II. D. VERTELLINGEN EXAMENS. FEUILLETON Liefde de Leid-ster SCHEEPVAARTBERICHTEN Hoeing stoomt en vertt toch mooier vlugger en goertkooper, STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 12 JULI 1929 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) De Riemen. door HASSE ZETTERSTRÖM. Des morgens, toen ik naar de haven ging, om naar de booten te zien, ontdekte ik, dat er een paar riemen uit mijn boot waren ver dwenen. Ik zocht op den steiger, op het strand en in de badkoetsjes. Zij waren nergens te vin den. „Iemand heeft ze gestolen", zeide Lars, die mee op zoek was gegaan. „Een of andere zeiler van de naburige eilandjes is des nachts gekomen, heeft de riemen gezien, zij zijn hem bevallen en hij heeft ze medegeno men". „Dat is mij in deze streek nog nooit over komen", zeide ik. „Hier wordt nooit iets „ge leend". Wij gelooven aan wederkeerige eer lijkheid". Wij stonden zwijgend stil. Toen zeide Lars: „Is dat een hengel voor snoeken, die je daar in je boot hebt?" „Precies, dat is een snoekhengel; ik ben er gisteren mede wezen visschen". „Heb je iets gevangen?" „Ja, een snoek die een Kilo woog". „Zooo? Waar heb je die te pakken gekre gen?" „Ben jij lid van de dorpsrecherche?" „Neen, alleen maar belangstellende". „Ik heb hem bij Norrö gevangen". „Dan heeft ook de Norröer de riemen weg genomen. Hij kan het niet hebben, dat er in zijn water wordt gestroopt. Hij is in den nacht hierheen geroeid en heeft de riemen gehaald om je te straffen". „Zal ik het bij de politie aangeven?" „Dan geeft hij je aan wegens strooperij. Voor het overige heb je geen enkel bewijs, dat hij de riemen heeft gestolen. Wanneer hij ze heeft, dan heeft hij ze weggestopt". „Of in het water geworpen". „Dat doet hij niet. Hij is gierig. Een paar riemen kun je altijd gebruiken". „Zullen wij er heen varen en gaan zien of hij de riemen heeft?" „Ja, wanneer we heel stom zijnVoor het overige heeft hij het landen op zijn eilandje verboden. Hij jaagt ons weg". „Ik heb de riemen noodig!" „Dat zie ik in, want je hebt een motor. Mqar ik heb een ander idee. Werkt de motor?" „Gisteren liep hij uitstekend". „Dat is geen garantie. Maar we zullen het NUTSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERESSEN. TOELATINGSEXAMEN. Toegelaten tot de eerste klasse: Hetty Gorselink, Tini van den Berg, Bertha Sorg- drager f voorw.), Ietje van der Capellen, Loes Kalis, Elina da Costa en Anna Kees (voorw.), allen te Haarlem. Ina van Dijk te IJmuiden, Ida Zweers te Bloemendaal, Mientje Sieke- meyer en Truus Wildeboer te Heemstede, Anna Lfndeman te Amsterdam, Jennie Haa- nen te Santpoort, Jo Niessen te Wijk aan Zee en May Rijke te Velsen. Toegelaten tot de tweede klasse: A. C. P. de Ridder, G. Wringer en A. A. J. Krabben dam te IJmuiden, en A. H. Pootjes te Den Helder. Omtrent 2 candidaten volgt de beslissing later. Toegelaten tot de derde klasse: H. Loeff, A. R Huisman, J. F. de Hosson, I. E. A. Wolff, C. Val, W. T. J. Kingma en A. Lamp, allen te Haarlem en A. C. Teding van Berkhout te Amsterdam. Bevorderd zijn: tot de tweede klasse: H. de Carpentfer, A. Derx, E. Derx, J. van Dijk, M. Groot. G. Hamburger, M. van Hemert, N. de Heer Kloots, D. Lindeblad, E. Lubbers, E. Panhuysen, E. Rijnveld, C. Schipper, H. Smits, J. Vermeer, G. Stuitje (voorw.), M. Visser, A. Zuelen. G. Kraay (voorw.), S. Huen der en J. van Zijll de Jong. Niet bevorderd 3. Tot de derde klasse: S. van Andel, M. Ban- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. JU cU -iVv 1 Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. 19) Het eten is klaar, zei ze, en verlegen keek ze naar de deuropening waar Larry stond. Terwijl de mannen praatten en aten, luisterden zij en keek van den een naar den ander, maar zelden naar Larry. We kunnen de hut vannacht beter aan juffrouw Hepburn laten, zei deze. toen ze even weg was. Ze was naar den wagen ge gaan om haar haar op te maken. Toen de drie mannen naar buiten gingen om te vooken keek Hepburn om zich heen en stelde d« vraag waarop Spon al zoo lang gewacht had. Goud? vroeg hij. Neen, robijnen, antwoordde Spon kalm. Hepburn scheen niet verbaasd. Ik heb altijd wel gedacht dat die hier ln de buurt moesten zitten, zei hij rustig. Zoo? vroeg Spon droog. Waarom? Ik heb niet ver van hier eens een kristal opgeraapt. In dit land kun je van alles vinden. Metalen, mineralen, ze liggen er maar op te wachten dat iemand ze komt opdelven. Heb je al flink wat gevonden? Ja, een paar, antwoordee Spon ont wijkend. Er werd niet meer over het onderwerp ge sproken en korten tijd later gingen ze slapen in de tent die Hepburn op den wagen mee voerde. Den volgenden morgen had Linda het ontbijt al vroeg klaar en het karige maal van de gastheeren werd aangevuld met ham en gelei uit de voorraad van Hepburn. Spon probeeren. Ik vaar naar NorrÖn en zal een paar woorden met hem spreken. Mij kent hij niet. Ik zal aan de zeezijde landen, dan weet hij niet, waar ik vandaan kom". De motor snorde en Lars voer weg. Na een uur kwam hij terug en wij ontmoetten el kaar aan de koffietafel. „Nuuuu?" zei ik. „Dat was een resolute kerel, die Norröer. Hij woont prachtig. En koeien heeft hij ook. En schapen". „Dat hoort hier niet bij had hij de rie men?" „Wacht even. Hij kwam mij voor het huis tegemoet en toen stelde ik mij voor: Mijn naam is Holmström, agent van de verzeke ringsmaatschappij tegen diefstal. Ik ben hierheen gekomen, om U een verzekering aan te bieden" „Wat zal ik verzekeren?" vroeg de Nor röer. „Hier wordt niet gestolen". „Dat kan men nooit weten. Booten en on- derdeelen van booten zijn dingen, die ieder kan gebruiken. Wanneer er iets weg is, krijgt men schadevergoeding van de maatschappij, volledige schadevergoeding". „Zoo, zoo". „Ja, daar is zoo'n geval op Ytterön voorge komen. Een ingenieur, die daar woont, is een paar riemen kwijt, die zijn gestolen. Dat is waarschijnlijk vannacht gebeurd. De rie men waren verzekerd. Zij hadden een waar de van 15 Kronen en nu krijgt hij er 30. Hij is blij, dat hij de riemen kwijt is". „Zoo zoo". „Dat is te zeggen: zouden de riemen voor Zondag worden gevonden, dan ontvangt hij natuurlijk niets. Wilt u zich niet later verze keren?" „Ik zal er eens over denken", zeide de Nor röer. Wij gebruikten het middagmaal en toen gingen wij naar de zee en genoten van den zonsondergang. De avond was stil en rustig. Den volgenden morgen werd ik vroeg wak ker en ik ging naar de haven, om naar de booten te zien. De riemen waren weer te voorschijn geko men en lagen op hun plaats in de boot. In plaats daarvan was de snoekhengel ver dwenen. Dat was het visitekaartje van den Norröer. nink, G. Eelman, G. Garssen, M. Gielen, J. Kramer, G. de Jong, D. Kuitert, T. vam der Land, W. Lansdorp, T. Louw, E. Masschaupt, M. van der Meulen, G. van Ommeren, A. Reitsma, A. Schol, M. Siegmann, A. Val, B. Visser (voorw.), J. Vogel en L. van Waveren. E. de Jong. Niet bevorderd 1. Tot de vierde klasse: E. Artz, H. Baart, L. Betlem, M. Broese, C. Diepenhorst, L. Cam- pen, A. Heck, M. van Hoogstraten, D. van Zijll de Jong, A. van Leyen, B. Lootsma, G. Max, T. Mulders, C. Mulder, T. Nienkem- per, A. van Nop (voorw.), A. Posthumus Meyes, T. Smits, W. Sprik, A. Teipe, T. Thö- rig (voorw.). A. Togtema (voorw.), E. van der Veen, F. Woudt, S. van Zadel (voorw.) en S. Zijlstra. Niet bevorderd 1. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bijTimmer, Ged. Raam gracht 62, armband: Heemskerk, Jansstraat 2rd, autodop; Spruit, Jan Steenstraat 5, chauff.pet; Politiebureau, Smedestraat, cein tuur; Dorsman, v. Hogendorpstr. 11. broche; Durger, Aagje Dekenstraat 13, bankbiljet; v. Soest. Biss. Ottostraat 11. bal; Politiebureau, Smedestraat, broche; Prik, Glasblazersstraat 45 rd, dweil; De Ridder, Rozenstraat 41, duif. Zijlstra, Jansstraat 36, gewicht; Meiboom, Rijksstraatweg 423, jas; Lodewijk, Hof van Egmondstraat 27, idem; Lunenburg, Korte Zijlstraat 6, idem; Timmermans, le Vooruit gangstraat 19, hond; Verweij, Oranjeboom straat 135, handschoen; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, Overveen Klippers, Ti- morstraat 18, hond; Cohen, Vondellaan 32, Aerdenhout. hond; Bertholé, Coornhertstraat 13, kat; v. Hooff, Pijnboomstraat 63, kat; Kennel Fauna, Parklaan: Bault, Leidsche- plein 7. kat; Akkerman, D. Spaarne 28a. lad der: Siebeling. Teylerstraat 19, mantel; Rijks lijkhuizen. Gen. Cronjéstraat 13. tasch; v. Heusden, Mentawistraat 27, idem; Govers, Camphuijsstraat 17, idem; Cornet, Lootsstr. 28, sleutels; Prik, Glasblazerstraat 45 rd, schort; v. Krusenberg, Leidscheplein 54, schaartje; Politiebureau, Smedestraat, roze- krans; Braaksma, Hoogerwoerdstraat 25, rijw.bel.merk. zei niet veel gedurende den maaltijd. En toen de drie mannen buiten waren, stak Hepburn zijn pijp op en zei: Ik denk dat we maar weer eens verder moeten gaan. Spon zei rustig en bijna grimmig: Dat denk ik niet. Ik denk dat je zult moeten blijven. Hepburn staarde hem aan. Wat bedoel je? vroeg hij. Precies wat ik zeg; dat je hier zult moeten blijven, antwoordde Spon. Dacht je dat wij je zouden laten vertrekken met ons geheim? Wat zou dat nog voor waarde voor ons hebben als we dat deden? Neen. je zult hier moeten blijven en met ons meewerken. Hepburn keek hem verschrikt aan. En als ik nu eens weiger? zei hij. Spon hield hem een revolver voor den neus. Larry begon te lachen en hij legde zijn hand niet op den revolver, maar op Spoil's schouder. Houd Je nu eens kalm Spon. Toen wend de hij zich tot Hepburn. Mijn vriend heeft gelijk, dat begrijp je natuurlijk ook wel. De groeve is van ons, maar niet langer dan wij haar kunnen be houden. En we zouden niet veilig meer zijn als een ander ons geheim zou kunnen ver tellen. Maar.... begon Hepburn. Op dat oogenblik kwam Linda uit de hut en Larry kreeg den indruk dat zij alles ge hoord had. Wat is er aan de hand? Waarom zouden we hier niet blijven als deze heeren ze keek naar Larry en niet naar Spon als deze heeren dat willen? Ik zou best wat willen blijven. Het is hier heel mooi. Ze keek rond maar het was of haar blauwe oogen speeds weer naar Larry werden getrokken, als staal ARROND.-RECHTBANK. DE AANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP TE LISSE. 300.— BOETE GEëlSCHT. Op een drukken bollen-Zondag, op 12 Mei van dit jaar, had bij het station te Lisse een noodlottige aanrijding plaats. Een Haar- lemsch medicus moest zich heden voor de Haarlemsche Rechtbank verantwoorden voor deze aanrijding. Hij was beschuldigd met zijn auto onvoorzichtig, onbedachtzaam en licht vaardig gereden te hebben met het gevolg dat één van een groep van 22- meisjes, de 11-jarige Bloeme Kesner, die daar op den weg liepen, komende van het station en gaande in de richting van het dorp. door hem werd aangereden- Het meisje werd naar de Boerhave-kliniek te Leiden vervoerd en overleed daar denzelfden avond nog aan de gevolgen van de aanrijding. Beide linkervoor wielen van de auto gingen over haar heen en het meisje werd ook gegrepen, als 't ware „geschept", door het linker-vóórspatscherm. De getuige-veldwachter S. Boerema ver klaarde dat op de plaats van de aanrijding de weg heel recht en daar over een 200 a 300 meter een geheel vrij uitzicht is. Volgens dezen getuige werkten de remmen goed, alleen de pal van de handrem leek hem niet in orde. De Haagsche zwemonderwijzer Chr. van Aken, was een der geleiders van het groepje meisjes, die met hun 5 geleiders zoo ongeveer in groepen van vier liepen en naar Lisse waren gekomen om de bollenvelden te zien. Get. had twee meisjes aan zijn rechter- en één meisje aan zijn linkerzijde. Hij liep in op twee na de laatste rij en keek telkens om naar de achter hem loopende meisjes. Op een gegeven oogenblik kwam een auto aan rijden, in tegenovergestelde richting en kon de rij, waarin de heer van Aken liep, zeer goed passeeren. Er was daarvoor voldoende ruimte. Het volgende oogenblik hoorde ge tuige gegil en was het ongeluk geschied. Het meisje dat gearmd geloopen had met het slachtoffer, verklaarde, dat de auto in eenigszins schuine richting op de laatste rij meisjes was komen aanrijden. Het "meisje Kessner werd door den auto aan de voor zijde van het lichaam geraakt. Zij kwam te vallen en toen gingen er twee wielen van de auto over haar heen. Een signaal had deze getuige niet gehoord; ook de vorige ge tuigen haaden niets van een signaal ver nomen. De andere meisjes, die in de rij met het slachtoffer hadden geloopen, verklaarden allen dat de meisjes hadden loopen praten, maar niet hadden gestoeid of gespeeld. Get. B. Wesseling zeide dat het ophet oogenblik van het ongeval niet bijzonder druk op den weg was. De auto reed niet har der dan 10 of 15 K,M. Ook get. van Aken schatte 15 K.M., of iets minder. Getuige J. W. Kasteel was hoofdgeleider van de allen uit Den Haag komende meisjes. Hij liep in de eerste rij. De auto die aankwam reed betrekkelijk kalm en kon royaal pas seeren. Van de aanrijding heeft getuige niets gezien. Signalen heeft hij niet gehoord en die waren z.i. ook niet noodig. Er was ruimte genoeg. Get.-desk. h décharge Stallinga te Leiden, had 10 dagen vóór het ongeval de auto, een Chevrolet, aan verdachte verkocht. Het was geen nieuwe automobiel, maar geheel in orde, ook de remmen waren in orde. De heer Kimman te Haarlem, getuige des kundige a décharge, zeide, naar aanleiding van een vraag van den verdediger, Mr. L. G. van Dam, dat het rempedaal was afgesleten aan den kant van het gaspedaal. Zoo kan het voorkomen dat men met den voet van het rempedaal afglijdt, op het gaspedaal terecht komt en meer gas geeft. Op de vraag van den president waarom hij schuin op de meisjes was ingereden, ant woordde verdachte dat hij moest uitwijken voor een man die gehurkt zat op een gedeelte van den weg. waarop hij, verdachte, niet mocht rijden. Had hij dien man aangereden, dan was het nog verschrikkelijker geweest. Toen verd. zoo hard mogelijk remde, reed hij toch nog door omdat hij tegelijk vol gas gaf. Verd. die vroeger een Citroen heeft ge reden had met de Chrevolet nog totaal geen moeilijkheden ondervonden. Het O.M. sprak zijn deelneming uit met de ouders van het slachtoffer en ook met den verdachte, die misschien het ongeluk niet had gehad, als hij met meer voorzich tigheid had gereden. Spr. kent den weg daar ter plaatse. Het is daar breed genoeg. Ver dachte is veel te veel naar links uit geweken en heeft zelfs nog twee andere meisjes aan gereden. Daar hier kinderen op den weg v/aren. had hij dubbel voorzichtig moeten zijn. Bovendien had hij al vóór den man-op- den-weg behooren te stoppen. Maar verdach te heeft gedacht: daar kom ik nog wel door. Maar volgens zijn eigen vermoeden is hij doorgereden omdat hij op het rem- èn op het gaspedaal heeft getrapt. Verdachte is geen woeste rijder. Het on geval is wel wonderlijk slecht af geloopen. Spr. wil dit in aanmerking nemen en naar een magneet. En we kunnen hen helpen, want ze hebben iemand noodig, een vrouw, die een beetje voor ze zorgt. Nu, ik heb er niets tegen, zei Hepburn. We zullen het wel met elkaar regelen, merkte Spon op. Darnley en ik zijn de bezitters, daar valt niet aan te tornen. Ik heb de plaats ontdekt, of liever, eerlijk ge kocht en hij deelt met me op. Ik heb de zaak eens overdacht, Hepburn en we zullen je een zesde gedeelte geven van de op brengst en dan doe jij daarvoor ook een deel van het werk. Hoe vind je dat? Linda zei: Dat lijkt me heel eerlijk en haar vader keek haar aan met den blik van Iemand die het altijd met zijn dochter eens is. Het is goed, zei hii en als jullie ro bijnen of andere steenen zoeken dan kan ik je nog wel eens aan andere vindplaatsen helpen. Hepburn bracht, als men Linda er bij rekende,-niet alleen twee paar handen mee, maar ook een groote hoeveelheid voed sel en eenige nuttige werktuigen. Daarbij konden ze met de paarden timmerhout naar boven halen en een kleine schacht maken. Hiermee begonnen zij. nadat ze een tweede hut hadden gebouwd. Dit laatste karwei knapte Larry, die de timmerman van het drietal was, op en Linda speelde voor opzich- teres. Haar vader had gezegd dat- zij een zwakke gezondheid had. maar de milde, ver sterkende berglucht scheen haar heel veel goed te doen, want ze werd lederen dag ster ker en ging er steeds beter uitzien. Ze was een eenvoudig, hartelijk meisje en ze bestuurde de huishouding met zooveel ge mak en handigheid dat Larry een zekere bewondering voor haar voelde. De hutten zagen er weidra schoon en gezellig; uit de maaltijden waren altijd op tijd klaar en zoo smakelijk, dat ze zelfs Spon goedkeurend deden brommen. En ze was zoo vrooljjk en vraagt 300 boete of 1 maand hechtenis. De verdediger, Mr. L. G. van Dam, die be gon met een woord van deelneming aan de ouders van het overleden meisje, een deelne ming die ook diep door zijn cliënt wordt ge voeld. had in de dagvaarding een nauwkeu rige, behoorlijke omschrijving van het feit gemist. Dit is schadelijk voor de verdediging van verdachte. Spr. vestigde er verder de aandacht op dat de weg steeds smaller wordt naar het station toe en vooral op het punt in quaestie zeer smal is. Het is onverantwoordelijk van de leiders geweest, op rijen van vier te laten loopen op zoo'n smallen weg. Het kind is niet overreden door de aanrijding zelve de dood was een ge volg van het latere overrijden. Verdachte kon niet rekenen op de eigen aardigheden van zijn auto, die nu bij het on geluk zijn gebleken. Het ongeluk is een gevolg geweest van een samenloop van omstandig heden. Verdachte is er zeer van onder den indruk. Hij staat bekend als een buitengewoon kalm en rustig rijder. PI. vroeg van de Rechtbank daarom de uiterste clementie en in verband met de fi- nancieele omstandigheden van verdachte, die nog jong medicus is, een matige boete. Na re- en dupliek van het O. M. en den verdediger werd de uitspraak bepaald op Donderdag 25 Juli a.s. des morgens te kwar tier voor tien uur. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand was: Badhuis Koudenhorn 1402 mannen", 519 vrouwen, totaal 1921. Badhuis Leidscheplein 2311 mannen, 1091 vrouwen, 545 schoolbaden, totaal 3947 Badhuis Schotersingel 2779 mannen, 1131 vrouwen, 419 schoolbaden, totaal 4329. Badhuis Hofdijkplein 1970 mannen, 803 vrouwen, 963 schoolbaden, totaal 3736. OVERVLOED VAN SOLLICITANTEN. Voor de vacante betrekking van concierge der Nutskweekschool voor Onderwijzeressen te Haarlem hebben zich 558 sollicitanten aangemeld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts per regel. Doorzitten Stukloopen PU ROL Zonnebrand Amstelkerk 10 v. Las Palmas n. Freetown Amsterdam naar W.-Afrika. Amstelland 10, 22 uur v. Las Palmas, Am sterdam naar Buenos Ayres. Alhena 8 v. Montevideo, Buenos Ayres naar Rotterdam. Andijk 11 van Cuxhaven n. Antwerpen. Almkerk 10 22 uur van Immingham naar Rotterdam p. 10 23 uur 15 m. CLurn Point. Aagtekerk 11 te Hamburg, Australië naar Rotterdam. Bennekom 10 te Valparaiso van Coquimbo. Boskoop p. 10 12 uur Azoren, Amsterdam n. Chili. Brielle p. 11 Vlissingen, Antwerpen naar Amsterdam. Breda 9 te Tocopilla v. Taltal. Binnendijk p. 11 Bishop Rock, Rotterdam n. Philadelphia. Christiaan Huygens 11 7 uur te Genua, Amsterdam naar Batavia. Crijnssen 11 te Amsterdam v. W. Indië. Deucalion 9 v. Guatemala n. Kingston. Fapna 11 te Amsterdam v. W.-Indië. Gaasterland 9 van Buenos Ayres naar Am sterdam. Grootendijk 8 te Seattle v. Antwerpen. Minerva 13 van New York te Londen ver wacht. Maaskerk 9 v. Freetown naar Las Palmas, W.-Afrika naar Amsterdam. Meliskerk 10 te Duinkerken, Beixa naar Rotterdam. Nijkerk 10 van Dakar, Amsterdam n. Kaapstad. Nieuwkerk .9 te Mombasa v. Amsterdam. Narenta 10 13 uur 54 m. 100 mijl Z. West van Land's End, Rotterdam 1. v. Swansea n. de Pacifickust. Nieuw Amsterdam 10 v. Southampton Rot terdam naar New York. Narenta 9 v. Swansea, Rotterdam naar de Pacifickust Oostkerk 9 te Manilla, Japan naar Rotter dam. Patria 11 9 uur 15 m. te Southampton, Rot terdam naar Java. Radja p. 11 Gibraltar, Amsterdam n. Java. Riouw 8 te Singapore, Batavia naar Am sterdam. Simon Bolivar 10 te Hamburg van Amster dam geestig dat het harde leven van de mannen er door opfleurde en hun korte rustpoozen door haar tegenwoordigheid veel prettiger werden. Van den vroegen morgen tot den laten avond, als ze tenminste geen kleeren voor zichzelf maakte en bijgevolg haar mond vol spelden had, liep ze te zingen of te neuriën en Larry hield soms even op met zijn werk om glimlachend te luisteren. Maar op een dag hoorde Larry haar een liedje zingen, dat Lady Marie in de boot ge zongen had en toen glimlachte hij niet, maar keek over de bergen in de richting waar Engeland moest liggen en zuchtte. Soms kwam ze met haar werk op een van de rots blokken zitten. Dan wou zij met hem bao- belen en Larry vertelde haar wel eens van zijn vroeger leven. Maar over Lady Marie sprak hij nooit. Zij zorgde voor het verstellen van hun kleeding en Larry had niet langer last var. het inconvenient van sokken met gaten en hemden zonder knoopen. Larry was haar dankbaar maar hij had het te druk om op te merken dat zij zich voor h:m meer moei te gaf dan voor de anderen. Het maken van de schacht had de opbrengst sterk vermeer derd en Spon droomde 's nachts ha-dop en stiet tevreden geluiden uit. Ze werden heel rijk, deze drie menschen die voor korten tijd nog arm en zwervelingen geweest waren op de levenszee. Op een morgen kwam Linda met het be richt dat de provisiekast leeg begon te raken en dat er iemand op uit moest om wat te schieten. Ik zal je wat eten komen brengen in het bosch. Larry schoot een paar vogels en 's mid dags ging hij op weg naar de afgesproken p^ek in het bosch waar hij Linda vond met een mandje waaruit ze een stevigen maaltijd INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts, per regel. Stuyvesant 10 v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Scheldestroom 9 te Bordeaux, Amsterdam naar W.-Afrika. Salland 10 16 uur te Montevideo, Amster dam naar Buenos Ayres. Sirrah 8 te Santa Fé van Amsterdam. Slamat 11 te Rotterdam van Amsterdam. Schouwen 10 23 uur van Hamburg naar Bremen. Sitoebondo 11 2 uur van Liverpool naar Havre, Java naar Rotterdam. Triton 3 van Puerto Plata naar Havre en Amsterdam. Ternate 11 te Londen, Java naar Rot terdam. Veendijk 11 te Port Said, Rotterdam naar Calcutta. Almkerk 11 19 uur v. Immingham te Rot terdam verwacht. Noorderdijk 11 te Londen, Rotterdam naar de Pacifickust. Prinses Juliana p. 9 Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). AUTOBUS BLOEMENDAAL— VOGELENZANG. Door den autobus-ondernemer Olij zal de lijn BloemendaalVogelenzang tot welker opening de raad der gemeente Bloemendaal onlangs besloot, op Maandag 15 Juli geopend worden. De verwachting is, dat vooral ge durende de zomermaanden van dezen lijn een druk gebruik zal worden gemaakt. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. G. S. het te Velsen met een rijwiel op een voetpad rijden f 1 subs. 1 dag hechtenis. W. A. R. idem f 1 subs. 1 week tucht 1 week tuchtschool. H. v. G. overtreding der Motor en Rijwielwet f 8 subs. 8 dagen hechtenis. W. O. v. N. het te Haarlem zonder vergun ning. op den openbaren weg muziek maken f 2 subs. 2 dagen hechtenis. A. W. K. het te Haarlem goederen van welken aard ook op den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 da gen hechtenis. J. A. v. D. overtreding der verordening op de winkelsluiting f 1 subs. 1 dag hechtenis. P. v. d. E. het als bestuurder van een motorrijtuig zich met dat rijtuig op een weg bevinden, terwijl niet wordt voldaan aan art. 16 van het Motor- en Rijwielregle ment f 4 subs 4 dagen hechtenis. K. A. II. het te Haarlem goederen van welken aard ook op den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. L. het te Velsen als tapper in zijne tapperij toelaten niet tot zijn gezin behoorende personen, van wie, ter be oordeeling van den burgemeester, bekend is, datzij misbruik maken van alcoholhoudenden drank, gepleegd ten aanzien van 2 personen f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. C. S. het te Bloemendaal met eene auto met grootere dan voorgeschreven snelheid rijden f 15 subs. 15 dagen hechtenis. P. A. B. het met een rijwiel een last vervoeren, welke buiten den stuurstang terzijde van dat rijwiel uit steekt f 3 subs. 3 dagen hqchtenis. M. M. overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment f 1 subs. 1 dag hechtenis. D. Z. het langs den spoorweg loopen f 1 subs. 1 dag hechtenis. M. M. het te Haarlem goederen langs den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. E. K. G. het 's avonds een rijwiel berijden, terwijl dit niet is voor zien van een helder lichtgevende lantaarn f 4 subs. 4 dagen hechtenis. W. F. de N. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. L. het te Bloemendaal met eene auto met grootere dan de voorgeschreven snelheid een weg be rijden f 10 subs. 10 dagen hechtenis. L. P. de J. overtreding der Leerplichtwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL te voorschijn haalde. Hier zijn een paar van je lievelings kostjes, zei ze. toen ze haar voorraad op het witte tafellaken uitspreidde, en hier is een gebraden ekster, hoewel hij eigenlijk te klein is om ekster te noemen. Dan zullen we het een pasteitje noe men, stelde Larry voor. Zoo noemen ze dat in Cornwall, is het niet? zei ze. Kom je uit Cornwall, Darn ley? Larry knikte. Cornwall is een mooi land, hè? Ja zei Larry, maar je neemt toch. ook een beetje van de pastei? Er is meer dan ik op kan. Ik heb zoovee! van Cornwall gehoord, zei ze terwijl ze met hem mee at. Waar kom je vandaan? Van de kust, antwoordde Larry een beetje kortaf. Zij zag hem nieuwsgierig aan en toen keek ze voor zich met een eigenaardige uitdruk king in de blauwe oogen. Na hun maaltijd liepen ze naar een beek die uitstroomde in de groote rivier en Linda zocht haar weg tusschen de steenen. Op eens, met een scherpen kreet van pijn, gleed ze uit. Larry was direct bij haar om haar te helpen. Met een pijnlijk gezicht zonk ze neer; ze was plotseling heel bleek geworden. Heb je pijn? vroeg Larry. Rust een beetje uit. O ik denk dat het alleen maar wat ver stuikt is. Een paar minuten later stond ze op, ze hinkte nog. Larry stak zijn arm door de hare. Het loopen kostte haar groote moeite en voor ze veel verder waren gekomen stond ze weer stil en zei dat ze een paar minuten wilde gaan zitten. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6