelf uit Amsterdam en kent zijn volkje. En de Amsterdammers zijn toch zeker wel ge wend aan hot optreden van marechaussees. Het publiek mag natuurlijk wel eens uit den band springen, maar de band mag toch niet te las worden. Een gepast jolijt mag worden toegestaan, maar tegenwoordig hebben er, vooral aan het strand, dingen plaats, die de grens van jolijt meermalen overschrijden. Het politiekorps is te klein om in de zomer maanden het uitgestrekte gebied van Zand voort te bewaken. Bovendien is het voor de poli tie-agenten te vermoeiend om steeds door het mulle zand te loopen. Dit werk kan be ter door de maréchaussees te paard worden verricht. Een motie. De heer Druyf repliceert en handhaaft ten volle zijn bezwaren. Hij dient tenslotte een motie in, waarin de raad als zijn oor deel uitspreekt, „dat de aanwezigheid en 't dienst doen van maréchaussees niet in het belang van Zandvoort moet worden geacht." De heer Molenaar noemt het ook geen gelukkig oogenblik van den burgemeester, om de hulp van maréchaussees in te roe pen. Deze menschen zijn volgèns spreker bij het publiek zeer onpopulair. Ze worden dan ook niet meer gestuurd naar gemeenten, waar een staking is uitgebroken. Dat is vol gens hem toch een bewijs, dat maréchaus sees niet met den noodigen tact optreden. Spreker hoopt intusschen dat de maré chaussees ook met soepelheid zullen optre den. De heer G e e r s is van meening, dat de Po litieverordening wel streng is. maar als ze er eenmaal is. moet ze ook worden nage leefd. Als de aanwezigheid der maréchaussees er toe bijdraagt, dat ook menschen aan het strand kunnen komen, die daar slechts reine vreugde zoeken, dan juicht hij den maatre gel van den Burgemeester toe. De heer Siegers zal tegen de motie van den heer Druyf stemmen, omdat hij het toe juicht. dat nu aan de onzedelijkheid op het strand een einde kan worden gemaakt. Tijdens de discussies verlaten de heeren Zwaan, Termes, Koning en Elffers de raads zaal. De heer Druyf vraagt nog eens het woord. De Voorzitter wil het hem wel verlee nen, maar merkt op, dat de motie nu toch niet in stemming kan worden gebracht. Wethouder Padt tracht de weggeloopen leden weer in de raadszaal terug te roepen. Dit lukt echter niet. Te kwart voor elf verdaagt de Voorzit ter de vergadering wegens onvolledig heid. Dc heer Druyf protesteert nog tegen deze behandeling. CONCOURS D'ELEGANCE EN BEHENDIG HEIDSWEDSTRIJD Men schrijft ons: Mooi weer morgen welaan, clan zal het auto-feest dat ..Sport in Beeld" op het ter ras van Hotel d'Orange te Zandvoort organi seert. een succes worden. Hel aantal in schrijvingen heeft de verwachtingen over troffen. De kwaliteit overtreft bovendien nog verre de kwantiteit. Maar wij kunnen nu toch al verklappen, dat 64 wagens langs de BILLY BOE VOOR DE KINDEREN vj'L- De dwerg had daarnaar wel ooren, Zei, dat hij er vcor zorgen zou. Hij maakte een heerlijken maaltijd In een prachtig, vierkant gebouw. Eu, toen de lunch was geëindigd, Met eieren en geroosterd brood, Zei Billy, dat hij wilde spreken, Want zijn' dankbaarheid was groot. „Mijne heeren," zoo begon 'Billy, „Veroorloof mij mijn dank te biên, Voor den schoonen, heerlijken maaltijd, Zcöals ik nog nooit heb gezien. Kom, heft nu de kroezen, Een dronk zij aan den dwerg gewijd, Een lang leven zij hem beschoren, En gcccrd zij hij wijd en zijd." Natuurlijk zal de dwerg wel moeten antwoorden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 'Adv. fn Blokschrift). .SlLjnn-of HCinkhcesF". Benauwdheid op de (aord var» Uw Vcleirte gy Ket rr\e.t AKKcr-^ Abdijsiroop^ jury zullen defileeren ennog steeds is het aantal inschrijvingen wassende. In elke der drie hoofd-afdeelingen, t.w. „open'', „dicht" en „transformable" rijden tenslotte de eerste prijs-winnaars tegen el kaar voor den kampioensprijs. Direct na afloop van dit concours wordt met den „Behendigheidswedstrijd" begonnen. Deze omvat rijvaardigheidsproeven op het terras van Hotel d'Orange en verder een ter rein-rit op het ongelijk duinterrein, waar vroeger Germania stond. Deze wedstrijd is verdeeld in 2 klassen n.l. een voor wagens met wiel-basis tot 2,80 M., én daarboven. In het geheel schreven tot nu toe 18 deelne mers in. Voor bezoekers die te voet komen, zijn er twee ingangen, één in Hotel d'Orange, de andere, komende van de Zeestraat, in de Burgemeester Engelbertsstraat. Hier is even eens de inrit voor automobilisten (bezoekers) voor wie een ruim wagenpark is gereser veerd. Men zal buitengewoon mooie wagens kun nen aanschouwen. Des avonds tien uur vindt de prijsuitdeeling in Pavilion Riche plaats. PERSONALIA Voor het toelatingsexamen voor het Chris telijk Lyceum te Haarlem slaagden Donder dag o.a. Liesje Koning en Rudolf van Stui- venborg, beiden leerling van de Wilhelmina- school tc Zandvoort. Door den Burgemeester is op voordracht van den Commissaris van Politie benoemd tot tijdelijk agent van Politie de heer M. Otte te Bennebroek, terwijl door B. en W. is benoemd tot tijdelijk klerk ter secretarie mej. F. Kolenbrander, alhier. ZANDVOORTSCHE MUZIEKKAPEL. Aanstaanden Zaterdagavond 8 uur geeft de Zandvoortsche Muziekkapel, directeur de heer R. van 't Hoff, in de tent op het Gast huisplein een concert. Vervolgens zullen eiken Woensdagavond in Juli en Augustus deze populaire concerten worden gegeven. Zondag 14 Juli hoopt de kapel een strand- concert te geven. Het programma v.an a.s. Zaterdagavond luidt: 1. Marsch: Vers l'avenir van S. Vlessing. 2. Trois Scènes de Carnaval A, id. 3. La Coquette (Grande Valse) id. 4. Ballet Fantasie Coppelia, id. Pauze. 5. Marsch. Sirene Arr. Vlessing. 6. Therenen (Valse de Concert) id. 7. Scènes de Carnaval 8 id. 8. Trois Scènes de Carnaval C. id. 9. Finale. SCHOOLNIEUWS. Den heer Volger, hoofd van school D, alhier is het wederom gelukt alle leerlingen van zijn school die zich hadden opgegeven voor voortgezet onderwijs met succes voor de examens op te leiden. Geslaagd zijn voor het gymnasium te Hil versum, H. Teriet, voor het Kennemer Lyceum Willempje van der Mije, Louis Han delaar, Hetty Penart, Blonniter Wolbeek, Louis Walbury Schmidt en Maurits Rabbi. De laatste 3 zijn ook reeds geslaagd bij het schriftelijk gedeelte voor het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem. ONTSPORING TRAMWAGEN. Donderdagmiddag 3 uur ontspoorde, blijk baar tengevolge van een wisseldefect, een der wagens van het Dudapester type der E.S.M. op het emplacement alhier. Hoewel de wagen geheel bezet was, werden geen ongelukken veroorzaakt. Door het tractie-personeel werd de wagen wederom op het spoor gébracht en ter onderzoek naar de remise gebracht. BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL VOLKSZANG IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH De afd. Haarlem en omstreken van de Ned. Ver. voor den Volkszang hield Woensdag avond een zangavond in de muziektent in het Bloemendaalsche Bosch, welke door B. en W. van Bloemendaal welwillend ter be schikking was gesteld. Het tramfanfarecorps, onder leiding van den heer Bouwmeester, verleende hierbij zijn medewerking en gaf ook tusschen den zang een nummertje ten beste. De omstandigheden voor dit eerste pogen van Volkszang in de open lucht waren bui tengewoon gunstig. Het weer was heerlijk, de omgeving rustig, het publiek talrijk. De heer Sixma. de dirigent, is van plan om in de toekomst meer zangavonden te ge ven, als het zingen inslaat. Of dit het geval is? Wij meenen dit te mogen betwijfelen. De raming van den leider dat 20 pCt. meezong is wel wat ruim. Maar ook hier zal het publiek langzamerhand aan gemeenschappelijk zingen moeten wennen. Bovendien is de ruimte om de tent te klein en staat de kern daardoor te geïsoleerd. Waarbij nog kwam dat nog te weinigen een programma kochten. Het eerste zangnummer was „Gelukkig Vaderland" van Valerius; het mooie Hol- landsche liedje van Abramsz. volgde; hierna „Ga je mee varen, meisje?" Na de pauze werden eenige volksdansen vertoond, die zeer in den smaak vielen waar na nog eenige liederen werden gezongen. Wij hopen dat het den heer Sixma spoedig moge gelukken zijn publiek aan het zingen te krijgen; gèen 20 pCt. maar de volle hon derd. Die taak is hem wel toevertrouwd. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 18 Juli 1929, te 14 ure, (des nam. 2 uur) ten Raadhulze te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzeres aan school B. Dc voordracht luidt: No. 1. Mej. J. M. Swart te 's Hertogen bosch; no. 2. Mej. T. Noorman, te Bloemendaal; no. 3. Mej. A. J. Diepenhorst, te Bever wijk. 3. Wijziging besluiten van 21 Februari 1929 tot uitgifte van grond in erfpacht aan het P.E.N. 4. Definitieve vaststelling van liet uit breidingsplan voor Rijnegom. 5. Aanvulling der Algemeene Politiever ordening. 6. Vaststelling tekst der aan W. C. Olie te verleenen concessie voor het onderhouden van een autobusdienst. 7. Reclame tegen aanslag in het vergun ningsrecht. 8. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevr. Schimmel- penninck, Prins Hendriklaan 162 Overveen, een broche met dameskop; P. v. d. Aardt, Leidschevaart 140, Vogelenzang, een zilve ren dameshorloge: Aartsen, Zomerzorger- laan 14a Bloemendaal, een gabardine regen jas: J. Paap. Koningstraat 68 Zandvoort, een padvindersmes; aan het Postkantoor te Bloemendaal, een vulpenhouder; W- Voerman, Kinheimweg 63 Bloemendaal, een paar gym nastiekschoenen; Zs. Bakker, Zomerzorger- laan 20 Bloejnendaal, twee luiers en een broche met diamantjes; Hilbrands, Klever laan 77 Bloemendaal, een zakmicroscoop; W. Both, Midden Duin en Daalscheweg 7 Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk; F. Bleij, Rijnegomlaan 9a Aerdenhout, een rijks daalder; Dr. Bïerens de .Haan, Slingerweg 2 Aerdenhout een padvindersmes; J. Hardebol, Boschlaan 63 Bloemendaal, een zilveren kruis en een glassnijdcr; W. Voerman, Kinheimweg 63 Bloemendaal, een vermoedelijk gouden ring; aan den politiepost Noordzeestrand: een schroevendraaier, een paar slobkousen, een gummi-damesmantel, een beursje met inhoud; aan het bureau van politie te Over veen een stoffen handtaschje, een pluim, een slinger van auto, een huissleutel en een kin- dertaschje. INGEZONDEN MF.DEDEEI.INGEN a i a 60 Cts. per regel. I Cts. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's Alg. Advert..Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10