CRICKET LAWNTENNIS HET TOURNAMENT VAN RIJNEGOM Cricketbeschouwirgen. NED. CRICKETBOND. HAARLEM-ROOD EN WIT. HAARL. CRICKETBOND. CRICKET IN ENGELAND HENGELEN. ZEILEN. Naar aanleiding van de jongste plaatselijke ontmoeting tusschen Rood en Wit en Haar lem, willen wij ditmaal eens een overzicht en beschouwing geven van de vroegere wedstrij den, die tusschen beide clubs hebben plaats gehad. Eerst in 1912 had het eerste treffen plaats tusschen 't aloude Rood en Wit en de in 1910 opgerichte Cricketclub „Haarlem". Het jonge Haarlemsche elftal had destijds nog weinig te beteekenen, zoodat de Rood en Witters al heel weinig moeite hadden om in deze eerste ontmoeting te zegevieren. Na 183 runs van Rood en Wit, waarvan Jhr. v. der Poll G2, bereikte Haarlem in twee ach tereenvolgende innings 53 en 49 (Van Wave- ren 617, Posthuma 715). Nog grooter ne derlaag kregen de Haarlemmers in den re turnwedstrijd te slikken. Na 144 runs van Haarlem (Jan Oostenbroek 51 not out), scoorde de tegenpartij maar liefst 4245 (Van Gogh 203. E. Holdert 87). Het eerste wicket viel op 6, het tweede op 262! Ergo een stand voor het 2e wicket van 256 runs, voor Holland een record, dat niet licht zal wor den verbroken. In 1913 waren de resultaten voor de Haar lemmers al iets beter, hoewel ook in dat jaar de jeugdige vex-eeniging tweemaal het onder spit moest delven. Rood en Wit scoorde in den eersten wed strijd 162 runs, waartegenover Haarlem slechts 48 kon stellen, terwijl de returnwed strijd voor Haarlem 108 en voor Rood en Wit 168 runs opleverde, zoodat de mannen van Jan van den Berg eindelijk eens goed partij gaven. In verband met den oorlogstoestand had in 1914 geen treffen plaats; de Haarlemmers gaven verder in 1915 de voorkeur om in de 2e klasse uit te komen, zoodat ook in dat jaar geen officleele Derby plaats vond. In 1916 werden de plaatselijke wedstrijden wederom in eere hersteld, ook in dat jaar mocht het Haarlem niet gelukken om mees ter van het terrein te blijven. Rood en Wit, met verschillende Engelschen versterkt, bracht het in de eerste ontmoeting tot 250 (capt. Gaye 76, Posthuma 66 not out), waartegenover Haarlem slechts 133 (Van der Lee 57 not out) stelde. In den tweeden wed strijd waren de cijfers resp. Rood en Wit 208 (Van Gogh 79); Haarlem 126 (Healy 34). Eindelijk in 1917. wist Haarlem haar eer ste puntje te veroveren, zij het dan ook op het nippertje, door tijd uitspelen. Na de 306 van Rood en Wit slaagde het Haarlenx-elftal er in, dobr zeer voorzichtig spel het totaal van 129 voor 9 bij elkaar te brengen, waarna de tijd verstreken was. In den return wedstrijd op Schoten nam de oudere club echter duchtig revanche, want na de lang niet slechte score vanHaarlem van 207 (Healy 97 not out) sloegen de Rood en Witters 283 voor 4 wickets bijeen, waarvan Williamson 137 not out en Swens met 52 het meest hadden bijgedragen. In 1918 zocht Haarlem weer troost in de tweede klasse; beide clubs ontmoetten elkaar dus niet, doch het volgend jaar had de derby weer plaats en weer mocht het den jongeren niet gelukken, Rood en Wit te slaan. Na de 248 van Rood en Wit (het eerste wicket viel eerst op 77) beantwoordden de Haarlemmers dit totaal met 128; in de vol gende ontmoeting werd de 81 van Haarlem gevolgd door 140 van de Spanjaardslaan-club (Van Spengler 66). In 1920 komt echter de ommekeer. Het Rood en Wit-team verliest vele goede krach ten, o.a. Posthuma, met als resultaat, dat het oude Rood en Wit sedert dat jaar tot om streeks 1925 in de H. C C. Haarlem haar meerderheid moet erkennen. Juist op den dag van het tienjarig bestaan had te Schoten de ontmoeting plaats. Haar lem scoorde 159 (Bijleveld 48 not out), waar na de Rood en Witters het slechts tot 115 brachten, waardoor hun eerste nederlaag te gen de jongere stadgenoot© een feit-was. De wedstrijd aan de Spanjaardslaan eindigde in een draw. Haarlem scoorde 280 (Healy 95) waartegenover Rood en Wit voor 5 wickets 184 bijeensloeg, waarna de tijd verstreken was. Van 1921 tot 1925 bleef Haarlem superieur en wist op Rood en Wit geducht in te loopen, zoo zelfs, dat in het begin van het seizoen 1929.de club van Van Eeghen zijn voorspi'ong geheel verloren had. Zooals bekend bleef Rood en Wit de eerste Derby in dit seizoen in de meerderheid en daar op het oogenblik, dat wij dit schrijven het resultaat van den wedstrijd op Schoten nog niet bekend, is (a) heeft Rood en Wit na 17 jaren een voorsprong van één overwin ning. UMPIRE. (a) Elders in dit nummer kan men lezen, dat de wedstrijd aan den Schoterweg in een draw eindigde. Onder het meest ideale cricketweer werd Zondag de returnmatch op het Haarlem terrein tusschen Haarlem en Rood en Wit ge speeld. Maas wint voor Haarlem den toss en ver kiest batten. Zoodoende openen Kleefstra en Nagtzaam voor Haarlem op het bowlen van Bruin en Schmeink. Op 16 valt het eerste wicket als Schmeink Nagtzaam bowlt voor 3 runs. Bieshaar, die nu inkomt, speelt zich kalm in en laat diverse goede slagen zien. Als het totaal 57 bedraagt, beoordeelt hij een leg- break van Bruin verkeerd; hij wordt gevan gen door Bierman. Hij scoorde 16. Nu komen Kleefstra en Maas samen. Op 64 maakt een schitterende ingooi van Van Bue ren een einde aan de innings van Kleefstra. Hij ging run out en scoorde 32 runs. Maas en Healy spelen rustig verder, vooral de Haarlem-aanvoerder speelt zeer rustig, iets wat wij niet van hem gewend zijn. De 100 gaat op zonder verder wicketverlies. Op 112 gaat Maas voor een rechten bal van Schmeink staan en is l.b.w. voor 29. Healy en Van der Lee spelen de bowlery met gemak; eerst op 140 haalt Healy een bal van Van der Togt in zijn palen en kan ver trekken voor een goede 34. Misset verleent aan Van der Lee dan den noodigen steun; deze slaat Schmeink driemaal voor 4 en Pos thuma voor 6. Op 173 gaat Misset l.b.w. Schmeink voor 9; Tekelenburg komt Van der Lee gezelschap houden. Nu is 't de beurt van Van der Lee om te gaan als Schmeink hem bowlt voor een verdienstelijke 38. Blok wordt gebowled door Bruin voor 1, ter wijl van Dalsurn en Ton het slachtoffer wor den van Schmeink zonder een run aan het totaal te hebben toegevoegd. Tekelenburg blijft met 9 not out. Met inbegrip van 1) extra's wordt het to taal 184. Voor Rood en Wit bowlden: Schmeink 6 voor 70, welk laatste wicket tevens zijn 50e in dit seizoen was, Bruin 2 voor 46, Van der Togt 1 voor 35 en S. Posthuma 0 voor 20. Rood en Wt staat dus voor de moeilijke taak, om 185 runs te maken, wat achteraf toch nog niet zoo heel moeilijk bleek. Bierman en Van Bueren openen op het bowlen van Maas en Blok; zij scoren er spoe dig lustig op los. Changen helpt niet; de 70 gaat op zonder wicketverlies. Wel was Van Bueren xxa 2 runs gescoord te hebben achter het wicket gemist, doch verder speelde hij uitstekend. Op 79 vangt Maas Bierman op het bowlen van Nagtzaam voor een nogal gelukkige 37, terwijl op hetzelfde totaal Van Bueren ach ter het wicket wordt gevangen op het bowlen van Maas voor 40. Hagenaar, die Bierman inmiddels is opge volgd, krijgt nu gezelschap van Schmeink. doch op 87 cleant de Haarlem-skipper Schmeink voor 9. Op 98 wordt Van der Togt achter het wic ket gevangen op het bowlen van Nagtzaam voor 8, terwijl op 112 Nagtzaam Swens cleant voor 4. Alzoo is de stand 5 voor 112; er belooft spanning in te komen. In deze periode valt vooral het zeer goe de fielden van van Dalsum op, die de onmo gelijkste ballen weet te stoppen. Op 141 stumpt Ton op het bowlen van Maas Posthuma, die 18 scoorde. Van Baasbank en Hagenaar, die nog steeds op de mat staat, trachten dan door kalm spelen de zaak te redden, doch als op 164 van Baasbank Nagtzaam een return geeft, die deze accepteert, verandert de situatie. Van Baasbank scoorde een goede 16. Op hetzelfde totaal sneuvelt dan eindelijk Hagenaar die op mid off wordt gevangen op het bowlen van Maas voor een goede 32. Van Lennep wordt door Maas gecleaned voor 0. de laatste man komt in. Elias en. Bruin moeten nu met nog 5 mi nuten speeltijd de situatie zien te redden; hierin slagen zij. Elias speelt Nagtzaam zeer voorzichtig, doch weet op den laatsten bal een run te loopen. De laatste over tracht Maas met under- hands te bowlen voor Haarlem de zaak te redden, doch Elias laat zich niet verschalken en de punten worden gedeeld. Het was een spannend slot van een wed strijd, waarin goed cricket werd te zien ge geven. Voor Haarlem bowlden: Maas 5 voor 77, Nagtzaam 4 voor 47 terwijl de overige bowlers geen succes hadden. Hieronder volgen de scores: Haarlem: Kleefstra run out 32 Nagtzaam bowled Schmeink 3 Bieshaar c. van Bueren b Bruin 16 Maas l.b.w. Schmeink 29 Healy bowled van der Togt 34 Van der Lee bowled Schmeink 38 Misset l.b.w. Schmeink 9 Tekelenburg not out 9 Blok bowled Bruin 1 Van Dalsum bowled Schmeink 0 Ton bowled Schmeink 0 'Extra's 13 Totaal 184 Bowlingcijfers: M. Bruin 2 voor 46 J. Schmeink 6 voor 70. A. van der Togt 1 voor 35. S. Posthuma 0 voor 20. Rood en Wit: Bierman c. Maas b. Nagtzaam 37 Van Bueren c. Ton b. Maas 40 Hagenaar c van. der Lee b Maas 32 Schmeiixk b Maas 7 Van der Togt c. Ton b. Nagt&am 8 Swens bowled Nagtzaam 4 Posthuma st. Ton b. Maas 18 Van Baasbank c. en b. Nagtzam 16 Elias Th. not out 3 Van Lennep bowled Maas' 0 Bruin not out 0 Extra's 5 Bowlingcijfers: Maas 5 voor 77 Blok 0 voor 13. v. d. Lee 0 voor 9 Nagtzaam 4 voor 47 Van Dalsum 0 voor 17. Hilversum—Rood en Wit II. Evenals te Haarlem eindigde deze wedstrijd m een overwinning voor R. en W., echter niet dan 11a heftigen tegenstand van Hil versum, dat op de 1ste innings zelfs 23 runs voor stond, welke voorsprong in de 2de innings te niet werd gedaan. Hilversum bat eerst en al dadelijk wordt de bowlerij met groot vertrouwen gespeeld. Bij den stand 2—50 ziet het er niet fraai uit voor de Haarlemmers, maar als dan Mr. P. A. Davidson zelf den bal ter hand neemt vallen de wickets sneller, hierbij geholpen door niet minder dan 3 run outs. Het totaal wordt tenslotte 109 waarvan G. M. Titsingh met een uitstekende 24 topscorer was. Verder kwamen nog v. Lierop met 14, Ir. G. J. Meyers met 15 en P. H. Cremers met 22 not out in de dubbele cijfers. Voor Rood en Wit bowlde G. J. Droste 360, J. Kruyt 116 en Mr. F. A. Davidson 3—25. Rood en Wit laat hierna niet veel fraais zien, alleen H. Kruseman 14. C. Bultman 19, H. v. d. Berg 15 en Droste 11. komen in de dubbele cijfers. Voor 81 zitten de a.s. kam pioenen weer aan den kant, hoewel het bowlen van Cremer hieraan ook wel eenige schuld had. Deze bowler hield uitstekende lengte en had met 521 heel goede cijfers. Rosenbaum 448 en Schelfhout 110 had den de overige wickets. Met nog 2 1/2 speel tijd en 28 runs voorsprong gaat Hilversum nog eens batten Hoewel ook thans de eerste bats veel moei lijkheden geven wordt het totaal toch maar 63 waarvan ook nu weer Titsing. het leeuwen aandeel had met 19. Verder had alleen Meyers nog 11. De bowlingscijfers van R- en W. waren natuurlijk goed: Droste 526, Kruyt 123, H. Kruseman 24 en Davidson 2—3. Er is dan nog een uur te spelen terwijl er 93 runs gescoord moeten worden. Kruseman is spoedig gebowld maar Bult man en Kruyt leggen er dan even het hout op. Door uitstekend runnen en geweldig hard hitten verschijnen tientallen na tien tallen op h'11 scoringbord. Overs van 12 en 13 runs zijn geen zeldzaamheid en xxa ruim een half uur wordt de winning hit geslagen, na dat Kruvt eerst nog gebowld is voor een harde 36 w.o. 5 vieren en een zes. Bultman blijft met een uitstekende 49 not out w.o. 5 vieren en een zes. De lieele 2ae innings had 11 overs geduurd. Rood en Wit won dus met 8 wickets. V. R. A. II— R. C. H. R.C.H. wint met 13 runs. Doordat V,R.A. I vrij was, verscheen V. R. A. II nxet. eeix heel sterk elftal. V.R.A. gaat eerst batten en opent met R. de Waal en M. Hartog. Beide batsmen bespelen de bowlery met vertrouwen en mede doordat het op het harde veld uiterst lastig fielden is, komen de runs er ook. Als beiden verdwenen zijn, nemen Laurence en Lobry de Bruin de bowlery ge ducht onderhanden. Vooral na de lunch wordt er geweldig snel gescoord, totdat eerst op 158 de scheiding komt als Lobry gevangen wordt. De volgende batsmen doen de score niet noemenswaard stijgen, zoodat op 187 het einde komt. Hiervan had R. de Waal 11, M. Hartog 27, G. Laurence 70 en Lobry de Bruin 36. J. de Graaf bowlde 148, W. Kleyn 145. II. de Jong 253, en J. Hellingman 532. Vermelding verdient dat op dit hooge totaal slechts 5 byes werden doorgelaten. R.C.H. opent met Segerius cn Blankenstein Beide batsmen spelen zich heel voorzichtig in, maar vergeten tegelijkertijd niet de slech te ballen af te straffen, waarbij vooral Blan kenstein zich onderscheidt. Eerst op 31 komt de scheiding, als Blan kenstein na een bijzonder fraaie innings een moeilijke kans geeft, die geaccepteerd wordt. Segerius speelt kalm door totdat hij op 150 gestumpt wordt. Even wordt de toestand dan nog critiek, maar H. de Jong scoort er flink op los, voordat hij bij een gewaagde run run out gaat. Houtkamp smaakt dan het genoegen met een harde vier de winning-hit te slaan en kort daarop is het afgeloopen. Het R.C.H.-totaal is dan precies 200 ge worden. waarvan J. Segerius 54, J. Blanken stein 48, W. Spoor 12, H. de Jong 23, en G. Kamsen 12 not out. Thesen Ender bowlde 130. M. Hartog 331, G. Laurence 236 en J. de Koster 3—57. A. V. O. S.—R. C H. II. Deze wedstrijd, welke onder ideale weers omstandigheden werd gespeeld, is geëindigd in een overwinning voor R.C.H., nl. met 49 runs op de le innings. R. C. H. was wel voltallig doch niet ge heel volledig, terwijl A. V. O. S. wegens de vacantie's slechts over S spelers kon be schikken, hetgeen een geweldige handicap bleek. Dit euvel doet zich reeds eenige we ken voor, waardoor de in deze periode gele den nederlagen zich wel laten verklaren. De A.V.O.S.-aanvoerder wint den toss en verkiest te fielden. In den beginne ziet het er voor R. C. H. weinig hoopvol uit, omdat op 32 reeds 5 wickets zijn gevallen. Eenige „freehitters" redden echter de situatie, ter wijl de invaller-wicketkeeper van de thuis club ook het zijne er toe bijdroeg, de score ©enigszins te helpen verhoogen. Het totaal werd ten slotte 112. R. de Vries droeg zijn bat door de innings met een niet kanslooze 32; verder J. Maai'se en A. Scheen, ieder 14. Extra's 17. Bowlingcijfers: H. C. Klerk 4—24, J. C. Kroon 3—44, Th. Hetem 011 en D. Bi-auckmann 316. De 8 A. V. O. S.-spelers moeten hierna trachten dit totaal te passeeren, waarin zij echter geenszins slagen. Bij een stand van 345 tg de uitslag nog onzeker, doch op 63 hebben allen een beurt gehad. Alleen C. J. Kroon met 16 en H. C. Klerk met 17 bereikten de dubbele cijfers. Het totaal was juist ge noeg om een eventueele poging van R. C. H. voor een innings-overwinning te voorko men. W. Kleijn, die' den geheelen wedstrijd zuiver en hard bowlde, had323 als cijfers. J. Paape bowlde 113 en R. de Vries 316. Rood en Wit IIIHaarlem III Rood en Wit heeft dezen wedstrijd met niet minder dan 121 runs gewonnen. Rood en Wit bat eerst en de niet sterke Haarlem-aanval wordt danig onder handen genomen. Bij den stand 356 ziet het er niet slecht uit voor Haarlem maar v. Kempen zorgt met een harde 53 er voor dat de R. en W.-kansen stijgen. Als er 8 wickets neer zijn voor 183 wordt de innings gesloten. Hiervan hadden verder nog Jhr. C. L. v. Lennep 11, H. Wegerif 29, H. Chabot 17, F. Freni 12. H. v. d. Berg 12 en M. Gobets 22 not out. Heimig had met 7—56 goed gebowld terwijl v. Balen Blanken het overblijvende wicket had voor 20 runs. Haarlem staat hierna voor een lastige taak. Het batten is echter verre van fraai, terwijl het fielden der Rood en Witters van buitengewone kwaliteit is. Het totaal wordt tenslotte slechts 67 waarvan G. Jansen met 16 topscorer was, terwijl verder K. Tesch- macher met 14, J. P. v. Balen Blanken met 12 en J. W. de Bock met 11 not out de dub bele cijfers haalden. Voor R. en W. bowlden Jhr. C. L. v. Lennep 6—36, N. Dorsman 2—27 en H. v. d. Berg 2—1. BloemendaalC. V. H... Gewonnen door Bloemendaal met 1 run op de eerste innings. C. V. H. moet eerst batten. Koch is spoe dig verdwenen, doch A. Roodt en Langelaar zetten een flinken stand op. Eerstgenoemde sterft na een uitstekende 28 den run out- dood. Wanneer tenslotte Langelaar voor een geduldige 15 is verdwenen blijkt de tegen stand vrijwel gebroken. Het totaal der gas ten sluit op 62. Van Dam bowlde 4—22 en v. d. Meij 4—16. De innings van Bloemendaal is al even min voorspoedig. Slechts twee spelers kwa men in de dubbele cijfers, nl. J. Beijk 13 en M. Jansen 15. Met den laatsten man in sloeg v. d. Meij de winning hit. Het totaal werd 63. Roodt bowlde 333 en Langelaar 628. De gasten waagden hierop nog een kans doch oen 5 wickets neer waren voor 31 runs gaf C. V. H. gewonnen. De met zooveel belangstelling tegemoet geziene wedstrijd tusschen de beide leidende Universiteitsploegen Oxford en Cambridge, is wederom gestreden. Het resultaat, natuur lijk een draw, was de algemeene verwach ting omdat noch Oxford, noch Cambridge uitstekende bowlers hebben. In de eerste innings hadden de beide aanvallen nog eenlg succes. Oxford scoorde 246 (Nabob v Patands 105) en Cambridge 377 (Morgan 149), doch in de tweede innings vielen de wickets nog moeilijker; er was van eenigen strijd geen sprake meer. Op 220—4 sloot de Cambridge-aanvoerder, terwijl de Oxonians in den beschikbaren tijd, dank zij een prachtig gespeelde 83 van A. M. Crawley, de tweehonderd voor slechts 3 wickets opbrach ten. De wedstrijd ging dus als de bekende nachtkaars uit; wederom werd niet uitge maakt welk Universiteitselftal het sterk ste was. De Zuld-Afrikaansche gasten hebben een lastigen tegenstander ontmoet in Notting hamshire. De county, met A. W. Carr aan het hoofd, scoorde in frisschen stijl 476 runs .(Carr 194, Payton 134). Het antwoord der Zuid-Afrikanen was voortreffelijk, n.I. 304 (Christy 148), ondanks uitstekend bowlen van Larwood en Staples. Toen was de strijd reeds beslist, daar de korte speeltijd natuur lijk geen ander resultaat dan een draw kon hebben. Carr deed nog een lofwaardige po ging, sloot op 1774, doch de Zuid-Afri- kaansche batsmen boden heftigen tegen stand, waardoor de wedstrijd op 1916 ge ëindigd was. Derbyshire behaalde een fraaie zege op Worchestershire, waardoor deze county nog steeds tot de leidende ploegen behoort. Worcestershire scoorde 73! (Plater 527) en 240; Derbyshire 218 en 992 wickets. In den wedstrijd GloucestershireMiddle sex, speelde Hammond weer eens de hoofd rol. Nadat London voor 184 aan den kant was gezet, wist de lange Gloucester-left hander uit een totaal van 1856 een snelle 104 te scoren. Daarna sloot de Gloucester- aanvoex-der uit tactische overwegingen de Innings, waarna het Middlesex-team voor slechts 121 sneuvelden. De benoodigde runs werden daarna op het beter geworden wicket zonder moeite behaald; Gloucester boekte een 8 wickets overwinning. Essex begint er steeds beter in te komen, hetgeen Warwickshire tot haar schade heeft moeten ondervinden. O'Connor kwam na tuurlijk weer in de drie cijfers, n.I. 131, waar door Essex (350) een belangrijken voor sprong op Warwick's eerste innings van 196 kreeg. De tweede innings leverde 187 op en Essex won met 10 wickets. Ook Lancashire behaalde een 10 wickets victorie ten koste van Northamptonshire. Mac Donald 7—40 en Tyldesley 8—34 zorg den er voor, dat de Lancashire-overwinning geen oogenblik in gevaar kwam. De volledige scores luideix: Lancashire 189 en 410; Northampton 130 en 99. UMPIRE. De Vereenigde Visschers. Deze vereeniging had voor haar leden Zon dag een kaswedstrijd uitgeschreven. Des morgens 4 uur vertrok men naar de Aals- meersche plassen. Het resultaat was gunstig. Niet minder dan 40 stuks visch boven de maat werden gevangen; de prijzen werden als volgt toege kend: le prijs B. Bos, 24 stuks, benevens de grootste visch2e prijs J. C. Traksel 28 stuks (kampioen), 3 e' pr. B. v. Wouwen, 4e pr. P. Smit, 5e pr. J. J. Traksel, 6e prijs J. J. van Tongeren, 7e pr. B. W. Jansen, 8. S. van As ten, 9. J. Bijster, 10. B. v. 't Riet, 11. F. Diks. Na afloop begaf men zich naar het club lokaal aan de Barrevoetestraat 1, waar de prijzen door den vooi'zitter, den heer S. v. Asten, werden uitgereikt. Ook het tweede tournament van Rijnegom is een eclatant succes geworden, dank zij de goede organisatie van de heeren Hey, Enge- lenberg en v. d. Klashorst en dank zij ook de aangename sfeer" welke het tournooi tot een sier was. Het heerenenkelspel werd met vlag en wimpel gewonnen door Scholten, die Zondag echtereenvolgens De Ruiter in den halven eindstrijd in 3 sets sloeg en die daarna in definale Aanstoot overwon. De eerste set van de finale heerenenkelspel was heel mooi. Aanstoot had een keurige drive en kwam goed mee in het tempo, dat Scholten hem opdrong. Maar nadat hij de eerste set met 75 verloren had, kon hij het felle aan vallende spel van Scholten niet meer verzet ten; de volgende sets werden twee maal 61. Mej. Verster won de single van freule Van Riemsdijk op heel mooie wijze. Mej. Van Riemsdijk was gedoodverfd als de verliezende van deze partij, maar in de eerste set trok ze met zóóveel enthousiasme van leer, plaat ste zóóc goed en hard, dat ze deze gemakke lijk won. Daarna kwam de betere wedstrijd routine van mej. Versters voor den dag. Rustig plaatste ze haar drives met veel topspin naar de hoeken en won (niet dan na hevigen strijd) de match. Op het genx. dubbelspel stond een prach tige prijs, n.I. twee Cochet-rackets (cadeaux van mej. De Bruin en den heer Stoof). Het lag dus voor de hand, dat er heftig ge streden zou worden. Eerst na drie spannende sets wisten mej. en haar broer de heer v. d. Stadt, mevr. Huysstee en Terlaag te slaan. Het heerendubbelspel werd gewonnen door StoelTerlaag die De Kamper en Nieman (invaller voor de Crauw die verhinderd was) in drie straight sets versloegen. Mej. Verster en mej. v. d. Aardweg wonnen op bx-illante wijze het damesdubbelspel van mevr. Kühn en mevr. De Ruiter. Tusschen de verschillende finales door gaven de heeren dr. Ladenius met Modlich tegen M. Wetselaar en Jhr. v. Riemsdijk een exhibition heerendubbelspel, welke partij ge wonnen werd door Wetselaarvan Riems dijk. De uitslagen luiden als volgt: Heerenenkelspel. Schol ten sl. dr De Crauw 62, 62; v. Mannekus sl. Mettan 8—6, 57, 75. De Ruiter sl. Ter Laag 61, 61. Scholten sl. Deutman 64, 64. De Ruiter sl. Verwey 64, 61. Aanstoot sl. v. Mannekus 61, 64. Damesenkelspel. Jkvr. van Riemsdijk sl. mej. Borggreve 62, 6—3. Mej. Verster sl. mej. v. d. Haar. Gemengd dubbelspel. Mevr. v. HuysteeTerhaag sl. mej. v. d. Haardr. de Crauw 64, 62. Mevr. den Heerde Ruiter v.v. mevr. v. HuysteeTerlaag 57, 36. Mej. v. d. Stadtv. d. Stadt sl. mevr. dr. Eysvogel 64, 62. Heerendubbelspel. De Kamperde Crauw sl. Ramakervan Bellen 6—3, 6—4. Damesdubbelspel. Mevr. Kühnmevr. de Ruiter sl. mej. Borggrevemej. Brants 6—2, 75. Mevr. Kühn—mevr. de Ruiter sl. mej. Deutmanmevr. Nypels 75, 64. TROOSTTOURNOOI. Heerenenkelspel. Engelenberg sl. Franse 61. 61. Cassee sl. Schade v. Westrum 6—0, 62. Engelenberg sl. ten Raa 61, 62. v. Bellen sl. v. Asperen 6—0, 64. De Groot sl. Bolland 6—3, 6—1. Ledenvergadering der Haarl. Zeil- vereeniging. Na opening dezer matig bezochte vergade ring, werden de notulen goedgekeurd. Eenige mededeelingen over den vorigen wedstrijd, waarbij de startcommïssie, geheel samenge steld uit eigen leden, uitstekend voldaan had. gingen vooraf aan een overzicht, waar uit bleek dat de havenplaixnen nog hangende waren. Eenige interne vereeriigingszaken, o.a. de haven betreffende, lokken uitvoerige dis cussies uit. Het Zomerfeest op 21 Juli, als de H. Z. V. zeven jaar bestaat, zal opgeluisterl worden door de „Stormvogels" een kanoclub uit de Zaanstreek. Ook hebben verscheidene Haar lemsche kanobezitters, nog niet alle! hun belangstelling getoond. Voor leden zijn ver rassingen in den xnaak! Geregeld werd de contributie voor jeugd- en adspirantleden. In de Startcommissie werd de heer H. Ho ning benoemd. Een wedstrijdcommissie zal te zijner tijd ingesteld worden. Over de Kaagweek van 1118 Augustus zxxllen nog mededeelingen volgen. Na de rondvraag kon de voorzitter deze geanimeerde vergadering sluiten. Tweede onderlinge zeilwedstrijd der Haarl. Zeilvereeniging. Zij, die gehoopt hadden op een wind als Zaterdag, zagen zich Zondag wel teleurge steld! Tegen den eersten start was er nog minder dan een zuchtje. Na een uitstel van 'n uur was het niet veel beter, doch men wachtte niet langer, 't Gevolg was, dat de schepen der drie klassen als een kluwen op elkaar dreven. Het eerste kwart der baan bleef dat zoo, totdat op het Spaarne een frisch koeltje uit het Westen, later N.W. kwam opzetten: de vloot ging uit elkaar. De kortste tijd werd gemaakt door de Pallieter, die toch nog bijkans twee en een half uur over één baan deed, Later in den middag nam de wind toe en kon ieder zijn hart ten volle ophalen.. Uitslag: Klasse A: le Charmag, mej. L. Honing 2.59.30. 2e. Wetterwille, J. Cramer, 3.13. Klasse B: (Handicap) le. Boekanier, P. Walter 2.39.39. 2e. Marijntje, Terstal, (stuurman v. Uden)' 2,37.34. 3. Stern, Sj. Schaap, 3. Klasse C: (Handicap). 1. Pallieter, Takken, 2.22.05. Swastica, Schmitz Jr. 2.24.45. Lange Piex', A. v. Drun, 2.35.30. Nieman sl. Engelenberg 6—2, 6—1. Nielse sl. v. Bellen 63, 62. De Groot sl. Cassée 26, 86. Eysvogel sl. Seignette 6—2, 6—4. Damesenkelspel. Mej. Koudijs sl. mevr. Verwey 57, 6 6—3. Gemengd dubbelspel. Mevr. Veldhuyzenv. Huystee sl. mej. Vari BilderbeekLevy 63, 62. Mevr. v. Caspel—Seignette sl. mevr. den Heer Egas 6—3, 8—6. Mej. KoorenEngelenberg sl. mej. Vari DorstenFaber 61, 62. Mevr. Veldhuijzenv. Huystee sl. mej. Blikslager—Larizius 6—0, 6—2. Mej. GrootveldCassée sl. mej. Koorexi— Engelenberg 63, 119. Mevr. v. Caspel—Seignette sl. mej. Vari GrootveldCassée 68, 75. Mej. Verstei*Ramaker sl. mevr. Lodder- De Kamper 64, 63. De uitslagen van Zondag luiden aldus: Heerenenkelspel. Halve-eindstrijd: Scholten sl. De Ruiter 10—6, 6—2, 6—2. Finale: Scholten sl. Aanstoot 7—5, 61, 61. Damesenkelspel. Mej. Verster sl. jkvr. v. Riemsdijk 6—2, 2—6 4—6. Gemengd dubbelspel. Finale: Mej. en de heer v. d. Stadt sl. mevr. Vari Huysstee exi Terlaag 57, 108, 97: Heerexxdubbelspel. Finale. Terlaag en Stoel sl. Nieman en De Kamper 10—8, 5—7, 6—4. Damesdubbelspel. Mej. Vex-ster en mej. v. d. Aardweg sl. mevi*. Kühxx en xxxevr. De Ruiter, 61, 26, 62. TROOSTRONDEN. Heerenenkelspel. Finales: Dr. Eysvogel sl. Nieman 3—6, 62, 36. Damesenkelspel. Mej. v. d. Stadt sl. mej. koudijs 62, 62. Gemengd dubbelspel. Mej. Verster en Ramaker sl. mevr. v. Caspel en Seignette 63, 62. D. D. V. kampioen. De massieve zilverexi wisselbeker, waarom al sinds 1915 gestredexx wordt, als syxnbool van het clubkampioenschap van Nederland, is voor de derde achtereenvolgende en voor de vijfde maal in het geheel gewonnen door D. D. V. De hoop van de jubileerende Ara- sterdamsche vereeniging is dus vervuld, al dus De Crt. De eindstand luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. partijen 1. D. D. V. 5 4 1 0 9 28—12 2. Eindhoven 5 3 1 1 7 26—14 3 Fit 5 3 0 2 6 18—22 4 Hilvex-sum 5 2 1 2 5 22—18 5 Arnhem 5 1 1 3 3 18—22 6 Leimoxxias n 5 0 0 5 0 8—32 Duitschland wint van Engeland. Zondag werden te Berlijn de tenniswed strijden Duitschland—Engeland om de Da- vis Cxip te Berlijn voor ongeveer zeven dui zend toeschouwers beëindigd met een 32 ovei-winning voor Duitschland. Moldenhauer verloor van Gregory met 06, 26 eix 36, zoodat de beslissing kwam door Prenn. die 4—6. 6—2. 6—4, 4—6 en 5—1 speelde. Duitschland is dus winnaar van het Europeesche tournooi, zoodat de volgende week de winnaars van het Amerikaansche tournooi te Berlijn zullen arriveeren. Mooie partijen in alle nummers.Mej. Verster singlekampioene. Scholten slaat De Ruiter en Aanstoot.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6